Skocz do zawartości

That '70s Show!


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

- Zaskoczyłeś wszystkich taką decyzją.

 

- Dlaczego? Nigdy nie kryłem, że to wymarzone miejsce pracy dla mnie. Od dziecka jestem ich kibicem i czekałem całe życie na ten moment. Nie mogłem nie przyjąć takiej oferty. To jest spełnienie marzeń, coś czego nie da się opisać…

 

- Rozumiem, ale zacznijmy od początku. Masz 32 lata. Mało jak na menedżera, który zajmuje miejsce za sterami takiego klubu. Mało jak na menadżera który ma za sobą dwa kluby i dwie reprezentacje. Jak to wszystko się zaczęło?

 

- W lipcu 2011 roku podjąłem się pracy w Perugii. Grała wtedy w 4 klasie rozgrywkowej, Serie C2/B. Mieliśmy za zadanie jak najszybciej przebić się co najmniej do Serie B, żeby tam ustabilizować klub i móc powalczyć o awans wyżej. Udało nam się to po dwóch sezonach, 16 czerwca 2013 wywalczyliśmy awans do przedsionka Serie A, wygrywając finał baraży. Kolejny sezon był nastawiony na aklimatyzację, co skończyło się uniknięciem spadku w kiepskim stylu. Jednak kolejny sezon przyniósł nam mistrzostwo i wielkie święto po awansie do Serie A. Niestety tam nie szło nam zbyt dobrze, nie potrafiłem odnaleźć w piłkarzach motywacji i po pół roku, tuż przed końcem 2015 roku przyjąłem ofertę z Reading.

 

- W międzyczasie prowadziłeś także pierwszą reprezentację Kamerunu.

 

- Tak. Między lipcem 2014 i październikiem 2015 byłem selekcjonerem reprezentacji Kamerunu. Udało nam się awansować do Pucharu Narodów Afryki, jednak odpadnięcie w ćwierćfinale było dla mnie porażką. Próbowałem jeszcze prowadzić Afrykańczyków w eliminacjach do mundialu, jednak godzenie pracy w Perugii i Kamerunie nie przychodziło mi łatwo, więc zrezygnowałem z bycia selekcjonerem.

 

- Na kolejną reprezentację przyszło Ci czekać prawie rok.

 

- Nie uprzedzajmy faktów. Wróćmy do Reading. Przejąłem ich pod koniec 2015 roku i trenowałem przez ten czas aż do dziś. To ponad 2,5 roku. W tym czasie zajęliśmy 11 miejsce w Championship, to był pierwszy sezon mojej pracy w Anglii. Kolejny zakończyliśmy na miejscu drugim, co dało nam możliwość walki w najlepszej, moim zdaniem, lidze świata, angielskiej Premiership. Mój ostatni sezon na tych boiskach to walka o uniknięcie spadku. Osiągnęliśmy to zajmując 15 miejsce. Uważam, że to dobry wynik.

 

- Druga kadra, którą prowadziłeś?

 

- Anglicy. Od lipca 2016 do czerwca 2018. Niestety porażka na całej linii. Brak awansu z grupy Mistrzostw Świata spowodował, że pożegnaliśmy się i póki co nie planuję kolejnych wyzwań międzynarodowych. Skupię się na nowym zespole i próbie przywrócenia mu należnego miejsca w Europie.

 

- Pochwal się jeszcze jakimiś osiągnięciami osobistymi.

 

- Menedżer Roku Włoskiej Serie C2/B (2011/2012) – trzecie miejsce, Menedżer Roku Włoskiej Serie C1/B (2012/2013) – tu wygrana, Menedżer Roku Włoskiej Serie B (2014/2015) – też pierwszy, Menedżer Roku Championship (2016/2017) – druga pozycja.

 

- Rozegrałeś 353 mecze, 167 wygrałeś, zanotowałeś 86 remisów i dokładnie 100 porażek. 2 zwycięstwa w ligach, 4 awanse, bramki 532 – 393. Co w tym czasie było najlepsze?

 

- Pewnie nie uwierzysz, ale najmilej wspominam pracę w Perugii, kiedy do drużyny, a później do sztabu szkoleniowego dołączył Mario Materazzi. Świetny facet, piłkarz i trener. Możliwe, że znów razem będziemy pracować. No i cały czas liczę, że to co najpiękniejsze jeszcze przede mną. Mam 32 lata, jak wspomniałeś na początku.

 

- Dzięki i powodzenia. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz porozmawiamy.

 

- Serdeczne dzięki.

 

 

Ostatnie mistrzostwo kraju zdobyli w 2015 roku. Dwa kolejne sezony kończyli na trzecim miejscu, jednak ostatni sezon okazał się bardzo słaby w ich wykonaniu. Zaledwie ósma pozycja i awans do pucharów europejskich dopiero po barażu spowodował, że miejsce na ławce trenerskiej stracił Martin Jol. Kilka dni później oferta jaką otrzymałem była dla mnie nie do odrzucenia. Wystarczyło zaledwie kilka godzin i moje przenosiny z Reading stały się faktem. Zostałem trenerem Ajaxu Amsterdam, a moim celem jest przywrócenie mu blasku na jaki zasługuje, tak na własnym podwórku jak i na arenie międzynarodowej.

 

---

 

FM2012, ver. 12.2.2, duża baza danych

Aktualne ligi: Anglia (6), Szkocja (4), Włochy (2), Holandia (2), Francja (1), Polska (1)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na dzień 13 lipca 2018 kadra Ajaxu Amsterdam licząc łącznie z drużyną rezerw i U-19 liczy dokładnie 109 osób! Mam nadzieję, że ilość przełoży się na jakość, a ja będę miał w kim wybierać. Poniżej gracze z szeroko pojętej pierwszej drużyny.

 

Bramkarze:

 

1. Vincent Enyeama (GK, 35, Nigeria)

 

12. Ciprian Tătăruşanu (GK, 32, Rumunia)

 

32. Rayan Poiret (GK, 19, Belgia)

 

31. Wim Tol (GK, 20, Holandia)

 

Walka o bluzę z numerem jeden będzie toczyła się pomiędzy starszymi zawodnikami. Rayan i Wim być może dostaną szansę w meczach mniej istotnych. Pozycja dobrze obsadzona i liczę na to, że za kilka lat to młodsi gracze będą rywalizować o miano pierwszego bramkarza.

 

Obrońcy:

 

29. Werner Sandvliet (O(P), 18, Holandia)

 

25. Martijn Knoop (O(PL), 18, Holandia)

 

22. Michaël Ciani (O(Ś), 34, Francja)

 

13. Nathan Aké (O(Ś), 23, Holandia)

 

- Ghislain Doe (O(Ś), 23, DRK)

 

5. Enrique Fernández (O(Ś), 24, Argentyna)

 

33. Víctor Hugo Palacios (O(Ś), 20, Argentyna)

 

2. Gregory van der Wiel (O/WO(P), 30, Holandia)

 

3. Martin Olsson (O/WO/P/OP(L), 30, Szwecja)

 

Niekwestionowanym liderem jest Fernández, mający dopiero 24 lata, będzie rządził w defensywie. Aké i Doe plasują się tuż za nim w moim zestawieniu środkowych obrońców. Prawa i lewa obrona równie mocno obsadzona. Nie powinno być problemów z grą co kilka dni i kontuzjami.

 

Pomocnicy:

 

16. Demy de Zeeuw (DP, P(PŚ), 35, Holandia)

 

15. Amara Baby (DP, P(LŚ), OP(L), 29 Mali)

 

17. Steven Guevara (DP, P(Ś), 25, Kostaryka)

 

36. Roy Smeets (DP, P(Ś), 19, Holandia)

 

28. Roly Bonevacia (DP, P(Ś), 26, Holandia)

 

52. Carlos Alberto Caicedo (P(PL), 23 Kolumbia)

 

8. Marko Koren (P(PLŚ), OP(PŚ), N, 21, Słowenia)

 

7. Juan Pablo Cuéllar (P(Ś), 23, Boliwia)

 

6. George Maluleka (P(Ś), OP(PŚ), N, 29, RPA)

 

11. Zoran Tosic (P/OP(PL), 31, Serbia)

 

30. Youssef Afkir (P/OP(P), 21, Holandia)

 

21. Sammir (P/OP(Ś), 31, Chorwacja)

 

19. Ku Ja-Cheol (P/OP(Ś), 29, Korea Południowa)

 

20. Nicolás Lodeiro (P/OP(Ś), 28, Urugwaj)

 

24. Ilhan Koç (OP(P), 19, Holandia)

 

- Arthur Nkili (OP(PL), N, 20, Holandia)

 

18. Samuel Armenteros (OP(L), N, 28, Szwecja)

 

10. Peter Smits (OP(L), N, 28, Holandia)

 

34. Yigit Bayram (OP(Ś), 19, Holandia)

 

Środek pola to multum opcji. Guevara, Bonevacia, Cuéllar. Każdy z nich może poprowadzić grę. Boki pomocy równie mocne, będę miał ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze składu. Cieszy mnie za to młody wiek kilku obiecujących graczy.

 

Napastnicy:

 

23.Milan Djuric (N, 28, Włochy)

 

9.Kolbeinn Sigþórsson (N, 28, Islandia)

 

-Vasilis Mougiakakos (N, 21, Grecja)

 

Tylko trzech nominalnych napastników to nie problem. Kilku graczy z drugiej linii może spokojnie wziąć na siebie ciężar gry na szpicy. Chyba, że bardzo szybko odpali Grek i pokaże wszystkim, że jest już gotów na grę w pierwszej drużynie.

 

------

FM12.2.2

Ligi: Angila, Francja, Holandia, Polska, Szkocja, Włochy

DB: Duża

------

@Ralf

Dawno nie grałem w FM, wróciłem i dostałem ofertę z Ajaxu, więc zdecydowałem się bez wahania, a do tego pochwalę się tym jak mi pójdzie.

@peżet

Oczywiście Marco, nie wiem skąd ten Mario.

Odnośnik do komentarza

25.07.2018

Okres przygotowawczy przebiegł dość szybko. W tym czasie rozegraliśmy pięć spotkań kontrolnych, w których tylko my strzelaliśmy bramki, niestety jedną samobójczą. O ile mecze z 1.FC Saarbrucken i Houston Dynamo miały poprawić kondycję i pozwolić piłkarzom na powrót do rytmu meczowego, to zwycięstwa z Lewskim i Blackburn spowodowały, że powoli zaczynałem się uśmiechać widząc tą drużynę. I mimo, że same zwycięstwa i bilans bramkowy 18-1 może napawać pozytywnie, to dopiero mecz eliminacyjny w Pucharze UEFA będzie prawdziwym sprawdzianem.

Do klubu ściągnąłem mojego dobrego znajomego z Reading, asystenta Craig’a Shakespeare’a oraz dwóch trenerów. Giorgio Tacconi odpowiedzialny będzie za defensywę, zaś Emanuele Belardi ma trenować z bramkarzami.

 

Ruch transferowy odbywał się tylko w jedną stronę i był bardzo ubogi. Póki co na wypożyczenie do Almere City udał się Roy Smeets. Prawdopodobnie jeszcze kilku młodych graczy otrzyma szanse na grę w którymś z naszych klubów filialnych.

 

26.07.2018

Losowanie 3. Rundy Kwalifikacyjnej Pucharu UEFA nie było dla nas najlepsze. Dwumecz z AA Gent będzie naszą pierwszą przeszkodą w wykonaniu celu jakim jest najpierw awans do grupy, a następnie wyjście do fazy pucharowej. Przeciwnik w poprzednim sezonie zajął 5. miejsce w swojej rodzimej lidze i na pewno nie odda tych meczów bez walki.

30.07.2018

Kolejny gracz został odesłany na cały sezon do zaprzyjaźnionego Almere. Jan Boeve, 18-letni środkowy obrońca, powinien zebrać kolejne doświadczenie po wcześniejszych dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniu do Girony. Jeśli będzie się odpowiednio rozwijał w przyszłości może być solidnym graczem.

Odnośnik do komentarza

2.08.2018

3.Runda Kwalifikacyjna Liga Europy, 1.Mecz
Amsterdam ArenA, Amsterdam
Frekwencja: 52,817

V. Eneyeama – N. Aké, E. Fernández, G. Doe – S. Guevara – C. A. Caicedo, N. Lodeiro (76’ Sammir), J. P. Cuéllar, Z. Tosic (76’ M. Olsson) – K. Sigþórsson, V. Mougiakakos (84’ P. Smits)

10’ V. Mougiakakos
33’ K. Sigþórsson
54’ V. Mougiakakos

Wynik: 3-0 (2-0)

Debiut w meczu o punkty wypadł bardzo dobrze. Cały mecz przeważaliśmy, oddaliśmy 16 strzałów, z czego 5 było celnych, a aż 3 zakończyły się bramką. Najlepiej naszą przewagę oddają dwie statystyki, posiadanie piłki 57%-43% na naszą korzyść i to, że obrona pozwoliła na oddanie ledwo dwóch strzałów, a nasz bramkarz musiał tylko raz się wysilić i zachował czyste konto.

W pierwszej połowie duet napastników właściwie przesądził o zwycięstwie, a drugi gol młodego Mougiakakosa pozbawił przeciwnika szans na jakiekolwiek marzenia o wygranej.

 

 

Tego samego dnia pierwszy gracz trafił do naszego klubu za mojej kadencji. 19-letni Anele Paulse kosztował nas 60.000£, które przelaliśmy na konto klubu Ajax CT, naszego filialnego partnera.

Niestety dzień zakończył się mało ciekawą rozmową z Rayanem Poiret, który stwierdził, że albo będzie grał w pierwszym składzie albo mam go sprzedać. Pokombinowałem trochę i jest bardzo możliwe, że odejdzie do Stoke, ale tylko na wypożyczenie.

 

 

5.08.2018

1. Eredivisie
Amsterdam ArenA, Amsterdam
Frekwencja: 52,960

V. Eneyeama – N. Aké, E. Fernández, G. Doe – S. Guevara – C. A. Caicedo (79’ D. de Zeeuw), Sammir (63’ N. Lodeiro), J. P. Cuéllar, M. Olsson (45’ K. Sigþórsson) – S. Armenteros, V. Mougiakakos

66’ S. Armenteros
78’ K. Sigþórsson

Wynik: 2-0 (0-0)

Drobne zmiany w porównaniu z meczem pucharowym okazały się średnio trafione. Przez całą pierwszą połowę biliśmy głową w mur, na szczęście blok defensywny grał bez zarzutu. Dopiero wprowadzenie Kolbeinna rozruszało zawodników z przodu i po jednym z wywalczonych rzutów rożnych bramkę zdobył Armenteros. Kwadrans przed końcem meczu dzieła zniszczenia dokonał wspomniany Sigþórsson i debiut w lidze zakończył się naszym spokojnym zwycięstwem. Teraz czeka nas rewanżowe spotkanie w Pucharze Europy.

 

 

6.08.2018

Za 2.300.000£ do Granady przeniósł się Bonevacia, którego na początku przewidywałem do gry w pierwszym składzie, ale Holender mnie nie przekonał, a dodatkowo chciał odejść. Część kwoty dostaliśmy od razu, część w ratach, dodatkowo zagwarantowałem sobie 30% kwoty za jaką ewentualnie sprzedadzą go Hiszpanie.

Do sztabu dołączył nowy skaut, Frans Spronck, który od razu poleciał przeszukiwać Skandynawię.

 

 

8.08.2018

Wim Tol, nasza nadzieja na przyszłość na pozycji bramkarza, najbliższy sezon spędzi w Almere City, gdzie dołączy do kolegów już tam grających. Mam nadzieję, że to wypożyczenie dobrze mu zrobi, choć on nie jest tego taki pewien.

Dostałem także wiadomość, że dziewięciu naszych młodych graczy, między innymi Mougiakakos, za niecały tydzień spróbuje swojego szczęścia w reprezentacjach narodowych.

 

 

9.08.2018

Aż dziesięciu zawodników klubu 15.08.2018 rozegra mecze w dorosłych reprezentacjach. Mecze towarzyskie między kolejkami nigdy mi się nie podobały, ale nikogo nie wycofałem, nie chcąc robić sobie wrogów na początku przygody z Ajaxem.

3.Runda Kwalifikacyjna Liga Europy, 2.Mecz
Arteveldestadion, Gandawa
Frekwencja: 20,000

V. Eneyeama – N. Aké, E. Fernández, G. Doe – S. Guevara – C. A. Caicedo (66’ M. Koren), N. Lodeiro, J. P. Cuéllar (66’ D. de Zeeuw), Z. Tosic – K. Sigþórsson (86’ S. Armenteros), V. Mougiakakos

Wynik: 2-0 (1-0)

Do rewanżu przystąpiliśmy w takim samym zestawieniu jak w pierwszym spotkaniu. Niestety od początku nie potrafiliśmy wykańczać sytuacji i pomimo, że oddaliśmy 11 strzałów nie zdobyliśmy przez cały mecz bramki. Przeciwnik zdobył dwie, po dwóch takich samych akcjach. Rozegranie piłki na skrzydło, szybkie dośrodkowanie i celne wykończenie przez napastnika. Dobrze, że zaliczka pozwoliła nam awansować dalej, ale musimy popracować nad rozbijaniem akcji, które przyniosły nam straty. Kolejna, ostatnia runda kwalifikacji rozegrana zostanie 23 i 30 sierpnia. Wcześniej powalczymy o punkty w dwóch ligowych kolejkach.

 

 

10.08.2018

Wyjaśniło się z kim zagramy o awans do grupowej fazy Ligi Europy. Naszym przeciwnikiem będzie Dinamo Mińsk, a pierwszy mecz znów zagramy u siebie.

Dodatkowe powołanie przysłał chorwacki ZPN. Sammir wyjedzie na najbliższe zgrupowanie jako jedenasty piłkarz z naszego klubu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...