Skocz do zawartości

Konflikt ukraińsko-rosyjski


Johniss

  

79 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A Sarmaci mają jakieś państwo? Zaznaczyłem, że "najstarszym istniejącym" :) Chyba, że jesteś zwolennikiem starej tezy, że polska szlachta to potomkowie Sarmatów, aczkolwiek ja aż tak śmiałych planów ekspansji nie mam :)

Przepraszam, pomyłka wyszła. Z istniejących - naprawde Grecy. Chyba że zapiszemy Osetynów jako Sarmatów (czemu nie? Oni zdecydowanie są im najbliższym rodzeństwem).

Odnośnik do komentarza

IDiO żyje :jupi:

 

Żyje, dlaczego miał bym nie żyć? Na dzień dzisiejszy, sytuacja jest taka, że ciekawy dla mnie jest punkt widzenia Polaków na sytuacje ukraińską. Poparcie banderowców jest, dla mnie, rzeczą absolutnie fantastyczną. Ale tutaj naturalna polska rusofobia jest chyba silniejsza niż pamięć o rzeźi wołyńskiej.
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

IDiO żyje :jupi:

Żyje, dlaczego miał bym nie żyć?
Jak nie dajesz znaku życia parę lat, to wszystko jest możliwe ;)

E tam. Po prostu praktycznie przestałem grać w FM (choć niedawno znowu zaczęłem), a także, niestety, praktycznie zapomniałem już język polski. Nie mam żadnej praktyki i nawet ciężko mi pisać te parę postów które tutaj "stworzyłem". Akcent, najprawdopodobniej, mam teraz straszny.

Jeśli inspirują się Konfederatami to popieram! :)

Inspirują się rosyjską flagą morską. (Андреевский Крест). Z amerykańskimi konfederatami powstańcy noworosyjscy nie mają nic wspólnego. Warto pamiętać, że główną cechą jest właśnie antyfaszyzm i odrzucenie jakiejkolwiek dyskryminacji narodowej, w przeciwieństwie do banderowskich "starożytnych Ukrów".
Odnośnik do komentarza

 

 

No nie, kolejny świr, obok Vamiego :)

 

Kolejny? Miły panie, ja tu byłem jeszcze gdy Vami o CMF w życiu nie słyszał. Zapytaj Henrykowicza, on podtwierdzi.

Tej tej, misiu, nie zapędzaj się;)

A co, nie prawda? Byłem na CMF, o ile się nie mylę, na drugi miesiąc. Tak że "świrem" jestem jak najbardziej orygijalnym, a nie jakimś tam "kolejnym".

Odnośnik do komentarza

Offtopujeta :) IDiO, rozumiem że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale to co wyprawia Putin wcale dobre nie jest, a cały konflikt zaczął się chyba, gdy pogrobowcy Bandery nie chcieli związku z Rosją, tylko z Zachodem. Dla mnie i jedni, i drudzy dobrzy, gdyby nie fakt że cała awantura dotyka całej "okolicy" i zwykłych ludzi, mogli by się pozabijać.

Odnośnik do komentarza

No jestes, ale nie pierdziel tutaj ze nie wiedzialem czym jest CMF, bo na scenie jestem rownie dlugo co Ty ;)

Słuchaj, no przecież żartuje wyraźnie. Obaj jesteśmy z samego początku CMF gdy próbowaliśmy ponabijać (bezskutecznie) więcej postów niż Bebok ;). Ja tylko tłumacze że nie jestem żadnym "kolejnym świrem". Ja świrowałem z samego początku. Nawet mnie jeden raz banować próbowali!

Odnośnik do komentarza

Offtopujeta :) IDiO, rozumiem że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale to co wyprawia Putin wcale dobre nie jest, a cały konflikt zaczął się chyba, gdy pogrobowcy Bandery nie chcieli związku z Rosją, tylko z Zachodem. Dla mnie i jedni, i drudzy dobrzy, gdyby nie fakt że cała awantura dotyka całej "okolicy" i zwykłych ludzi, mogli by się pozabijać.

Putin, niestety, praktycznie nic nie robi. Walczą głównie miejscowi ludzie oraz ochotnicy z terytorium byłego ZSRR. Jednak większością są miejscowi, broniący swoje miasta i wsie od banderowców. Rosja dała mieszkańcom Donbasu nadzieję, że przyjdzie na pomoc i rozbije wrogów. Jednak w realnym życiu okazało się, że Putin jest w stanie jedynie wysłać bardzo małą liczbe uzbrojenia. Bez żadnej realnej pomocy wojennej (z wyjątkiem, prawdopodobnie, artylerii pod Ilowajskiem). Nie trzeba tutaj upodabiać się prosiakowi, przepraszam, prezydentowi Ukrów. To nie jest wojna Rosji z Ukrainą (ta wojna zakończyła by się za parę tygodni) - to wojna junty kijowskiej z własnym narodem na wschodzie... Niestety.

 

Czemu Nieman a nie Nioman?

 

Bo tak się nazywa rzeka nad którą leży miasto w którym się urodziłem i wyrosłem? A miasto te nigdy nie było bialoruskojęzycznym. Więc "Нёман" nikt nigdy nie mówił.

 

No i jak już siedzisz w tych Stanach to mam nadzieję, że głosowałeś na Rona Paula.

Nawet jak bym miał obywatelstwo amerykańskie (a nie mam), to i tak bym nigdy nie głosował na tego ultraprawgo pierdołe.

Odnośnik do komentarza

 

Bo tak się nazywa rzeka nad którą leży miasto w którym się urodziłem i wyrosłem? A miasto te nigdy nie było bialoruskojęzycznym. Więc "Нёман" nikt nigdy nie mówił.

Wiadomo, Grodno zawsze polskie ;)

Hyhy, a wy spróbujcie ;). Białoruska armia to jednak nie ta ruina jaką jest armia ukraińska (a jeszcze 10 lat temu byli w top-10). Dawno trzeba Białystok przywrócić do guberni Grodzieńskiej, jak to było za czasów Cesarstwa ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...