Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Złe wieści dobiegają od mojego fizjoterapeuty- środkowy obrońca Paddy Newton dostał przepukliny i będzie pauzował około 2 miesięcy. Nie jest to jakaś tragedia, ale złe info.

Bramkarz Dickeson wraca z kadry z urazem łokcia. Wirus FIFA w pełni. Ten nie zagra około 2 tygodni, mam nadzieję, że na Real da radę się wykurować. Jak nie, to postawię na Alves`a.

W poprzedniej rundzie Co-operative Cup odprawiliśmy Banbridge 6-2, dziś może skończyć się podobnie.

 

14.10.2021, Dungannon, Stangmore Park, godz.19:45.

 

Alves- Deighan, Fraser- Ritchie, Hanna, Campbell- Rogers, Watson- McGibbon- Keane (45` Best), Gibson ©

 

[DBP] Dungannon 0-3 Lurgan Celtic [DBP] Co-operative Cup 3.Rnd.

0:1 Gibson (5`)

0:2 Gibson (8`)

0:3 Gibson (37`)

 

MoM: Dermot Gibson (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 95

 

 

One men show dał nam dziś Gibson. Trzy gole dają nadzieję na tego napastnika, coś z niego będzie.

Gładkie przejście do kolejnej rundy i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Do spotkania z outsiderem Premiership, Carick Rangers przystępujemy z dużym optymizmem. Najlepsza ofensywa ligi (47 goli) kontra najgorsza defensywa ligi (42 gole). Ostatni nasz pojedynek zakończył się wygraną Lurgan 7-0. Pewnie rywal się nauczył trochę od tego czasu, ale ja wieżę, że dziś na jednej bramce nie poprzestaniemy.

Carrick jako beniaminek radzi sobie bardzo słabo, w 12 meczach uciułali tylko 4 punkty.

Na Knockramer Park wybiegnie skład rezerwowy, trzeba oszczędzać graczy przed wyjazdem do Madrytu, który odbędzie się za 3 dni.

 

16.10.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Deane- Doolin, Fraser- McLoughlin, Hanna, Moore- Kennedy, Rogers- Burke- McDaid ©, Best

 

[1.] Lurgan Celtic 5-2 Carrick [12.] L12/38

1:0 McDaid (9`)

2:0 Best (13`)

3:0 Best (16`)

4:0 Best (23`)

5:0 McDaid (24`)

5:1 Buchanan (37`)

5:2 McNally (47`)

 

MoM: Tony Best (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 347

 

 

Duet Best-McDaid załatwił sprawę. Co prawda straciliśmy dwie bramki, ale trudno. Ryzyko było, bo wystawiłem bramkarza, który zagrał w tym sezonie pierwszy raz. Bardziej zwracam uwagę na dwie bramki Robbiego i aż trzy Besta.

Przedłużyliśmy swoją serię zwycięstw w Premiership do 20.

Przewaga punktowa nad drugim Linfield urosła już do 8. W poprzednim sezonie wszystkim przeciwnikom strzeliliśmy 138 goli, obecnie (po 12 meczach) mamy już 52 bramki na koncie. Coś czuję, że przebijemy ten wynik.

Odnośnik do komentarza

Zaraz po wygranej wsiedliśmy w samolot i polecieliśmy do Madrytu. Trzecia kolejka Ligi Mistrzów przed nami. Będziemy mieli zaszczyt wystąpić na jednym z najładniejszym, najwspanialszym stadionie świata- Santiago Bernabeu. Staniemy naprzeciw wielkiemu Realowi Madryt.

Dla wielu piłkarzy wystąpienie na tej murawie to marzenie, my to właśnie realizujemy. Kiedyś nawet nie marzyło mi się usłyszeć hymnu LM na żywo, a teraz to czynię i to na murawie TEGO stadionu.

Będzie nam bardzo ciężko, wygrać tu jest niemożliwe. Ja mam swoich Celtów, Madryt ma w swoich szeregach: Varane, Ramos, Modrić, Bale, Ronaldo, Coutinho, Vietto, Isco i reszta. Same gwiazdy.

Jeśli nie dostaniemy jakiś mocnych batów, to będę zadowolony z tego boju. W końcu to REAL Madryt!

 

19.10.2021, Madryt, Santiago Bernabeu, godz.19:45.

 

Alves- Rodgers, Townsend (55` Doolin), Fabio, Ward- Dias, Keegan- Silva, McGibbon, Keane- McDaid ©

 

[1.] Real 4-0 Lurgan Celtic [2.] LM 3.Mecz

1:0 Torre (36`)

2:0 Vietto (39`)

3:0 Vietto (61`)

4:0 Doolin (sam.) (79`)

 

MoM: Javi Torres (Real)
Frekwencja: 76,321

 

 

No cóż... Lekcja futbolu została nam udzielona. Byliśmy o dwie klasy gorsi, pochylam się nad tym i przyjmuję do wiadomości. Przegraliśmy, ale też sporo się nauczyliśmy. W przyszłości powinno nam to procentować. Może jeszcze nie rewanż w Belfaście, ale niedługo.

W drugim meczu padł remis 1-1 między Schalke i OM. Pozostajemy na drugim miejscu w grupie i z dalszymi szansami na awans do dalszej rundy Ligi Mistrzów.

Zobaczymy, co będzie.

Odnośnik do komentarza

Do rewanżu z Królewskimi na Windsor Park zagramy trzy spotkanie ligowe. Dwa wyjazdy i jeden mecz na Knockramer Park.

Najpierw gościmy na stadionie Ballinamallard United. Przedostatni zespół ma na koncie 11 punktów, 13 strzelonych bramek, 28 puszczonych.

 

23.10.2021, Ballinamallard, Ferney Park, godz.15:00.

 

Alves- Townsend, Fraser, Fabio, Ward- Dias- Kennedy- Silva (72` Gilbert), Keegan, Burke- McDaid ©

 

[11.] Ballinamallard Utd 0-4 Lurgan Celtic [1.] L13/38

0:1 McDaid (3`)

0:2 Burke (7`)

0:3 Keegan (70`)

0:4 McDaid (karny) (73`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 129

 

 

Dobry występ okupiliśmy urazem Silvy. Na szczęście nie jest to groźne i wróci do nas za kilka dni. Ważne trzy punkty dopisane, Linfield też wygrało swój mecz, dystans zachowany.

Odnośnik do komentarza

Tylko trzy dni odstępu od kolejnego pojedynku w Premiership mamy. Zagościmy w Coleraine, gdzie na pewno zdobędziemy kolejne trzy oczka do tabeli.

 

26.10.2021, Coleraine, Coleraine Showgrounds, godz.19:45.

 

Alves- McLoughlin, Doolin, Fraser, Moore- Hanna- Toppar- Watson, O`Halloran, Best- McDaid ©

 

[6.] Coleraine 1-3 Lurgan Celtic [1.] L14/38

0:1 O`Halloran (35`)

1:1 Curran (47`)

1:2 McLoughlin (69`)

1:3 McDaid (88`)

 

MoM: Chris Curran (Coleriane)
Frekwencja: 411

 

 

Nie powiem, że gospodarze nie postawili trudnych warunków. Przy remisie troszkę się obawiałem, że urwą nam te dwa punkty i odnotujemy pierwszy remis w sezonie. Całe szczęście moi gracze potrafią grać do końca i dobrą piłkę. Dali sobie radę. Trzy punkty jednak jadą do Lurgan.

Odnośnik do komentarza

Kolejna okazja na podwyższenie zdobyczy punktowej mamy dziś w rywalizacji z Dungannon. Tak, ostatnio często na nich trafiamy, wygrywamy. Tak będzie i tym razem. Ostatni mecz października trzeba wygrać.

Skład ponownie rezerwowy, trzeba się szykować na trzeciego listopada i Real Madryt.

 

30.10.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Alves- Deighan, Doolin- Ritchie, Hanna, Burns- Rogers, Kennedy- Burke- McDaid ©, Best

 

[1.] Lurgan Celtic 5-0 Dungannon [8.] L15/38

1:0 Arkinson (sam.) (13`)

2:0 Ritchie (29`)

3:0 McDaid (34`)

4:0 McDaid (77`)

5:0 McDaid (karny) (79`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 358

 

 

Hat-trick McDaid`a i świetny mecz całej ekipy. Snajper mój najlepszy ma już 25 goli na koncie, do tego 11 asyst.

Dobra wiadomość dotarła do nas z Portadown, gdzie tamtejsza drużyna zremisowała 1-1 z Cliftonville. Jesteśmy teraz jedynym teamem, który nie stracił jeszcze punktów.

O tym na chwile zapominamy, trzeba się szykować na Królewskich z Madrytu.

Odnośnik do komentarza

Z powodów sprzętowych ? Dodaj przynajmniej te najważniejsze: Anglia, Hiszpania itp.

Nie, nie z powodów sprzętowych. Wcześniej miałem dobrego kompa, teraz mam wypasionego :p

Bardziej z przywiązania i tradycji- zawsze tak grałem, nawet z małą bazą danych. Nie przypominam sobie, żebym skakał po zespołach. Twardo staram się prowadzić zespół do potęgi. Myślę, że tak samo będzie teraz.

Może dodam Szkocję. Reszta mnie nie interesuje za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Przygotowania idą pełną parą. Na meczu w Belfaście powinno pojawić się wielu sympatyków futbolu, którzy będą chcieli zobaczyć na żywo rywalizację między nami a Realem Madryt. My zrobimy wszystko, żeby tylko nie skończyło się laniem jak ostatnio (4-0), wszyscy skazują nas na porażkę, mimo to chcemy się lepiej zaprezentować niż w Madrycie.

Strata trzech punktów z tak mocną ekipą to nie wstyd, ale grać piach i przegrać, to już wstyd. Tak my nie postąpimy. Jak się uczyć, to tylko od najlepszych.

Dwa dni przed meczem odbieram kolejną nagrodę na Menedżera Miesiąca Danske Bank Premiership. W październiku Lurgan Celtic ze mną na ławce wygrało wszystkie sześć spotkań ligowych, udało się strzelić 26 bramek i stracić tylko 4, bardzo dobry bilans.

 

Wracając do pojedynku w Grupie G- wierzę w chłopaków, a oni we mnie. Razem postawimy się machinie Królewskich, powalczymy.

 

03.11.2021, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Rodgers, Townsend, Fabio, Ward- Dias- Keegan- Silva, McGibbon, Burke- Keane

 

[2.] Lurgan Celtic 0-0 Real [1.] LM 4.Mecz

 

MoM: David Ward (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 2,250

 

 

Urwać punkty Realowi- bezcenne. Podejrzewam, że nasze zadowolenie z wyniku jest odwrotnie proporcjonalne do ich humorów. Moja obrona dziś zagrała świetnie jak nigdy. Szczególnie brylował w tej formacji lewy obrońca Ward, który zresztą słusznie został wybrany graczem meczu.

W ofensywie zabrakło szczęścia. Oddaliśmy 11 strzałów, 4 celne. Dobrze jednak spisał się golkiper gości Leno. Rywal natomiast oddał tylko 3 celne strzały, bez trudu wyłapane przez Dickeson`a.

Dobry jeden punkt dołożony. Mamy ich teraz 7, Real 10.

W drugim meczu grupy Schalke wygrało u siebie z Marsylią 3-0, co daje im na razie trzecie miejsce (4 punkty).

Za 20 dni do Belfastu przyjedzie ekipa z Niemiec, to spotkanie może decydować o tym, kto awansuje do dalszej rundy, a kto do LE. Remis nam wystarczy do wyjścia.

Na pocieszenie wyniku 0-0 dostajemy 500 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Wracamy do ligowego bytu.

Na początku listopada w Premiership musimy stawić czoła szóstej ekipie ligi- Limavady United. Ta drużyna nie słynie z dobrej gry obronnej (stracili już 31 goli), więc my się skupimy na ataku. Od samego początku trzeba ich zaatakować, szybko strzelić bramkę i później już tylko docisnąć.

 

06.11.2021, Limavady, Limavady Showgrounds, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Fabio, Doolin- Gilbert, Dias, Campbell- Kennedy, Keegan- Silva- Keane, McDaid

 

[6.] Limavady Utd 1-4 Lurgan Celtic [1.] L16/38

0:1 Fabio (23`)

0:2 Silva (38`)

0:3 Silva (60`)

0:4 Keegan (78`)

1:4 Holmes (83`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 206

 

 

Seria ligowych zwycięstw podwyższona do 24. Nie był to jakiś super występ, ale było dobrze. Na minus obrona, która pozwoliła rywalowi strzelić bramkę. To już 11. stracona w tym sezonie.

Przewaga nad Linfield utrzymana na poziomie 8 punktów, nad trzecim Portadown- 10.

I to właśnie z nimi zagramy w kolejnej kolejce.

Odnośnik do komentarza

Każdy w Lurgan i Irlandii Północnej wie, że mecz z drużyną z Portadown rządzi się swoimi prawami i właśnie ten mecz wzbudza spore zainteresowanie kibiców, na stadionie i przed telewizorami. Rywalizacja zawsze jest zacięta między nimi i nami, to też efekt bliskiego położenia obu miast- tylko 7 mil.

My czekamy na wygraną, jesteśmy stawiani w roli faworytów. Trzeba przewagę punktową powiększyć.

 

09.11.2021, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Townsend, Fraser, Fabio, Ward- Dias- Keegan- Silva, Best- McDaid, Keane

 

[1.] Lurgan Celtic 4-0 Portadown [3.] L17/38

1:0 Fraser (11`)

2:0 McDaid (20`)

3:0 Keane (86`)

4:0 Keane (89`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 592

 

 

Pokazaliśmy wyższość w każdym aspekcie, to co najlepsze w Celtach z Lurgan. Odskoczyliśmy właśnie ostatniemu rywalowi na 13 punktów, to bardzo dużo w tej lidze.

Atak Keane i McDaid znowu pokazali klasę. Ten pierwszy ma na swoim koncie 15 goli i 9 asyst, drugi- 26 bramek i 14 asyst.

Teraz na ponad dwa tygodnie odpoczynek od Premiership.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...