Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Po meczu szybko wracamy do domu, mamy tylko dwa dni na odpoczynek. Tym razem gościć będziemy ekipę Crusaders. Krzyżowcy po 4 kolejkach zajmują czwarte miejsce, mają trzy wygrane, jedną przegraną, strzelili 7 goli i stracili 3. W Lurgan doznają drugiej porażki.

Dzień przed meczem jest kilka spraw do załatwienia. Najpierw dopinamy transfer prawego obrońcy. Druga rzecz- powołania do reprezentacj:

 

- Irlandia Północna U-19: Thomas Toland, Peter Higgins, Chris Baxter,

- Portugalia U-21: Luis Dias,

- Irlandia: Peter O`Halloran,

- Walia: Kerry Dickeson.

 

Lekkim zaskoczeniem dla mnie jest chwilowy brak powołania dla McDaid`a. Chłopak spisuje się jak na razie świetnie, ale nie znalazł uznania w oczach Michaela O`Neill. Natomiast jest szansa w najbliższych meczach Eliminacyjnych MŚ z Białorusią, Chorwacją i Słowacją.

 

Trzecia sprawa- losowanie grup Ligi Europy. Wylosowali nas do Grupy D:

- Roma

- Rubin

- Lurgan Celtic

- Crvena Zvezda

 

Będzie ciężko. Moje myślenie o wyjściu z grupy powoli się rozmywa. Same mocne teamy. I do tego gorące tereny: Belgrad, Rzym. Na stadionach będzie świetna atmosfera.

Rywale mocni, ale będę chciał sprawić niespodzianki. Postaramy się pokonać Zvezde i Rubin.

 

29.08.2020, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Drugi skład dziś wychodzi na boisko. Absolutnie nie rezerwy. Nasze 4-2-3-1 kontra 3-5-2.

Nie zdążyłem dobrze usiąść na ławce, jak musiałem się podnieść z rękami w górze. Mamy 3. minutę i bramkę Strain`a. Mocny strzał z 13 metrów. Później lekko odpuszczamy pedał gazu. Dopiero w 22. minucie wyprowadzamy składną, dobrą kontrę. W pole karne wpada O`Halloran, który jest faulowany. Sędzia wskazuje na wapno. Z jedenastu metrów nie myli się Toppar. Mija 6 minut i jest trzecia bramka. Tym razem z wolnego z jakiś 22. metrów technicznym uderzeniem popisał się Strain. Prosto w okienko. W 36. minucie Rooney (nie, nie Wayne) uderza taką lekką szmatę, piłka przelatuje po ręku i zostaje podbita przez mojego golkipera. Futbolówka w siatce. Samobój. 120 sekund starcza nam na odpowiedź. Ze środka prostopadłe podanie Strain`a na lewe skrzydło, Best przyjmuje, wbiega w pole karne, podanie wzdłuż bramki, McDaid dokłada tylko nogę.

Do przerwy dobre spotkanie.

W 52. minucie kolejna szybka akcja- Best wrzuca w pole karne, McDaid przedłuża głową, O`Halloran z pierwszej i gol! Kolejne trafienie tego samego pomocnika jest w 75. minucie. Też uderzenie z pierwszej piłki. Następna asysta McDaid`a- dziś już ma 4!

Zniszczenia dopełnia Toppar, z wolnego. Uderzył z całej siły. Bramkarz nie drgnął. Bardzo dobry mecz moich zawodników. Kolejne trzy punkciki dla nas.

 

Dickeson ©- Ritchie, Deighan, Fraser, Moore- Toppar, Rogers- O`Halloran, Strain, Best- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 7-1 Crusaders [4.] L5/38

1:0 Strain

2:0 Toppar (karny)

3:0 Strain

3:1 Dickeson (sam.)

4:1 McDaid

5:1 O`Halloran

6:1 O`Halloran

7:1 Toppar

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 304

Odnośnik do komentarza

Okienko transferowe zakończone, więc można teraz to wszystko, co działo się w klubie podsumować. A działo się sporo. Wzmocniłem kilka pozycji. Co prawda dwóch graczy, których mocno chciałem, ostatecznie do nas nie trafiło, ale wpadli nie wiele gorsi zawodników.

Chciałem nowego dobrego bramkarza- dostałem (Dickeson), prawa obrona- jest (Gilbert), defensywny pomocnik- jest (Dias).

Uważam, iż dysponuję naprawdę mocnym, wszechstronnym składem, którym mogę powalczyć na kilku frontach. Rotacja się szykuje spora. Jeśli chodzi o kraj, to na bank mamy najmocniejszy skład. A co z tego wyniknie, to dopiero się okaże, ale jestem dobrej myśli. Poukładaliśmy to razem z Veron`em. Kibice też nie powinni narzekać na to, w która stronę idzie klub i do tego, jacy zawodnicy przychodzą. Kto by pomyślał jakieś 4 lata temu, że w Lurgan będą grać ludzie wychowani np. w Benfice Luzbona albo Porto.

Na samo zakończenie lata wyrwaliśmy z samego Man City prawego obrońcę Aarona Gilbert, który też poradzi sobie na prawym skrzydle w ofensywie.

 

Kilku graczy niestety nie udało się nam na razie sprzedać, więc zostali przesunięci do rezerw. I tak poszli sobie: Crozier, Breen, Keane, Hylands, Todd. Są po prostu za słabi na granie i pierwszą, drugą czy też trzecią drużynę. Jeśli nie znajdziemy im klubów w ciągu tego sezonu, to puszczę ich wolno. Najbardziej z nich rozczarował mnie Hylands. Myśleliśmy, że będzie solidnym pomocnikiem, ale gość w wieku 21 lat stanął w miejscu.

Odnośnik do komentarza

Skład na sezon 2020/21:

 

[imię i nazwisko, pozycja, wiek, narodowość, przybliżona wartość]

 

Bramkarze:

 

Garteh Deane [26 lat, SCO] 9.25 tys.€

Kerry Dickeson [23, WAL] 180 tys.€

Bill Haynes [25, ENG] 35 tys.€

 

Pierwszym golkiperem Lurgan na nadchodzący sezon będzie Dickeson. Inna półka (wyższa) niż dwaj kolejni. Deane dostanie szanse w krajowych pucharach. Haynes pewnie też.

 

Środkowi obrońcy:

 

Matthew Deighan [26, NIR, O(PŚ)] 92 tys.€

Tony Townsend [23, ENG, O(PŚ)/WO(P)] 43.5 tys.€

Paddy Newton [23, NIR, OŚ] 20.5 tys.€

Adam Doolin [22, IRL, OŚ] 56 tys.€

Craig Fraser [24, SCO, OŚ] 40.5 tys.€

 

Tu prawie bogactwo. Każdy jeden może robić za podstawowego obrońcę. Para Deighan i Fraser będzie chyba ostoją. Żonglować mogę spokojnie.

 

Boczni obrońcy:

 

Ryan McLoughlin [30, NIR, O(P)] 16.5 tys.€

Neal Ritchie [22, ENG, O/WOP] 95 tys.€

Chrisopher Rodgers [29, NIR, O/PP] 52 tys.€

Aaron Gilbert [22, ENG, WO/P/OPP] 325 tys.€

Reece Moore [22, NIR, OL] 83 tys.€

Les Campbell [23, ENG, O/WOL] 39.5 tys.€

Aaron Burns [28, NIR, O/PL] 19 tys.€

 

Boki obrony wyglądają jeszcze lepiej niż środek. Na prawą stronę na chwilę obecną podstawa to Rodgers. Ritchie młody ambitny i z potencjałem, to samo Gilbert. Lewa strona to Moore na zmianę z Campbell`em. Ten pierwszy sporo łapie kartek, więc anglik też się nagra. Burns to raczej występować będzie jako skrzydłowy i to też raczej w rodzimych pucharach niż w lidze. Zależy, co będzie z pozostałymi graczami.

 

Defensywni pomocnicy:

 

Shea McEvoy [23, NIR, DP] 95 tys.€

Luis Dias [21, POR, DP/PŚ] 325 tys.€

Tyrone Toppar [25, WAL, DP/OP(LŚ)] 14.25 tys.€

 

Dias i McEvoy to pewniacy. Walijczyk Toppar to zmiennik. Zazwyczaj starać się będę wystawiać jednego defensywnego pomocnika i jednego środkowego pomocnika (z dwójki Keegan - Rogers). Portugalczyk Dias ma wielki potencjał. Myślę, że niestety długo u nas nie pogra. Sporo klubów na pewno się nim wkrótce zainteresuje. Wychowanek Lurgan- McEvoy już teraz jest mocno obserwowany przez angielskie kluby.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Jason Rogers [26, NIR, PŚ] 61 tys.€

Keith Keegan [24, ENG, PŚ] 200 tys.€

David Strain [22, NIR, PŚ/NŚ] 23 tys.€

 

Z tymi tu jest jak wyżej. Każdy pogra, bo żadne nie nadaje się na rezerwę. Myślę, że najmniej występów może zaliczyć Strain. Ale jego atutem jest uniwersalność. Chłop może grać zarówno w pomocy, jak i w ataku. Popracuję nad nim i zrobimy z niego bardzo dobrego ofensywnego pomocnika.

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Scott Watson [23, ENG, PŚ/OPP] 54 tys.€

Peter O`Halloran [21, IRL, PLŚ/OPP] 70 tys.€

Chris McGibbon [22, NIR, PL/OPLŚ] 110 tys.€

Dino Silva [23, POR, P/OPP] 175 tys.€

Gavin Burke [23, ENG, P/OPLŚ] 53 tys.€

 

Jak się Silva wyleczy to pewne miejsce w składzie na prawą flankę. Watson nie gorszy i O`Halloran też. Roszady będą spore. Lewa strona do McGibbon, który będzie zazwyczaj raczej grał w środku. Do tego Burke na ławce. Teoretycznie na lewej stronie mamy najmniej graczy, ale nie do końca. Dobrze tam poradzi sobie też Best i Burns.

 

Napastnicy:

 

Tony Best [22, NIR, P/OPL/NŚ] 20 tys.€

Corey Owens [22, NIR, OPP/NŚ] 71 tys.€

Dermot Gibson [20, NIR, OP(PL)/NŚ] 55 tys.€

Joe Gormley [30, NIR, NŚ] 9.5 tys.€

Robbie McDaid [23, NIR, NŚ] 77 tys.€

Ivan McAleer [21, NIR, NŚ] 18.25 tys.€

 

Jak pokazują ostatnie mecze i zeszły sezon, to McDaid nie podzieli się miejscem z nikim innym. Duży talent na szpicy. Zazwyczaj będziemy grać jednym napastnikiem, więc reszta musi czekać, albo na spadek jego formy, albo kontuzję albo po prostu na mniej atrakcyjne spotkania. Best bardzo utalentowany i może grać na lewym skrzydle jako schodzący napastnik. Owens i młody McAleer rezerwa. Gibson oraz doświadczony Gormley mają przewidziane wejścia głównie z ławki ze słabymi rywalami w jakimś tam pucharze. W lidze raczej nie pograją za wiele.

 

Przyszli:

Kerry Dickeson <= wolny; Luis Dias <= Benfica za 875 tys.€; David Strain <= AFC Wimbledon za free; Glenn Hanna <= Glentoran za 160 tys.€; Aaron Gilbert <= Man City za free.

 

Wydane łącznie - 1.04 mln €

 

Odeszli:

Brian Steele => free; Declan McKeever => Ballymena Utd za free; Andrew Conroy => Glentoran wypoż; Dessie Crawford => Bolton za 250 tys.€; William Riley => Stoke za 200 tys.€; Glenn Hanna => Glentoran wypoż; Terry Doyle => Knockbreda wypoż; Niall Lavery => Bangor wypoż; Curtis Davidson => Carrick wypoż.

 

Zarobione łącznie - 450 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej się dziwiłem brakowi powołania, a tu 30 września wpłynęło pismo z krajowego związki.

Na meczu z Białorusią do kadry głównej zostali powołani:

Chris McGibbon, Robbie McDaid, Matthew Deighan, Shea McEvoy, Jason Rogers.

 

Aż 5 zawodników z Lurgan. Wiem, że wykorzystają szansę i zaprezentują się fajnie. Dla pomocnika McGibbon`a, napastnika McDaid`a oraz defensywnego pomocnika McEvoy`a będą to debiuty w pierwszym zespole.

 

Dla Lurgan wpada niezłe wyróżnienie- w Jedenastce Tygodnia Premiership znajduje się aż 10 moich graczy! Dominacja. Dotego w moje rączki trafia nagroda dla Menedżera Miesiąca. To za wygranie wszystkich 5 meczy (strzeliliśmy 21 goli i straciliśmy 2).

Kolejny miesiąc, czyli wrzesień nie będzie już taki łatwy. Na początek startujemy w Co-operative Cup, później liga i Portadwon, dalej LE i wyjazd do Belgradu.

Zaczynamy z zespołem z III ligi - Larne FC. Na nich poślę głębokie rezerwy. Poradzą sobie bez problemu.

 

01.09.2020, Larne, Inver Park, godz.19:45.

 

Skład dosyć eksperymentalny. Debiutuje w zespole Gilbert, Best debiutuje jako napastnik.

Zaczyna Larne, pierwsza ich akcja to wrzutka w pole karne, łatwa i prosta wykopana przez moją obronę. W 12. minucie szybka kontra, O`Halloran z prawego skrzydła ścina w pole karne, podaje krótko do Best`a, ten technicznie obok słupka. 1-0 dla Celtów. Pięć minut później Townsend główką po rzucie rożnym podwyższa. W 26. minucie mamy rzut wolny jakieś 23 metry od bramki. Mocno uderza O`Halloran, bramkarz gospodarzy wybija piłkę przed siebie, dopada Moore i piłka w siatce. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy z lewego skrzydła podaje Moore, płasko po ziemi piłka trafia do nogi Best`a, który nie ma problemów z celnością. Niecałe 60 sekund później Dynes wpycha się między dwóch moich obrońców i pokonuje Deane`a. Na tablicy 4-1 dla nas.

Po wznowieniu, w 65. minucie Barrett kopie Best`a po nogach w polu karnym, sędzia wskazuje jedenasty metr. Sam poszkodowany wykorzystuje szansę.

Dalej już była pełna kontrola i spokój. Na luzie, bez emocji wygrywamy i przechodzimy dalej. Hat-trick Best`a dał mu słusznie MoM.

W trzeciej rundzie zagramy z Carrick Rangers.

 

Deane- Gilbert, Doolin, Townsend, Moore- Toppar, Rogers ©- O`Halloran (45` Watson), Strain, Burns- Best

 

[bT2] Larne 1-5 Lurgan Celtic [DBP] Co-operative Cup 2.Rnd.

0:1 Best

0:2 Townsend

0:3 Moore

0:4 Best

1:4 Dynes

1:5 Best (karny)

 

MoM: Tony Best (Lurgan Celtic)

Frekwencja: 78

Odnośnik do komentarza

Póki co idzie nam naprawdę dobrze. W lidze świetnie- po pięciu kolejkach mamy komplet punktów, 21 strzelonych goli i tylko 2 stracone. Kolejna okazja do zdobycia trzech punktów będzie na boisku w Portadown. Tamtejszy zespół zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 12 punktów, tyle samo co Linfield i Coleraine. Będzie to trudny rywal. Drugi zaraz po Linfield. Jednych mamy już na ten czas skreślonych z listy.

Dodatkowa informacja dla klubu związana z finansami- dostaliśmy 575 tys.€ (co stanowi 30% kwoty z kolejnego transferu) za byłego mojego pomocnika Chrisa Grant`a. 20-letni wychowanek Lurgan Celtic trafił właśnie z Boltonu do Celticu za 3.4 mln €. W Angielskim zespole nie zagrał ani minuty, ale co się dziwić skoro ostatni rok spędził u nas na wypożyczeniu. Trzymam kciuki, żeby mu się powiodło w Glasgow.

Ten sam zespół zgłosił się z ofertą do nas za Keitha Keegan`a. Oferują śmieszne pieniądze- 75 tysiące €. Poniżej miliona go nie sprzedam.

W Eliminacjach MŚ Białoruś 0-1 Irlandia Północna niestety McDaid nie zagrał, grał za to McLoughlin oraz Jason Rogers.

 

12.09.2020, Portadown, Shamrock Park, godz.15:00.

 

Zaczynają gospodarze. I to właśnie oni zdobywają pierwszą bramkę dziś.

Po rzucie rożnym z prawej strony głową piłkę pakuje do siatki Brown. Dickeson trochę się nie popisał. My próbujemy szybko odpowiedzieć, ale bramkarz Portadown na razie wychodzi z tego obronną ręką. Kolejna feralna minuta to 36. Keegan faulował w naszym polu karnym McMahon`a. Sędzia wskazał na rzut karny. Mitchell nie marnuje szansy. Na razie fatalny występ mojego teamu.

No nic, pozostaje nam jedynie powalczyć w drugiej połowie.

Od wznowienia już mocno naciskamy. Dobija nas w 72. minucie Jennings mocnym strzałem z linii pola karnego. W 91. minucie już tak na otarcie łez McDaid wpisuje się na listę strzelców. Chwilę później sędzia kończy mecz.

Dziś to była totalna klapa z naszej strony. Wszyscy zasłużyli na zjebki. Bez wyjątku.

 

Dickeson ©- Rodgers, Fraser, Twonsend, Moore- Keegan, Dias- Watson, Burke, McGibbon- McDaid

 

[4.] Portadown 3-1 Lurgan Celtic [1.] L6/38

1:0 Brown

2:0 Mitchell (karny)

3:0 Jennings

3:1 McDaid

 

MoM: Rodney Brown (Portadwon)
Frekwencja: 1,319

Odnośnik do komentarza

Po zimnym prysznicu w Portadown mamy pięć dni na ogarnięcie się i przyłożenie do treningów. Jeszcze mocniej. Przed nami wyjazd na gorący teren do Belgradu. Wiadomo jak tam jest- fanatyczny doping, dobry zespół i ostra gra. Otwarcie Ligi Europy dla Lurgan będzie mocne. Postaramy się wygrać. Nie mamy nic do stracenia. Moi pomocnicy sugerują, żebyśmy skupili się głównie na grze obronnej, ale tak do końca nie można. Jak się cofniemy to Crvena może nas skosić i to szybko.

Postawię na nasze 4-4-2 tylko mniej ofensywnie, pogramy z kontry i będziemy kontrolować zrównoważenie przebieg spotkania.

Nie skorzystam z 3 zawodników, nad czym lekko ubolewam, ale zastąpię ich bez problemu. Fraser się rozchorował i leży w łóżku, McEvoy dochodzi do siebie po kontuzji, tak samo jak Silva.

 

17.09.2020, Belgrad, FK Crvena Zvezda - Marakana, godz.19:45.

 

Zaczynamy ze środka. Ładnie zagrana piłka Dias`a na prawo do Watson`a. Ten niestety traci ją pod samą linią końcową. Później mamy 8 minut gry lekko chaotycznej z jednej i drugiej strony. Dwie/trzy składne akcje i strata. Dopiero w 9. minucie przeprowadzamy mocniejszą akcję z prawej strony, płaskie podanie po ziemi, McDiad uderza, ale minimalnie obok słupka. Czas leci a na boisku widać wymianę ciosów. Akcja jest wartka, ale bez tego, co najważniejsza- bramek. Najbliżej tego był McDaid, sędzia pokazał 3 razy spalonego, więc nic z tego. W 40. minucie przeprowadzamy najlepszą akcję, jak na razie: Watson z prawego skrzydła wrzucał piłkę, Best główkuje, ale trochę nad poprzeczką.

Pierwsze 45 minut minęło, jak z bicza strzelił. Wynik 0-0, ale gorsi nie jesteśmy.

Celny strzał w drugiej części oddaje Burke, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. W 69. minucie z rzutu wolnego posyła piłkę Malinic w pole karne, Kovacs dokłada nogę i gol. Ale sędzia dziad!! Tam był spalony jak cholera! A ten nic.

Piękne wyrównanie daje nam Best w 86. minucie! Rodgers z prawej strony pola karnego podał płasko wzdłuż bramki, tam wbiegał Best, przepchnął się i trafił.

Po doliczeniu trzech minut sędzia kończy ten mecz. Szkoda mi tego remisu, nawet teraz jestem zdania, iż byliśmy w stanie wygrać. Dobry i jeden punkt.

 

Dickeson ©- Rodgers, Deighan, Townsend (75` Doolin), Moore- Watson, Dias, Keegan, Burke- McDaid, Best

 

[sRB] Crvena Zvezda 1-1 Lurgan Celtic [NIR] LE Mecz 1.

1:0 Kovacs

1:1 Best

 

MoM: Kerry Dickeson (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 40,821

Odnośnik do komentarza

Remis w LE daje nam 100 tys.€ i oczywiście jeden punkcik. W naszej grupie Roma zremisowała 1-1 z Rubinem. My w drugiej kolejce zagramy w domu z Rzymianami. Ugościmy ich dopiero na samym początku października. Tymczasem wracamy na ligowe boiska. Mamy tu 3 spotkania.

Na początek zawita na Knockramer Park zespół Coleraine, który radzi sobie na razie zadziwiająco dobrze. Wg przedsezonowej prognozy mieli zająć piąte miejsce. Teraz grają skutecznie i są na drugim miejscu w tabeli. Mają 15 punktów, 20 strzelonych bramek i 6 straconych. Wygrywali ostatnio wyraźnie: z Dungannon 6-1, Rasharkin 6-2, wcześniej Ballinamallard 5-1.

Ich gra opiera się na systemie 4-4-2, gdzie główny napęd to napastnik David Healy (5 bramek, 3 asysty) oraz pomocnik Conor McCloskey (11 bramek, 8 asyst). Ja postawię przeciw nim dokładnie takie samo ustawienie.

Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, mam nadzieję, że jednak to my przyniesiemy kibicom większej radości.

 

19.09.2020, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Skład w niektórych miejscach zastępczy (Toppar, Burns)- tak właśnie wychodzimy na murawę. Niektórzy tym faktem mogą być trochę zaskoczeni, w końcu gramy z wiceliderem.

Zaczęli gości od bardzo długie podania ze skrzydła na wbiegającego w pole karne Healy`ego. Ten uderzył bardzo niecelnie. Celny strzał był w 4. minucie. Magee uderzył, a Dickeson wbił piłę do siatki. Mija 60 sekund, jak wyrównujemy. Z dystansu huknął Rogers, bramkarz wybił piłkę przed siebie wprost pod nogi Best`a. Ten bez namysłu dobił ją. Ciśniemy dalej. W dwunastej minucie McDaid trafia po kilku szybkich podaniach, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Dopiero osiem minut później ponownie się możemy cieszyć. Z głębi pola długie podanie na wrzutkę dał Toppar, wbiegł koło słupka Best i gol. Los lekko uśmiech się do nas w 40. minucie, kiedy to pomocnik Coleraine dostaje drugą żółta kartkę i wylatuje z boiska.

Na początku drugiej połowy Burns narzeka na jakiś uraz i zdejmuję go. Wchodzi McGibbon. 120 sekund po zmianie mamy rzut rożny. Best dośrodkowuje, Fraser wyskakuje najwyżej i pakuje futbolówkę do siatki. Po golu nie odpuszczamy, chcemy strzelić więcej. Kibice chcą tego samego.

To się udaje w 87. minucie, lewym skrzydłem ruszył McGibbon, wszedł w pole karne, dostał krótkie płaskie podanie od Campbell`a. Bez zastanowienia posłał piłkę tuż przy bliższym słupku. Praktycznie tuż pod pachą golkipera. Sędzia bez doliczania minut kończy mecz.

Dobre, szybkie spotkanie z czterema golami. Moi zagrali bardzo dobrze. Cenne trzy punkty zostają w Lurgan. Zagraliśmy, jak na pretendenta przystało, klasa mistrzowska.

W drugim spotkaniu na szczycie: Linfield 1-0 Portadown. Razem z ekipą ze stolicy zrównujemy się punktami, po 18.

 

Dickeson ©- Gilbert, Newton, Fraser, Campbell- O`Halloran, Toppar, Rogers, Burns (50` McGibbon)- McDaid, Best

 

[1.] Lurgan Celtic 4-1 Coleraine [2.] L7/38

0:1 Dickeson (sam.)

1:1 Best

2:1 Best

3:1 Fraser

4:1 McGibbon

 

MoM: Tony Best (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 275

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gwoli wyjaśnienia:

 

Po 1. Pozwoliłem sobie przeniesienie tego opka do Karier z działu Opowiadania. Jest to spowodowane... zwyczajnym brakiem czasu na pisanie. Mam ze 150 pomysłów na pociągnięcie, rozwinięcie fabuły, ale tego czasu nie mam :/

 

Po 2. Pisałem przebieg meczu w trakcie grania i taka forma mi pasowała. Teraz to odpada.

 

Po 3. Dziękuję wszystkim czytelnikom i komentatorom moich wypocin. Mam nadzieję, że nadal będziecie śledzili walkę Lurgan Celtic i moje zmagania z tą drużyną.

 

Po 4. Mam zamiar i duże chęci grania dalej, więc nie porzucam tego sejwa. Mam dwie myśli co do tego: albo kontynuuję w tym temacie (tak dla jasności czytania) albo otworzę nowy temat z dalszymi wynikami drużyny (ale to mniej mi się podoba). Sami pomóżcie zdecydować. Choć obstaję przy pierwszym ALBO. Raczej lepiej będzie ciągnąć tu postępy (oby) niż od czapy (od roku 2020) zakładać nowy topik.

 

Po 5. Będę wpisywał z grubsza jakieś tam myśli, co to teamu, ale z samymi wynikami. Zapewne niektórym to przypasuje, innym nie. I dlatego proszę o zrozumienie - nie mam czasu na więcej.

 

Po 6. Zapraszam do dalszego czytania.

Odnośnik do komentarza

Kolejnym zespołem, który będzie chciał sprawdzić naszą formę będzie Cliftonville. Siódme miejsce, które obecnie mają, pewnie po spotkaniu opuszczą. I to w dół. Osiem punktów w tabeli, tyle samo co Ballinamallard (6.) i Glentoran (8.). Po pietach depcze im Dungannon (9.) i Ards (6.). Ballinamallard zapewne nie urwie punktów Linfield.
Ja tym razem też postawię na ustawienie 4-4-2, w trakcie meczu pewnie przejdziemy na 4-3-3, z jednym napastnikiem.
Niestety po raz kolejny dziś na trybunach wielu kibiców nie pojawi się. Niech żałują. Ci, co się pojawią, będą świadkami dobrego widowiska oraz wyjdą z meczu zadowoleni. Nie przewiduję innego wyniku niż pokonanie gości co najmniej czterema bramkami. Środkowy obrońca Newton, prawy obrońca Gilbert nie będą zgłaszani do meczu. Usiądą na trybunach i sobie odpoczną. McDaid nie jest mocno wypoczęty, ale dorzuci bramki na swoje konto.

22.09.2020, Lurgan, Knockramer park, godz.19:45.

Zaczynają goście. Pierwsze dwie minuty należą do nich, bo podają sobie piłkę na swojej połowie do 40 metra. Dalej już im nie idzie. My dobrą okazję mamy w 6. minucie, ale z rzutu wolnego Keegan trafia tylko w poprzeczkę. Drugi raz się nie myli w 19. minucie. Faulowany McDaid gdzieś 22 metry przed bramką. Ustawił sobie piłkę Keegan, podszedł, uderzenie techniczne, mocne i gol. Trzynaście minut później szansę zmarnował McDaid, po jego strzale głową piłka odbiła się od słupka. Tym nieznacznym prowadzeniem kończymy pierwszą połowę.
Druga część się zaczyna bardzo dobrze. W polu karnym McDaid przyjmuje na lewą nogę piłkę, krótko zagrywa na wolne pole w kierunku bramki. Tam już wchodzi McGibbon, przymierza z pierwszej i futbolówka leci koło bliższego słupka.
Jak zapowiadałem, przechodzimy na 4-3-3. Schodzi Best, wchodzi Strain. Na szpicy samotny McDaid. Ten jednak dziś nie ma szczęścia. Dwa razy został złapany na spalonym, raz się nie popisał i uderzył wysoko nad bramką. Dopiero pomocnik Keegan podwyższył w 76. minucie. Na czwartą bramkę czekamy do 85. minuty. Rodgers z prawego skrzydła dośrodkował wprost do siatki. Choć tę bramkę zapisałbym na konto McDaid'a. Wyskoczył wysoko, obrońca był zasłonięty, bramkarz też. Odwalił dobrą robotę. Chcemy strzelić coś jeszcze, ale nie starcza już czasu.
W całym meczu oddaliśmy 11 strzałów, w czym 8 celnych. Przeciwnik aż 1.
Zgodnie z przewidywaniami Linfield wygrywa 2-0 i nadal dzielimy pierwsze miejsce (po 21 punktów).

Dickeson ©- Rodgers, Deighan, Dooline, Moore- Watson, Dias, Keegan, McGibbon- Best (63' Strain), McDaid

[1.] Lurgan Celtic 4-0 Cliftonville [7.] L8/38
1:0 Keegan
2:0 McGibbon
3:0 Keegan
4:0 Rodgers

MoM: Keith Keegan (Lurgan Celtic)
Frkewencja: 282

Odnośnik do komentarza

Na ostatnie spotkanie wrześniowe wyjeżdżamy do Ballinamallard. Tamtejsze United ostatnio przegrało 2-0 i spadło na 7. miejsce. Tym razem też nie zapiszą sobie trzech punktów na konto. Z nami nie mają szans. Kibice zebrani na Ferney Park będą musieli pogodzić się z kolejną porażką swojej drużyny.

Do składu Lurgan wrócą dziś McEvoy i Silva. Całego spotkania nie rozegrają, ale wyjdą w pierwszym składzie. Bardzo cieszy nas ich powrót. Na odblokowanie się McDaid`a też bym się ucieszył. Od czterech meczów nie trafił do bramki rywali. Dziś mógłby w końcu to zrobić. Na razie ma 16 bramek w 14 występach.

Swój mały jubileusz po Cliftonville świętował Chris McGibbon. Ten 22-letni skrzydłowy w barwach Lurgan Celtic zaliczył już 145 występów ligowych.

 

26.09.2020, Ballinamallard, Ferney Park, godz.15:00.

 

Sobotnie popołudnie zapowiada się apetycznie dla nas. Oczekuję poprawienia naszego dorobku bramkowego, który obecnie wynosi 30 strzelonych bramek. Defensywa już się poprawiła w stosunku do poprzedniego sezonu- dotychczas straciliśmy tylko 6 goli.

Zaczynają gospodarze. Podali sobie dwa razy, a my szybko im odebraliśmy piłkę. Ta poszła na prawe skrzydło, Silva poleciał pod bramkę, uderzył, ale trafił w boczną siatkę. W 13. minucie skrzydłowy United wpada w pole karne, lewy obrońca Moore robi wślizg i zahacza rywala. Sędzia wskazuje na wapno. Garteh McQuade jest bezbłędny. Co prawda Dickeson dobrze się rzucił, ale strzał był za mocny do obrony. My szybko chcemy odrobić straty: McDaid i Strain jednak nie potrafią wykorzystać sytuacji. Wiatr po prawej stronie robi Silva. Obrońcy Ballinamallard mają duże problemy z zatrzymaniem skrzydłowego. Do przerwy słabe widowisko. Trzeba coś zmienić. Przechodzimy na 4-3-3.

Po wznowieniu pierwszą szansę marnuje Burke. Bramkarz rywala z trudem wybija na rożnego. Poprawia się w 52. minucie. McDaid i Silva rozciągają grę, Portugalczyk dośrodkowuje na długi słupek. Burke wychodzi najwyżej w powietrze i główkuje celnie. Ciśniemy dalej, ale bez rezultatów. Gospodarze mają więcej szczęścia niż rozumu. Dopiero w 84. minucie podwyższamy. Indywidualna akcja Silvy zakończona mocnym, płaskim strzałem tuż koło słupka.

Tuż przed końcem meczu mamy rzut rożny. McQuade fauluje McDaid`a, sędzia to widzi i wskazuje na jedenasty metr. Do piłki podszedł Keegan i trafił.

Dobry nasz występ. Cenne trze punkty wracają do Lurgan. Mi szkoda dwóch rzeczy: raz, że McDaid znowu nie trafił, dwa- straconej bramki.

Dobra wiadomość- Linfield przegrało na wyjeździe z Coleriane 1-0. Tym samym zespoły zamieniają się miejscami w tabeli, a my odskakujemy im na 3 punkty.

 

Dickeson, Rodgers, Fraser, Dooline, Moore- Silva, McEvoy ©, Keegan, Burke- McDaid, Strain

 

[7.] Ballinamallard Utd 1-3 Lurgan Celtic [1.] L9/38

1:0 McQuade

1:1 Burke

1:2 Silva

1:3 Keegan (karny)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 149

Odnośnik do komentarza

Pięć dni na odpoczynek i przygotowanie się do meczu z Romą. Będzie bardzo ciężko z ekipą z Rzymu. Po rywalizacji w Lidze Europy przyjdzie czas na przerwę reprezentacyjną. Z mojego teamu ubędzie na ten czas kilku graczy, a dokładnie 10 piłkarzy:

Irlandia Północna U-19: Thomas Toland,

Irlandia Północna: Chris McGibbon, Robbie McDaid, Matthew Deighan, Shea McEvoy,

Irlandia: Peter O`Halloran,

Walia: Karry Dickeson,

Irlandia Północna U-21: Peter Higgins, Chris Baxter,

Portugalia U-21: Luis Dias.

 

Roma przystępuje do meczu praktycznie w pełnym składzie. Nie zagrają jedynie Granit Xhaka i Denys Germash. Reszta ciekawej ekipy będzie. Trener rzymian Rudi Garcia raczej nie wystawi składu rezerwowego. A szkoda. Mi to by pasowało, większe szanse byśmy mieli.

Taktyka, którą stosujemy w lidze, teraz się nie przyda. Wyjdziemy w formacji 4-3-3 i będziemy chcieli grać z kontry. Walka przede wszystkim, łatwo skóry nie sprzedamy.

 

01.10.2020, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Po losowaniu piłka dla nas. Zaczynamy.

Pierwsze minuty zdecydowanie należą do gości. Grają szybko i prawie bezbłędnie. Piłka chodzi od nogi do nogi wzdłuż i wrzesz boiska. My natomiast próbujemy na początku, później już śmielej im ją odebrać. Za bardzo nie widać jakiejś ogromnej przewagi w umiejętnościach u Romy.

Pierwsza dobra okazja dla rywala jest w 26. minucie, kiedy to Javier Hernandez wychodzi sam na sam z Dickeson`em. W ostatnim momencie futbolówka trochę mu zeszła i mój golkiper nie miał problemów ze złapaniem jej. W odpowiedzi wyprowadzamy kontrę. Deighan prostopadłe podanie do Silvy, ten gna prawą flanką, wpada w pole karne i uderza. Niestety nieclenie i to bardzo. Zasadniczo mógł podawać do dobrze ustawionego McDaid`a, ale i tak podjął dobrą decyzję. Później inicjatywę ma już Roma. Cisną nas mocno, ale bez większego efektu. Moi gracze doskonale się ustawiają gdzieś koło 20. metra i nie dopuszczają przeciwnika do groźniejszych sytuacji.

Po ostatnim gwizdku sędziego kończącym pierwszą połowę na tablicy wyników 0-0.

Początek drugiej części wygląda niemal identycznie co końcówka pierwszych 45 minut. Dopiero w 58. minucie mamy dogodną sytuację. Dias odebrał piłkę Bruno Fernandesowi, podał krótko do Keegan`a. Środkowy pomocnik zrobił przerzut na lewe skrzydło. McGibbon, do którego piłka była adresowana, przyjął pewnie. Ściął z futbolówką do środka i huknął. Bramkarz Rzymian Bardi wypiąstkował ją przed siebie, McDaid dopadł, uderzył, ale minimalnie obok słupka. Nadal bez bramek.

W końcu nadeszła pechowa 66. minuta. AS Roma objęła prowadzenie, kiedy to skrzydłowy Nacer Chadli zdobył gola precyzyjnym strzałem z około 11 metrów. Ładnie podkręcił piłkę, nie ma co.

Kolejne minuty przyniosły parę naszych kontrataków, z których nic nie wynikło. Rywal grał swoje. Natomiast do końcowego gwizdka nic się nie zmieniło. Moje dzielne chłopaki po prostu dziś nie miały szczęścia.

Remis był w zasięgu ręki, niestety nie wyszło.

W drugim meczu naszej grupy Rubin na swoim boisku wygrał pewnie 3-0 z Crveną i to ekipa z Rosji jest teraz liderem Grupy G. Na drugim miejscu Roma (też 4 punkty, 2 gole mniej). Trzecia lokata należy tymczasowo do Lurgan.

 

Dickeson ©- Rodgers, Deighan, Fraser, Moore- Dias- Keegan, Strain- Silva, McGibbon- McDaid

 

[NIR] Lurgan Celtic 0-1 Roma [iTA] LE Mecz 2.

0:1 Chadli

 

MoM: Nacer Chadli (Roma)
Frekwencja: 5,622

Odnośnik do komentarza

Trzeba było odreagować ostatnią porażę, dobra okazja nadarzała się właśnie teraz- spotkanie z ostatnim zespołem ligi. Na 9 kolejek Ballymena wygrała tylko 2 razy, 13 strzelili goli i aż 23 stracili. Musimy dołożyć im jeszcze kilka do tego wyniku. Wyjedziemy w formacji 4-2-3-1.

 

03.10.2020, Ballymena, Ballymena Showgrounds, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Rodgers, Fraser, Newton, Campbell- Rogers, Strain (45` Gibson)- Silva (45` O`Halloran), Burke, Toppar- Best

 

[12.] Ballymena Utd 0-5 Lurgan Celtic [1.] L10/38

0:1 Burke (4`)

0:2 Best (16`)

0:3 Rodgers (30`)

0:4 Best (51`)

0:5 Best (73`)

 

MoM: Tony Best (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 241

 

 

Świetny występ Best`a. Hat-trick i ma już na swoim koncie 11 bramek w ośmiu występach. Czerwonej latarni tabeli nie daliśmy żadnych szans, nie pozwoliliśmy im oddać ani jednego strzału.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostką, ba, ozdobą ostatniej kolejki był wynik meczu Cliftonville vs. Linfield. Ponad 1800 kibiców obejrzało aż 9 bramek, które zdobyła ekipa przyjezdnych. To jest właśnie nowy rekord Danske Bank Premiership. Dzięki temu zwycięstwu oraz remisowi Coleraine, zespół z Belfastu awansował na drugie miejsce w tabeli (24 punkty). My nadal liderujemy z dorobkiem 27 punktów.

Eliminacje ME U19:

Andora 1-1 Irlandia Północna

Irlandia 0-1 Chorwacja

Irlandia 1-2 Szwajcaria

 

Dorosła reprezentacja skromnie, ale przegrała 0-1 z Chorwacją. Zajmuje teraz 3. miejsce w grupie. Jedna wygrana i jedna przegrana.

W kolejnym meczu:

Słowacja 1-1 Irlandia

 

Eliminacje ME U21:

Irlandia 3-1 Kazachstan

Czarnogóra 1-1 Irlandia

 

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do ligi. Zawita do Lurgan przedostatni zespół ligi- Limavady United. W dziesięciu meczach uciułali tylko 7 punktów, strzelając tylko 5 bramek (najmniej w całej lidze).

 

19.10.2020, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Rodgers, Fraser, Deighan, Moore- Keegan, Dias- Silva, McGibbon, Burke- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 4-0 Limavady Utd [11.] L11/38

1:0 McDaid (2`)

2:0 McGibbon (16`)

3:0 Burke (23`)

4:0 McGibbon (62`)

 

MoM: Chris McGibbon (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 309

 

 

Powinniśmy wygrać to wyżej. Oddaliśmy łącznie aż 26 strzałów, z czego 11 było w światło bramki. No trudno. Na plus- kolejny raz zachowaliśmy czyste konto i McDaid się odblokował.

Za trzy dni mamy wyjazd do Rosji, Rubin w trzeciej kolejce LE już czeka. Będzie ciężko, w końcu to lider naszej grupy.

Odnośnik do komentarza

Spotkanie będzie dla nas bardzo trudne, po cichu liczę na remis. Nic więcej na pewno nie ugramy.

W składzie Lurgan zabraknie Luisa Dias`a, który jest trochę zmęczony. W jego miejsce wskakuje McEvoy. Postawię na formację 4-2-3-1, z jednym środkowym pomocnikiem i jednym typowo defensywnym.

22.10.2020, Kazań, Kazań Arena, godz.19:45.

 

Dickeson- Rodgers, Deighan (80` Fraser), Townsend, Campbell- McEvoy ©- Keegan- Silva, Burke, Best (70` McGibbon)- McDaid

 

[RUS] Rubin 2-2 Lurgan Celtic [NIR] LE Mecz 3.

0:1 Burke (38`)

0:2 Silva (44`)

1:2 Nozdrunov (48`)

2:2 Deighan (sam.) (75`)

 

MoM: Dino Silva (Lurgan Celtic)
Frekwencja: 8,234

 

 

A było tak blisko! Szybkie nasze prowadzenie dodało skrzydeł. Moi hasali sobie po boisku bez żadnego respektu dla rywala. Do przerwy mięliśmy jeszcze ze dwie dogodne sytuacje, ale tej jednej dobrej nie wykorzystaliśmy. A wtedy kto wie!? Przy 3-0 mogło być już po meczu. Do tej 78. minuty jeszcze jakoś to nasze granie wyglądało, później samobój Deighan`a popsuł wszystko. Trudno, dobry i ten jeden punkt. Na pocieszenie dostajemy 100 tys.€.

W drugim meczu Grupy D:

Roma 3-0 Crvena

Takie wyniki dają nam po trzech kolejkach trzecie miejsce (2 punkty). Do rywala z Rosji tracimy 3 punkty (5). Teoretycznie mamy jeszcze szanse na wyjście z tej grupy. Czy się uda? Nie wiem, pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...