Skocz do zawartości

Opowieści z Gimbazy


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

@Nie chce mi się, dużo tego było :D :p Jak znajdziesz to zwracam honor :p

******

 

W Wigilie nie miałem zanadto czasu, aby odpalić Football Managera, ponieważ trzeba było przygotować kolację. Ogólnie wszystko miło, fajnie i przyjemnie. Dostałem mnóstwo spoko rzeczy, jak np. AC III czy Battlefield 4. No i jak to zawsze mam w zwyczaju przez następne kilkanaście dni zamiast dyrygować moimi podopiecznymi z ławki mordowałem, a to Brytyjskich Żołnierzy skacząc na nich z dachu, a to Islamskich terrorystów wyładowując na nich krocie nabojów i granatów. Ale chęć do FM-a wróciła...tak o. Poniedziałek, 6 stycznia 2014 roku, godzina 17.22. Chciałem sobie w coś pograć, taka odskocznia od arabskich pustyń i amerykańskich kolonii. Mój wybór padł właśnie na FM-a. Przypadek? Nie sądzę. Znów zapragnąłem spróbować swoich sił w Polsce, ale tym razem już na starcie być w tej cholernej Ekstraklasie. Jednak tutaj pojawia się problem z wyborem klubu, który jednak szybko zostaje zażegnany. Postanowiłem, zaskakując siebie i wszystkich wokoło, zasiąść za sterami drużyny największego rywala mojej ukochanej Polonii, a więc Legii. Zawsze chciałem zobaczyć jak to jest za sterami Legii, a przy wyborze klubu znacząco pomógł mi opek "Powrót do Korzeni" jakiegoś Mańka_ZKS (Bez urazy, oczywiście :D) znaleziony na forumcm.net. Tak więc ustaliłem dokładne parametry swojego menadżera i pominąłem ekran pomocy. Przeszedłem do ekranu wiadomości i po krótkich rozmowach z prezesem i asystentem znalazłem się w oknie przeglądu kadry. Po drobnych poprawkach pierwsza drużyna prezentowała się następująco:

 

Bramkarze [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Dusan Kuciak [27/Słowacja/BR]

Wojciech Skaba [28/Polska/BR]

 

Opis: Na bramce mamy jednego z najlepszych golkiperów Ekstraklasy. Rezerwowym jest ręcznik :/ Jednak mimo tego tutaj postanowiłem nie wprowadzać na razie żadnych zmian.

 

Obrońcy [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Artur Jędrzejczyk [24/Polska/PO/ŚO]

Michał Żewłakow [36/Polska/ŚO]

Inaki Astiz [28/Hiszpania/ŚO]

Jakub Rzeźniczak [25/Polska/PO/WPO/DP]

Jakub Wawrzyniak [28/Polska/LO]

Tomasz Kiełbowicz [36/Polska/LO/LP]

 

Opis: Na prawej obronie grać będzie Rzeźniczak, a jego zmiennikiem zostanie Jędrzejczyk, który będzie też grał na środku defensywy. Zazwyczaj jego partnerem będzie Żewłakow, ale ,z racji wieku, nie zawsze. Naturalnym ich zmiennikiem będzie Astiz, a w razie nagłego wypadku albo przesunę tu z drugiej linii Vrdoljaka, albo, o ile jeszcze z nami będą, sięgnę do rezerw po wystawionych na sprzedasz Choto i Sulera. Lewa flanka to, przynajmniej w pierwszym sezonie, królestwo Wawrzyniaka. Jego zmiennikiem będzie doświadczony Tomasz Kiełbowicz, który kiedyś reprezentował barwy Czarnych Koszul.

 

Pomocnicy [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Janusz Gol [26/Polska/DP/ŚP/ŚPO]

Dominik Furman [19/Polska/ŚP/DP/ŚPO]

Ivica Vrdoljak [28/Chorwacja/ŚP/DP/ŚO]

Miroslav Radovic [28/Serbia/ŚPO/ŚP/PP/PPO/LPO]

Jakub Kosecki [21/Polska/LP/LPO/PPO/N]

Michał Żyro [19/Polska/LP/LPO/N]

Michał Kucharczyk [21/Polska/PPO/N]

 

Opis: Tutaj, szczególnie na lewym skrzydle, potrzebne będzie wzmocnienie. W centrum postawie na doświadczenie Vrdoljaka i Gola, Furmana może wypożyczę. Na razie na lewym skrzydle będzie grał Kosecki, co potem - się zobaczy. Prawa flanka jest zajęta przez Radovica, a jego zmiennikiem zostanie Kucharczyk. Nad rozgrywającym jeszcze się zastanowię, ale pewnie kogoś zakupię.

 

Napastnicy [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Daniel Ljuboja [33/Serbia/N/ŚPO]

Marek Saganowski [33/Polska/N]

 

Opis: Tutaj mamy dwóch doświadczonych snajperów, obu z przeszłością w najlepszych ligach. Jednak potrzebuje tu młodego błysku i sprytu, więc będę się starał kogoś zakupić.

 

 

Od prezesa na transfery otrzymałem 500 tyś. euro na transfery oraz 10 tyś. euro na tygodniówki. Cóż, niewiele, ale czego innego mogłem się spodziewać. Przypuszczalny pierwszy skład prezentować się będzie tak:

 

Kuciak - Wawrzyniak Żewłakow Jędrzejczyk Rzeźniczak - Gol Vrdoljak - Kosecki Radovic Kucharczyk - Ljuboja

Odnośnik do komentarza

@Dobry :p

*****

 

CZERWIEC/LIPIEC 2012:

 

Sparingi:

 

30.06 - Lwów 1-1 Legia (Vrdoljak)

07.07 - Legia 2-4 Dynamo Kijów (Ljuboja, Romachow)

11.07 - Legia 2-2 Monterrey (Saganowski, Kurowski)

14.07 - Elana Toruń 2-3 Legia (Gol, Choto, Romachow)

30.07 - Legia 0-2 AC Milan

 

Liga Europejska:

 

19.07 [2 Runda 1/2] - Metalurg Lipawa 1-3 Legia (Kosecki, Saganowski x2)

26.07 [2 Runda 2/2] - Legia 3-0 Metalurg Lipawa (Radovic, Saganowski, Ljuboja)

 

Superpuchar Polski:

 

22.07 [Finał] - Legia 2-1 Śląsk Wrocław (Radovic x2)

 

Transfery:

 

Manu Torres => WT

Alexander Manninger => WT

Tomasz Kupisz => 1.800.000 euro z Jagiellonia Białystok

 

Norbert Misiak => Wyp. do Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Aleksander Jagiełło => Wyp. do Stomil Olsztyn

Patryk Mikita => Wyp. do Bogdanka Łęczna

Michał Kopczyński => Wyp. do Termalica Bruk-Bet Nieciecza

 

Opis: Zacznijmy może od sparingów. Wypadły one nie najgorzej, chociaż zawsze mogło być lepiej. W Lidze Europejskiej zgodnie z oczekiwaniami przechodzimy do III Rundy, w której to zagramy z serbską Jagodiną. Pomiędzy meczami z łotewskim Metalurgiem graliśmy mecz o Superpuchar Polski ze Śląskiem Wrocław. Po niemałych męczarniach wygraliśmy to spotkanie 2:1 po dwóch trafieniach Radovica, a jedną z asyst zanotował młodziutki Mateusz Romachow, który z dobrej strony pokazał się też w sparingach. Ciekawie było także na polu transferowym. Wzmocniło nas trzech klasowych graczy, z których jestem na prawdę dumny. Pierwszym z nich był zapowiadany Torres, ale niestety nie Fernando, ale Manu. Jednak dla nas i on będzie sporym wzmocnieniem na lewej obronie. Gdyby Kuciakowi stała się jakakolwiek krzywda, byłbym zmuszony wystawić na bramce Skabe, który puszcza co drugi strzał. Teraz już takiego problemu nie mam, ponieważ dołączył do nas doświadczony Austriak, Alexander Manninger, który wcześniej bronił m.in. w Juventusie czy Arsenalu. Ostatnim transferem, jedynym gotówkowym, było sprowadzenie na Łazienkowską Tomka Kupisza. Starałem się o Momchila Tsvetanova z Litexu Łowecz, ale gdy Bułgarzy zaśpiewali za niego 5.000.000 euro, to grzecznie odmówiłem i wziąłem tańszą opcje B. Środki na dopięcie transferu użyczył mi prezes. Z klubu odeszli wyłącznie zawodnicy młodzi, którzy mają się ogrywać w klubach pierwszoligowych.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W życiu s(s)ą rzeczy ważne i ważniejsze. Jak pewnie wiecie w Gimbazach zaczął się drugi semestr. Spokojnie, ja jestem jeszcze w drugiej klasie i nie muszę spinać dupy do Liceum, ale tą średnią 4.0 wypadałoby mieć, bo, szczerze wam powiem, chujowo jest mieć 3.30. Niestety, żeby te 4.0 mieć, trzeba się uczyć. A na nauke potrzba czasu, którego i tak nie mam zbyt wiele. Jedyny wolny czas spędzam na CMF, oazie ciszy i spokoju. Niestety teraz tego czasu będzie jeszcze mniej. Gimbaza zaczyna mnie przerastać. Dlatego więc decyduje się zakończyć tego opka, przynajmniej do wakacji. Może w międzyczasie zacznę coś nowego, ale głowy nie daje. Tak więc żegnajcie i pamiętajcie: Nigdy nie dawajcie za wygraną!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...