Skocz do zawartości

Blue is the colour


Slim_Shady49

Rekomendowane odpowiedzi

Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, A.Cole - David Luiz - Lampard (71' Ivanovic), Ramires - Mata (71' Marin), E.Hazard (71' Torres) - Falcao


A przed nami powtórka meczu w Pucharze Anglii. Pierwszą bramkę zdobywamy w 11 minucie. Strzelcem John Terry. Drugi gil pada tuż przed przerwą. Nasz błyskawiczny kontratak kończy się celnym strzałem Falcao. Tak oto przechodzimy do kolejnej rundy, gdzie zmierzymy się ze Stoke.


23.01.2013 - Puchar Anglii - 3 runda

Chelsea 2:0 Ipswich

11' Terry

47' Falcao

MoM: Terry 8.2





Cech - Ivanovic, Cahill, Varane, A.Cole - Romeu - Lampard (46' Ramires), E.Hazard - Mata, Marin - Falcao


A my tymczasem już gramy kolejny mecz w pucharze. Myślałem, że będzie trochę odpoczynku dla moich zawodników, ale niestety trzeba dalej zapierdalać. Przydałaby mi się szersza kadra... Dobrze, że po sezonie wraca kilku zawodników, którzy na pewno będą wzmocnieniami, jeśli chodzi o wzmocnienie ławki. 2 26 minucie to gospodarze otwierają wynik spotkania. Już nie pierwszy błąd Petra Cecha powoduje utratę bramki. Złe wyjście do piłki i minięcie się z nią daje ogromną szansę Geoffowi Cameronowi, a ten jej nie marnuje. Niestety gramy bardzo słabe spotkanie i nie stwarzamy sytuacji, co się mści na nas w 70 minucie, gdy gola zdobywa Walters. Niestety, chyba nie będziemy w stanie obronić trofeum w tym sezonie. Tak niestety się dzieje i odpadamy z pucharu już w 4 rundzie. Jedyny pozytywny aspekt jaki widzę, to możliwość skupienia się tylko i wyłącznie na lidze.


26.01.2013 - Puchar Anglii - 4 runda

Stoke 2-0 Chelsea

26' Cameron

70' Walters

MoM: Cameron 8.0

Odnośnik do komentarza

Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, A.Cole (37' Ivanovic) - Romeu - Lampard (64' David Luiz), Ramires - Mata, E.Hazard - Falcao (73' Torres)

 

A przed nami derby na Stamford Bridge, jako, że przyjeżdża do nas jedno z większych rozczarowań tego sezonu, zajmujący 18 miejsce w tabeli West Ham United. Powinniśmy odprawić ich z kwitkiem, ale zobaczymy jak to będzie, bo ostatnimi czasy nasza forma jest trochę niestabilna. Pierwszą bramkę zdobywa nasz niezawodny super-snajper, Radamel Falcao. Wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i przechwytuje piłkę, którą kieruje w długi róg nie dając żadnych szans próbującemu rozpaczliwie bronić golkiperowi. Ten sam zawodnik podwyższa prowadzenie już w 16 minucie tym razem wykorzystując dobre podanie Ramiresa. Trzeciego gola zdobywamy w 26 minucie. Ale cóż to jest za gol! Lampard dostaje piłkę na 30 metrze, robi krótki nabieg i posyła potworną bombę prosto w okienko. Bramkarz nie miał najmniejszych szans. W 80 minucie sędzia dyktuje rzut karny za faul na Edenie Hazardzie, który pewnie wykorzystuje sam poszkodowany. To już czwarta bramka dla naszej ekipy. A naszą kompletną dominację powinniśmy jeszcze przypieczętować piątą bramką, ale tym razem Hazard marnuje rzut karny, trafiając w poprzeczke. Na tym koniec meczu, a ja jestem bardzo zadowolony z postawy mojej ekipy.
Ashley Cole wypada na 2-3 miesiące ze składu.
30.01.2013 - Premier League [25/38]
[3] Chelsea 4:0 West Ham [18]
10' Falcao
16' Falcao
26' Lampard
80' E.Hazard (rz.k.)
MoM: Falcao 8.8
Podsumowanie styczniowego okna transferowego:
Mesut Ozil Real Madryt -> Man City 37.5 mln
Henrik Mkhitaryan Szachtar -> Arsenal 15 mln
Mehdi Benatia Udinese -> Real Madryt 11.5 mln
Patrice Evra Man Utd -> PSG 9 mln
Odnośnik do komentarza
Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, Bertrand - Obi Mikel - Lampard (65' Romeu), Ramires - Mata (46' Marin), E.Hazard - FALCAO (80' Torres)


Mecz zaczynamy zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Prostopadłe podanie Juana Maty w 7 minucie pewnie wykorzystuje nasza maszyna do zdobywania bramek, Falcao! Kolumbijczyk podwyższa prowadzenie już w 31 minucie. Nie wiem czym w Kolumbii go karmili, ale to jest prawdziwa bestia. W 44 minucie przeprowadzamy świetną akcję, ale Southampton zatrzymuje ją brutalnym faulem na Falcao. Ten pewnie podchodzi na linię 11 metrów i strzela perfekcyjnie przy słupku, zaliczając klasyczego hat-tricka. Gol numer 4 pada w 49 minucie. Po asyście Edena Hazarda piłkę do bramki kieruje oczywiście Falcao. Bramkę honorową Święci zdobywają w 69 minucie. Z rzutu rożnego strzałem głową popisuje się Yoshida i pokonuje Petra Cecha. Piątego gola wbijamy w trochę nietypowy sposób, bo wrzutem z autu prosto w pole karne popisuje się Azpilicueta, a najwyżej wyskakuje John Terry i strzałem głową pokonuje Artura Boruca. Ten chyba prędko nie zapomni tego dnia... Na szczęście dla Polaka nie stwarzamy już żadnej sytuacji i show jednego człowieka na St Mary's Stadium dobiega końca.


09.02.2013 - Premier League [26/38]

[15] Southampton 1:5 Chelsea [3]

7' Falcao

31' Falcao

44' Falcao (rz.k.)

49' Falcao

68' Mayada

90' Terry

MoM: Falcao 9.8




Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, Bertrand - Obi Mikel - Lampard (71' Romeu), Ramires - Mata (71' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao


Przed nami wizyta w West Bromwich, gdzie przyjechaliśmy po 3 punkty, tak bardzo potrzebne do tabeli. A otwieramy wynik spotkania w 40 minucie. Sytuacja dokładnie taka sama jak w poprzednim meczu. Rzut z autu Azpilicuety na bramkę zamienia John Terry. NIestety na początku drugiej połowy West Brom wyrównuje stan spotkania. Bardzo fajną kombinacyjną akcję kończy... John Terry niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Ale ostateczne słowo należy do nas, a zdobywcą zwycięskiej bramki po indywidualnym rajdzie jest Stephan El Shaarawy. I tak oto zgodnie z planem możemy dopisać sobie kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Gdyby tylko Manchester City zaczął się potykać...



13.02.2013 - Premier League [27/38]

[14] West Brom 1:2 Chelsea [3]


40' Terry

49' Terry (sam.)

89' El Shaarawy

MoM: Ramires 8.8




Tabela Premiership na stan 02.02.2013: http://i.imgur.com/foWiibA.png

Odnośnik do komentarza

Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, Bertrand (81' Ivanovic) - Obi Mikel - Lampard (81' Oscar), Ramires - Mata (81' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao

 

Przed nami pojedynek z naszymi pogromcami w Pucharze Anglii, Stoke City. Ta drużyna nam wyraźnie nie leży, bo przez 83 minuty na boisku, mimo przygniatającego posiadania piłki nie dzieje się absolutnie nic, ale wtedy udaje się nam przeprowadzić akcję, która przynosi bramkę. Centrę Azpilicuety na gola zamienia oczywiście Falcao. Cud przed utratą bramki ratuje naszych rywali w 89 minucie, gdy strzał El Shaarawiego z 18 metrów ląduje na spojeniu i wychodzi w pole. I na tyle emocji w tym meczu. Potwornie nudne spotkanie, ale cieszą oczywiście kolejne 3 punkciki do tabeli.

 

26.02.2013 - Premier League [28/38]
[3] Chelsea 1:0 Stoke [10]
83' Falcao
MoM: Azpilicueta 8.1
Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, Ivanovic - Obi Mikel - Lampard (70' Oscar), Ramires - Mata (70' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao
A przed nami piekielnie ważny mecz. Być może najważniejszy w sezonie. Na Stamford Bridge przyjeżdża ekipa Roberto Manciniego. Już 2 dni przed meczem stoczyliśmy z Włochem pojedynek w prasie, wzajemnie krytykując styl prowadzenia swoich drużyn. Zawodnicy obu ekip są też maksymalnie zmotywowani, ponieważ jeśli my nie wygramy z Manchesterem to możemy zapomnieć już praktycznie o wygraniu Premiership. Natomiast zwycięstwo Citiziens w tym meczu już im prawie zapewni mistrzostwo. Będą mieli 11 punktów przewagi na 9 meczów do końca. Niby to jakaś ogromna przewaga nie jest, ale przy ich postawie i potencjale jakim dysponują jest bardzo mało prawdopodobne, żeby dali sobie wyrwać to mistrzostwo wtedy. W 31 minucie mamy pierwszą okazję na strzelenie bramki, ale strzał Maty z główki broni Hart. Kolejna szansa następuje już w 33 minucie. Tym razem w dość łatwej sytuacji myli się niestety Hazard. Fantastyczne zawody rozgrywa Ramires, który raz po raz popisuje się genialnymi odbiorami piłki. Jednak kontry po jego przechwytach są jak do tej pory marnowane. Drugą szansę na zdobycie bramki tym razem psuje Mata. Cieszy jednak to, że w ogóle nie dajemy pograć liderom Premiership piłką. 86 minuta przynosi rzut karny dla nas! Faul na Johnie Terrym w polu karnym i sędzia bez wahania wskazuje na 'wapno'. Do piłki podchodzi oczywiście Falcao. Wszystko teraz jest między nim a Joe Hartem. A nasz snajper się nie myli! TAK JEST, prowadzimy z Manchesterem. Teraz tylko utrzymać prowadzenie do końca meczu i nasze szanse na wygranie ligi będą jeszcze całkiem realne. I udaje nam się to prowadzenie utrzymać :D Gracze po naprawdę dobrym meczu schodzą z boiska w naprawdę dobrych humorach i nie mogą doczekać się kolejnych spotkań.

 

03.03.2013 - Premier League [29/38]
[3] Chelsea 1:0 Man City [1]
86' Falcao (rz.k.)
MoM: Kompany 9.0
Tabela Premiership na stan 01.03.2013: http://imgur.com/0OovEe6
Odnośnik do komentarza
Cech - Azpilicueta, Terry (77' David Luiz), Varane, Bertrand - Obi Mikel - Lampard (46' Oscar), Ramires - Mata (61' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao


Jedziemy do Reading. Oczywistą oczywistością jest fakt, że jedziemy tam po 3 punkty. Obejmujemy prowadzenie już w 16 minucie. Cudownym strzałem z 25 metrów popisuje się Juan Mata i bramkarz nie ma nic do powiedzenia. W 41 minucie Frank Lampard marnuje dobrą sytuację na podwyższenie prowadzenia. Na samym początku drugiej połowy również powinniśmy strzelić gola, jednak po fenomenalnym podaniu Oscara dobrą okazję zaprzepaszcza Mata. Zaraz po tym, o dziwo sytuację marnuje Falcao. To chyba jego pierwszy błąd od czasu kiedy przyszedł do nas na początku stycznia. Po tylu zaprzepaszczonych szansach w końcu trafiamy do siatki rywali. Dobry rajd Hazarda i centra prosto na nogę Ramiresa ląduje w bramce rywali, a my prowadzimy już różnicą dwóch goli. Zaraz po tym Ramires marnuje świetną szansę na powiększenie swojego dorobku w tym meczu. Do końca meczu zdążyliśmy już tylko zmarnować jedną sytuację. Znowu Ramires. Po meczu, gdzie mieliśmy 6! 100% sytuacji wygrywamy jedynie 2:0. Skuteczność w tym meczu to nie była nasza mocna strona i na pewno nie chciałbym, żeby powtórzyła się przeciw drużynom, które będą potrafiły tworzyć sobie sytuacje przeciwko nam.


16.03.2013 - Premier League [30/38]

[9] Reading 0:2 Chelsea [3]

16' Mata

71' Ramires

MoM: Obi Mikel 9.0




Podczas wyjazdu na kadrę doznajemy potężnego osłabienia. Na 8 miesięcy z futbolu wypada David Luiz, który zrywa wiązadła krzyżowe i nie jestem pewien czy kiedykolwiek będzie w stanie wrócić do Chelsea, by walczyć o miejsce w pierwszym składzie


Cech - Azpilicueta, Terry, Varane (46' Ivanovic), Bertrand - Obi Mikel (76' Romeu) - Lampard (46' Oscar), Ramires - Mata, E.Hazard - Falcao


A przed nami pojedynek z naszymi rywalami zza miedzy, Queens Park Rangers. I znowu ten burak Redknapp się wymądrza w mediach. Znowu musimy spuścić mu soczysty wpierdol, żeby się opamiętał. Pojedynek na Loftus Road zaczynamy zgodnie z oczekiwaniami. Strzelcem bramki po dość kuriozalnej sytuacji Eden Hazard. Mimo kolejnych ciekawych sytuacji nie udaje nam się strzelić gola, ale po raz kolejny pokazuje Redknappowi, że lepiej siedzieć cicho w mediach i koncentrować się na pracy i wywozimy jakże ważne 3 punkty.



31.03.2013 - Premier League [31/38]

[13] Q.P.R. 0:1 Chelsea [3]

23' E.Hazard

MoM: Azpilicueta 8.6






Nasz młody nabytek: Jack Gaughan. Mam nadzieję, że będzie to piłkarz na miarę Johna Terry'ego, gdy ten już zdecyduje zawiesić buty na kołku.

Odnośnik do komentarza
Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, Bertrand (85' Cahill) - Obi Mikel - Oscar, Ramires (67' Lampard) - Mata (67' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao

Mecz z Sunderlandem zaczynamy zgodnie z planem, gdy w 8 minucie po podaniu Edena Hazarda bramkę strzela John Terry. I to na tyle co się działo w tym meczu. Potwornie nudne spotkanie, ale ważna jest 8 wygrana z rzędu i kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

 

 

06.04.2013 - Premier League [32/38]
[16] Sunderland 0:1 Chelsea [2]
8' Terry
MoM: Terry 8.6
Cech - Azpilicueta, Terry (40' Ivanovic), Varane, Bertrand - Obi Mikel - Lampard (78' Oscar), Ramires - Mata (40' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao
Mecz z Liverpoolem jest dla nas bardzo ważny, ponieważ znowu musimy zdobyć 3 punkty. Mistrzostwo stało się dla nas całkiem realną opcją, jako, że Manchester City w końcu się potknął i przegrał u siebie z Tottenhamem. Teraz tracimy do nich tylko 2 punkty. Pierwszego gola strzelamy w 34 minucie. Wyrzut piłki z autu Azpilicuety na bramkę zamienia niezawodny John Terry. Niestety, nasz kapitan oraz Juan Mata muszą przedwcześnie zejść z boiska z powodu kontuzji. Ostatnio w naszych meczach wieje potworną nudą, ale kolejne 3 punkty my dostajemy. Wygrywamy po bramce Terry'ego.
14.04.2013 - Premier League [33/38]
[3] Chelsea 1:0 Liverpool [7]
34' Terry
MoM: Azpilicueta 8.3
Odnośnik do komentarza
Cech - Azpilicueta, Terry, Varane, A.Cole (60' Cahill) - Obi Mikel - Lampard (73' Oscar), Ramires - Mata (60'El Shaarawy), E.Hazard - Falcao
Na Stamford Bridge przyjeżdża Arsenal Londyn. Kanonierzy walczą z Manchesterem United o 4 miejsce w tabeli i promocję do Ligi Mistrzów, jednak my im w tym na pewno nie pomożemy. Mamy ogromnego pecha, ponieważ na 2 dni przed meczem na miesiąc ze składu wypada nasz najlepszy piłkarz w tym sezonie, a na dodatek nasz lider i kapitan, John Terry. Mam nadzieję że zastąpię go udanie Ivanoviciem. Otwieramy wynik w 13 minucie. W rolę Terry'ego wciela się Raphael Varane i on zamienia centrę Juana Maty na gola. W 58 minucie przeogromny fart ratuje Arsenal przed utratą bramki. Wyprowadzamy bardzo fajną kontrę, lecz niestety strzał Lamparda z 14 metrów odbija się od słupka i wychodzi w boisko. 89 minuta powinna przynieść bramkę dla nas, jednak w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym fatalnie zachowuje się El Shaarawy. W ten oto sposób wygrywamy 10 mecz w lidze z rzędu, a 4 już z rzędu 1:0. Jedyne co mnie teraz martwi to strzelecka indolencja Falcao. Ale w ostatnich meczach za wiele okazji do trafienia do siatki to on nie miał...
20.04.2013 - Premier League [34/38]
[2] Chelsea 1:0 Arsenal [5]
13' Varane
MoM: Varane 8.7
Cech - Azpilicueta, Ivanovic, Varane, A.Cole - Obi Mikel - Oscar (66' Romeu), Ramires - Mata (66' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao (46' Torres)
Jedziemy do Birmingham, mam nadzieję, że po kolejne 3 punkty. Wszyscy wierzymy, że ten sezon jeszcze może się skończyć happy-endem. Raphael Varane otwiera wynik spotkania już w 16 minucie. Te rzuty rożne w tym klubie dają mi z 50% bramek :D Francuz podwyższa w 49 minucie. Tak oto możemy przypisać sobie kolejne 3 punkciki.
27.04.2013 - Premier League [35/38]
[11] Aston Villa 0:2 Chelsea [2]

16' Varane

49' Varane

MoM: Varane 9.1

Odnośnik do komentarza

Cech - Azpilicueta, Ivanovic, Varane, A.Cole - Obi Mikel (68' Romeu) - Oscar (78' Lampard), Ramires - Mata, E.Hazard - Falcao (68' Torres)

 

Przed tym meczem Roman Abramovich zaproponował mi 4-letni, nowy kontrakt. Oczywiście się zgodziłem, będąc bardzo mile zaskoczonym, bo w końcu w tym sezonie wygrałem jedynie Klubowe Mistrzostwa Świata. A mecz z Norwich toczy się oczywiście pod nasze dyktando jednak pierwsza bramka pada dopiero w 57 minucie. Po asyście Oscara gola zdobywa Juan Mata. W 92 minucie podwyższamy prowadzenie. Kontratak przez całe boisko przeprowadza Ashley Cole. Biegnie przynajmniej z 80 metrów, po to żeby praktycznie wejść z piłką do bramki, mimo interweniującego Johna Ruddy'ego. To już 9 mecz bez utraty bramki. Ale Man City jest bezlitosne. Zostały im jeszcze 2 mecze: Reading na wyjeździe i Stoke u siebie. Oprócz tego grają jeszcze finał Pucharu Anglii z Arsenalem, a gdy już liga się skończy pozostanie im walka o triumf w Champions League z Realem Madryt.

 

04.05.2013 - Premier League [36/38]
[2] Chelsea 2:0 Norwich [18]
57' Mata
92' A.Cole
MoM: Bassong 8.2
Cech - Azpilicueta, Ivanovic, Varane, A.Cole - Obi Mikel - Oscar (78' Lampard), Ramires (78' Romeu) - Mata (78' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao
Reading zatrzymuje drużynę Roberto Manciniego. Jeśli my wygramy z Fulham będziemy mieli tyle samo punktów co Man City, tyle, że stosunek bramek mamy gorszy o 12. Innymi słowy albo te 2 mecze wygrywamy naprawdę wysoko, albo musimy liczyć na Stoke City. Dawno na Stamford Bridge nie było tak nudnego spotkania. Pierwsza sytuacja godna odnotowania ma miejsce dopiero w 83 minucie, gdy Frank Lampard podaje do Johna Obi Mikela, a ten strzela gola ze skraju pola karnego, ładnym, mierzonym uderzeniem. Lecz niestety nie dane jest nam długo nacieszyć się prowadzeniem. Tracimy pierwszą bramkę od 9 meczów, uznaną niesłusznie, lecz co to teraz ma za znaczenie? I tak oto tracimy szansę na mistrzostwo kraju, remisując u siebie z Fulham. Niestety zagraliśmy słabo w tym meczu, ale i tak zasługiwaliśmy na wygraną. Na konferencji powiedziałem parę słów o sędziach tego meczu i uznaniu bramki dla Fulham. Może następnym razem będą bardziej skoncentrowani, w końcu to było spotkanie o niebagatelnej stawce, a oni w taki sposób wypaczyli wynik.
12.05.2013 - Premier League [37/38]
[2] Chelsea 1:1 Fulham [15]
83' Obi Mikel
85' Dejagah
MoM: Obi Mikel 8.5
Odnośnik do komentarza

Cech - Azpilicueta, Terry, Varane (63' Ivanovic), A.Cole - Obi Mikel - Oscar (63' Lampard), Ramires - Mata (63' El Shaarawy), E.Hazard - Falcao

 

Przed nami ostatni mecz w sezonie, o przysłowiową pietruszkę. Jedziemy do Walii na spotkanie ze Swansea. Pierwszego gola po indywidualnym rajdzie zdobywa Mata. Prowadzenie podwyższa, po długim czasie bez bramki Falcao. Trzeciego gola, po znakomitym dryblingu strzela Eden Hazard. W 67 minucie Swansea zdobywa bramkę honorową. Strzelcem Chico. Gola numer 4, a zarazem ostatniego w tym sezonie zdobywa nasz najlepszy strzelec, John Terry. Na tym kończymy emocje w tym sezonie. Podsumowanie będzie w następnym opku.

 

19.05.2013 - Premier League [38/38]
[6] Swansea 1:4 Chelsea [2]
14' Mata
31' Falcao
42' E.Hazard
67' Chico
92' Terry
MoM: E.Hazard 8.8
Odnośnik do komentarza

Mimo, że nie osiągnęliśmy wyznaczonego sobie celu, czyli nie wygraliśmy Premiership to i tak jestem zadowolony z postawy moich graczy w tym sezonie (a w szczególności w drugiej jego połowie). Myślę, że po kilku wzmocnieniach w przerwie letniej jesteśmy w stanie walczyć na wszystkich frontach z powodzeniem.

 

Podsumowanie sezonu 2012/13:

Europa:

Liga Mistrzów

Liga Europy

 

Anglia:

Tabela Premiership

Tabela npower Championship

Puchar Anglii

Capital One Cup

Piłkarz Roku wg piłkarzy: Wayne Rooney (24 gole)

Zawodnik Roku: John Terry

Młody Piłkarz Roku: Gareth Bale

Złota Rękawica: Petr Cech (22 czyste konta)

Jedenastka Sezonu: Cech - Walker, Baker, Terry, Clichy - Ben Arfa, Rooney, Dembele, Bale - Pogrebnyak, Suarez

Menadżer Roku: Roberto Mancini

 

Francja:

Ligue 1

 

Hiszpania:

Liga BBVA

 

Niemcy:

Bundesliga

 

Włochy:

Serie A

 

Polska:

Ekstraklasa

 

Portugalia:

Liga ZON Sagros

 

Turcja:

Turecka Ekstraklasa

 

Holandia:

Eredevisie

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

Petr Cech - Dobry sezon Cecha, uwieńczony zdobyciem Złotej Rękawicy. Jednak kilka katastrofalnych jego błędów kosztowały nas bardzo ważne punkty, w związku z czym nie wiem czy postawię na Czecha, czy na wracającego z wypożyczenia Courtoisa.

Ross Turnbull - 1 mecz, 2 puszczone gole i nic nie mam do powiedzenia. Opuszcza nas wraz z dniem 30 czerwca

 

Prawi Obrońcy:

Cesar Azpilicueta - jestem bardzo zadowolony z postawy Hiszpana w tym sezonie. Wiele udanych rajdów oraz asyst oraz bardzo solidna gra w obronie czyni z niego podstawowego obrońcę również w tym sezonie.

Branislav Ivanovic - dobry sezon Serba, zawsze gdy go potrzebowałem był wzmocnieniem drużyny. Zastępował kolegów z formacji na każdej pozycji i na każdej spisywał się nienagannie. W tym sezonie nadal zmiennik numer 1, jeśli chodzi o obronę

 

Środkowi obrońcy:

John Terry - fenomenalny sezon naszego kapitana, lider zarówno na boisku, jak i poza nim. 32 lata na karku, ale na pewno podstawowy stoper również w tym sezonie. Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie składu bez niego.

Raphael Varane - widać potencjał u niego na jednego z najlepszych stoperów na świecie. Jestem bardzo zadowolony, że może rozwijać się obok takiego geniusza jak Terry. Na pewno będzie jego partnerem na środku obrony również w przyszłym sezonie.

Gary Cahill - zmarnował swoje szanse na początku sezonu i został wystawiony na listę transferową. Gdy później dostawał szanse niczym kompletnie się nie wyróżniał. O ile nie dostanę jakiejś dobrej oferty, Gary zostanie u nas i będzie pierwszym zmiennikiem na środek obrony.

David Luiz - całkiem dobry sezon Brazylijczyka do momentu strasznej kontuzji, która prawdopodobnie wykluczy go już z możliwości gry w piłkę na takim poziomie jak Chelsea.

 

W tym sezonie dochodzą na tą pozycję Nathaniel Chalobah i Jack Gaughan. Będą oczywiście zmiennikami oraz postaram się ich ograć w pucharach.

 

Lewi obrońcy:

Ashley Cole - sezon spędzony głównie w gabinetach lekarskich. Jak grał to grał dobrze, ale zdecydowanie zbyt mało. Gdybym dostał na transfery jakąś większą kwotę to niewątpliwie postarałbym się ściągnąć jakąś konkurencję dla niego.

Ryan Bertrand - typowy zawodnik rotacji. Wchodził jak musiałem go wstawić, miał wiele szans w tym sezonie. Niczym nie błysnął, ale również niczym nie rozczarował. Przyszły sezon na tej pozycji będzie wyglądał dokładnie jak ten.

 

Defensywni pomocnicy:

John Obi Mikel - świetny sezon Nigeryjczyka. Wiele odbiorów, które potrafił od razu zamieniać w groźne kontry. Sporo kapitalnych podań, które jego koledzy mogli zamieniać na gole. Na pewno przyszły sezon również spędzi na tej pozycji. To jest jeden z zawodników, od których zaczynam ustalanie składu.

Oriol Romeu - dobry piłkarz, którego pech polega na tym, że na jego pozycji gra piłkarz świetny. Jako zmiennik prezentuje się bardzo fajnie. Pracowity i wszechstronny piłkarz, który jeszcze na pewno może rozwinąć swój potencjał

 

Odnośnik do komentarza

@Fenomen A no, Terry w tym sezonie był rzeźnikiem. Mam nadzieję, że nie zwolni tempa również w nadchodzącym sezonie

@steken Niestety nie wiem, szukałem w ustawieniach, jak i starałem się coś pogrzebać przy lidze, ale nie ma nigdzie żadnych możliwości ustawienia tego. Ja mam to na standardowej skórce

 

 

 

Środkowi pomocnicy:

Frank Lampard - dobry sezon Franka, jednak 35 lat na karku to już trochę i mimo bardzo fajnej dyspozycji w tym roku nie będzie on podstawowym rozgrywającym w przyszłym sezonie. Przedłużyłem oczywiście kontrakt z naszą legendą, bo myślę, że będzie z niego i tak bardzo dużo pożytku w tym sezonie, ale obniżka zarobków ze 160 tyś na 75 i ustawienie statusu rotacji to był oczywisty wybór

Ramires - świetny gracz. Może zapierdalać po boisku przez 120 minut, robi to dodatkowo bardzo szybko. Szalenie waleczny i pracowity, jest z niego ogromny pożytek. Nie oddałbym go nawet za 30 milionów. Zdecydowanie gracz pierwszej 11tki

Oscar - w tym sezonie zmiennik Lamparda, lecz w przyszłym będzie odgrywał dużo bardziej znaczącą rolę. 1 asysta i 1 bramka przez cały sezon na pewno wrażenia nie robią, lecz Oscar wchodził głównie na końcówki. Teraz czeka go rywalizacja z Kevinem De Bruynem o przejęcie pałeczki po Franku Lampardzie i zostaniu pierwszym rozgrywającym.

 

Z wypożyczenia wracają Kevin De Bruyne oraz Josh McEachran. Pierwszy może powalczyć nawet o pierwszy skład, natomiast drugi będzie ogrywany w meczach pucharowych. Mam nadzieję, że pod okiem Lamparda sporo się chłopak nauczy.

 

Skrzydłowi:

Juan Mata - bardzo dobry sezon Hiszpana. 7 bramek i 16 asyst mówią same za siebie. Potrafił on udźwignąć ciężar gry na siebie, co mi się bardzo podobało. Wraz z Edenem Hazardem po przeciwnej stronie tworzą zabójczy duet skrzydłowych, którego nie potrafią zatrzymać nawet najlepsi boczni obrońcy w lidze.

Eden Hazard - dobry sezon Belga. 9 goli i 15 asyst, wiele efektownych rajdów, ale też sporo zepsutych dogodnych sytuacji cechowało grę Belga w tym sezonie. Staram się go nauczyć oddawać plasowane strzały w narożnik bramki. Jak uda mu się to, nie będzie na niego mocnych. Potencjał żeby być jednym z najlepszych graczy na planecie na pewno w nim jest, tylko czy uda mi się go z niego wydobyć?

Marko Marin - niczym nie imponuje. Mimo świetnego przyspieszenia i szybkości Marko sobie nie radzi. Fatalne atrybuty psychiczne sprawiają, że jest to zawodnik bardzo chimeryczny. Wystawiłem Marko na listę transferową.

Stephan El Shaarawy - Faraon się dobrze rozwija. Na razie jest cały czas zmiennikiem, w tym sezonie również tak będzie. Jednak widać w nim niebagatelne umiejętności, które zaprezentował już nam kilka razy w tym sezonie strzelając 3 bramki i notując 5 asyst.

Victor Moses - po prostu za słaby piłkarz na Chelsea. Wystawiłem go również na listę.

 

Napastnicy:

Falcao - szalenie groźny zawodnik. Praktycznie nie myli się w dogodnych sytuacjach, strzela zarówno z nóg jak i z głowy. Piekelnie ciężki do zatrzymania dla obrońców przeciwnika. 17 spotkań - 12 goli mówi samo za siebie. Z Falcao w dobrej formie jesteśmy zdecydowanie jednym z faworytów do wygrania mistrzostwa.

Fernando Torres - El Nino jest bardzo specyficznym piłkarzem. Widać w nim potencjał i spore możliwości, ale z drugiej strony widać też pewien brak motywacji do gry. Zostaje w Chelsea na ten sezon, bo musi, ale z chęcią pozbyłbym się jego i jego 200 tyś tygodniowo. Nikt inny mu przecież takich warunków nie zaproponuje. W tym sezonie będzie mu jeszcze ciężej o grę z powodu powrotu Romelu Lukaku z wypożyczenia, który będzie zmiennikiem Kolumbijczyka.

 

 

Na transfery w tym sezonie dostałem 2.5 miliona euro w związku z naszą nieciekawą postawą finansową. Postaram się sprzedać Mosesa i Marina i ściągnąć jakiegoś młodego skrzydłowego. Więcej nie planuję żadnych transferów, myślę, że spokojnie z tym składem będziemy w stanie walczyć na każdym froncie na jakim występujemy o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza

@lwabik Niestety, nasze finanse są w opłakanym stanie. Ale mój skład jest na tyle szeroki, że i tak powinienem bez problemu sobie poradzić.

 

@ajerkoniak Granada często sobie dobrze radzi na moich sejwach. Należy do czołówki w Hiszpanii przez kilka sezonów, bo zawsze dobre transfery robią. Falcao owszem potwór, a LŚP zajmuje się głównie obroną, ale drugi (Lampard) rozgrywaniem. Aż takich złych statystyk to on nie ma, prawda?

 

@Debrecen A no mam nadzieję, że już ten sezon będzie należał do nas :)

 

 

 

 

Transfery z klubu:

Michael Essien -> Schalke 10 mln

Jeffrey Bruma -> PSV 5 mln

Victor Moses -> Sunderland 7.5 mln

Marko Marin -> Stoke 7.5 mln

Fernando Torres -> Atletico (wyp.) 240 tys/miesięcznie

 

Transfery do klubu:

Ross Barkley 18.75 mln z Evertonu

 

 

Sparingi:

Quingdao 0-5 Chelsea (Lampard, Falcao x3, Mitchell)

Chengdu 0-3 Chelsea (Varane, E.Hazard, T.Hazard)

Fuli 0-4 Chelsea (Falcao x2, E.Hazard, Gaughan)

 

 

 

Podsumowanie czerwcowego i lipcowego okna transferowego

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...