Skocz do zawartości

Futbolowa Wojna


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Siemionov stał w cieniu Intraco. Obserwował wyjście z K6. Miał za zadanie znaleźć i śledzić niejakiego Franciszka Chomickiego, trenera Polonii. Musiał wiedzieć o nim wszystko: z kim się spotykał, gdzie mieszka, co jada i jak jeździ do pracy. Tak przynajmniej wynikało z wytycznych mistrza Yao. Nagle na jego ramię opadła czyjaś dłoń.

 

- To będzie 200 złotych za parkowanie w miejscu niedozwolonym. – uśmiechnął się policjant.

 

Aleksiej szybko wyciągnął z portfela dwie stówy i wręczył policjantowi. Gdy obrócił się w stronę stadionu, Chomicki wsiadał właśnie do autobusu i szpieg nie miał szansy go dogonić.

 

*****

Gdy tylko wyszedłem z budynku klubowego, szybko skierowałem się do autobusu. Ukradkiem zobaczyłem jeszcze jak jakiś gościu, chyba Rusek, płaci mandat za nieprzepisowe parkowanie. Gdy wsiadłem do autobusu ktoś walnął mnie w plecy.

 

- Siema stary, co u ciebie? – zaczął Michał w swoim stylu.

- Spoko, właśnie jadę do Maćka. Mamy tam z nim omówić dalszy plan działania. Wczoraj dostałem groźbę. Później Ci powiem co dokładnie było tam napisane. Na razie wszystko jest spoko. Wisełka mafiosów przerżnęła w 1 kolejce z Ległą 3:0. To akurat nam odpowiada.

- W następnej kolejce może nie być już tak różowo. Biała Gwiazda gra na wyjeździe z Piastem i coś czuje, że wygra, i to wysoko.

- Aby nie. Wtedy byłby problem. Ale nie chcę też aby Wisła przegrywała wszystko jak leci bo wtedy trener Kulawik może stracić nie tylko prace, ale i życie.

- Racja – powiedział Michał wysiadając z autobusu. – Ale nie możemy też dopuścić aby Wisła wygrała ligę. To będzie trudniejsze niż nam się wydawało. Z kim gracie następny mecz?

- Z Podbeskidziem. Tu nie możemy pozwolić sobie na głupią stratę punktów, jak z Piastem. Musimy zagrać konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku.

Odnośnik do komentarza

Podbeskidzie: Zajac – Król, Dancik, Byrtek, Piter-Bucko – Nather, Koman – Ziajka, Łatka, Szczęsny – Demjan

Polonia: Pawełek – Brzyski, Kokoszka, Baszczyński, Isidoro – Injac, Piątek (82’ Pazio) – Van Dijk, Dvaishvilli (82’ Hołota), Wszołek – Teodorczyk (82’ Gołębiewski)

 

 

Już pierwsza groźna akcja w tym meczu zakończyła się bramką. W 7 minucie w ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę do siatki wepchnął Łatka. My odpowiedzieliśmy dokładnie dziesięć minut później. Po akcji Teodorczyka gola strzelił Dvaishvilli. Na tym się jednak nie skończyło i w 20 minucie właśnie Teodorczyk wyprowadził nas na prowadzenie. Podbeskidzie mogło wyrównać w 36 minucie ale nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Ziajka. Do przerwy prowadzimy 2:1

 

Druga połowa zaczęła się od akcji Demjana, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w Pawełka. Chwilę później z bocznego sektora boiska uderzał Ziajka, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Długo nic się nie działo, aż tu nagle w 82 minucie Dvaishvilli strzela z za pola karnego, Zajac odbija piłkę nogami. Ta jednak trafia do Isidoro, który miękko ją wrzuca na dalszy słupek, a tam Dominique Van Dijk szczupakiem podwyższa nasze prowadzenie. Ale co z tego jak dwie minuty później Pawela urywa się naszym obrońcom i pokonuje bezradnego Pawełka. O zwycięstwo musieliśmy drżeć do samego końca, ale dowieźliśmy ten korzystny wynik do końca i zdobywamy trzy punkty.

 

 

17.07.2012 - T-Mobile Ekstraklasa [2/30]

[14] Podbeskidzie Bielsko Biała 2-3 Polonia Warszawa [9]

 

7’ Dariusz Łatka 1:0

17’ Vladimir Dvaishvilli 1:1

20’ Łukasz Teodorczyk 1:2

82’ Dominique Van Dijk 1:3

84’ Fabian Pawela 2:3

MoM: Dominique Van Dijk (Polonia) 7,6

 

 

Inne wyniki:

 

Piast Gliwice 2-0 Wisła Kraków :D

Górnik Zabrze 1-1 Korona Kielce

Pogoń Szczecin 2-1 Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów 2–0 Widzew Łódź

Odnośnik do komentarza

@sobu - Ma stan konta 200 mln. euro i na początku gry 15 mln. euro na transfery oraz 10 na pensje. Kadra będzie na koniec okna transferowego

@azakarsan - Nie prowadze Wisły, aż takim złym trenerem nie jestem :D

*****

 

Polonia: Pawełek – Brzyski, Kokoszka, Baszczyński, Isidoro – Piątek, Injac (63’ Hołota) – Van Dijk (63’ Wszołek), Dvaishvilli, Delev – Teodorczyk (77’ Kiełb)

Górnik: Skorupski – Telichowski, Danch, Schevelyukhin, Olkowski – Łuczak, Mączyński – Nakoulma, Kwiek, Madej - Milik

 

W 14 minucie Brzyski z wolnego trafia w mur, piłkę przejmuję Madej, ale podaje niedokładnie i mamy kontrę Polonii zakończoną strzałem Teodorczyka, który jednak zablokowali obrońcy. W 18 minucie mamy rzut wolny na 23 metrze. Do piłki podchodzi Brzyski i GOL! Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki! Skorupski bez szans. Chcieliśmy pójść za ciosem i strzelić drugą bramkę. Jednak w odpowiedzi Mączyński próbował skopiować wyczyn Brzyskiego, ale nie trafił nawet w bramkę. W 34 minucie głową uderzał Dvaishvilli, ale piłkę z linii bramkowej wybił Danch! Jednak to co nie stało się wtedy, stało się cztery minuty później. Dvaishvilli urwał się obrońcom i z ostrego kąta nie dał szans Skorupskiemu. Do przerwy prowadzimy więc 2:0.

 

Drugą odsłonę spotkania zaczęliśmy najgorzej jak się tylko da, bo po podaniu Madeja Pawełka pokonał Milik i prowadziliśmy już tylko 2:1. Później Górnik naciskał, ale wszystkie ataki kończyły się albo przechwytami duetu Baszczyński-Kokoszka albo strzałami z dystansu, które Pawełek bronił bez większego wysiłku. Wtedy to nadeszła 81 minuta. Strzał Nakoulmy zostaje zablokowany i piłkę przejmuje Piątek. Zagrywa długą gałę do Kiełba i Skorupski kapituluje po raz trzeci! Co za mecz!

 

 

20.07.2012 – T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

[3] Polonia Warszawa 3–1 Górnik Zabrze [11]

 

18’ Tomasz Brzyski 1:0

38’ Vladimir Dvaishvilli 2:0

46’ Arkadiusz Milik 2:1

81’ Jacek Kiełb 3:1

 

MoM: Łukasz Piątek (Polonia) 9,0

 

Inne wyniki:

 

Jagiellonia Białystok 1–1 GKS Bełchatów

Podbeskidzie Bielsko Biała 1-3 Piast Gliwice

Widzew Łódź 0-3 Pogoń Szczecin

Zagłębie Lubin 1-0 Wisła Kraków :D

Korona Kielce 1–2 Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk 1–0 Legia Warszawa

Śląsk Wrocław 2–1 Lech Poznań

Odnośnik do komentarza

@leopoland - Dzięki. Dvaishvilliego ustawiam ciągle jako OPŚ i jeszcze nie zaprezentował pełni swoich możliwości :D

*****

 

- Wisła znowu przegrała. Haha, nawet z pieniędzmi Biała Gwiazda cieniuje. – zaczął Maciek - W tej kwestii nic się nie zmieniło. Jednak jeśli chcemy na dobre pozbyć się przestępców musimy zdobyć dużo pieniędzy. Możemy tego dokonać tylko przez wygranie wszystkiego co można.

- Czyli naszym celem w tym sezonie będzie podwójna korona. Zadanie trudne, choć możliwe do wykonania. Na razie w E-klasie jesteśmy liderami ex-equo z Piastem. Wisła jest ostatnia mając ładną lizie punktów, a mianowicie 0 i bilans bramkowy równie piękny 0:6.

- No to super. – odezwał się wreszcie Paweł – Tylko żeby zdetronizować mafie nie tylko my musimy wygrywać. Także inne polskie kluby muszą systematycznie dostawać się do Europejskich Pucharów. No na razie ładnie idzie. Śląsk w II rundzie kwalifikacji rozpierdolił Shamrock 5:0 i w III rundzie gra z BATE. Lech w I kwalifikacyjnej rozjebał NSI 4:1, a w drugiej uporał się z Shachtiorem Salichorsk 2:1. W III rundzie zagra z Aalesund. Legła pokonała w II rundzie Levadie 9:0, a w III zmierzy się z jakimś Servette FC. A nasz najbliższy przeciwnik, czyli Ruch, także dotarł do III rundy eliminując Szawle 7:0. Niebiescy trafili po prostu zajebiście, bo na Rumunów ze Steaui. Będzie hardcore.

- Co żeście ustalili w sprawie pieniędzy? – zapytałem się ich.

- To właśnie za nie mafia przejęła Wisłę i teraz próbuje coś zdziałać na rynku transferowym. Ale na razie jakoś cienko im idzie. Transfery Akahoshiego, Rafała Grzelaka, Szufryna, Bodzionego, Wieczorka i Kocota to nie są wzmocnienia mistrzowskie. Raczej kryzysowe.

- Racja, ale może szykują jakąś bombę transferową na ostatni moment. Nie mam pojęcia, pożyjemy zobaczymy. Na razie wszystko się dobrze układa i módlmy się aby tak zostało.

Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla - Oni nawet z kasą są ciency więc spoko :D

******

 

Ruch: Peskovic – Saldok, Djokic, Stawarczyk, Szyndrowski – Lisowski, Malinowski – Zieńczuk, Sultes, Kikut – Piech

Polonia: Pawełek – Brzyski, Kokoszka, Baszczyński, Isidoro – Piątek, Injac – Kiełb, Van Dijk, Wszołek - Dvaishvilli

 

Wybaczcie, ale nawet nie chce mi się opisywać tego meczu. Przez większość czasu wiało nudą, a każda drużyna stworzyła po 1-2 sytuacjach. Dla Ruchu miała ona miejsce w 41 minucie, kiedy to na pustą bramkę z 5 metrów nie trafił Kikut. My swoją szanse mieliśmy w 87 minucie kiedy to Wszołek dośrodkował na głowę Van Dijka, a holender otworzył wynik tego meczu. A już w doliczonym czasie gry Holender strzelił drugi raz zapewniając nam zwycięstwo w tym meczu.

 

29.07.2012 – T-Mobile Ekstraklasa [4/30]

[5] Ruch Chorzów 0–2 Polonia Warszawa [4]

87’ Dominique Van Dijk 0:1

90+5’ Dominique Van Dijk 0:2

MoM: Dominique Van Dijk (Polonia) 9,2

 

Inne wyniki:

 

Lech Poznań 3-1 Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław 0-0 Legia Warszawa

GKS Bełchatów 1-0 Widzew Łódź

Górnik Zabrze 3-0 Podbeskidzie Bielsko Biała

Piast Gliwice 1-1 Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin 2-1 Korona Kielce

Wisła Kraków 1-1 Lechia Gdańsk :o :o :o

Odnośnik do komentarza

Po jednym z treningów podszedł do mnie Djorde Cotra:

- Czołem trenerze – zaczął nieśmiało – Martwi mnie, że nie gram w podstawowym składzie i jeżeli to się nie zmieni to chciałbym opuścić klub.

-Rozumiem, ale przy dobrej dyspozycji „Brzytwy” nie pograsz sobie zbyt wiele więc jak najszybciej postaram się znaleźć Ci nowy klub.

- Dzięki trenerze za zrozumienie, ale po prostu chce się rozwijać.

 

Ta sytuacja miała miejsce akurat przed arcyważnym meczem. Na Konwiktoską przyjechała Pogoń Szczecin, a więc drużyna, która o mały włos nie byłaby nasza. W tych rozgrywkach portowcy spisują się jak na razie zaskakująco dobrze zajmując pozycje wicelidera i mając o punkt mnie niż lider, czyli my. To starcie zapowiadało się niezwykle emocjonująco.

 

Polonia: Pawełek – Brzyski, Kokoszka, Baszczyński, Isidoro – Piątek, Injac – Kiełb, Van Dijk, Wszołek – Dvaishvilli

Pogoń: Pernis – Pietruszka, Noll, Hernani, Szałek – Rogalski – Ława, Edi – Lewandowski, Bonin – Traore

 

W mecz lepiej weszli portowcy i to właśnie oni mieli pierwszą okazje w tym meczu. Już w 3 minucie strzelał Lewandowski, ale Pawełek fenomenalnie obronił strzał skrzydłowego Pogonii. Później to my doszliśmy do głosu i udokumentowaliśmy to bramką w 23 minucie spotkania. Na samotny rajd zdecydował się Dvaishvilli i mocnym strzałem nie dał szans Pernisowi. Później goście próbowali odpowiedzieć, ale zarówno strzał z wolnego Andradiny, jak i uderzenie z 30 metrów Ławy lądowały w rękawicach Mariusza Pawełka. Tak więc do przerwy 1:0.

 

W drugą polowe lepiej weszliśmy my i po akcji Kiełba ze Wszołkiem omal nie zdobyliśmy drugiego gola. Jednak z czasem, tak jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie do głosu zaczęli dochodzić Portowcy. Najpierw szczęścia próbował Bonin, później strzelał Traore, ale ani jeden, ani drugi nie potrafił pokonać naszego bramkarza. Tak broniliśmy się aż do doliczonego czasu gry. Wtedy strzał Rogalskiego zablokował Kokoszka, podał do Kiełba, ale jego uderzenie w fenomenalny sposób na rzut rożny sparował Pernis. Jednak z rzutu rożnego dośrodkował Brzyski, piłkę głową strącił Baszczyński, a nasze zwycięstwo przypieczętował Wszołek. Wygrywamy 2:0 z Pogonią i umacniamy się na pozycji lidera tabeli!

 

03.08.2012 – T-Mobile Ekstraklasa [5/30]

[1] Polonia Warszawa 2-0 Pogoń Szczecin [2]

23’ Vladimir Dvaishvilli 1:0

90+2’ Paweł Wszołek 2:0

MoM: Marcin Baszczyński (Polonia) 8,1

 

Inne wyniki:

Górnik Zabrze 1-1 Piast Gliwice

Korona Kielce 3-1 GKS Bełchatów

Lechia Gdańsk 1-1 Zagłebie Lubin

Śląsk Wrocław 1-1 Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok 4-2 Legia Warszawa

Podbeskidzie Bielsko Biała 1-2 Ruch Chorzów

Widzew Łódź 0-1 Lech Poznań

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Sorry za dłuższą przerwę, ale byłem na wczasach i nie miałem dostępu do neta.

@damonir24 - Miałem zupełnie inny pomysł na tą kariere, ale jakoś tak wyszło i wam się podoba to pisze :D

@Super_Cwikla&Vanlid - Dokładnie tak jak napisał damonir. Wisłę prowadzi Kulawik. Zresztą jak przeczytacie to sami się dowiecie jaka jest jego sytuacja :D

@Iwabik - Dzięki :)

@bacao - No, pewnie każdy na tym forum za tą kasę kupiłby prze-koksów :D

@Super_Cwikla - Jasne, że będe :D Tylko: 1. Byłem na wakacjach 2. Nie chciało mi się pisać, ale wena już wróciła także będą odcineczki :D

*****

Salif Yao siedział w swoim biurze w klubowym budynku Wisły. Przed nim leżał zakrwawiony mężczyzna w garniturze.

- Zrozumiałeś? – zapytał Yao – Albo ty i ta twoja jebana drużyna zaczniecie wygrywać albo stracisz coś więcej niż prace. Rozumiesz mnie Kulawik?

- Ttttak – wydukał trener Wisły, który teraz wyglądał jak kibic Cveny Zvezdy dostający wpierdol od kibica Partizana.

- Następny mecz gracie z Jagiellonią. Jeśli nie wygracie to ze swoim marnym żywotem możesz się pożegnać. A teraz zjeżdżaj mi stąd, kundlu. A i zawołaj Siemionova.

 

Gdy marny trenerek wygrzebał się z jego gabinetu, do środka wparował Rusek.

 

- Co masz? – Yao był wyraźnie wkurwiony. – Gadaj.

- Spokojnie szefie. – odpowiedział Siemionov, czym jeszcze bardziej rozzłościł Salifa – Wiem, że Chomicki planuje zdobyć Mistrzostwo i Puchar Polski, a potem wparować do LM. Patrząc na wyniki Polonii jest na to realna szan…

- Zamknij się – rozkazał Iworyjczyk – Wiem jakie mają wyniki. Trzeba coś z tym zrobić bo inaczej cały nasz plan pójdzie się jebać. Co proponujesz?

- Nie wiem, musiałbym się zastanowić – odpowiedział szpieg – Jedyne co przychodzi mi do głowy to uniemożliwić mu prace. Chuj tam wie jak. Porwać go czy coś.

- To nie jest zły pomysł. Dobra szczegóły pozostawiam tobie. Dostaniesz pięciu najlepszych ludzi i niezbędne fundusze. Masz go porwać, ale nie zabić. Jak nie dotrze tu żywy to czeka Cię taki sam los jak to ścierwo Kulawika. Mam co do Chomickiego pewne plany...

Odnośnik do komentarza

Polonia: Pawełek – Brzyski, Loran, Baszczyński, Isidoro – Piątek, Injac – Van Dijk, Dvaishvilli, Wszołek – Kiełb

GKS: Stachowiak – Stulin, Lacic, Szmatiuk, Basta – Baran, Sawala – Bożok, Wacławczyk, Kosowski – Buzała

 

Mecz ten zaczął się od uderzenia z 25 metrów Piątka, ale trafił on jakiegoś kibica. W 6 minucie złe podanie Injaca przejął Bożok, zagrał do Kosowskiego, ale strzał Kosy pewnie złapał Pawełek. Dziesięć minut później z sześciu metrów na pustą bramkę nie trafił Wacławczyk. 22 minuta to strzał Dvaishviliego, ale Gruzin chybił o kilometr. W 30 minucie groźnie uderzał Van Dijk, ale minimalnie chybił. Siedem minut później głową uderzał Kiełb, ale wprost w Stachowiaka. Ten daleko wybił piłkę, do niej dopadł Buzała, ale na nasze szczęście trafił tylko w słupek. I to tyle jeżeli chodzi o pierwszą część gry. Jak na razie remis 0:0.

 

W drugą połowe lepiej weszliśmy my, co udokumentowaliśmy bramką w 48 minucie gry. Po rajdzie z prawej strony Wszołek podał do Piątka, a ten tak jebnął, że siatka w bramce pękła, a Stachowiak wolał nie ryzykować złamania ręki i grzecznie odsunął się na bok. W 52 minucie uderzał Kiełb, ale wyjebał gałę po za stadion i później musiał po nią zapinać. Siedem minut później Stulin wykosił Wszołka i mieliśmy jedenastkę. Do piłki podszedł nie kto inny jak Tomek Brzyski i strzałem w okno nie dał szans Stachowiakowi. Następnie w 65 minucie Pawełka próbował zaskoczyć… Stachowiak, ale oprócz naszego bramkarza przelobował też bramkę. Gdy do końca spotkania pozostało 20 minut Van Dijk stwierdził, że mu się nudzi i uderzył soczyście z 20 metrów, ale jak można się domyślić, przecenił swe umiejętności i piłka wylądowała na aucie. Siedem minut później Wróbel dośrodkował, Pawełek minął się z piłką, a Isidoro jak rasowy snajper skierował piłkę do siatki. Tylko szkoda, że niewłaściwej -.-. 82 minuta to centra z lewej strony Dvaishvilliego, a Kiełb zachował się jak Daniel Sikorski i z dwóch metrów nie trafił do pustej bramki. Ale trzy minuty później Brzyski dośrodkował z chirurgiczną precyzją, a Van Dijk jak Balotelli, szczupakiem ustalił wynik pojedynku. Wygrywamy 3:1 z Bełchaowskim GKS-em i umacniamy się na szczycie tabeli.

 

10.08.2012 – T-Mobile Ekstraklasa [6/30]

[13] GKS Bełchatów 1-3 Polonia Warszawa [1]

48’ Łukasz Piątek 0:1

59’ Tomasz Brzyski (rz.kar.) 0:2

77’ Isidoro (sam.) 1:2

86’ Dominique Van Dijk 1:3

MoM: Tomasz Brzyski (Polonia) 8,1

 

Inne wyniki:

Piast 2-1 Lechia

Pogoń 2-1 Podbeskidzie

Wisła 2-0 Jagiellonia

Zagłębie 4–0 Śląsk

Lech 2–0 Korona

Legia 0–0 Widzew

Ruch 3-2 Górnik

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...