Skocz do zawartości

Pieniądze to nie wszystko


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tak liczne opinie. Widzę zdania są podzielone - więc sam podjąłem decyzję, póki co sobie go odpuszcze. Pierwszy sezon w Spartaku miał słaby, ledwie 3 bramki i 4 asysty, będę go obserwował, gdy jakiś inny klub wkroczy do walki o niego to jestem na to gotowy - kasa czeka, w każdej chwili mogę złożyć ofertę :) Jacelinho to nie jest newgen :D Też pierwszy raz go widzę. Z murzynami mam ten problem, że do klubu w jednym okienku mogę sprowadzić tylko dwóch graczy spoza UE, więc nie poszaleje :)

 

Uła, naprawdę tak wielu transferów w jednym okienku nie zrobiłem chyba w żadnym klubie... masakra :D Trochę do poczytania będziecie mieli.

WT=Wolny transfer

 

Transfery z klubu:

 

Edinson Cavani (40 mln do Chelsea Londyn) - Transfer zapowiadany, o którym wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Żegnamy naszego najlpszego strzelca, ale nasza ofensywa przez to na 100% nie osłabnie.

Derdyck Boyata (wyp. do Zenitu St. Petersburg) - Chciałem go sprzedać - niestety nie udało się, dlatego najbliższy rok spędzi w Zenicie, a kwota wykupu wynosi 7.5 mln.

Simone Calvano (1.6 mln do Fiorentiny) - Nie był mi potrzebny, za duża konkurencja na środku, nie miałby szans na grę.

Valon Behrami (WT do Stuttgartu) - O jego odejściu także wiedzieliśmy, nikt raczej nie będzie za nim tęsknił.

Gokhan Inler (WT do Palermo) - Sześć lat w Napoli, ustrzelił zaledwie 6 bramek. Słabo to wygląda, dlatego podobnie jak w przypadku poprzednika, żegnamy go bez żalu.

Cedric Carrasso (WT do Bordaeux) - Jak zapowiadałem, nie przedłużyłem z nim kontraktu. Cedric wraca po roku przerwy do Bordaeux.

Miguel Britos (WT do Granady) - W poprzednim sezonie był naszym podstawowym graczem, jednak ma już 32 lata, więc nie przedłużyłem kontraktu.

Jozy Altidore (5 mln do Borussi M.) - Zawodził po całości, więc się go pozbyłem.

Salvador Agra (4.9 mln do Schalke) - Agra jęczał, że chce odejść, więc mu to umożliwiłem.

 

 

Transfery do klubu: Zaczynamy od młodych Włochów:

 

Eugenio Nenci (26 tys. z Las Palmas) - Wypożyczenie do Empoli

Ruggiero Lombardo (160 tys. z Albinoleffe) - Wypożyczenie do Ternany.

Massimiliano Gabriele (140 tys. z Taranto) - Wypożyczenie do Lecce.

Flavio Coppola (WT z Interu) - Wypożyczenie do Las Palmas.

Valerio Bertolucci (250 tys. z Padovy) - Wypożyczenie do Ternany.

Marco Beretta (200 tys. z Pescary) - Wypożyczenie do Benevento.

Arcangelo Castelletti (WT z Regginy) - 4 gwiazdki potencjału od naszych scoutów to naprawdę dużo, więc będę mu dawał szansę gry w pierwszym zespole.

Michele Capuano (325 tys. z Juve Stabia) - Ma mniejszy potencjał niż poprzednik, ale w ostatnich dwóch sezonach na poziomie Serie B zdobył 30 bramek, więc mam nadzieję, że w najwyższej klasie rozgrywkowej także się sprawdzi.

 

A teraz młodzi obcokrajowcy ;)

 

Nelson Sardinha (WT z Bragi) - Świetny gracz, do tego ma zaledwie 20 lat. Najbliższy rok spędzie w Chievo Verona, aby poznać Włoskie klimaty - potem wróci i myślę, że wskoczyc do pierwszego składu.

Martin Roselia (WT Z Havre) - Pomyślałem, że jak za darmo to czemu nie - może się ciekawie rozwinąć.

Gungor Rolland (WT z Amiens) - 19 lat, a jego statystyki wyglądają wyśmienicie. W przyszłości myślę, że będzie naszym podstawowym bramkarzem.

Ishak Maziz (525 tys. z PSG) - Ciekawy zawodnik, zobaczymy co z niego wyrośnie.

Dorian Bernard (WT z Rennes) - Uniwersalny zawodnik, może grać na każdej pozycji w obronie, głownie dlatego go zakontraktowałem.

Łukasz Bieniek (800 tys. z Zawiszy) - Co to za zespół bez Polaka w składzie? :D 20 współpraca, 17 pracowitość, 17 determinacja - te statystyki pokazują, że na 100% będzie isę znakomicie rozwijał. W poprzednim sezonie z barwach Zawiszy zdobył koronę króla strzelców I ligi.

Edgardo Lopez (4 mln z River Plate) - Ostatni z młodych i zdecydowanie najlepszy. Mega gracz, wyciągnięty za śmieszną sumę.

 

I na koniec zawodnicy "na teraz" :D

 

M'baye Niang (WT z Milanu) - Tak dobrego gracza oddać za darmo... to trzeba mieć w głowie nieźle poprzewracane.

David Wolfe (10 mln z Cagliari) - Śmieszna cena, ale taką miał klauzulę, więc chcąc czy nie Cagliari musiało zaakceptować moją ofertę.

Vasco Regini (8 mln z Lazio) - Chyba przepłaciłem, ale chcę wrócić do gry z czwórką obrońców.

Stefano Magnasco (4.7 mln ze Sportingu) - On będzie śmigał na prawej stronie obrony. Bardzo dobry gracz, mam nadzieję, że się sprawdzi.

Heracles (4.6 mln z Flamengo) - Zapowiada się ciekawa rywalizacja na lewej obronie, bo Heracles jak i Regini są bardzo dobzi.

Marco Capuano (15 mln z Liverpoolu) - Niezbyt dobrze poradził sobie w Anglii, ale nie odstraszyło mnie to, bo wcześniej w barwach Romy grał wyśmienicie.

Francesco Bardi (10 mln z Lazio) - Ostatni transfer. Bardzo mi zależało, na tym, żeby bramkarz był z Włoch. Bardi był po prostu najlepszy z dostępnych.

 

 

Sparingi:

 

2:2 Osasuna (Heurtaux, Niang)

1:0 Chievo (Niang)

2:1 Rayo (Bieniek, Wolfe)

7:1 Juve Stabia (2x Wijnaldum, 3x Niang, Capuano, Maziz)

 

Dobre wyniki w meczach kontrolnych, szczególnie w ostatnim z Juve Stabia daliśmy popis jak grać w ataku. Nowy sezon zaczniemy od meczu z Parmą u siebie.

Odnośnik do komentarza

Napoli: Bardi - Magnasco Musacchio Heurtaux Heracles - Lopez (45' Odjidja) Nainggolan Narsingh (45' Fetfatzidis) Insigne - Wolfe (45' Bieniek) Niang

 

Parma: Mirante - Cassani (74' Rosi) Brosco Marzorati Mesbah - Rachid Galloppa (79' Menna) Muntari Klonaridis Pasquato (63' Sau) - Slimani

 

Ten mecz to był oficjalny test kompletnie przebudowanego składu. Z podstawowej jedenastce wyszło zaledwie pięciu zawodników, którzy grali w Napoli w poprzednim sezonie, reszta to nowe nabytki. Już w 16 minucie Insigne w swoim stylu wszedł w pole karne po dobrym dryblingu, dograł do Nianga, ten pokonał bramkarza, ale sędzia uznał, że był na spalonym. W 21 minucie Insigne dośrodkowywał z rzutu rożnego i niestety tylko w poprzeczkę tracił Heurtaux. W 56 minucie wreszcie objęliśmy prowadzenie, Nainggolan podał do Bienieka, ten mimo, że miał na plecach obrońcę zdołał z pierwszej piłki podać w pole karne do Insigne i Włoch spokojnie wykończył tę akcję. W drużynie Parmy tak naprawdę jedynym aktywnym graczem był Muntari, który niejednokrotnie próbował szczęścia z dystansu, ale na szczęście żaden z tych strzałów nie wpadł do naszej bramki.

 

27.08.2018 - Serie A [1/38]

San Paolo - 47,349

[x] Napoli 1:0 Parma [x]

56' Lorenzo Insigne (Bieniek) 1:0

MoM: Sulley Muntari 8.1

Odnośnik do komentarza

Faktycznie mogłem skojarzyć to nazwisko z Bońkiem. Dzięki Pany ;) Vanlid raczej nie masz na co liczyć, widziałeś, przez pare lat prowadziłem Stomil i żaden godny uwagi newgen się nie pojawił.

 

******************

 

Odbyło się losowanie ligi europejskiej. Zagramy w grupie L, wraz z: Hapoelem Tel Awiw, PAOKiem Saloniki oraz Monaco. Grupa bardzo łatwa, myślę, że bilans 6-0-0 jest naszym obowiązkiem.

 

Palermo: Viviano - Morganella Mensah Silvestre Ceglie (74' Jara) - Mariga (58' Barreto) Casarini Inler Ilicic Alan (74' Benedetti) - Ighalo

 

Napoli:[/i] Bardi - Magnasco Musacchio Heurtaux Heracles - Lopez Nainggolan (58' Odjidja) Narsingh Insigne - Wolfe (58' Bieniek) Niang

 

Postanowiłem, że na drugi mecz ligowy wyjdziemy bez zmian, wystawiłem dokładnie tą samą jedenastkę. W 15 minucie Insigne przebiegł z piłką jakieś 40 metrów, wziął na siebie jednego ze środkowych obrońców, po czym podał do niepilnowanego Nianga a nasz nowy nabytek spokojnie pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W 58 minucie znakomity Insigne ograł na skrzydle Morganelle, po czym dośrodkował w pole karne a tam szczupakiem piłkę do siatki skierował Niang. W 68 minucie po źle wykonanym rzucie rożnym Palermo wyszło z kontrą czterech na trzech i oczywiście to wykorzystali. Ighalo ograł Magnasco, po czym podał w pole karne a tam Inler, nasz były zawodnik wpakował piłkę do bramki. W 76 minucie Insigne popisał się dobrym górnym podaniem za obrońców, piłkę źle przyjął Niang, ale tym złym przyjęciem zmylił obrońcę, co pozwoliło mu wyjść oko w oko z Viviano i pewnie go pokonał, a tym samym skompletował hattricka. W 79 minucie Ighalo miał zdecydowanie za długo piłkę przed naszym polem karny, w końcu postanowił podać do kompletnie niekrytego Ilicica a ten pokonał Badriego. Niestety, nie utrzymaliśmy prowadzenia, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Morganella ładnie dośrodkował w pole karne i niestety Ighalo wyrównał. Świetny mecz, ale szkoda, że nie wygraliśmy. Jestem bardzo zaniepokojony formą Wolfe, który w poprzednim sezonie walczył o koronę króla strzelców w Cagliari, a u nas kompletnie nie potrafi się odnaleźć.

 

02.09.2017 - Serie A [2/38]

La Favorita - 26,589

[2] Palermo 3:3 Napoli [7]

15' M'baye Niang 0:1

58' M'baye Niang 0:2

68' Gokhan Inler 1:2

76' M'baye Niang 1:3

79' Josip Ilicic 2:3

90' Odion Ighalo 3:3

MoM: M'baye Niang 9.5

 

W następnym poście powołania na mecze z Francją i Irlandią Płn w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze eliminacje MŚ z Francją i Irlandią Północną otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Mateusz Prus (1/0)ykyn.png

Wojciech Szczęsny (57/0)pwy.png

Piotr Leciejewski (0/0)xgp.png

 

 

Obrońcy:

 

Layvin Kurzawa (6/0)43y.png

Łukasz Piszczek (77/1)2lk.png

Tomasz Kędziora (3/0)fqn.png

Michał Czekaj (9/0)dopv.png

Bartosz Salamon (26/1)gvax.png

Adam Danch (35/0)3fv1.png

Rafał Janicki (4/0)rlq.png

Marko Jovanovic (4/1)keb8.png

 

 

Pomocnicy:

 

Ariel Borysiuk (44/0)1zza.png

Ludovic Obraniak (72/16)29i.png

Michał Żyro (11/5)fqn.png

Dominik Furman (6/0)3ny.png

Aleksander Jagiełło (1/0)2ko1.png

Tomasz Kupisz (7/1)ulb.png

Adam Matuszczyk (48/2)dopv.png

Łukasz Tymiński (1/0)v5i.png

Michał Chrapek (1/0)jqa.png

Jakub Błaszczykowski (104/16)2ue.png

 

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (98/76)ol6m.png

Michał Majak (0/0)v5i.png

 

 

Chcieliście nowe twarze w kadrze to macie :P Michał Majak, bo o nim tutaj mowa. Jest to wychowanek Legii Warszawa, aktualnie występuje też w tym klubie. W obecnym sezonie zdobył 4 bramki w 4 meczach w barwach Wojskowych. Dodatkowo sporym zaskoczeniem jest powołanie dla Olka Jagiełły, ale lepszej rekomendacji niż transfer za 3 mln do Galatasarayu Stambuł nie trzeba. Jak widzicie na transfer zdecydował się także Kędziora, zamienił Legie na Feyenoord, który zapłacił za niego 2.5 mln funtów.

Odnośnik do komentarza

Feno - A no ;) Ogólnie w Legii jest jeszcze kilku ciekawych graczy, których chcę stopniowo wprowadzać do dorosłej kadry.

Super_Cwikla - Zobaczymy, jak Bieniek nie będzie się zadowalająco rozwijał to sięgne po Majaka ;)

 

***************

 

Polska: Szczęsny - Piszczek Salamon Janicki Jovanovic - Matuszczyk Obraniak Furman Błaszczykowski Żyro - Lewandowski

 

Francja: Lloris - Corchia (67' Sissoko) Kaboul Sakho Umtiti - Menez (62' Debuchy) Schneiderlin (45' Roux) M'Vila Cabaye Griezmann - Giroud

 

Niestety musiałem dokonać zmiany w kadrze. Ariel Borysiuk doznał kontuzji a w jego miejsce powołany został (chyba pierwszy raz za mojej kadencji) Eugen Polański, występujący obecnie w Wolfsburgu. Mecz z Francją to tak naprawdę mecz o awans. Jak do tej pory idziemy łeb w łeb, a Żabojady przeganiają nas tylko dlatego, że mają lepszy bilans bramkowy. Wygrany w tym meczu mógł być niemal pewny występu na mistrzostwach. Oczywiście musimy uważać na Girouda, który jak do tej pory jest najlepszym strzelcem tych eliminacji, z 10 bramkami na koncie. Na drugim miejscu są ex aequo Lewandowski oraz Rooney z jedną bramką mniej. Cóż, przejdźmy już do meczu. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 16 minucie, Piszczek zagrał z autu do Lewego, ten mu odegrał i nasz obrońca dośrodkował idealnie w pole karne i Żyro wyprowadził nas na prowadzenie! Znakomicie zaczynamy to spotkanie! Po zmianie stron Francuzi przycisnęli, w 61 minucie Menez próbował sił z dystansu, ale pięknie w bramce zachował się Szczęsny i sparował to uderzenie. W 69 minucie Sissoko pięknie podał górą, przerzucając obronę do Girouda ten przyjął piłkę i przelobował wychodzącego Szczęsnego. W doliczonym czasie gry mieliśmy wielką szansę aby jednak przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, po podaniu Obraniaka oko w oko z Llorisem stanął Lewandowski, ale uderzył fatalnie, nad poprzeczką. Remis cholera i w dalszym ciągu jesteśmy za Francją, z bilansem gorszym o pięć bramek. Trzecia Norwegia traci do nas aż 4 punkty.

 

08.09.2017 - Eliminacje Mistrzostw Świata, 2 grupa [7/10]

Stadion Narodowy - 55,000

[2] Polska 1:1 Francja [1]

16' Michał Żyro 1:0

69' Olivier Giroud 1:1

MoM: Bartosz Salamon 8.6

 

 

Norwegia 0:0 Litwa

Wyspy Owcze 0:2 Irlandia Płn

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...