Skocz do zawartości

Pieniądze to nie wszystko


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Caen - Szkoda, ale punkcik na wyjeździe to też dobra zdobycz

Chomik - Dwa mistrzostwa może i tak, ale w 2 sezony nie zbuduje zespołu który zdoła wygrać LM :D

 

******************

 

Odbyło się losowanie do ligi europejskiej, trafiliśmy do grupy F wraz z Clubem Brugge, Slovanem Bratyslawa oraz.... Legią Warszawa ;)

 

 

Ajax: Vermeer - Sciglio Coeff Alderweireld Pereira - Jali (48' Ghuanghui) Rabiot Andersen Darida Mertens (45' Brahimi) - Teodorczyk

 

Roda: Bailly - Feltscher Martina (39' Kuźmicki 45' Houtkoop) Rexhepi Demir - Enache (25' Metalsi) Vossebelt Carlone Lopes Nemeth - Malki

 

Roda zaskakuje formą w tym sezonie, co prawda zdobyli tylko 7 punktów w dotychczasowych czterech spotkaniach, ale jak na taki klub to wielki sukces. My jednak szybko wybiliśmy im z głowy kolejne zdobycze, już w 4 minucie nasi zawodnicy kapitalnie rozgrywali piłkę przed polem karnym, w końcowej fazie tej akcji Jali zagrał w pole karne do Mertensa który wyprowadził nas na prowadzenie. W 9 minucie Andersen dośrodkowywał w pole karne, piłkę zablokowali obrońcy, ale poprawka była już celna i precyzyjnym strzałem z woleja Darida trafił do siatki. W 56 minucie Ghuanghui dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od jednego z graczy Rody i trafiła pod nogi Andersena który mocnym uderzeniem nie dał szans Baillyemu. Pewna wygrana i kolejne trzy punkty na naszym koncie.

 

10.09.2016 - Eredivisie [5/30]

Amsterdam Arena - 51,033

[3] Ajax Amsterdam 3:0 Roda Kerkrade [7]

4' Dries Mertens 1:0

9' Vladimir Darida 2:0

56' Lucas Andersen 3:0

MoM: Lucas Andersen 8.8

 

TABELA:

 

28bj.png

 

Odnośnik do komentarza

A no :P Ale żeby im tak nie zostało do końca, bo ja chce jednak awansować na te mistrzostwa :D

 

**************

 

Brugge: Amos - Hogli Larsen Pavert Buysse - Classen Verstraete Souquet (61' Lahde) Grange Tucudean - Bruno (57' Klaassen)

Ajax: Vermeer - Sciglio Viergever Alderweireld Pereira - Rabiot (62' Coeff) Guanghui Andersen Eriksen Mertens - Sigborsson (82' deJong)

Pierwsze spotkanie w lidze europejskiej przyszło nam grać z najsilniejszym rywalem w naszej grupie i to do tego na wyjeździe. Club Brugge jest naprawdę groźną drużyną, szczególnie musimy uważać na ich skrzydłowego Grange oraz napastnika Bruno, króla strzelców ligii belgijskiej. W 21 minucie stała się najgorsza rzecz jaka mogła, z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał reprezentant Chin, Ghuanhui i praktycznie cały mecz musieliśmy grać w osłabieniu. Naszym zawodnikom to jednak nie przeszkodziło, w 26 minucie znakomicie dysponowany od początku sezonu Andersen ograł na skrzydle Buysse, po czym dośrodkował w pole karne, tam Mertens przepchał Larsena i uderzył obok bezradnego Amosa. W 37 minucie kolejnym kapitalnym dograniem popisał się Andersen, tym razem gdy dostał piłkę od Viergevera natychmiast podał do Sigborssona który się nie pomylił w sytuacji sam na sam. W 61 minucie graliśmy w 9, bo tym razem przez faul taktyczny z boiska wyleciał Alderweireld. Mimo wszystko utrzymaliśmy prowadzenie i wygraliśmy ten mecz.

 

15.09.2016 - Liga Europejska, Grupa F [1/6]

Jan Breydelstadion - 29,042

Club Brugge 0:2 Ajax Amsterdam

26' Dries Mertens 0:1

37' Kolbeinn Sigbursson 0:2

MoM: Lucas Andersen 8.7

 

 

Legia Warszawa 1:1 Slovan Bratyslava

 

Liga Mistrzów, Grupa H: Stomil Olsztyn, Bayer Leverkusen, Sporting Lizbona, Chelsea Londyn

Stomil Olsztyn 3:1 Sporting Lizbona

Odnośnik do komentarza

Ten co odszedł z repki :D Czyli dobrze znany Walduś :D

 

***************

 

ADO: Prus - Goedhart (53' Cabral) Beugelsdijk Koppers (45' Paulissen) Boudebouda - Malone Jansen Kumedor Schaars Bajrami - Duinen (45' Radzionau)

 

Ajax: Vermeer - Sciglio Denswil Alderweireld Blind - Jali Guanghui Pereyra (53' Mertens) Eriksen (70' Andersen) Gervinho - Teodorczyk (70' Sigborsson)

 

ADO Den Haag tak jak każdy się spodziewał błąka się w okolicach strefy spadkowej, więc celem na ten mecz były tylko i wyłącznie trzy punkty. W 8 minucie mieliśmy pierwszą okazję, Ghuanghui pięknie zwiódł przed polem karnym Koppersa, podał do Gervinho, ale ten fatalnie przestrzelił. W 13 minucie ADO miało rzut wolny na 22 metrze, do piłki podszedł Schaars i strasznie mocnym i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Vermeerowi. Bardzo szybko wyrównaliśmy, dwie minuty później Teodorczyk był faulowany w polu karnym przez Koppersa, do jedenastki podszedł Ghuanghui i pewnie ją wykorzystał. W 48 minucie Jali pięknie uderzył z dystansu, piłka trafiła w poprzeczkę, ale dopadł do niej Blind i trafił do siatki - niestety nasz obrońca był na spalonym. W 65 minucie Mertens w walce o górną piłkę strzelił z łokcia Jansena, za co zobaczył czerwoną kartkę. Remis... cóż, mogło być lepiej.

 

18.09.2016 - Eredivisie [6/30]

Kyocera Stadion - 15,000

[14] ADO Den Haag 1:1 Ajax Amsterdam [3]

13' Stijn Schaars 1:0

15' Wei Guanghui 1:1

MoM: Toby Alderweireld 7.9

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni śledzę Twój temat, wćiągnął mnie - wydaje się być, w moim odczuciu najciekawszy, lubie czytać o karierach rozgrywanych w FM`a. Też zamierzam zmienić klub, bo gram Widzewem 9 sezon i dominacja w lidze stała się, najzwyczajniej, nuda. Do ligi holenderskiej się nie wybieram, bo schemat może być ten samo, tj. szybka dominacja. Niemniej jednak będę zaglądał i śledził Twoje poczynania. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Stała się chujowa rzecz... w Ajaxie zmienił się zarząd i mimo iż nowy prezes zapewniał, że nie będzie zmiany managera to jednak wolał mnie wyrzucić i zatrudnić Holendra, Guusa Hiddinka, więc póki co zostajemy z samą kadrą, ale oczywiście będę szukał nowego zatrudnienia. Jest opcja powrotu do ekstraklasy, albowiem Piast zwolnił trenera, ale raczej nie skorzystam z niej. Jeśli Ekstraklasa to tylko dwa kluby wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze eliminacji MŚ z Norwegią i Irlandią Północną otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Mateusz Prus (0/0) ykyn.png

Wojciech Szczęsny (51/0) pwy.png

Tomasz Kuszczak (10/0) 9u4.png

 

 

Obrońcy:

 

Layvin Kurzawa (4/0) 43y.png

Łukasz Piszczek (71/0) 2lk.png

Tomasz Kędziora (1/0) v5i.png

Kamil Glik (35/2) qcd.png

Bartosz Salamon (20/0) gvax.png

Rafał Janicki (1/0) rlq.png

Marcin Kamiński (16/0) gblj.png

Marko Jovanovic (0/0) keb8.png

 

 

Pomocnicy:

 

Grzegorz Krychowiak (40/2) 8om.png

Ludovic Obraniak (66/14) 29i.png

Michał Żyro (6/4) fqn.png

Dominik Furman (0/0) 3ny.png

Tomasz Kupisz (4/0) ulb.png

Ariel Borysiuk (39/0) 7by.png

Dominik Kun (1/0) jqa.png

Maciej Rybus (26/1) 4797.png

Jakub Błaszczykowski (98/16) 2ue.png

Adrian Mierzejewski (43/2) yqf.png

 

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (91/66) ol6m.png

Kacper Przybyłko (2/4) 3ny.png

 

 

* Marko Jovanovic w kadrze? Tak! Wzrok Was nie myli. Od kiedy przejąłem kadrę to czekałem aż ten piłkarz w końcu dostanie Polskie obywatelstwo. Upatruje w nim podstawowego lewego obrońcę, co prawda nominalnie jest środkowym (tak, w fmie jest środkowym xD) obrońcą, ale może też grać równie dobrze na prawej i lewej stronie.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak pisze Caen, Stomil i Wisełka. Swoją drogą, Walduś King w lidze zajmuje dopiero 7 miejsce, ale za to w LM oprócz wygranej ze Sportingiem wygrał także u siebie z Chelsea 1:0, czyli zrobił to czego mi się nie udało w poprzednim sezonie. W pozostałych meczach przegrał 0:2 z Leverkusen i w rewanżu z Chelsea także 0:2.

 

****************

 

Polska: Szczęsny - Piszczek Glik Salamon Jovanovic - Krychowiak Obraniak Borysiuk Błaszczykowski (45' Kupisz) Żyro - Lewandowski

 

Norwegia: Jarstein - Hedenstad Forren Hangeland Birknes (63' Demidov) - Elyounoussi Henriksen Noordveit Pedersen - Kamara (52' King) Nielsen (62' Hogli)

 

Mecz z Norwegią zapowiadał się bardzo ciekawie - bo do naszej potyczki byli liderem grupy. Ograli Irlandię Północną 1:0 oraz Litwę 3:0. Graliśmy u siebie, więc mieliśmy atut w postaci kibiców, którzy chyba coraz bardziej przekonują się do mojej osoby, bo od początku spotkania było słychać znakomity doping a nie naśmiewanie się z piłkarzy. W 6 minucie Obraniak zagrał na połowie boiska do Lewandowskiego, ten kompletnie nieatakowany dobiegł pod pole karne, tam ograł Forrena i lekkim ale bardzo precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Jarsteinowi. W 39 minucie znowu Obraniak dobrym podaniem obsłużył Lewego i tym razem nasz snajper będąc w sytuacji sam na sam przelobował wychodzącego bramkarza gości. W 63 minucie Kupisz dostał piłkę na skrzydle od Piszczka, zbiegł do środka, podobnie jak w przypadku bramki Lewandowskiego, nie był w ogóle atakowany, więc też nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Zespół z Skandynawii było stać tylko na honorowe trafienie, w 85 minucie Gamst-Pedersen po długiej akcji doszedł do dośrodkowania, było ono za mocne ale do piłki dopadł jednak Hogli, który wrzucił dużo lepiej od kolegi i do siatki trafił Elyounoussi. Znakomity mecz w naszym wykonaniu i pewnie ogrywamy Norwegów.

 

07.10.2016 - Eliminacje Mistrzostw Świata, 2 grupa [3/10]

Stadion im. Henryka Reymana - 33,326

Polska 3:1 Norwegia

6' Robert Lewandowski 1:0

39' Robert Lewandowski 2:0

63' Tomasz Kupisz 3:0

85' Tarik Elyounoussi 3:1

MoM: Bartosz Salamon 9.0

 

 

Francja 1:0 Irlandia Północna

Wyspy Owcze 3:3 Litwa

Odnośnik do komentarza

Irlandia: Tuffey - Hodson Cathcart J.Evans McGivern (67' Dudgeon) - C.Evans Davis Norwood Brunt Ferguson (45' Ward) - Hume (67' Little)

 

Polska: Szczęsny - Piszczek Glik Salamon Jovanovic - Borysiuk Obraniak Furman Błaszczykowski (90' Rybus) Kupisz (45' Żyro) - Lewandowski

 

Mecz z Irlandią Północną to był ogromny jubileusz dla jednego z piłkarzy, a także chyba i dla kibiców, albowiem nasz kapitan, Kuba Błaszczykowski rozgrywał swój setny mecz w kadrze! Na boisku długo nic się nie działo, w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, ale już w 61 minucie mieliśmy rzut wolny, z którego dośrodkował Błaszczykowski a uderzeniem głową w samo okienko bramkarzowi nie dał szans Lewy. W 87 minucie Kuba zaliczył kolejną asystę! Tym razem jego dośrodkowanie z rożnego wpadło idealnie na głowę Salamona i piłka wleciała do siatki. Znakomity występ Kuby, oczywiście został wybrany zawodnikiem meczu. W 90 minucie zastąpił go Rybus a gdy schodził to nawet kibice Irlandii klaskali! Coś pięknego!

 

11.10.2016 - Eliminacje Mistrzostw Świata, 2 grupa [4/10]

Windsor Park - 15,602

Irlandia Północna 0:2 Polska

61' Robert Lewandowski 0:1

87' Bartosz Salamon 0:2

MoM: Jakub Błaszczykowski 9.0

 

 

Litwa 1:2 Francja

Norwegia 5:1 Wyspy Owcze

Odnośnik do komentarza

Powołania na towarzyski mecz z Turcją otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Mateusz Prus (0/0) ykyn.png

Łukasz Skorupski (1/0)wn5y.png

Krzysztof Kamiński (0/0)70e.png

 

 

Obrońcy:

 

Milos Kosanovic (0/0)8km.png

Piotr Celeban (27/0)33j.png

Alan Stulin (0/0)qnz.png

Michał Czekaj (9/0)dopv.png

Artur Jędrzejczyk (1/0)v5i.png

Adam Danch (33/0)o5x.png

Tadeusz Socha (0/0)3v8.png

Mateusz Matras (0/0)3v8.png

 

 

Pomocnicy:

 

Rafał Wolski (4/0)8ipu.png

Jakub Kosecki (0/0)80q2.png

Paweł Wszołek (4/0)jw5.png

Adam Matuszczyk (44/1)dopv.png

Łukasz Tymiński (1/0)v5i.png

Aleksander Jagiełło (0/0)v5i.png

Ivo Pękalski (3/0)9w6n.png

Patryk Małecki (8/2)mih.png

Michał Chrapek (0/0)jqa.png

Daniel Łukasik (0/0)keb8.png

 

 

Napastnicy:

 

Łukasz Teodorczyk (11/3)n0b.png

Arkadiusz Milik (7/3)7pw.png

 

 

 

Sporo debiutantów, ale w sparignu można poeksperymentować. Nie powowałałem żadnego z zawodników który był na poprzednim zgrupowaniu, postanowiłem, że dam też szansę innym na wykazanie się. Pewnie zauważyliście kolejnego Serba w kadrze Polski. Tak, Milos Kosanovic dobrze spisuje się w barwach Cracovii w ekstraklasie, więc czemu nie dać mu szansy :)

Odnośnik do komentarza

Super_Cwikla - No, Legia pozbyła się go za jakieś grosze :P Chyba coś koło 150 tysięcy.

Buli - Nie no raczej nie pójdę, chociaż bardzo mnie kusi :D

 

*************

 

Turcja: Kivrak - Gonul Aziz Toprak (57' Kaya) Koybasi - Sararer (45' Tore) Karacan (68' Altintop) Sahin Erkin (63' Ozturk) Demir (68' Aydogdu) - Burak (57' Pektemek)

 

Polska: Prus - Celeban (45' Socha) Kosanovic Jędrzejczyk Stulin (45' Matras) - Pękalski Wolski (45' Chrapek) Łukasik Małecki Kosecki (45' Jagiełło) - Milik (45' Teodorczyk)

 

Mecz z Turkami był naszym ostatnim w roku 2016. Następny szpil zagramy dopiero 31 stycznia, na Commerzbank Arena z reprezentacją Niemiec. Na spotkanie z Kebabami wyszliśmy oczywiście mocno rezerwowym składem, bo takie gwiazdy jak Piszczu, Kuba czy Lewy nie zostały powołane. Miałem nadzieję, że z dobrej strony pokażą się przede wszystkim Kosanovic i Małecki którymi interesują się naprawdę mocne zespoły. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Turków, od początku zepchnęli nas do defensywy, w 12 minucie po dośrodkowaniu Erikna bliski zdobycia bramki był Demir, ale jego uderzenie w samo okienko w wspaniałym stylu wybronił Prus. W 23 minucie Aziz długim zagraniem uruchomił Demira, który wyszedł sam na sam, ale uderzył w poprzeczkę. W 33 z rzutu wolnego uderzał Burak, piłka trafiła w poprzeczkę i na szczęście Jędrzejczyk umiejętnie przyblokował Demira, bo inaczej przegrywalibyśmy to spotkanie. W drugiej częsci gry wreszcie doszliśmy do głosu. W 58 minucie Małecki ograł na skrzydle Koybasiego, po czym dośrodkował idealnie na głowę Teodorczyka, ale ten trafił w poprzeczkę, piłka wpadła jeszcze pod nogi Łukasika, który próbował z pierwszej piłki uderzyć, ale trafił w plecy Teo. W 72 minucie oko w oko z Kivrakiem stanął Jagiełło, ale młodego skrzydłowego chyba zjadła trema, bo jego uderzenie wylądowało chyba nawet nie na trybunach, a po za stadioniem. Remisujemy z Turkami, taki wynik można uznać za sukces, bo w końcu gospodarze grali w pełnym składzie, a My można powiedzieć, że drużyną rezerw.

 

09.11.2016 - Mecz Towarzyski

Kadir Has - 27,963

Turcja 0:0 Polska

MoM: Artur Jędrzejczyk 8.7

Odnośnik do komentarza

KLIK

 

***********

 

Dostałem propozycje z Napoli - bez wahania ją przyjąłem. Klub ten akurat bardzo lubię, więc też nawet się Was nie pytałem, czy tę ofertę przyjąć. Miałem także szansę bycia managerem Valencii, ale uznałem, że Caen idzie do Nietoperzy, to nie ma sensu, żeby były dwa dokładnie takie same opki na forum :) Poprzedni manager Roberto Donadoni postanowił się przenieść do Atletico Madryt i zostawił klub w dość dobrej sytuacji. Obecnie zajmujemy czwarte miejsce w lidze, mamy 34 punkty, do pierwszej Romy tracimy siedem punktów. Poprzedni manager awansował z grupy LM i w 1/8 zmierzymy się z Schalke. Kadra jest dość przyjemna, chociaż bardzo stara i jest bardzo mało zawodników z Włoch. Myślę, że to będą moje cele. Dostałem 46 milionów na transfery i będę chciał odmłodzić zespół a także sprowadzić więcej Włochów.

 

 

Bramkarze:

 

Sami Ujkani (ALB/28)

Cedric Carrasso (FRA/34)

 

Notes: W sumie nie wiem dlaczego jak do tej pory bronił Ujkani. U mnie na pewno podstawowym bramkarzem będzie Francuz Carrasso, który mimo iż ma już 34 lata to wciąż pozostaje lepszym bramkarzem od Albańczyka.

 

 

Obrońcy:

 

Mateo Musacchio (ARG/26)

Derdyck Boyata (BEL/26)

Bruno Uvini (BRA/25)

Stefan Savic (MNE/25)

Thomas Heurtaux (FRA/28)

Miguel Britos (URU/31)

Camilo Zuniga (COL/31)

 

Notes: Środek solidny, na boki mam jednak tylko Britosa i Zunige którzy są już bardzo starzy, oraz Savica który jest nominalnym stoperem.

 

 

Pomocnicy:

 

Jose Sosa (ARG/31)

Radja Nainggolan (BEL/28)

Luiz Gustavo (BRA/29)

Dimitri Payet (FRA/29)

Abdou Sissoko (FRA/26)

Salvador Agra (POR/25)

Valon Behrami (SUI/31)

Gokhan Inler (SUI/32)

Lorenzo Insigne (ITA/25)

Simone Calvano (ITA/23)

 

Notes: Środek bardzo mocny, Sosa, Gustavo, Nainngolan, Behrami, Inler - jest z czego wybierać. Gorzej na skrzydle, co prawda mamy znakomitego Insigne, ale po za tym tylko Payet i Agre, którzy mnie za bardzo nie przekonują.

 

 

Napastnicy:

Cerezo (BRA/19)

Ante Vukusic (CRO/25)

Jozy Altidore (USA/27)

Edinson Cavani (URU/29)

 

Notes: Cavani, długo nic i Altidore. Póki co nie będę potrzebował nowych snajperów, ale w letnim okienku na pewno kogoś sprowadzę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...