Skocz do zawartości

Travel around the Europe...


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2012

 

Imię i Nazwisko: Peter Szpilka

Narodowość: Anglik / Polak

Klub: bezrobotny

Doświadczenie: amator

 

Ligi: Anglia- od npower League 1

Finlandia- od 1 ligi

Norwegia- od 2 ligi

Polska- Ekstraklasa

Słowacja- od 2 ligi

Szwecja- od 2 ligi

Węgry- od NB2 ligi

 

 

 

Zasady: Szlajanie się po klubach z różnych części Europy, dobra zabawa, nie przywiązywanie się do barw klubowych. Zaczynamy !

Odnośnik do komentarza

Szpilka w Oslo !

 

 

Zatrudnienie znalazłem w mroźnej Norwegii. Nie jest co prawda Valerenga, ale Frigg Oslo istnieje na norweskiej mapie piłkarskiej aż od 1904 roku. Aktualnie występuje w najniższej, 2 lidze grupie 2.

 

W klubie znalazłem się po rozegraniu 6 kolejek ligowych. Frigg póki co radzi sobie bardzo dobrze zajmując 2 miejsce w tabeli. Liga składa się z 13 zespołów i 24 spotkań (mecz+rewanż). Awans do 1 ligi uzyskuje tylko zwycięzca tych rozgrywek. Media Frigg stawiają na 8 pozycji, ja postaram się do końca sezonu wycisnąć z nich co się da.

 

Gwiazdą zespołu jest bez wątpienia Martin Vethe i Bent Bratbakken. Jedynym moim nabytkiem i potencjalną 3 gwiazdą został Jonny Hansen. Aktualna sytuacja ligowa wygląda tak - a my jesteśmy pod koniec 1,5 miesięcznej przerwy w rozgrywkach. W najbliższych 3 meczach naszymi rywalami będą zespoły Lillehammer, Follo i Jevnaker.

 

 

[10] Lillehammer 1:1 Frigg Oslo [2]

 

23' Lokken (Lillehammer)

84' Risanger (Frigg)

 

Notes: Głupi remis ze słabszą drużyną, tracimy szansę na lidera. Pierwsze koty za płoty.

 

 

[2] Frigg Oslo 3:2 Follo [3]

 

31' Martinsen (Follo) sam.

43' Lubeck (Follo)

46' Badivuku (Frigg)

73' Jahnsen (Follo)

79' Torvik Tonne (Frigg)

 

Notes: Ważne zwycięstwo nad bezpośrednim sąsiadem z tabeli. Zamietliśmy system.

 

[2] Frigg 0:1 Jevnaker [10]

 

22' Lafton (Jevnaker)

 

Notes: Dajemy się golić frajerom i lider nam ucieka...

Odnośnik do komentarza

Vanlid---> Owszem, lubię skandynawię :). Wątpię, żebym tak długo pozostał we Frigg. Nadaży się okazja do reputacyjnego skoku to z niej skorzystam ;).

------------------------

 

 

W Norwegii otwarte zostało okienko transferowe. Nie szalejemy, do klubu z wolnego transferu dołączyła trójka nowych graczy- Tom Reidar Haraldsen, Fredrik William Henriksen oraz Jan Tommy Haugli.

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2, [10/26]

 

[1] Raufoss 2:2 Frigg Oslo [3]

 

34' Strand (Raufoss)

45+1' Badivuku (Frigg)

47' Furuseth (Raufoss)

84' Torvik Tonne (Frigg)

 

Notes: Remis z liderem, znowu uratowany w końcówce. Not bad, ale żeby awansować musimy wygrywać...

 

Norweska 2 Liga Grupa 2, [11/26]

 

[6] Kristiansund 1:3 Frigg Oslo [3]

 

8' Eide (Frigg)

36' Henden (Kristiansund)

52' Eide (Frigg)

74' Eide (Frigg)

 

Notes: Eide show w Kristiansund, 3 punkty jadą z nami do Oslo. Strzelecki popis rezerwowego.

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2, [12/26]

 

[2] Frigg Oslo 1:2 Molde 2 [3]

 

1' Torvik Tonne (Frigg)

70' Eikrem (Molde)

76' Angnam (Molde)

 

Notes: Sfrajerzyliśmy i przegrywamy mecz który był wygrany. Co z tym awansem ?

Odnośnik do komentarza

Szumina, weź Ty wytrzymaj w jakimś opku dłużej niż kwadrans.

1. Biało czerwona krew, w sercu szlachetny herb ! - Trwał AŻ 9 dni!

2. Zawirował świat... - Trwał AŻ 5 dni !!

3. Świeża krew - 19 dni!

 

Miałem motywować, będę motywować. Tylko daj z siebie max, a nie minimum !

Odnośnik do komentarza

Loczek---> Pełna racja, od "Knockins on Heavens Door" mam problem z konsekwencją. Oby sposobem był powrót do FMa 12 :).

 

---------------------------

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [13/26]

 

 [3] Frigg Oslo 0:1 Valdres [8]

10' Can (Valdres) 

 

Notes: Kolejna porażka w kelnerami, ja nie widzę tego awansu...

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [14/26]

 

 [3] Lov-Ham 1:3 Frigg Oslo [4]

35' Haraldsen (Lov-Ham)
46' Torvik Tonne (Frigg)
89' Torvik Tonne (Frigg)
90+2' Eide (Frigg) 

 

Notes: Zabójcza końcówka duetu snajperów pozwala nam wygrać.. Może jakoś to będzie?

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [15/26]

 

[10] Elverum 4:1 Frigg Oslo [3]

3' Risanger (Frigg)
34' Lindroos (Elverum)
39' Erlandsen (Elverum)
61' Erlandsen (Elverum)
80' Lindroos (Elverum)

 

Notes: Wygrywamy z lepszymi, a dostajemy z kelnerami ?! Chyba jakoś nie będzie..

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [16/26]

 

[3] Frigg Oslo 2:0 Herd [13]

9' Stavsen (Herd) sam.
75' Gotvassli (Herd) sam. 

 

Notes: Takie rzeczy tylko w tej lidze, spadkowicz sam nam się podłożył..

 

 

A oto- aktualna Tabela 2 Ligi Norweskiej ...

Odnośnik do komentarza

Vanlid---> Lech gra w LE, jest w grupie z Marsylią, Otelulem i Club Brugge. Radzi sobie przyzwoicie, po 3 kolejkach 2 miejsce- na koncie wygrana z liderem, Marsylią. Legia odpadła w 3 rundzie eliminacji z Anorthosisem Famagustą. Śląsk historycznie wszedł do LM, jest w grupie z Porto, Galatasaray i Szachtarem, ale dostaje totalne baty. Czy zawitam? Jak mnie kiedyś będą chcieli...

 

kowal263---> Masz rację, 24, moje niedopatrzenie ;). Czy taki realny to przekonasz się za chwilke sam...

 

Przepraszam, że nie podaję aktualnych miejsc w tabeli ale jestem do przodu z grą :).

--------------------------

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [17/24]

 

  Frigg Oslo 1:0 Aalesund 2

42' Vethe (Frigg)

 

Notes: Wygrywamy z rezerwami Aalesundu które są blisko spadku. Gra nie wygląda satysfakcjonująco...

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [18/24]

 

 Brumunddal 0:0 Frigg Oslo

 

Notes: Remis... tylko remis ?! Żart ?

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [19/24]

 

 Frigg Oslo 2:1 Lillehammer

46' Kringberg (Frigg)
58' Risanger (Frigg)
87' Dervishi (Lillehammer) rz.k.

 

Notes: Wygrana z Lillehammer była do przewidzenia, choć końcówka była za nerwowa. Nie wróży to dobrze..

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [20/24]

 

 Follo 1:0 Frigg Oslo

45+1' Elvenes (Follo

 

Notes: Porażka z dołem tabeli w końcówce ligi bardzo osłabia nasze i tak już marne szanse...

 

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [21/24]

 

 Frigg Oslo 2:3 Raufoss

3' Sorum (Raufoss)
31' Kringberg (Frigg)
32' Sorum (Raufoss)
59' Vethe (Frigg)
73' Bjorgo (Raufoss) 

 

Notes: Porażka z bezpośrednim rywalem przekreśla nasze szanse na awans. Ból dupy, można było to wygrać...

 

 

A tak wygląda- TABELA. Terminarz w końcówce? Słabiutki Jevnaker i... dwie drużyny wyżej notowane- Molde i Kristiansund...

Odnośnik do komentarza

Vanlid---> Tak to nie było, ale mimo wszystko lipa :D.

 

--------------

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [22/24]

 

 Jevnaker 2:3 Frigg Oslo

49' Henriksen (Frigg)
59' Henriksen (Frigg)
60' Lafton (Jevnaker)
64' Simonsen (Jevnaker)
75' Torvik Tonne (Frigg)

 

Notes: Nerwowo, ale wygrywamy w końcówce wciąż zachowując matematyczne szanse na awans.

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [23/24]

 

 Molde-2 2:2 Frigg Oslo

42' Torvik Tonne (Frigg)
53' Dantas (Molde)
58' Kringberg (Frigg)
67' Markeng (Molde)

 

Notes: Remis ze sporo lepszym rywalem, choć mało zabrakło do tryumfu. Zabrakło za to punktów w tabeli i awans zapewniła sobie ekipa Raufoss.

 

 

Norweska 2 Liga Grupa 2 [24/24]

 

 Frigg Oslo 1:1 Kristiansund

75' Strandhagen (Kristiansund)
85' Risanger (Frigg)

 

Notes: Bez ciśnienia remisujemy ostatni mecz sezonu. Ostatecznie, mimo ciągłej obecności w czołówce sezon kończymy na rozczarowywującym 5 miejscu... Nie tak to miało wyglądać.

 

Oto końcowa TABELA .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Losy się różnie układają.. Miałem już podpisaną nową umowę z Frigg i wydawało się, że pozostanę w Oslo jeszcze conajmniej połowę następnego sezonu. Z Polski doszły mnie jednak ciekawe głosy, gdzie mimo świetnego sezonu, Czesiek Michniewicz opuścił drużynę GKSu Bełchatów i przeniósł się do Rosji. Mówię świetnego, bowiem skazywana na porażkę drużyna z Bełchatowa w dobrym stylu zajęła 8 pozycję i bezpiecznie przeżyła kolejny sezon w lidze. Gdy zauważyłem wakat, momentalnie złożyłem swoje CV. Moje zdziwienie było wielkie, gdy po 2 dniach... dostałem odpowiedź pozytywną. Z mroźnego Oslo przenosimy się więc do mroźnego Bełchatowa !

 

------------------

 

TABELA EKSTRAKLASY

 

Podsumowanie sezonu/kadry GKSu Bełchatów:

 

Bramkarze:

 

 
| -	  | Ktz    | Andrzej Witan	    | BR		   | W porządku	 |				  | 63%    | 25	 | 0	  | 6.80   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Maciej Szramowiat    | BR		   | B. dobre	   |				  | 100%   | 6 (1)  | 0	  | 6.54   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Krzysztof Kupisz	 | BR		   | Dosyć kiepskie |				  | 95%    | -	  | -	  | -	  |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Ktz    | Andrzej Witan	    | BR		   | W porządku	 |				  | 63%    | 25	 | 0	  | 6.80   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Maciej Szramowiat    | BR		   | B. dobre	   |				  | 100%   | 6 (1)  | 0	  | 6.54   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Krzysztof Kupisz	 | BR		   | Dosyć kiepskie |				  | 95%    | -	  | -	  | -	  |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Podsumowanie:

Podstawowym bramkarzem u Cześka Michniewicza był młody Andrzej Witan. Sprowadzony z Bydgoszczy bramkarz to dobry piłkarz, ale nic ponadto. Wyjątkowych wyników nam nie zapewnia. Jest jednak zdecydowanie lepszy niż następni w kolejce- Szramowiat i Kupisz. Szramowiat jest na wylocie z klubu, młody Kupisz za rok ponownie będzie pełnił rolę 3 bramkarza. W klubie poszukujemy pierwszego bramkarza, kandydatem jest... nasz były zawodnik, Łukasz Sapela.

 

Obrońcy:

 

| -	  | Men    | Maciej Szmatiuk	  | LB, O (Ś)    | B. dobre	   |				  | 89%    | 25	 | 1	  | 6.96   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Adrian Basta		 | O (PL)	   | W miarę dobre  |				  | 92%    | 7 (1)  | 1	  | 6.46   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Maciej Wilusz	    | O (LŚ)	   | Niskie		 |				  | 87%    | 18 (1) | 0	  | 7.11   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Rafal Kosznik	    | O (LŚ)	   | W miarę dobre  |				  | 94%    | 2 (16) | 0	  | 6.38   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Piotr Witasik	    | O (Ś)	    | Znakomite	  |				  | 86%    | 15 (3) | 0	  | 6.54   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Men    | Raúl González	    | O/WO (P)	 | B. dobre	   |				  | 76%    | 26	 | 1	  | 6.48   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Alan Stulin		  | O/WO/P (L)   | Dobre		  |				  | 81%    | 23	 | 0	  | 6.97   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -      |        | Mikolaj Grzelak      | O/WO/P (L)   | B. dobre       |                  | 98%    | 5 (1)  | 0      | 6.92   | 

 

Podsumowanie:

Przede wszystkim- bardzo krótka ławka. Z tego co widzę, na prawej stronie głównie grał Wenezuelczyk Gonzalez. Jego średnia nie pokazuje jednak, by był to wyjątkowo mocny gracz, a i ja raczej nie jestem przekonany do jego umiejętności. Z lewej strony pewniakiem był Stulin i tu akurat się nie dziwię- zdecydowanie największa gwiazda drużyny w tej formacji. W środku grali Szmatiuk i Wilusz. Maciek to bardzo doświadczony grać, zaś Wilusz wciąż się rozwija. Nie rozegrali złego sezonu, ale brak im klasowych zmienników, bo o Witasiku i Koszniku szkoda gadać. Zdecydowanie potrzebne wzmocnienia.

 

Pomocnicy:

 

| -	  |	    | Szymon Sawala	    | DP		   | W porządku	 |				  | 94%    | 9	  | 0	  | 6.66   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Men    | Patryk Rachwal	   | DP, P (PŚ)   | Dobre		  |				  | 81%    | 20 (3) | 0      | 6.69   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Men    | Lukasz Madej		 | P/OP (P)	 | Znakomite	  |				  | 91%    | 23     | 4	  | 7.10   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Nzw    | Tomasz Wrobel	    | P/OP (P)	 | Niskie		 |				  | 98%    | 8 (1)  | 0	  | 6.81   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Lukasz Wronski	   | P/OP (PL), N | Znakomite	  |				  | 88%    | 11 (9) | 3	  | 6.78   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Emr    | Ferenc Róth		  | P/OP (L)	 | W porządku	 |		   	   | 86%    | 14	 | 1	  | 6.39   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Int    | Lukasz Grzeszczyk    | P/OP (Ś)	 | B. niskie	  |   			   | 94%    | 2	  | 0	  | 6.30   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Ktz    | Ruben Guevara	    | P/OP (Ś)	 | Niskie	 	|				  | 68%    | 9	  | 1	  | 6.55   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -      |        | Bartlomiej Bartosiak | OP (P), N    | Dobre          |                  | 96%    | 5 (9)  | 4      | 6.68   |

 

Podsumowanie:

Ciekawa formacja. Napewno największą gwiazdą i najlepszym grajkiem jest prawoskrzydłowy Łukasz Madej. Łukasz to podpora bełchatowskiego klubu i jest pewny pozostania w nim. A później.. zaczynają się schody. Bardzo dobrym piłkarzem jest Tomek Wróbel, ale niestety w rywalizacji z Madejem jest bez szans i jeśli nie uda mi się go namówić, to odejdzie z GKSu. Co do lewej strony, to nawet nie ma co rozmawiać. Karierę kończy 32 letni Węgier Roth, a Wroński to talent- ale wciąż bardzo młody. Tu konieczne jest wzmocnienie, solidne. Nie jedno. Środek pola? Grał Sawala, grał Guevara, grał Rachwał. Żaden z nich absolutnie mnie nie przekonuje. Ta drużyna wymaga radykalnej przebudowy...

 

Napastnicy:

 

 
| -	  |	    | Dawid Nowak		  | OP (L), N    | Znakomite	  |				  | 80%    | 28	 | 9	  | 6.81   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  |	    | Michal Mak		   | OP (Ś), N    | W miarę dobre  |				  | 96%    | 15 (9) | 8	  | 6.81   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -	  | Men    | Péter Orosz	  	| N		    | Dobre		  |				  | 87%    | 9 (1)  | 1	  | 6.27   |
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

Każdy inny widząc Maka i Nowaka byłby zadowolony. O ile Michał Mak to dla mnie wielki talent i ważny zawodnik, o tyle Dawida Nowaka będę się chciał jak najszybciej pozbyć. Zdaje sobie sprawę z oburzenia zarządu i kibiców, ale skoro ofensywę mam oprzeć o jednego napastnika, nie może nim być szklany, niepewny i arogancki Nowak. Węgier Orosz to wogóle dramat. Przynajmniej dwóch do sprowadzenia.

 

 

 

 

Tu trzeba radykalnej przebudowy.. Stan konta w Bełchatowie to ponad milion euro, ciekawe ile dostanę na przebudowę tej drużyny...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...