Skocz do zawartości

T-Mobile Ekstraklasa Magazyn


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

Transfery

 

Polonia Warszawa dokonała największego do tej pory transferu w Ekstraklasie.

Za 2 mln z Atletico Tucuman przybył Lucas Franco.

To dobrze zapowiadający się argentyński obrońca. Niestety nie pomoże swojej drużynie w rewanżu z FC Honka.

 

Piast z kolei postawił na środkowego pomocnika z Arki Gdynia.

Za 140 tys. przybył Janusz Kaźmierczak.

 

A Korona postawiła na wzmocnienie ataku.

Kontrakt podpisał doświadczony napastnik - Roman Gavrilovich.

 

Proszę podawać składy na 1 kolejkę ligową!

Odnośnik do komentarza

22.07.09

 

FC Honka vs Polonia Warszawa

 

Obydwie drużyny wciąż miały duże szanse na awans. Polonia je trochę zmniejszyła, remisując bezbramkowo na Konwiktorskiej.

Teraz koniecznie musiała wygrać w Finlandii. Jeszcze bez Leo Franco, który siedzi na trybunach (niezgłoszony do rozgrywek, przed rundą).

Pierwsza, olbrzymia szansa przed "Czarnymi Koszulami" już w szóstej minucie meczu. Antczak podaje do Soleckiego w pole karne.

Ten wyszedł do podania, próbował minąć obrońcę... rzut karny! Heikkila łapie się za głowę, a Piirainen dostaje żółtą kartkę.

Do jedenastki podchodzi Haug... GOOOOL! 1:0! Znakomite otwarcie meczu przez Polonię.

Na odpowiedź jednak długo nie musieli czekać. 8' minuta. Indywidualna akcja Heinonena. Wygrywa pojedynek biegowy z Kudybą i wrzuca piłkę na szósty metr.

Tam jest Kelmendi... strzela! 1:1! Fantastyczny gol z półwoleja!

Ale to nie koniec bramek jak się okazało. 16' minuta. Ponownie w akcji Heinonen. Zagrał dobrze mierzoną piłkę w pole karne.

Tam minął obrońców Haataja.... goool! 2:1! Antczak był jednak przekonany o spalonym w tej bramce.

W tej chwili Polonia jest po za Ligą Europy.

W 25' minucie jednak błysk geniuszu Antczaka. Fenomenalne, prostopadłe podanie do Dreja.

Ten okiwał Heikkilę, zagrał w pole karne do Hauga. Norweg ma trochę swobody, przymierza... 2:2!!!

Niesamowity mecz. 25 minut i cztery bramki już na Pohjola Stadion.

Do przerwy utrzymał się wynik 2:2.

Po przerwie obydwie drużyny cały czas atakowały.

Cały czas duży deszcz przeszkadzał w rozgrywaniu piłki.

Kelmendi zagrywa z rzutu rożnego na długi słupek. Piłkę zupełnie przypadkowo przedłużył Pawłowskl.

Dopadł ją przy linii bocznej Kuortti. Podaje do Pentilli...ten po ziemi znakomicie zagrywa do Vainio... 3:2 dla FC HONKA!

To 85' minuta. Ten gol pogrążył zespół Polonii. Nie zdążyli już odrobić strat.

FC Honka w kolejnej rundzie eliminacji LE!

 

FC Honka vs Polonia Warszawa 3:2

Odnośnik do komentarza

22.07.09

 

KR vs Legia Warszawa

 

1600 widzów zebranych w Rejkiawik obserwowało zmagania stołecznego zespołu - KR.

Islandczycy od samego początku byli na straconej pozycji. Pierwszy mecz przegrali 1:3 i wydawało się, że przy wzmocnionej Legii

nie mają szans awansować do następnej rundy. Choć do przerwy grali zaskakująco dobrze i był remis 0:0.

Legia lekko przeważała ale nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji.

Wszystko zmieniło się do przerwy. W 52 minucie do rzutu wolnego podchodzi Elton.

Idealna pozycja do strzału, tuż przed bramką. Brazylijczyk bierze rozpęd... GOOOL! 1:0!

Fenomenalny strzał pod poprzeczkę, bramkarz bez szans!

Ten gol spowodował, że gospodarze całkowicie się poddali. W dwumeczu było 1:4 dla Legii.

Ale "Wojskowi" nie mieli dość. Prawą stroną mija rywali Mudzamiri, wprowadzony w przerwie na boisko.

Zawodnik z Zimbabwe wrzuca piłkę w pole karne, a tam świetnie odnajduje się Colombo.

Włoch wygrywa pojedynek główkowy... 2:0! Jak się okazało tym golem ustawił wynik.

 

KR vs Legia Warszawa 0:2

 

III Runda eliminacji LM

Wisła vs Stabaek

 

III Runda eliminacji LE

Legia vs Fenerbahce

Lech vs FC Vaduz

 

Wysyłajcie składy na Ligę, bo jak tylko zagram kolejną rundę eliminacji do europejskich pucharów to rozpocznę I kolejkę!

Odnośnik do komentarza

Zajęte kluby/Morale:

-GKS Bełchatów (Vanlid) 54%

-Górnik Z. (Fasol) 52%

-Jagiellonia (Steken) 53%

-Korona (Necib) 55%

-Lech (Counter) 72%

-Lechia (tomba) 56%

-Legia (wakat do końca rundy)

-Piast (goonerpl) 51%

-Podbeskidzie (Xaerok) 52%

-Pogoń (buli1992) 54%

-Polonia W. (Szumina) 58%

-Ruch(Maniek_ZKS) 52%

-Śląsk (Galizerix) 54%

-Widzew (kowal263) 55%

-Wisła K. (lew77) 63%

-Zagłębie (Marlen) 50%

 

Wyjątkowo wstawiam stan kontuzji, mimo iż nie wrzuciłem jeszcze meczów III rundy el. europejskich pucharów.

 

Kontuzje - 30.07.2009

Odnośnik do komentarza

T-Mobile Ekstraklasa Magazyn (Odcinek 1 w PZPN TV) Part 1/3

 

Janusz Basałaj: 26 lipca, poniedziałek. Na tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu naszej ligi witają Państwa...

-Michał Pol

-Grzegorz Kalinowski

-Mateusz Święcicki

 

JB: Koledzy. Już w sobotę wraca przez jednych kochana, przez innych wyśmiewana T-Mobile Ekstraklasa.

A jak z Wami? Tęskniliście za naszą ligą?

MP: Chyba każdy kibic polskiej piłki tęsknił za naszą Ekstraklasą. To jest, dla fanatyków zwłaszcza, jak romans z drugą kobietą.

GK: Myślę, że tą tęsknotę zmniejszyły ostatnio SuperPuchar i mecze europejskich pucharów. Ale jednak liga to liga i myślę, że drugiej takiej

jak nasza nie ma nigdzie.

JB: Słuchajcie... w dobrej sytuacji są Wisła, Lech, Polonia i Legia, gdyż te kluby już zaczęły swoje przygotowania z meczami o stawkę.

Myślicie, że dzięki temu będą na przodzie stawki?

MŚ: Ja myślę, że przed każdym sezonem przynajmniej te trzy z wymienionych przez Ciebie klubów są wymieniane jako faworyci.

Myślę, że można dorzucić do tego grona Koronę. Dokonali kilka niezłych transferów i mogą być Czarnym Koniem.

MP: Mati wyciąga już daleko idące wnioski. Ale myślę, że trzeba z tym poczekać. Jeszcze przez miesiąc trwa okienko transferowe

i może się dużo wydarzyć w kilku klubach.

JB: A kto według Was dokonał dotąd naprawdę istotne transfery?

GK: Ja myślę, że mimo wszystko Lech. "Kolejorz" ściągnął czterech zawodników i wciąż szuka.

W Super Pucharze było widać skok jakościowy zespołu w porównaniu z ostatnimi meczami poprzedniego sezonu.

Oczywiście niczego im nie odbieram, wygrali Puchar Polski ale przegrali ligę w naprawdę fatalny sposób.

MP: No i tak jak mówił Mati Korona. Dosyć solidnie obronę wzmocniła też Pogoń.

JB: Zostawmy transfery, a przejdźmy do europejskich pucharów. Odpadła już Polonia. Dalej grają Wisła, Legia i dopiero zaczynający Lech.

Ale jak myślicie... na co stać nasze kluby w obecnym sezonie?

MŚ: Ja myślę, że porażka Polonii z Honka pokazała nasze miejsce w Europie.

Wisła ograła zespół walijski, Legia zespół z Islandii... ale jak dojdzie do naprawdę poważnej potyczki to obawiam się wyników i gry.

MP: Tym bardziej, że Legia zagra z Fenerbahce. Jest to jednak solidna marka i "Wojskowi" mogą nie dać sobie rady.

GK: Stabek to też dosyć mocny zespół norweski, który posiada kilku ciekawych zawodników.

Wisła ma dobry zespół ale nie wiem czy wystarczy umiejętności...

MŚ: A największe szanse ma Lech. Wzmocnił się, a w III rundzie trafił na niezbyt wymagający Vaduz.

 

JB: To była pierwsza część programu. W drugiej zanalizujemy jak wyglądają siły w naszej lidze, a w trzeciej zapowiemy pierwszą kolejkę.

Odnośnik do komentarza

T-Mobile Ekstraklasa Magazyn 26.07.09 odc.1 Part 2/3

 

JB: Wracamy do przerwy. W tej części przeanalizujemy szanse poszczególnych zespołów w lidze.

Panowie, zacznijmy od drużyn teoretycznie słabszych. Na pierwszy ogień... Jagiellonia.

Czy te minus dziesięć punktów nie przeszkodzi im w walce w lidze?

GK: Paradoksalnie Jaga ma jedną z najbardziej utalentowanych młodzież.

Paweł Kucharczyk, Bartosz Brzyski, Piotr Stańczyk... to przyszłość reprezentacji.

Szkoda, że dwaj z nich mają kontuzje i nie zagrają na starcie ligi.

Jeżeli pokonają Śląsk to będzie znaczyć, że będą się liczyć do końca.

JB: A kto może być Czarnym Koniem?

MŚ: Tak jak mówiłem, stawiałbym na Koronę Kielcę.

MP: Ja uważam, że dobrego trenera ma Lechia. Jeżeli zdoła się jeszcze wzmocnić to również może się wmieszać.

JB: A na co stać Polonię? Bo jest według mnie wielką niewiadomą...

GK: No właśnie...

MP: Przegrali z Finami... ale paradoksalnie może to spowodować większą chęć zawojowania w lidze... pokazania, że nie są słabi.

JB: A jaką obstawiacie pierwszą trójkę?

MP: Legia, Lech, Wisła...

MŚ: Lech, Legia, Wisła...

GK: A ja wstawiam na mistrza dla Legii ale reszty nie typowałbym...

JB: To tyle w części drugiej, za chwilę po reklamach zapowiedź pierwszej kolejki.

Odnośnik do komentarza

T-Mobile Ekstraklasa Magazyn 26.07.09 odc.1 Part 3/3

 

JB: Wracamy po przerwie! Czas na zapowiedź Pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasa 2009/10!

 

Jagiellonia Białystok vs Śląsk Wrocław

 

JB: No właśnie... kto? Panowie?

MP: Uważam, że jednak Jagiellonia. To bardzo ambitni faceci.

Myślę, że minusowe punkty tylko zmobilizują zespół.

GK: Śląsk ma solidną obronę i utalentowanego Dreszera. Ale to chyba nie wystarczy...

 

JB: Korona Kielce vs Wisła Kraków

MŚ: To będzie bardzo ciekawy mecz. Dobre transfery Korony i solidna kadra Wisły.

Może dojść do niespodzianki...

GK: Ja uważam, że mimo wszystko Wisła. Co roku buduje kadrę, która ma inspiracje na mistrzostwo.

Jak to wychodzi w ostatecznym rozrachunku to różnie bywa...

 

JB: Piast Gliwice vs Lechia Gdańsk

MP: I tu jest duża niewiadoma. Wydaje się, że nieco większe możliwość ma Lechia ale Piast gra u siebie...

 

JB: Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Lech Poznań

MŚ: Tutaj może paść sporo goli... ale po jednej stronie.

Podbeskidzie chyba nie da rady...

MP: Nasza liga różne cudy widziała ale mimo wszystko Lech tutaj powinien pokazać swoje ambicje i umiejętności.

 

JB: Polonia Warszawa vs GKS Bełchatów

MP: Chyba jednak remis. Ewentualnie minimalne zwycięstwo Polonii.

Obydwie drużyny mają wyrównane kadry.

 

JB: Ruch Chorzów vs Górnik Zabrze

MŚ: To chyba hit tej kolejki. Już na start ligi derby. Chyba jednak jeżeli miałbym postawić pieniądze to na Ruch i minimalne zwycięstwo...

GK: Też myślę, że gospodarze wykorzystają atut własnego boiska ale mecz będzie ciekawy.

 

JB: Widzew Łódź vs Pogoń Szczecin

MP: Kolejne, ciekawe spotkanie. Widzew wzmocnił przody formacji, z kolei Pogoń tyły.

Ciężko wytypować zwycięstwo którejś ekipy.

 

JB: No i na koniec Zagłębie Lubin vs Legia Warszawa

GK: Chyba jednak zdecydowanie Legia. Oni stawiają na mistrzostwo Polski i nie będą chcieli stracić punktów z Zagłębiem.

 

JB: No dobrze. To chyba tyle na dzisiaj. Przypominam, w środę i w czwartek na naszej antenie mecze polskich zespołów w europejskich pucharach.

W sobotę start ligi. Do zobaczenia w następny poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

29.07.2009 IIIR El.LM

Wisła Kraków vs Stabaek

 

Sosnowiec chyba przez jeden sezon chciałby przynajmniej posmakować Ligi Mistrzów.

Dlatego wszyscy trzymali kciuki za Wisłę. Jednak Norwedzy postawili bardzo trudne warunki.

22' minuta. Przy piłce Michalik. Młody Słowak zagrywa do Pedersena. Sigurd przyjął piłkę, wystawił sobie....

goool! Znakomity strzał z po za pola karnego! 0:1!

Pięć minut później rzut rożny dla Wisły. Zagrywa Nielsen w pole karne.

Tam olbrzymie zamieszanie.... GOOOOL! Samobój! Kevin Dahl przypadkowo wpakował piłkę do własnej siatki! 1:1!

Przed przerwą dała o sobie znać jeszcze drużyna norweska. Nesheim zagrywa pole karne do Ademiego.

Mija obrońcę, strzela... 1:2! Stabek znów prowadzi! Idealny strzał pod poprzeczkę, bramkarz bez szans.

W drugiej połowie gra cały czas była wyrównana. "Biała Gwiazda" nie potrafiła jednak wykorzystać swoich okazji.

Zemściło się to szansą dla gości. Rzut wolny. Piłkę ustawia sam Pedersen. Idealna pozycja, przed polem karnym.

Bierze rozbieg... GOOOOOL! 1:3! Wydaje się, że już pozamiatane.

Już doliczony czas gry. Kibice powoli zaczęli wychodzić ze stadionu. Grę na swoje barki wziął Koprivica.

Przebieg dobre 25 metrów, minął obrońcę, wpadł jak szalony w pole karne... GOOOOL! 2:3!

Czyli nie wszystko stracone. Po bramce sędzia gwizdnął po raz ostatni. Liga Mistrzów powróci jeszcze do Sosnowca?

Zależy od wyniku w Norwegii.

 

Wisła Kraków vs Stabaek 2:3

 

Symuluję już pierwszą kolejkę!

Odnośnik do komentarza

Gram, gram ;)

 

29.07.09, LE IIIR el.

Lech Poznań vs FC Vaduz

 

Tymczasowo na Stadionie Głównym we Wronkach "Kolejorz" rozpoczyna swoją przygodę z pucharami europejskimi.

Przeciwnik, wydawać się niezbyt wymagający - FC Vaduz ze Szwajcarii. W sparingu ze Śląskiem w przygotowaniach do sezonu

przegrali 2:3. I tym razem nie postawili wymagających warunków. Choć fakt jak mnóstwo okazji bramkowych Lech marnował...

Dopiero w 86 minucie nadeszło przełamanie. Eder Zapata wziął grę na siebie. Przedarł się prawą stroną boiska... zagrał w pole karne.

Tam znalazł się Orzechowski... gooool! 1:0! Wreszcie Lech wyszedł na prowadzenie. Ważna bramka przed wyjazdem, choć szkoda, że jedyna.

 

Lech Poznań vs FC Vaduz 1:0

 

Fenerbahce vs Legia 3:0

 

Sorry za tak krótki opis ale będę już ligę wrzucał.

Odnośnik do komentarza

Transfery

 

Lech wzmacnia defensywę! Kontrakt podpisał 37-krotny reprezentant Francji Jacques Ouvrard.

Jest poważnym transferem. Jeżeli dobrze aklimatyzuje się to będzie czołowym obrońcą naszej ligi.

 

Podwójny transfer Korony. Necib ściągnął do swojej drużyny Felixa Hassana, którym interesował się... Lech Poznań!

Kontrakt podpisał też Brazylijczyk - Mauro.

 

Pierwszego transferu dokonało Zagłębie Lubin.

Ściągnęli utalentowanego pomocnika - Michaela Hlongwane.

 

Nowy trener Legii - Bartłomiej Górecki

ściągnął do swojej "armii" Białorusina - Antona Dashkevicha.

Odnośnik do komentarza

Adrian Skura - Lech Poznań

 

Jestem bardzo zadowolony z naszego startu w tym sezonie, wygrana w Superpucharze to wielka sprawa, jednak podchodziłem do tego spotkania z lekkim przymrużeniem oka, gdyż my byliśmy świeżo po okresie przygotowawczym i nogi zawodników były jeszcze ciężkie, mimo to udało się wygrać. Spotkanie z Vaduz było pod nasze dyktando, zabrakło jednak skuteczności, nie obawiam się jednak, gdyż tak jak wcześniej wspomniałem jesteśmy świeżo po okresie przygotowawczym no i skuteczność niedługo przyjdzie. Ważne, że mimo kilku braków w naszej drużynie wygrywamy, to jest najważniejsze i pozwala optymistycznie patrzeć na zbliżający się sezon.

Odnośnik do komentarza

[1/30] T-Mobile Ekstraklasa

 

Jagiellonia Białystok vs Śląsk Wrocław

 

Wreszcie nadszedł ten czas! Rozpoczynamy rozgrywki polskiej ligi.

Na pierwszy ogień przenosimy się na Podlasie. W Białymstoku gospodarze - Jagiellonia

podejmują Śląsk Wrocław. Myślę, że wszyscy oczekiwali tego momentu, pierwszy gwizdek!

20' minuta. Zespołowa akcja gości. Robak podaje do Primela. Ten poprowadził piłkę przy nodze, zagrał

znakomicie do Misiury. Wpada on w pole karne, wrzuca trochę na oślep... GOOOOOL! Kosiorowski dopadł do piłki

tuż przed bramkarzem! 0:1! Gospodarze będą musieli się teraz napocić.

27' minuta. Kolejna okazja dla Śląska. Staniek ze środka boiska zagrał do Misiury.

On z kolei zagrał do Primela, kiwką mija obrońcę....GOOOOOL 0:2! Sytuacja jest już naprawdę trudna dla Jagi.

W końcu próbowali coś odpowiedzieć gospodarze. Bartosz Brzyski mija rywala i ze skrzydła zagrywa w pole karne.

Tam na dalszym słupku pojedynek główkowy wygrał Tomasz Kucharczyk, strzela głową! Ale ponad bramką...

Do przerwy 0:2 prowadzi Śląsk.

Pięć minut po przerwie pierwszy poszkodowany w tym sezonie.

Sobolewski zmuszony do zejścia z boiska przez kontuzję.

65' minuta. Misiura podaje na prawą stronę do Kuli.

Chwilę poprowadził piłkę, zagrywa w pole karne... GOOOOOL! Primel! To już chyba pozamiatane!

Primel wygrywa pojedynek główkowy z Szczęsnym i pokonuje Rogalskiego.

Dziesięć minut przed końcem część kibiców zaczęła już opuszczać stadion, by ominąć korki w powrocie.

Ominęli jednak honorowe trafienie dla Jagi. Brzyski znakomicie zagrał przed pole karne do Sagera.

Ten przedarł się przez obrońców w pole karne, strzela... 1:3!

Doświadczony Szwajcar ustala wynik tego meczu. Śląsk wygrywa na inaugurację ligi!

 

Jagiellonia vs Śląsk 1:3

Statystyki

Odnośnik do komentarza

David Nilsson - WKS Śląsk Wrocław

 

Spodziewałem się trudnej przeprawy w dzisiejszym meczu i mimo wysokiej wygranej to był naprawdę ciężkie dla nas spotkanie. Cieszy mnie postawa napastników, a zwłaszcza Michala Primela, który dwukrotnie pokonał golkipera drużyny przeciwnej. Jestem zadowolony z pierwszej wygranej i tym samym mamy spore apetyty na europejskie puchary. Życzę powodzenia i szybkiego wyzerowania liczby oczek w tabeli trenerowi Jagi, dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Piotr Teken - Jagiellonia Białystok

 

"Dziękuję za dobre słowo i zarazem gratulacje dla trenera Śląska. Zagrali dzisiaj naprawdę dobrze i zamknęli usta wszystkim krytykom, którzy skazywali ich na pożarcie w dzisiejszym starciu. W naszej grze trzeba będzie sporo poprawić, szczególnie skuteczność. Życzę Śląskowi awansu do europejskich pucharów, ponieważ dziś pokazali poziom godny gry w co najmniej Lidze Europejskiej.

Odnośnik do komentarza

Korona Kielce vs Wisła Kraków ([1/30] T-Mobile Ekstraklasa)

 

Jedziemy teraz na południe Polski. W Kielcach tamtejsza Korona podejmuje Wisłę Kraków.

Gospodarze są typowani na "Czarnych Koni" rozgrywek. Z kolei "Biała Gwiazda" jak co roku ma walczyć o Mistrzostwo.

Pierwsza szansa narodziła się dla gości w 12 minucie. Mauro nie przejął piłki i dopadł do niej Niewiadomski.

Podaje na prawo do Koprivicy. Ten wystawia sobie piłkę, strzela.... minimalnie ponad bramką!

Czarnogórzec łapie się za głowę. W 19 minucie Ncube z prawej strony zagrywa w pole karne do Hassana.

Tego zahaczył nogą van Dijk... rzut karny! Do piłki podchodzi Kwiatkowski... nie ma bramki! Przestrzelił jedenastkę!

Jakby czując ulgę do ataku rzucili się piłkarze Wisły. Koprivica zagrał znakomicie z lewej strony do Nielsena, Duńczyk kiwką

mija obrońcę, wychodzi sam na sam z bramkarzem... broni Stevanović! Po chwili szybka odpowiedź ze strony gospodarzy.

Kalajdziovski po prawej stronie podaje do Baranowskiego. Ten z pierwszej piłki zagrał do Hassana, Etiopczyk mija Tomazicia, oddaje

atomowy strzał... ale ponad bramką! 29' minuta. Koprivica mija dryblingiem Nikolicia. Schodzi do środka i podaje na prawo do Stanicia.

Stanić świetnie przyjmuje... strzela... GOOOOOL! 0:1! Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Kwiatkowski nie strzelił karnego, więc teraz padł gol

po stronie Wisły. Do przerwy 0:1.

 

"Ciężko cokolwiek powiedzieć. Bardzo trudny mecz. Szkoda karnego... ale nie ma co wracać do tej sytuacji.

Musimy teraz się skupić i zaatakować. Gramy u siebie, więc szkoda by było przegrać na inaugurację na własnym terenie." - Baranowski.

 

Zaczynamy drugą połowę! Od razu od mocnego uderzenia ze strony Wisły. Remy van Dijk po lewej stronie podaje do Łuczaka.

Ten podbiegł chwilę z piłką, uderza... ale piłka powędrowała w trybuny. Natychmiastowa odpowiedź Korony.

Mauro środkiem boiska zagrał do Gavrilovicha. Białorusin mija Brożka, wychodzi na pozycję, strzela... ale obok bramki!

Pomiędzy 77', a 80' minutą dochodzi do kuriozalnej sytuacji. Najpierw Baranowski dostaje żółtą kartkę za faul na Tomaziciu.

Trzy minuty później sędzia kontrowersyjnie gwizda faul na Ncube. Baranowski dostaje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska.

Ale to nie koniec. W 89 minucie żółtą kartkę dostaje Łuczak. Również najpierw sędzia wyciąga żółty kartonik, a chwilę później za kłótnie czerwoną!

Niestety z tych sportowych sytuacji nie działo się już zbyt wiele i skończyło się na wyniku 0:1.

 

Korona Kielce vs Wisła Kraków 0:1

Statystyki

 

Proszę o pomeczowe wypowiedzi

Odnośnik do komentarza

Krzysiek Necib (Korona Kielce)

 

 

''No niestety, już na samym początku mogliśmy zdobyć prowadzenie, ale Kwiatkowski nie trafił z karnego. Wisła w tym meczu była lepsza, ale myślę że sędzia przy kartce dla Baranowskiego przesadził. Martwi mnie skuteczność, bo jeśli by ona dziś była to Wisła Kraków jechała by pobita z Kielc. Na szczęście kibice nie zawiedli, i mimo że wyzywali Wisłe to popieram ich wszystkie słowa. Jeśli chodzi o tą awanture, to kibice Wisły sami sobie zasłużyli, zachowali się jak hieny bez sumienia. No ale czego się spodziewać po takim, może będe tego żałował, ale Jebanym klubie jak Wisła. Przepraszam kibiców i dziękuję ''

Odnośnik do komentarza

Piast Gliwice vs Lechia Gdańsk ([1/30] T-Mobile Ekstraklasa)

 

Tym razem jesteśmy na Śląsku. Beniaminek Piast Gliwice podejmuje na start rozgrywek Lechię Gdańsk.

Od samego początku Piast starał się stawiać swoje warunki meczu. Korsakovs wyrzuca piłkę z autu.

Wyżej od Mendonci skacze Zieliński ale niedokładnie zagrał i znowu Łotysz był przy futbolówce.

Zagrał on ponownie do Tiago, temu udaje się przebić między obrońcami, strzela!... Ponad poprzeczką!

Kilka minut później odpowiedź Lechii. Rzut rożny. Zieliński zagrywa w pole karne, głową przedłuża piłkę Łukasik, dopada do niej Kotarski...

ale mocno przestrzelił głową. 26' minuta. Akcja Piasta. Piotrowicz zagrywa na 30 metr do Kowalskiego. Ten chwilę poprowadził piłkę... uderza!

Ale Biliński znakomicie broni strzał. 35' minuta. Korsakovs w fatalny sposób traci piłkę blisko swojego pola karnego.

Juan Lopez stał naprzeciw Jelenia... i przewrócił łapiąc za koszulkę! Rzut karny! Do piłki podchodzi sam Przemysław Jeleń.

Bierze rozbieg... GOOOOL! 0:1! Lechia prowadzi na terenie rywala! Do przerwy wynik się nie zmienił.

 

"Przeważamy, choć sam początek meczu należał do Piasta. Ważny gol z karnego... da nam trochę odetchnąć w drugiej połowie.

Teraz musimy uważać na indywidualne błędy, ograniczać je do minimum. Warto strzelić kolejną bramkę, by zupełnie uspokoić grę." - Tomasz Zieliński (Lechia).

 

Wracamy na boisko po przerwie. W Lechii na boisko wchodzi Wojciechowski, ściągnięty niedawno z Lecha Poznań.

Zmienia on Łukasika. Z kolei w Piaście za Stancu wchodzi Romanov.

I to właśnie Elmandas Romanov miał pierwszą okazję w drugiej połowie.

Piotrowicz podaje na lewą stronę do Dzwonnika. Ten ściągnął na siebie uwagę obrońców i zagrał do wspomnianego Litwina.

Romanov przymierzył... ale obok bramki! 56' minuta. Znakomita okazja dla Lechii. Lubieniecki z lewego skrzydła zagrywa do Kotarskiego.

Ten przyjmuje piłkę, poczekał aż odbije się od ziemi, uderza! ... ale tuż ponad poprzeczkę! To mogła być nawet bramka kolejki.

59' minuta... Niżnik z lewej strony zagrywa pole karne, tam jest Jeleń, wygrywa pojedynek główkowy z Suboticiem.... GOOOOOL!

A jednak... SPALONY. Choć Jeleń całkowicie nie może zgodzić się z tą decyzją. W końcu miałby dwa gole na koncie.

Co ciekawe patrząc na powtórki można się kłócić ze sędzią...

Wciąż grę kontroluje Lechia. W drugiej połowie właściwie nie widać Piasta.

Szybki i dobrze dziś grający Przemysław Jeleń lewym skrzydłem mija Korsakovsa. Zagrywa na długi słupek, akcję zamyka Kotarski... Ajj w boczną siatkę!

To była ostatnia okazja bramkowa w tym meczu. Wynik 0:1 dla gości.

 

Piast Gliwice vs Lechia Gdańsk 0:1

Statystyki

 

Proszę o pomeczowe wypowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Dawid Tomba (Lechia Gdańsk)

 

Co tu dużo mówić... jestem bardzo zadowolony z wyniku, trzy punkty na inaugarację ligi zawsze cieszą, ale musimy poprawić nasza grę, aby myśleć o europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Musimy poćwiczyć wykończenie akcji, bo w meczu z Piastem to właśnie ten fragment gry najbardziej szwankował. Trzeba też powiedzieć, że bramkarz gospodarzy rozegrał znakomite zawody, bronił jak natchniony i jeśli będzie tak grał dalej to wróżę Piastowi nawet więcej niż walkę o utrzymanie. Dziękuje też managerowi goonerpl za miłą rozmowę po meczu i życzę powodzenia w następnym starciach! :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...