Skocz do zawartości

T-Mobile Ekstraklasa Magazyn


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie jestem cały czas w grze. I nie mam od razu odpowiedzi.

Jak będzie potwierdzenie to będzie.

 

Potężne wzmocnienia Legii

 

Gerard Dejean, Abou Traore, Thierry Serge, Joop Dost, Ugo Colombo, Moussa Kone i Franklin Ike.

Wszyscy wymienieni podpisali kontrakt z Legią Warszawa.

Na oficjalnej prezentacji nowych zawodników zarząd i trener nie kryli radości, że

tacy zawodnicy wzmocnili stołeczny klub.

 

Kolejny transfer Pogoni!

 

"Buli" wciąż szuka defensywnych zawodników.

Tym razem kontrakt z Pogonią podpisał Kordian Herman.

Zobaczymy jak sobie poradzi w barwach beniaminka.

 

Pierwszy transfer GKSu!

 

Roman Marc podpisał kontrakt z GKS Bełchatów.

Reprezentant Mołdawii będzie solidnym wzmocnieniem środka pola.

 

Wreszcie transfer Widzewa!

 

Amer Indjić podpisał dwuletni kontrakt z Widzewem Łódź.

Może to być duże wzmocnienie, zwłaszcza przy wąskiej kadrze Widzewa!

 

Jutro/pojutrze kolejne sparingi, morale (zmiany) i Superpuchar Polski.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę nic mówić, ale to dziwne, że jesteś w klubie od dzisiaj i dokonałeś tylu wartościowych transferów, kiedy inni nie mogą się doczekać na potwierdzenie swoich transferów. Moim zdaniem nie powinieneś prowadzić klubu w swoim projekcie, gdyż możesz zostać posądzony o nieuczciwość oraz stronniczość. Jak dla mnie powinieneś ograniczyć się tylko i wyłącznie do prowadzenia reprezentacji...

Odnośnik do komentarza

Na dodatek ściągnięci przez Ciebie zawodnicy zarabiają tygodniowo 87,5tyś funtów tygodniowo, a trzeba też doliczyć zawodników, którzy już w Legii są. Legia na pewno nie ma takiego budżetu, zważywszy, że mój Lech ma tylko 130tyś i jak sam wiesz mam problem z jego przekraczaniem.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że najlepiej by było zostawić Legię tak jak jest, kierowaną przez CPU, gdyż te transfery są mocno podejrzane. Jaki budżet płacowy ma Legia? Z drugiej strony skoro twierdzisz, że jesteś tylko trenerem tymczasowym to czemu przeprowadziłeś transfery, które może nie będą zgadzać z koncepcją przyszłego trenera? Nie wiem, może to tylko ja jestem taki nieufny.

Odnośnik do komentarza

Sparingi

 

10.07.09 Pogoń vs Kolubara 1:1 (D) [Grigaitis]

11.07.09 Piast vs Radniczki (O) (W) 1:2 [van Beek]

11.07.09 Widzew vs GKS Katowice (D) 0:3

11.07.09 Podbeskidzie vs Lokomotiw Sofia (D) 0:4

11.07.09 Lechia vs Sloga 0:1 (W)

12.07.09 Lech vs Ajax 1:2 (W) [Orzechowski]

13.07.09 Wisła vs OFK Beograd (W) 0:3

13.07.09 Zagłębie vs Sloga (W) 1:1 [Piotrowski]

13.07.09 GKS vs Hetman Zamość (W) 1:0 [Kulhawik]

15.07.09 Lech vs Hajduk Rodić 2:1 (W) [Jarecki, Gołębiewski]

15.07.09 Jagiellonia vs Usti nad Łabą (W) 1:0 [Kucharczyk]

15.07.09 Górnik vs Warta (W) 0:0

16.07.09 Pogoń vs Bela Krajina (W) 0:1

16.07.09 Podbeskidzie vs Astra (D) 2:1 [Garoarsson, Belan]

16.07.09 Korona vs Znicz (D) 1:0 [baranowski]

16.07.09 Piast vs Sloga (PE) (W) 1:1 [Romanov]

17.07.09 GKS vs Etyr (W) 3:0 [benitez 2x, Jacek]

17.07.09 Górnik vs U Craiova (D) 1:2 [broź]

17.07.09 Widzew vs Nowy Sad 0:3 (W)

17.07.09 Śląsk vs Zemun 2:0 (W) [Primel, Dzananović]

17.07.09 Zagłębie vs Jablonec 3:2 (D) [Lopez, Gilewicz, Piotrowski]

18.07.09 Piast vs Petrolul (D) 0:3

18.07.09 Podbeskidzie vs Aluminij (D) 0:0

18.07.09 Ruch vs Botosani 0:0 (W)

18.07.09 Lechia vs Dobreta 5:1 (W) [Łukasik, Pydych, Kotarski, Zieliński, Bartkowiak]

18.07.09 Polonia vs UTA 3:3 (W) [Haug, Szczepanik 2x]

 

Prośby o screeny na PRIV!

Dzisiaj dodam jeszcze morale i kontuzje.

Dzisiaj wyślę też jeszcze kilkoro trenerom Scouta Klubowego.

Do rozegrania ze sparingów zostały mi właściwie już tylko dwa mecze Korony.

Także zaczynajcie myśleć nad składami na 1 kolejkę i powoli możecie mi przesyłać.

W grze mam 21 lipca, ale start sezonu 1 sierpnia, więc szybko przesymuluję te kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Zajęte kluby/Morale:

-GKS Bełchatów (Vanlid) 54%

-Górnik Z. (Fasol) 52%

-Jagiellonia (Steken) 53%

-Korona (Necib) 50%

-Lech (Counter) 62%

-Lechia (tomba) 56%

-Piast (goonerpl) 50&

-Podbeskidzie (Xaerok) 50%

-Pogoń (buli1992) 54%

-Polonia W. (Szumina) 58%

-Ruch(Maniek_ZKS) 52%

-Śląsk (Galizerix) 54%

-Widzew (kowal263) 55%

-Wisła K. (lew77) 58%

-Zagłębie (Marlen) 50%

 

Transfery

 

Wojciechowski zmienia otoczenie!

Lechia Gdańsk ściągnęła go za 700 tys. z Lecha Poznań.

To pierwszy transfer pomiędzy klubami z Ekstraklasy.

 

Cztery transfery Widzewa!

Łódzki zespół wzmocnił za 250 tys. Michał Robak z Arki Gdynia, a z wolnego transferu

przyszli: Lubos Antal, Benedict Etuhu i Amer Indjić.

 

Kontuzje - Stan na 23.07.09

 

Tak jak pisałem - możecie już wysyłać mi składy na Ligę!

Dziś dodam jeszcze Superpuchar Polski.

Odnośnik do komentarza

1 kolejka terminarz

 

Jagiellonia vs Śląsk

Korona vs Wisła

Piast vs Lechia

Podbeskidzie vs Lech

Polonia vs GKS Bełchatów

Ruch Chorzów vs Górnik Zabrze (TV)

Widzew vs Pogoń

Zagłębie vs Legia

 

TV Oznacza, że mecz będzie nagrany i wrzucony na youtube.

Trenerów Legii i Wisły proszę o cierpliwość.

Ich mecz o Superpuchar też będzie w takiej formie.

Przydałyby się jakieś przedmeczowe wypowiedzi np.o przygotowaniu swojego zespołu, transferach...

Odnośnik do komentarza

"Na pewno nie jesteśmy faworytem najbliższego starcia. Widzew solidnie się wzmocnił przed sezonem i po cichu upatruję w nich czarnego konia rozgrywek. Tarmo miał trudne zadanie ze skompletowaniem składu, stąd tak słabe wyniki w sparingach, ale po udanym okienku transferowym wydaje mi się, że kwestią czasu jest 'zaskoczenie w machinie' Łodzian. Co do naszych oczekiwań na ten sezon, to chciałbym zaprezentować kibicom ofensywny futbol, a przy okazji zająć miejsce gdzieś w środku stawki. Jest to ambitny plan, gdyż nie ma co się oszukiwać, że tym składem cudów nie zdziałamy" - Tak skomentował rywala oraz swoje szansę w tym sezonie trener Pogonie Szczecin Buli. Jego zespół w 1 kolejce jedzie na stadion przy Al. Piłsudskiego, by zmierzyć się z Widzewem Łódz.

Odnośnik do komentarza

"Na pewno nie jest fajnie zaczynać ligę z 10 punktami na minusie. Niemniej jednak nasza kadra zdecydowanie jest w stanie po 4 kolejkach mieć już na swoim koncie 2 punkty i wtedy wszystko zacznie się od nowa. Nie było żadnych spektakularnych transferów, sparingi mnie usatysfakcjonowały i środek tabeli jest jak najbardziej do osiągnięcia."- Powiedział Piotr Teken tuż przed początkiem sezonu.

Odnośnik do komentarza

"Zaczynamy ligę z wysokiego 'C'. Wisła jest jedną z najlepszych drużyn w kraju, ale to tylko od nas zależy czy pozwolimy im rozwinąć skrzydała. Zagramy dla naszych kibiców, bo jak wiemy jeden z kibiców Wisły zabił naszego kibica, dlatego tym bardziej ten mecz jest tak ważny. Zespół na pewno wyjdzie z wiarą w zwycięstwo. Jak dobrze wiemy piłka nożna to nie gra dla mięczaków, chcę aby piłkarze zagrali z charakterem i pasją. Dokonaliśmy dwóch znakomitych transferów, i nadal pracujemy nad kupnem napastnika, oraz pomocnika. Celem jest utrzymanie. Każdy mecz na który wyjdzie mój zespół będzie meczem o wszystko, i tego mogę obiecywać naszym fanom. Zniszczymy Wisłę Kraków dla was ." - Powiedział na konferencji trener Korony Krzysiek Necib.

Odnośnik do komentarza

Wielkie emocje przed Superpucharem!

 

Lech i Wisła - dwie największe marki w Polsce zagrają ze sobą 18 lipca na PepsiArena o SuperPuchar Polski!

Do meczu pozostał jeden dzień. Piłkarze już są w Warszawie. Zapowiada się świetna frekwencja i dobra pogoda!

Dodatkowo emocje podgrzewają piłkarze obydwóch drużyn i znani dziennikarze sportowi.

 

"Szczerze? O wyniku może zadecydować jeden, drobny błąd albo nawet rzuty karne.

Lech się wzmocnił do tej pory czteroma zawodnikami, którzy będą tworzyć szkielet zespołu.

Wisła natomiast dokonała dwóch roszad ale za to poważnych, takich, które mogą wiele dać nawet w Lidze Mistrzów.

Nie wiem jaki wynik bym obstawił. Myślę, że zadecydują karne." - Michał Pol.

 

"Myślę, że Lech wygra. Choć Wisła być może ma równy skład, ale "Kolejorz" ma kilka

indywidualności, które mogą zadecydować o wyniku. Solidny Maslo zawsze może przetrzymać piłkę, Jarecki w każdej

chwili jest w stanie strzelić gola. Cvetanović i Krysiński to będzie podpora defensywy.

Wątpię, by dwa transfery - Adamek i Brożek wystarczyły na Lech." - Roman Kołtoń

 

"Wisła pokazała z Rhyl, że jest dobrze przygotowana do sezonu.

Natomiast Lech to wielka niewiadoma. Pierwszy tytuł już na start rozkręciłyby obydwie ekipy.

A fakt, że mecz jest na stadionie innej, wielkiej drużyny - Legii

dodaje tylko smaczku temu spotkaniu." - Mateusz Święcicki.

 

"Chcemy wygrać. W drużynie trwa "remont generalny" ale chcemy udowodnić, że

liczymy się naprawdę w Polsce. Superpuchar to idealna rozgrzewka przed meczami

w Lidze Europejskiej." - Jacek Jarecki (Lech)

 

"Nie interesuje mnie co mówią inni. Skupiamy się na sobie.

Superpuchar w teorii to tylko kolejne trofeum do kolekcji, ale być może aż kolejne.

Myślę, że wygrać chce zarówno Lech jak i My i szanse są po 50%.

Ale na końcu to "Biała Gwiazda" będzie górą." - Tomasz Adamek (Wisła).

 

Kto okaże się górą? Transmisja w Orange Sport, TVN Turbo i Polsat.

 

Postaram się dzisiaj nagrać mecz i wstawić na YT!

Odnośnik do komentarza

Stawiam stówę na Lecha!

Trener Widzewa - Tarmo Kikerpill w dzisiejszym meczu o Superpuchar Polski faworyta upatruje w drużynie poznańskiego Lech.

"Gdybym mógł postawiłbym przysłowiową stówę na zwycięstwo Lecha, obstawiam 1:0" - tak krótko przed porannym treningiem swojej drużyny wypowiedział się estoński coach Widzewa.

Odnośnik do komentarza

Wielkie napięcie przed Superpucharem Polski

 

Już za niespełna kilka godzin odbędzie się finał Superpucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków, mecz rozgrywane będzie w Warszawie na Pepsi Arenie. Nastroje w obu drużynach są bojowe, klub z Poznania dodatkowo wzmocniło czterech nowych zawodników: Jacek Jarecki, Dejan Cvetanovic, Michał Krysiński oraz Martin Maslo, wszyscy wybiegną prawdopodobnie w pierwszym składzie Kolejorza. "Wszyscy czterej zawodnicy, którzy do nas dołączyli dają mi większe pole do manewru, wszyscy prezentują wysoki poziom piłkarski i mają potencjał by stać się ligowymi gwiazdami. Zapowiadam jednak, że nie jest to koniec transferów Lecha."

 

Adrian Skura został zapytany o swoje prognozy przed nadchodzącym meczem: "Wisła już rozpoczęła swój sezon, ich przygotowania mogły wyglądać inaczej niż nasze, po moich zawodnikach może być czuć jeszcze zmęczenie po obozie przygotowawczym w Holandii, jednak ja jestem dobrej myśli i wierzę w zwycięstwo, najlepiej jak najwyższe."

Odnośnik do komentarza

18.07.2009

 

Pepsi Arena, Warszawa. Wypełniony po brzegi stadion. Znakomite warunki - mały wiatr, 14 stopni Celsjusza.

Po jednej stronie zdobywca Pucharu Polski - Lech Poznań. Po drugiej Mistrz Polski - Wisła Kraków.

Piłkarze już wychodzą na boisko! W barwach "Kolejorza" czterech nowych: Maslo, Cvetanović, Krysiński i Jarecki.

"Biała Gwiazda" ściągnęła reprezentantów Polski - Adamka i Brożka. Mecz rozpoczął... Hymn Polski!

Nikt się tego nie spodziewał. Zmotywowało to chyba piłkarzy obydwóch drużyn do większej walki.

Zaczęli! 3' Wróbel próbuje wybić piłkę głową po zagraniu Zapaty, a piłkę przejmuje Broź.

On ponownie zagrywa do Kolumbijczyka. Ten chwilę poprowadził piłkę po prawej stronie pola karnego... strzela! Ale broni Vejnović!

W 7' minucie już mamy odpowiedź Wisły. Tomazic zagrał znakomite, 25-metrowe podanie ze swojej połowy do Łuczaka.

On podaje do Stanicia. Ten bez problemu mija Pietronia, strzela.... wysoko ponad bramką!

W 14' minucie kolejna akcja "Kolejorza". Znakomite podanie Maslo w pole karne do Wołkiewicza.

Wychodzi na czystą pozycję, mijając obrońcę... i uderza ale sparuje strzał Adamek!

W 20' minucie znów atakuje Lech. Orzechowski popędził prawym skrzydłem i podał do Cvetanovicia.

Ten wrzuca piłkę w pole karne... a tam najwyżej wyskakuje Jarecki! Piłka jednak wędruje kilka centymetrów ponad bramkę.

Niedługo później stara się odpowiedzieć w końcu Wisła. Nielsen znakomitą sztuczką minął Cvetanovicia.

Duńczyk z lewego skrzydła dośrodkowuje do Koprivicy, ten wygrywa pojedynek z Pietroniem, strzela z półwoleja.... ale minimalnie ponad bramką!

Walka była niesamowita ale do przerwy odbyło się bez bramek.

 

"Wisła stawia nam ciężkie warunki. Mecz jest niezwykle wyrównany ale każdy, drobny błąd może przechylić szalę zwycięstwa na kogoś korzyść.

Myślę, że najgorsze by było jakby doszło do karnych." - Jarecki.

 

Zaczynamy drugą połowę! Kontuzji doznał Vejnović, więc wszedł za jego Taylor. Po drugiej stronie Niewiadomskiego zmienił Woźniak.

Maslo zagrywa piłkę z rzutu wolnego ze swojej połowy. Piłkę przechwytuje van Dijk. Popędził z piłką po swojej, prawej stronie, zagrał do Woźniaka.

Ten zagrał do Kmiecika... strzela! GOOOOOOOOOOOOOla nie ma!!! Sędzia odgwizduje spalony! Kmiecik był wściekły.

Gra zaczęła się robić ostra. W 73' minucie żółtą kartkę dostał Nielsen. Za Wołkiewicza wszedł Marković.

83' minuta. Krysiński fatalnie zachowuje się. Mimo, że miał już żółtą kartkę, ostro potraktował rywala w pojedynku powietrznym.

Sędzia sięga do kieszonki... Czerwona kartka dla Krysińskiego!!! Fatalna sytuacja Lecha.

"Kolejorz" przez ostatnie pięć minut meczu starał się dotrwać do dogrywki. Szansa pojawiła się w doliczonym czasie.

Akcję Jareckiego powstrzymał Vukadinovic, wybijając piłkę na rożny. Do piłki podchodzi Broź.

Wrzuca w pole karne... przedłuża jego zagranie głową Jarecki.

Piłkę sięgnął Pietroń.... GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Kiedy wydawało się, że będzie dogrywka, Lech strzela gola! Trener Wisły załamany.

Od razu mamy gwizdek sędziego!

 

SUPERPUCHAR POLSKI WĘDRUJE DO LECHA POZNAŃ!!!

Odnośnik do komentarza

22.07.09

 

Na swoim rezerwowym stadionie, w Sosnowcu Wisła Kraków podejmuje walijskie Rhyl w ramach rewanżu w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

W pierwszym meczu "Biała Gwiazda" wygrała 3:0. Cztery dni temu poległa w SuperPucharze Polski z Lechem Poznań.

Także mimo pewnego awansu do kolejnej rundy smak na strzelenie kilku bramek był duży.

Swoją kanonadę zaczęła Wisła w 27 minucie. Znakomite podanie Łuczaka do Moskala.

Ten mija Jefferiesa jak przedszkolaka. Wychodzi na pozycję... goool! Znakomite uderzenie i bez szans bramkarz rywali!

Kolejna akcja w 32 minucie. Moskal po lewej stronie boiska podał do Woźniaka.

Ten fantastycznie zagrał ponad obrońcami do Stanicia! Hrvoje wpada w pole karne, strzela... 2:0!!!

Ale to nie koniec bramek! 40 minuta, rzut wolny. Moskal dośrodkowuje w pole karne... a tam Kmiecik dostawia nogę i 3:0!

I tym wynikiem skończył się mecz, bo więcej bramek nie padło. 6:0 w dwumeczu!

 

Wisła Kraków vs Rhyl 3:0 (6:0)

 

W następnej rundzie Wisła zagra z norweskim Stabaek.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...