Skocz do zawartości

Fredzi z małych krajów


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Jak może pamiętacie, od jakiegoś czasu próbuję przygotować uaktualnienie, które pozwala na grę jak największą liczbą reprezentacji. Pierwsze podejście - bomboniera bezalkoholowa dostępna w dodatkach FM 2007 - okazało się połowicznym sukcesem, gdyż część reprezentacji w ten sposób uaktywnionych nie produkuje fredów, co uniemożliwia wielosezonową grę tymi zespołami.

 

Klasycznym przykładem problemu z systemem generowania fredów jest Madagaskar. Baza 7.02 zawiera 38 zawodników tej narodowości, co pozwala na jej objęcie po załadowaniu wszystkich piłkarzy z Madagaskaru. Brak malgaskich fredów sprawia, że po 3-4 sezonach w grze pozostaje 16-18 Malgaszy, co czyni dalsze prowadzenie tej reprezentacji bezcelowym.

 

Przez ostatnie parę dni próbowałem rozgryźć system aktywacji fredów i muszę przyznać, że na chwilę obecną jestem bezradny. Stworzyłem nową bazę danych, porównując Madagaskar z Mongolią, gdzie generowanie fredów działa jak należy. Wprowadzone zmiany obejmowały:

 

- zwiększenie liczby Malgaszów w grze do 100 (dla porównania Mongołów jest 96)

- podniesienie dwóm klubom z Madagaskaru training facilities na 17, a youth setup na 12 - tak jak iworyjski ASEC Abidżan (w Mongolii najlepsze kluby mają te wartości na poziomie odpowiednio 3 oraz 1)

 

Niestety nic to nie dało, po czterech sezonach w bazie pozostało 56 Malgaszy, w tym ani jednego freda.

 

Może ktoś z Was ma pomysł, czego jeszcze można by spróbować?

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Znalazłem jedną różnicę, która może być odpowiedzialna za ten problem - żaden klub z Madagaskaru nie ma w bazie przypisanego stadionu, a więc nie jest geograficznie przypisany do Madagaskaru, w przeciwieństwie do Mongolii.

 

Odpalam kolejny cykl testów.

Odnośnik do komentarza
Znalazłem jedną różnicę, która może być odpowiedzialna za ten problem - żaden klub z Madagaskaru nie ma w bazie przypisanego stadionu, a więc nie jest geograficznie przypisany do Madagaskaru, w przeciwieństwie do Mongolii.

 

Odpalam kolejny cykl testów.

 

Faktycznie, może to być powód - gra pewno przez to głupieje i nie generuje :-k

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Znalazłem jedną różnicę, która może być odpowiedzialna za ten problem - żaden klub z Madagaskaru nie ma w bazie przypisanego stadionu, a więc nie jest geograficznie przypisany do Madagaskaru, w przeciwieństwie do Mongolii.

 

Odpalam kolejny cykl testów.

 

Faktycznie, może to być powód - gra pewno przez to głupieje i nie generuje :-k

 

Dokładniej nie ma klubu, który byłby związany geograficznie z Madagaskarem, bo przypisywanie Nation dotyczy bardziej rozgrywek ligowych niż narodowości - na przykład Cardiff City ma przypisaną cechę English, bo gra w lidze angielskiej, choć jest klubem terytorialnie walijskim. Za pół godziny będziemy wiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Znalazłem jedną różnicę, która może być odpowiedzialna za ten problem - żaden klub z Madagaskaru nie ma w bazie przypisanego stadionu, a więc nie jest geograficznie przypisany do Madagaskaru, w przeciwieństwie do Mongolii.

 

Odpalam kolejny cykl testów.

 

Faktycznie, może to być powód - gra pewno przez to głupieje i nie generuje :-k

 

Dokładniej nie ma klubu, który byłby związany geograficznie z Madagaskarem, bo przypisywanie Nation dotyczy bardziej rozgrywek ligowych niż narodowości - na przykład Cardiff City ma przypisaną cechę English, bo gra w lidze angielskiej, choć jest klubem terytorialnie walijskim. Za pół godziny będziemy wiedzieć więcej.

 

To czekamy :)

 

Ja chciałem zrobić test ze zmienionym "economic factor", ale chyba coś skopałem, bo strasznie długo się wczytywało :P

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
A tak jeszcze jedna jest różnica między Mongo, a Mada, ale na razie poczekam na Twoje wyniki.

 

Jaka?

 

We wrześniu 2007 fredów z Madagaskaru brak, ale mongolskich również, więc odpalam holiday'a na kolejne trzy sezony, w 2010 już powinno być jasne.

Odnośnik do komentarza
A tak jeszcze jedna jest różnica między Mongo, a Mada, ale na razie poczekam na Twoje wyniki.

 

Jaka?

 

We wrześniu 2007 fredów z Madagaskaru brak, ale mongolskich również, więc odpalam holiday'a na kolejne trzy sezony, w 2010 już powinno być jasne.

 

Kluby mongolskie w przeciwieństwie do malgaskich są przypisane do ligi, ale czy ma to jakieś znaczenie? :-k

Skoro Mongo też nie otrzymała "zastrzyku świeżej krwi"?

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Też to zauważyłem, ale trzeba każdy czynnik testować osobno. Update za jakąś godzinę :] .

 

Rozumiem.

 

Chyba też zauważyłeś, że w bazie jest więcej malgaskich klubów niż w grze?

 

Bo nie ma w nich żadnego zawodnika. Jeśli powrzucać tam gostków bez klubów, sytuacja się zmienia :]

Odnośnik do komentarza

A pomyślałeś o tym, że problemem może być brak trenerów? Wrzuć kilku szkoleniowców do gry to może problem się sam rozwiąże. Popatrz na coś takiego - mając w polskim klubie szkoleniowca Niemca to po jakimś czasie możesz liczyć na kilku wychowanków w U-18, którzy będą Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Większość małych krajów ma 2-3 trenerów w bazie, ale im to nie przeszkadza w generowaniu fredów, więc jest to mało prawdopodobne... narodowość trenera liczy się przy generowaniu fredów w klubach zagranicznych (tj. trener-Malgasz w Liverpoolu pewnie wygeneruje młode Malgaszątka nad Mersey, ale nie w klubach na Madagaskarze) - ale sprawdzę, ma się rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Test ze stadionami przeprowadzony - niestety bez powodzenia. W Mongolii miłe oku stado fredków, w Madagaskarze mimo zniknięcia 40 zawodników z pierwotnej bazy ani jednego freda. :|

 

No dobra, to co nam zostało?

 

1. Economic status

2. Trenerzy

3. Ligi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...