Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

od dłuższego czasu szukam w inerenecie pewniej informacji i do tej pory nigdzie ani widu ani słychu. a dokladnie chodzi o wszystkie poziomu uzaleznienia w FM'ie 2008. Jeżeli ktorys z managerow jest posiadaczem takiej informacji i chciałby sie ze mna nia podzielic bym byl wdzieczny ;D

Z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Witam,

mam pytanie odnosnie reputacji klubow w FM08. Czy wogole jest to rzecz zmienna w czasie gry, czy z gory ustalona przez programistow?

 

Czy jest jakis wymierny czynnik ktory wplywa na to ze dana liga po ilus tam latach moze sie stac najbardziej prestizowa (tak jak teraz np. anglia czy hiszpania).

co musi byc spelnione zeby liga byla popularna? wysokie miejsce w klasyfikacji uefa? np. 1-5? czy moze jakies inne czynniki?

 

bo zauwazylem ze mimo ze klub jest bardzo wysoko to zawodnicy mimo to dosc czesto odchodza na zachod. prowadze wisle, 10 majstrow z rzedu, co rok wychodze z grupy lm, niestety najdalej 1/2, 380mln$ na koncie, stadion na 95tys, 10msc w klasyfikacji klubowej uefa.

 

czy jest wogole mozliwe zeby polska liga stala sie tak samo pozadana przez zawodnikow jak np. hiszpanska?

 

pzdr

 

niestety nic z tym nie zrobisz, reputacja lig jest niezmienna i to jest jeden z wiekszych mankamentow tej gry

wiecej mozesz dowiedziec sie >>> TU <<<

 

Tak zmienia sie reputacja klubu i ligi tylko trzeba odnosic sukcesy w rozgrywkach kontynentalnych!!!

 

mylisz sie kolego, reputacja lig nie wzrasta

Odnośnik do komentarza
Mam Wisłę a w niej Małeckiego. 1.07.2009 kończył mu się kontrakt w Wiśle. Obecnie mam dzień 27.03.2009 w grze. Zainteresowani pozyskaniem Patryka byli Charlton, Panathinakos i Lechia. Zaproponowałem klubom, aby go kupili. Małecki z ofert wybrał Lechię. Ja nie jestem zadowolony tym wyborem. Próbowałem metod, aby unieważnić tę umowę, ale nic nie pomogło. Jak mogę tego dokonać?

Nie możesz.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanko.

Zauważyłem, że w lidze Czeskiej i Ukraińskiej (nie mam włączonych tych lig, ale Czechów jest od groma bo wziąłem ich do bazy) piłkarze, którym kończą się kontrakty - nie mają opcji ZAOFERUJ KONTRAKT. Mimo, iż kontrakt dobiega, albo dobiegł już końca - nie ma opcji ZAOFERUJ. Kiedyś trafiło mi się tak w brazylijskiej lidze, ale myślałem, że to ma jakiś związek z przepisami w Brazylii (wiadomo, oni mają te durne ograniczenia ;P ). Ale żeby pepiczki i Ukraińcy? To normalne czy jakiś błędzik mały?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witam,

mam pytanie odnosnie reputacji klubow w FM08. Czy wogole jest to rzecz zmienna w czasie gry, czy z gory ustalona przez programistow?

 

Czy jest jakis wymierny czynnik ktory wplywa na to ze dana liga po ilus tam latach moze sie stac najbardziej prestizowa (tak jak teraz np. anglia czy hiszpania).

co musi byc spelnione zeby liga byla popularna? wysokie miejsce w klasyfikacji uefa? np. 1-5? czy moze jakies inne czynniki?

 

bo zauwazylem ze mimo ze klub jest bardzo wysoko to zawodnicy mimo to dosc czesto odchodza na zachod. prowadze wisle, 10 majstrow z rzedu, co rok wychodze z grupy lm, niestety najdalej 1/2, 380mln$ na koncie, stadion na 95tys, 10msc w klasyfikacji klubowej uefa.

 

czy jest wogole mozliwe zeby polska liga stala sie tak samo pozadana przez zawodnikow jak np. hiszpanska?

 

pzdr

 

niestety nic z tym nie zrobisz, reputacja lig jest niezmienna i to jest jeden z wiekszych mankamentow tej gry

wiecej mozesz dowiedziec sie >>> TU <<<

 

Tak zmienia sie reputacja klubu i ligi tylko trzeba odnosic sukcesy w rozgrywkach kontynentalnych!!!

 

mylisz sie kolego, reputacja lig nie wzrasta

 

 

To ty się mylisz kolego :) Czytałem ten artykuł tak samo jak czytałem artykuł o scoutach i niestety i z tym i z tym się nie zgadzam. Pamiętam, że kiedyś zadałem takie samo pytanie o reputację klubu i ligi, bo też denerwowało mnie, że zawodnicy mi odchodzą pomimo tego, że grają w lepszym klubie od tego do którego idą. Jednak wraz ze wzrostem poziomu ligi: tak jak u mnie np. Lech teraz zdobył Puchar Uefa, Legia wygrała Ligę Mistrzów a Korona zajęła drugie miejsce. Liga polska jest na 4 miejscu w rankingu lig i mogę kupić prawie wszystkich zawodników. Piłkarze nie chcą mi odchodzić, a jak już to do Manchesteru, Arsenalu czy tego typu klubów, ale z reguły są zadowoleni, więc reputacja ligi (klubu) wzrasta po osiągnięciu większych sukcesów.

Odnośnik do komentarza

W sumie gram nie długo w 08, ale jestem lekko zawiedziony częstotliwością wywalania się gry i komunikatu crash dumps. A co najlepsze, w folderze gdzie powinien znaleźć się plik z opisem błędu, nic nie ma. Doszedłem chyba zaledwie do 4tego sezonu i miałem chyba już ze 4 czy 5 zonków.

Dla porónania przy FM 07 mając sezon bodajże 2052 nie miałem ani jednego crash dumps.

edyta dodaje, że po wgraniu save gra idzie sobie dalej. Czym może być spowodowane takie wywalanie gry?

Odnośnik do komentarza

Mi ani razu crash dumps nie wyskoczył, ale mojemu bratu kilka razu się zdarzyło. Po niedługim czasie save mu się posypał. Na nowej rozgrywce też wyskakuje mu ten błąd, ale save się nie sypie (jeszcze). Może to być przykładowo wina używania edytorów czasu rzeczywistego czy innych programów ingerujących w grę.

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie dziwne pytanko. Otóż dotychczas grałem tylko 1 taktyką ( Kita ) i powiem szczerze wyniki nie cieszyły mnie tak bardzo , na dodatek po około dwóch sezonach komp mnie rozgryzał i byłem bezradny. Chce grać swoją/imi taktykami i tu pojawia się moje pytanie. Podczas gry gracie taktyką Home&Away ( u siebie atak , na wyjeździe kontra ) // ustawiacie pod każdego przeciwnika inną taktykę ( minus jest taki,że piłkarze nie zgrają się ze sobą ) czy po prostu bawicie się w polecenia dla drużyny/piłkarzy. Nurtuje mnie to pytanie już jakiś czas i nie wiem jak grać. Mam nadzieje , że mi pomożecie.

 

 

Oczywiście jak gracie innymi sposobami to byłbym bardzo wdzięczny o napisanie tego tutaj.

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Ja mam takie dziwne pytanko. Otóż dotychczas grałem tylko 1 taktyką ( Kita ) i powiem szczerze wyniki nie cieszyły mnie tak bardzo , na dodatek po około dwóch sezonach komp mnie rozgryzał i byłem bezradny. Chce grać swoją/imi taktykami i tu pojawia się moje pytanie. Podczas gry gracie taktyką Home&Away ( u siebie atak , na wyjeździe kontra ) // ustawiacie pod każdego przeciwnika inną taktykę ( minus jest taki,że piłkarze nie zgrają się ze sobą ) czy po prostu bawicie się w polecenia dla drużyny/piłkarzy. Nurtuje mnie to pytanie już jakiś czas i nie wiem jak grać. Mam nadzieje , że mi pomożecie.

 

 

Oczywiście jak gracie innymi sposobami to byłbym bardzo wdzięczny o napisanie tego tutaj.

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

 

 

Są dwie możliwości: albo taktykę ustalasz pod swoją drużynę albo drużynę ustalasz pod swoją taktykę i strasz się dokupić zawodników tam gdzie masz braki. Taktyki nie można zmieniać, bo żeby dobrze grać to piłkarze muszą się ze sobą zgrać. Ja w ustawieniu drużyny bardzo rzadko coś zmieniam, reguluje tylko polecenia dla drużyny i na wyniki nie narzekam. Dlatego ustaw jedną taktykę, taką jaka ci najbardziej pasuje, zagraj z 10 meczów i dopiero po nich zobaczysz efekty. A przy okazji staraj się rozpracować mocne strony przeciwnika - jeśli mają szybkich napastników to nie graj na spalone i cofnij linię obrony. Jeśli mają wolnych robisz odwrotnie :) Jeśli napastnicy mają tylko jedną nogę to niech twoi obrońcy spychają go na drugą. Jeśli zawodnik nie ma słabych stron to przykryj go indywidualnie. Jeśli obrońcy przeciwnika mają słabą grę głową zagraj oboma skrzydłami i wystaw napastnika z dużym atrybutem skoczności i gry głową - niech na niego wrzucają. Jeśli mają wolną obronę wstaw szybkiego napastnika i niech grają mu na dobieg. Mi przygotowanie taktyki do meczu zajmuje ok 5 minut i z reguły jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Mozna zalozyc swoj wlasny klub? Ale bez koniecznosci bawienia sie jakims kreatorem zewnetrznym do gry? Jesli idzie to jak to zrobic?

 

Jak skasowac profile w grze? Mam chyba 25 profili o tej samej nazwie i sie gubie jak chce zaczynac nowa gre to niektore kluby sa poblokowane. Chcialbym powywalac te profile ktore sa niepotrzebne

Odnośnik do komentarza
Mozna zalozyc swoj wlasny klub? Ale bez koniecznosci bawienia sie jakims kreatorem zewnetrznym do gry? Jesli idzie to jak to zrobic?

 

Jak skasowac profile w grze? Mam chyba 25 profili o tej samej nazwie i sie gubie jak chce zaczynac nowa gre to niektore kluby sa poblokowane. Chcialbym powywalac te profile ktore sa niepotrzebne

Jedynie chyba przez "wyczyść listę" ale to kasuje wszystkie profile.

Odnośnik do komentarza

Co do tych profili to probowalem usunac podczas kreowania nowej gry. Funkcja "wyczysc wszystko/liste" dziala jedynie do podporzadkowanych druzyn i wybranych lig i krajow ale nie kasuje to profili. Wie ktos moze gdzie na dysku sa profile? Jaki plik za to odpowiada? Bo na serio mam mega balagan i jak bede chcial zaczac nowa gre to nie bede wiedzial ktory wybrac profil :)

 

Jaki edytor uzyc do stworzenia wlasnego klubu?

Odnośnik do komentarza

gra u mnie w klubie pewnien zawodnik (napomkne tylko ze moj klub jest

nezapelacyjnie jednym z najlepszych, jezeli nie najlepszym klubem w grze) zostal

kupiony za 10mln euro jako mlody perspektywiczny obronca ktorego mialem zamiar

wystawiac jako rezerwowgo obronce. po pewnym czasie zawodnik nie byl

zadowolony z zaistanialej sytuacji i chcial grac czesciej, nie zgodzilem sie poniewaz

dysponowalem dwoma lepszymi i bardziej doswiadczonymi obroncami wiec w

dalszym ciagu pozostawala mu rola gracza rezerwowgo. to bylo dla niego widocznie

za duzo... poprosil o tranasfer - ja odmowilem - teraz zawodnik jest

niezadowolony ze swojej sytuacji w klubie (ma ikonke Unh) aby naprawic sytuacje dalem

mu zagrac kilka razy w pierwszym skladzi - nie pomoglo, dostal wiecej szans,

jest teraz nawet moim PODSTAWOWYM obronca ale w dalszym ciagu jest

niezadowolony (pewnie przez to ze nie zgodzilem sie wystawic go na liste transferowa) i

nie chce przedluzyc umowy.

 

Pytanie brzmi - co zrobic aby zawodnik zostal w moim klubie i zaczal czerpac

radosc z gry ?

Odnośnik do komentarza

Albo zaproponuj go klubom dając cenę zaporową, w razie braku ofert szybko odechce mu się transferu. W ogóle błędem było takie postępowanie z nim. Jeśli się chce zatrzymać grajka w klubie nigdy nie odrzucaj ofert na niego tylko podbijaj cenę tak, aby nikt się nie zgodził tyle zapłacić. Przy okazji trzeba pamiętać, że musi też on trochę grać, bo jak tego nie będzie robił to się wypnie na nas i pójdzie w cholere.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...