Skocz do zawartości

This...is...RUSSIA!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Luty 2013:

 

Sparingi:

[1/4] Gaz Metan 1:1 CSKA Moskwa (Cosmin Frasinescu - Keisuke Honda)

[2/4] Czeski Budziejowice 0:2 CSKA Moskwa (Keisuke Honda, Ahmed Musa)

[3/4] Jagiellonia Białystok 0:3 CSKA Moskwa (Pavel Mamaev, Ricardo Jesus, Anton Zabolotny)

[4/4] Brondby 0:1 CSKA Moskwa (Victor Vasin)

 

Liga Europejska:

[1/16] CSKA Moskwa 1:2 Newcastle United (Keisuke Honda - Jonas Gutierrez, Shola Ameobi)

[1/16] Newcastle United 0:1 CSKA Moskwa (Seydou Doumbia)

 

 

Podsumowanie: W czasie zimowego okienka transferowego dołączyło do nas dwóch zawodników: Paul McGowan, zapłaciliśmy za niego St.Mirren 500 tysięcy. W lidze szkockiej w tym sezonie w 21 meczach strzelił 6 bramek i zaliczył 5 asyst. Drugim zawodnikiem jest tunezyjski napastnik Hamza Younes, który przyszedł do nas z Petrolula za 450 tysięcy. Okres przygotowawczy solidnie przepracowaliśmy, sparingi były dość zadowalające. W lidze europejskiej trafiliśmy bardzo wymagającego rywala i niestety ulegliśmy. Cóż, czas skupić się na lidze...

Odnośnik do komentarza

Mając 2 mln na transfery ciężko zrobić lepsze :) Nawet nie chciałem zarządu prosić o więcej bo i tak co miesiąc mamy ogromne straty w budżecie.

 

Marzec 2013:

 

Priemjer Liga:

[21/30] Rubin Kazań 0:2 CSKA Moskwa (Carlos Bacca, samobój)

[22/30] CSKA Moskwa 3:0 Anżi Machaczkała (Hamza Younes, Seydou Doumbia, Rasmus Elm)

[23/30] Spartak Moskwa 1:4 CSKA Moskwa (Dmitry Kombarov - Carlos Bacca, Seydou Doumbia, Mark Gonzalez, samobój)

 

 

Podsumowanie: No muszę przyznać, że takiego powrotu do ligi się nie spodziewałem. O ile oczekiwałem, że spokojnie sobie damy rade ze Spartakiem, to nawet nie myślałem o urwaniu punktu Rubinowi czy Anżi. Rzeczywistość okazała się inna i Anżi pięknie rozjechaliśmy, a premierowe trafienie dla naszej drużyny zaliczył Younes. Mecz z Rubinem ustawiły dwie szybko strzelone bramki, bo po 20 minutach było już 2:0. Jesteśmy obok Amkaaru zespołem który zaliczył najmniej remisów w tym sezonie - taka mała ciekawostka :)

Odnośnik do komentarza

Na to wygląda :D

 

Priemjer Liga:

[24/30] CSKA Moskwa 3:0 Krasnodar (Vasily Berezutskiy, Pontus Wernbloom, Mark Gonzalez)

[25/30] CSKA Moskwa 4:0 Mordowia (2x Alan Dzagoev, Seydou Doumbia, Mark Gonzalez)

[26/30] Dinamo Moskwa 0:2 CSKA Moskwa (Seydou Doumbia, Mark Gonzalez)

[27/30] Tieriek Groźny 0:1 CSKA Moskwa (Seydou Doumbia)

 

 

Podsumowanie: Wracamy na właściwe tory, szkoda tylko, że tak późno. Spokojnie ograliśmy Krasnodar i Mordowię, z Dinamem było już ciężej, bo ich bramkarz wyciągał wszystko, ale wreszcie się złamał 15 minut przed końcem meczu. Z Tieriekiem dość szczęśliwa wygrana, bramka Doumbi zdobyta dopiero w 85 minucie, a w minucie 61 Tieriek nie wykorzystał rzutu karnego. W lidze zajmujemy drugie miejsce, ze stratą 4 punktów do Rubinu. Tyle samo punktów co My ma Anżi, z tym, że ma jeden zaległy mecz.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że tak ;)

 

Priemjer Liga:

[28/30] CSKA Moskwa 1:0 Rostów (Seydou Doumbia)

[29/30] Ałania 0:3 CSKA Moskwa (Alexey Berezutskiy, Seydou Doumbia, Hamza Younes)

[30/30] CSKA Moskwa 5:3 Krylija Sowietow (Keisuke Honda, 2x Hamza Younes, Seydou Doumbia, Tomas Necid - Sergey Kornilenko, Daine Klate, Luis Ramirez)

 

 

Podsumowanie: Przed meczem z Rostowem prezes Giner wezwał mnie do swojego gabinetu, myślałem, że mój czas w Moskwie dobiegł końca, ale nie pasowało mi to, że po tak dobrej serii prezes chciałby mnie zwolnić. Nie myliłem się, Giner zaproponował mi nowy kontrakt. Oczywiście bez wahania go podpisałem, na kolejne 3 lata. Prezes dodatkowo ustalił dwie "wytyczne", pierwsza z nich to to, aby zespół grał ofensywnie, a druga żebym więcej stawiał na wychowanków. No i cóż, w lidze poszło dość dobrze, pewna wygrana z Rostowem, jeszcze pewniejsza z Ałanią. Na zakończenie ligi strzelanina z Krylją - na szczęscie dla nas - wygrana. Zdobyliśmy mistrzostwo, czy może Rubin utrzymał swoją przewagę? A może Anżi wróciło na pozycję lidera? Jak myślicie? Dowiecię się tego w następnym poście z podsumowaniem sezonu.

Odnośnik do komentarza

- CSKA MISTRZEM ROSJI!

- CSKA NA SZCZYCIE!

- SKĄD CO CHOLERY WZIĄŁ SIĘ TEN KARB?!

- CSKA, CZYLI JAK PO SŁABEJ RUNDZIE JESIENNEJ SIĘGNĄĆ PO TYTUŁ

 

To tylko tytuły niektórych rosyjskich i polskich gazet, które opisywały nasz ogromny sukces. Kto by się tego spodziewał, że po tak słabym początku zdołamy sięgnąć po mistrzostwo, przecież mieliśmy w pewnym momencie już 11 punktów straty do Anżi, a jednak się udało! Rubin w trzech ostatnich meczach zdobył zaledwie 4 punkty, co pozwoliło nam ich przegonić. Tabela: KLIK. Królem strzelców został (chyba bez zaskoczenia) Samuel Eto'o z 25 bramkami na koncie. Na drugim miejscu uplasował się Roman Pavlyuchenko z 19 bramkami, a na strzecim Shamil Asildarov z 18 trafieniami. Najlepiej podającymi zawodnikami okazali się Aiden McGeady oraz Axel Witsel z 12 asystami na koncie. Na trzecim miejscu uplasował się Seydou Doumbia z 11 oczkami. W Polsce bezkonkurencyjna okazała się Legia Warszawa, drugie miejsce ze stratą 6 punktów zajął Śląsk Wrocław. W europejskich pucharach wystąpi także: Zagłębie Lubin oraz Widzew Łódź. W Anglii swoją dominację potwierdza Manchester City zdobywając drugi raz z rzędu mistrzostwo. Manchester United stracił do nich tylko 2 punkty, natomaist trzecia Chelsea już 10 oczek. W lidze BBVA także drugi rok z rzędu tytuł mistrzowski zdobył Real Madryt z 93 punktami, tyle samo ich zgromadziła Barcelona, ale przegrałą bezpośrednimi spotkaniami. Trzeci Espanyol stracił do tej dwójki... 29 punktów! W serie A triumfowało Napoli, które wyprzedziło Milan o 3 oczka oraz Juventus o 11. Ligę europejską wygrał nasz ligowy rywal - Anżi Machaczkała, a w Lidze Mistrzów bezkonkurencyjny okazał się Manchester City. Przejdźmy teraz do podsumowania kadry:

 

 

Bramkarze: (Mecze/Średnia)

 

Igor Akinfeev (41/6.94) - Nasz jedyny bramkarz. Spisywał się dobrze, mimo średniej poniżej 7.

Sergey Chepchugov (0/0.00) - Nie dostał szansy na grę w tym sezonie, prawdopodobnie odejdzie a w jego miejsce sprowadze młodego ruska.

 

 

Obrońcy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Alexey Kozlov (32/0/1/7.13) - Dobry sezon Kozlova, ale w przyszłym sezonie będzie musiał walczyć o pierwszy skład z naszym nowym nabytkiem. Podpowiem Wam, że jest to prawy obrońca z Walii ;)

Victor Vasin (5/0/0/6.97) - Nie pograł zbyt wiele, gdyż bracia Berezutskiy spisywali się bardzo dobrze.

Vasily Berezutskiy (35/2/1/7.54) - Pierwszy z braci zaliczył znakomity sezon, średnia 7.54 pokazuje jak ważnym był zawodnikiem w naszym zespole.

Georgy Schennikov (35/0/1/7.09) - Miał pewne miejsce na lewej stronie obrony. Oczekiwałem od niego więcej w ofensywie, ale mimo wszystko zaliczył udany sezon.

Kirill Nababkin (6/0/0/7.00) - Kirill nie miał szans na grę, gdy w dobrej dyspozycji był Kozlov.

Sergey Ignashevich (11/1/0/6.87) - Ikona CSKA więcej czasu spędziła na rehabilitacjach, niż na boisku.

Alexey Berezutskiy (37/3/2/7.55) - Drugi z braci okazał się lepszy od pierwszego o jedną setną :D Obydwoje tworzyli mur nie do przebicia. Szczególnie w drugiej części sezonu.

 

 

Pomocnicy:

 

Pontus Wernbloom (34/3/2/7.13) - Bardzo dobrze spisywał się na pozycji defensywnego pomocnika. Może być spokojny o miejsce w składzie na następny sezon.

Zoran Tosic (34/5/16/7.01) - Serb mecze lepsze przeplatał z gorszymi, był strasznie nierówny.

Mark Gonzalez (22/5/5/7.08) - Chilijczyk zaczął grać dobrze dopiero w rundzie wiosennej i znacznie przyczynił się do zdobytowego tytułu mistrza kraju.

Keisuke Honda (34/5/6/7.14) - No od kogo jak od kogo, ale od Keisuke oczekiwał o wiele, wiele więcej. Co to jest 6 asyst na 34 mecze..?

Maor Melikson (23/6/3/6.96) - Maor jak grał to nigdy nie zawodził, niestety praktycznie całą drugą część sezonu spędził na leczeniu kontuzji.

Alan Dzagoev (25/5/1/6.98) - Nie powiem żebym był zadowolony z jego gry.

Paul McGowan (4/0/2/7.00) - Zagrał tylko 4 mecze, ale coś czuję, że będzie to trafiony nabytek.

Pavel Mamaev (18/0/2/6.93) - Wernbloom cały sezon grał na równym poziomie, dlatego Pavel nie dostawał zbyt wiele szans na grę.

Rasmus Elm (14/1/2/6.78) - Słaby, bardzo słaby zawodnik. Odejdzie w tym okienku transferowym.

Sekou Oliseh (8/0/2/6.86) - Podobna sprawa co z Elmem.

 

 

Napastnicy:

 

Hamza Younes (9/4/6/7.56) - Manager Jacelinho uznał, że przeprowadziłem słabe transfery. Hamza postanowił pokazać, że się mylił.

Seydou Doumbia (40/19/13/7.21) - Dobry sezon Seydou, ale liczył na więcej z jego strony.

Tomas Necid (2/1/0/7.10) - Tomas w zimie wrócił z wypożyczenia z kontuzją. Zdążył zagrać tylko w dwóch spotkaniach, ale pokazał w nich, że jest dobrym zawodnikiem.

Ahmed Musa (13/1/1/6.62) - Jeździec bez głowy - to sformuowanie idealnie może opisać Ahmeda.

Dawid Janczyk (4/0/0/6.40) - Za wysokie progi jak na jego nogi :)

Carlos Bacca (18/10/3/7.09) - Bardzo dobry sezon kolumbijczyka, już chodzą plotki jakoby wielki Real Madryt miał go kupić. Jeśli pojawi się oficjalna oferta to prawdopodobnie pozwolę mu odejść.

Odnośnik do komentarza

@reggaenerator - Zapomniałem o nim. Siedział cały sezon w drużynie rezerw, bo po jednej kontuzji na 5 miesięcy przyszła kolejna na 4 :)

@Jacelinho - Pudło :P

 

 

Transfery z klubu:

 

Mario Fernandes - Tak jak pisałem wyżej, typ cały sezon spędził na leczeniu kontuzji, stwierdziłem, że taki zawodnik jest mi nie potrzebny. Odszedł do Corinthians za 5 mln.

Dawid Janczyk - Postanowiłem nie przedłużać z nim kontraktu.

Victor Vasin - Był mi kompletnie niepotrzebny, gdyż wyczaiłem fajnego serba w rezerwach. Zenit zapłacił za niego 2.3 mln.

Sergey Chepchugov - Zapowiadałem, że odejdzie. Będzie bronił barw spadkowicza - Tierieka.

Rasmus Elm - Rasmus jest na prawdę dobrym zawodnikiem, ale jego przyśpieszenie 9 i szybkość 10 powodowało, że się toczył na boisku a nie biegał. Odszedł do Saint Etienne za 4 mln.

Sekou Oliseh - Niestety nikt go nie chciał kupić, dlatego wypożyczyłem go do Worskli.

Ahmed Musa - W końcu udało się go pozbyć. Espanyol na nasze konto przelał 3.1 mln.

Seydou Doumbia - Prawdziwa bomba transferowa! Ciągłe odrzucanie ofert i podwyższanie żadanej kwoty się opłaciło! Manchester United dał za Seydou... 42 mln funtów!

 

 

 

Transfery do klubu:

 

Neal Eardley - To o nim pisałem w poprzednim poście. Blackpool za późno podszedł do rozmów na temat nowego kontraktu, więc to wykorzystałem.

Celso Borges - Po odejściu Doumbii musiałem go kimś zastąpić. Miał to być Neymar, ale niestety ten nie chciał nawet usiąść do rozmów. Opcją rezerwową był Borges, mam nadzieję, że będzie to trafiony zakup. Na konto Blackburn zostało przelane 4.5 mln.

Emre Colak - 22 letni Turek powalczy o miejsce w składzie z Hondą. Przyszedł z Galatasaray za 6 mln.

 

 

Sparingi:

 

22.06 - 3:1 Niwa Winnica (Pontus Wernbloom, Alan Dzagoev, Tomas Necid)

29.06 - 2:1 Bochum (Anton Zabolotny, Ahmed Musa)

03.07 - 0:1 Spartak Nalczyk

06.07 - 3:0 Spartak Płowdiw (3x Alan Dzagoev)

Odnośnik do komentarza

@Jaotinho - Dzięki i masz rację ;) Jako, że okienko nie było jeszcze zamknięte to sprowadziłem nowego napastnika.

@bacao - Oby u mnie też dobrze grał.

 

Superpuchar Rosji:

[Finał] Spartak Moskwa 0:1 CSKA Moskwa (Hamza Younes)

 

Priemjer Liga:

[1/30] Lokomotiv Moskwa 0:4 CSKA Moskwa (Pontus Wernbloom, 2x Kevin Gameiro, Carlos Bacca)

[2/30] CSKA Moskwa 1:0 Kubań (Kevin Gameiro)

 

 

Podsumowanie: Jak możecie zauważyć wśród strzelców bramek, dołączył do nas nowy zawodnik. Kevin Gameiro został sprowadzony z PSG za 8.5 mln. Udało nam się wygrać superpuchar, dość szczęśliwie, bo Younes bramkę zdobył dopiero w doliczonym czasie gry. W lidze wyśmienity start, rozgromiliśmy Lokomotiv w derbach Moskwy i pokonaliśmy Kubań - tylko 1:0, chociaż mogło być o wiele, wiele więcej. Poprzedni sezon zaczynał się podobnie, obyśmy teraz znowu nie grali w kratkę...

Odnośnik do komentarza

@ajerkoniak - Oj tam, Doumbia w poprzednim sezonie nie grał znów jakoś wybitnie.

@Vanild - Jak na razie spisuje się bardzo dobrze.

 

Sierpień 2013:

 

Priemjer Liga:

[3/30] CSKA Moskwa 3:0 Mordowia (3x Kevin Gameiro)

[4/30] Rostów 1:2 CSKA Moskwa (Dmitry Krichenko - Emre Colak, Hamza Younes)

[5/30] Spartak Nalczyk 0:1 CSKA Moskwa (Uros Cosic)

[6/30] CSKA Moskwa 1:2 Ałania (Kevin Gameiro - 2x Diego Mauricio)

[7/30] CSKA Moskwa 5:1 Rubin Kazań (2x Kevin Gameiro, 2x Celso Borges, Alan Dzagoev - Salomon Rondon)

 

 

Podsumowanie: Wygrana z Mordowią przyszła na totalnym luzie, Gameiro robił z obrońcami co chciał. Z Rostowem wygrana bardzo szczęśliwa, bo Younes już drugi raz w tym sezonie zapewnił nam punkty w doliczonym czasie gry. Ze Spartakiem dominowaliśmy przez całe spotkanie, ale jedyna bramka padła dzięki obrońcy o którym Wam wspominałem, że wynalazłem go w rezerwach. Porażka z Ałanią zakończyła naszą serię 18 kolejnych wygranych w lidze, ale później się odbiliśmy we wspaniały sposób, rozgramiając Rubin aż 5:1. W lidze mistrzów zagramy w grupie D, wraz z: Porto, Fenerbanche oraz Borussią Dortmund. Grupa bardzo wyrównana, każdy może wywalczyć awans. Przed zamknięciem okienka przeprowadziłem jeszcze dwa transfery, dołączył do nas Andrey Arshavin za kwotę 1.9 mln, oraz na wypożyczenie trafił do nas Jeroen Zoet. Dodatkowo, nie pokazywałem Wam jeszcze screena Cosica, więc zrobię to teraz: Uros Cosic

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...