Skocz do zawartości

Młody manager w pogoni za sukcesem


ssman21

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja Gry: FM 13.0

Wybrane Ligi: Anglia (1), Francja (1), Hiszpania (1), Niemcy (1), Polska (1), Holandia (1), Włochy (1)

Rozmiar Bazy Danych: Duża

Klub: Legia Warszawa

 

Gdy wszystkim wydawało się iż zwolnionego z Legii Macieja Skorżę zastąpi Jan Urban niespodziewanie prezes klubu zdecydował się na zatrudnienie nikomu nieznanego managera jakim jest Sylwester Sadowski. Ten 27 letni manager dopiero co ukończył kurs trenera UEFA Pro. Tym większe było zaskoczenie iż nie prowadził on samodzielnie żadnego klubu ani nie grał nigdy zawodowo w piłkę nożną. Prezes Legii jednak nie miał wątpliwości i postanowił dać szansę temu trenerowi.

 

Tym samym rozpocząłem swoja przygodę w roli managera warszawskiej Legii. Mam zamiar poprowadzić ten klub do jak największych sukcesów. Niestety ale od zarządu nie otrzymałem zbyt wielkiej możliwości zakupu nowych graczy gdyż budżet transferowy na ten sezon przyznano Mi w kwocie 250 tys. zł. Z tego względu postanowiłem iż pierwszą rundę rozegram zawodnikami którzy znajdują się w naszym klubie a dopiero później pomyślę o wzmocnieniach. W okresie przygotowawczym rozegrałem cztery mecze sparingowe z których dwa wygrałem i dwa przegrałem. Jednak nie przywiązuję wagi do wyników tych spotkań, gdyż sprawdzałem w nich kilka wariantów gry. Jestem przekonany iż obecny skład Legii powinien dać nam możliwość powalczenia o tytuł Mistrza Polski.

 

 

Mecze sparingowe:

Legia Legia II 3:1 (Ljuboja 2, Gol)

Legia - Żylina 2:0 (Misiak, Vrdoljak)

Legia - Anderlecht 1:3 (Vrdoljak)

Legia - Monterrey 0:4

 

Po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym pełni optymizmu przystępowaliśmy do pierwszego spotkania w nowym sezonie. Będzie to również mój pierwszy oficjalny mecz jako manager. W dniu dzisiejszym rozegramy pierwszy mecz w europejskich pucharach a naszym rywalem będzie łotewski Metalurg Lipawa. Już pierwsza akcja tego meczu pokazała czego możemy się dziś spodziewać. Ładnie lewą stroną boiska przedarł się Żyro i wycofał piłkę do Wawrzyniaka, który uderzył na bramkę rywali ale znakomicie spisał się bramkarz Metalurga. W 8 minucie lewą stroną przedarł się tym razem Saganowski i dograł piłkę do Kucharczyka, który płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali i wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety ale w 10 minucie rywale odrobili straty gdy jeden z nich pokonał Kuciaka, gdy strzałem głową skutecznie wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 25 minucie Vrdoljak z Golem wymieniali piłkę w środkowej części boisk i Janusz dograł piłkę na prawą stronę do Kucharczyka a ten dośrodkował piłkę w pole karne a tam akcję zamykał Żyro i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Metalurga. W 33 minucie Vrdoljak zagrał na prawą stronę do Rzeźniczka a ten odegrał piłkę do wbiegającego w pole karne Żyry, który po raz drugi w dzisiejszym meczu pokonał golkipera rywali. W 59 minucie zdecydowałem się na dokonanie pierwszej zmiany. Za bardzo dobrze grającego dziś Michała Żyrę wprowadziłem Kubę Koseckiego. Zmiana ta spowodowana była faktem iż Michał nabawił się lekkiego urazu i nie chciałem ryzykować jego zdrowia. Chwilę później Kuba dośrodkował z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Astiz i z najbliższej odległości bramkarza gości pokonał Jędrzejczyk. Po tej bramce na boisko za Gola wprowadziłem Damiana Łukasika. W 68 minucie lewą stroną przedarł się Kosecki i odegrał piłkę właśnie do Łukasika, który z kolei wycofał ją do Vrdoljaka a ten bez zastanowienia uderzył ile miał sił w nodze i zaskoczył bramkarza rywali. Moi zawodnicy nie zamierzali na tym poprzestać i w 70 minucie Rzeźniczak dośrodkował piłkę w pole karne a tam cała akcję skuteczni zamykał Kosecki. Do końca wynik nie uległ już zmianie i mogliśmy świętować przekonujące zwycięstwo.

 

19.07.2012 19: 45

Puchar EURO 2 runda kwal. 1 mecz

Legia – Metalurg 6:1

1:0 Kucharczyk 8 (as. Saganowski)

1:1 Mihadjuks 10

2:1 Żyro 25 (as. Kucharczyk)

3:1 Żyro 33 (as. Rzeźniczak)

4:1 Jędrzejczyk 61 (as. Astiz)

5:1 Vrdoljak 68 (as. Łukasik)

6:1 Kosecki 70 (as. Rzeźniczak)

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Astiz, Jędrzejczyk, Wawrzyniak – Vrdoljak, Gol (63 Łukasik), Kucharczyk, Żyro (59 Kosecki) – Ljuboja, Saganowski

 

MoM: Jakub Rzeźniczak 9,2

 

Widzów: 17 014

Odnośnik do komentarza

Bo przekonującym zwycięstwie w europejskich pucharach w bardzo dobrych nastrojach czekaliśmy na mecz o Superpuchar Polski w którym naszym rywalem będzie wrocławski Śląsk. Do tego spotkania przystępowaliśmy osłabieni brakiem Radovicia, Wolskiego oraz Żyry, którzy leczą kontuzję. Początek meczu był bardzo wyrównany i gra toczył siew środkowej strefie boiska. W 30 minucie Sobota zagrał piłkę w nasze pole karne a tam Patejuk uprzedził naszych obrońców i zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. utrata bramki podziałała bardzo mobilizująco na nasz zespół i chwile później Kucharczyk dośrodkował w pole karne a tam Saganowski strzałem głową doprowadził do wyrównania. W przerwie meczu nerwowo grającego dziś Gola zmienił Łukasik. Tuż po przerwie Patejuk zagrał piłkę do Voskampa a ten płaskim strzałem wyprowadził rywali na prowadzenie. W dalszej części gry starliśmy się doprowadzić do wyrównania jednak dobrze spisywała się obrona rywali i niestety ale to nasi rywale cieszyli się ze zdobycia pucharu. Ten mecz pokazał szczeka nas jeszcze sporo pracy.

 

22.07.2012 15:00

Superpuchar Polski

Legia – Śląsk 1:2

0:1 Patejuk 31

1:1 Saganowski 33 (as. Kucharczyk)

1:2 Voskamp 47

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Astiz (60 Żewłakow), Jędrzejczyk, Wawrzyniak – Vrdoljak, gol (46 Łukasik), Kucharczyk, Kosecki – Ljuboja (77 Tomasiewicz), Saganowski

 

MoM: Sylwester Patejuk 8.1

 

Widzów: 31 103

Odnośnik do komentarza

W spotkaniu rewanżowym z Metalurgiem bardzo chcieliśmy zmazać plamę jaką daliśmy w meczu ze Śląskiem. W 14 minucie Vrdoljak zagrał piłkę na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Radovicia, który uderzył pod poprzeczkę nie dając bramkarzowi szans na obronę tego strzału. W 17 minucie Gol przerzucił piłkę na lewą stronę do Kucharczyka a ten odegrał ją do wbiegającego w pole karne Saganowskiego, który strzałem po krótkim rogu pokonał bramkarza rywali. W 24 minucie Kucharczyk przedarł się po prawym skrzydle i dośrodkował piłkę w pole karne a tam Radovic na raty zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. w 42 minucie Gol zagrał piłkę do Radovicia a ten po ziemi zagrał w pole karne, gdzie niezdecydowanie obrońców wykorzystał Saganowski i podwyższył wynik meczu. Tuż przed przerwą gospodarze zdołali pokonać naszego bramkarza po ładnej akcji. W drugiej połowie mecz wyrównał się i na kolejną bramkę przyszło nam czekać do 82 minuty kiedy to Radovic pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Saganowskim. Ta bramka ustaliła wynik meczu. Dzisiejszy mecz pokazał jak ważną rolę w Moim zespole odgrywa Radovic, który po kontuzji zagrał pierwszy mecz i od razu zdołał strzelić trzy bramki.

 

26.07.2012 19:45

Puchar EURO 2 runda kwal. Rewanż

Metalurg – Legia 1:5

0:1 Radovic 14 (as. Vrdoljak)

0:2 Saganowski 17 (as. Kucharczyk)

0:3 Radovic 24 (as. Kucharczyk)

0:4 Saganowski 42 (as. Radović)

1:4 Karlsons 45

1:5 Radovic kar. 82

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Żewłakow, Jędrzejczyk, Wawrzyniak – Vrdoljak (57 Furman), Gol (71 Łukasik), Radović, Kucharczyk – Ljuboja (57 Kosecki), Saganowski

 

MoM: Miroslav Radovic

 

Widzów: 2 923

Odnośnik do komentarza

Przed nami pierwszy mecz 3 rundy kwalifikacyjnej Pucharu EURO gdzie zagramy ze słoweńskim klubem Mura 05, który dość niespodziewanie w poprzedniej rundzie wyeliminował czeską Mladę. Na dzisiejszy mecz wrócił już Michał Żyro, który wyleczył kontuzję jakiej doznał w pierwszym meczu z Metalurgiem. Już w 5 minucie Kucharczyk długim podaniem z własnej połowy uruchomił Saganowskiego a ten popędził na bramkę rywali i ładnym lobem pokonał bramkarza rywali. W 22 minucie goście doprowadzili do wyrównania po błędzie Żewłakowa do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo iż obie ekipy mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

2.08.2012 19:45

Puchar EURO 3 runda kwal. 1 mecz

Legia – Mura 1:1

1:0 Saganowski 5 (as. Kucharczyk)

1:1 Faijc 22

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Żewłakow, Jędrzejczyk, Wawrzyniak – Vrdoljak, Gol (76 Łukasik), Radovic (60 Kosecki), Kucharczyk – Ljuboja (46 Żyro) Saganowski

 

MoM: Michał Kucharczyk

 

Widzów: 17 685

Odnośnik do komentarza

Nim przystąpiliśmy do pierwszego spotkania w Ekstraklasie na jednym z treningów urazu pachwiny nabawił się Artur Jędrzejczyk i niestety ale będzie musiał przez blisko dwa miesiące. O naszym pierwszym meczu w lidze nie można za dużo napisać. Żadnej ze stron nie udało się zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. My mimo iż byliśmy zespołem lepszym i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji nie potrafiliśmy ich skutecznie wykorzystać. W dzisiejszym meczu szansę debiutu w Ekstraklasie dostali dwaj młodzi zawodnicy Norbert Misiak oraz Grzegorz Tomasiewicz.

 

6.08.2012 18:30

Ekstraklasa 1/30

Legia – Ruch 0:0

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak – Vrdoljak, Gol, Kucharczyk (67 Misiak), Żyro (58 Kosecki) – Ljuboja (67 Tomasiewicz) Saganowski

 

MoM: Michal Peskovic 7.7

 

Widzów: 19 268

Odnośnik do komentarza

Jadąc na mecz rewanżowy z Mura nastawieni byliśmy aby zaatakować rywali od pierwszej minuty gdyż w dzisiejszym meczu musieliśmy zdobyć bramkę. Ta sztuka udała nam się dopiero w 27 minucie kiedy to Radovic dośrodkował w pole karne a tan ładnym uderzeniem z woleja bramkarza rywali pokonał Saganowski. Tuż przed końcem pierwszej połowy straciliśmy bramkę do szatni. Jakby tego było mało urazu nabawił się Rzeźniczak i zmuszony byłem zmienić go w przerwie. W 61 minucie tym razem kontuzji nabawił się Wawrzyniak i on również musiał opuścić boisko. W 70 minucie Ljuboja uderzył z rzutu wolnego ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W końcówce meczu rywale nas przycisnęli i Kuciak w dwóch sytuacjach zachował się wręcz fenomenalnie broniąc strzały rywali. Jednak za trzecim razem nie miał już szans i niestety ale nasza przygoda z europejskimi pucharami w tym sezonie właśnie się zakończyła.

 

09.08.2012 19:45

Puchar EURO 3 runda kwal. Rewanż

Mura – Legia 2:1

0:1 Saganowski 27 (as. Radovic)

1:1 Lazari 45+1

2:1 Bohar 88

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak (46 Suler), Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak (62 Żyro), Vrdoljak, Gol, Kucharczyk (80 Kosecki), Radovic – Ljuboja, Saganowski

 

MoM: Damjan Bohar 7.4

 

Widzów: 3 218

Odnośnik do komentarza

No niestety ale nie poszło nam w pucharach ale mam nadzieję iż w kolejnym sezonie będzie już zdecydowanie lepiej. Jeżeli chodzi o Kucharczyka to jak na razie jest jednym z najlepszych.

 

Nie dość iż odpadliśmy z rozgrywek pucharu EURO to na dodatek kolejni zawodnicy wypadli nam ze składu na kilka najbliższych tygodni. Jednak mimo tego wybraliśmy się do Gliwic tylko i wyłącznie po zwycięstwo i żaden inny rezultat nas nie zadowoli. Już w 2 minucie bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Ljuboja. Na kolejną akcję musieliśmy poczekać do 27 minuty kiedy to Żewłakow zagrał piłkę do kucharczyka a ten dośrodkował w pole karne gdzie Saganowski strzałem głową pokonał brakarza Piasta. W drugiej części meczu staraliśmy się kontrolować przebieg gry oraz stwarzać sobie kolejne sytuacje. Niestety ale nie udało nam się pokonać dobrze dysponowanego Jakuba Szumskiego, który dziś spisywał się bardzo dobrze. Być może zawodnik ten chciał się pokazać dziś z jak najlepszej strony aby po powrocie do nas był brany przy ustalaniu kadry.

 

12.08.2012 14:30

Ekstraklasa 2/30

Piast – Legia 0:1

0:1 Saganowski 27 (as. Kucharczyk)

 

Legia: Kuciak – Żewłakow, Suler, Astiz, Kiełbowicz – Vrdoljak, Gol (46 Łukasik), Kucharczyk (64 Kosecki), Żyro (90 Misiak) – Ljuboja, Saganowski

 

MoM: Jakub Szumski 8,2

 

Widzów: 8 398

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem będzie Zagłębie z którym to zagramy na własnym stadionie. Już pierwsza akcja gości dała im prowadzenie po kąśliwym uderzeniu z linii pola karnego. W 29 minucie Radovic dośrodkował piłkę w pole karne a tam najlepiej zachował się Saganowski, który uprzedził obrońców i pokonał bezradnego bramkarza gości. W 66 minucie Vrdoljak zagrał piłkę w pole karne do Radovicia a ten uderzył wprost w bramkarza ale przy zachował się już tak jak powinien wcześniej i wyprowadził nas na prowadzenie. W 76 minucie Sagan ponownie pokonał bramkarza gości ale asystent sędziego pokazał iż znajdował się on na spalonym. W 89 minucie meczu Łukasik ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, ale na nasze szczęście udało nam się wygrać ten mecz.

 

20.08.2012 18:30

Ekstraklasa 3/30

Legia – Zagłębie 2:1

0:1 Papadopoulos 1

1:1 Saganowski 29 (as. Radovic)

2:1 Radovic 66 (as. Vrdoljak)

 

Legia: Kuciak – Żewłakow, Suler, Astiz, Kiełbowicz – Vrdoljak (90 Gol), Łukasik, Kucharczyk (46 Żyro), Radovic – Ljuboja (65 Tomasiewicz), Saganowski

 

MoM: Miroslav Radovic

 

Widzów: 17 985

Odnośnik do komentarza

Nim przystąpiliśmy do kolejnego meczu do klubu wpłynęła oferta z Al.-Gharrafa na zakup Dicksona Choto za 1 mln zł. Zdecydowałem się na sprzedaż tego zawodnika oraz na zatrudnienie Jerome Louisa z Klubu Black Africa. Jerome będzie zmiennikiem naszych napastników gdyż jak na razie nasz 16-letni zawodnik Tomasiewicz jeszcze nie jest gotowy do gry w Ekstraklasie. Dodatkowo warto odnotować iż na wypożyczenia do innych klubów trafili następujący zawodnicy: Aleksander Jagiełło (Arka), Marcin Bochenek (Pogoń Siedlce), Bartosz Żurek (zawisz), Michał Kopczyński (Stomil), Srdja Knezevic (Motor), Kamil Dankowski (Motor) oraz Oskar Pogorzelec (Sandecja)

Mecz z Koroną mógł zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców. Już w 12 minucie Ljuboja pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera Korony wyprowadzając nas na prowadzenie. Niestety ale chwilę później nasi obrońcy pozwolili aby Aco Vuković uderzył z linii pola karnego i doprowadził do wyrównania. W 31 minucie meczu Żewłakow dośrodkował piłkę w pole karne a tam obrońcy gospodarzy wybili piłkę przed pole karne ale tam znajdował się Vrdoljak i zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki a ta wpadła tuz przy słupku bramki Korny. Znów nie dane nam było zbyt długo cieszyć się z prowadzenia i w 35 minucie Lech uderzył z dystansu i pokonał Kuciaka. Jakby tego było mało w 38 minucie ponownie Lech strzelał z dystansu i po raz drugi pokonał naszego bramkarza. W 56 minucie Żewłakow dograł piłkę w pole karne do Radovicia a ten uderzył na bramę rywali ale jego uderzenie obronił Małkowski, jednak do piłki dopadł Ljuboja i z wielkim spokojem stojąc może dwa metry przed bramką rywali przyjął sobie piłkę i posłał ją obok interweniującego obrońcy. W 78 minucie Kuciak wybił piłkę z rzutu od bramki a ta przeleciała nad obrońcami Korony i trafiła do Ljuboji, który będąc 30 metrów przed bramką rywali zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki czym kompletnie zaskoczył bramkarza rywali i dzięki temu udało nam się ten mecz wygrać. Być może na Ljuboję dobrze podziałał fakt sprowadzenia kolejnego napastnika. W dzisiejszym meczu po raz pierwszy w tym sezonie mogłem skorzystać również z usług Salinasa.

 

25.08.2012 18:00

Ekstraklasa 4/30

Korona – Legia 3:4

0:1 Ljuboja 12

1:1 Vukovic 14

1:2 Vrdoljak 31

2:2 Lech 35

3:2 Lech 38

3:3 Ljuboja 55

3:4 Ljuboja 78 (as. Kuciak)

 

Legia: Kuciak – Żewłakow, Suler, Astiz, Kiełbowicz – Vrdoljak, Łukasik (46 Gol), Radovic (61 Salinas), Żyro – Ljuboja, Saganowski (77 Louis)

 

MoM: Danijel Ljuboja 9,5

 

 

Widzów: 13 581

Odnośnik do komentarza

Tuż przed przerwa na mecze reprezentacji czekał nas bardzo ciekawy pojedynek z krakowską Wisłą. Początek meczu był bardzo spokojny w wykonaniu obu ekip. Na pierwszą ciekawszą akcję przyszło nam poczekać do 30 minuty gdy obrońcy Wisły wybili piłkę z bramki po uderzeniu Astiza. W 38 minucie po faulu na Vrdoljaku drugą żółtą kartkę ujrzał Sobolewski i goście musieli grać w osłabieniu. Już w doliczonym czasie gry Żyro dograł piłkę do Ljuboji a ten widząc lepiej ustawionego Saganowskiego odegrał mu na wolne pole a Sagan minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce naszych rywali. W 62 minucie meczu wyprowadziliśmy szybki kontratak w którym Gol wymieniał piłkę z Saganowskim, który zagrał do wbiegającego w pole karne Radovicia a ten uderzył w krótki róg bramki Wisły i podwyższył wynik meczu. W 88 minucie Boguski wykorzystał błąd naszych obrońców i zdobył kontaktowego gola. Jednak na wiecej dzisiaj nie było stać naszych rywali i odnieśliśmy cenne wyjazdowe zwycięstwo.

 

03.09.2012 18:30

Ekstraklasa 5/30

Wisła [10] - [1] Legia 1:2

0:1 Saganowski 45+1 (as. Ljuboja)

0:2 Radovic 62 (as. Saganowski)

1:2 Boguski 88

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Suler, Astiz, Kiełbowicz – Vrdoljak, Gol, Radovic (81 Kucharczyk0, Żyro (54 Kosecki) – Ljuboja (65 Louis), Saganowski

 

MoM: Marek Saganowski 8.0

 

Widzów: 20 540

Odnośnik do komentarza

Mecz z gdańską Lechią zaczęliśmy znakomicie gdyż już w 24 sekundzie dośrodkowanie Radovicia na bramkę zamienił Żyro. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Taki początek pozwolił nam kontrolować przebieg tego spotkania. W 33 minucie Suler wykonywał rzut wolny z własnej połowy i kopnął piłkę w kierunku pola karnego a ta trafiła do Ljuboji, który bez namysłu uderzył na bramkę rywali i pokonał bezradnego bramkarza gości. Był to 100 gol Ljuboji w jego karierze. W 65 minucie meczu piłkę wybijał bramkarz gości a na naszej połowie piłkę przejął Suler i zagrał ją do wybiegającego na wolne pole Koseckiego, który nie miał problemu z pokonaniem golkipera Lechii czym ustalił wynik meczu.

 

15.09.2012 18:00

Ekstraklasa 6/30

Legia [1] – [13] Lechia 3:0

1:0 Żyro 1 (as. Radovic)

2:0 Ljuboja 33 (as. Suler)

3:0 Kosecki 65 (as. Suler)

 

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Suler, Astiz, Kiełbowicz – Vrdoljak (53 Łukasik), Gol, Radovic (77 Kucharczyk), Żyro – Ljuboja, Saganowski ( 53 Kosecki)

 

MoM: Marko Suler

 

Widzów: 19 363

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...