Skocz do zawartości

Trening - wrazenia, opinie, sugestie


rafik_zeman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Z tego co sądzę, to lepiej nie ustawiać priorytetów na początek przygotowań, ponieważ wtedy skupiają się głównie na tym, natomiast aby zapoznali się szybko z taktyką to najlepiej nie ustawiać priorytetu a wtedy zespół szybko zajarzy taktykę i dopiero przed meczami albo już mikrocyklami treningowymi w trakcie sezonu ustawić priorytety :) bynajmniej tak było w FM 12 i tak będę na początku robił. Bo w sumie tak na zdrowy rozum to nikt Ci w tydzien kondycji nie wyrobi :)

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie potrafię rozgryźć treningu indywidualnego .. czy lepiej ustawić wszystkich na trening pozycji na jakich graja (i wtedy będą im rosły atrybuty odpowiednie dla pozycji) czy ustawić focus na jakiś element czy to olać .. testuje już 2 tyg i nie widzę różnicy pomiędzy opcjami :/

Odnośnik do komentarza

Z tego co sądzę, to lepiej nie ustawiać priorytetów na początek przygotowań, ponieważ wtedy skupiają się głównie na tym, natomiast aby zapoznali się szybko z taktyką to najlepiej nie ustawiać priorytetu a wtedy zespół szybko zajarzy taktykę i dopiero przed meczami albo już mikrocyklami treningowymi w trakcie sezonu ustawić priorytety :) bynajmniej tak było w FM 12 i tak będę na początku robił. Bo w sumie tak na zdrowy rozum to nikt Ci w tydzien kondycji nie wyrobi :)

 

 

na zdrowy rozum :) Obóz kondycyjny trwa góra 2 tygodnie, wiec w tydzien kondycji nie wyrobisz,ale w 2 tak heeh. Jak miałeś w zyciu jakiś mikrocykl to sam powinieneś to wiedzieć!! :)

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście tego nowego treningu nie ogarniam nie bardzo czaję role suwaka po środku bo niby tam w kalendarzu pojawia się więcej dni treningowych a intensywność i tak pozostaje średnia a co do samego treningu trzeba zaglądać co 3 tygodnie czy wystarczy ustawić raz i starczy na kilka sezonów? I co to jest ten priorytet domyślny?

Odnośnik do komentarza

Z tego co sądzę, to lepiej nie ustawiać priorytetów na początek przygotowań, ponieważ wtedy skupiają się głównie na tym, natomiast aby zapoznali się szybko z taktyką to najlepiej nie ustawiać priorytetu a wtedy zespół szybko zajarzy taktykę i dopiero przed meczami albo już mikrocyklami treningowymi w trakcie sezonu ustawić priorytety :) bynajmniej tak było w FM 12 i tak będę na początku robił. Bo w sumie tak na zdrowy rozum to nikt Ci w tydzien kondycji nie wyrobi :)

 

 

na zdrowy rozum :) Obóz kondycyjny trwa góra 2 tygodnie, wiec w tydzien kondycji nie wyrobisz,ale w 2 tak heeh. Jak miałeś w zyciu jakiś mikrocykl to sam powinieneś to wiedzieć!! :)

 

 

Sorry ale nie moge sie zgodzić :) Jeśli odniosłeś się do życia realnego to za chiny nie da rady zrobić kondycji w tyg, to jest po prostu niemożliwe :) wiadomo, zależy jaki masz materiał ludzki z jakim startujesz na trening, ale często jest on zróżnicowany bo są różne typy zawodników (szybkościowcy, wytrzymałościowcy) lub są czesto po przebytych urazach dłuższych lub krótszych. Poza tym trzeba umiejętnie dawkować trening. Nie mogę się zgodzić, że w 2 tyg zrobisz kondycje bo to niemożliwe. Pomyśl sobie, bierzesz człowieka z ulicy albo amatora piłki nożnej, albo człowieka z 1. ligi po kontuzji, robisz mu trening - zajazd do odcięcia sił przez 2 tyg i myslisz, że będzie wszystko ok a on będzie gotowy do treningu? No way.

Odnośnik do komentarza

W 2 tygodnie da się, o ile w ciągu roku trenujesz normalnie. Dawno temu byłem na obozie, 2 tygodnie w górach, codziennie rano bieganie. Wieczorem trening (trenowałem karate). Po tych 2 tygodniach mogłem biec kilka kilometrów bez zadyszki, a na początku obozu ledwo dobiegłem pierwszego dnia. Oczywiście człowieka z ulicy nie wytrenujesz, ale piłkarza, który codziennie ćwiczy można przygotować w 14 dni.

Odnośnik do komentarza

W przerwie letniej kluby robią zazwyczaj 2 zgrupowania. Pierwsze 10-14 dni (zazwyczaj) typowo kondycyjne, na których mało jest zajęć z piłkami. Drugie zgrupowanie (minimum 7 dni) to już są treningi z piłką. Do tego kluby, które mają przerwę zimową organizują w styczniu/lutym obozy, na których też często kondycję się ćwiczy.

 

Mi się trochę nie podoba to, że w nowym FM trening jest zbyt bardzo ogólnikowy, w sensie, że możemy wybrać tylko między tym co nam gra oferuje.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to niekoniecznie tu powinienem pisać, ale nie wiem czy nie znalazłem błędu. Prowadząc Sydney FC złożyłem wniosek do dwóch reprezentacji o posadę i w każdym przypadku dostałem informację, że nie będą rozpatrywać mojej kandydatury, ponieważ niedawno sam je porzuciłem. Taka sama sytuacja miała miejsce z klubem do którego z ciekawości również złożyłem propozycję prowadzenia...O co chodzi?

Odnośnik do komentarza

A ja powrócę do kwestii treningu.

 

Już na pełnej wersji gry zacząłem od nowa grać Bayernem i....

połowa składu ma wakacje do 22.07, a gra się rozpoczyna już w pierwszej połowie czerwca.

Ustawiłem przez dobre 3-4 tygodnie sam trening kondycyjny, z wysoką intensywnością, potem tydzień treningu taktycznego i przed meczem zgranie.

Efekt bardzo dobry. Przed meczem z BVB mogłem zagrać tylko 1 mecz towarzyski i powiem szczerze, że efekty są świetnie.

Z kondycją po meczu zawodników nie miałem problemu, a sam mecz wygrałem. Grając w wersję beta, inaczej ustawiłem trening i efekt był taki, że w ciągu 2,5 tygodnia grając mecze kondycja graczy przed meczem wynosiła średnio 75% zaledwie.

Odnośnik do komentarza

Ustawiłem przez dobre 3-4 tygodnie sam trening kondycyjny, z wysoką intensywnością, potem tydzień treningu taktycznego i przed meczem zgranie.

Efekt bardzo dobry. Przed meczem z BVB mogłem zagrać tylko 1 mecz towarzyski i powiem szczerze, że efekty są świetnie.

Z kondycją po meczu zawodników nie miałem problemu, a sam mecz wygrałem. Grając w wersję beta, inaczej ustawiłem trening i efekt był taki, że w ciągu 2,5 tygodnia grając mecze kondycja graczy przed meczem wynosiła średnio 75% zaledwie.

 

szkoła Dragomira Okuki :)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie zakańcza się mecz Polski u 19 i klikam na wynik i pokazuje mi sie analiza meczu (kto grał,kto strzelał itd) ,kończy się mecz Seniorskiej Reprezentacji i klikam na wynik i generuje mi się mecz do oglądania więc pytanie jak obejrzeć taką analizę jak w kadrze u 19 ?

 

Klikasz prawym na mecz w newsie i tam powinieneś mieć do wyboru co chcesz zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Chciałem dać chłopakom na święta wolne i nie widzę opcji tak jak było w poprzednich wersjach ze daje wszystkim zawodnikom 1 tydz wolnego, muszę to robić każdemu z osobna czy jak?

Możesz zaznaczyć wszystkich piłkarzy, wystarczy zaznaczyć bramkarza, następnie wciśnąć CTRL i kliknąc na ostatniego zawodnika na liście, następnie dać prawym przycyskiem myszy, trening -> odpoczynek -> 7 dni.

 

Poproszę o pomoc, sprawa banalna, aczkolwiek jestem bezradny. Gdzie ustawić opcję by treningami, (przy okazji) konferencjami zajmował się mój asystent. Jakoś nie mogę tego znaleźć. Pozdr.

Wybierasz swoje imię i nazwisko, następnie wybierasz bodajże 'zadania współpracowników'.

Możesz też spróbować przez roznowę z asystentem, opcję znajdziesz jak wejdziesz w jego profil.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...