Skocz do zawartości

Heroes comeback


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

7 październik 2009, Warszawa

 

Czas na derby Warszawy! Niestety przed spotkaniem byliśmy poważnie osłabieni. Brak Vrdoljaka, Gola i Radovicia powodował, że nie byliśmy aż tak mocnymi faworytami. I nic nie zapowiadało takiego pogromu na Konwiktorskiej. Do przerwy prowadziliśmy po indywidualnej akcji Szałachowskiego. Niedługo później podanie Rodionova wykorzystał Bonaventure Kalou. Potem wynik podniósł strzałem głową Yssouf Kone. Na 1:3 bramkę honorową strzelił Gołębiewski, a w 78 minucie "kropkę nad i" postawił Takesure Chinyama i niespodziewanie ogrywamy odwiecznych rywali aż 4:1!

 

 

9/30 kolejka Ekstraklasy

Legia Warszawa - Polonia Warszawa

Szałachowski 17'

Kalou 48'

Kone 62'

Gołębiewski 68'

Chinyama 78'

 

Szamotulski - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Wolski (Rybus 70'), Furman (Chinyama 75'), Kalou - Rodionov, Kone (Ilan 84'), Szałachowski

MoM: Yssouf Kone 8.4

Frekwencja: 7150 widzów

 

Wyniki 9 kolejka

 

Konferencja prasowa:

"Zwycięstwo w derbach Warszawy zawsze daje mnóstwo radości. Dzięki temu w mieście do następnego spotkania panuje jeden klub. Czy jestem zaskoczony aż tak okazałym wynikiem? Szczerze? Tak. Nie spodziewałem się, że bez trzech podstawowych zawodników możemy zagrać tak dobrze. Teraz rodzi się pytanie - czy to my jesteśmy tak mocni, czy Polonia jest tak słaba?"

Odnośnik do komentarza

8 październik 2009, Warszawa

 

Po meczu mieliśmy 10 dni przerwy na reprezentacje. Ja dałem dwa dni wolnego piłkarzom po okazałym zwycięstwie w Derbach. Mimo to i tak udałem się do biura klubowego, by załatwić kilka spraw papierkowych. Gdy przeglądałem listy ktoś zapukał do drzwi. Oczywiście grzecznie zawołałem "proszę wejść". To był Prezes z jakąś ekstra laską. Na chwilę mnie zamurowało...

-Kamilu, chciałem, abyś poznał naszą nową sekretarkę - Sylwię. - powiedział zadowolony Prezes. - Dzisiaj podpisała z nami kontrakt. Jak chcesz możesz zostać te papierzyska, złóż tylko kilka podpisów. Sylwia się nimi zajmie. Dobra, ja lecę, bo mam kilka rozmów.

Sylwia usiadła na krześle, a ja wciąż zbytnio nie wiedziałem co powiedzieć.

-Dużo o Tobie słyszałam od Prezesa.

-Aż się boję...

Zaśmiała się

-Same pozytywy, zapewniam. No dobra, złóż kilka podpisików . Ja idę do sekretariatu. Wiesz gdzie mnie szukać jakby co.

I wyszła... musiałem usiąść i się ogarnąć. Również psychicznie, bo mając świadomość, że taka laska jest na wyciągnięcie ręki... muszę spróbować ją poderwać!

Odnośnik do komentarza

Jako, że zacząłem teraz drugi sezon w grze to trochę szybciej będzie szło opowiadanie ;)

 

17.10.2009 Ekstraklasa [10/30]

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2:0

Choto 59' Chinyama 75'

MoM: Radović 8.5

 

Wciąż utrzymujemy się na pozycji lidera. Ważne, że po niezłym meczu z Polonią utrzymaliśmy podobne tempo z Cracovią. Długo w tym meczu jednak nie byliśmy pewni swego. Na szczęście sytuację uratowali dwaj reprezentanci Zimbabwe.

 

Tabela po 10 kolejkach

 

24.10.2009 Ekstraklasa [11/30]

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:2

Zając 39' Astiz 58' Zieńczuk 73'

MoM: Zieńczuk 8.7

 

Byłem wściekły gdy sędzia podyktował rzut wolny w 73 minucie. Tylko nie wiedziałem na kogo bardziej. Na moich piłkarzy czy na arbitra. Zieńczuk był dzisiaj klasą samą w sobie. Jak na razie u siebie gramy baardzo w kratkę. Aż za bardzo.

Odnośnik do komentarza

31.10.2009 Ekstraklasa [12/30]

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1

Bonaventure Kalou 20'

MoM: Marian Kelemen 9.1 (Why?)

 

Mecz całkowicie pod naszą kontrolą. Brakuje tylko wykończenia (16 strzałów!). Zastanawia mnie tylko dlaczego Kelemen - bramkarz Śląska Wrocław dostał tytuł zawodnika meczu??? Jedyne wytłumaczenie to fakt, że gospodarze nie przegrali wyżej.

 

 

4.11.2009 Puchar Polski 3 rnd

Legia Warszawa - MKS Kluczbork 3:2

Szczepanik 26'

Radović 32'

Tuszyński 51'

Vrdoljak 65'

Kucharczyk 78'

MoM: Radović 8.5

 

Gdyby nie Kucharczyk... niemal 15000 widzów przeżyło niesamowitą nerwówkę. Ale awansujemy dalej. Łatwo już nie będzie. Kolejnym rywalem Lechia Gdańsk.

Odnośnik do komentarza

5 listopad 2009, Warszawa

 

Punktualnie o godzinie 11 miałem stawić się na boisku bocznym. Byłem bardzo ciekaw o co chodzi, bo Prezes mi nic nie powiedział. Czekałem, siedząc na ławce, a na boisko zaczęły wbiegać jakieś dziewczyny. Byłem lekko zaskoczony. One jak nigdy nic zaczęły wyjmować piłki jakby zaraz miał zacząć się trening. W końcu pojawił się Leszek Miklas wraz z jakąś kobietą. Na oko miała ok 20 lat.

-Witaj, o to Tihana Nemcic. Była zawodniczką Dinama Zagrzeb w sekcji żeńskiej, ale ściągnęliśmy ją do Polski. Ma być grającym trenerem naszej nowo powstałej sekcji żeńskiej w piłce nożna. - powiedział z dumą Prezes.

-To my mamy sekcję żeńską? - Spytałem lekko zdziwiony.

-Od tygodnia. Chcę wykorzystać duże zainteresowanie wśród kobiet i zachęcić trochę dziewczyn do treningu. Na razie będzie kilka sparingów, potem pomyślimy o lidze. Tihana jeszcze słabo mówi po polsku, ale zapisała się na kursy. Na dłuższy czas zostanie u nas i chciałbym, abyś się ją trochę zaopiekował. Przyda się też kilka cennych rad jako trener. - mówił zdecydowanie zadowolony moją reakcją na Tihanę. Spoglądałem na ją jak urzeczony. - Tihana zostawię Was. Trening ma potrwać 45 minut, a potem przyjdź do mojego biura to dopełnimy formalności papierkowych. - zwrócił się do jej po angielsku.

-Ok (tego chyba nie trzeba tłumaczyć ;)) - odpowiedziała.

Przedstawiłem się i trochę zaczęliśmy rozmawiać o niej . W między czasie zwracaliśmy uwagi dziewczętom. Były w wieku 15-20 lat. Dwie, trzy zrobiły na mnie niezłe wrażenie. Miały dobry drybling i technikę.

-To co jest ciekawego do robienia w Warszawie? - spytała Tihana po treningu.

-Jest sporo klubów, można zwiedzić Łazienki... - zacząłem jej wymieniać.

-To pokażesz mi trochę stolicy, któregoś dnia?

-Jasne. Teraz nie mogę, bo w sobotę mecz z Zagłębiem... ale w niedzielę możemy się umówić i gdzieś wybrać.

-Ok, trzymaj mój numer telefonu i czekam. - powiedziała dając kartkę z numerem telefonu. - Ja muszę lecieć do Prezesa. Dziewczyny zbierajcie się! Miłego dnia Kamil. - machając mi ręką poszła.

Spojrzałem jeszcze raz na kartkę z numerem telefonu... nie sądziłem, że zostając tutaj trenerem tyle lasek zacznie się kręcić wokół mnie. Najpierw Sylwia, teraz Tihana... zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza

7.11.2009 Ekstraklasa [13/30]

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:4

Djokić 31' 52'

Wilczek 38' 89'

Chinyama 90'

MoM: Wilczek 8.8

 

Tego meczu wolę nie komentować...

 

11.11.2009 Ekstraklasa [14/30]

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2

Rodionov 21'

Dudzic 52'

Radović 78'

MoM: Chinyama 7.8

 

Dzięki naszemu kapitanowi możemy wracać do miasta z podniesioną głową. Przez te trzy dni wolałem się nie pokazywać po porażce z Zagłębiem. Ale odbiliśmy to sobie w Łodzi z odwiecznym rywalem.

 

 

21.11.2009 Ekstraklasa [15/30]

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:1

Poźniak 21'

MoM: Poźniak 7.8

 

Jest źle. Przegrywamy drugi mecz z rzędu na własnym terenie. Na półmetku sezonu w tabeli zajmujemy drugie miejsce i mamy tyle samo punktów co Korona Kielce (28). Do przerwy zimowej dwa mecze ligowe i spotkanie pucharowe...z Lechią.

Odnośnik do komentarza

28.11.2009 Ekstraklasa [16/30]

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:1

Astiz 32'

Małecki 85'

MoM: Astiz 8.3

 

Świetny mecz Astiza. Zarówno w defensywie... jak i się okazało w ofensywie. Dał nam bardzo ważną bramkę. Udało się zdobyć jeden punkt na trudnym terenie.

 

5.12.2009 Ekstraklasa [17/30]

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1

Rodionov 83'

Jeż 89'

MoM: Jeż 7.3

 

O ile z tamtego remisu z Wisłą byłem zadowolony to z tego już niekoniecznie. Przez to, że nie wygraliśmy spadamy na trzecie miejsce w lidze.

 

Tabela po 17 kolejkach

 

16.12.2009 Puchar Polski 4 rnd.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3

Rodionov 52'

Manu 68'

Lukjanovs 72

Kone 90'

MoM: Rodionov 9.0

 

Po zwycięstwie awansujemy do ćwierćfinału. Tam Ci, których najbardziej nie lubię z ligi... Lech Poznań.

Odnośnik do komentarza

@bacao jak widać FM bierze przykład z rzeczywistości i są kluby, które raz na jakiś czas zaskakują ;)

 

Transfery zimowe

Do klubu:

Slaven Barisic = 60 tys. (Slavonac)

Oscar = 3,3 mln (Sao Paolo)

Mateusz Cetnarski = 800 tys. (GKS Bełchatów)

Peter Pekarik = 1,7 mln (WfL Wolfsburg)

Grzegorz Szandomierski = 1.5 mln (Jagiellonia Białystok)

 

Z klubu:

Maciej Rybus = 1.1 mln (FC Liverpool)

Ilan = 325 tys. (Sampdoria Genoa)

Yssouf Kone = 2.8 mln (Celtic Glasgow)

Wojciech Skaba = 150 tys. (FK Molde)

Astiz = 1.4 mln (SC Heerenveen)

Bonaventure Kalou = rozwiązanie kontraktu

 

Transfery Świat - styczeń

Transfery Polska - styczeń

Transfery Polska - luty

 

MECZE SPARINGOWE

 

Jestem zadowolony z transferów zimowych. Tacy piłkarze jak: Sandomierski, Cetnarski, Oscar czy Barisić to zawodnicy, którzy w przyszłości mogą podbijać Europę. Do tego Pekarik, który będzie walczył na prawej stronie z Rzeźniczakiem. Jeżeli chodzi o tych, którzy odeszli to nie spełniali oni moich oczekiwań. Ilan w ostatnich meczach zaczął siadać na ławce. Kone nie grał na miarę swoich możliwości. Jedynie w przypadku Astiza i Rybusa na ich odejście skusiły mnie pieniądze. Sparingi traktowałem jako rozgrzewkę dla zespołu przed arcyważnym dwumeczem z Lechem Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Odnośnik do komentarza

@bacao pewnie jakbym poczekał jeszcze z rok/dwa to tak. Ale nie był mi potrzebny, więc dałem go na sprzedaż.

 

Dnia 31 stycznia 2010 zostałem tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Maroko. Dlaczego tymczasowym? Uzgodniłem z ZPN (głównie oni tak chcieli), że przed eliminacjami do PNA znajdą szkoleniowca z Afryki, który lepiej zna tamtejsze realia. Ja się cieszę, bo przez te kilka miesięcy zbiorę nowe doświadczenia i poznam nowych graczy. W dodatku będę miał nowe znajomości w świecie footballu, które przydadzą się w przyszłości. Drużynę poprowadzę w przynajmniej dwóch meczach:

 

 

3 marzec 2010 vs Antigua i Barbuda

5 czerwiec 2010 vs Arabia Saudyjska

Odnośnik do komentarza

Puchar Polski Ćwierćfinał

 

10.02.2010

Te dwa mecze mogły spowodować, że stworzymy historię. 21,5 kibiców też miało taką nadzieję. Djurdjević już w 3 minucie chciał nam zdmuchnąć te nadzieje potężnym strzałem za pola karnego. Jednak już w 20 minucie wróciliśmy do gry. Cetnarski próbował pokonać Buricia, ale ten obronił strzał. Przy dobitce Radovicia nie miał już szans i było 1:1. Dwie minuty później Lech znów wyszedł na prowadzenie po golu Arce. To był naprawdę szalony mecz! W 38 minucie Rodionov zagrał piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Kelhar i pokonał strzałem głową bramkarza. Do przerwy było 2:2. Wynik ustalił już na początku drugiej połowy Nade wykorzystując znakomite podanie Cetnarskiego. Jeszcze w doliczonym czasie meczu świetną okazję miał Arce, ale doskonale spisał się Sandomierski broniąc jego strzał z bliska! Wygrywamy 3:2!

Radović 20', Kelhar 38, Nade 46' - Djurdjević 3' Arce 22'

 

17.02.2010

Na rewanż jechaliśmy w bardzo dobrych nastrojach. Wiedzieliśmy, że każdy remis daje awans do półfinału. Nasze dobre humory zdmuchnął Arce. W 47 minucie strzelił z rzutu karnego. Fatalnie zachował się Pekarik, który spowodował jedenastkę. Doszło do dogrywki. Tam długo się męczyliśmy. Ale w 112 minucie decydującą bramkę strzelił Rodionov. 1:1 oznacza, że to my awansujemy do półfinału Pucharu Polski. Tam podejmiemy Znicz Pruszków, co oznacza, że mamy otwartą drogę do Finału!

Arce 47' - Rodionov 112'

Odnośnik do komentarza

18.02.2010, Warszawa

Dzień po meczu (czwartek) postanowiłem trochę odreagować. Wraz z Tihaną wybraliśmy się do restauracji. Przyznam, że odkąd się poznaliśmy w listopadzie to po za meczami spędzamy ze sobą dosyć dużo czasu. Czasami wpada do mnie wieczorem i oglądamy jakieś filmy z polskimi napisami. Dzięki temu lepiej poznaje nasz ojczysty język. Choć przyznam, że śmieszy mnie trochę gdy mówi wyrazy z "cz", "sz"... Ale w miejscach publicznych wciąż rozmawiamy po angielsku. Jedynie gdy jesteśmy sami to stara się mówić "po naszemu". Postanowiłem pójść do restauracji... "Od zmierzchu do świtu". Zaintrygowała mnie i Tihanę nazwa niczym z filmu Tarantino. Jednocześnie skojarzyłem, że bary Marcina też się tak nazywały. Interesujące...

Gdy weszliśmy panowała mimo wszystko fajna atmosfera. Może nie taka jak w filmie, ale była fajna muzyka. Był parkiet, więc było można potańczyć. Gdy usiedliśmy za stołem podeszła do nas... Anka!

-Czemu mnie Twój widok nie dziwi? - spytałem ją.

-Marcin zainwestował w restauracje, sprzedając bar w Gdańsku. W tej chwili mamy trzy knajpy w Warszawie i jedną w Ząbkach. Podać coś? - spytała

Tihana jeszcze nie rozumiała tak świetnie polskiego, więc była trochę zdezorientowana. Zamówiliśmy po spaghetti. W między czasie zacząłem jej tłumaczyć, że ta restauracja należy do brata. a Anka to jego dziewczyna.

Ania przyniosła nam jedzenie. Na początku delektowaliśmy się posiłkiem, a potem zaczęliśmy rozmawiać... oczywiście o piłce nożnej. Tihana powiedział, że dostała powołanie do reprezentacji. Trwały kwalifikacje do Mundialu w Niemczech. Dosiadł do nas Marcin.

-Co tam braciszku? Oglądałem obydwa mecze z Lechem. Gratulacje.

-Dzięki. Możliwe, że Puchar Polski to jedyne trofeum o, które będzie trzeba walczyć...

Przerwałem, bo weszli dwaj napakowani faceci.

-Tylko nie oni... - mruknął Marcin. A ja wiedziałem kim są. To Thomson i Baron. Ci sami, którzy napadli mnie przed moim domem.

-Pomóc Ci? - spytałem

-Siedź. - odpowiedział.

Był tylko jeden ochroniarz. Miałem wątpliwości, by dali sobie radę.

-Czego chcecie - spytał Marcin.

-Szef wciąż czeka na ostatnią transzę kasy. - odpowiedział Thomson.

-Fuc*... - przeklnął.

-Nie mów, że zapomniałeś? - spytał Baron.

-Wpłacę jutro, obiecuję...

-Miało być wczoraj, wiesz, że szef nie lubi czekać.

-Wiesz co Baron, może zabierzemy sobie parę rzeczy jako "napiwek". Tam wisi np. fajny telewizor...

Zaśmieli się. Marcin się porządnie zdenerwował.

-Nie macie prawa niczego stąd zabrać!

-Bo co? Zadzwonisz na policję? hahaha...

Po chwili stało się coś czego absolutnie się nie spodziewałem po moim bracie. Ruszył z pięścią skierowaną ku Baronowi. Thomson był szybszy i zablokował jego cios. Chwycił i wykręcił rękę. Ochroniarz próbował coś zrobić, by powstrzymać przeciwnika, ale Baron zablokował mu drogę i kopnął w brzuch. Postanowiłem zadziałać. Wstałem i ruszyłem w stronę Thomsona, który trzymał rękę Marcina. Ja złapałem go od tyłu w nelsonie. Przypomniałem sobie jak oglądałem sobie WWE i zrobiłem coś w stylu suplexa. Tihana też chciała pomóc. Chwyciła jakiś wazon i walnęła z całej siły w głowę Barona. Ja jeszcze chwyciłem nogę Thomsona i zrobiłem mu dźwignię. Baron zawołał coś w stylu "spadamy" i zaczął uciekać. Ja puściłem Thomsona, a ten pobiegł za nim.

-Jak do jutra nie wpłynie ostatnia kasa szef inaczej z Tobą pogada!

 

Okazało się, że Marcin zupełnie zapomniał, że miał wpłacić ostatnie 5000 za bar, który wynajął w Gdańsku. Od razu wszedł na kompa i przelewem wysłał kasę... a my z Tihaną wróciliśmy do mnie do domu. Było już późno, więc nie pozwoliłem jej wrócić do siebie. Mimo wszystko udało się jeszcze spędzić miło ten wieczór przy winie i filmie w tv.

Odnośnik do komentarza

20.02.2010 Ekstraklasa [18/30]

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 5:2

Żewłakow 18' 31' 45+3'

Buzała 26' 76'

Kelhar 51'

Radović 65'

MoM: Żewłakow 9.6

 

Obrona dziurawa... nie wiem co się stało. Myślałem, że po takim dwumeczu z Lechem powinniśmy roznieść GKS...

 

27.02.2010 Ekstraklasa [19/30]

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:0

Oscar 54'

MoM: Wawrzyniak 7.3

 

Mecz na miarę Oscara. Można było wygrać wyżej, ale na 12 strzałów mieliśmy tylko 3 celne! Trzeba popracować nad wykończeniem...

Odnośnik do komentarza

Marzec 2010

 

Ekstraklasa:

[20/30] vs Jagiellonia 4:1 (D) [Vrdoljak, Radović, Chinyama, Rodionov]

[21/30] vs Lech 1:2 (W) [Rodionov)

[22/30] vs Polonia Bytom (W) 3:2 [szałachowski, Radović, Chinyama]

[23/30] vs Cracovia 2:1 [Cetnarski, sam.Sascheka)

 

Puchar Polski:

1/2 vs Znicz Pruszków 4:0 [Rzeźniczak, Kucharczyk, Chinyama, Oscar]

1/2 vs Znicz Pruszków 1:1 [Kucharczyk]

 

W lidze przegraliśmy tylko z Lechem, ale i tak już raczej nie mamy szans na mistrzostwo. "Kolejorz" już w kwietniu może zapewnić sobie tytuł. Na szczęście zostanie nam Puchar Polski. Tam w finale podejmujemy Śląsk Wrocław.

 

Reprezentacja:

Sparing vs Antigua i Barbuda 4:0 [Taarabt, Chamakh, Boussoufa, Chihi]

 

Na razie będę prowadził opka w takiej formie.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2010

 

Ekstraklasa:

[24/30] vs Polonia Warszawa (D) 1:0 [Rodionov]

[25/30] vs Korona Kielce (D) 1:2 [Rzeźniczak]

[26/30] vs Ruch Chorzów (W) 2:2 [Kucharczyk, Radović]

[27/30] vs Śląsk Wrocław (D) 0:4

 

Najgorszy miesiąc w mojej karierze. Już pewne, że nie zdobędziemy mistrzostwa kraju, a tytuł obroni Lech Poznań. Przegraliśmy wysoko ze Śląskiem, a gramy z nimi w Finale Pucharu Polski... bardzo się obawiam tego spotkania, ale jeżeli wygramy to będzie nasze jedyne trofeum w tym sezonie. Powoli niepewna staje się moja pozycja w klubie, ale wciąż mogę jeszcze utrzymać stanowisko...

Odnośnik do komentarza

30 kwietnia 2010, Warszawa

 

Mistrzostwa Polski nie zdobędę. Wydaje się, że na Puchar Polski zespół z takimi wynikami w lidze też nie ma szans. Nie dziwcie się, że na spotkanie z Prezesem Kosmalą szedłem z spuszczoną głową. Chciałem zapukać do drzwi, ale lekko się zawahałem...ze zdziwieniem zobaczyłem jednak, że one się otwierają, a pojawia się w nich Tihana. Nic nie powiedziała. Położyła tylko rękę na moim barku i... uśmiechnęła się. Byłem mocno zaskoczony.

-Kamil wejdź! - zawołał Prezes. "Raz kozie śmierć" przeszła mi myśl po głowie.

-Chciał mnie Prezes widzieć?

-Tak... Kiedy przychodziłeś do klubu wszyscy mnie krytykowali... że jesteś za młody, niedoświadczony i takie tam... Teraz media czują satysfakcję, bo na miesiąc przed końcem ligi wiadomo, że nie zdobędziemy kolejny rok z rzędu mistrzostwa. Wciąż zostaje nam Puchar, ale wielu sądzi, że nie mamy szans po porażce u siebie 0:4...

-Prezesie...

-Nie przerywaj!

Nalał sobie i mi wody.

-Jeżeli zdobędziesz Puchar Polski przedłużę z Tobą o kolejny rok kontrakt (do 2012). To jest mój jedyny warunek.

 

Nie wiedziałem co powiedzieć...napiłem się, a on kontynuował.

-Pamiętasz naszą pierwszą rozmowę? Mówiłeś, żebyśmy nie oczekiwali mistrzostwa w pierwszym roku pracy. Ale widzę, że są postępy. Jeżeli popracujesz nad moralami zespołu i załatamy dziurę po stracie Astiza to ... wierzę... zdobędziemy mistrza. Musisz tylko dotrzeć do chłopaków.

 

Cały czas nie mogłem nic z siebie wydusić. Przez ostatni miesiąc media kładły pod te mną kłody... a Prezes mi dalej ufa.

-Dziękuję.

-Nie dziękuj, tylko bierz się do roboty! Po finale Pucharu Polski spotkamy się i uzgodnimy co dalej...

 

Wstałem i zacząłem udawać się ku drzwi...

-Kamil... naprawdę wierzę w Twoje umiejętności.

 

Kiwnąłem głową i wyszedłem.

Odnośnik do komentarza

Maj 2010

 

Ekstraklasa:

[28/30] vs Zagłębie Lubin 0:1

[29/30] vs Widzew Łódź 4:0 [Radović 2x, Rodionov 2x]

[30/30] vs Górnik Zabrze 2:2 [Rodionov, Nade]

 

Koniec ligi. Ostatecznie kończymy... na 5 miejscu. Nie daje nam to nawet Ligi Europejskiej. Dlatego jedyną dla mnie szansą był finał Pucharu Polski w Chorzowie...

 

5 maj 2010

Cała Polska oglądała ten mecz, a na antenie TVP1 komentowali... Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz!

 

WS:Ze stadionu Śląskiego w Chorzowie witają Państwa!...

DS:Dariusz Szpakowski

WS:I Włodzimierz Szaranowicz

DS:To może być historyczny dzień dla młodego, 31-letniego szkoleniowca Legii Warszawa - Kamila Gieroby. Jeżeli jego zespół pokona dziś Śląsk Wrocław to zdobędzie ten manager swoje pierwsze trofeum w karierze!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DS: Druga minuta spotkania. Oscar podaje do Cetnarskiego, on zagrywa znakomicie w pole karne do Rodionova, Białorusin mija kiwką obrońcę iii..... GOOOOOOOOL! Legia wychodzi na prowadzenie!

WS: Prezydent Łukaszenka byłby z jego dumny!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DS: Kontra Śląska... Świetny rajd Soboty...Sobota, Sobota, SOOOOBOOOOTA i 1:1! 12 minuta spotkania!

WS: Piękny rajd pomocnika Śląska Wrocław. Ale gdzie był Pekarik w tej sytuacji?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DS: 16 minuta meczu. Janusz Gol zagrywa do Rodionova. On podaje do Nade...ależ błąd Łukasiewicza! Naaaaade i 2:1!

WS: Łukasiewicz dał się ograć jak przedszkolak.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DS: Rzut rożny! Do piłki podchodzi Mila. Zagrywa na dalszy słupek.... 2:2! Śląsk wraca do gry, a strzelił... Łukasiewicz!

WS: Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DS: Doliczony czas spotkania, czy będzie dogrywka ?! To może być decydująca akcja! Manu (pojawił się po przerwie) idzie na przebój prawą stroną boiska. Zagrywa do Radovic...Radović podaje do Chinyamy, CHINYAMA!!!!!!!!!

WS: Ta bramka to "kropka nad i"!

 

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:3

 

Stało się! Zdobyliśmy Puchar Polski, a mimo porażki w lidze atmosfera w zespole po sezonie była świetna. Wieczór z 5 maja zapamiętam na długo!

Odnośnik do komentarza

Ligi zarówno w Polsce jak i zagranicą doszły do finału rozgrywek.

 

Anglia:

BPL: 1.Chelsea, 2.Man City, 3.Arsenal ... 18.Birmingham, 19.Wigan, 20.Blackpool

nPower: 1.Middlesbrough 2.Portsmouth 3.Leeds... 22.Barnsley, 23.Preston, 24.Blackpool

Francja:

Lique 1: 1.Bordeaux, 2.Lyon, 3.OM ... 18.Arles, 19.Montpellier, 20.Stade Brestois

Lique 2: 1.Grenoble, 2.La Berrichonne, 3.Dijon .... 18.Tours, 19.Clemont 20.Evian TG

Grecja:

Superliga: 1.Panathinaikos, 2.Olympiakos, 3.PAOK ...14.Asteras, 15.Ergotelis, 16.Kerkyra

Hiszpania:

BBVA: 1.Real M., 2.FC Barcelona, 3.Atletico Madryt ... 18.Espanyol, 19.Malaga, 20.Hercules

Adelante: 1.Betis, 2.Valladolid, 3.Xerez ... 19.Alcoron, 20.Elche, 21.Villareal B., 22.Barcelona Athletic

Holandia:

Eredivisie: 1.Ajax, 2.PSV, 3.FC Groningen ... 16.Willem II, 17.NEC 18.Excelsior

Jupiler: 1.RKC, 2.Cambuur, 3.RBC ... 19.Haarlem, 20.Go Ahead

Niemcy:

Bundesliga: 1.Werder, 2.Schalke, 3.FC Bayern ... 17.Gladbach, 18.St.Pauli

2.Bundesliga: 1.VfL Bochum, 2.Augsburg 3.Cottbus... 17.Union Berlin, 18.Osnabruck

Polska:

Ekstraklasa: 1.Lech, 2.Śląsk, 3.Wisła ... 15.Cracovia, 16.Jagiellonia

I Liga: 1.GKS Bogdanka, 2.Piast Gliwice ... 15.Sandencja, 16.Flota, 17.Kolejarz, 18.GKP Gorzów

Portugalia:

Sagres: 1.FC Porto, 2.Benfica, 3.Braga ... 15.Beira-Mar, 16.Academica

Vitalis: 1.Academica ... 15.Arouca, 16.Chavez

Szkocja:

PL: 1.Celtic ... 12.Hamilton

1 liga: 1.Falkirk ... 10.Ayr

Turcja:

Ekstraklasa: 1.Galatasaray, 2.Trabzonspor, 3.Ankaragucu ... 16.Karabukspor, 17.Antalyaspor, 18.Kasimpasa

Włochy:

Serie A: 1.AC Milan, 2.Napoli, 3.Juventus Turyn... 18.Cagliari, 19.Cesena, 20.Brescia

 

Liga Mistrzów:

AC Milan - Manchester United 1:2

Ibrahimović - Rooney 2x

 

Liga Europejska:

Tottenham Hotspur - Manchester City 2:0

Crouch 2x

Odnośnik do komentarza

Statystyki zawodników

 

BRAMKARZE:

Grzegorz Sandomierski 10 m/ 19 str.b/ 2 cz.k./ 0 MPV

Grzegorz Szamotulski 20 m/ 24 str.b/ 7 cz.k/ 0 MVP

OBROŃCY:

Marcin Komorowski 5 m/ 0 br / 0 as/ 0 MVP

Michał Żyro 1 m/ 0 br/ 1 as/ 0 MVP

Peter Pekarik 11 m/ 0 br/ 1 as/ 0 MPV

Jakub Rzeźniczak 28 m/ 1 br/ 1 as/ 0 MVP

Dickson Choto 25 m/1 br / 3 as/ 0 MVP

Jakub Wawrzyniak 27 m /0 br/ 0 as/ 1 MVP

Dejan Kelhar 7 m/1 br / 0 as/ 0 MVP

POMOCNICY:

Janusz Gol 18 m/ 1 br / 2 as/ 0 MVP

Manu 8 m/0 br/ 0 as / 0 MVP

Dominik Furman 1 m / 0 br/ 0 as/ 0 MVP

Rafał Wolski 2 m/ 0 br/ 1 as/ 0 MVP

Ariel Borysiuk 17 m/ 0 br/ 4 as/ 0 MVP

Ivica Vrdoljak 23 m/ 4 br/ 5 as/ 2 MVP

Oscar 13 m/ 1 br/ 1 as/ 0 MVP

Miroslav Radović 25 m/ 8 br/ 5 as/ 2 MVP

Sebastian Szałachowski 18 m/ 3 br/ 2 as/ 0 MVP

Mateusz Cetnarski 13 m/ 1 br/ 4 as/ 2 MVP

NAPASTNICY:

Vitaly Rodionov 30 m/ 18 br/ 5 as/ 5 MVP

Michał Kucharczyk 14 m/ 1 br/ 1 as/ 0 MVP

Takesure Chinyama 19 m/ 5 br/ 3 as/ 1 MVP

Christian Nade 3 m/ 1 br/ 1 as/ 0 MVP

 

KRÓL STRZELCÓW: VITALY RODIONOV 18 BRAMEK

TRENER SEZONU: KAMIL GIEROBA 2 MIEJSCE

MŁODY PIŁKARZ ROKU: MATEUSZ CETNARSKI 3 MIEJSCE

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...