Skocz do zawartości

Liga Managerów 2012/13 - konkurs dla karierowiczów


tio

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko jest przebrnąć przez gąszcz opowiadań, które z góry są skazane na " porażkę ". Ilekroć odpalam nowego opka zawsze przeglądam pierwsze 2-3 posty. Jeśli nie ma fabuły, nie chce mi się czytać opisów spotkań. Sprawdzam jedynie wyniki. I szczerze mówiąc nie mam ochoty komentować opków statystycznych. Mogę to robić, jeśli opowiadanie mnie czymś zainteresuje. Pytanie tylko - czym? I wydaje mi się, że to jest właśnie czynnikiem determinującym niewielką ilość " komentarzy ".

Ktoś napomknął o tym, by spróbować pomagać " nowym ". Swego czasu Sztaficer pisał bardzo ciekawie, ale popełniał rażące błędy ( składniowe i interpunkcyjne ), Kiedy zacytowałem owe błędy, przestał pisać. Na dwoje babka wróżyła.

Zawsze powtarzałem, że jeśli ktoś decyduje się na opisywanie " na sucho " to musi mieć świadomość, że ilość wyświetleń oraz komentarzy nigdy nie będzie ogromna. A skoro tak, naturalnym jest ( według mnie ), że z czasem da sobie spokój i opek wyląduje w Archiwum ( aczkolwiek wyjątki się zdarzają ).

Odnośnik do komentarza

Tak jest, zrobić podział "Karier" na dwie części, a potem niektórzy będą się pieklić, że ich teksty powinny być w innym temacie, bo mają przeciez bujną wyobraźnię i czują się obrażani. To może pójdziemy w inny podział - "Kariery" i "Kariery, które niedługo wylądują w śmietniku"? I ten drugi podzielić na tematy - "Kariery, którym upadnie save", "Kariery - nie mam pomysu na napisanie czegoś dobrego, ale i tak powku*wiam czytelników" i np. "Kariery - przegrywam piąty mecz z rzędu i zaczynam się irytować."

 

Tak na serio - niech każdy pisze na miarę swoich możliwości. Pal licho tę fabułę, nie piszcie jej jak nie chcecie. Tylko potem nie dziwicie się temu, że "moje opowiadanie ma mniej komentarzy niż opowiadanie Wengera, o co chodzi?" No tak, robisz coś bardzo dobrego - jesteś doceniany, proste. :)

Odnośnik do komentarza

Niepotrzebnie dodawałeś to ostatnie zdanie. Powstanie kolejny dział, który będzie wyróżniał osoby dobre, ale nie tak dobre jak te najlepsze? Będzie to totalnie niepotrzebny temat, do którego trzeba będzie wymyślić reguły, na mocy których dany użytkownik może się w nim znaleźć. Przez to do "Ligi Managerów" będzie musiał zostać dodany tytuł "Czekający miesiąca (?)" i często będzie on pewnie wybierany na siłę, żeby nie dać niektórym użytkownikom do zrozumienia, że w danym miesiącu nikt nie zasłużył na wyróżnienie. Podział jest dobry - najprostszy i najbardziej czytelny, a niech każdy sobie dobiera to, co lubi czytać. Ja tylko ubolewam nad tym, że poziom tekstów spada. Nie chodzi nawet o samą treść i fabułę, ale raczej o zaangażowanie (tak, tak, powtarzam to setny raz, może do niektórych do trafi.) :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mnie osobiście strasznie podoba się Opek Miki088. Oczywiście mowa o mianie debiutanta miesiąca. O Feanorze nie wspominam, bo na razie mało wpisów dodał ( może i lepiej ), ale on już swoje że tak powiem 'pokazał', więc dajmy szansę innym :D

Odnośnik do komentarza

Uznaliśmy, że na tytuł Debiutanta kwietnia najbardziej zasługuje buli1992 za swoje opowiadanie Niech żyje. Tak naprawdę jednak brakło dla niego rozsądnych alternatyw. Niewiele bowiem pojawiło się nowych opowiadań w marcu, zwłaszcza takich, które mogłyby zostać nominowane.

 

Niestety trudno było nam wskazać wartościowe opowiadanie, którego autor mógłby zostać uznany za Menedżera miesiąca. Niestety zaobserwowaliśmy posuchę na naszym karierowym poletku w marcu, ale wypada mieć nadzieję, że kwiecień będzie już tylko lepszy :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Analizowałem ostatnio stare opowiadania i nie sposób nie zauważyć, że kiedyś ludzie pisali lepiej. Kiedyś liczba odsłon i komentarzy była ogromna, przez co twórcy mieli zapał do pisania. To tak jak ze sportem - jak ludzie kibicują i motywują, poprawiasz wyniki. A dzisiaj? Ci co trafiają do działu " opowiadania " jak już tam są, nie piszą w ogóle, albo tworzą coś co kilkanaście dni. W efekcie ten dział powinien nosić nazwę " kariera Fenomena " bo tylko ten chłopiec tam cokolwiek umieszcza.

Pozostali mają problem z budowaniem fabuły. Nie wiem z czego to wynika. Są starzy wyjadacze ktorym też już się nie chce pisać. Bo cokolwiek nie napiszą, zaraz jest najlepsze, chociaż wcale nie jest.

Ale znani autorzy budowali swą renomę latami. A większość dzisiejszych autotrów wchodzi po to, by dodać cokolwiek - i w efekcie po kilku tygodniach opowiadanie trafia do archiwum.

Ja się wcale nie dziwię, że nie ma rozwiązania konkursu z poprzedniego miesiąca. Z tego pewnie też nie będzie.

Szkoda, że ludzie coraz mniej piszą, coraz mniej bawią się językiem, coraz mniej rozbudowują fabułę.

Odnośnik do komentarza

W pełni zgadzam się z tym, że poziom spada i z tym, że w sumie w "Opowiadaniach" tylko Fenomen dodaje części regularnie. W tym momencie muszę się bronić, bo niejako zostałem wywołany do tablicy. Nie dodaję postów regularnie - to się zgadza, ale z tego względu, że po prostu nie mam czasu. Moi czytelnicy (albo chociaż ci, którzy czasami zaglądają) wiedzą, że posty pojawiają się rzadko (już zrobię reklamę, odcinek "Królowej..." pojawi się dziś). Nieregularność w dodawaniu postów wynika również z tego, iż prowadzę fabułę (a przynajmniej staram się), więc ciężko jest przysiąść, aby codziennie napisać nowy rozdział. Nie jestem zawodowym pisarzem i potrzebuję czasu, aby coś sensownego umieścić. Zauważ, że Fenomen nie prowadzi już tak rozbuowanych wątków. Dlatego może to robić szybciej, bo tak naprawdę jego opowiadanie (bardzo dobre) sprowadza się do opisu spotkań.

 

Nelson, jeśli chodzi o ciebie, to w tej chwili masz najlepszy opek w dziale "Karier", nie ma co się oszukiwać. Nie wiem na czym polega milczenie w dziale "Liga Managerów". Wenger bodajże w swoim opku napisał, że w tej części roku ma inne rzeczy do roboty niż pisanie, więc pewnie nie ma czasu też zajmować się Ligą. Został sam Fenomen i może trzeba jakichś ludzi dołączyć, żeby ten dział ruszył albo powrócić do starych zasad i tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...