Skocz do zawartości

Do widzenia Panie Smuda!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziu, miałem już cały post gotowy to przez przypadek wcisnąłem backspace xD. Zaraz po meczu ze Słowenią musiałem odrzucić 7 zawodników, szkoda bo myślałem, że zagramy chociaż 2 sparingi w 30 osobowym zespole. Zdecydowałem, że na Euro nie pojadą: Maciej Sadlok (kontuzja), Thiago Cionek, Adam Kupczyk, Damian Zbozień, Patryk Małecki, Ariel Borysiuk, Bartosz Szeliga, Lukas Jutkiewicz. W miejsce Sadloka na euro powołany został Alan Stulin. Drugi sparing zagraliśmy z Bułgarią, która też jest finalistą Euro 2016. W 32 minucie przegrywaliśmy 0:1, Delev wrzucał w pole karne, Sandomierski chciał wybić i zrobił to tak niefortunnie, że trafił w Dancha, ten nie mógł nic zrobić i piłka wpadła do siatki. W doliczonym czasie pierwszej połowy mamy 0:2, Starokin wrzucał w pole karne a bramkarza pokonał Tom. Pamiętacie go jeszcze? Naturalizowany brazylijczyk, myślę, że każdy kibic Wisły go kojarzy, napsuł naszym wiele krwi w eliminacjach do Ligi Mistrzów :) W 52 minucie strzelamy kontaktową bramkę, Wolski był faulowany w polu karnym a jedenastkę wykorzystał Grosicki. W 60 minucie 1:3, kolejne znakomite zagranie Deleva wykorzystał Ivanov, ogromny błąd Piszczka który nie upilnował Bułgara. W 70 minucie mamy... 1:4, tym razem Georgiev podał prostopadle do Ivanova i młody Bułgar strzelił swoją drugą bramkę. Cóż, Bułgaria sprowadził Nas na ziemie, musimy jeszcze wiele poprawić aby myśleć o mistrzostwie.

 

Mecz Towarzyski

Stadion im. Zdzisława Krzyszkiewicza - Bydgoszcz

Frk: 20,247

Polska 1:4 Bułgaria

 

32' Adam Danch sam. 0:1

45+1' Tom 0:2

52' Kamil Grosicki 1:2

60' Detelin Ivanov 1:3

70' Detelin Ivanov 1:4

 

Sandomierski - Kędziora (45' Piszczek) Glik (38' cz.k.) Danch Stulin (45' Ostrzołek) - Polański (45' Drewniak) Obraniak Grosicki Kupisz (45' Wolski) - Sobiech (45' Żyro) Pawłowski (45' Milik)

 

MotM: Detelin Ivanov 8.3

Odnośnik do komentarza

Ostatnim sparinpartnerem przed Euro była Szwajcaria, który również wystąpi na boiskach we Francji. Znowu początek meczu przespaliśmy, Xhaka wrzucił na długi słupek a tam Shaqiri pokonał Szczęsnego. Przed przerwą udało się wyrównać, Milik podał przed pole karne do Mierzejewskiego a ten huknął z pierwszej piłki nie dając szans bramkarzowi. Po przerwie mieliśmy raczej przewagę, ale nie udało się wygrać. Remis też dobry, chociaż mogliśmy to wygrać. Pierwszy mecz na ME zagramy z Bośnią.

 

Mecz Towarzyski

Stadion Narodowy - Warszawa

Frk: 29,773

Polska 1:1 Szwajcaria

 

2' Xherdan Shaqiri 0:1

33' Adrian Mierzejewski 1:1

 

Szczęsny - Piszczek Glik Danch (45' Janicki) Ostrzołek (45' Stulin) - Polański Mierzejewski Grosicki (45' Rybus) Wolski - Milik (45' Pawłowski) Kucharczyk

 

MotM: Xherdan Shaqiri 7.5

Odnośnik do komentarza

Tak tak, ale cofnąłem przegladarkę do poprzedniej oglądanej strony, tutaj chyba opcja cofnij by nie pomogła.

 

 

Zaczynamy Mistrzostwa, gramy w Nantes z Bośnia z który rywalizowaliśmy już w eliminacjach, wtedy zremisowaliśmy 1:1 i wygraliśmy aż 5:2. Już w 2 minucie objęliśmy prowadzenie, Wolski bardzo dobrze podał w pole karne do Kucharczyka a ten strzelił płasko, mocno nie dająć żadnych szans bramkarzowi. W 11 minucie było 2:0, Obraniak dogrywał z rzutu wolnego a w polu karnym głową piłkę skierował do siatki Glik. 41 minuta i co? I 3:0! Tym razem rzut rożny bity przez Wolskiego wykorzystał Danch. W 57 minucie strzelają pierwsza i jedyną bramkę, Vranjes wrzucił z bocznego sektora boiska w pole karne a Dżeko pokonał Szczęsnego. Ostatnie słowo należało do nas, Vranjes faulował w polu karnym Wolskiego a karnego wykorzystał pewnie Polański. Wygrywamy pierwszy mecz, następny gramy z Hiszpanią.

 

Mistrzostwa Europy Grp. E

Stade Louis Fonteneau - Nantes

Frk: 23,827

Polska 4:1 Bośnia

 

2' Michał Kucharczyk 1:0

11' Kamil Glik 2:0

41' Adam Danch 3:0

57' Edin Dżeko 3:1

87' Eugen Polański 4:1

 

Szczęsny - Piszczek Danch Glik Ostrzołek - Polański Drewniak (77' Janicki) Grosicki (71' Kupisz) Wolski Obraniak - Kucharczyk (75' Żyro)

 

MotM: Rafał Wolski 8.8

 

Komplet wyników:

 

Grupa A:

Węgry 1:6 Ukraina

Słowenia 0:1 Niemcy

 

Grupa B:

Walia 0:2 Francja

Bułgaria 0:0 Szwajcaria

 

Grupa C:

Anglia 1:1 Białoruś

Chorwacja 3:3 Szkocja

 

Grupa D:

Turcja 1:2 Włochy

Belgia 1:1 Holandia

 

Grupa E;

Polska 4:1 Bośnia

Dania 1:3 Hiszpania

 

Grupa F:

Islandia 1:0 Słowacja

Czarnogóra 1:1 Portugalia

Odnośnik do komentarza

W tym meczu od początku Hiszpanie ruszyli do ataku, jednak bardzo dobrze współpracowała nasza para środkowych obrońców Danch-Janicki. W 41 minucie stało się coś wspaniałego, do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł Obraniak znakomicie przymierzył i pokonał wielkiego Casillasa. Mniej więcej do 70 minuty dalej atakowaliśmy, a od 70 Hiszpanie nas miażdżyli. Ale.. udało się utrzymać wynik, wygraliśmy i jesteśmy pewni awansu. Dodatkowo mam dla Was drugi zajebisty wynik - Polska U-21 2:0 Hiszpania U-21 - Polacy mają 4 punkty przewagi nad Ukrainą i są bardzo blisko awansu na ME.

 

Mistrzostwa Europy Grp. E

Lyon Arena - Lyon

Frk: 61,500

Hiszpania 0:1 Polska

 

41' Ludovic Obraniak 0:1

 

Szczęsny - Piszczek Danch Janicki Ostrzołek - Polański Drewniak Wolski Kupisz (83' Żyro) - Milik Kucharczyk (13' Obraniak)

 

MotM: Adam Danch 7.8

 

*A = Awans

 

Komplet wyników:

 

Grupa A:

Niemcy (A) 3:0 Węgry

Ukraina (A) 2:0 Słowenia

 

Grupa B:

Szwajcaria 1:0 Walia

Francja (A) 1:0 Bułgaria

 

Grupa C:

Szkocja 1:2 Anglia

BIałoruś 0:0 Chorwacja

 

Grupa D:

Holandia 3:2 Turcja

Włochy (A) 1:0 Belgia

 

Grupa E:

Hiszpania 0:1 Polska (A)

Bośnia 2:0 Dania

 

Grupa F:

Słowacja 3:1 Czarnogóra

Portugalia 0:1 Islandia (A)

 

Chyba pierwsza mega sensacja w Grupie F, Islandia zapewnia sobie awans po dwóch meczach :)

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz graliśmy z Danią. Mieliśmy już zapewniony awans, ale chcieliśmy zdobyć komplet punktów. W 3 minucie byliśmy bardzo blisko bramki, ale karnego podkytowanego za faul na Wolskim zmarnował Polański. W 83 minucie Duńczycy wyszli na prowadzenie, znakomita akcja. Silberbauer podał w pole karne do Kvista ten z pierwszej piłki odegrał do Wassa a on znakomicie uderzył. Graliśmy do końca i to się opłaciło, w 4 minucie doliczonego czasu gry Ostrzołek dośrodkował w pole karne a piłkę do siatki skierował Pawłowski. Remis i mamy pierwsze miejsce w grupie. W 1/8 zagramy ze Słowacją. Tak jeszcze patrząc po innych grupach to Islandia wygrała 3 mecze a Portugalia nie awansowała do 1/8 :)

 

Mistrzostwa Europy Grp. E

Stade de La Mosson - Montpellier

Frk: 28,082

Polska 1:1 Dania

 

83' Daniel Wass 0:1

90+4' Jan Pawłowski 1:1

 

Szczęsny - Piszczek Danch Janicki Ostrzołek - Drewniak Polański Wolski Kupisz Obraniak (68' Sobiech) - Milik (84' Pawłowski)

 

MotM: Daniel Wass 7.6

 

 

Pary 1/8:

Szwajcaria - Ukraina

Polska - Słowacja

Walia - Francja

Islandia - Białoruś

Hiszpania - Niemcy

Chorwacja - Belgia

Bośnia - Włochy

Anglia - Holandia

Odnośnik do komentarza

Słowacja.. rywal zdecydowanie w naszym zasięgu, tego poprostu przegrać nie mogliśmy. W 14 minucie Milik znakomicie rozciągnął grę i zagrał płasko w pole karne do Żyry który pokonał Kuciaka. Zaraz po przerwie było 2:0, ogromny błąd Hubocana który dał sobie zabrać piłkę we własnym polu karnym - piłkę tą wyłuskał Obraniak i strzelił bramkę. Wygraliśmy raczej pewnie, Słowacja nie miała zbyt wielu sytuacji. W 1/4 zagramy z Ukrainą.

 

Mistrzostwa Europy 1/8

Stade de La Mosson - Montpellier

Frk: 20,784

Polska 2:0 Słowacja

 

14' Michał Żyro 1:0

46' Ludovic Obraniak 2:0

 

Szczęsny - Piszczek Danch Janicki Ostrzołek - Drewniak (84' Glik) Polański Milik Wolski (84' Mierzejewski) Obraniak (84' Pawłowski) - Żyro

 

MotM: Ludovic Obraniak 7.7

 

Komplet wyników 1/8:

 

Szwajcaria 0:1 Ukraina

Polska 2:0 Słowacja

Walia 1:0 Francja

Islandia 0:4 Białoruś

Hiszpania 4:1 Niemcy

Chorwacja 0:2 Belgia

Bośnia 0:1 Włochy

Anglia 1:0 Holandia

 

 

Pary 1/4:

 

Ukraina - Polska

Walia - Białoruś

Belgia - Hiszpania

Anglia - Włochy

Odnośnik do komentarza

Od początku meczu z Ukrainą mieliśmy sporo szczęścia, cały czas atakowali a My głównie skupialiśmy się na kontraatakach. W 30 minucie Yarmolenko zmarnował rzut karny, fatalnie przestrzelił. W 52 minucie faulowny w polu karnym był Milik a jedenastkę na bramkę zamienił Obraniak. Wygraliśmy ale z wielkim trudem. Ukraincy mogą czuć wielki niedosyt, bo ten mecz powinni spokojnie wygrać. W 1/2 czeka Anglia.

 

Mistrzostwa Europy 1/4

Lyon Arena - Lyon

Frk: 59,010

Ukraina 0:1 Polska

 

52' Ludovic Obraniak 0:1

 

Szczęsny - PIszczek Danch Janicki Ostrzołek - Drewniak Polański Kupisz (53' Pawłowski) Wolski Obraniak - Milik (68' Żyro)

 

MotM: Ramil Zabrodin 8.2

 

Komplet wyników:

 

Walia 1:1 pk. 5:3 Białoruś

Ukraina 0:1 Polska

Anglia 2:1 Włochy

Belgia 1:2 Hiszpania

Odnośnik do komentarza

Cóż, nie byliśmy faworytami w spotkaniu z Anglikami, takie nazwiska jak Rooney, Young, Wilshere czy Smalling mówią same za siebie. Dobrze zaczęliśmy, już w 4 minucie mogliśmy prowadzić, ale Mlik zmarnował wyśmienitą sytuację. W 26 minucie Obraniak wrzucał piłkę z rożnego, Janicki składał się do woleja ale Richards go sfaulował. Sam poszkodowany postanowił podejść do rzutu karnego i go wykorzystał. W 58 minucie Rooney nie trafił z około 3 metrów na pustą bramkę, od tej pory już wiedziałem, że nic nie może nam zagrozić. Wygraliśmy, znowu po karnym ale liczy się zwycięstwo. W finale zagramy z Hiszpanią, która dopiero po dogrywce pokonała Walię 2:0.

 

Mistrzostwa Europy 1/2

Stade des Lumieres - Decines-Charpieu

Frk: 61,556

Polska 1:0 Anglia

 

26' Rafał Janicki 1:0

 

Szczęsny - Piszczek Danch Janicki Ostrzołek - Glik Drewniak (87' Wolski) Polański Kupisz (81' Żyro) Obraniak (90' Pawłowski) - Milik

 

MotM: Rafał Janicki 7.8

Odnośnik do komentarza

Finał, finał mistrzostw Europy - oczywiście u bukmacherów nie mieliśmy żadnych szans na ten tytuł a dotarcie do finału było już ogromnym sukcesem. W 12 minucie coś pięknego! Wolski wrzucił z rzutu wolnego w pole karne a tam Janicki pokonał bramkarza! Z prowadzenie cieszyliśmy się aż do 50 minuty, wtedy to Pedro wrzucił z lewej strony w pole karne, a tam Torres na raty pokonał Szczęsnego. Mogliśmy przesądzić o zwycięstwie w regulaminowym czasie gry, ale Janicki nie wykorzystał rzutu karnego. W dogrywce nie wydarzyło się nic ciekawego i o mistrzu Europy decydowały karne. Na pierwszy niecelny strzał musieliśmy czekać do 4 kolejki, wtedy to Piszczek fatalnie przestrzelił, na szczęście z drugiej strony także Fabregas się nie popisał, uderzył lekko i Szczęsny spokojnie wyłapał ten strzał. Następna pomyłka to dopiero 7 seria. a pomylił się..... GERARD PIQUE! POLSKA MISTRZEM EUROPY!

 

Mistrzostwa Europy Finał

Stade de France - Saint-Denis

Frk: 79,000

Polska 1:1 pk. 5:4 Hiszpania

 

12' Rafał Janicki 1:0

50' Fernando Torres 1:1

 

Szczęsny - Piszczek Danch Janicki Ostrzołek - Polański Drewniak Wolski (74' Obraniak) Kupisz (81' Pawłowski) Żyro - Milik

 

 

Najlepszy strzelec: Andriy Yarmolenko 5 bramek

Najlepszy asystent: Eugene Konoplyanka & Cesc Fabregas (4)

Najlepszy piłkarz mistrzostw: Eugene Konoplyanka

Jedenastka mistrzostw Europy: Zabrodin - Angel Pique Janicki Ramos - Konoplyanka Fabregas Bezus Badibanga - Yarmolenko Torres

Odnośnik do komentarza

Raczej zostanę, jeszcze mam na kim budować skład, gdy tych zawodników już zabraknie to pewnie odejde, bo szkolenie młodzieży nadal na marnym poziomie jest w Polsce.

 

 

Transfery z klubu:

 

Artem Zhukovskiy - Przyszedł za darmo, został sprzedany do Wołgi za 525 tysięcy.

Paweł Brożek - Postanowiłem nie przedłużać z nim kontraktu, ma już 33 lata.

Mykola Ischenko - Z nim chciałem podpisać jeszcze roczny kontrakt, ale wolał grać w Feyenordzie.

Edgar Manucharyan - W ostatnim sezonie grał mało, odszedł do Fortuny Dusseldorf za 300 tysięcy.

Łukasz Fabiański - Tak jak pisałem wcześniej, wziąłem go tylko po to żeby zarobić - Racing zapłacił za niego 1.5 mln.

Amir Spahic - Amir wrócił na stare śmieci, do Śląska.

Ludovic Obraniak - Jego zarobki były za duże, a grał przeciętnie. Kaiserslautern zapłaciło 1.5 mln.

Adrian Ropotan - Jeden z naszych najbardziej doświadczonych zawodników niestety bardzo chciał odejść z klubu. Bologna dała 850 tysięcy.

Alan Uryga - Miałem spore nadzieje z nim związanie, ale stoi w miejscu. Odszedł do Podbsekidzia.

Miroslav Volf - Znakomity zawodnik, jednak zdecydowałem się go sprzedać. Ajax zapłacił 3.3 mln.

Ivaylo Ganev - Bułgar wyrobił sobie u nas renome, czas najwyższy było go sprzedać - odszedł do Vitesse za 3.5 mln.

Jozef Gajdosik - Cały czas siedział w drużynie rezerw, mimo to Slovan zapłacił 500 tysięcy.

Stepan Tarakanov - Podobna sprawa co z Gajdosikiem, ale on odszedł za 1.2 mln do Vitesse.

 

 

 

Transfery do klubu:

 

Remus Gavriloaie - Dobry rumun, przyszedł za darmo.

Hrvoje Tokic - Najlepszy strzelec Lecha w poprzednim sezonie (15 bramek w Ekstraklasie) przyszedł za darmo.

Halil Altintop - Dobry zawodnik, ale już stary - pogra u nas sezon, zobaczymy co będzie dalej.

Vyacheslav Sokolov - Sporo wydaliśmy, bo aż 1.9 mln, ale jest to bardzo szybko zawodnik, może się przydać w drużynie.

Grzegorz Krychowiak - Każdy go zna, sprowadziłem go w zastępstwie za Ganeva. Zapłaciliśmy Stuttgartowi 1.3 mln.

Kamil Zawieja - Młody, bardzo szybki Polak, ale niestety sporo wydaliśmy, aż 1.4 mln. To jest właśnie obiektywne wycenianie Polaków - za tą cenę kupiłbym trzech lepszych obcokrajowców.

Aleksander Jagiełło - Jego z Legii chciałem wyciągnąć sezon temu - wtedy jednak nie chciał. Teraz się to udało ale wydaliśmy 1 mln.

Jozef Jendrisek - Młody Słowak, zobaczymy jak się rozwinie.

Petru Purece - Do drużyny rezerw, może coś z niego będzie.

Jakub Abraham - Bardzo dobry, młody zawodnik. Jak tylko poprawi przyśpieszenie będzie z niego gwiazda. Zapłaciliśmy 1.2 mln.

Dejan Spehar - Jego kupiłem, bo myślałem, że Zabrodin będzie musiał odejść - ale nie oddam go za marne 8 mln. Dejan przyszedł za 700 tysięcy.

Laurentju Istrate - Ostatni transfer, znakomity skrzydłowy. Przyszedł za 3.5 mln.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...