Skocz do zawartości

Do widzenia Panie Smuda!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

04.12.2016 - Eredivisie [16/34] - NEC Nijmegen 0:4 Ajax Amsterdam (2x Dame N'Doye, 2x Nam Tae-Hee)

Vermeer - Zwarthoed Schippers Alhassan Souare - Hermach Cabrera Tae-Hee Gorter - Vossen (45' Volf) N'Doye

 

Nie ma na nas mocnych, kolejny klub rozgromiony.

 

 

11.12.2016 - Eredivisie [17/34] - Ajax Amsterdam 2:0 Helmond Sport (Balazs Dzudzsak, Dame N'Doye)

Vermeer - Zwarhthoed Schippers (45' D.Fabro) Alhassan Oschypko - Vormer Cabrera Tae-Hee Dzudzsak - Vossen (86' Tamuz) N'Doye

 

Dame N'Doye - stary ale jary :) Gra poprostu wyśmienicie.

 

15.12.2016 - Liga Europejska Grp. I [6/6] - Ajax Amsterdam 4:0 AEK Ateny (Karim Alhassan, Giannis Nikolopoulos sam., Nam Tae-Hee, Ruud Vormer)

Vermer - Zwarthoed D.Fabra Alhassan Oschypko (79' Souare) - Vormer Eriksen Tae-Hee Dzudzsak (45' Volf) - Vossen (13' cz.k.) N'Doye

 

Gdy w 13 minucie czerwoną kartkę zobaczył Vossen myślałem, że nie damy rade - a jednak wpakowaliśmy rywalom 4 bramki. W 1/16 zagramy z Rubinem Kazań.

Odnośnik do komentarza

20.12.2016 - Puchar Holandii 4 runda [1/1] - Ajax Amsterdam 6:1 Heracles (3x Dame N'Doye, Nam Tae-Hee, Jelle Vossen, Dario Del Fabro)

Vermeer - Zwarthoed D.Fabro Alhassan Oschypko (45' Souare) - Vormer Eriksen Tae-Hee Dzudzsak - Tamuz (58' Vossen) N'Doye

 

Spokojnie wyeliminowaliśmy drugoligowca - w następnej rundzie czeka NAC Breda.

 

 

28.12.2016 - Eredivisie [18/34] - PSV Eindhoven 2:0 Ajax Amsterdam

Vermeer - Oschypko D.Fabra Alhassan Souare - Flum (45' Lodeiro) Eriksen (45' Volf) Dzudzsak Tae-Hee (70' Bacuna) - Vossen N'Doye

 

Porażka - niestety porażka. Najważniejszy mecz od kiedy jestem managerem Ajaxu i przegraliśmy :(

Odnośnik do komentarza

Sporo się działo w okienku transferowym, ale i tak więcej zarobiliśmy niż wydaliśmy. Jako pierwszy z klubu odszedł Marco Rossi - Włoch u mnie by i tak nic nie grał więc postanowiłem, że opuści zespół. Hannover zapłacił za niego 2.8 milionów. Donny Gorter również odszedł, co chwilę jęczał, że chce grać w pierwszym zespole a ja mu tego zagwarantować nie mogłem - również poszedł do Bundesligi albowiem Stuttgart dał za niego 2.9 mln. Leandro Bacuna - kolejny Holender odszedł - był bardzo dobrym piłkarzem ale jakoś nie przeonał mnie swoją grą, Leandro wybrał Hiszpanię, odszedł do Sociedadu za 5 milionów. Jako ostatni nasz klub opuścił Izraelczyk Toto Tamuz który zupełnie mi się nie podobał od samego początku. Betis dał za niego 3.6 mln.

 

Teraz przejdźmy do tych, co kupiliśmy. Jako pierwszy dołączył Jano Ananidze na niego już polowałem jak grałem Wisłą - jednak wtedy po zaoferowaniu kontraktu zrezygnował twierdząc, że Ekstraklasa to byłby krok w tył. Teraz tego problemu nie było. Następny nabytek to młody Kanadyjczyk, Aaron Giorgi - zobaczymy co z niego wyrośnie. Jak również pisałem wcześniej, trzeba było wzmocnić boki obrony, dlatego do zespołu dołączyli Arturo Silva oraz Tomasz Kędziora - mój wybór padł na tą dwójkę. Ostatni nabytek, ale chyba najlepszy to Roque Abdon Martinez który przyszedł z Boca Juniors za 3.5 miliona funtów. To tyle transferów, oby się sprawdziły.

 

 

ps. Niektórym zawodnikom zamalowałem ilość występów/bramek gdyż jestem kilkanaście meczy do przodu.

Odnośnik do komentarza

04.01.2017 - Eredivisie [19/34] - FC Groningem 1:3 Ajax Amsterdam (Igor Oschypko, Johannes Flum, Dario Del Fabro)

Vermeer - Souare D.Fabro Alhassan Oschypko - Flum Eriksen (74' Jano) Tae-Hee Dzudzsak - Vossen N'Doye (45' Volf)

 

No cóż, z Groningem inny wynik nie mógł paść. Debiut Jano Ananidze :)

 

 

14.01.2017 - Sparing - Ajax Amsterdam 5:0 OJC Rosmalen (Jelle Vossen, 3x Aaron Giorgi, Miroslav Volf)

Vermeer (45' Cillessen) - Silva (45' Zwarthoed) D.Fabro Souare (45' Schippers) Oschypko - Flum (45' Vormer) Jano (45' Eriksen) Martinez (45' Tae-Hee) Dzudzsak (2' cz.k.) - Vossen (45' Volf) Giorgi

 

Wykorzystując dwutygodniowom przerwe w rozgrywkach Eredivisie zagraliśmy sparing z amatorską drużyną z Holandii. Błysnął nowy nabytek - Aaron Giorgi.

 

 

21.01.2017 - Eredivisie [20/34] - Ajax Amsterdam 3:0 FC Utrecht (Dario Del Fabro, Jelle Vossen, Igor Oschypko)

Vermeer - Silva (45' Zwarthoed) D.Fabro Souare Oschypko - Flum Jano (77' Eriksen) Tae-Hee Dzudzsak - Vossen Volf

 

Meczu z Utrechtem się bałem - ostatnio mieli 4 zwycięstwo z rzędu jednak bez problemu ich rozjechaliśmy.

Odnośnik do komentarza

25.01.2017 - Puchar Holandii 1/4 - Ajax Amsterdam 2:0 NAC Breda (Miroslav Volf, Balazs Dzudzsak)

Vermeer - Silva (45' Corluka) D.Fabro Souare Zwarthoed - Flum Eriksen Tae-Hee Dzudzsak - Vossen Volf

 

28.01.2017 - Eredivisie [21/34] - FC Zwolle 0:3 Ajax Amsterdam (Jelle Vossen, Sven Schippers, Christian Eriksen)

Vermeer - Zwarthoed D.Fabro Corluka (45' Schippers) Souare - Flum Cabrera (45' Eriksen) Dzudzsak (45' Jano) Tae-Hee - Vossen Volf

 

05.02.2017 - Eredivisie [22/34] - Ajax Amsterdam 5:1 SC Cambuur (3x Jelle Vossen, Miroslav Volf, Dario Del Fabro)

Vermeer - Zwarthoed D.Fabro Corluka Kedziora (45' Souare) - Flum Cabrera (45' Eriksen) Tae-Hee Dzudzsak - Vossen Volf

 

Nie wiem jak poprzedni manager narobił taką stratę do prowadzącego PSV :)

Odnośnik do komentarza

11.02.2017 - Eredivisie [23/34] - AZ Alkmaar 1:1 Ajax Amsterdam (Michael Johanssen sam.)

Vermeer - Zwarthoed D.Fabro Alhassan Kędziora - Vormer (85' Flum) Cabrera Tae-Hee Dzudzsak (55' Eriksen) - Vossen N'Doye

 

16.02.2017 - Liga Europejska 1/16 [1/2]- Rubin Kazań 1:1 Ajax Amsterdam (Nam Tae-Hee)

Vermeer - Zwarthoed D.Fabro Schippers Oschypko - Flum Eriksen Tae-Hee Dzudzsak (75' Cabrera) - N'Doye Volf

 

19.02.2017 - Eredivisie [24/34] - FC Twente Enschede 2:0 Ajax Amsterdam

Vermeer - Silva D.Fabro (64' Corluka) Alhassan (66' Volf) Kędziora - Vormer (45' Hermach) Cabrera Tae-Hee Dzudzsak - Vossen N'Doye

 

 

Remis z Alkmaarem i przegrana z Twente - a PSV gra jak jakiś robot, cały czas wygrywa. Tracimy już 13 punktów i będzie ciężko to odrobić.

Odnośnik do komentarza

23.02.2017 - Liga Europejska 1/16 [2/2] - Ajax Amsterdam 4:1 Rubin Kazań (Nam Tae-Hee, Miroslav Volf, Dame N'Doye, Balazs Dzudzsak)

Vermeer - Zwarthoed Corluka Alhassan Oschypko - Vormer Cabrera (45' Eriksen) Tae-Hee Dzudzsak - N'Doye Volf

 

25.02.2017 - Eredivisie [25/34] - Ajax Amsterdam 5:0 PSV Eindhoven (Balazs Dzudzsak, 2x Jelle Vossen, Vurnon Anita sam., Ion Crisetescu sam.)

Vermeer - Zwarthoed D.Fabro Schippers Kędziora (45' Oschypko) - Flum Eriksen Tae-Hee Dzudzsak - Vossen N'Doye

 

01.03.2017 - Eredivise [26/34] - Ajax Amsterdam 4:0 NAC Breda (Dame N'Doye, Sven Schippers, Jelle Vossen, Benjamin Angoua sam.)

Vermeer - Zwarthoed Alhassan Schippers Kędziora - Flum Jano Tae-Hee (58' Eriksen) Cabrera - Vossen N'Doye

 

 

Piękny wynik z PSV, ale co z tego jak tracimy 10 punktów. W 1/8 ligi europejskiej zagramy z Stade Malherbe Caen.

Odnośnik do komentarza

04.03.2017 - Eredivisie [27/34] - ADO Den Haag 1:2 Ajax Amsterdam (Miroslkav Volf, Nam Tae-Hee)

Vermeer - Zwarthoed Alhassan Schippers Oschypko (45' Kędziora) - Hermach Eriksen (45' Vormer) Tae-Hee Cabrera (45' Dzudzsak) - Vossen Volf

 

09.03.2017 - Liga Europejska 1/8 [1/2] - Ajax Amsterdam 1:0 Stade Malherbe Caen (Balazs Dzudzsak)

Vermeer - Zwarthoed Alhassan D.Fabro Oschypko - Hermach Eriksen Tae-Hee Dzudzsaki - Giorgi Volf

 

12.03.2017 - Eredivisie [28/34] - Ajax Amsterdam 2:1 Vitesse (Dame N'Doye, Jano Ananidze)

Vermeer - Silva Alhassan Corluka Kędziora - Vormer Eriksen Tae-Hee Jano - Volf N'Doye

 

 

Gonimy PSV, już tylko 7 punktów - ale czy 6 kolejek wystarczy aby dogonić rywali?

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecz z Albanią otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (44/0) Arsenal Londyn

Przemysław Tytoń (5/0) PSV Eindhoven

Przemysław Frackowiak (1/0) Esbjerg

 

 

Obrońcy:

 

Tomasz Kędziora (7/0) Ajax Amsterdam

Thiago Cionek (18/3) Botafogo

Rafał Janicki (22/30) Dynamo Kijów

Jakub Rzeźniczak (10/0) Twente

Matthias Ostrzołek (43/1) Bayer Leverkusen

Kamil Glik (60/11) Sevilla

Alan Stulin (3/0) Widzew Łódź

Adam Danch (31/3) Wisła Kraków

 

 

Pomocnicy:

 

Patryk Małecki (43/7) Everton

Bartosz Salamon (9/3) Ingolstadt

Ludovic Obraniak (64/13) Kaiserlautenr

Szymon Drewniak (13/1) Karlshrure

Tomasz Kupisz (34/4) Olimpiakos Pireus

Bartosz Szeliga (6/2) Rapid Wiedeń

Eugen Polański (60/8) Werder Brema

Rafał Wolski (28/4) Wisłą Kraków

 

 

Napastnicy:

 

Arkadiusz Milik (30/6) Betis

Artur Sobiech (14/2) Eintracht Frankfurt

Israel Biton (0/0) Hapoel Hajfa

Gracjan Kalkstein (4/0) Lech Poznań

 

 

Niestety kontuzja Lewandowskiego :(

Odnośnik do komentarza

Miało być szybko łatwo i przyjemnie a była męczarnia. Albańczycy bardzo dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry. Największe zagrożenie z ich strony stanowił były gracz Polonii, Edgar Cani. My chyba za bardzo zlekceważyliśmy rywala, do tego wystawiłem 20 letniego debiutanta, Bitona na szpicy no i zremisowaliśmy, tylko 0:0.

 

Eliminacje MŚ, Grp. 3

Stadion Narodowy - Warszawa

Frk: 55,000

Polska 0:0 Albania

 

Szczęsny - Kędziora (45' Janicki) Cionek Danch Ostrzołek - Drewniak Obraniak Kupisz (45' Małecki) Szeliga Wolski - Biton (45' Milik)

 

MotM: Matthias Ostrzołek 7.7

Odnośnik do komentarza

16.03.2017 - Liga Europejska 1/8 [2/2] - Stade Malherbe Caen 2:4 Ajax Amsterdam (Christian Eriksen, Karim Alhassan, Dame N'Doye, Romain Harmouna sam.)

Vermeer - Zwarthoed Alhassan (45' D.Fabro) Corluka Oschypko - Vormer Eriksen Tae-Hee Jano - Vossen N'Doye

 

25.03.2017 - Eredivisie [29/34] - Willem II 0:3 Ajax Amsterdam (Damen N'Doye, 2x Jano Ananidze)

Vermeer - Zwarthoed Alhassan Corluka (62' D.Fabro) Kędziora - Vormer Cabrera Tae-Hee Jano - Vossen N'Doye

 

29.03.2017 - Puchar Holandii 1/2 - Ajax Amsterdam 2:0 PSV Eindhoven (Dame N'Doye, Ignacio Fideleff sam.)

Vermeer - Zwarthoed Alhassan D.Fabro Kędziora - Flum Eriksen Tae-Hee Dzudzsak - Vossen N'Doye

 

Los nie był dla nas łaskawy i w ćwierćfinale ligi europejskiej zagramy z Chelsea Londyn.

W finale pucharu Holandii czeka na nas Heerenveen.

W Eredivisie tracimy już tylko 4 punkty do PSV, gdyż oni przegrali z Groningen 0:1.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to tak:

Dokończyłem sezon w Ajaxie - nie wygrałem nic. W pucharze Holandii uległem Herenveen 2:3, w 1/2 LE wyeliminowało nas Fenerbanche a w Eredivisie brakło punktu. Zaliczyłem krótki epizod w Chelsea jednak to nie była moja bajka i szybko zrezygnowałem. 18 października 2017 otrzymałem propozycję od Realu Zaragozy i ją przyjąłem. Myślę, że będzie to ciekawy kierunek dla mnie, jak i dla Was - wydaje mi się, że ani mi, ani Wam nie bardzo podobał się Holenderski kierunek.

Za niedługo pojawią się posty z meczami eliminacji MŚ oraz Puchar Konfederacji.

Co do Piwowara to całkowicie o nim zapomniałem - ale na PK dostał powołanie - zobaczycie jak się spisywał.

Odnośnik do komentarza

Po nieudanym meczu z Albanią przyszedł czas na Izrael - ekipę, która gra zdecydowanie poniżej oczekiwań, a mimo to zawsze ciężko Nam się z nimi grało. W 26 minucie przegrywaliśmy 0:1, Sanar podał w pole karne do Rochera, ten uderzył - piłka odbiła się od Janickiego i wpadła do bramki całkowicie myląc Szczęsnego. Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną reprezentację Polski, a swoją zdecydowaną przewagę udokumentowaliśmy w 58 minucie, Obraniak uderzył z rzutu wolnego, piłka zatrzymała się na poprzecce, ale spadła pod nogi Jutkiewicza który wyrównał stan meczu. Walczyliśmy do końca, a w 85 minucie zadaliśmy decydujący cios. Z lewej strony Żyro przeprowadził kapitalną akcję, ściął do środka i podał do Jutkiewicza, a on zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

 

03.06.2017

Eliminacje MŚ Grp. 3

Stadion Śląski - Chorzów

Frk: 9,510

Polska 2:1 Izrael

 

26' Rafał Janicki sam. 0:1

58' Lukas Jutkiewicz 1:1

85' Lukas Jutkiewicz 2:1

 

Szczęsny - Olkowski Janicki Glik Kupczyk - Polański (35' Obraniak) Drewniak Małecki (57' Żyro) Wolski Kupisz (45' Jutkiewicz) - Milik

 

MotM: Lukas Jutkiewicz 8.7

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz to sparing z Argentyną - Ci którzy śledzą moją karierę od początku to pamietają, że ostatnio dostaliśmy ładne baty - 3:5 - tym razem chciałem conajmniej zremisować. Niestety, w Argentynie gra super-duet Messi-Aguero który dał o sobie znać już w 21 minucie, Messi znakomicie wypatrzył Aguero, zagrał perfekcyjnie, w tempo prosto pod nogi gracza Manchesteru City a ten spokojnie przymierzył i pokonał Szczęsnego. W 60 minucie mogliśmy wyrównać, ale niestety 100% sytuację zmarnował Żyro.

 

7.06.2017

Mecz Towarzyski

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 30,458

Polska 0:1 Argentyna

 

21' Sergio Aguero 0:1

 

Szczęsny (90' Fabiański) - Olkowski (65' Kędziora) Janicki Glik (90' Cionek) Ostrzołek - Drewniak Borysiuk Wolski (60' Małecki) Kupisz (60' Obraniak) Żyro - Milik (55' Jutkiewicz)

 

MotM: Nicolas Otamendi 7.6

Odnośnik do komentarza

W Pucharze Konfederacji trafiliśmy dosyć prostą grupę - trafiliśmy do grupy A, razem z Fidżi, Arabią Saudyjską i Kolumbią. W grupie B znaleźli się: Ghana, Rosja, Argentyna oraz Kostaryka. Pierwszy mecz w pucharze gramy z Kolumbią czyli triumfatorem Copa America. Nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po tej ekipie - gra tam kilku znakomitych piłkarzy jak Quintero, Guarin czy Falcao. W 12 minucie wychodzimy na prowadzenie, tradycyjnie już Wolski zagrał z rzutu rożnego w pole karne a Janicki pokonał bramkarza. Po przerwie nasi zawodnicy chyba nie wyszli dostatecznie skoncentrowani, bo w 50 minucie dają się robić stosunkowo powolnemu Quintero jak dzieci, zszedł sobie spokojnie do boku, podał w pole karne a tam Falcao bez problemy wykończył akcję. W 73 minucie udaje się znowu wyjść na prowadzenie, Wolski uderzył z dystansu, ten strzał zdołał sparować Ospina, jednak piłka spadła pod nogi Piwowara a ten strzelił gola. Co ciekawe, nasz młody zawonik 6 minut wcześniej dopiero wszedł na boisko. Swoją wygraną pieczętujemy w doliczonym czasie gry, przed polem karnym piłkę miał Piwowar, przytomnie podał do Mierzejewskiego który znowu odegrał z pierwszej piłki do Małeckiego a ten wykończył akcję. W drugim meczu naszej grupy Fidżi pokonało 4:3 Arabię.

 

Puchar Konfederacji Grp. A

Stadion Machaczkała - Machaczkała

Frk: 50,000

Polska 3:1 Kolumbia

 

12' Rafał Janicki 1:0

51' Radamel Falcao 1:1

73' Robert Piwowar 2:1

90+2' Patryk Małecki 3:1

 

Szczęsny - Kędziora Janicki (87' Cionek) Danch Ostrzołek - Borysiuk Mierzejewski Kupisz (45' Małecki) Wolski Szeliga - Lewandowski (67' Piwowar)

 

MotM: Rafał Wolski 8.3

Odnośnik do komentarza

Następny mecz gramy z Arabią Saudyjską - mistrzem Azji. Rywale nas kompletnie zaskoczyli, bo już w 9 minucie wyszli na prowadzenie, z rzutu rożnego dogrywał Al-Badeen a szczupakiem piłkę do bramki skierował Hadi. Szybko się otrząsneliśmy i w 26 minucie wyrównujemy. Wolski dobrze podał w tempo do Małeckiego a ten w swoim stylu mocno, po długim słupki strzelił. Jeszcze przed przerwą wychodzimy na prowadzenie, dobra wymiana podań, najpierw przed polem karnym Drewniak podał do Wolskiego, ten z pierwszej piłki na skrzydło do Szeligi a temu nie pozostało zrobić nic innego niż podać w pole karne - zrobił to znakomicie i Lewandowski pokonał bramkarza. W 60 minucie mamy 3:1, tym razem to Małecki dogrywał z rzutu rożnego a Danch pokonał Al-Subaie. Zaraz po rozpoczęciu gry przez Arabów, w 62 minucie mamy 4:1, Lewandowski dobrze wypatrzył wbiegającego Wolskiego podał a Rafał uderzył lekko ale precyzyjnie. Pewna wygrana naszej drużyny. W drugim meczu naszej grupy Kolumbia pokonała Fidżi 5:0.

 

21.06.2017

Puchar Konfederacji Grp. A

Stadion Machaczkała - Machaczkała

Frk: 50,000

Arabia Saudyjska 1:4 Polska

 

9' Saad Hadi 1:0

27' Patryk Małecki 1:1

40' Robert Lewandowski 1:2

60' Adam Danch 1:3

62' Rafał Wolski 1:4

 

Szczęsny - Kędziora (45' Olkowski) Janicki Danch Ostrzołek - Drewniak Borysiuk Małecki Wolski Szeliga - Lewandowski (80' Piwowar)

 

MotM: Patryk Małecki 8.2

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz grupowy gramy z teoretycznie najprostszym rywalem - Fidżi - czyli mistrzem Oceanii. Już w 4 minucie wychodzimy na prowadzenie, kolejna wspaniała asysta Wolskiego, wypatrzył w polu karnym Kupisza a ten bez problemu zdobył gola. 23 minuta i 2:0, tym razem to Kupisz popisał się dobrym zagraniem a bramkarza pokonał Wolski. 29 minuta i co? I 3:0! Mierzejewski podał przed pole karne do Kupisza a on strzelił idealnie przy słupku nie dając żadnych szans Arapio. W 74 minucie pada ostatnia bramka, Piwowar dogrywał z rzutu rożnego, w polu karnym lekkie zamieszanie i samobójczą bramkę zdobył Lautiki. Kolumbia pokonała 3:1 Arabię i awansuje razem z nami. W 1/2 gramy z Rosją. Padł rekord transferowy Polskiej ekstraklasy - Juventus Turyn wykupił z Wisły Wolskiego za 11 mln funtów.

 

24.06.2017

Puchar Konfederacji Grp. A

Stadion Gazprom-Arena - Sankt Petersburg

Frk: 69,501

Polska 4:0 Fidżi

 

4' Tomasz Kupisz 1:0

23' Rafał Wolski 2:0

29' Tomasz Kupisz 3:0

74' Samuela Lautiki sam. 4:0

 

Szczęsny - Olkowski Glik Cionek Sadlok - Borysiuk Mierzejewski Kupisz Wolski Żyro - Piwowar

 

MotM; Tomasz Kupisz 9.5

Odnośnik do komentarza

W 1/2 gramy z Rosją, która gra w Pucharze tylko dzięki temu, że są gospodarzami, mimo to ruscy są zawsze groźni. Już w 2 minucie wychodzimy na prowadzenie, Gadjibekow faulował w polu karnym Wolskiego, sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnie pokonał bramkarza. W 30 minucie Rosja wyrównuje, również z rzutu karnego. Bartek Szeliga faulował Kozlova a jedenastkę na bramkę zamienił Ryazantsev. 4 minuty później znowu wychodzimy na prowadzenie, Kupisz traci piłkę przed polem karnym, ale ta spada pod nogi Wolskiego który bez zastanowienia uderzył w samo okienko bramki Akinfeeva. Jeszcze przed przerwą w 40 minucie mamy 3:1, do bramki i asysty Wolski dokłąda kolejną asystę - dograł z rzutu rożnego idealnie na głową Janickiego a ten w swoim stylu precyzyjnie uderzył. Ruskich było stać tylko na kontaktową bramkę, w 86 minucie dobre dośrodkowanie Parshivlyuka wykorzystał Kombarov. W finałe zagramy z... Argentyną ;)

 

28.06.2017

Puchar Konfederacji 1/2

Olympic Stadion - Soczi

Frk: 47,629

Polska 3:2 Rosja

 

2' Rafał Wolski 1:0

30' Alexandr Ryazantsev 1:1

34' Rafał Wolski 2:1

40' Rafał Janicki 3:1

86' Dmitry Kombarov 3:2

 

Szczęsny - Kędziora Danch Janicki Ostrzołek - Drewniak Borysiuk Kupisz Wolski Szeliga - Lewandowski (75' Cionek)

 

MotM: Rafał Wolski 8.8

 

Dziwi Was zmiana Cionek za Lewego? A no mnie też zdziwiła, miał wejść Piwowar, ale coś się pomieszało xD

Odnośnik do komentarza

Argentyna... mistrz świata, rywal z którym jeszcze nie wygraliśmy dlatego chciałem zrobić wszystko aby ta zła passa została przerwana. W meczu od początku Argentyńczycy zepchnęli nas do defensywy, ale broniliśmy się umiejętnie nie pozwalając na zbyt wiele rywalom. Co ciekawe grała wspaniała dwójka czyli Messi i Aguero a mimo to nie potrafili przejść naszej defensywy. My w 72 minucie wykorzystaliśmy jedną z nielicznych akcji Wolski podał na 16 metr do Lewego a ten pięknie przymierzył i piłka wpadła od słupka do bramki strzeżonej przez Romero. Od tej pory to My atakowaliśmy, Argentńczycy jakby się załamali i utrzymaliśmy wynik do końca. Cięzko mi powiedzieć jak tą wygraną nazwać, ale chyba można powiedzieć, że jesteśmy najlepsi na świecie?

 

02.07.2017

Puchar Konfederacji Finał

Gazprom-Arena - Sankt Petersburg

Frk: 69,501

Argentyna 0:1 Polska

 

72' Robert Lewandowski 0:1

 

Szczęsny - Kędziora Danch Janicki Ostrzołek (45' Sadlok) - Drewniak Borysiuk Kupisz (83' Milik) Wolski Szeliga (10' Małecki) - Lewandowski

 

MotM: Rafał Wolski 7.3

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...