Skocz do zawartości

W drodze na trenerski szczyt


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja: FM2012@12.2.0

Ligi: Polska(wszystkie możliwe)

Baza: small

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Rozmowa po z lokalnymi pismakami, po kolejnym wygranym spotkaniu.

 

[Dziennikarz]:Panie trenerze, na wstępie chciałbym pogratulować dubletu zdobytego przez Pana w trwającym jeszcze sezonie 2012/2013. To już drugi tytuł Mistrzowski i pierwsze zwycięstwo w pucharze, gdzie rok temu przegraliście finał.

[Trener]:Dziękuję za gratulacje. Tytuł mistrzowski zapewniliśmy sobie już w środę, jednak dzisiaj nie odpuściliśmy rywalom. Zaręczam, że w kolejnych meczach nie będzie mowy o odpuszczaniu czy też handlu punktami, jak to niektórzy dziennikarze raczyli pisać na łamach prasy.

[D]: Odkąd zakończyło się zimowe okno transferowe klub zakomunikował odejście kolejnych piłkarzy z Pana zespołu. Na chwilę obecną traci Pan trzon zespołu, dwóch podstawowych stoperów, najlepszego napastnika i rozgrywającego. Czy będzie ich Pan wystawiał w kolejnych meczach ? W kuluarach stadionu mówi się, że piłkarze mają trafić do klubu kokosa.

[T]: Nic mi nie wiadomo, aby piłkarze opuszczający nasz klub mieliby zostać zaproszeni przez Prezesa Wojciechowskiego do klubu kokosa. Może dlatego, że nie mają podpisanych kontraktów z Polonią Warszawa(śmiech).

[D]: Skoro już nie gracie o nic, myśli Pan już o przyszłym sezonie ?

[T]: I tak, i nie. Ciężko jest myśleć o nadchodzących okresie przygotowawczym, kiedy z podstawowej jedenastki zespół może opuścić 8-9 zawodników + 3-4 z ławki. Dopóki prezes jednoznacznie nie określi się kto na pewno zostanie ciężko tutaj szukać, za dużo możliwości i wariantów do rozważenia. Mogę powiedzieć tylko tyle, że za piłkarzy którzy na dziś odejdą mamy już dogadanych wartościowych zmienników. Przy kolejnych osłabieniach zespołu, trzeba będzie rozejrzeć się ponownie.

[D]: Za kilka tygodni kończy się Panu kontrakt. Negocjacje utknęły w martwym punkcie ?

[T]: Aktualna umowa obowiązuje mnie jeszcze dokładnie 4 tygodnie. Rozmowy oczywiście nadal się toczą.

[D]: Podobno jutro, będzie można zobaczyć Pana na meczu w walce o utrzymanie w I lidze: Polonia Bytom – ŁKS Łódź.

[T]: Mam całkiem niedaleko(śmiech), zostałem zaproszony na ten mecz. Z miłą chęcią obejrzę to widowisko. Oba zespołu walczą o utrzymanie, zapowiada się bardzo zacięty mecz.

[D]: Kto Pana zaprosił, działacze Polonii czy ŁKS-u ?

[T]: Obowiązuje mnie kontrakt z moim obecnym pracodawcą, on ma pierwszeństwo.

[D]: Proszę nie bawić się w uprzejmości. Powszechnie wiadomo, że wychował się Pan w Łodzi. Nie jest również tajemnicą, że Pańska wizja rozwoju klubu jest sprzeczna z wizją prezesa. Mówi się również o zainteresowaniu ze strony ekstraklasowego Śląska i Korony Kielce – świeżego spadkowicza z ekstraklasy ?

[T]: Nie zamierzam komentować tych spekulacji. Wszystko wyjaśni się do końca czerwca.

Odnośnik do komentarza

@Szkodi, w tle, w tle ;)

@Brachu, krucza bomba mało czasu ... :(

@tio, czas pokaże, wirtuozem języka polskiego nigdy nie byłem,

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Niedziela, 2 VI 2013, Bytom, stadion Edwarda Szymkowiaka.

 

Na godzinę przed meczem spotkałem się w klubowej kawiarni z prezesem Marcinem Gortatem, celem dyskusji na temat wyników osiąganych przez piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego i środków mających na celu… utrzymanie w I lidze. Po drugiej stronie sali równolegle rozmowę prowadził Radosław Nowakowski z Darkiem Fornalakiem , czyli prezes Polonii Bytom z byłym jej trenerem, a obecnym szkoleniowcem ŁKS-u. Ktoś kto spojrzałby na to z bocznej perspektywy niewątpliwie dostrzegłby pożywkę dla prasy w wątku dotyczącym wrocławskiej prokuratury.

[MG]: Wiem, że oglądałeś nasze ostatnie spotkania. Wierzysz, że ŁKS może utrzymać się w ekstraklasie ?

[bS]: Wierzę, jednak widząc rozmowę prezesa rywali z Waszym trenerem tuż przed meczem mam pewien niesmak w ustach co do mojej wypowiedzi. Jeżeli ŁKS dziś nie wygra, to może pomarzyć o utrzymaniu.

[MG]: Skąd takie wątpliwości ? Przecież Darek i Nowakowski to starzy znajomi ?

[bS]: I właśnie dlatego coś mi tu śmierdzi … Zwróciłbym uwagę na to co się będzie działo …

[MG]: To poważne oskarżenia…

[bS]: Jeszcze jako zawodnik wiele widziałem, nie mam w zwyczaju rzucać słów na wiatr.

[MG]: Obyś się nie mylił … Jeżeli się nie mylisz, będę chciał uszczegółowić warunki naszego wstępnego porozumienia co do pracy w przyszłym sezonie na boiskach II ligi. Temat po Twojej stronie jest nadal aktualny ?

[bS]: Z mojej strony tak, ŁKS zawsze ma pierszeństwo.

 

Nie zwracając uwagi na Fornalaka i Nowakowskiego zasiadłem na trybunie VIP w odosobnionym miejscu, aby w spokoju obejrzeć mecz. Obserwując rozgrzewkę obu zespołów, wyraźnie było widać, kto do tego meczu się przyłoży. Oby Marcin miał rację, że się pomyliłem. Mój wygasający kontrakt z obecnym klubem skłania mnie do powrotu do rodzinnej Łodzi. Sędzia punktualnie o 14stej użył gwizdka po raz pierwszy, rozpoczynając mecz o mistrzostwo I ligi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...