Skocz do zawartości

Wyspa Nadziei (FM 2012)


tagmen

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoń – Elana 0:0

Oddaliśmy więcej strzałów, więcej celnych, ale jednak nie udokumentowaliśmy tego bramką. A szkoda.

Teraz Puszcza Niepołomice. Ostatnia drużyna tabeli. Jak z nimi nie zdobędziemy kompletu punktów to ja już nie wiem z kim. Wyjdziemy na mecz inną taktyką. 4-1-2-1-2, zobaczymy co w tym ustawieniu chłopaki pokażą.

 

Pogoń – Puszcza 3:2 (45+2’ P.Golański, 62’ M.Bozok, 80’ H.Hakobyan – 43’ B.Migawa, 90+1’ A.Duda)

Bardzo ważne zwycięstwo. Najlepiej grał atak, trochę gorzej pomoc, ale nad obroną to już musimy mocno popracować. Wskoczyliśmy na dwunastą pozycję.

Kolejne spotkanie będzie nie lada wyzwaniem. Gramy z pierwszą w tabeli GieKSą Katowice. I to u nich.

Znalazłem się na 3 miejscu w rankingu Najlepszy Menadżer Miesiąca Marca. Jest to dla mnie duże zaskoczenie. Pierwszy jest Waldemar Fornalik (Warta Poznań), a drugi Przemysław Cecherz (Flota Świnoujście).

 

GKS Katowice – Pogoń 1:1 (44’ K.Biliński – 25’ E.Musayev)

Graliśmy ładnie. Wyszliśmy na prowadzenie, które po niespełna 20 minutach nam odebrali. Strzałów katowiczanie oddali 3 razy więcej, ale jeszcze potrenujemy nad tym. Niestety po tym remisie spadliśmy na 14-tą pozycję.

Flota Świnoujście to nasz kolejny rywal w drodze o utrzymanie. Mają jeden punkt więcej od nas, a więc 33. Postaramy się ich wyprzedzić.

 

Flota – Pogoń 1:5 (40’ P.Zych – 29’, 32’, 69’, 85’ I.Kashevskiy, 50’ O.Czyż)

Świetny występ Igora i cztery bramki na jego koncie. A na koncie całego zespołu dodatkowe 3 punkty. Zaliczyliśmy duży skok w tabeli, bo na 9 pozycję. Przed nami Wisła Puławy, u nas.

 

Pogoń – Wisła 3:0 (36’ B.Radler, 47’ O.Czyż, 67’ H.Hakobyan)

Znowu zwycięstwo. Rozkręcamy się. Ładnie zagraliśmy i 3 punkty w naszym dorobku. Wskoczyliśmy na 6 pozycję w tabeli. Może sezon będzie się kończył walką o awans. Ciekawie by było. 11 punktów do drugiego miejsca nam brakuje.

Odnośnik do komentarza

Stal Stalowa Wola, 11 miejsce, u nich. Mecz transmitowany w telewizji. Drugi raz w życiu będę w TV. Poprzednia relacja była na meczu z GKS Katowice, gdzie padł remis.

 

Cambridge United znalazł się w strefie barażowej o awans. Oby im się udało.

 

Lech Poznań w finale Pucharu Polski razem z Lechią Gdańsk.

 

Stal – Pogoń 1:1 (27’ P.Piceluk – 7’ P.Golański)

Oj szkoda tych dwóch straconych punktów. Po szybko strzelonej bramce myślałem że wygramy różnicą minimum dwóch bramek. A tu taki „zonk”. Chociaż lepszy podział punktów, niż zero na koncie. Dziewiąta pozycja. Teraz czekamy na Resovie Rzeszów, zawitają u nas na murawie za 6 dni.

 

Finał Ligi Mistrzów: Barcelona – Schalke.

Finał Ligi Europy: Panathinaikos – Tottenham.

 

Pogoń – Resovia 4:2 (6’, 33’ I.Kashevskiy, 80’ M.Bozok, 90+1’ R.Malarowski – 12’ Ł.Matuszczyk-sam., 46’ D.Kantor)

Wygrana jest, ale obrona się nie spisała. Straciliśmy 3 gole, w tym jeden nieuznany. Ale komplet punktów też jest. Igor Kashevskiy kolejne bramki na koncie. Rozkręca się, a ma dopiero 21 lat. Jesteśmy na 7 pozycji. Teraz czas na Podbeskidzie, trzecią drużynę ligi. A i tak jesteśmy faworytami. Przynajmniej według bukmacherów. Według mnie będzie ciężko.

 

Menadżer Miesiąca Kwietnia:

1 miejsce: Krzysztof Kotorowski (Calisia Kalisz),

2 miejsce: Ja,

3 miejsce: Czesław Jakołcewicz (Cracovia Kraków).

 

Lech Poznań wygrał Puchar Polski, pokonał Lechię Gdańsk 2-0 po golach Kwiatkowskiego i Szeliga.

 

Podbeskidzie – Pogoń 3:1 (9’ M.Urbański, 14’ S.Gruca, 73’ M.Grunt – 18’ O.Czyż)

Według mnie miało być ciężko, i tak było. Niestety wysoka porażka i słaba gra. Ale cóż.

Odnośnik do komentarza

Pogoń – Cracovia 1:1

Byliśmy słabsi, ale udało się złapać jeden punkt. Jesteśmy na 8 pozycji. Do końca sezonu 3 mecze. Teraz czas na wyjazd do Gliwic.

 

Ligę Europy w sezonie 2015/2016 wygrywa Tottenham Hotspur, pokonując w finale Panathinaikos Ateny 3:0.

 

Piast – Pogoń 1:2 (11’ J.Kapsa – 77’ I.Kashevskiy, 90+1’ M.Bozok)

Piękna gra. Do 77 minuty przegrywaliśmy, ale zdołaliśmy odrobić straty, a nawet strzelić zwycięską bramkę. Jestem dumny ze swoich zawodników.

 

Pogoń – GKS Bełchatów 1:1 (40’ O.Czyż – 69’ T.Podgórski)

Pierwsza połowa meczu to przewaga mojej drużyny. W drugie połowie poziom się wyrównał i straciliśmy bramkę. Od 83 minuty graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla Podgórskiego, ale i tak nie potrafiliśmy strzelić zwycięskiej bramki. Podział punktów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przed nami ostatni mecz sezonu z Wartą Poznań. Zagramy go na luzie bez presji.

 

Zwycięzcą Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016 została Barcelona, pokonując Schalke 3:1.

 

Warta – Pogoń 0:1 (31’ M.Żyła)

Mecz zagrany bez presji, swobodnie. I najważniejsze, zakończony naszym zwycięstwem. Dobry akcent na koniec obecnego sezonu.

 

Mistrzostwo Polski zdobyła Polonia Warszawa. Do europejskich pucharów zakwalifikowały się także: Wisła Kraków (2.), Legia Warszawa (3.) i Lech Poznań (PP).

Do 1 Ligi spadły drużyny Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin.

Do Ekstraklasy awansowały GKS Katowice oraz Cracovia Kraków.

Do 2 Ligi spadły: Wisła Puławy, Elana Toruń, Dolcan Ząbki i Puszcza Niepołomice.

My zakończyliśmy sezon na 7 miejscu.

 

Pierwszy mecz Polski na EURO 2016 bardzo nieudany. Porażka z Portugalią aż 0-4. Na konferencji prasowej selekcjoner Piotr Nowak wyszedł z hukiem z sali. Ostro się wkurzył.

 

Drugi mecz Polski już trochę lepszy. Na remis 1-1 z Turcją. Gola dla naszych strzelił Łukasz Piszczek. Małe, ale to bardzo małe szanse na wyjście z grupy są. Na tę chwile ostatnie miejsce, ale 2 punkty straty do drugiego miejsca.

 

Ostatni mecz ze Szkocją Polacy przegrali 3-4 i tym samym nie wyszli z grupy. Trzy gole strzelił Michał Kucharczyk. Polska skończyła EURO na ostatnim miejscu w grupie D.

 

Pierwszy sparing, z Flotą Świnoujście przegrany 0-1.

Drugi sparing z Gwardią Koszalin na 1-1. Gol Mateusza Żyły.

 

Finał Mistrzostw Europy 2016 we Francji: Francja – Anglia 0:2.

 

Sparingi:

Pogoń – Bohemians Praga (CZE) 1:0

Pogoń – Łokomotiw Sofija (BUL) 0:0

Pogoń – Zagłębie Lubin 0:1

Miedź Legnica – Pogoń 1:1

 

Patrząc na sparingi uważam, że czeka nas bardzo ciężki sezon. A dokładniej, to walka o utrzymanie. Ale co zrobić jak nie ma kasy na transfery i płace. Piłkarze odchodzą bo nie podobają im się płace.

 

Transfery:

Do:

- Alin Buzea – wolny transfer,

- Lajos Somodi – wolny transfer.

 

Z:

  • Mateusz Kowlaczyk – wolny transfer,
  • Michał Kaleta – wolny transfer,
  • Adam Łysek – wolny transfer,
  • Patryk Bortnik – wolny transfer,
  • Ryszard Malarowski – wolny transfer,
  • Jakub Arak – Bytovia Bytów (0.00),
  • Bartłomiej Babiarz – Zawisza Bydgoszcz (0.00),
  • Wojciech Majdan – Bytovia Bytów (0.00).

 

Transfery pokazują co osiągneliśmy finansowo w tym okienku. I co zdobyliśmy kadrowo. Dwóch grajków, którzy w sparingach zbyt dużo nie pokazali. Ale lepiej kupić kogoś, niż sprzedać ośmiu i nie doładować do puli.

Odnośnik do komentarza

Czas na ligę.

 

Pierwszy mecz gramy na wyjeździe z drużyną Ruch Zdzieszowice. Obawiam się słabego startu, ale może w lidze chłopaki pokażą się z lepszej strony niż w sparingach.

 

Zdzieszowice- Pogoń 1:2 (28’ S.Ceglarz – 72’ P.Grzelczak, 75’ L.Somodi)

Graliśmy po prostu słabo. Ale pod koniec meczu wynieśliśmy się na wyżyny i strzeliliśmy dwa gole. Które dały nam zwycięstwo. Jest fajnie, są trzy punkty. Na start ligi, którą uważałem za straconą to jest bardzo dobrze.

Teraz czekamy na mafie z Pruszkowa.

 

Pogoń – Znicz 2:0 (6’ A.Buzea, 12’ O.Czyż)

Jest świetnie. Drugie zwycięstwo. Jednak sparingi a liga to co innego. Jestem zadowolony. Mafia może iść do swojej krypty.

 

Puchar Polski, Pierwsza Rudna, gramy na wyjeździe z Calisią Kalisz.

 

Resovia – Pogoń 0:1 (90+4’ O.Czyż)

Jestem w szoku. W ostatnich sekundach meczu strzeliliśmy zwycięską bramkę. Kolejne 3 punkty. Ale mecz był bardzo wyrównany. Mogliśmy nawet przegrać. Mieli kilka dobrych akcji.

 

Pogoń – Warta 1:0 (12’ M.Bozok)

Graliśmy ładnie. Mieliśmy przewagę, którą udokumentowaliśmy golem na wagę zwycięstwa. Cieszy mnie bardzo postawa mojej drużyny. Stawiałem na walkę o utrzymanie, a tu widzę, że może będzie walka o awans.

A najlepsze jest to, że po 4 kolejkach jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli. Jesteśmy na te chwilę jedyną drużyna z kompletem punktów. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

Olimpia Elbląg – Pogoń 2:2 (26’ M.Zięba, 67’ K.Danielak – 40’ H.Hakobyan, 55’ O.Czyż)

Pierwsza połowa należała do Olimpii. Druga połowa była już wyrównana. Udało nam się prowadzić 2-1, ale niestety nieuwaga w obronie i padła bramka na remis. Spadliśmy na 3 pozycję.

 

Przed nami mecz w ramach Pucharu Polski. W Pierwszej Rundzie czeka nas wyjazd do Kalisza. A cztery dni później Calisia zawita u nas w ramach ligi.

 

Calisia – Pogoń 0:1 (82’ O.Czyż)

Minimalna wygrana i awans do kolejnej rundy pucharu. Mecz był wyrównany.

W drugiej rundzie pucharu zmierzymy się z Polonią Warszawa. Będzie bardzo ciężko, w końcu to uczestnik Ligi Mistrzów.

 

A propos Polonii. Warszawski klub w fazie grupowej Ligi Mistrzów trafił do grupy z Manchesterem City, Benficą Lizbona oraz Glasgow Rangers.

 

W Lidze Europy Wisła Kraków jest w grupie z Atletico Madryt, Metalist Charków i TSG Hoffenheim.

 

Teraz znowu czas na klub z Kalisza. Tym razem liga, u siebie, mecz transmitowany w TV.

 

Pogoń – Calisia 2:0 (52’ O.Czyż, 65’ P.Grzelczak)

Drugi mecz z Calisią wygrany. Kolejne trzy punkty w naszym dorobku. 10-ty mecz bez porażki w naszym wykonaniu. Skok na drugą pozycję. Następne spotkanie z Stal Stalowa Wola u nich.

Odnośnik do komentarza

Stal – Pogoń 0:3 (16’ L.Somodi, 26’ A.Buzea, 33’ O.Czyż)

Dobra gra naszej drużyny i wysokie zwycięstwo na gorącym terenie. Pierwsze gole nowych zawodników. Trzy punkty i awans na lidera tabeli.

 

Zostałem najlepszym trenerem miesiąca sierpnia. Za mną znaleźli się Piotr Sasal (Podbeskidzie) oraz Jacek Zieliński (Zagłębie Lubin).

 

Nasz węgierski obrońca Lajos Somodi w meczu reprezentacji U-21 (Szwecja - Węgry) został kontuzjowany na 5 miesięcy. Niestety obrońca na pół sezonu nam odpadł.

 

Kwalifikacje do MŚ 2018, Polska pokonała u siebie Austrie 4-0 po golach Tomasza Kupisza (Celtic Glasgow) i hattricku Roberta Lewandowskiego (Juventus Turyn). Po pierwszym meczu Polacy na 1 miejscu.

Dla przypomnienia, Polacy w grupie ze Szkocją, Macedonią, Niemcami i Austrią.

W drugim meczu zwycięskim w „polskiej grupie” Szkocja pokonała Niemcy 1-0.

 

Druga kolejka kwalifikacji skończyła się dla Polski porażką, przegrali 1-2 z Niemcami, gola strzelił Michał Kucharczyk (Sevilla). Ale nadal pierwsza pozycja w grupie.

 

Piast – Pogoń 2:0 (5’ B.Smolarek-sam., 63’ P.Borovicanin)

Słabiutko zagraliśmy. Na początku meczu stracona samobójcza bramka i chłopaki się podłamali. Od tego czasu już nic nie pokazali. Tylko Alin Buzea ciągnął drużynę, miał kilka udanych rajdów i podań w uliczkę. Ale skuteczność innych zawiodła.

Spadamy na drugą pozycję, ale mamy jeden mecz zaległy z Zagłębiem Lubin i możemy dogonić pierwsze Podbeskidzie.

 

Pogoń – Zagłębie 1:1 (61’ O.Czyż – 72’ S.Reina)

Zagraliśmy źle, mogła być nawet porażka. Uratowany 1 punkt.

 

Pogoń – ŁKS 0:0

Nic ciekawego. Żadna strona nic nie pokazała. 3 miejsce.

Odnośnik do komentarza

Czas na II rundę Pucharu Polski. Mam nadzieję, że chłopaki dadzą z siebie wszystko.

 

Pogoń – Polonia 3:2 (22’ P.Golański, 47’ B.Radler, 81’ M.Rzuchowski – 11’ Ł.Teodorczyk, 62’ Z.Szczewczyk)

Bardzo dobrze się spisaliśmy. Zwycięstwo w bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu. Uczestnik LM wyeliminowany w Pucharze Polski.

 

W Trzeciej Rundzie Pucharu Polski czeka na nas Chojniczanka Chojnice. Gramy u siebie. Bardzo dobrze to losowanie dla nas wyszło.

Powracamy do ligi. Gramy z szóstą Zawiszą Bydgoszcz.

 

Zawisza – Pogoń 1:1 (50’ D.Misztal – 45+1’ O.Czyż)

Niezbyt ciekawy mecz. Kolejny remis w lidze. Jesteśmy na 4 pozycji w tabeli.

Flota Świnoujście z dziesiątej pozycji to nasz kolejny rywal ligowy.

 

Pogoń – Flota 3:2 (15’ P.Golański, 32’ K.Sadziński, 40’ M.Żyła – 63’ P.Zych, 65’ R.Leśniewski)

Krótko po 60-tej minucie meczu wdarło się za duże rozluźnienie i straciliśmy dwie bramki. Końcówka była nerwowa, ale wywieźliśmy zwycięstwo.

 

Bełchatów – Pogoń 2:0 (3’ Ł.Matuszczyk-sam., 15’ B.Dudzic)

Początek meczu brzydki w naszym wykonaniu. Strata dwóch bramek podłamała piłkarzy. I już nie potrafili odrobić strat.

 

Kolejny mecz za tydzień. Pojadę sobie na 3 tygodnie urlopu w góry. Moje obowiązki przejmie asystent. Mam nadzieję, że nic nie schrzani. Dawno nie byłem na południu naszego kraju. Ostatnio w 1999 roku w Szklarskiej Porębie. Teraz przesiaduje w Szczecinie więc wyjazd na drugi koniec kraju będzie fajnym odbiciem od rzeczywistości. Moja dziewczyna w ciąży, więc spacery, oddychanie czystym górskim powietrzem i odpoczynek pomogą jej i dziecku. No i mi też pomogą. Zaplanowałem wyjazd w Tatry. Posiedzimy tam 2 tygodnie. Potem tydzień odpoczynku w mieście rodzinnym, w Pile. I powrót do Szczecina.

W Tatrach wybraliśmy pobyt w schronisku nad Morskim Okiem przez pierwszy tydzień, drugi tydzień pobytu w schronisku na Hali Ornak.

 

Wyjazd był bardzo udany, odpoczęliśmy sobie z Martą. Pospacerowaliśmy na łatwych szlakach, bo te trudne to nie dla nas. Dwa schroniska fajne, miła obsługa i ładne „pokoje”.

Pobyt w mieście rodzinnym także udany, chociaż mniej bo co można w mieście, gdzie siedziało się połowę swego życia? Odwiedziliśmy rodziców Marty, moją mamę i wujostwo moje. Byłem na cmentarzu na grobie ojca, który kochał piłkę nożną, tę pasję mam po nim.

 

No i trzeba znowu wracać do klubu. Zobaczymy co tam mój asystent podziałał.

 

Mecz ze Śląskiem u siebie przegraliśmy 0-2. Mój asystent jest słaby jak barszcz. Drugi mecz też przegrał. Na wyjeździe z Bogdanką aż 0-3. Zawiódł mnie. Żadnego gola nie strzelili podczas mojego urlopu.

Przed nami mecz Pucharu Polski. U siebie z Chojniczanką. Trzecia Runda.

 

Pogoń – Chojniczanka 1:2 (49’ T.Porębski – 17’ M.Lelujka, 22’ D.Marek)

Niestety odpadliśmy z pucharu. Druga połowa była pod nasze dyktando, ale udało nam się strzelić tylko jednego gola. I to było za mało. Żegnaj pucharze.

Odnośnik do komentarza

Mały raport:

Po trzech meczach kwalifikacji do Mistrzostw Świata Polska na trzecim miejscu w grupie. 3 pkt.

Również po trzech meczach w Lidze Mistrzów Polonia Warszawa ostatnia w swojej grupie. 0 pkt.

No i po trzech meczach w Lidze Europy ostatnie miejsce w grupie ma Wisła Kraków. 0 pkt.

A Polska w rankingu FIFA zajmuje pozycję 50.

 

Żal i jeszcze raz żal. Nasz kraj nic sobą nie reprezentuje w Świecie. Mam nadzieję, że Polska awansuje do MŚ w Rosji (2018).

Odnośnik do komentarza

Teraz my. Mecz ligowy.

 

Pogoń – Podbeskidzie 2:3 (42’ Kashevskiy, 90+4’ O.Czyż – 16’, 86’ M.Grunt, 77’ A.Suvorov)

Gdy był remis 1-1 myślałem, że coś uzyskamy, ale niestety znowu porażka. Źle się dzieje. Jesteśmy na 6 pozycji. Cztery porażki w lidze pod rząd. Kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Są na ostatnim miejscu. Potrenujemy trochę atak i obronę, bo słabo tu i tu działamy ostatnio.

 

Pogoń – Termalica 2:0 (6’ S.Radzio, 45+2’ P.Grzelczak)

Po czterech porażkach w końcu zwycięstwo. Ale musiało tak być. Graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli. Zaliczyliśmy skok na 5 pozycję.

Kolejny przeciwnik – Ruch Zdzieszowice. Przedostatnia drużyna, więc powinien być komplet punktów znowu.

 

Pogoń – Ruch 3:1 (8’, 54’ O.Czyż, 79’ M.Żyła)

No i drugie zwycięstwo. Kolejne 3 punkty do puli i kolejny skok w tabeli. Jesteśmy nadal na 5 pozycji.

Przed nami ostatni mecz tej rundy, ze Zniczem w Pruszkowie. Kolejna drużyna z dołu tabeli, z 16 pozycji. Mecz transmitowany w telewizji.

 

Znicz – Pogoń 5:2 (24’, 57’ Z.Zakrzewski, 28’ P.Solecki, 68’ D.Świerblewski-kar., 77’ D.Kraska – 12’ L.Somodi, 83’ I.Kashevskiy)

No i na koniec rundy jesiennej bardzo przykre doświadczenie. Wysoka porażka, którą widziała część piłkarskiej Polski w TV. Nie wiem czemu chłopaki dali sobie strzelić tyle bramek. Jestem rozczarowany postawą „paprykarzy”.

Na połówkę sezonu jesteśmy na 6 miejscu. Lideruje GKS Bełchatów, a zaraz za nim Podbeskidzie i Śląsk Wrocław.

 

Przed nami 3 miesiące przerwy. Zagramy kilka sparingów. Potrenujemy i przygotujemy się na drugą rundę ligi. Mamy zamiar walczyć o awans.

 

Na pierwszy ogień pójdzie turniej zorganizowany przez nas: „Paprykarz Szczeciński”. W turnieju oprócz nas wezmą udział jeszcze Union Berlin z Niemiec, Excelsior Rotterdam z Holandii oraz rodzima Warta Poznań.

Odnośnik do komentarza

Druga w kolejce jest liga „Mistrzowie Pomorza” w której wezmą udział: Arka Gdynia, Flota Świnoujście, Lechia Gdańsk i my, Pogoń Szczecin.

 

Poza tym czeka nas kilka sparingów z różnymi ekipami. Z Polski i z zagranicy.

 

To zaczynamy okres przygotowawczy do kolejnej rundy.

 

Półfinał Paprykarza Szczecińskiego:

Pogoń – Excelsior 0:2

Mecz o Trzecie Miejsce:

Pogoń – Warta 1:2

Turniej wygrała drużyna Union Berlin, pokonując w finale Excelsior Rotterdam.

Odnośnik do komentarza

Mecze w ramach „Mistrzowie Pomorza”:

 

1 kolejka:

Pogoń – Arka 0:1

Lechia – Flota 2:0

 

2 kolejka:

Flota – Arka 1:1 (kar- 4:3)

Pogoń – Lechia 0:2

 

3 kolejka:

Lechia – Arka 4:0

Pogoń – Flota 2:2 (kar.- 5:3)

 

Końcowa tabela turnieju „Mistrzowie Pomorza”:

 

1.Lechia – 9 pkt.

2.Flota – 3 pkt.

3.Pogoń – 3 pkt.

4.Arka – 3 pkt.

 

Teraz przed nami same pojedyncze mecze sparingowe.

Odnośnik do komentarza

Miedź Legnica – Pogoń Szczecin 3:1

Dynamo (GER) – Pogoń 2:3

Norre Alslev (DEN) – Pogoń 1:2

Pogoń – Zagłębie 3:1

Górnik Konin – Pogoń 1:3

Pogoń – Kalmar FF (SWE) 2:2

Lechia Zielona Góra – Pogoń 0:3

 

No i po sparingach. Ostatnie sprawdziany w naszym wykonaniu bardzo ładne. Liczę na udaną drugą rundę sezonu.

 

Pogoń – Resovia 1:1 (47’ O.Czyż – 61’ S.Hajduk)

Zawiodłem się. Po tak obiecujących sparingach liczyłem na więcej. Może tylko gorszy dzień? Oby.

Odnośnik do komentarza

Warta – Pogoń 2:1 (7’ D.Jagła, 70’ M.Zachara – 16’ P.Golański)

Znowu przegraliśmy mecz. Nie podoba mi się to co pokazują. Ale mam nadzieję, że to się zmieni. Szóste miejsce w tabeli.

Następny mecz z siedemnastą Olimpią Elbląg.

 

Pogoń – Olimpia 1:0 (79’ I.Kashevskiy)

Męczyliśmy się, lecz udało nam się strzelić gola. Ale nadal mnie zawodzą swoją grą.

Teraz gramy z Calisią Kalisz, meczu na wyjeździe. Będzie transmisja w TV.

 

Calisia – Pogoń 1:1 (85’ J.Kapsa – 57’ M.Żyła)

Kolejny słaby mecz. Szkoda punktów.

 

Teraz mecz z czwartym w tabeli Zagłębiem Lubin. Oni są faworytami bukmacherów.

 

Eliminacje MŚ: Macedonia – Polska 0:3, i trzecia pozycja w grupie. Dwa gole Lewandowskiego Roberta i jeden Michała Kucharczyka. Szkocja pierwsza, Niemcy drudzy.

 

Zagłębie – Pogoń 0:2 (10’ J.Jesionkowski-sam., 19’ M.Rzuchowski)

Pięknie zagraliśmy. Ładna druga bramka po fenomenalnej grze pozycyjnej. Poza tym mieliśmy dwie poprzeczki i jeden słupek. Więc mogliśmy wygrać dużo wyżej. Tak czy siak trzy punkty są i to cieszy. Skok na 4 pozycję w tabeli I Ligi Polskiej. Teraz zawita u nas Stalowa Wola.

1 kwietnia 2017. Pięć lat mojego trenowania za mną. Jestem zadowolony ze swoich sukcesów. Udało mi się z 8 ligi angielskiej dojść do 1 ligi polskiej. Reputacja wzrosła znacząco. Kolejnym klubem który będę planował przejąć będzie Lech Poznań. Ale to tak za 2-3 lata. Zobaczymy czy nadarzy się taka sposobność. W międzyczasie planuje wejść Pogonią do najwyższej klasy rozgrywkowej. Może uda mi się już w tym sezonie.

 

Pogoń – Stal 0:1 (87’ E.Luboński)

Nie wiem jak to jest. Na wyjeździe z silniejszym rywalem wygrywamy. A u siebie ze słabszym nie możemy sobie poradzić. Szkoda tej bramki w końcówce meczu. Powinien być podział punktów. Niestety spadek na szóstą lokatę.

 

Pogoń – Piast 0:1 (62’ B.Iwan)

Widać mecze wyjazdowe wychodzą nam gorzej niż te u siebie. Porażka i spadek w lidze na siódmą pozycję.

Teraz wyjazd do Łodzi na mecz ŁKS. Wygramy? W końcu u siebie ciągle przegrywamy.

Odnośnik do komentarza

Półfinał Ligi Mistrzów to jedno spotkanie ciekawsze od drugiego. Grają ze sobą Tottenham i AS Roma oraz Barcelona i Arsenal. Myślę, że w finale spotkają się Tottenham i Barcelona. I ta druga drużyna wygra cały turniej.

 

A półfinał Ligi Europejskiej to: Valencia – Olimpique Lyon oraz Girondins – Liverpool.

 

ŁKS – Pogoń 1:3 (51’ W.Cichy – 43’, 59’ A.Buzea, 83’ I.Kashevskiy)

I tak jak myślałem. Mecz wyjazdowy i od razu wygrana. Wychodzi na to, że Florian Krygier rzucił na nas klątwę. Oby szybko prysła.

Teraz czas na Zawisze u nas. Będzie ciężko jak jasny gwint.

 

Pogoń – Zawisza 0:0

I standard. Mecz u siebie bez zwycięstwa. Jesteśmy na 7 pozycji.

 

Zwolniłem jednego scouta, i tak zbytnio nie korzystam z ich wiedzy. Dwóch wystarczy. A za nim poleciał fizjoterapeuta. Dwóch zostało. Trochę to chamskie, ale oszczędności.

 

Flota – Pogoń 1:1 (48’ P.Zych – 77’ S.Radzio)

Od 43 minuty graliśmy w dziesiątkę po kartce dla Golańskiego. Ogólnie mecz słaby. Ale była jedna piękna akcja w 90 minucie. Niestety przeciwnicy wybili piłkę z linii bramkowej. Od kolejnego meczu pójdą duże roszady bo coś chłopaki gówno osiągają. Szkoda tylko, że nie mam zbytnio kim manewrować. Na szczęście nie musimy się martwić o spadek, bo utrzymanie mamy pewne. Walka o awans też już stracona. Więc czas na eksperymenty.

 

Wisła Karków z Pucharem Polski, pokonała Górnik Zabrze 2-1. Lech Poznań nie obronił trofeum.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pogoń – Bełchatów 0:1 (55’ M.Łuczak)

Pierwsza połowa była zdominowana przez nas. Jednak nie potrafiliśmy wykorzystać tej przewagi. Trener przeciwników zmienił coś w przerwie i w drugiej połowie było bardziej wyrównane spotkanie. Szkoda tych trzech punktów, ale i tak już nie walczymy o nic. Sezon o „pietruszkę”.

 

Śląsk – Pogoń 3:3 (8’ P.Polczak, 28’ M.Stępiński, 35’ A.Nowiński-kar. – 70’ I.Kashevskiy, 79’ O.Czyż, 83’ M.Dziuba)

Pierwsza połowa bardzo słaba, przegrywaliśmy 0-3. Druga bardzo dobra. Odrobiliśmy stratę trzech bramek, a nawet mogliśmy wygrać 4-3. Remis cieszy, piękny comeback.

 

Następny mecz to z bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem, z GKS Bogdanką. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje 5 miejsce w tabeli. My znajdujemy się na 7 pozycji.

 

Pogoń – Bogdanka 2:0 (26’, 89’ A.Buzea)

Dwa gole z dystansu rumuńskiego pomocnika Alina Buzei i zwycięstwo w kieszeni. Kolejny mecz gramy na wyjeździe z Niecieczą, która ma już pewny spadek do niższej ligi.

 

W finale Ligi Mistrzów znaleźli się AS Roma i FC Barcelona.

A Ligę Europy wygrywa Liverpool, pokonał w finale Olimpique Lyon 1:0.

 

Nieciecza – Pogoń 1:3 (9’ R.Polischuk-sam., 15’, 45+1’ I.Kashevskiy, 60’ M.Rzuchowski)

I kolejne 3 punkciki dla nas. Dobra gra Igora. Mecz pod naszą kontrolą.

 

Przed nam ostatni mecz sezonu, który zagramy z Podbeskidziem. Mają zapewniony awans z drugiej lokaty, więc może sobie odpuszczą. My mamy szansę zakończyć sezon na 5 pozycji. Na obecną chwilę ciągle siódme miejsce.

 

Zwycięzcą Ligi Mistrzów zostaje FC Barcelona, pokonując w finale AS Roma 3:0. Obronili tytuł.

 

Podbeskidzie – Pogoń 4:3 (9’ A.Suvorov, 62’, 82’ M.Frankowski, 71’ M.Urbański – 33’ A.Buzea, 57’ I.Kashevskiy, 87’ L.Somodi-kar.)

I tak oto tym meczem skończyliśmy rozgrywki tego sezonu. Dużo bramek na koniec sezonu, mecz na pewno podobał się kibicom.

 

I na koniec sezonu niemiła niespodzianka. Zostałem zwolniony z klubu!! Nie wiem dlaczego. Źle nie graliśmy. Załamałem się bo miałem już koncepcje na nadchodzący sezon. No nic. Pozostaje szukanie nowego pracodawcy. Jeśli nie będzie nic ciekawego w Europie wybiorę się do Ameryki lub Afryki.

 

A teraz w skrócie ważniejsze wydarzenia minionego sezonu:

Mistrzem Polski został Lech Poznań. Za nimi Wisła Kraków, Polonia Warszawa i Legia Warszawa. Wszystkie cztery drużyny będą grać w europejskich pucharach.

Spadek z Polskiej Ekstraklasy zaliczają GKS Katowice oraz Cracovia Kraków.

Awans do Ekstraklasy mają GKS Bełchatów oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Mistrzem Anglii został Arsenal Londyn.

 

To wszystko, mam doła po zwolnieniu, nie chce mi się więcej szperać w świecie piłkarskim na tę chwilę. Idę szukać ofert pracy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...