Skocz do zawartości

Wyspa Nadziei (FM 2012)


tagmen

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz czeka nas mecz z Weymouth FC. Czwarta drużyna ligi, my po porażce spadliśmy na pozycję siódmą.

 

Szkoda, że dysponujemy takimi niskimi funduszami. Przydało by się pozmieniać trochę rzeczy. Na tę chwile nasz stadion posiada bardzo kiepski stan murawy i ogólnie jest w kiepskim stanie. Bazę treningową mamy podstawową, tak samo system szkolenia młodzieży jest na niskim poziomie. A obiekty dla młodzików to już w ogóle, stan mizerny w porównaniu z innymi klubami ligi. Pojemność stadionu też nie cieszy, gdyż 4 tysiące to nie dużo, a zarobiło by się trochę więcej na biletach. Dużo kibiców nie przychodzi, ale dobra gra drużyny plus ładny stadion i dobra reklama przyciągała by więcej kibiców. No ale niestety, brak funduszy.

Myślę nad sprzedażą oglądanych przez inne kluby kluczowych zawodników. Zredukować wysokość płac i zarobić na transferach, żeby wyjść na czysto i zacząć w końcu zarabiać. Ale to będzie wiązało się ze słabymi wynikami w lidze, a tego nie chcemy z zarządem. Kluczowi zawodnicy zawsze w cenie, ale i są potrzebni żeby nasza drużyna dobrze grała. Trzeba chyba będzie zaryzykować i kogoś sprzedać.

 

Taunton – Weymouth 0:0

Było kilka ładnych zagrań z naszej strony, ale ostatecznie zakończyliśmy bezbramkowo. No ale udało nam się awansować na 6 pozycję. Kolejni na drodze – Dulwich Hamlet, 9 drużyna ligi, u nich.

 

Duwlich – Taunton 0:0

Kolejny bezbramkowy remis. Ale co zrobić, słabsza dyspozycja napastników, pewnie te kontuzje.

Odnośnik do komentarza

Strasznie zawiało pesymizmem w ostatnim poście,

Zauważyłem, że sporo remisujesz (i nie mam na względzie dwóch ostatnich meczów). Awansujesz rok po roku, więc w sumie się nie dziwię, że zajmując obecnie 6 lokatę, narzekasz na grę zespołu (wyczytałem to między linijkami, może mylnie - nie wiem), bo przecież przyzwyczaili Cię dotąd do wygrywania :)

W każdym razie, powodzenia i awansu życzę!

Odnośnik do komentarza

Następne wyzwanie podejmujemy u siebie. Tym wyzwaniem jest Chippenham Town. Drużyna ósma w lidze. Wyjdziemy na mecz w lekko zmodyfikowanym składzie niż poprzednio. Dwa remisy bezbramkowe to już nie fajnie wygląda.

No i makabra jakaś. Jakieś fatum wisi nad nami. Kolejny mecz przełożony, tym razem z powodu śnieżycy. Nie dobrze bo później zaległe mecze nakładają się na te według terminarza i gramy co 2-3 dni. A teraz za 4 dni gramy u siebie z Dartford. Może tego nam nie przełożą. Już raz był przełożony z powodu ulewy. 5 najbliższych kolejek to mecze co 3 dni. Później dłuższy tygodniowy odpoczynek. Obawiam się, że nie pociągną kondycyjnie moi piłkarze. Będziemy grać optymalnym składem, wszyscy wrócili do pełni zdrowia.

 

Taunton – Dartford 1:0 (19’ L.Bartlett)

Pierwsza połowa odbyła się w dużym deszczu, dobrze że nie przełożono. Druga już sucho, z wyjątkiem mokrej murawy. Lukas strzelił ładna bramkę, chłopak się rozkręca, a ma dopiero 18 lat. Jesteśmy na 6 pozycji. Do końca sezonu jeszcze daleko, ale chciałbym się znaleźć w strefie barażowej i walczyć o awans. Zwolniłem z kontraktu jednego młodzika, który nie zapowiadał się by coś z niego wyrosło.

Trzy dni i znowu mecz. Gramy na wyjeździe z Hastings Utd. Drużyna z dolnej połowy tabeli, zajmują dopiero 14 pozycję.

A jeśli chodzi o finanse to, hmmmm……

Wydaje o tysiąc euro tygodniowo za dużo, przez co budżet spada z każdym tygodniem w dół. Ogólnie to mamy ponad pół miliona długu. Nie wiem jak z tym sobie poradzić. Budżet transferowy to 0 euro. Dochody z transferów też 0%. A sponsor daje tylko 5 tysięcy na sezon. Strasznie mało. Zobaczymy co się stanie gdyby udało nam się awansować. Nowy sponsor? Nowy zarząd? Nowe pieniądze? Czas pokaże. Nadzieje są.

A teraz wracajmy od ekonomii do sportu.

 

Hastings Utd – Taunton 1:3 (78’ E.Egan – 9’ L.Bartlett, 21’ A.McGlynn, 38’ W.Charlton)

Ładny mecz w naszym wykonaniu, a bramki jeszcze ładniejsze. Idealny rzut wolny w wykonaniu McGlynn’a i fenomenalna kontra i gol Charltona. Trzy punkty do naszej puli.

Odnośnik do komentarza

Za dwa dni przełożony mecz z Chippenham. Do boju!

 

Taunton – Chippenham 1:1 (50’ L.Pryse – 89’ N.Brown)

Stracona bramka w końcówce wygranego już meczu boli podwójnie. Byliśmy pewni wygranej, rozluźniliśmy się za bardzo i niestety, zabrakło koncentracji. W dodatku dwóch zawodników złapało kontuzje. Napastnik Bartlett na 2 tygodnie, pomocnik Ryan tylko obity. Na szczęście ciągle trzymamy się na 6 pozycji. Mamy tyle samo punktów co drużyna z piątego miejsca Dartford, a więc 44. Do 3 miejsca brakuje nam tylko tych punktów dwóch.

 

Sutton United to nasz kolejny przeciwnik. Zajmują ostatnie 22 miejsce w lidze. Będzie łatwo.

 

Sutton Utd – Taunton 0:0

Zostawię bez komentarza. Dodam jedno, Perkins kontuzjowany na pół roku, złamana noga.

 

Teraz 19 drużyna, znowu remis?

 

Taunton – Braintree 1:1 (36’ W.Charlton – 15’ C.Morris)

Co za nudny remis. Dwie bramki były ładne bo z dystansu, ale sam mecz nudny jak flaki z olejem. Jesteśmy na 5 pozycji. Zobaczymy co dalej. No i kontuzja na 3 tygodnie Charltona. Drugi napastnik kontuzjowany, niedobrze.

 

Chelmsford – Taunton 0:0

Dobry dla nas ten remis bo mogliśmy wysoko przegrać. Oddaliśmy tylko 4 strzały, oni aż 16. Ale my za to mieliśmy jedną poprzeczkę. Utrzymujemy 5 pozycję.

 

Mecz z Lewes będzie naszą kolejną ligową potyczką. Lewes znajduje się na 21 pozycji, więc mam ciche nadzieje. Chociaż ostatnio słabo gramy.

 

Taunton – Lewes 1:1 (66’ J.Ryan – 26’ S.Ajayi-kar.)

Źle się dzieje w naszych szeregach. Żeby kolejny mecz zremisować i to z drużyną niżej notowaną.

Gdyby nie karny to mecz pewnie inaczej by się ułożył. Mieliśmy kilka sytuacji stuprocentowych, ale mieli zwichrowane celowniki. A tak znowu tylko jeden punkt.

 

Nareszcie odpoczynek! Kolejny mecz za 10 dni. Myślę, że po tej przerwie forma wróci.

 

Teraz Lewes będzie grać w FA Trophy z Cambridge United u siebie. Pojadę sobie na mecz. Liczę na końcowe zwycięstwo drużyny z Cambridge.

Zremisowali 1:1, meczy był wyrównany, jak mówi wynik. Od 39 minuty po strzale Hollowaya prowadził Cambridge. Jednak Lewes udało się wyrównać. Wkrótce Powtórka.

W Powtórce Cambridge Utd wygrało aż 4-0 i awansowało do półfinału. Fajnie.

 

Wisła Kraków odpadła z Ligi Europy. Porażka z CSKA Moskwa 1:4 w dwumeczu przyczyniła się do tego zdarzenia.

 

Teraz czas na nasz mecz. Chłopaki sobie odpoczęli więc mogą przystąpić do odrabiania strat. Gramy z Farnborough u nich. Czas na deklasowanie rywali w ostatnich meczach sezonu. A zostało ich do końca jedenaście.

 

Farnborough – Taunton 0:1 (80’ L.Bartlett)

Nareszcie wygrana, ale końcówka była ciężka. Od 85 minuty graliśmy w 10-ęciu po czerwonej kartce dla Firkinsa, a od 88 minuty w 9-ęciu po czerwie dla McGlynna. Ale daliśmy rade utrzymać wynik.

 

Wyjazd do Havant na ciężki mecz z Havant & Waterlooville za dwa dni. Mecz za 3 dni. Zagramy w lekkim osłabieniu spowodowanym kartkami. Zamiast Firkinsa dam Sumnera, a zamiast McGlynna wystawie Jordana Robertsa. Oby taka ekipa pokazała coś ciekawego. Przeciwnicy zajmują 3 miejsce.

 

Havant – Taunton 1:0 (14’ J.Butlin)

Byliśmy z góry postawieni na straty, ale chłopaki dali rade. Mecz przegrany, mimo to ładnie zagraliśmy, a bramka zdobyta była zza pola karnego po niesygnalizowanym strzale. Bramkarz nie miał szans. Spadliśmy na szóstą pozycję.

 

Kingstonian za 2 dni. Dziewiętnasta drużyna kontra my. Tym razem u nas. W treningach dałem nacisk na atak bo ostatnio za mało bramek zdobywamy. Może się napastnicy przebudzą.

 

Taunton – Kingstonian 2:1 (9’ L.Pryse, 45+1’ J.Ryan – 69’ B.Allen)

Dobra postawa mojej drużyny. Charlton miał kilka stuprocentowych okazji, których nie wykorzystał. Raz trafił w słupek. Wynik mógł być wyższy. On się bynajmniej nie spisał i dałem temu wyraz na konferencji po meczu. Poza tym wszystko było ładnie.

 

Teraz czekamy na drużynę z Woking. A ściślej to na Hayes & Yeading United. Bardzo młoda drużyna, bo istnieje dopiero 8 lat. Będą u nas dopiero za 11 dni.

 

Reprezentacja Polski ma nowego trenera. Jest nim Piotr Nowak, 50-letni trener. Jego poprzednik Franciszek Smuda przeszedł na emeryturę i ogląda już mecze tylko przed TV. Przed polakami mecz kwalifikacji do Mistrzostw Europy, będą grać w Chorzowie ze Słowenią, drugą drużyna w grupie.

 

A my? Ja z moimi piłkarzami ostro trenujemy przed kolejnym meczem. To już końcówka sezonu.

Trzeba się na koniec postarać by móc powalczyć o awans.

 

Okej wracajmy do rozgrywek ligowych. Jesteśmy na 4 miejscu.

 

Taunton – Hayes 2:2 (6’, 38’ L.Bartlett – 27’ A.Powner, 49’ V.Zapata-Caicedo)

Bardzo dobra gra młodziutkiego Bartletta. Znowu rażąco nieskuteczna gra Charltona. Nie wiem co się dziej z tym chłopakiem. Szkoda, że tylko remis. Byliśmy o wiele lepsi. Najważniejsze jest to, że kibice świętują na ulicach. Nie wiem dlaczego, ale skoro muszą. A jeśli chodzi o tabelę. Nadal mamy 4 pozycję.

 

Grali Polacy w eliminacjach do Euro 2016. Padł remis 0:0. Utrzymaliśmy 3 pozycję. Zostało sześć meczy.

 

Wyjeżdżamy do Bognor Regis, na mecz z miejscową drużyną. Poprzednio padł remis 1:1. Zobaczymy co teraz pokażą piłkarze obu drużyn. Oni 2 miejsce. My 4 miejsce. 8 punktów różnicy. Będzie to mecz numer 200 w mojej karierze. Fajnie się złożyło, ważny mecz i jubileusz w jednym.

 

Bognor Regis – Taunton 4:2 (32’ A.Taylor, 41’ S.Tanser, 83’ E.Hughes, 90+2’ L.Tanner – 74’ L.Bartlett, 86’ L.Pryse)

Jestem załamany. Daliśmy sobie wbić aż 4 bramki. Masakra. Była między nami przepaść. Oni klasa sama w sobie. My sparingpartnerzy. Swobodnie sobie rozgrywali piłkę w naszym polu karnym. Gorzej być już nie mogło. Skoro tak mamy grać z tymi wyżej notowanymi drużynami to awans nam się nie należy. Jesteśmy na 5 miejscu. Mamy punkt przewagi nad drużyną niżej. Ciągle jesteśmy w strefie barażowej.

 

Z powodu zadłużenia klub może przejąć zarząd komisaryczny. Mamy 658 tysięcy euro długu. Oby to się źle dla klubu nie skończyło.

 

Postanowiłem pozbyć się Stevena Lozano-Calderon. Wystawiłem go na listę transferową. Nikt się nie zgłosił. Osobiście zaoferowałem go klubom. Też zero zainteresowania. Więc oddałem go na wolny transfer. Trzeba umniejszyć pensje, a on się słabo ostatnio spisuje. Rekompensatę za zwolnienie dostał. Szkoda go trochę, ale takie życie. Znajdzie innego pracodawcę. Dobry jest.

 

Teraz Truro City. Są na 18 miejscu więc może sobie odbijemy ten ostatni mecz.

 

Taunton – Truro 1:1 (41’ W.Charlton – 78’ K.Miller)

Słabo, słabo i jeszcze raz słabo. Trudno. Bez komentarza dalszego. Piąta pozycja.

Odnośnik do komentarza

W FA Trophy drużyna Cambridge Utd doszła do finału, gdzie na stadionie Wembley zagra z Fleetwood Town. Życzę im powodzenia.

 

Nasz wyjazd do Harrow na mecz z Borough nastawia mnie optymistycznie. Nie wiem czemu, ale tak mam. Pewnie wierze w zwycięstwo.

 

Harrow Borough – Taunton 0:0

Żadna ze stron nie pokazała nic ciekawego. Mecz jak mecz. Szarpanina i bieganina. Mieliśmy poprzeczkę i dwa strzały minimalnie obok bramki. Oni też w poprzeczkę uderzyli. Nasza pozycja to ciągle numer pięć. Nad szóstym Weymouth mamy 3 punkty przewagi.

 

Teraz czeka na nas przełożony mecz z Dulwich Hamlet, 7 drużyna. Ostatnie 4 mecze sezonu to trzy pojedynki z czołówką ligi i jeden z dolną ekipą. Musimy się postarać by grać w barażach. Zaczynają łapać nerwy.

Taunton – Dulwich 2:3 (21’ L.Potter, 86. A.McGlynn – 50’ I.Brookman, 74’, 90+1’ J.Payne)

Któryś meczy w tym sezonie gdy tracimy bramkę w doliczonym czasie. Trzeba popracować nad koncentracją piłkarzy. To też moja w tym wina bo jak był remis to kazałem im całą drużyną atakować. Ale ostatniego gola straciliśmy z rzutu rożnego, więc to chyba nie wina tego „masowego” ataku. Na szczęście „piątka” cały czas nasza. Ale szósta drużyna wyrównała się z nami punktami więc trudno będzie to utrzymać. Zwłaszcza, że teraz gramy z liderem ligi – Eastbourne Boro. Oni mają już zapewniony awans. Więc do dzieła chłopaki !!!!! Szkoda tylko, że morale drużyny spadło i to drastycznie. Przygnębiłem ich rozmową, a miała inaczej wyglądać.

 

Eastbourne Boro – Taunton 1:0 (7’ C.Cumming-Bart)

Spisaliśmy się słabo. Mogliśmy przegrać dużo wyżej, ale obrona i bramkarz spisali się lepiej niż pomoc i atak. Niestety spadliśmy na 7 pozycję, więc poza strefę gwarantującą udział w barażach. Dwa mecze do końca. Trzy punkty trzeba minimalnie zdobyć na tę chwile by znowu mieć szansę na walkę o awans. Zależy też jak dyspozycja Weymouth i Dulwich Hamlet. Następny nasz mecz to z Tonbridge Angels. Ich pozycja w tabeli to 18. Musimy wygrać.

 

W półfinale Ligi Mistrzów FC Porto zmierzy się z Realem Madryt, a Manchester Utd podejmie Chelsea Londyn.

 

W Lidze Europy półfinałowe pary to Bayer Leverkusen z Werderem Brema oraz Arsenal Londyn z Wolfsburgiem.

 

Taunton – Tonbridge 1:1 (78’ J.Richards – 22’ C. Humphreys – sam.)

Tylko remis. Ale na szczęście Dulwich i Weymouth też zremisowali więc wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. A gramy w niej z Bromley, czwartą drużyną, która ma zapewniony udział w barażach. Więc może odpuszczą. Weymouth gra z drużyną z 15-ego miejsca, Dulwich zmierzy się z ostatnią drużyną ligi. Więc nasze zwycięstwo nie wystarczy, tamci muszą stracić punkty ze słabszymi rywalami. Nadziei mam mało. Niestety. Do meczu tydzień. Bukmacherzy, prasa i eksperci nie dają nam żadnych szans.

 

Bromley – Taunton 3:3 (45+2’, 64’, 88’ S.Sturm – 19’, 85’ A.McGlynn, 24’ L.Bartlett)

Straszny pech. Wygrywaliśmy 3-2. Po karnym dla przeciwników zremisowaliśmy. A Dulwich stracił bramkę na remis w doliczonym czasie. Więc gdyby nie ten karny to byśmy byli w barażach. Weymouth przegrało. Jestem wkurzony.

 

Tabela

 

Więc dla nas sezon już się skończył.

Odnośnik do komentarza

Finał Ligi Mistrzów to mecz Chelsea – Real Madryt.

Finał Ligi Europy to mecz Leverkusen – Arsenal.

FA Trophy wygrało Fleetwood pokonując 2-1 Cambridge United. Szkoda.

 

Zwycięzcą na 3 kolejki przed końcem Polskiej Ekstraklasy w 2014/2015 został Lech Poznań. Super.

 

Zwycięzcą Ligi Europy 2014/2015 został Leverkusen wygrywając z Arsenalem w karnych 4-3.

Zwycięzcą Ligi Mistrzów 2014/2015 została Chelsea Londyn pokonując Real Madryt 3-1.

 

W rankingu Menadżer Sezonu zdobyłem 2. Miejsce.

 

Eliminacje Mistrzostw Europy 2016, Polska pokonała Maltę 2-0. Gole strzelili Michał Kucharczyk (Glasgow Rangers) oraz Robert Lewandowski (Juventus Turyn). Kolejny mecz grają z Kazachstanem.

I też wygrywają, aż 5-0 po golach Roberta Lewandowskiego, Ludovica Obraniaka (Szachtar Donieck), Arkadiusza Milika (Lech Poznań) i Rafała Pietrzaka (Jagiellonia Białystok). Nadal utrzymują 3 pozycję w grupie. Kolejne mecze za 3 miesiące.

 

Mistrzem Anglii został Manchester United, tuż przed Chelsea i Liverpoolem. Spadku doznali Sheffield Wednesday, Watford i Ipswich Town.

 

Zostałem poinformowany, że nasz klub nawiązał współpracę z Yeovil Town. I dobrze, mamy w końcu jakiś klub patronacki.

 

Nowe drużyny w mojej lidze to beniaminki: Arlesey Town, Bath City, Bishop’s Stortford, Tiverton Town oraz spadkowicz Welling United.

Szanse na końcowe zwycięstwo bukmacherzy oceniają nam w stawce 51.00. Więc nie wróżą nic dobrego. Postaramy się ich zaskoczyć.

 

Przed nowym sezonem zaszło dużo roszad w składzie. Wielu odeszło, kilku doszło. Trochę zarobiliśmy i zmniejszyliśmy wydatki na płace.

 

Do klubu:

- George Howard (bramkarz) z Tiverton (0.00),

- Paul Weldon (obrońca) z Hemel Hempstead (0.00),

- Luke Wareham (obrońca) z Yeovil Town (wypożyczenie),

- James Norwood (napastnik) z wolnego transferu,

- Tom Newey (obrońca) z wolnego transferu,

- Callum Reilley (pomocnik) z Aylesbury Utd (0.00).

 

Z klubu:

- Warrick Charlton do FC United (20.000),

- Lewis Morgan na wolny transfer,

- Luke Potter na wolny transfer,

- Javian Richards na wolny transfer,

- Ellis Sands na wolny transfer,

- Arran Shilton na wolny transfer,

- Jordan Roberts do Ossett Albion (0.00),

- Stefan Ritchie do AFC Fylde (0.00),

- Luke Connolly do FC United (6.000),

- Carl Humphreys do Paulton (0.00),

- Liam Murray do Yate (0.00).

 

Dużo zawodników oddałem za darmo, ale w umowie były klauzule, że z następnego transferu mam % zysku. Więc stratny chyba nie będę. Na tę chwile mieszczę się w budżecie płacowym, więc klub nie będzie tracił. I o to mi chodziło. Zarobiłem 26 tysięcy i też dobrze. Z następnego transferu Charltona mam mieć 50% zysku. Jest dobrze.

Przesunąłem też kilku zdolnych młodzików do pierwszego składu. Sprawdzę ich w nadchodzących sparingach. A gramy z Clevedon Town (ENG), Paulton Rovers (ENG), AFC Wimbledon (ENG), Llanelli AFC (WAL) i Newport County (ENG).

Odnośnik do komentarza

Przedsezonowe sparingi:

Clevedon – Taunton 2:4 (42’ T.Dipper, 88’ M.Nelson – 40’ T.Dipper-sam., 51’ L.Crawford, 60’ L.Jones, 80’ J.Norwood)

Paulton – Taunton 2:3 (59’ J.Burton, 81’ M.Williams – 10’, 67’ J. Norwood, 20’ A.McGlynn)

Taunton – AFC Wimbledon 0:1 (16’ C.Lancaster)

Taunton – Llanelli 2:1 (61’ L.Pryse, 84’ L.Lindsay – 75’ T.Smith)

Taunton – Newport Co 1:1 (49’ T.Davies – sam. – 16’ P.Bore)

 

Koniec sparingów, sprawdziłem kto sie nadaje do pierwszej jedenastki, kto nie. Zobacze jak się spisza w meczach o stawkę.

 

Mojego dawnego obrońcę z sezonu 2011/2012 Chrisa Royle zatrudniłem jako scouta.

 

Dokupiłem jeszcze jednego zawodnika, pomocnika Jarrada McMahona z wolnego transferu. A młodego bramkarza Daniela Kinga oddałem na wolny transfer, trzeba wyrównać wysokość wynagrodzeń. Bramkarzy mam na tę chwile 3.

 

Więc przygotowania do sezonu zakończone. Zobaczymy jak się spisze moja „nowa” drużyna. Większość w wyjściowej jedenastce to będą nowi zawodnicy.

Pierwszym meczem ligowym sezonu 2015/2016 będzie mecz z Tiverton Town, beniaminek, nasz największy rywal, zobaczymy czy się odpowiednio wzmocnili. Życzę im wysokiej porażki.

 

Taunton – Tiverton 0:2 (68’ S.Wilkins, 75’ J.Rugg)

Pierwszy mecz bardzo nieudany. Błędy w obronie i nieskuteczność. Zobaczymy co dalej.

 

Następne spotkanie to z Chippenham Town na wyjeździe. Swój pierwszy mecz z Dulwich Hamlet przegrali 0-1.

 

Chippenham – Taunton 3:3 (4’ J.Sly, 13’, 45+1’ E.Oyeleke – 7’ S.Chiocchi – sam., 38’, 62’ J. Norwood)

Od 1 minuty graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla przeciwnika. Ale i tak nie daliśmy rady wyjść na prowadzenie. Ledwo zremisowaliśmy. Na razie nowe transfery mi się nie podobają. Zawodnicy się nie spisują tak jak powinni.

 

Taunton – Arlesey 4:0 (46’ J.Norwood, 78’ A.Popovich, 88’ T.Newey, 90+2’ L.Wareham)

Kolejny mecz okraszony w czerwone kartki. Na początku my graliśmy w 10, potem oni dostali czerwień. Ale udało nam się wysoko wygrać z beniaminkiem. Po 3 meczach 10 miejsce w tabeli. Teraz na drodze Bath City.

 

Lech Poznań awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów, trafił do grupy razem z Barceloną, FC Kopenhaga i Olimpique Lyon.

Odnośnik do komentarza

Bath – Taunton 0:1 (63’ C.Mulcahy)

Trochę się pomęczyliśmy, ale udało nam się strzelić zwycięską bramkę. Wskoczyliśmy na 8 pozycję. Następnie Harrow Borough, u siebie. Mają 17 miejsce.

 

Taunton – Harrow 0:1 (87’ M.O’Brien)

Nieskutecznie i przez to przegraliśmy. Mieliśmy kilka akcji, które powinniśmy wykorzystać. Dziewiąta pozycja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejne spotkanie jakie na nas czeka to mecz z Dorchester, piętnasta „siła” ligi. Do meczu 10 dni więc trochę potrenujemy nad atakiem. Strzelamy za mało bramek.

 

Czas na kolejne mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy 2016 we Francji. Tym razem na Polskę czekają dwa pojedynki z lepszymi drużynami niż w ostatnich potyczkach. Grają na wyjeździe z Łotwą (poprzednio wygrali 4-0) i także na wyjeździe ze Słowenią (wcześniej padł remis 0-0).

I tak:

Łotwa – Polska 0:3 (12’, 16’, 45’ R.Lewandowski),

Słowenia – Polska 1:2 (52’ J.Ilicic – 19’ R.Janicki, 37’ M.Kucharczyk).

Po tych dwóch meczach Polska awansowała na drugą pozycję. Pewny awans z „polskiej grupy” ma już zapewniona Serbia.

 

Teraz wracajmy do naszej niszowej rzeczywistości. Grajmy z Dorchester.

 

Dorchester – Taunton 3:0 (40’ N.Yennaris-sam., 43’ K.Jarvis, 64’ L.Dean)

Strasznie słaby mecz w naszym wykonaniu. Zawodnicy w ogóle nie mieli pomysłu co zrobić. Niestety wysoka porażka i spadek na 13-tą pozycję. Coś moi nowi zawodnicy nie dają sobie rady jak na razie. Następne spotkanie z Woking FC (15 miejsce).

 

 

PS. Komputer szwankuje, coś się przegrzewa i sam się czasem wyłącza. Dlatego takie krótkie wpisy i tak rzadko się pojawiają. Po meczu Niemcy - Holandia zagram dłuższą partię jeśli komputer na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pierwszy mecz Lecha w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zagrają na wyjeździe z FC Kopenhaga. Lech wygrał 3-1 po golach Rudnevsa, Toneva i Kwiatkowskiego. I tym zajął pierwsze miejsce.

 

Teraz my.

 

Taunton – Woking FC 1:1 (45’ L.Pryse – 90+8’ T. O’Donoghue)

Wkurzyli mnie ostro, stracić bramkę w doliczonym czasie. Sędzia też poleciał w kulki. Doliczył 5 minut, a graliśmy 99 minut. Utrzymujemy 13-tą pozycję. Przed nami mecz z Tonbridge na wyjeździe. Są 4 lokaty niżej od nas.

W zeszłym sezonie chciałem zajść wysoko w FA Cup, nie udało się. W tym sezonie gramy jak na razie gorzej, więc z góry odpuszczam ten puchar. Przyłożymy się do FA Trophy. Za duża częstotliwość meczy nie jest zbyt dobra. Chociaż walka w dwóch pucharach to więcej emocji. Jeszcze pomyślimy.

 

Tonbridge – Taunton 1:0 (70’ G.Bannister)

Źle się dzieje moi przyjaciele. Nowi zawodnicy nie potrafią się dobrze zorganizować i zacząć zdobywać bramki, a tym bardziej punkty. Myślimy dalej. Spadliśmy na 16 pozycję. Będzie ciężki sezon moim zdaniem.

W FA Cup Druga Runda Kwalifikacyjna gramy z Bradford PA (7 liga) na wyjeździe. Ale najpierw liga z Truro (5 miejsce) , też na wyjeździe.

 

Truro – Taunton 0:1 (90+3’ A.McGlynn – kar.)

W końcu wygrana. Mecz wyrównany, ale wykorzystany karny dał nam zwycięstwo w doliczonym czasie. Najważniejsze 3 punkty, gry nikt nie będzie pamiętał. Powrót na 13 pozycję.

No to teraz puchar. Zobaczymy co moi zawodnicy pokażą w meczu o stawkę ze słabszym rywalem. Jeśli będą się męczyć to wyjdzie, że transfery nie udane. Zobaczymy.

 

Drugi mecz Lecha w fazie grupowej LM skończył się zwycięstwem Olimpique Lyon 1-0.

 

Adrian McGlynn po raz kolejny został powołany na mecze reprezentacji Irlandii U-21 w ramach kwalifikacji do ME U-21.

 

Bradford – Taunton 2:1 (58’, 61’ G.Ryan – 90+3’ L.Bartlett)

No i przegrana. Pierwsza połowa lepsza w naszym wykonaniu, druga to już makabra jakaś. Nie jestem w ogóle zadowolony z mojej drużyny w tym sezonie. Odpadliśmy z pucharu.

 

No to więc wracajmy do ligi. Mecz dopiero za 20 dni. Czemu? Przed nami bardzo ciężki mecz. Gramy z Bromley, liderem ligi. A patrząc na naszą dotychczasową dyspozycję, to boje się o wysoką porażkę. Zagramy lekko zmienionym składem. Może oni sobie lepiej poradzą.

 

Czekaja nas wielkie emocje. Ostatnie dwa mecze eliminacji do Mistrzostw Europy. Polska zagra z Serbią, która ma zapewniony awans oraz z Maltą. Do boju Polsko do boju !!

Niestety pierwszy mecz z Serbią Polacy przegrali 1-2. Gola dla naszych strzelił Lewandowski. Jednak nadal utrzymujemy się na 2 pozycji. Więc wszystko się wyjaśni w ostatniej kolejce. Na szczęście tam mamy pewne zwycięstwo. Malta ostatnia i tylko 4 punkty.

Wygraliśmy z Maltą 4-0 i zakwalifikowaliśmy się na ME w 2016 roku. Bardzo dobrze Polsko !!

 

Trzy tygodnie minęły, teraz czas na nasz mecz z liderem. Ostro trenowaliśmy nad defensywą. Będą efekty?

 

Taunton – Bromley 3:1 (8’ L.Bartlett, 53’ 64’ J.Norwood – 81’ D.Keen)

Cudownie. Piękna gra w naszym wykonaniu. Piękne zwycięstwo. Jestem dumny ze swoich chłopaków. Wygrana z liderem i to tak wysoko cieszy bardzo. Chyba trafiłem nareszcie składem. Zagramy tak kilka meczy i zobaczymy jak to potoczy się dalej.

A kolejny mecz za 10 dni. Dobrze, że tyle przerwy. Widać takie przerwy dobrze nam robią. Zagramy z Braintree, są na 15 miejscu, my na 12-tym.

 

Braintree – Taunton 0:2 (20’ L.Lindsay, 24’ L.Bartlett)

Druga wygrana z rzędu. Super, chyba się rozkręcamy powoli. A to cieszy i to bardzo. 6 miejsce.

 

Wracając do Ligi Mistrzów i do Lecha Poznań. Kolejorz już trochę gorzej sobie radzi. Po 4 meczach jest na 3 pozycji, wygrał tylko jeden mecz, a trzy przegrał. Ale może im się uda wyjść z drugiego miejsca. Na drodze Olimpique Lyon (2 miejsce) i FC Kopenhaga (4 miejsce). Jest nadzieja.

 

Taunton – Dulwich 2:1 (13’ L.Pryse, 75’ L.Lindsay – 17’ J.Humphrey)

Jak na razie jest idealnie. Trzecia wygrana z rzędu. Od razu lepiej się czujemy. Oby tak dalej.

Bognor Regis, drużyna z drugiego miejsca. Kolejna przeszkoda do pokonania w drodze o awans.

A jeśli chodzi o FA Trophy to w Trzeciej Rundzie Kwalifikacyjnej gramy z Droylsden FC u nich. Skoro już zaczęliśmy grać lepiej to postaramy się zajść daleko w tym pucharze.

 

Taunton – Bognor 0:1 (60’ F.Murphey)

Szkoda meczu. Wyrównany był. Ale to w końcu z druga drużyna ligi.

Kolejny mecz także będzie ciężki bo gramy z piątą drużyną, z Hastings United.

 

Posunąłem się krok do przodu. Złożyłem podanie o pracę do klubu Chesterfield FC z drugiej ligi angielskiej. Zarząd pewnie się wkurzy, ale już trochę mnie męczy ta ciągła walka o awans.

No i dali mi działacze ultimatum, że albo przeproszę, albo podam się do dymisji. Przeprosiłem. A w międzyczasie dostałem ofertę z Pogoni Szczecin. Hmmm. Odłożyłem decyzję na tydzień czasu. Jutro gramy mecz. Jak się ułoży dobrze to zostaje. Jeśli nie to podpisuje umowę z Pogonią.

 

Hastings – Taunton 0:0

Co za nudny remis. Słaba dyspozycja moich graczy. Jeszcze jeden mecz. Z Bishop’s Stortford. Gramy za 3 dni. Jest dobrze. Dwa mecze przed decyzją czy chce przejść do Pogoni. Będzie jakaś średnia.

 

Bishop’s – Taunton 0:1 (90+2’ J.Norwood)

Męczarnia, ale na koniec gol i zwycięstwo.

 

Droylsden – Taunton 3:2 (15’, 83’-kar. M.Parkes, 89’ N.Neita – 37’ J.Norwood, 80’ A.McWilliams-sam.)

Kolejny puchar przepadł. Słabo gramy. Mam dosyć, rezygnuje. Przyjmuję ofertę Pogoni Szczecin. Odłożyłem ofertę po raz drugi o tydzień, zobaczymy czy jeszcze mnie chcą.

 

Mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Polska trafiła do grupy D razem z Portugalią, Turcją i Szkocją.

 

I tak oto w sezonie 2015/2016 przejmuje Pogoń Szczecin, które gra w I Lidze Polskiej. Po 19 meczach mają 12 pozycję. Więc walka o utrzymanie.

Odnośnik do komentarza

Dobrze się trafiło bo przejąłem klub w czasie przerwy zimowej, więc jest czas na eksperymenty. Liga startuje za dwa miesiące. Na początku sprawdziłem skład i muszę znaleźć jednego lewego obrońcę, lewego pomocnika i napastnika. Zorganizowałem kilka sparingów, bo były zaplanowane tylko trzy, i to wszystkie z rezerwami Floty Świnoujście. Anulowałem je.

Wysłałem ogłoszenie o pracę dla scouta i trenera. Zobaczymy kto się zgłosi. Wprowadziłem swój reżim treningowy i taktykę, tę która stosowałem w Anglii. Pierwsze sparingi pokażą na co ich stać. Przesunąłem też kilku zawodników z rezerw. Sprawdzę ich w pierwszej drużynie.

Małe roszady już zaczynam robić. Zwolniłem dotychczasowego scouta i zatrudniłem trzech nowych. Jak zgłoszą się ciekawi kandydaci na trenerów to może jednego z nich zrobię asystentem a obecnego zwolnię. Podziękowałem też jednemu trenerowi który prezentował się najgorzej ze wszystkich. W jego miejsce wszedł nowy, mam nadzieję lepszy. Poszukam jednak kandydata na asystenta i też zatrudnię nowego, obecny mi nie odpowiada.

Na miesięczne testy sprowadziłem napastnika Piotra Grzelczaka.

Pooglądałem CV kandydatów na mojego asystenta i wybrałem jednego, Piotra Bajere.

Odnośnik do komentarza

Sparingi:

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 3:0 (5’ P.Grzelczak, 31’ M.Żyła, 64’ R.Malarowski)

Gwardia Koszalin – Pogoń Szczecin 0:0

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:3 (69’ L.Tymiński, 87’, 90’ R.Zevenbergen)

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 2:0 (22’ D.Bulatovic-kar., 43’ A.Golański)

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:3 (90+2’ Czyż – 6’ R.Vlk, 17’ P.Czoska, 35’ M.Gueye)

Pogoń Szczecin – Partizan Belgrad 0:1 (82’ L.Diarra)

Flota Świnoujście II – Pogoń Szczecin 1:1 (12’ K.Bodziony – 1’ P.Grzelczak)

Odnośnik do komentarza

Sparingi:

Pogoń Szczecin – Slovan Varnsdorf (CZE) 5:0 (29’ B.Gasecki-kar., 44’ M.Bozok, 62’ P.Bortnik, 77’ O.Czyż, 86’ R. Gottwald-sam.)

VfB Lubeck (GER) – Pogoń Szczecin 2:4 (64’ M.Schafer, 72’ K.Planhof – 24’, 36’ R.Malarowski, 51’, 88’ O.Czyż)

Pogoń Szczecin – Slavia Praga (CZE) 1:1 (19’ H.Hakobyan – 12’ R.Podany)

 

Transfery do nas:

- Avtandil Shelia (obrońca) – wolny transfer

- Piotr Grzelczak (napastnik) – wolny transfer

- Elman Musayev (pomocnik) – wolny transfer.

 

Transfery na zewnątrz:

- Sławomir Jarczyk (obrońca) – wolny transfer

- Kamil Rzuchowski (obrońca) – wolny transfer

- Adam Szal (pomocnik) – wolny transfer

 

Dużo na rynku transferowym nie podziałałem. Pozbyłem się tych co na danej pozycji zarabiali najwięcej a robili najmniej. Zasiliłem wybrane pozycję te które szwankowały. I jak na razie moja drużyna podoba mi się. Wkrótce liga.

Odnośnik do komentarza

ŁKS – Pogoń 3:0 (23’ P.Madejski, 37’ D.Dopierała, 52’ M.Saganowski)

Bardzo słaby debiut. Myślałem, że po ostatnich sparingach jest już dobrze, ale myliłem się.

 

Dokupiłem jeszcze jedno zawodnika, białoruskiego napastnika Igora Kashevskiego. Został ściągnięty za darmo.

 

Kolejny mecz gramy z Calisią Kalisz. Jest na 16 miejscu. My na dwunastym.

 

Pogoń – Calisia 1:0 (17’ O.Czyż)

No i moja pierwsza wygrana i pierwsza bramka w tym klubie. No i pierwsze trzy punkty. Zobaczymy jak to się będzie rozwijać. Awans o jedno miejsce w tabeli ligowej.

 

Zerknąłem tak z ciekawości na mój były klub. Znajdują się na 13 pozycji więc nie wiedzie im się zbyt dobrze. Chyba dobrze zrobiłem, że odszedłem. Reputacja wzrośnie.

Teraz czas na Dolcan Ząbki. Z tą drużyną „paprykarze” wygrają na pewno.

 

Lech nie wyszedł z grupy LM, zakończył na 3 miejscu. W Lidze Europy odpadł z Villarreal w pierwszej rundzie eliminacyjnej. W dwumeczu przegrał 1-3.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dolcan – Pogoń 1:1 (56’ P.Głowacki – 30’ M.Żytko – sam.)

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nawet ładna. Druga już dużo gorsza, niepewna. No i podział punktów. Byłem pewny zwycięstwa, chyba zbyt pewny. Zaliczamy spadek, na 13 pozycję.

Teraz gości u nas toruńska drużyna Elana, z 16 miejsca.

 

Ranking FIFA na dzień 16 marca 2016 roku:

1.Brazylia

2.Hiszpania

3.Niemcy

4.Portugalia

5.Holandia

……………………………

29. Polska

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...