Skocz do zawartości

We dwóch raźniej...


kraven

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2012, baza danych duża.

 

Spodobało mi się pisanie :) Tym razem postanowiliśmy z kolegą (Caenem) opisywać naszą grę na multiplayer :klaszcze: . Wybaczcie, że zaczniemy dopiero od drugiego sezonu, ale nie pomyśleliśmy, żeby opisywać od samego początku. Po krótce postaram się Wam przestawić ubiegły sezon.

 

Legia Warszawa - Dawid Karb (kraven)

Wisła Kraków - Norbi Sosin (Caen)

 

 

 

Tabela KLIK

Skład Wisły KLIK

Skład Legii KLIK

Statystyki zawodników KLIK

11 sezonu KLIK

Liga Europejska; Wisła KLIK

Puchar Polski; Wisła KLIK

Występów mojego zespołu w LE i PP lepiej nie opisywać :D

 

Najlepszym managerem sezonu został Piotr Świerczewski, a najlepszym piłkarzem Maor Melikson.

Sezon bez wątpienia był udany dla nas, ja zdobyłem Mistrzostwo Polski, a Caen musiał się zadowolić 3 miejscem i wywalczonym Pucharem Polski.

 

To tyle na teraz, następny post dodam po letnim okienku transferowym :)

Odnośnik do komentarza

Nasze finanse stoją jak na razie na dobrym poziomie. Dlatego po rozmowie z Bogusławem Cupiałem ustawilismy budżet transferowy na wysokosci 4mln £ oraz budżet płac na poziomie 66tys £ na tydzień.Prezes zgodził sie również na rozbudowe bazy treningowej.

 

Postanowiłem w tym oknie troche zarobić dlatego klub opuścili gracze pierwszego składu , ale na ich miejsce zostali sciągnieci młodzi nastepcy.

 

Z Klubu :

 

-Semir Štilić (Lokomotiw Moskwa) [2.4mln £]

-Tsvetan Genkov (Birmingham) [2.2mln £]

-Cezary Wilk (Kaiserslautern) [775tys £]

-Sergei Pareiko (Al-Ahli Dubaj) [1.1mln £]

-Łukasz Garguła (Sląsk Wrocław) Wyp. z klauzula pierwowykupu [120tys £]

-Radosław Sobolewski (Wolny transfer)

 

Łączna suma zarobku : 6.5mln £

 

Do Klubu :

 

-Mariusz Gogol (Jagiellonia) [Wolny transfer]

-Gervasio Núñez (Quilmes) [240tys £]

-Christian Díaz (Sląsk Wrocław) [Wolny transfer]

-Filip Modelski (GKS Bełchatów) [Wolny transfer]

-Mateusz Wilk (Sandecja Nowy Sącz) [Wolny transfer]

-Marco Calderoni (Brak Klubu) [Wolny transfer]

-Krzysztof Kamiński (Brak Klubu) [Wolny transfer]

-Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) (90tys £]

-Hanno Behrens (Brak Klubu) [Wolny transfer]

-Patrick Mayer (Augsburg) [850tys £]

 

Łączna suma wydatków : 1.2mln £

 

Duże nadzieje wiąze z Marco Calderoni'm

Odnośnik do komentarza

Na letnie okienko transferowe dostałem od prezesa 2.2 mln £, oczywiście jak to mam w zwyczaju, prawe całą sumkę wydałem :) Nie obyło się też bez sprzedaży/rozwiązywania kontraktów z nie potrzebnymi zawodnikami.

 

Z klubu odeszli:

 

Emmanuel Boakye (do Piasta za 180 tysięcy funtów)

Yero Bello (do Piasta za 180 tysięcy funtów)

Alexandru Suvorov (do Lechii Gdańsk za 550 tysięcy funtów)

Tomasz Kiełbowicz, Michał Żewłakow, Damian Zbozień (wolny transfer)

Alan Stulin (wypożyczenie do Hansy Rostock)

Nacho Novo (do Rody Kerkrade za 700 tysięcy funtów)

Wasiu Showemimo (do Genclerbirligi za 95 tysięcy funtów)

Michał Efir (wypożyczenie do Lecha Poznań)

Tomas Jirsak (do Armini Bielefeld z opcją pierwokupu za 250 tysięcy funtów)

Odeszło też paru młodych, zupełnie nie potrzebnych zawodników.

 

Łącznie zarobiliśmy 1.7 mln funtów.

 

 

 

 

 

Do zespołu dołączyli:

 

Mateusz Mak (z GKS Bełchatów za darmo) KLIK

Gianni Bruno (z Lille OSC za darmo) KLIK

Marcin Kowalczyk (z Zagłębia Lubin za darmo) KLIK

Damian Drezewski (z Wisły Płocka za darmo) KLIK

Mateusz Matras (z Piasta Gliwice za darmo) KLIK

David Healy (z Rangers Glasgow za darmo) KLIK

Maciej Rybus (z Terieka Grozny za 1.1 mln funtów) KLIK

Dalibor Stevanovic (ze Śląska Wrocław za 625 tysięcy funtów) KLIK

Marcin Wasilewski (z Anderlechtu Bruksela za 85 tysięcy funtów) KLIK

 

Łącznie wydaliśmy 1.8 mln.

 

 

Póki co młodzi zawodnicy (Mak, Drezewski, Matras) będą występować w rezerwach, chyba, że uda się ich wypożyczyć. Mam ogromną nadzieję, że David Healy chociaż w pewnym stopniu odciąży Danijela Ljuboje. A dzięki przyjściu Stevanovica wreszcie będę mógł wystawiać Miroslava Radovica na skrzydle. :)

Odnośnik do komentarza

Przed meczami o Ligę Mistrzów zagraliśmy dwa sparingi, a oto ich wyniki:

 

Legia Warszawa 1:1 Anderlecht Bruksela (Ljuboja)

Legia Warszawa 2:1 Zenit Sankt Petersburg (Blanco, Ljuboja)

 

 

Po tych dwóch testach przyszedł czas na dwumecz z irlandzkim Linfield, nie będę jakoś bardzo opisywał tych spotkań, ponieważ moja przewaga w tych meczach był ogromna :)

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

2 faza kwalifikacyjna - 1 mecz

Legia Warszawa 6:0 Linfield

10' Danijel Ljuboja 1:0

23' Saemus Morgan cz.k. (Linfield)

29' Danijel Ljuboja 2:0

53' Danijel Ljuboja 3:0

58' Danijel Ljuboja 4:0

80' Jakub Kosecki 5:0

83' Jakub Kosecki 6:0

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

2 faza kwalicykacyjna - 2 mecz

Linfield 0:3 Legia Warszawa

10' Ivica Vrdoljak 0:1

33' Jakub Rzeźniczak 0:2

38' Danijel Ljuboja 0:3

83' Marcin Kowalczyk ktz.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

 

Początek drogi do piłkarskiego raju bardzo udany, jednak przeciwnik nie był wymagający. W 3 fazie trafiliśmy na cypryjski APOEL Nikozja, będzie ciężko :)

Odnośnik do komentarza

Tak wiec zaczyna sie drugi juz sezon , gramy o Super Puchar Polski z najwiekszym rywalem (Cracovia gra w 1 lidze).Mecz rozgrywany byl na Stadionie im. Wojska Polskiego co jest duzym zaskoczeniem.Moi zawodnicy wiedzieli czego od nich oczekuje i po co tam jedziemy. Spodziewalem sie ze Legia wyjdzie skladem rezerwowym ,aby dacodpoczać podstawowym zawodnika po eliminacjach do Ligi Mistrzow.Poczatek meczu i odrazu naciskam , dlugo czekac nie musialem bo w 10min rzut wolny wykonuje Patryk Malecki , Mały wrzuca płaska pilke Mayer uderza z powietrza nie pozostawiajac szans Kuciakowi.Wisła spokojnie rozgrywala pilke az tu w 17min do pilki dopada Healy i z półwoleja strzela piękna bramke.W 44min Jakub Kosecki fauluje w polu karnym Meliksona , sedzia wskazuje na wapno...do piłki podchodzi Cristian Diaz...bierze rozped i pewnym strzalem pokonuje bramkarza Legii.

 

Super Puchar Polski

Legia Warszawa 1:2 Wisła Kraków

Frk: 31,103

10' Patrick Mayer

17' David Healy

44' Cristian Diaz

52' Kew Jaliens

 

Skład Wisły :

W.Pawłowski - M.Lamey ,K.Jaliens,O.Chavez,M.Calderoni - P.Małecki[K],Ł.Hanzel,G.Nunez,M.Melikson - P.Mayer,C.Diaz

 

Skład Legii :

D.Kuciak - J.Rzeźniaczak[K],I.Astiz,C.Benzoukane,T.Atouba - J.Kosecki,J.Gol,R.Wolski,M.Rybus - D.Healy,G.Bruno

 

Pierwszy puchar jedzie do Krakowa! :debesciak:

Odnośnik do komentarza

Przyszedł czas na bój z APOEL-em o ligę mistrzów, bałem się tych spotkań, ponieważ wiem, że Cypryjczycy to bardzo dobzi zawodnicy. W pierwszym meczu nie osiągnąłem wyznaczonego sobie minimum - czyli wygranej min. dwoma bramka. Już w 3 minucie dobrze wykonany rzut rożny przez Radovica i Atouba wpisuje się na listę strzelców. W 34 minucie znakomita akcja Blanco który podał w uliczke do Ljuboji a Serb wykorzystał tą sytuacje. Niestety, w 55 minucie jedną z nielicznych akcji wyprowadza APOEL, i Ioannou strzela bramkę.

 

 

Puchar Mistrzów, Mistrzowie, 3 faza kwalicikacyjna, 1 mecz

Legia Warszawa 2:1 APOEL Nikozja

Frk: 30,083

3' Timothee Atouba 1:0

7' Loizos Ioannou ż.k.

34' Danijel Ljuboja 2:0

36' Tijani Belaid ż.k.

45+1' Ivica Vrdoljak ż.k.

86' Andros Christofi ż.k.

89' Claude Dielna ż.k.

90+4' Tijani Belaid ktz.

 

 

Kuciak - Rzeźniczak Astiz Dielna Atouba - Vrdoljak (45' Gol) Stevanovic Radovic Rybus (86' Kosecki) - Ljuboja Blanco (75' Healy)

 

MotM: Danijel Ljuboja 7.7

Odnośnik do komentarza

Dnia 01.08.2012r stoczyliśmy bój z Cypryjskim AEK Larnakas. Chciałem tutaj wygrać minimum 2 bramkami , aby na rewanż w Krakowie zagrać spokojną piłką. Niestety , nie udało się osiągnąć postawionego przed meczem celu , choć wynik był zadawalający. W 42min Patryk Małecki zdobywa bramkę. Zaraz po przerwie drugą bramkę zdobywa Maor Melikson. Po Zdobyciu drugiej bramki moich zawodników zaćmiło słońce unoszące się nad stadionem i w 49min AEK strzela kontaktową bramkę.

 

Puchar EURO 3.Runda Kwal.1Mecz

AEK Larnakas 1:2 Wisła Kraków

Frk: 2,363

ż.k Ander Murillo

42' Patryk Małecki

47' Maor Melikson

49' Gonzalo García García

ż.k Łukasz Hanzel

ż.k Marco Calderoni

 

W.Pawłowski - F.Modelski K.Jaliens O.Chavez M.Calderoni - H.Behrens Ł.Hanzel G.Nunez P.Małecki M.Melikson - Patrick Mayer

 

@Galizerix ,Dzieki , w tym sezonie Legia nie bedzie istnieć :D

Odnośnik do komentarza

1 kolejka T-ME, naszym rywalem beniaminek - Olimpia Elbląg. Wystąpiliśmy w eksperymentalnym zestawieniu w obronie - zagrało trzech zawodników którzy nie mają ukończonych nawet 20 lat. A wszystko po to, aby podstawowi zawodnic byli wypoczęci na mecz rewanżowy z APOEL-em. Beniaminek postawił trudniejsze warunki niż się tego spodziewałem, pierwsza bramka dla naszego zespołu pada dopiero w 31 minucie, z rzutu rożnego Madej a tam dobrze do główki wyskoczył Benzoukane i bez trudu pokonał bramkarza gospodarzy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, indywidualna akcja Oziębały i mamy remis. Po przerwie debiutant Mateusz Cichocki trafia po wrzutce ze skrzydła Madeja. No i niestety - końcówka spotkania, chwila dekoncetracji i Oziębała poraz drugi w tym meczu trafił do siatki.

 

 

1 kolejka T-M Ekstrakalsy

Olimpia Elbląg 2:2 Legia Warszawa

Frk: 4,111

6' Chakib Benzoukane ż.k.

15' Łukasz Madej ż.k.

31' Chakib Benzoukane 0:1

32' Przemysław Oziębała 1:1

53' Paweł Wojciechowski ż.k.

61' Mateusz Cichocki 1:2

82' Janusz Gol ż.k.

84' Wojciech Lisowski ż.k.

87' Przemysław Oziębała 2:2

 

 

Kuciak - Bochenek (45' Vrdoljak) Benzoukane Cichocki Lisowski - Gol Mak Kosecki Wolski Madej - Healy (87' Ljuboja)

 

MotM: Przemysław Oziębała 8.8

Odnośnik do komentarza

Czas na rozpoczęcie drugiego sezonu T-ME , jechaliśmy do Bełchatowa .Meczu bardzo się obawiałem , jednak poszło gładko .Niestety mecz zaczyna się dla nas pechowo , w 4min Michał Żyro fuluje w polu karnym Kuswika .Rzut karny pewnie wykorzystuje Szmatiuk .W 11min Michał Żyro świetną akcje zamienia na gola .W 27min Łukasz Hanzel pewnie wykorzystuje prostopadłe podanie Małego i strzela bramkę. W przerwie meczu zmotywowałem zawodników , efekty widać od zaraz - 47min fantastyczne podanie Meliksona i kolejny raz do bramki trafia Żyro. Nie trzeba czekać długo na kolejny popis 19latka , 2min po zdobyciu bramki Michał wywalczył karnego którego osobiście wykończył .W 61min pada ostatnia bramka meczu a szczęśliwym strzelcem jest Patrick Mayer.

 

 

1 kolejka T-M Ekstraklasy

GKS Bełchatów 1:5 Wisła Kraków

Frk: 3,661

5' Szmatniuk (kar)

11' Żyro

27' Hanzel

34' Baran ż.k

47' Żyro

49' Żyro (kar)

55' Żyro ż.k

61' Mayer

 

W.Pawłowski - A.Jędrzejczyk K.Jaliens M.Pawelec M.Calderoni - Ł.Hanzel ('77 Brud) G.Nunez P.Małecki M.Melikson - P.Mayer M.Żyro

Odnośnik do komentarza

@lew77: ok, nie będziemy już zaznaczać kolorkiem.

 

Dnia 8 sierpnia zagraliśmy rewanż z APOEL-em Nikozja, rewanż bardzo udany. Wielka w tym zasługa Davida Healy'ego który "wywalczył" dwie czerwone kartki dla cypryjczyków :) Mecz nie zaczął się zbyt dobrze, bo już w 1 minucie Argyryou trafił do siatki, i w tym momencie to APOEL był w następnej fazie. W 18 minucie kunszt Stevanovica, znakomita bomba z dystansu. W 45 i 56 minucie cypryjscy gracze dostają czerwona kartki, i potem się już posypało :)

 

 

Puchar Mistrzów, Mistrzowie, 3 faza kwalicikacyjna, 2 mecz

APOEL Nikozja 1:5 Legia Warszawa

Frk: 10,812

1' Christos Agryrou 1:0

18' Dalibor Stevanovic 1:1

45+1' Loizos Ioannou cz.k.

48' Claude Dielna 1:2

56' Giorgos Kyriakou cz.k.

63' Danijel Ljuboja 1:3

65' Jakub Rzeźniczak ż.k.

71' Iniaki Astiz ż.k.

84' Jakub Rzeźniczak 1:4

90+1 Danijel Ljuboja 1:5

 

 

Kuciak - Rzeźniczak Benzoukane (70' Astiz) Dielna Atouba (84' Gol) - Vrdoljak Stevanovic (45' Rybus) Kosecki Radovic - Healy Ljuboja

 

MotM: Miroslav Radovic 9.4

 

 

 

W następnej fazie eliminacji LM spotkamy się ze szkockim Glasgow Ranger. Co ciekawe, w pierwszym sezonie gry to właśnie z tym rywalem Wisła Kraków pożegnała się z Ligą Mistrzów, idealna szansa na rewanż :D

Odnośnik do komentarza

Rewanżowe spotkanie z AEK zakończone sukcesem . Pewnie wygrywamy 2:1. Bramki strzelają Żyro oraz Melikson .Na innych boiskach awans wywalczył Górnik Zabrze (1:0 , 2:1) z Kilmarnock. Niestety Drugiej Warszawskiej drużynie nie udało się awansować choć zabrakło naprawdę niewiele (3:2 , 1:3)z FC RB Salzburg .W rewanżu polonia straciła awans w 90min po samobójczym trafieniu Gliwy.

10 sierpnia odbyło się losowanie ostatniej rundy eliminacyjnej –ligi mistrzów oraz ligi europejskiej.

 

Wisła Kraków wylosowała portugalska Brage , która jest w zasięgu Białej Gwiazdy

Górnik Zabrze wylosował rumuńska Steaua , o awans będzie im bardzo ciężko

Legia Warszawa losowała szkockich Rangersów , w tamtym sezonie uległa im Krakowska Wisła.

 

 

Wisła Kraków 2:1 AEK Larnakas

 

7' Żyro

18' Chavez (sam)

80' Melikson

Odnośnik do komentarza

2 kolejka T-ME, gramu siebie z Łódzkim Widzewem. Szybko wychodzimy na prowadzenie, dobra podanie Ljuboji do Milicevica, a ten fantastycznie odegrał do Stevanovica i nasz nowy nabytek nie miał kłopotów z pokonaniem Mielcarza. Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać, już w 10 minucie, bardzo dobre uderzenie Blanco z dystansu. W 32 minucie bezmyślnie zachowanie Vukovica który za faul na środku boiska zobaczył czerwoną kartkę i zakończył swój udział w tym meczu. Tuż po przerwie bardzo dobra akcja Rybusa, dograł w pole karne ze skrzydła do Blanco a ten zdobywa drugą bramkę w tym meczu. Ostatnia bramka pada w 59 minucie, nie wiadomo jakim sposobem na skrzydle znalazł się Astiz wrzucił w pole a piłkę do własnej siatki skierował Moryc.

 

2 kolejka T-ME

Legia Warszawa 4:0 Widzew Łódź

4' Dalibor Stevanovic 1:0

10' Ismael Blanco 2:0

29' Aleksandar Vukovic cz.k.

44' Claude Dielna ż.k.

46' Ismael Blanco 3:0

54' Ivica Vrdoljak ż.k.

59' Jacek Moryc sam. 4:0

79' Claude Dielna ktz.

 

Kuciak - Rzeźniczak Benzoukane Dielna (79' Gol) Astiz - Vrdoljak Stevanovic (79' Radovic) Milicevic Rybus (74' Kosecki) - Ljuboja Blanco

 

MotM: Ismael Blanco 8.8

Odnośnik do komentarza

Dnia 11 sierpnia gościliśmy drużynę z Lubina .Moi podopieczni zagrali dobry mecz , lecz ulegli 0:1.Bramka padła w 26min. Z lewego skrzydła dośrodkował Małkowski , a piłkę głowa strącił David Abwo. Zawodnikiem meczu został Maciej Małkowski.

 

 

2 kolejka T-M Ekstraklasy

Wisła Kraków 0:1 Zagłebie Lubin

Frk: 18,838

6' Nunez (ż.k)

19' Rakels (ż.k)

20' Lamey (ż.k)

23' Hanzel (ż.k)

23' Reina (ż.k)

25' Jaliens (ż.k)

26' Abwo

45' Małkowski (ż.k)

78' Calderoni (ż.k)

90' Banaś (ż.k)

 

Pawłowski-Lamey Jaliens Jędrzejczyk Calderoni - Hanzel Nunez Małecki Melikson - Mayer Diaz

Odnośnik do komentarza

2 kolejka T-ME, gramy u siebie z niepokonanym Górnikiem Zabrze. Na ten mecz wyszedłem rezerwą, gdyż zaraz po nim czekał nas bardzo ważny mecz z Rangersami. Już w pierwszej minucie prowadzimy, Stevanovic dobrze podał w pole do Blanco a ten wykorzystał tą sytuację. W 16 minucie mamy wyrównanie, Sprowadzony niedawno N'Goran sfaulował w polu karnym Spahica, a Kwiek wymierzył sprawiedliwość. Jeszcze przed przerwą wychodzimy na prowadzenie, Healy wrzucił w pole karne a samobójczym trafieniem popisał się Piątek. Niestety, w przerwie źle zmotywowałem zawodników i już w 46 minucie mamy remis, znakomita idywidualna akcja młodego Milika. I w 81 minucie przegrywamy, kolejna akcja znakomitego w tym meczu Milika i przegrywamy 2:3

 

3 kolejka T-ME

Legia Warszawa 2:3 Górnik Zabrze

1' Ismael Blanco 1:0

16' Aleksander Kwiek 1:1

44' Łukasz Piątek sam. 2:1

46' Arkadiusz Milik 2:2

81' Arkadiusz Milik 2:3

84' Mateusz Cichocki ż.k.

 

Kuciak - Bochenek (63' Cichocki) Knezevic N'Goran Widejko (45' Rozmus) - Gol Stevanovic Milicevic (82' Radovic) Rybus - Blanco Healy

 

MotM: Arkadiusz Milik 8.8

Odnośnik do komentarza

3 kolejka T-ME, gramy na wyjeździe z Lechem Poznań . Bramka dla nas pada w 24min , Żyro świetnym podaniem otwiera prawe skrzydło gdzie niekryty Małecki dośrodkowuje na krótki słupek a Diaz strzela bramkę. W 82min kiedy już szykowałem zmianę, napastnika za obrońcę Poznaniacy ucierają nam nosa i Kupisz strzela bramkę z 5metra.Zawodnikiem meczu został Kupisz.

 

 

3 kolejka T-M Ekstraklasy

Lech Poznań 1:1 Wisła Kraków

Frk: 36,580

24' Diaz

65' Ubiparip (ż.k)

66' Kwakman (ż.k)

79' Arboleda (ż.k)

82' Kupisz

 

Jovanić - Modelski Jaliens Pawelec Calderoni - Bruins(Hanzel) Nunez (Brud) Małecki Melikson - Diaz Żyro

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...