Skocz do zawartości

Nowa świeżość we Włoskiej piłce


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nie przeprowadzałem żadnej poważnej rozgrywki w Football Managerze.

Dziś jednak zamierzałem powrócić do mojej kariery SC Bastią w Fmie 2012, lecz zapis z tejże kariery niestety nie przetrwał.

Zdecydowałem więc, że nową karierę zacznę w trochę starszej wersji FMa oznaczonej numerkiem 10.

Następnie wystąpił problem z wyborem odpowiedniego klubu, miałem na oku trzy opcje przeprowadzania kariery.

Pierwszą była przygoda w MLS, lecz bardzo szybko odpuściłem sobie ten pomysł. Zupełnie nie spodobały mi się tamtejsze zasady.

Następnie zaskoczony sukcesem Zambijskich piłkarzy pomyślałem o karierze w Afryce, lecz jakoś nie miałem przekonania do tego kierunku.

Ostatecznie moim nowym pracodawcą została Włoska Pescara Calcio.

 

 

 

Pescara Calcio, a właściwie Delfino Pescara 1936 bo tak brzmi pełna nazwa klubu, to Włoski klub położony mniej więcej w środkowej części Włoch przy wschodnim wybrzeżu.

Klub został założony w 1936 roku i nigdy nie osiągnął żadnych sukcesów. Przeważnie klub ten występuje w Serie B, albo i jeszcze niżej.

W najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech rozegrali tylko 5 sezonów.

Pescara Calcio ma przydomek "delfini" a ich barwami klubowymi są stroje o biało - błękitnych paskach.

Moim zadaniem będzie najpierw wprowadzenie tej drużyny do Serie A, a potem budowanie dołączenie do czołówki najlepszych włoskich klubów.

Z czasem będziemy mierzyć w europejskie puchary, lecz na to z pewnością potrzeba będzie dużo czasu.

 

 

 

 

 

Football Manager 2010 | patch 10.3

Baza danych: duża

Ligi grywalne: Anglia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Polska (najwyższe klasy rozgrywkowe), Włochy (Serie A i Serie B)

Dodatki: Centrum FM 2010 Update (01.03.2011) + Vetr_s Revolution Fake Patch v.5.1

Zasady: Oczywiście brak s&l, brak korzystania z edytora

Klub: Pescara Calcio

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu jaką zastałem po objęciu klubu:

 

BRAMKARZE

 

-Salvatore Pinna (ITA, 33L)

-Gabriele Bartoletti (ITA, 25L)

Obaj bramkarze nie są najwyższej klasy i możemy mieć problem z obsadą na tej pozycji.

Lepszym bramkarzem z pewnością jest Pinna, lecz może on nie wystarczyć.

Dobrze gra na linii, posiada duży refleks, lecz obawiam się o jego grę na przedpolu i wyjścia do piłki. Te atrybuty Włoch ma bardzo słabe i można mieć obawy o jego grę.

Bartoletti jest bardzo słabym bramkarzem i o regularnych występach może zapomnieć. Być może w Pucharze Włoch z jakimś słabym przeciwnikiem dostanie szansę, ale to tylko i wyłącznie w ostateczności.

Będę starał się sprowadzic jakiegoś bramkarza, bądź kogoś wypożyczyć.

 

 

LEWI OBROŃCY

 

-Filippo Petterini (ITA, 28L)

-Simone Vitale (ITA, 23L)

Tu także sytuacja nie wygląda najlepiej. Petterini nie jest może najgorszym zawodnikiem, lecz potrzebny będzie ktoś inny na tą pozycję.

Vitale kompletnie mnie nie przekonuje i będzie pełnił rolę głębokiego rezerwowego, bądź opuści nasz klub.

 

 

 

ŚRODKOWI OBROŃCY

 

-Samuele Olivi (ITA, 28L)

-Andrea Mengoni (ITA, 25L)

-Souleymane Diamoutene (MLI, 26L)

-Emanuele Sembroni (ITA, 21L)

Na tej pozycji dobrze wyglądają Olivi i Diamoutene. Ten drugi jest u nas tylko na wypożyczeniu.

Ta dwójka może liczyć na regularne występy w pierwszym zespole.

Mengoni jest trochę słabszy, lecz również powinien załapac się do pierwszego składu.

Sembroni jest raczej do odstrzału, póki co zostanie odesłany do drużyny rezerw.

 

 

PRAWI OBROŃCY

 

-Antonio Aquilanti (ITA, 23L)

-Lorenzo Del Prete (ITA, 23L)

Obaj zawodnicy są u nas tylko na wypożyczeniu. Lepiej prezentuje się Del Prete i z pewnością częściej będziemy mogli go oglądać w wyjściowej jedenastce.

Obaj zostaną w klubie i możliwe będą częste roszady na tej pozycji.

 

 

DEFENSYWNI POMOCNICY

 

-David D'Antoni (ITA, 30L)

-Emmanuel Cascione (ITA, 25L)

-Luca Tognozzi (ITA, 31L)

-Giacomo Zapacosta (ITA, 21L)

Spośród tych zawodników najlepiej prezentują się dwaj najstarsi zawodnicy, czyli D'Antoni i Tognozzi.

Pozostała dwójka również posiada nie małe umiejętności jak na tą ligę i powinni pozostać w zespole.

W moim ustawieniu przewiduję miejsce dla jednego defensywnego pomocnika, lecz w meczach z trudniejszymi przeciwnikami będę potrzebował dwóch defensywnych pomocników do wyjściowej jedenastki, więc możliwe jest sprowadzenie jeszcze jednego piłkarza na tą pozycję.

 

 

ŚRODKOWI POMOCNICY

 

-Marco Verratti (ITA, 16L)

-Adrian Stoian (RUM, 18L)

Mamy w drużynie jeden z największych talentów piłkarskich na świecie. Mowa oczywiście o Marcu Verrattim. Jest to prawdziwa perełka w naszym składzie i moim zadaniem będzie zrobienie z tego zawodnika jednego z najlepszych zawodników we Włoszech.

Bardzo wierzę w jego umiejętności i będę na niego stawiał już od początku.

Stoian równiez jest utalentowanym zawodnikiem, lecz jest słabszy od jego młodszego kolegi.

Z pewnością konieczne będzie sprowadzenie jeszcze jakiegoś zawodnika na tą pozycję, bo nie mamy dużego pola manewru.

 

 

 

 

LEWI POMOCNICY

 

-Massimo Bonanni (ITA, 27L)

-Danilo Soddimo (ITA, 21L)

-Massimo Ganci (ITA, 27L)

Zarówno Bonanni jak i Soddimo zasługują na występy w pierwszym zespole. Uważam, że dadzą sobie radę i będą naszymi pewnymi punktami w zespole.

Ganci wyraźnie odstaje od nich i został przesunięty do drużyny rezerw.

PRAWI POMOCNICY

 

-Andrea Gessa (ITA, 29L)

-Salvatore Carboni (ITA, 29L)

Gessa prezentuje wysoki poziom i na chwilę obecną jest podstawowym graczem na tej pozycji.

Carboni nie przekonuje mnie, a w dodatku złapał kontuzję na treningu. Nie będzie mógł grać przez około 2 miesiące.

Będę starał się o sprowadzenie kogoś na tą pozycję.

 

 

 

NAPASTNICY

 

-Marco Sansovini (ITA, 29L)

-Christian Bucchi (ITA, 32L)

-Riccardo Maniero (ITA, 21L)

Myślę, że atak mamy dobrze obsadzony. Sansovini i Bucchi to zawodnicy pierwszego składu. Obaj są doświadczeni i bramkostrzelni. Bucchi jest u nas na wypożyczeniu i ma już swoje lata, więc to będzie jedyny sezon w naszej drużynie.

Maniero jest słabszy od starszych kolegów, lecz na zmiennika będzie się nadawał.

Planuję grać dwoma napastnikami, więc konieczne będzie sprowadzenie jeszcze jednego napastnika.

 

 

 

Nasz budżet transferowy wynosi 1,4MLN€. Jest to bardzo zadowalająca mnie kwota i postaram się jak najlepiej ją spożytkowac.

Mam już na oku kilku piłkarzy, choć konieczne będzie dokładne przeszukanie rynku transferowego.

Odnośnik do komentarza

Po zapoznaniu się z zawodnikami i sztabem szkoleniowym czułem się znacznie pewniej. Wiem już jakie pozycje powinniśmy wzmocnić, jakie ustawienie będzie pasowało do tego zespołu.

Późnym wieczorem zacząłem przeglądać cały rynek transferowy. Poszukiwałem graczy na każdą pozycje.

Warunkiem w Serie B jest brak możliwości sprowadzenia kogoś spoza UE. Także w gre nie wchodziły żadne transfery z Ameryki Południowej czy Afryki. Nie mogłem nawet skorzystać z usług chociażby Ukraińców czy Bośniaków.

A szkoda, bo miałem kilku ciekawych graczy na oku właśnie z tych krajów.

Pierwszym moim transferem był lewy obrońca Jeremy Helan (FRA, 17L). Dotychczas grywał w młodzieżówce Manchesteru City.

Widze w nim wielki potencjał i jestem przekonany, że w przeciągu kilku sezonów stanie się on wysokiej klasy obrońcą.

Za młodego Francuza zapłaciliśmy dość sporo, bo aż 275tys€.

Drugim zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu jest Mateusz Szczepaniak (POL, 18L).

Mateusza widzę na pozycji środkowego pomocnika, będzie póki co pełnił rolę tylko rezerwowego.

Idąc polskim kierunkiem wypatrzyłem sobie młodego i zdolnego bramkarza Legii Warszawa. Tym bramkarzem jest Cezary Osuch (POL, 18L).

Nie jest to zawodnik na miarę pierwszego składu, lecz bedzie się powoli rozwijał w młodzieżówce.

Z kolejnymi dniami dołączali do nas kolejni zawodnicy. Pozycję bocznych obrońców wzmocnili Thorsten Schulz (GER, 24L)

i Alexandre Raineau (FRA, 23L).

Pierwszym poważnym wzmocnieniem ofensywy było pozyskanie hiszpańskiego prawoskrzydłowego Iriome (HIS, 22L).

W ślad za kolegą o tej samej narodowości poszedł Jonathan Vila (HIS, 23L). Jest to defensywny pomocnik i w chwili dołączenia do nas leczył niegroźną kontuzję. W chwili obecnej wszystko jest już w porządku i Jonathan jest w pełni sił.

Następnym pozyskanym przez nas zawodnikiem jest Mikołaj Lebedyński (POL, 18L). Polak ma duże szansę na regularne występy, póki co jest naszym trzecim napastnikiem.

To wciąż nie był jednak koniec naszych wzmocnień.

Linię obrony wzmocnili Cereze Fung a Wing (NED, 25L), Isaac Osbourne (ENG, 23L) i Yannick Cahuzac (FRA, 24L).

Szeregi ofensywne zasilili zaś jeszcze Omar (HIS, 21L) i Sergi (HIS, 16L).

Na tym miał się zakończyc szał zakupów, lecz w ostatnich tygodniach przed rozpoczęciem się sezonu dołączyło do nas jeszcze dwóch graczy.

Jednym z nich jest bramkarz Fiorentiny, który doszedł do nas na roczne wypożyczenie. Chodzi o Neto (BRA, 20L).

Drugim jest szwedzki napastnik George Mourad (SWE, 26L).

Na chwilę obecną klub opuścił tylko jeden zawodnik - Luca Ariatti. Planowane jest jeszcze odejście E.Cascione i F.Petteriniego.

Narazie nie ma żadnych ofert, więc zostali oni odesłani do drużyny rezerw.

 

 

 

Pozyskani zawodnicy zostaną zaprezentowani jeszcze dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

 

Jeremy Helan (Manchester City, 275tys€)

Iriome (CD Tenerife, 250tys€)

Alexandre Raineau (Stade Caen, 220tys€)

Yannick Cahuzac (SC Bastia, 140tys€)

Isaac Osbourne (Coventry, 130tys€)

Mateusz Szczepaniak (AJ Auxerre, 120tys€)

Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin, 110tys€)

Cerezo Fung a Wing (De Graafschap, 110tys€)

Jonathan Vila (Celta Vigo, 70tys€)

Omar (CD Tenerife, 26tys€)

Sergi (Textil Escudo, 24tys€)

Thorsten Schulz (Spvgg Unterhaching, 4tys€)

Cezary Osuch (Legia Warszawa, 3tys€)

George Mourad (wolny transfer)

Neto (Fiorentina, wypożyczenie)

 

Transfery z klubu:

Luca Ariatti (Mallorca, wypożyczenie)

 

 

 

 

 

Mecze towarzyskie:

 

 

Pescara - Pescara II 4:0 (2x Sansovini, Bonanni, Maniero)

Pescara - Galipoli 4:0 (Iriome, Verratti, Szczepaniak, Lebedyński)

Pescara - As Livorno 1:0 (Lebedyński)

Penne - Pescara 0:3 (Verratti, Sansovini, Bucchi)

Pescara - Juventus Turyn II 4:1 (3x Sansovini, Bucchi)

Renato Culi Angolana - Pescara 0:4 (sam., Sergi, Lebedyński, Omar)

Virtus Lanciano - Pescara 1:2 (Lebedyński, Bonanni)

 

 

Przygotowania do sezonu ruszyły już pełną parą. W trakcie tego okresu przygotowawczego rozegraliśmy 7 sparingów. Wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem, choć trzeba mieć na uwadze to że graliśmy z mało wymagającymi rywalami. Wyjątkiem było Livorno i rezerwy Juventusu. Wyniki z tymi zespołami najbardziej mogą nas zadowalać.

W pozostałych meczach najważniejsze było nauczenie się nowej taktyki i zgranie zespołu. Dzięki tym meczom utworzył się trzon zespołu, wiem już kto na jakich pozycjach zajmie odpowiednie miejsce na boisku.

Nowi zawodnicy dobrze wkomponowali sie w zespół. Zacięta rywalizacja panuje wśród naszych napastników. Sansovini wydaje się być najlepszym spośród nich, ale Bucchi i Lebedyński do końca będą walczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce.

W środku pola rządzi Verratti, ten chłopak jest genialny. Mimo młodego wieku jest zdolny wziąc cieżar gry na siebie i to on decyduje o tempie naszej gry.

Sezon rozpoczniemy pojedynkiem na własnym stadionie ze Sieną. Liczymy na udany start w Serie B i sądzimy, że będzie to początek drogi na szczyt!

Odnośnik do komentarza

Eksperci przepowiadają nam odległe 17 miejsce w rozgrywkach Serie B. Jesteśmy gotowi by zaskoczyć wszystkich i walczyć o najwyższe miejsca w tabeli. Dzięki temu niemal w każdym spotkaniu to nie my będziemy uchodzić za faworyta, więc gramy na zupełnym luzie bez żadnej presji.

 

 

Serie B [1/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 6669

 

Pescara [X] - AC Siena [X] 0:0

Mom: Ferdinando Coppola

 

Neto - Raineau, Diamoutene, Olivi, Del Prete - Cahuzac (74' Sergi), Bonanni (63' Omar), Verratti, Iriome - Bucchi, Sansovini (63' Lebedyński)

 

Notes: Popisaliśmy się wielką nieskutecznością w ataku. Trzeba mieć jednak na uwadzę fantastyczną postawę bramkarza naszych rywali. Zasłużenie został uznany najlepszym piłkarzem meczu. Najlepsze sytuacje do strzelenia bramki miał Lebedyński, lecz dwukrotnie jego strzały z bliskiej odległości instynktownie bronił Coppola.

Odnośnik do komentarza
Serie B [2/42]

stadion: Cino el Lillo Del Luca, Ascoli

widzów: 8038

 

Ascoli Calcio[16] - Pescara [13] 0:0

(68') - czerwona kartka - Cahuzac

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Raineau, Diamoutene, Olivi, Del Prete - Cahuzac, Tognozzi, Bonanni (69' Omar), Verratti, Iriome - Sansovini (58' Lebedyński)

 

Notes: Wciąż nie potrafimy strzelić bramki na ligowych boiskach. Tym razem nasze plany popsuła czerwona kartka dla Cahuzaca.

Sędzia pokazał ją tuż przed przewidywaną zmianą, w której właśnie Cahuzac miał opuścić boisko.

Ten remis to jednak dobry wynik, bo Ascoli typowane jest jako jeden z faworytów Serie B.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ze względu na mecze młodzieżowych reprezentacji mieliśmy problemy ze skompletowaniem składu.

Największy problem pojawił się na pozycji bramkarza, ponieważ dwóch graczy wyjechało na zgrupowania a Pinna doznał kontuzji na treningu. Tym samym dziś między słupkami wystąpi nasz czwarty bramkarz.

Nieobecni są także: Verratti, Sergi i Szczepaniak.

 

Serie B [3/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 6000

 

Pescara[11] - AS Livorno [9] 2:0

1:0 - Bucchi

2:0 - Bucchi [kar.]

Mom: Christian Bucchi

 

Bartoletti - Raineau, Diamoutene, Olivi (76' Fung a Wing), Del Preto - Tognozzi (58' Vila), D'Antoni, Bonanni (68' Omar), Iriome - Bucchi, Lebedyński

 

Notes: Mimo wielu nieobecnych w składzie potrafiliśmy w końcu wygrać nasze pierwsze spotkanie. Bohaterem meczu okazał się Bucchi, strzelec dwóch bramek. Przy pierwszym trafieniu asystował mu Lebedyński.

Największe obawy miałem o naszego bramkarza, lecz ostatecznie spisał się on całkiem przyzwoicie. Obronił cztery strzały rywali i zachował czyste konto.

Groźnej kontuzji nabawił się Olivi. Nasz kapitan nie będzie zdolny do gry przez 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza

@Debrecen - póki co stosuje inne ustawienie, choć równiez ofensywne i z płynnym rozgrywaniem piłki. Być może posłucham twojej rady i w przyszłości zastosuje ustawienie 4-3-3, choć troche zmodyfikowane, bo nie lubię grać środkowymi pomocnikami.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Serie B [4/42]

stadion: Franco Ossola, Varese

widzów: 1744

 

Varese[22] - Pescara [6] 1:2

0:1 - Verratti (28')

1:1 - Pinto (36')

1:2 - Mourad (90+4')

Mom: Iriome

 

Neto - Helan, Diamoutene, Fung a Wing, Schulz - Vila, Bonanni (67' Soddimo), Verratti, Iriome - Bucchi (57' Mourad), Lebedyński (57' Sansovini)

 

Notes: Wygrywamy, choć z kłopotami. W meczach z takimi rywalami nie powinniśmy pozostawiać złudzen rywalowi. Trzy punkty zapewnił nam w ostatnich sekundach meczu Mourad i była to bardzo szczęśliwa bramka.

Lekkiego urazu łokcia doznał Helan. Szkoda, bo będzie miał przerwę w treningach a ten piłkarz bardzo szybko się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Serie B [5/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 6620

 

Pescara[4] - US Sassuolo [13] 1:0

1:0 - Iriome (73')

Mom: Marco Verratti

 

Neto - Raineau, Diamoutene, Osbourne, Schulz - Vila (56' Szczepaniak), Bonanni, Verratti, Iriome - Bucchi (60' Mourad), Sansovini (65' Lebedyński)

 

Notes: Skromne, choć w pełni zasłużone zwycięstwo. Wciąż jednak mamy problem ze zdobywaniem goli, nasza gra w ataku nie wyglada najlepiej. Kompletnie zawodzi Sansovini, który w okresie przygotowawczym był naszym najlepszym strzelcem.

Odnośnik do komentarza
Serie B [6/42]

stadion: Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo

widzów: 6620

 

Atalanta[1] - Pescara [2] 1:0

1:0 - Barretto (2')

(49') - czerw.kartka - Verratti

Mom: Iriome

 

Neto - Raineau, Diamoutene, Osbourne, Schulz - Vila (65' Szczepaniak), Tognozzi (75' Mourad), Bonanni, Verratti, Iriome - Bucchi (58' Lebedyński),

 

Notes: Przegrywamy z liderem po nie najgorszym meczu. Wszystko popsuła czerwona kartka dla Verrattiego. Gdyby nie ona, to może inaczej to wszystko by się potoczyło. Mogliśmy uratować chociaż remis, lecz bramkarz gospodarzy bronił groźne strzały Lebedyńskiego i Bonanniego.

Odnośnik do komentarza

Serie B [7/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 5867

 

Pescara[6] - Piacenza [12] 3:0

1:0 - Diamoutene (34')

2:0 - Bucchi (61')

3:0 - Diamoutene (86')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Osbourne, Schulz - Vila, Tognozzi (68' D'Antoni), Bonanni (58' Omar), Szczepaniak, Iriome - Lebedyński (58' Bucchi)

 

Notes: Nie pozostawiliśmy złudzeń rywalowi, w pełni dominowaliśmy na boisku i wreszcie jestem w pełni zadowolony z naszej gry. Dobre spotkanie rozegrał Diamoutene, który w końcu trafił do bramki wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do tej pory były z tym problemy, bo mimo wielu dobrych dośrodkowań i wygranych pojedynków przez naszego stopera, to nie potrafił on dobrze trafić w piłkę. Świetnie zagrał też Schulz, autor dwóch asyst. Za grę należy także pochwalić Szczepaniaka i Vile. Ten drugi jednak doznał kontuzji i nie będzie mógł grać przez około 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Serie B [8/42]

stadion: Romeo Menti, Vicenza

widzów: 5867

 

Vicenza Calcio[6] - Pescara [3] 1:2

1:0 - Baclet (22')

1:1 - Sergi (42')

1:2 - Sansovini [kar.] (90+5')

Mom: Sergi

 

Pinna - Del Prete, Diamoutene, Osbourne, Schulz - Cahuzac (76' Sansovini), Omar, Szczepaniak, Sergi, Iriome (67' Soddimo) - Bucchi (67' Lebedyński)

 

Notes: Zwycięstwo zapewniliśmy sobie w dramatycznych okolicznościach. Doliczony czas gry to istne szaleństwo i nasz szturm na bramkę rywala. Bramkarz gospodarzy bronił strzał za strzałem i nie pozwolił nam na strzelenie bramki. W końcu jednak Lebedyński wywalczył rzut karny i mieliśmy fantastyczną okazję do zwycięstwa. Do piłki podszedł Sansovini i mimo nie najlepszej formy w ostatnich spotkaniach, wykorzystał swoją szansę i dał nam zwycięstwo w tym meczu.

Świetny mecz rozegrał 16 letni Sergi, który nabierał formy w drużynie juniorów. Wyróżniał się także Omar, który przebył niezliczoną ilość rajdów lewą stroną boiska.

Odnośnik do komentarza
Serie B [9/42]

stadion: Carlo Castellani, Empoli

widzów: 6688

 

Empoli FC[7] - Pescara [2] 0:1

0:1 - Schulz (67')

Mom: Sergi

 

Pinna - Helan, Diamoutene, Osborune, Schulz - Cahuzac (74' Tognozzi), Omar, Sergi, Iriome (60' Soddimo) - Bucchi, Lebedyński (60' Sansovini)

 

Notes: Odnosimy skromne, choć w pełni zasłużone zwycięstwo. Zwycięskiego gola dał nam nasz prawy obrońca, który popisał się ładnym i precyzyjnym strzałem z dystansu. Kolejny świetny mecz rozegrał Sergi, pod nieobecność Verrattiego to on jest mózgiem naszego zespołu i decyduje o tempie niemalże każdej akcji.

 

 

 

Jeśli chodzi o Puchar Włoch, to nie wiem czemu ale nie bierzemy w nim udziału. Szkoda, bo to zawsze cenne doświadczenie móc zagrać z najlepszymi drużynami we Włoszech.

Odnośnik do komentarza

Serie B [10/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 7754

 

Pescara FC[2] - AS Cittadella [15] 4:0

1:0 - Diamoutene (21')

2:0 - Verratti (28')

3:0 - Omar (43')

4:0 - Diamoutene (48')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Helan, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Cahuzac (58' D'Antoni), Omar, Sergi, Verratti, Iriome (58' Gessa) - Bucchi (68' Sansovini)

 

 

Notes: Bez większych kłopotów pokonaliśmy jedną ze słabszych drużyn w lidze. Do składu powrócił Marco Verratti, który nie grał ostatnio z powodu czerwonej kartki ujrzanej w meczu z Atalantą. Powrót bardzo udany, gdyż zaliczył dwie asysty i strzelił bramkę.

 

 

 

Sezon ruszył już pełną parą, wystartowały także europejskie puchary.

Śledząc zmagania polskich drużyn w kwalifikacjach, nie możemy być w pełni zadowoleni.

Ruch Chorzów odpadł w III rundzie kwalifikacyjnej LE z Odense. Choć w dwóch spotkaniach padł remis, lecz Chorzowianie przegrali mniejszością strzelonych bramek na wyjeździe.

Jagiellonia poradziła sobie z Rapidem Bukareszt w III rundzie kwalifikacyjnej do LE, lecz w IV rundzie trafiła na Manchester City i wynik z góry był wiadomy. Porażki 0:2 i 1:4 zakończyły przygodę Jagielloni z europejskimi pucharami.

Wisła Kraków wyeliminowała KR Reykavik i Slovan Bratislava, lecz w IV rundzie poległa z Olimpiakosem Pireus.

O udział w Lidze Mistrzów walczył Lech Poznań. W II rundzie kwalifikacyjnej Kolejorz pokonał Inter Baku. Następnie Lechici wyeliminowali Szwedzki Malmo.

W IV rundzie kwalifikacji Lech poległ z Rosenborgiem. Oznacza to, że Lech będzie startował tylko w fazie grupowej Ligi Europy.

Póki co Kolejorz rozegrał trzy spotkania. Najpierw gładko uległ Brugge 0:3, potem przegrali z Bayerem Leverkusen 1:2, a w ostatnim meczu zremisowali z Getafe 1:1.

A nasza kochana reprezentacja także nie radzi sobie najlepiej. Nie uzyskaliśmy awansu do Mistrzostw Świata zajmując przedostatnie miejsce w kwalifikacjach, wyprzedziliśmy tylko słabiutkie San Marino.

 

Transfery na świecie - lipiec

Transfery na świecie - sierpień

Odnośnik do komentarza

Serie B [11/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 7907

 

Pescara[2] - Padova [5] 1:2

1:0 - Verratti 8')

1:1 - Succi (42')

1:2 - Italiano (90+1')

Mom: Vincenzo Italiano

 

Neto - Raineau, Diamoutene, Osbourne, Schulz - Cahuzac, Omar, Sergi (74' Szczepaniak), Verratti, Iriome (74' Soddimo) - Bucchi (63' Maniero)

 

Notes: Co z tego, że częściej byliśmy w posiadaniu piłki i tworzyliśmy dość sporo podbramkowych sytuacji, jak nie ma kto ich wykorzystywać. Nasi napastnicy grają totalne dno i w tym meczu sięgnąłem nawet po niechcianego Riccardo Maniero. Jego występ był jednak jeszcze gorszy niż pozostałych napastników. Remis byłby zadowalającym nas wynikiem, lecz w doliczonym czasie gry straciliśmy niepotrzebną bramkę. Przy pierwszej straconej bramce katastrofalny błąd popełnił Neto, który źle wyszedł do dośrodkowania i minął się z piłką co wykorzystał Succi.

Odnośnik do komentarza
Serie B [12/42]

stadion: Pier Giovanni Mecchia, Portogruaro

widzów: 1491

 

Portosummaga[19] - Pescara [3] 0:1

0:1 - Diamoutene (45')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Helan, Diamoutene, Fung a Wing (72' Olivi), Aquilanti - Vila, Bonanni (8' Soddimo), Sergi, Verratti, Gessa - Lebedyński (62' Maniero)

 

Notes: W wyjściowym składzie znalazło się kilku zawodników, który poprzednio nie grywali zbyt często. Od pierwszej minuty po wyleczeniu kontuzji zagrał Bonanni, lecz doznał innego, tym razem niegroźnego urazu i musiał opuścić boisko. Po dwóch miesiącach przerwy wrócił też nasz kapitan - Olivi. Zwyciężyliśmy skromnie po wykorzystanym stałym fragmencie gry.

Odnośnik do komentarza

Serie B [13/42]

stadion: Matusa, Frosinone

widzów: 1491

 

Frosinone Calcio[22] - Pescara [2] 2:2

0:1 - Diamoutene (7')

1:1 - Stelione (21')

2:1 - Di Carmine (39')

2:2 - Lebedyński (56')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Olivi (57' Sembroni), Schulz - Vila (70' Szczepaniak), Omar, Sergi, Verratti, Soddimo (70' Iriome) - Lebedyński

 

Notes: Tracimy punkty z ostatnią w tabeli drużyną. Przy pierwszej ze straconych bramek fatalny błąd popełnił Olivi, który stracił piłkę na środku boiska i stworzył stuprocentową sytuację przeciwnikowi. Dobrze zagrała nasza linia pomocy i wreszcie Lebedyński trafił do siatki.

Odnośnik do komentarza
Serie B [14/42]

stadion: Oreste Granillo, Reggia Calabria

widzów: 8924

 

Reggina Calcio[16] - Pescara [2] 1:1

0:1 - Lebedyński (70')

1:1 - Nicolas Viola (87')

Mom: Marco Verratti

 

Neto - Helan, Sembroni, Olivi, Aquilanti - Vila, Omar, Szczepaniak (64' Sergi), Verratti, Iriome (38' Iriome) - Bucchi (55' Lebedyński)

 

Notes: Zawiedliśmy na całej linii. Takie mecze powinniśmy wygrywać, lecz brakuje nam szczęścia. W ostatnich minutach meczu straciliśmy niepotrzebną bramkę, po błędzie Aquilantiego. Cieszy natomiast fakt, że Lebedyński strzelił swoją drugą bramkę w klubie, co ważne drugą z rzędu.

Odnośnik do komentarza
Serie B [14/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 8392

 

Pescara[2] - Crotone [22] 1:0

1:0 - Szczepaniak (65')

Mom: Marco Verratti

 

Osuch - Helan, Sembroni, Olivi, Del Prete - Vila, Omar, Verratti, Sergi (61' Szczepaniak), Iriome (72' Soddimo) - Lebedyński (61' Bucchi)

 

Notes: Wygrywamy skromnie z ostatnią w tabeli drużyną. Znów nie potrafiliśmy w pełni wykorzystać stworzonej przewagi, lecz już do tego przywykłem. Między słupkami od pierwszej minuty pojawił się Cezary Osuch i spisał się całkiem dobrze. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Szczepaniak kilka minut po wejściu na boisko.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...