Skocz do zawartości

Włoska Robota


Bartekrzem

Rekomendowane odpowiedzi

@Kraha...nie obraź się ale z tej rady nie skorzystam ;)

------------------------------------------------------------------------------------------

Trzy pierwsze spotkania po zimowej przerwie to totalna klapa. Szczególnie zawalili środkowi obrońcy oraz fatalnie broniący w meczu z Wisłą Dusan Kuciak. Porażka w meczu z Bełchatowem była bardzo dotkliwa, ponieważ moi zawodnicy oddali 13 celnych strzałów a Bełchatowianie jedynie 1. Niestety to wystarczyło, że zabrać trzy punkty do Bełchatowa. W meczu z Białą Gwiazdą fatalnie spisał się nasz wyżej wspomniany bramkarz przez co raczej do końca sezonu mecze będzie oglądał z ławki rezerwowych. Humory mieliśmy poprawić sobie w Zabrzu, że słabo spisującym się u siebie Górnikiem, niestety stamtąd udało nam się wywieźć jedynie jeden punkt. Na 10 kolejek przed końcem jesteśmy w tragicznej sytuacji, zajmujemy 7 miejsce w tabeli ze stratą 11 punktów do liderującego Śląska, obawiam się, że marzenia o mistrzostwie Polski legły w gruzach, no ale do zdobycia jest jeszcze 30 punktów, trzeba zakasać rękawy i walczyć o jak największe miejsce w tabeli.

 

[Ekstraklasa] [18/30]

 

Legia 0-1 Bełchatów

5`Wróbel

 

[Ekstraklasa] [19/30]

 

Wisła 4-1 Legia

30`Małecki,49`Kirm,54`82`Kirm - 91`Kucharczyk

 

[Ekstraklasa] [20/30]

 

Górnik Zabrze 0-0 Legia

Odnośnik do komentarza

Po fatalnej passie meczów bez zwycięstwa wreszcie przyszła chwila wytchnienia i być może moment zwrotny tego sezonu. Na początek dwa zwycięstwa w meczach pucharu dały nam awans do półfinału. Ale najlepsze jest to, że na Pepsi Arena lekcję futbolu dostał od nas Lech Poznań. Szczególnie w pierwszej części Kolejorz, który był uważany za faworyta tego spotkania, nie mógł wyjść z własnej połowy, jego gra ograniczała się jedynie do wybijania piłek poza własne pole karne. Świetna gra skrzydłowych oraz naszego bramkarza sprawiła, że zbliżyliśmy się do lidera na 6 punktów mimo, że w tabeli jesteśmy dopiero na 5 pozycji. Do końca sezonu do zdobycia 27 punktów, w Pucharze Polski jesteśmy już w półfinale (gdzie zagramy z Polonią Warszawa) a więc cały czas mamy realne szanse na zdobycie upragnionej podwójnej korony.

 

[Puchar Polski] [1/4 Finału]

 

Sandecja 1-2 Legia

86`Żewłakow (sam.) - 69`Vrdoljak (kar.) 90`Rybus

 

[Puchar Polski] [1/4 Finału]

 

Legia 2-1 Sandecja

14`Ljuboja, 89`Rybus - 79`Dymkowski

 

[Ekstraklasa] [21/30]

 

Legia 3-1 Lech

7`32`Manu, 21`Choto - 79`Arboleda

Odnośnik do komentarza

23 marca 2012 roku

 

Dzień jak co dzień, przyjechałem do klubu na trening, przed wejściem do klubowego budynku zaczepił mnie Marek :

- Dzień dobry Massimo, szef Cię wzywa do siebie, masz się u niego stawić jeszcze przed treningiem.

- Ok, nie wiesz może o co chodzi ? – zapytałem dość zaskoczony.

- Nie wiem ale kiedy mówił mi, że mam Cię wezwać nie był zbyt wesoły.

- No dobra to idę, na razie.

- Powodzenia .. – odparł Marek.

 

10 minut później w gabinecie prezesa ..

 

- Witam Panie Mancini, mamy chyba kilka spraw do omówienia – mówiąc to prezes wskazał mi fotel przed swoim biurkiem.

- O co chodzi ? Za 10 minut zaczynamy trening.

- Chodzi o waszą grę i pozycję w tabeli, już dawno nie było tak fatalnie, obiecywałeś dublet a wydaje mi się, że nie będzie ani tego ani tego.

- Ale panie prezesie, przecież ostatnio wygraliśmy z Lechem, mamy tylko 6 punktów straty do…

- Nie obchodzi mnie to ! Legia jest dopiero na 5 miejscu w tabeli, taka sytuacja jest niedopuszczalna. A co z twoją polityką transferową !? Miałeś wprowadzać wychowanków a tymczasem ściągasz ludzi z emerytur i mówisz, że mają być podporą drużyny.

- Młodzi muszą mieć się od kogo uczyć, a poza tym to Marek w głównej mierze odpowiada za transfery i rekomenduje zawodników – odparłem dość zdenerwowany.

- Nie interesuje mnie kto za co odpowiada, mogłeś zadecydować o tym jakich współpracowników zatrzymasz przy sobie. Dostajesz ultimatum, w następnych 4 meczach macie zdobyć minimum 10 punktów, inaczej żegnaj się z posadą trenera Legii. A teraz idź na boisko bo chłopaki czekają. Do widzenia !

- Do widzenia – odpowiedziałem tylko na pożegnanie prezesa, ponieważ wiedziałem czym może się skończyć dalsza dyskusja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak się okazało prezes chyba jednak zmienił zdanie, ponieważ dwa kolejne mecze to świetny pokaz .. nieskuteczności. Dwa remisy, więc 10 punktów w trzech meczach tak jak oczekiwał prezes nie zdobędziemy. Do końca sezonu zostało jeszcze siedem spotkań i oczywiście mecze Pucharu Polski, o mistrzostwo walczymy do końca ale będzie bardzo ciężko. Jeżeli prezes zdecyduje się mnie oszczędzić i dać szansę prowadzenia zespołu w następnym sezonie (myślę, że tylko obrona pucharu może go do tego przekonać) to na pewno w Legii nastąpią duże porządki. Nie spodziewam się aby dużo zawodników zasiliło stołeczną drużynę, wiem jednak na pewno, że wielu piłkarzy zarówno z rezerw jak i pierwszej kadry zostanie sprzedanych lub po prostu zwolnionych z kontraktów.

 

[Ekstraklasa][22/30]

 

Ruch Chorzów 0-0 Legia

 

[Ekstraklasa][23/30]

 

Legia 1-1 Lechia Gdańsk

92`Borysiuk - 31`Gancarczyk

Odnośnik do komentarza

Niestety kolejne mecze to totalna katastrofa. Brak skuteczności, gra w kratkę, punkty zdobywane niekiedy dzięki samobójczym trafieniom rywali. Wszystko szło w kierunku mojego zwolnienia, na szczęście zawodnicy przebudzili na 3 ostatnie spotkania a rywale złapali zadyszkę, dzięki temu zajęliśmy miejsce premiowane grą w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Niestety nie obroniliśmy również Pucharu Polski, co gorsza z tych rozgrywek wyeliminował nas nasz największy rywal - Polonia Warszawa.

 

[Puchar Polski] [1/2 Finału] [1.Mecz]

 

Polonia 1-0 Legia

24`Remacle

 

[Puchar Polski] [1/2 Finału] [2.Mecz]

 

Legia 1-1 Polonia

38`Jodłowiec(sam.) - 109`Vrdoljak(sam.)

 

[Ekstraklasa] [24/30]

 

Śląsk 1-2 Legia

52`Dudek - 69`Choto, 74`Kucharczyk

 

[Ekstraklasa] [25/30]

 

Cracovia 2-2 Legia

24`Kuciak(sam.), 56`Niedzielan - 5`Vrdoljak(kar.), 26`Manu

 

[Ekstraklasa] [26/30]

 

Legia 2-2 ŁKS Łódź

36`Nowak(sam.), 66`Żewłakow - 17`Szałachowski, 94`Kascelan

 

[Ekstraklasa] [27/30]

 

Legia 1-0 Polonia

78`Brzyski(sam.)

 

[Ekstraklasa] [28/30]

 

Zagłębie 2-5 Legia

61`Jarka, 82`Hanek - 7`12`Radović, 18`31`Hubnik,44`Żyro

 

[Ekstraklasa] [29/30]

 

Legia 3-0 Widzew

4`67`Bruins, 47`Bello

 

[Ekstraklasa] [30/30]

 

Podbeskidzie 0-2 Legia

2`Sourek(sam.), 93`Bello

 

Po tragicznym sezonie zarząd klubu na szczęście nie zdecydował się na kolejną zmianę menedżera. Wydaje mi się, że przed kolejnym sezonem szykują się wielkie zmiany w kadrze zespołu. Taktyki najprawdopodobniej będziemy trzymać się tej samej, reżim treningowy również nie zostanie zmieniony. Mogę przedstawić już nasze cele, ponieważ są one oczywiste - Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Sparingów w okresie przygotowawczym rozegramy około 10. Jest jeszcze jedna rzecz, która może napawać optymizmem przed kolejnym sezonem, mianowicie chodzi o to, że w zespole już w pełni zadomowili się Luigi Bruins oraz Yerro Bello którzy w ostatnich meczach zdobyli kilka ważnych bramek.

 

A oto 5 najważniejszych miejsc tego sezonu :

1) Lech Poznań - 60 pkt.

2) Wisła Kraków - 56 pkt.

3) Legia Warszawa - 55 pkt.

......

15) ŁKS Łódź - 17 pkt.

16) Podbeskidzie - 16 pkt.

Odnośnik do komentarza

Cały czerwiec poświęciliśmy na negocjacje transferowe nie rozgrywając żadnego sparingu. Mecze towarzyskie miały odbyć się w lipcu, ale zupełnie zapomniałem, że w tym roku bój o LE zaczynamy od pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Nie rozgrywając żadnego spotkana poza wewnętrznymi gierkami musiałem zgłosić skład do pierwszej rundy składający się w dużej części z juniorów, ponieważ nie wszystkie transfery były jeszcze dogadane. Walkę w kwalifikacjach Ligi Europejskiej rozpoczniemy od dwumeczu z łotewskim zespołem FC Daugova Daugavpils. Myślę, że powinniśmy sobie poradzić bez większego problemu, no ale zobaczymy jak to będzie wyglądać bez meczów towarzyskich. Nim jednak przejdę do meczu przedstawię transfery dokonane przez nas w tym oknie transferowym oraz kadrę na nadchodzący sezon.

 

Transfery:

 

Odchodzą:

 

- Maciej Rybus - Hannover 96 - 2.000.000 €

- Ivica Vrdoljak - VfB Stuttgart - 2.000.000 €

- Dickson Choto - FC.Koln - 2.500.000 €

- Inaki Astiz - FC.Koln - 300.000 €

- Danijel Ljuboja - Hoffenheim - wolny transfer (Danijel niestety nie chciał przedłużyć z nami kontraktu i już pół roku wcześniej podpisał umowę z niemiecką drużyną.

- Moshe Ohayon - drużyna rezerw

 

Przychodzą:

 

- Marijan Antolović - drużyna rezerw

- Rafał Grodzicki - Ruch Chorzów - 650.000 €

- Adam Banaś - Górnik Zabrze - 1.000.000 €

- Denny Landzat - FC Twente Enschede - wolny transfer

- Koen van der Biezen - Cracovia - 300.000 €

 

 

Kadra na nadchodzący sezon składa się z 10 obcokrajowców i 15 Polaków. 25-osobowy zespół w zupełności mi wystarczy.

 

Bramkarze:

 

- Wojciech Skaba - 28l - POL

- Dusan Kuciak - 27l - SVK

- Marijan Antolović - 23l - CRO

 

Tutaj zdecydowanym numerem jeden jest nasz nowy kapitan Dusan Kuciak. Jego zmiennikiem będzie Wojtek. Dopiero w przypadku kontuzji lub bardzo słabej dyspozycji obu wyżej wymienionych panów do pierwszego składu wskoczy 23-letni Chorwat.

 

Lewi obrońcy:

 

- Jakub Wawrzyniak - 28l - POL

- Tomasz Kiełbowicz - 36l - POL

 

Bezapelacyjnie podstawowym lewym defensorem w nadchodzącym sezonie będzie reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak.

 

Prawi obrońcy:

 

- Artur Jędrzejczyk - 24l - POL

- Jakub Rzeźniczak - 25l - POL

 

Podstawowym graczem na tej pozycji na obecną chwilę jest Artur Jędrzejczyk, ale obaj zawodnicy są bardzo dobrymi piłkarzami, więc Jakub Rzeźniczak może z powodzeniem walczyć o pierwszą "jedenastkę".

 

Środkowi obrońcy:

 

- Michał Żewłakow - 36l - POL

- Rafał Grodzicki - 28l - POL

- Adam Banaś - 29l - POL

- Marcin Komorowski - 28 l - POL

 

Na chwilę obecną podstawowa para to Żewłakow i Komorowski, ale w ciągu sezonu wszystko się może zmienić.

 

Defensywni pomocnicy:

 

- Stephen Appiah - 31l - GHA

- Denny Landzaat - 36l - HOL

- Ariel Borysiuk - 20l - POL

- Janusz Gol - 26 l - POL

 

Para do pierwszego zespołu składać się będzie oczywiście z Polaków. Dwóm doświadczonym zawodnikom z Ghany i Holandii pozostanie raczej pomaganie w rozwoju młodzieży i gra w Pucharze Polski

 

Rozgrywający:

 

- Miroslav Radović - 28l - SRB

- Rafał Wolski - 19l - POL

 

Nad tą pozycją będę się poważnie zastanawiał, jak na razie rozgrywaniem w pierwszym składzie zajmować się będzie Serb.

 

Lewoskrzydłowi:

 

- Luigi Bruins - 25l - HOL

- Michał Żyro - 19l - POL

 

Na skrzydłach będzie największa rotacja, ale wydaje mi się, że częściej mecze od pierwszej minuty będzie rozpoczynał Holender.

 

Prawoskrzydłowi:

 

- Manu - 29l - POR

- Jakub Kosecki - 21l - POL

 

Manu to jeden z moich ulubionych zawodników, definitywnie będzie grał w pierwszym składzie, co oczywiście nie przekreśla szans na pierwszy skład dla Jakuba, każdy może to sobie wywalczyć ciężką pracą, chęciami i dobrą grą.

 

Napastnicy:

 

- Michał Kucharczyk - 21l - POL

- Nika Dzalamidze - 20l -GEO

- Koen van der Biezen - 26 l - HOL

- Yero Bello - 24l - NGA

 

O pierwszy skład na tej pozycji będą walczyć Michał Kucharczyk i Koen van der Biezen, który to według scoutów ma umiejętności zbliżone do tych Danijela Ljuboi. W rezerwie pozostanie Gruzin i Nigeryjczyk, będą również mecze gdzie grać będziemy dwoma napastnikami, wtedy to każdy będzie miał szansę na występ.

 

Kapitan : Dusan Kuciak

Zastępca kapitana: Wojciech Skaba

Odnośnik do komentarza

1 lipca 2012 roku czyli równo rok po zatrudnieniu mnie na stanowisko menedżera zespołu kończył mi się kontrakt, zostałem wezwany na posiedzenie zarządu i tam bardzo się zdziwiłem, mianowicie chodzi o to, że po bardzo słabym pierwszym sezonie Legii pod moją wodzą dostałem podwyżkę z 5.000 € do 12.500 € oraz kontrakt na kolejne 3 lata, ponieważ zarząd jest bardzo zadowolony z tego jaki zespół obecnie zbudowałem oraz z tego jak zarządzam finansami klubu. Zarząd na pewno po pierwszym miesiącu wakacji nie żałuje pieniędzy przeznaczonych na moją podwyżkę. Dlaczego ? A no dlatego, że licząc mecze towarzyskie graliśmy świetnie mimo, że pierwszy mecz tego nie zapowiedział, w lipcu zdobyliśmy 29 bramek tracąc przy tym tylko jedną. Ale po kolei ...

Bez żadnego przygotowania, bez rozegrania meczów towarzyskich przyszło nam grać w pierwszej rundzie eliminacji LE, los chciał, że naszym pierwszym przeciwnikiem okazał się teoretycznie łatwy do przejścia rywal - łotewska Daugava Daugavpils. W pierwszym spotkaniu na Pepsi Arena nasi rywale zaskoczyli nas świetną grą w defensywie i jedną bardzo dobrze wyprowadzoną kontrą. 73-procentowe posiadanie piłki oraz 16 strzałów w tym 6 celnych dość średnio przełożyło się na wynik i miałem podstawy do obaw przed rewanżem ...

 

[Liga Europejska] [1.Runda Kwalifikacyjna] [1.Mecz]

 

Legia 2-1 Daugava D.

29`Bruins, 69`Kosecki - 20`Skabardis

 

Widząc, że chłopakom wyraźnie brakuje ogrania i rytmu meczowego trzy dni po pierwszym meczu kwalifikacji ustaliłem sparing z mało wymagającym przeciwnikiem - Legionovią Legionów. Pierwsze 60 minut zagrali ci którzy nie mieli okazji zaprezentować się w meczu przeciwko Łotyszom, następnie wszedł trochę mocniejszy skład o ile taki mamy, ponieważ uważam, że mam bardzo wyrównaną kadrę. Nie daliśmy szans naszym rywalom pakując im sporą liczbę bramek, dzięki temu przed rewanżem w Lidze Europejskiej w szatni zrobiło się trochę luźniej...

 

[Towarzyski]

 

Legia 6-0 Legionovia

43`Manu, 54`Bruins (kar.), 67`Grodzicki, 72`76`Żyro, 91`Kosecki

 

Po wyrównanym pierwszym spotkaniu z Łotewskim zespołem wszyscy oczekiwali podobnego meczu w rewanżu, nic bardziej mylnego, spotkanie okazało się bardzo łatwe dla Legionistów i bez większego wysiłku awansowaliśmy do kolejnej rundy. Niestety w meczu kontuzji doznał nasz prawy obrońca Artur Jędrzejczyk, kontuzja okazała się bardzo poważna - złamanie nogi, Artur nie będzie mógł grać przez 5-6 miesięcy..

 

[Liga Europejska] [1.Runda Kwalifikacyjna] [2.Mecz]

 

Daugava D. 0-3 Legia

1`Żyro, 69`75`Borysiuk

 

W losowaniu w drugiej rundzie trafiliśmy na fińskie FC Lahti. Piłkarze wciąż potrzebowali ogrania, więc na 4 dni przed meczem w Finlandii zaplanowałem kolejny sparing na własnym boisku po to aby piłkarze mogli złapać rytm meczowy i po to aby nastroje w zespole były jeszcze lepsze. W spotkaniu tym świetnie zaprezentował się Koen van der Biezen, który swoimi niekonwencjonalnymi zagraniami świetnie obsługiwał kolegów z zespołu dzięki czemu zaliczył dwie asysty. Z bardzo dobrej strony pokazał się również gruziński napastnik Nika Dzalamidze, który zdobył dwie bramki.

 

[Towarzyski]

 

Legia 5-0 Pogoń Siedlce

2`Wolski, 14`22`Dzalamidze, 70`Bello, 78` Żyro

Odnośnik do komentarza

Kolejna runda, teoretycznie mocniejszy przeciwnik, teoretycznie trudniejszy mecz. Błąd ! Finowie zupełnie nie radzili sobie na własnym boisku z moimi podopiecznymi którzy z meczu na mecz grają wyraźnie lepiej. Zdominowaliśmy zupełnie to spotkanie mając ponad 60% posiadania piłki, zawodnicy wreszcie w pełni realizują moją taktykę i jej założenia, kontrolują przebieg spotkania, szanują piłkę i w głównej mierze do pokonywania przeciwników wykorzystują grę pozycyjną z dużą ilością podań...

 

[Liga Europejska] [2.Runda Kwalifikacyjna] [1.Mecz]

 

FC Lahti 0-4 Legia

1`49`Dzalamidze, 16`Radović, 82`Sainio (sam.)

 

Jak to już w lipcu robię cały czas, 3 dni po meczu pucharowym gramy sparing na własnym boisku z mało wymagającym rywalem. Tym razem do Warszawy zaprosiliśmy drużynę Radomiaka Radom, która bardzo dzielnie się broniła i stawiała czoła moim piłkarzom i dopiero w drugiej połowie udało nam się pokonać bramkarza drużyny przyjezdnych...

 

[Towarzyski]

 

Legia 2-0 Radomiak Radom

69`van der Biezen, 72`Radović

 

Rewanż w Warszawie z zespołem ze Skandynawii był czystą formalnością, moja drużyna po raz kolejny nie dała szans rywalom, mecz zakończył się identycznym wynikiem jak w pierwszym spotkaniu i w dwumeczu odnieśliśmy pokaźne zwycięstwo 8-0. Warto zauważyć, że bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Kiełbowicz, który zastępuje kontuzjowanego od początku sezonu Jakuba Wawrzyniaka i robi to bardzo dobrze. Jakub będzie w pełni gotów do gry na początku sierpnia ale doświadczony Kiełbowicz łatwo miejsca w składzie nie odda.

 

[Liga Europejska] [2.Runda Kwalifikacyjna] [2.Mecz]

 

Legia 4-0 FC Lahti

19`Kiełbowicz (kar.), 57`Radović, 71`Komorowski, 83`van der Biezen

 

Ostatnim meczem pierwszego miesiąca wakacji było spotkanie towarzyskie na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 gdzie naszym rywalem był Motor Lublin. Goście z Lublina nie mieli większych szans w konfrontacji z moją drużyną. Kolejną bramkę w naszych barwach zdobył Koen van der Biezen, który jak na razie gra bardzo dobrze, sprawdza się informacja podana przez scouta, która mówiła o tym, że Holender ma umiejętności zbliżone do tych Danijela Ljuboji. Ja dorzucę jeszcze od siebie, że Koen dużo więcej pracy poświęca dla drużyny, ponieważ oprócz tego, że sam strzela to również asystuje i rozgrywa oraz bardzo dobrze gra głową.

 

[Towarzyski]

 

Legia 3-0 Motor Lublin

29`36`Wolski, 37`van der Biezen

 

Mam nadzieję, że po bardzo udanym lipcu przyjdzie bardzo udany sierpień, w którym to zainaugurujemy rozgrywki Ekstraklasy oraz będziemy toczyć ciężkie boje o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Na początek plany te pokrzyżować spróbuje nam rumuński Otelul Galati na którego trafiliśmy w 3 rundzie kwalifikacji LE.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu z zespołem z Rumunii powróciły koszmary z zeszłego sezonu, wiele strzałów ale fatalna skuteczność oraz brak skoncentrowania obrońców przyczyniły się do tego, że kibice mieli powody do obaw o to, że ich zespół pod moją wodzą kolejny raz nie przejdzie 3 rundy eliminacji ...

 

[Liga Europejska] [3.Runda Kwalifikacyjna] [1.Mecz]

 

Legia 1-1 Otelul

59`Kosecki - 44`Astefanesei

 

Po trzech dniach od meczu na arenie międzynarodowej przyszedł czas na inaugurację sezonu ligowego, dokonałem kilku zmian w stosunku do pierwszego spotkania z Rumunami i jak się okazało okazały się one "strzałem w dziesiątkę". Zgnietliśmy Koronę na własnym boisku tak, że Kielczanie nie mogli poradzić sobie z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, znów geniuszem błysnął Koen van der Biezen a Luigi Bruins kolejny raz udowodnił, że na dobre zaaklimatyzował się w zespole ...

 

[Ekstraklasa] [1/30]

 

Legia 3-0 Korona

3`Bruins, 27`van der Biezen, 86`Kucharczyk

 

Przed rewanżem w Rumunii eksperci skazywali nas na porażkę, na szczęście bardzo się pomylili, lecz było kilka sytuacji w których drżałem o wynik ale w nich świetnie wykazał się nasz kapitan Dusan Kuciak ...

 

[Liga Europejska] [3.Runda Kwalifikacyjna] [2.Mecz]

 

Otelul 0-2 Legia

5`Radović, 58`Kucharczyk

 

Po ciężkim rewanżu w pucharach przyszedł czas na trudne spotkanie ligowe, ponieważ mieliśmy się zmierzyć w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Piłkarze zagrali bardzo solidnie w defensywie, fantastycznymi interwencjami kolejny raz popisał się Dusan Kuciak, a Holender Koen van der Biezen pokazał jak wspaniale gra głową, dwukrotnie pokonując bramkarza "Białej Gwiazdy" tą właśnie częścią ciała ...

 

[Ekstraklasa] [2/30]

 

Wisła 0-2 Legia

11`49`van der Biezen

 

Po dwóch pierwszych kolejkach ligowych zajmujemy w tabeli 1 miejsce. Za plecami mamy Cracovię oraz Lecha mających również komplet punktów. Cieszy fakt, że w rozgrywkach Ekstraklasy nie straciliśmy jeszcze bramki, w następnym meczu zagramy u siebie z fatalnie spisującym się na początku sezonu Śląskiem Wrocław, Wrocławianie po dwóch spotkaniach zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. Natomiast w 4 rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej w losowaniu trafiliśmy na niemiecki F.C.Kaiserslautern, pierwszy mecz zagramy w Niemczech trzy dni po ligowej konfrontacji ze Śląskiem.

Odnośnik do komentarza

W kolejnej ligowej batalii na Łazienkowską 3 zawitał Wrocławski Śląsk. Rywale nie zaprezentowali nic zaskakującego w ofensywie ale za to bardzo dzielnie się bronili. Na szczęście kolejną wygraną dała nam bramka Jakuba Koseckiego po świetnej centrze Michała Żyro ...

 

[Ekstraklasa] [3/30]

 

Legia 1-0 Śląsk

29`Kosecki

 

Po ligowym meczu u siebie przyszedł czas na najtrudniejszy jak dotąd w mojej karierze mecz na arenie międzynarodowej. Na obcym terenie w pierwszej połowie zdecydowałem się zagrać z kontry. Było to dobre zagranie, ponieważ rywale bezskutecznie próbowali przedrzeć się przez naszą linię defensywną przez co stracili wiele sił, zagrożenie stwarzali tylko strzałami z dystansu. W drugiej połowie bardziej zdecydowanie zaatakowaliśmy rywala, przyniosło to dość dobry efekt w postaci strzelonej na wyjeździe bramki, niestety jedna dobra kontra drużyny 1.FCK doprowadziła do remisu, warto zauważyć, że Dusana Kuciaka pokonał zawodnik, który już miał przyjemność grać przeciwko Legii jeszcze w barwach Zagłębia Lubin - Ilian Micanski ...

 

[Liga Europejska] [4.Runda Kwalifikacyjna] [1.Mecz]

 

F.C. Kaiserslautern 1-1 Legia

80`Micanski - 51`Żyro

 

4 dni po spotkaniu w Niemczech czekał nas kolejny mecz wyjazdowy, tym razem z w Ekstraklasie, w Białymstoku z miejscową Jagiellonią. Świetna postawa naszego napastnika z Gruzji oraz dość przeciętna gra w obronie, to dwie rzeczy warte zauważenia w tym spotkaniu. Po dość średnim widowisku na nasze konto wpadły kolejne trzy oczka ...

 

[Ekstraklasa] [4/30]

 

Jagiellonia 1-2 Legia

34`Plizga - 21`38`Dzalamidze

 

W rewanżu z F.C. Kaiserslautern świetnie spisali się moi obrońcy, z konieczności na prawej stronie defensywy zagrał Michał Żewłakow, ponieważ Artur Jędrzejczyk nie mógł zagrać z powodu kontuzji a Jakub Rzeźniczak pauzował za przekroczony limit żółtych kartek. Z powodu wyjazdu na zgrupowania reprezentacji nie mogłem skorzystać również z Michała Żyro, Rafała Wolskiego i Niki Dzalamidze. Jak widać przeciwności było dosyć sporo ale jak już to wielokrotnie podkreślałem, mam bardzo wyrównaną kadrę i żadna roszada nie powinna poważnie osłabić gry zespołu. Ten mecz był doskonałym tego przykładem ...

 

[Liga Europejska] [4.Runda Kwalifikacji] [2.Mecz]

 

Legia 2-0 F.C. Kaiserslautern

42`Bruins (kar.) 52`van der Biezen

 

Dzięki awansowi do fazy grupowej Ligi Europejskiej na nasze konto wpłynęła suma 1.000.000 €, a jeżeli chodzi o rozgrywki grupowe, które były naszym głównym celem to w nich zmierzymy się z Olympiakosem Pireus z Grecji, Ajaxem Amsterdam z Holandii i MSK Żylina ze Słowacji. Myślę, że mamy realne szanse na sprawienie kolejnej niespodzianki i awans z grupy I. W losowaniu Pucharu Polski w drugiej rundzie tego turnieju zmierzymy się ze Stalą Rzeszów ...

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz ligowy to teoretycznie łatwe spotkanie z beniaminkiem Ekstraklasy - Piastem Gliwice, w dodatku na własnym boisku, te czynniki wypłynęły na to, że do boju zdecydowałem się posłać zawodników, którzy dotychczas otrzymywali mniej szans na grę, zmiany nie dokonałem tylko na bramce bo tam sytuacja jest jasna, w lidze i europejskich rozgrywkach broni Dusan, w PP broni Wojtek a Marijan to alternatywa w razie kontuzji ...

 

[Ekstraklasa] [5/30]

 

Legia 2-0 Piast

46`Manu, 82`Bruins

 

Kolejna potyczka na krajowym podwórku to mecz z obecnym mistrzem Polski - Lechem Poznań. Według ekspertów faworytem spotkania był Kolejorz. Zarówno Poznaniacy jak i mój zespół dotychczas w lidze notował same zwycięstwa, więc tu była okazja aby odskoczyć, nie udało się to żadnej drużynie ale na szczęście nadal jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli ...

 

[Ekstraklasa] [6/30]

 

Lech 2-2 Legia

17`Ogude, 79`Rudnevs - 8`Żyro, 54`Kosecki

 

Po spotkaniu na szczycie Ekstraklasy czekał nas arcytrudny mecz grupy Ligi Europejskiej gdzie do stolicy zawitał holenderski Ajax. Zagraliśmy bardzo mądrze w defensywie, Dusan Kuciak udowodnił kolejny raz, że zasługuje na opaskę kapitańską a Michał Kucharczyk wchodząc z ławki totalnie zaskoczył swoją postawą wszystkich, zarówno mnie jak i ekspertów ale przede wszystkim zawodników drużyny przeciwnej. Ciekawostką z tego spotkania jest to, że asystę zaliczył nasz bramkarz.

 

[Liga Europejska] [Grupa I]

 

Legia 2-0 Ajax

64`91`Kucharczyk

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz ligowy okazał się cięższy niż wszyscy oczekiwali, spotkanie w dużej mierze utrudniła szybko zdobyta przez Marcina Komorowskiego czerwona kartka, na szczęście rozmowa w szatni w przerwie meczu na tyle zmotywowała piłkarzy, że strzelili bramkę dającą kolejne 3 punkty ...

 

[Ekstraklasa] [7/30]

 

Legia 2-1 Bełchatów

6`Radović, 58`Żyro - 35`Ivanovski

 

Następne spotkanie to konfrontacja z Rzeszowską Stalą w drugiej rundzie krajowego pucharu. W tym meczu zagrali zawodnicy, którzy nie mieli dotychczas wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności ...

 

[Puchar Polski] [2.Runda]

 

Stal Rzeszów 0-2 Legia

16`Bruins, 30`Landzaat

 

W ósmej kolejce ligowej na własnym boisku podejmowaliśmy Cracovię. Mimo, że od początku spotkania kontrolowaliśmy przebieg gry pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy "Pasów". Mój zespół pokazał jednak wolę walki i udowodnił swoją wyższość nad przeciwnikiem. Kolejny raz niesamowicie zagrał Michał Kucharczyk, który zdobył hat-tricka ...

 

[Ekstraklasa] [8/30]

 

Legia 4-1 Cracovia

21`69`88`Kucharczyk, 78`Dzalamidze - 12`Niedzielan (kar.)

 

Przed nami spotkanie derbowe w Ekstraklasie gdzie naszym rywalem będzie Polonia Warszawa. Zanim jednak dojdziemy do tego prestiżowego pojedynku czeka nas spotkanie w europejskich pucharach z MSK Żylina gdzie teoretycznie będziemy faworytem. W kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzymy się z Ruchem Chorzów, w spotkaniu z Chorzowską drużyną wystąpi już pierwsza drużyna za wyjątkiem bramki gdzie zgodnie z obietnicą we wszystkich meczach PP będzie stał Wojciech Skaba ...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mecz wyjazdowy w europejskich pucharach zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze. Niesamowity mecz rozegrali moi defensywni pomocnicy, nie dość, że rozbijali niemal każdy atak rywala to w dodatku zdobyli oni wszystkie gole. Szczególnie cieszy to, że pierwsze bramki dla klubu zdobył Stephen Appiah. Popisał się on dwoma fantastycznymi uderzeniami z dystansu.

 

[Liga Europejska] [Grupa I]

 

MSK Żylina 0-3 Legia

22`70`Appiah, 81`Gol

 

Kolejny mecz to bardzo ważne i prestiżowe spotkanie zarówno dla mnie, zawodników jak i kibiców, ponieważ graliśmy z Polonią Warszawa na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej. "Czarne Koszule" w tym meczu miały nas czym postraszyć. Na skrzydłach zawodnicy tacy jak Saidi Nitbazonkiza i Belg John Remacle, rozgrywający Robert Jeż a w ataku Andre Schembri robią wrażenie, są groźni głownie z tego względu, że są niesamowicie szybcy (z wyjątkiem Jeża). Jak wiadomo bardzo trudne jest przejście sezonu bez żadnej porażki. Już wiemy, że w tym sezonie nam się to nie uda. Najgorsze jednak jest to, że naszą świetną passę meczów bez porażki zakończył odwieczny wróg. Tragicznie spisywała się para środkowych obrońców - Marcin Komorowski i Michał Żewłakow, czego efektem jest to, że mecz z beniaminkiem GKS-em Katowice, obejrzą z ławki rezerwowych. Zastąpią ich Rafał Grodzicki i Adam Banaś.

 

[Ekstraklasa] [9/30]

 

Polonia 3-0 Legia

2`Ciach, 52`Remacle, 76`Schembri

 

Po 9 kolejkach jesteśmy na drugiej pozycji z 22 punktami. Pierwszy Lech Poznań wyprzedza nas o trzy oczka, ponieważ oprócz remisu z nami wszystkie pozostałe mecze drużyna z Poznania wygrała.

Odnośnik do komentarza

Mecz wyjazdowy z drużyną GKS-u Katowice zagraliśmy w bardzo odmienionym składzie w stosunku do poprzednich spotkań. Zawodnicy którzy wcześniej grali mniej pokazali, że zasługują aby zostać w pierwszym składzie na dłużej.

 

[Ekstraklasa] [10/30]

 

GKS Katowice 0-3 Legia

4`Dzalamidze, 28`50` van der Biezen

 

Kolejne spotkanie to mecz z bardzo dobrze usposobioną i poprawnie grającą w defensywie Lechią Gdańsk. Gdańszczanie bardzo mądrze zagrali w tym spotkaniu, zdołaliśmy ich zaskoczyć tylko raz, w ostatniej minucie pierwszej połowy Rafał Grodzicki (grający kolejne spotkanie z Adamem Banasiem na środku obrony zamiast pary Komorowski - Żewłakow) zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jak się później okazało ta jedna bramka wystarczyła do zdobycia kolejnych trzech punktów. Tymczasem podczas gdy my wygraliśmy kolejne dwa mecze Lech zaliczył dwie wpadki, doznając porażki oraz zaliczając jeden remis, w dodatku z Piastem Gliwice, dzięki czemu znów jesteśmy na czele tabeli tym razem wyprzedzając Lechitów nie tylko bilansem bramek ale również dwoma punktami.

 

[Ekstraklasa] [11/30]

 

Legia 1-0 Lechia

46`Grodzicki

 

Kolejne spotkanie to mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej z Olimpiakosem Pireus. Gdyby udało nam się wygrać to spotkanie bylibyśmy już jedną nogą w kolejnej fazie tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

@Miki_

Fajnie, że udało mi się Ciebie zaskoczyć i miło się dowiedzieć, że ktoś czyta to opowiadanie :)I tak ogólnie to sam jestem zaskoczony obecną formą i wynikami, jest to chyba jedna z moich najlepszych (o ile nie najlepsza) karier w FM-ie. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W meczu na własnym boisku z Olympiakosem zdecydowałem się nie ryzykować i zagrać z kontry trójką defensywnych pomocników. Jak się okazało taktyka była strzałem w dziesiątkę, ponieważ niemal całkowicie zneutralizowaliśmy Greków w grze ofensywnej. Bardzo mądrze dowodzona przez Dennego Landzaata druga linia oprócz świetnej gry w destrukcji rozpoczynała również świetne kontrataki. Udało nam się sprawić kolejną niespodziankę w europejskich rozgrywkach. Jedynym negatywnym aspektem tego meczu jest to, że straciliśmy pierwszą bramkę w Lidze Europejskiej.

 

[Liga Europejska] [ Grupa I]

 

Legia 3-1 Olympiakos

7`Landzaat, 40`van der Biezen, 70`Wolski - 86`Mirallas

 

Kolejny mecz ligowy to spotkanie w Lubinie z "Miedziowymi". Pierwszą godzinę tego spotkania grali zawodnicy, którzy nie uczestniczyli w batalii z drużyną z Pireusu. Niestety skład ten nie spełniał oczekiwań, więc około 60 minuty wprowadziłem trzech zawodników podstawowego składu dzięki czemu po bardzo ciężkim, wyrównanym i nieprzyjemnym dla oka kibica meczu udało nam się wymęczyć kolejne trzy punkty.

 

[Ekstraklasa] [12/30]

 

Zagłębie Lubin 0-1 Legia

79`Bruins

 

Kolejne dwa spotkania to dwa pewne zwycięstwa nad Chorzowskim Ruchem. Pierwsze z nich to pewna wygrana w nieco "rezerwowym" składzie w meczu Pucharu Polski, drugi mecz to już nieco cięższa potyczka ligowa, z której również wyszliśmy zwycięsko z taką samą różnicą bramek jak w meczu pucharowym.

 

[Puchar Polski] [3.Runda]

 

Legia 2-0 Ruch Chorzów

3`Żyro, 34`Appiah

 

[Ekstraklasa] [13/30]

 

Legia 3-1 Ruch Chorzów

19`Grodzicki, 76`van der Biezen, 91`Wolski - 59`Grzyb

 

W kolejnej fazie krajowego pucharu naszym rywalem będzie spisujący się zaskakująco dobrze (3 miejsce) w lidze Górnik Zabrze.

Odnośnik do komentarza

Niestety po serii świetnych spotkań i wyników dopadł nas kryzys, miejmy nadzieję, że nie na długo.

 

[Liga Europejska] [Grupa I]

 

Olympiakos 2-0 Legia

27`Diogo, 61`Loriot

 

[Ekstraklasa] [14/30]

 

Widzew 1-0 Legia

31`Sacha

 

[Ekstraklasa] [15/30]

 

Legia 1-2 Górnik Zabrze

19`Manu - 29`Thomik, 50`Mączyński

 

Trzy porażki z rzędu ... W każdym z tych spotkań fatalnie spisywali się defensywni pomocnicy, niezależnie od tego jaka ich para znajdowała się akurat na placu gry, żaden z czwórki Janusz Gol , Ariel Borysiuk , Stephen Appiah , Denny Landzaat nieł gra na takim poziomie jak wcześniej.

 

Runda wiosenna jeszcze nie zakończona ale po pierwszych 15 spotkaniach jesteśmy na drugim miejscu w tabeli, pierwszy jest Lech, który zgromadził dotychczas 35 punktów czyli o 1 więcej od nas, natomiast za naszymi plecami znajduje się Górnik Zabrze mający punktów 33.

Co do zbliżającej się przerwy zimowej a co za tym idzie okienka transferowego chciałem zapowiedzieć, że nie mam zwyczaju zmieniania kadry w trakcie sezonu, a więc najprawdopodobniej nikt nie odejdzie i nikt nie przyjdzie. Mogę zaś już teraz zapowiedzieć bardzo duże zmiany po zakończeniu obecnego sezonu ligowego. Opcja z Appiahem i Landzaatem była tylko na ten sezon po to aby niektórzy młodzi zawodnicy mogli się od nich czegoś nauczyć i po to abym miał dwóch defensywnych pomocników z dużym bagażem doświadczenia do rotacji. Niestety wcześniej żaden z nich nie chciał się zgodzić na podpisanie rocznego kontraktu więc zmuszony byłem zgodzić się na dwuletnie umowy, ale myślę, że i temu coś zaradzimy ...

Odnośnik do komentarza

 

Na Campo de' Fiori jak zwykle przechadzało się wiele osób, turyści robili sobie zdjęcia przy monumencie Giordano Bruno a młode pary kupowały pamiątki i kwiaty. Próbowałem wmieszać się w tłum ale po chwili usłyszałem krzyk, który rozległ się na całym placu.

-Tam jest! – ryknął krępy facet.

-O k**wa, już po mnie – pomyślałem.

-Na co czekacie?! Łapcie go ! – krzyknął do dwóch młodszych od niego mężczyzn, po czym ci zaczęli biec w moją stronę.

 

 

Pierwsze skojarzenie? Wiersz Czesława Miłosza

 

Opek wydaje się być ciekawy , jezeli tylko nie skończysz pisać to z chęcią dalej będe czytać ;-)

 

PS: Nie przejmuj się załamaniem formy . Każda drużyna wcześniej czy później z tego wychodzi ;-)

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

@bleck ... mam nadzieję, że będziesz czytać :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po spotkaniu z drużyną z Zabrza przyszedł czas na wyjazdową potyczkę w Kielcach. Po dość wyrównanym spotkaniu udało nam się zdobyć 3 punkty, morale drużyny poszło w górę co zapowiadało szybkie wyjście z kryzysu, który nas dopadł.

 

[Ekstraklasa] [16/30]

 

Korona Kielce 1-2 Legia

38`Korzym - 11`Komorowski, 87`Kucharczyk

 

Kolejny mecz to ciężka batalia w Holandii. Walka o awans stała się bardzo ciężka, więc wiedzieliśmy, że każdy punkt wywieziony z Amsterdamu może być bezcenny. Ajax przez 50 minut był drużyną zdecydowanie przeważającą, ale wtedy zdecydowałem się na bardziej odważną taktykę i dokonanie kilku zmian co zaowocowało przywiezionym do Polski jednym punktem.

 

[Liga Europejska] [Grupa I]

 

Ajax 2-2 Legia

4`10`El Hamdaoui - 58`Kucharczyk, 70`van der Biezen

 

Ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej to rewanżowe spotkanie z "Białą Gwiazdą". Pierwszy mecz w Krakowie zakończył się dla nas korzystnym rezultatem 2-0 co dawało mi powody do optymistycznego podejścia do tego spotkania. Przez godzinę graliśmy na prawdę fantastycznie, ale mimo dokonanych zmian (a może właśnie przez nie) gra drużyny siadła. Może przez to, że było to już ostatnie spotkanie ligowe w tej rundzie. Na szczęście w pierwszych 50 minutach gry wypracowaliśmy sobie taką przewagę, która mimo dwóch strzelonych przez Patryka Małeckiego bramek, pozwoliła nam na zdobycie tytułu mistrza jesieni.

 

[Ekstraklasa] [17/30]

 

Legia 3-2 Wisła

7`van der Biezen, 36`Broź (sam.), 49`Radović - 69`79`Małecki

 

Ostatnie spotkanie w tym roku był to mecz decydujący o naszym wyjściu z grupy LE. Po nudnym i ciężkim meczu zdobyliśmy trzy punkty dzięki czemu z grupy wyszliśmy na pierwszym miejscu wyprzedzając Olympiakos, który w ostatnim spotkaniu ograł Ajax i pozbawił awansu zespół z Amsterdamu, który według ekspertów był faworytem grupy.

 

[Liga Europejska] [Grupa I]

 

Legia 1-0 MSK Żylina

32`Kucharczyk

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie rundy jesiennej :

 

Ekstraklasa :

 

1) Legia - 40 pkt.

2) Górnik Zabrze - 36 pkt.

3) Lech - 35 pkt.

 

Puchar Polski :

 

1/4 Finału :

 

Legia - Górnik Zabrze

 

Liga Europejska :

 

[Grupa I]

 

1) Legia - 13 pkt.

2) Olympiakos - 12 pkt.

3) Ajax - 10 pkt.

4) MSK Żylina - 0 pkt.

 

1/16 Finału :

 

Legia - Chelsea Londyn

 

Zaplanowane sparingi :

 

Dom :

 

Legia - Legionovia Legionowo

Legia - Olimpia Zambrów

 

Obóz w Austrii :

 

Legia - FC Wacker Innsbruck

Legia - LASK Linz

Legia - SV Mattersburg

 

Obóz w Czechach :

 

Legia - Vitkovice

Legia - 1.FK Przybram

Legia - AIK Solna

 

Dom :

 

Legia - FC Nordsjaelland

Legia - Ekisehirspor

 

Co do transferów zostało już podpisanych kilka umów ale wszystkie zrealizowane będą po sezonie, wtedy to o nich napiszę. Jeżeli chodzi o rozgrywki europejskie to nie możemy się oszukiwać, mamy bardzo małe szanse w potyczce z "The Blues" ale oczywiście zrobimy wszystko co w naszej mocy aby sprawić ogromną niespodziankę jaką byłoby wygranie z drużyną z Londynu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...