Skocz do zawartości

Gotowy na debiut?


falubazu

Rekomendowane odpowiedzi

Wynikami w Pucharze Azji sam jestem bardzo zdziwiony. Ale doskonale po tych meczach widać jak polecenie gry na luzie wpływa na drużynę w meczach z mocniejszymi rywalami.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pierwszym pojedynkiem w maju było spotkanie z SAFFC w Pucharze Azji. Aby zapewnić sobie awans musieliśmy to spotkanie przynajmniej zremisować. Z kolei rywale to w końcu ubiegłoroczny finalista tych rozgrywek i z pewnością nie zamierzali odpaść już teraz.

Zaczęliśmy znów od mocnego uderzenia. W 7. minucie Poon Yiu Cheuk był bardzo bliski trafienia, ale jego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W 27. minucie Wei Zhao rozpoczynał grę od rzutu wolnego z naszego pola karnego. Piłka po jego wykopie trafiła pod pole karne rywali, doszedł do niej Wong Wai i umieścił ją w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie nadal gra toczyła się pod nasze dyktando. Tym razem graliśmy mądrze i nie dawaliśmy się zaskoczyć rywalom. Utrzymaliśmy do końca korzystny rezultat i mogliśmy świętować awans do kolejnej rundy!

- Po raz kolejny pokazaliśmy zęby w starciu z mocniejszym rywalem i odprawiliśmy ich z kwitkiem. Ten awans z grupy cieszy niezwykle, bo przecież na początku rozgrywek nikt nie dawał nam szans.

 

10.5.2013 – Puchar Azji, grupa F, 5. kolejka - Sham Shui Po Sports Ground, Cheung Sha Wan – 1,964 widzów

Sham Shui Po – SAFFC 1:0 (1:0)

1:0 Wong Wai (’27)

 

STATYSTYKI

 

 

Przedostatnie spotkanie ligowe graliśmy 18. maja z drużyną Kitchee. Cel był oczywisty – zdobyć 3 punkty.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Nie brakowało strzałów z jednej jak i drugiej strony. Jednak żadna z akcji nie mogła zostać skutecznie zakończona. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Fong Pak Lun zdołał pokonać bramkarza rywali i na przerwę schodziliśmy z zaliczką jednej bramki. Po przerwie gra była bardzo podobna i wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zdobyć gola i o zwycięstwie zadecydowała jedna bramka.

- Wygraliśmy skromnie, ale nie rozmiar zwycięstwa jest ważny. W ostatniej kolejce zapewne będziemy musieli wygrać, aby zdobyć mistrzostwo, bo nie spodziewamy się potknięcia rywala.

 

18.5.2013 – First Division, 21. kolejka - Sham Shui Po Sports Ground, Cheung Sha Wan – 1,903 widzów

Sham Shui Po – Kitchee 1:0 (1:0)

1:0 Fong Pak Lun (’45+1)

 

STATYSTYKI

 

 

19. maja to data finału rozgrywek FA Cup. Po trofeum to sięgnęła drużyna Citizen, wygrywając 2:0 z Tuen Mun.

 

 

Najlepsi zawodnicy FA Cup:

król strzelców: Yuto Nakamura (Citizen) – 4

asysty: Yip Tsz Chun (Tuen Mun), Chak Ting Fung (Rangers) – 3

gracz meczu: Chak Ting Fung (Rangers), Cedomir Mijanovic (Tuen Mun) – 2

średnia ocen: Cheung Kai Hong (Tai Po) – 8.30

najlepszy defensywny piłkarz: Helio (Citizen)

najlepszy ofensywny piłkarz: Nikola Vujosevic (Tuen Mun)

 

 

Ostatni mecz w fazie grupowej Pucharu Azji nie miał dla nas żadnego znaczenia. Awans mieliśmy już w kieszeni więc do spotkania podeszliśmy bez presji. Rywale mieli przed tym meczem na koncie tylko jeden punkt, więc chcieli się na pewno godnie pożegnać z tymi rozgrywkami.

Różnicę w podejściu do spotkania było widać od początku. Gospodarze mieli więcej okazji w pierwszej połowie, ale żadnej nie wykorzystali. Nam też nie brakowało szans na zdobycie gola, ale nie zdołaliśmy tego zrobić. Pierwsze i jak się potem okazało jedyne trafienie miało miejsce w 64. minucie, a jego autorem był Ronny Harun. Tak więc gospodarze zakończyli rozgrywki zwycięstwem, a nam przypadło w udziale 2. miejsce w grupie.

- Nie przywiązywaliśmy wagi do tego spotkania. Znacznie ważniejszy mecz czeka nas w najbliższą sobotę, bo to on zadecyduje o mistrzostwie.

 

21.5.2013 – Puchar Azji, grupa F, 6. kolejka – Bolasepak Kuala Lumpur, Cheras – 1,930 widzów

Felda Utd – Sham Shui Po 1:0 (0:0)

1:0 Ronny Harun (’64)

 

STATYSTYKI

 

 

KOŃCOWA TABELA GRUPY F

 

 

W 2. rundzie Pucharu Azji zmierzymy się 29. maja z drużyną Kadisija z Kuwejtu. Nasz rywal w 2011 zwyciężył w tych rozgrywkach. Dodatkowo mecz ten zadecyduje o mojej przyszłości w obecnym klubie. Jeśli awansujemy dalej, będę chciał prowadzić mój zespół w tych rozgrywkach nadal, a kolejne mecze rozegramy dopiero jesienią. W przypadku porażki, 30. czerwca wygasa mój kontrakt i od tego dnia będę poszukiwał nowego pracodawcy.

 

 

Najważniejszy mecz sezonu przyciągnął na trybuny rekordową ilość, 2,100 kibiców. Aby świętować tytuł już dziś potrzebowaliśmy wygranej. Każdy inny wynik sprawiał, że musielibyśmy czekać na mecz South China, którzy grali dzień po nas.

Od początku podążaliśmy za naszym celem. W 6. minucie bramkarz rywali wypuścił piłkę po interwencji, ale na jego szczęście obrona była na miejscu. W 16. minucie Joe-joe Abah oddał strzał na bramkę rywali, a piłka odbita rykoszetem trafiła w słupek. W 43. minucie to goście mieli dogodną sytuację. Tym razem w poprzeczkę trafił Yuto Nakamura. 11 minut po rozpoczęciu drugiej połowy w końcu dopięliśmy swego. Z lewej strony dośrodkował Joe-joe Abah, a piłkę do siatki skierował Zhu Pengfei. W 66. minucie w dogodnej sytuacji spudłował Helio. Mimo prowadzenia nadal musieliśmy być bardzo skupieni. W 83. minucie Lau Cheuk Hin postanowił spróbować szczęście i uderzył z ponad 30 metrów. Piłka po tym uderzeniu trafiła w słupek bramki rywala. W doliczonym czasie gry goście byli bardzo blisko wyrównania po jednym z rzutów rożnych. Na szczęście nie udało im się to, a my mogliśmy świętować zdobycie tytułu.

- Możemy w końcu odetchnąć. Za nami bardzo trudny sezon, na szczęście zakończony sukcesem. W tym sezonie było znacznie trudniej zdobyć tytuł. Na szczęście popełniliśmy jeden błąd mniej od rywali i dziś możemy świętować.

 

25.5.2013 – First Division, 22. kolejka - Sham Shui Po Sports Ground, Cheung Sha Wan – 2,100 widzów

Sham Shui Po – Citizen 1:0 (0:0)

1:0 Zhu Pengfei (’56)

 

STATYSTYKI

 

 

KOŃCOWA TABELA

 

 

W meczu z Kadisiją nikt nie spodziewał się niespodzianki, rywale byli zdecydowanym faworytem.

I rzeczywiście, od początku spotkania narzucili swoje tempo. W 3. minucie Adel Matar atomowym strzałem pokonał Wei Zhao. Rywale nadal atakowali, my zamierzaliśmy szukać swoich szans w stałych fragmentach. Jak się okazało, mieliśmy słuszne nadzieje. W 26. minucie po rzucie rożnym gola zdobył Bruno Nogueira i pojawił się płomyk nadziei. Jednak już 6 minut potem było 2:1. Z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę gola zdobył Hamad Aman. W 41. minucie Wei Zhao dwukrotnie uratował nas przed stratą gola w doskonałych sytuacjach. W drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy Mahmood Abbas oddał strzał na naszą bramkę, Wei Zhao odbił piłkę w bok, gdzie niestety był ustawiony Gabriel Reuben i przegrywaliśmy już 3:1. W drugiej połowie graliśmy lepiej niż w pierwszych 45-ciu minutach. W 63. minucie Fagner zdobył kontaktowego gola i powróciły nadzieje. Kwadrans później było już jednak 4:2 i wszystko było praktycznie jasne. W 83. minucie Hung Jing Yip miał stuprocentową sytuację, jednak strzelił prosto w bramkarza. Gospodarze dobili nas w 85. minucie, udział przy tej bramce miał Wei Zhao, który wyszedł do piłki, ale nie złapał jej.

- Odpadliśmy z rozgrywek pucharowych, ale i tak zagraliśmy znacznie lepiej niż oczekiwano. 20 minut drugiej połowy mieliśmy naprawdę dobre, ale potem coś się posypało i rywale spokojnie nas wypunktowali. Mimo wszystko możemy być zadowoleni ze swojej gry w całych tych rozgrywkach.

 

29.5.2013 – Puchar Azji, Druga Runda - Mohammed Al-Hamad Stadium, Hawalli – 358 widzów

Kadisija – Sham Shui Po 5:2 (3:1)

1:0 Adel Matar (‘3)

1:1 Bruno Nogeira (’26)

2:1 Hamad Aman (’32)

3:1 Gabriel Reuben (‘45+2)

3:2 Fagner (‘62)

4:2 Hamad Aman (’77)

5:2 Saoud Al-Mgamad (’83)

 

STATYSTYKI

 

 

30. maja pojawiła się pierwsza oferta nowej pracy. Prezes Shandong Luneng z Chin zaproponował mi objęcie tej drużyny. Póki co jednak odrzucam oferty i czekam aż wygaśnie mój obecny kontrakt.

 

 

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się Joe-joe Abah i Fagner.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2012/2013

 

Zdobywcy trofeów w poszczególnych krajach:

 

ANGLIA:

Premiership: Manchester United

FA Cup: Wigan Athletic

Carling Cup: Tottenham Hotspur

Community Shield: Manchester United

 

AUSTRALIA:

Hyundai A-League: Sydney FC

 

CHINY (sezon 2012):

Pirelli Chinese Super League: Guangzhou Hengda

Chinese FA Cup: Tianjin TEDA

Superpuchar Chin: Tianjin TEDA

 

HISZPANIA:

La Liga: FC Barcelona

Copa del Rey: Atletico Madryt

Superpuchar: Villareal CF

 

HONGKONG:

First Division: Sham Shui Po

Senior Shield: Sham Shui Po

FA Cup: Citizen

League Cup: Tuen Mun

 

KOREA POŁUDNIOWA (sezon 2012):

K-League: Seongnam Ilhwa Chunma

Korean FA Cup: Sangju Sangmu Phoenix

Rush & Cash Cup: Seongnam Ilhwa Chunma

 

POLSKA:

T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań

Puchar Polski: Legia Warszawa

Superpuchar: Cracovia Kraków

 

WŁOCHY:

Serie A: Juventus Turyn

Coppa Italia: AS Roma

Supercoppa Italiana: Inter Mediolan

 

 

Zwycięzcy rozgrywek kontynentalnych:

 

AFRYKA (sezon 2012):

Orange CAF Liga Mistrzów: Tout Puissant Mazembe (DR Konga)

Puchar Konfederacji: Zamalek Sporting Club (Egipt)

Superpuchar Afryki: Tout Puissant Mazembe (DR Konga)

 

AMERYKA POŁUDNIOWA (sezon 2012):

Copa Libertadores: Santos FC (Brazylia)

Copa Sudamericana: Gremio FBPA (Brazylia)

 

AMERYKA PÓŁNOCNA:

CONCACAF Liga Mistrzów: Chicago Fire (USA)

 

AZJA (sezon 2012):

AFC Liga Mistrzów: Al-Hilal (Arabia Saudyjska)

AFC Puchar Azji: Al-Wahda (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

AFC Puchar Prezydenta: Halkmara Turkmen-Turk Uniwersiteti Aszchabad (Turkmenistan)

 

EUROPA:

UEFA Liga Mistrzów: FC Barcelona (Hiszpania)

UEFA Liga Europy: AC Milan (Włochy)

UEFA Supepuchar Europy: AS Roma (Hiszpania)

 

OCEANIA:

OFC Liga Mistrzów: Waitakere United (Nowa Zelandia)

 

 

HONGKONG - statystyki i nagrody

 

drużynowe:

bramki: South China - 63

stracone: Sham Shui Po - 16

średnia frekwencja: South China - 2,440

żółte kartki: Double Flower - 37

czerwone kartki: Tai Po, Kam Fung - 4

 

indywidualne:

bramki: Nikola Vujosevic (Tuen Mun) - 19

asysty: Wellingsson (South China) - 10

gracz meczu: Nikola Vujosevic (Tuen Mun), - 7

średnia ocen: Chan Siu Ki (South China) – 7,61

żółte kartki: Sing Shing Chun (Double Flower) – 5

czerwone kartki: Tse Tin Yau (Kam Fung) - 2

 

 

Zawodnik Roku: Nikola Vujosevic (Tuen Mun)

Piłkarz Roku wg Kibiców: Wellingsson (South China)

Młody Piłkarz Roku: Fong Pak Lun(Sham Shui Po)

Bramka Roku: Giovane (South China) - vs Sham Shui Po, 4.9.2012

Menadżer Roku: Tomasz Krzos (Sham Shui Po)

Fair Play: Citizen

Jedenastka Roku: Yapp Hung Fai (South China) - Bruno Nogueira (Sham Shui Po), Landon Ling (Rangers), Joel (South China), Lucas (TSW Pegasus) – Jordi Tarres (Kitchee), Wellingsson (South China), Gerardo Laterza (Citizen), Leung Chun Pong (South China) - Nikola Vujosevic (Tuen Mun), Chan Siu Ki (South China)

 

 

Podsumowanie mojej pracy z Sham Shui Po

 

okres w klubie: 740 dni

bilans spotkań: 42-9-12

zdobyte gole: 148

stracone gole: 80

zdobyte trofea: bma First Division Football League (2012, 2013), Canbo Senior Shield (2013), League Cup (2012)

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2013

 

1. lipca

Od tego dnia rozpoczynam poszukiwanie nowej pracy. Złożyłem swoje oferty do następujących klubów: South China (Hongkong, First Division), Bournemouth (Anglia, League One), Wealdstone (Anglia, Conference North/South), Bury Town (Anglia, Conference North/South), Harrow (Anglia, Conference North/South) i Stafford (Anglia, Conference North/South).

 

2. lipca

Bury Town i Stafford odrzuciły moje oferty. Jednak pojawiła się oferta na którą czekałem. Już w poprzednim sezonie byłem gotowy przenieść się tam, zwłaszcza, że prasa pisała, że jestem faworytem do objęcia stanowiska trenera w tym klubie. Wtedy to okazało się tylko plotkami, bo nie dostałem żadnej oferty. Tym klubem jest… South China. Zaproponowano mi jednoroczny kontrakt, budżet transferowy w wysokości 2,5 mln euro oraz 140 tys. na wynagrodzenia. Wymarzone warunki. Drużyna, która zdobyła 39 tytułów mistrzowskich od 3 sezonów popadła w szarzyznę. Nie zdobyli żadnego trofeum w kraju, tylko raz byli w finale pucharu. Postanowiłem przywrócić im blask i ofertę oczywiście przyjąłem.

 

3. lipca

Pierwszy dzień pracy poświęciłem na rozpoznanie w obecnej kadrze. Wyselekcjonowałem 16 zawodników, którzy pozostaną w pierwszym składzie. Reszta trafia do zespołu rezerw, a wszyscy z tego zespołu wędrują na listę transferową. Nie znalazłem niestety ani w zespole rezerw, ani w zespole juniorów nikogo wartego zauważenia. Kolejnym krokiem było wyszukanie zawodników mogących uzupełnić skład. Z dostępnymi funduszami stać mnie na każdego zawodnika z obywatelstwem Hongkongu. Znalazłem również 3 młodych zawodników spoza kontynentu, którzy byliby dla nas olbrzymim wzmocnieniem. Wszyscy zawodnicy zostaną poddani obserwacji i otrzymają propozycje kontraktów.

 

7. lipca

Nowym menadżerem Sham Shui Po został pochodzący z Ghany, ale posiadający również obywatelstwo Hongkongu Christian Annan. W Hongkongu przebywa od 2005 roku, w latach 2006-2012 rozegrał 131 spotkań w barwach zespołu Tai Po, ostatnie pół roku spędził w drużynie South China. Ma na koncie również 3 występy w kadrze Hongkongu. Zobaczymy, jak sobie będzie radził na ławce trenerskiej.

 

12. lipca

Rozpoczęło się okienko transferowe. W ciągu ostatnich kilku dni nie próżnowałem i kontrakty z moim klubem podpisali:

Ling Cong (wolny transfer) – Hongkong, 28 lat, OP Ś, N

So Wai Chuen (wolny transfer) – Hongkong, 25 lat, O Ś

Fofo (Xinye, 7 tys. €) – Hongkong, 34 lata, O Ś, DP

Jing Teng (Rizhiquan, 5 tys. €) – Hongkong, 23 lata, P PŚ, OP P

Abdoul Traore (ASFA-Yennega, 70 tys. €) – Burkina Faso, 19 lat, O Ś, DP, P Ś

Dame Gueye (Tarbiad Jazd, 300 tys. €) – Senegal, 22 lata, O L

Noel Bassole (Buriram PEA, 600 tys. €) – Wybrzeże Kości Słoniowej, 20 lat, O P

 

Ostatnia trójka zawodników to wg mnie prawdziwe hity. Jak na warunki Hongkongu to naprawdę mocni zawodnicy. Nasza formacja obronna zapowiada się doskonale. Na bramce mamy najlepszego golkipera w kraju, do tego w środku obrony doświadczonego Joela. Liczę, że wraz z nowymi zawodnikami stworzą zaporę trudną do sforsowania.

 

13. lipca

Zorganizowałem pierwsze sparingi. Zmierzymy się w nich z drużynami: HKFC (2. sierpnia), Kitchee (8. sierpnia), Sham Shui Po (12. sierpnia) i Lingnan University (16. sierpnia).

 

Z klubu odszedł pierwszy zawodnik. Li Yim Lan zasilił szeregi zespołu Tai Po, zarobiliśmy na nim 1 tys. €.

 

15. lipca

Kadrę trenerską zasilił mój wspołpracownik z poprzedniego klubu – Leung Chung.

 

Chan Pak Hang oraz Cheung Hun Hei przeszli do drużyny Tai Chung, obaj za 1 tys. €.

 

Kontrakt z naszym klubem podpisał:

Chiu Chun Kit (wolny transfer) – Hongkong, 29 lat, O Ś, O PL, WO L

 

17. lipca

Do klubu dołączył kolejny zawodnik:

Cheng King Ho (wolny transfer) – Hongkong, 23 lata, O L, P L

 

26. lipca

Nasz sztab trenerski doznał kolejnego wzmocnienia. Kontrakt podpisał Lee Wai Yuk i będzie odpowiedzialny za trening siłowy.

 

28. lipca

Prawdopodobnie ostatnim nowym zawodnikiem w klubie został doskonale znany z Sham Shui Po

Yu Ho Pong (Sham Shui Po, 2 tys. €) – Hongkong, 23 lata, N

 

 

Podsumowanie miesiąca

 

Pierwszy miesiąc pracy w klubie był poświęcony oczywiście transferom. Kadrę mojego zespołu wzmocniło aż 10 zawodników, wydaliśmy na nich 984 tysiące euro. Jednocześnie z klubu odeszło 3 zawodników za łączną kwotę 3 tysięcy euro. Tak więc miesiąc kończymy na minusie, ale liczę, że te pieniądze zwrócą się za jakiś czas. Jestem bardzo zadowolony z transferów i jeśli ci zawodnicy nie zawiodą oczekiwań to czeka nas udany sezon.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2013

 

1. sierpnia

Kibice naszego zespołu wybrali piłkarza roku. Został nim wybrany Joel.

 

Zarząd przedstawił mi swoje oczekiwania na ten sezon. Najważniejsze z nich to oczywiście zdobycie tytułu mistrzowskiego w lidze.

 

Poznaliśmy terminarz ligowy. W pierwszej kolejce - 3. września, zmierzymy się na wyjeździe z Hong Kong Rangers Football Club. 24. maja zakończymy sezon również spotkaniem wyjazdowym. Naszym rywalem będzie Tai Chung Football Club. 28. września i 16. marca zmierzymy się z Sham Shui Po Sports Association.

 

Do terminarza przedsezonowego dołączyły jeszcze dwa mecze towarzyskie: 20. sierpnia zagramy z Kam Fung, a cztery dni później zmierzymy się z Sun Hei.

 

Tego dnia również zorganizowałem pierwsze spotkanie z całym zespołem. Głównym punktem były rozmowy o planach i oczekiwaniach na najbliższy sezon. Wygląda na to, że nastroje są bojowe i wszyscy zdają sobie sprawę, że stać nas na bardzo dużo.

 

2. sierpnia

Według bukmacherów jesteśmy faworytem do zdobycia tytułu w tym sezonie. Kurs wynosi 1.67. Nasi najgroźniejsi rywale: Sham Shui Po – 2.0, TSW Pegasus – 2.50, Kitchee – 3.50.

 

Mecz towarzyski: HKFCSouth China 0:5 (0:2) (Giovane 2, Chan Siu Ki 2, Matthew Pike)

 

5. sierpnia

Z klubu odszedł Lo Tin Ho. Zasilił za darmo drużynę Kam Fung.

 

7. sierpnia

Dwóch moich zawodników zostało powołanych do reprezentacji. Wong Kam Ki znalazł się w kadrze U-21 Hongkongu z kolei Wan Wai Lam w kadrze U-19.

 

8. sierpnia

Mecz towarzyski: Kitchee South China 1:2 (0:2) (Chiu Chun Kit (sam.) – Noel Bassole, Giovane)

 

12. sierpnia

Mecz towarzyski: South ChinaSham Shui Po 2:0 (2:0) (Dyron Daal 2)

 

13. sierpnia

Wan Wai Lam rozegrał 45 minut w meczu U-19 Uzbekistan – Hongkong, przegranym 1:2 i otrzymał notę 6.0.

W meczu U-21 Rumunia – Hongkong zakończonym wynikiem 5:1, 36 minut na boisku spędził Wong Kam Ki i otrzymał notę 6.8.

 

Obecny ranking FIFA:

1. Niemcy

64. Polska (-2)

183. Hongkong (-20)

 

14. sierpnia

Reprezentacja Polski zmierzyła się w Buenos Aires w towarzyskim spotkaniu z Argentyną. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

 

16. sierpnia

Mecz towarzyski: South ChinaLingnan University 5:2 (3:0) (Giovane, Leung Chun Pong 2, Ling Cong, Noel Bassole – Lee Wai Kit, Lee Ka Wo)

 

19. sierpnia

8 piłkarzy South China zostało powołanych od kadry na Kwalifikacje Pucharu Azji Wschodniej: Giovane, Chan Siu Ki, Cheng King Ho, Zhang Chunhui, So Wai Chuen, Leung Chun Pong, Ling Cong, Yapp Hung Fai. Mecze zostaną rozegrane 25., 27. i 29. sierpnia, a rywalami Hongkongu będą Mariany Północne, Korea Północna i Makau.

 

20. sierpnia

Mecz towarzyski: Kam Fung - South China 0:2 (0:2) (Giovane, Noel Bassole)

 

24. sierpnia

Mecz towarzyski: South ChinaSun Hei 0:1 (0:0) (Cheng Siu Wai)

 

25. sierpnia

Hongkong pokonał Mariany Północne 1:0 w pierwszym meczu Kwalifikacji Pucharu Azji Wschodniej. Oto jak spisali się moi zawodnicy:

Yapp Hung Fai – 90 minut, 6.8

Giovane – 90 minut, 6.7

Chan Siu Ki – 60 minut, 1 gol, 7.2

So Wai Chuen – 90 minut, 7.4

Ling Cong – 22 minuty, 6.5

 

27. sierpnia

W drugim meczu Kwalifikacji Pucharu Azji Wschodniej Hongkong przegrał z Koreą Północną 0:3. W meczu wystąpili:

Yapp Hung Fai – 90 minut, 6.1

Giovane – 53 minuty, 5.4

Chan Siu Ki – 90 minut, 6.4

Leung Chun Pong – 90 minut, 6.6

Cheng King Ho – 90 minut, 6.6

 

29. sierpnia

Hongkong rozegrał ostatni mecz Kwalifikacji Pucharu Azji Wschodniej. Rywalem była reprezentacja Makau. Mecz zakończył się remisem 0:0, a w spotkaniu zagrali:

Yapp Hung Fai – 90 minut, 6.8

So Wai Chuen – 90 minut, 7.1

Ling Cong – 90 minuty, 6.2

 

Hongkong zajął 2. miejsce w kwalifikacjach. Awans do Pucharu wywalczyła Korea Północna.

 

31. sierpnia

Następujący piłkarze dostali powołania na mecze reprezentacji:

Hongkong U-21: Wong Kam Ki

Hongkong U-19: Lee Chi Fai, Lai Ho Nam, Lam Sze Hon

Jemen U-21: Fathi Jaber

 

Podsumowanie miesiąca

 

Sierpień spędziliśmy na szlifowaniu formy przed rozpoczęciem sezonu. Zagraliśmy 6 sparingów, z czego 5 wygraliśmy. Dopiero w ostatnim byliśmy gorsi od rywala, ale w tym meczu nie zagraliśmy najmocniejszym składem i trochę odpuściliśmy. W pozostałych meczach radziliśmy sobie i nasza gra napawa mnie optymizmem przed poważnymi grami.

Odnośnik do komentarza

SOUTH CHINA – kadra

 

Yapp Hung Fai (Hongkong - 14, 23 lata) - BR

Zhang Chunhui (Hongkong – 1, 30 lat) - BR

 

Lee Chi Ho (Hongkong – 16/1 bramka, 30 lat) – O Ś, O P, LB

Joel (Brazylia, 33 lata) – OŚ, LB

Fathi Jaber (Jemen – 3, 19 lat) – O P

Matthew Pike (Australia/Hongkong, 23 lata) – O Ś, O P

Noel Bassolé (Wybrzeże Kości Słoniowej, 20 lat) – O P

Chiu Chun Kit (Hongkong, 29 lat) – O Ś, O PL, WO L

Dame Gueye (Senegal - 1, 22 lata) – O L

Ng Wai Chiu (Hongkong – 18/2, 31 lat) – O Ś

So Wai Chuen (Hongkong - 9, 25 lat) – O Ś

Fofo (Hongkong - 4, 34 lata) - DP

Abdoul Traoré (Burkina Faso, 19 lat) – O Ś, DP, P Ś

Wong Chin Hung (Hongkong, 31 lat) – O L, WO L, P L

Wellingsson (Brazylia, 23 lata) – O L, WO L, P L, OP L

Cheng King Ho (Hongkong - 2, 23 lata) – O L, P L

 

Leung Chun Pong (Hongkong - 20, 26 lat) – P Ś, P P

Wong Kam Ki (Hongkong, 20 lat) – P L

Jing Teng (Hongkong - 4, 23 lata) – P PŚ, OP P

Kot Cho Wai (Hongkong, 21 lat) – P P, OP P

Ye Jia (Chiny/Hongkong, 31 lat) – P Ś, OP Ś, N

Ling Cóng (Hongkong – 6/2, 28 lat) – OP Ś, N

 

Yu Ho Pong (Hongkong, 24 lata) - N

Chan Siu Ki (Hongkong – 35/26 goli, 28 lat) - N

Giovane (Hongkong - 2, 30 lat) - N

Dyron Daal (Curacao – 20/5, 29 lat) - N

 

* obcokrajowcy

Odnośnik do komentarza

W drużynie na cały sezon i na mecz nie może być więcej niż 7 obcokrajowców, z tego w pierwszej jedenastce może być maksymalnie 5, ale w takim przypadku jeden musi być z Azji. W pucharach jest jeszcze większe ograniczenie, bo tylko 4 w całej kadrze meczowej.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2013

 

1. września

Powołania do kadr narodowych:

Curacao: Dyron Daal

Burkina Faso: Abdoul Traore

Hongkong: Giovane, Chan Siu Ki, Zhang Chunhui, Yapp Hung Fai, Ling Cong, Leung Chun Pong, Chiu Chun Kit, So Wai Chuen

 

3. września

First Division, 1. kolejka - Tsing Yi Sports Ground, Tsing Yi - 805 widzów

Hong Kong Rangers Football Club [-] – South China Athletic Association [-] (4.00 - 3.00 - 1.80)

 

Sezon rozpoczynamy meczem wyjazdowym. Niestety, nie zagra w nim Abdoul Traore, ponieważ wyjechał na zgrupowanie reprezentacji.

Zaczęliśmy nieźle, w 8. minucie blisko trafienia był Ling Cong, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki rywala. Potem niestety było źle. Rywale mieli przewagę w posiadaniu piłki i w ilościach strzałów. Nie potrafiliśmy w pierwszej połowie stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji. Gospodarze na szczęście nie wykorzystali tego i do przerwy nie oglądaliśmy bramek. Po przerwie wcale nie wyglądaliśmy lepiej, ale udało nam się zdobyć gola w 67. minucie. Noel Bassole trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut temu gospodarze mogli wyrównać, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Yapp Hung Fai. W 83. minucie mieli kolejną dogodną sytuację, ale i tym razem obrona spisała się bez zarzutu. W 88. minucie zdobyliśmy drugą bramkę i spokojnie utrzymaliśmy ten wynik do końca.

- Nie zagraliśmy dziś najlepiej. Mieliśmy problemy z grą piłką i ze strzałami. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy 3 punkty.

 

Rangers – South China 0:2 (0:0)

0:1 Noel Bassole (’67)

0:2 Ye Jia (’88)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 8.5

 

5. września

Z klubu za darmo odszedł Ho Tsz Yeung, który zasilił szeregi Tai Po.

 

6. września

Hongkong U-18 przegrał z Bośnią i Hercegowiną 0:2. W meczu zagrali:

Lam Sze Hon – 90 minut, 6.5

Lai Ho Nam – 11 minut

Lee Chi Fai – 71 minut, 5.8

W meczu HongkongIran U-21 (1:3) wystąpił:

Wong Kam Ki – 45 minut, 6.2

Jemen U-21 przegrał z Chinami 2:8, w kadrze Jemenu zagrał

Fathi Jaber – 45 minut, 5.4

 

7. września

Mecze reprezentacji i występy moich zawodników:

GrenadaCuracao 0:1

Dyron Daal – 90 minut, 6.8

 

Guam Hongkong 0:1

Yapp Hung Fai – 90 minut, 6.8

Giovane – 90 minut, 6.0

Leung Chun Pong – 38 minut, 6.8

Chan Siu Ki – 90 minut, 1 gol, 7.3

So Wai Chuen – 45 minut, 6.6

Ling Cong – 52 minuty, 6.7

Chiu Chun Kit – 45 minut, 6.8

 

Polska przegrała na Wembley z Anglią 0:2 w meczu Eliminacji do Mistrzostw Świata. Mimo to, Polacy nadal są liderem swojej grupy eliminacyjnej po 7 spotkaniach.

 

10. września

Kolejne występy reprezentacyjne:

HongkongKorea Południowa U-19 0:3

Lai Ho Nam – 84 minuty, 5.7

 

HongkongWietnam U-21 1:5

Wong Kam Ki – 39 minut, 5.8

 

11. września

Polska wygrała w Krakowie z reprezentacją Czarnogóry 2:0.

 

W spotkaniu CuracaoPanama zakończonym wynikiem 1:2 wystąpił

Dyron Daal – 90 minut, 6.8

 

15. września

First Division – 2. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,612 widzów

South China Athletic Association [2] – Kam Fung [10] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Pierwszy mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Oczywiście byliśmy zdecydowanym faworytem spotkania i dziś zamierzaliśmy zagrać lepiej niż w pierwszym spotkaniu.

Od początku atakowaliśmy, w 4. minucie Chan Siu Ki trafił w słupek bramki rywali, a w 14. minucie Giovane zmarnował okazję sam na sam. Graliśmy lepiej, mieliśmy miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, ale strzały oddawaliśmy tylko z dystansu. W pierwszej połowie oddaliśmy tylko 1 celny strzał. Po przerwie gra wyglądała bardzo podobnie. Na szczęście zdołaliśmy zdobyć gola w 57. minucie. 11 minut później było 2:0. Yu Ho Pong bardzo dobrze podał do wchodzącego w pole karne Chan Siu Ki, a ten lekkim strzałem posłał piłkę do siatki. Udany debiut w zespole zaliczył Abdoul Traore.

- Znów długo musieliśmy czekać na trafienie. Graliśmy lepiej niż w pierwszym meczu, ale celność naszych strzałów to tragedia. Na 16 oddanych strzałów tylko 3 były celne. Nadal czeka nas sporo pracy.

 

South China – Kam Fung 2:0 (0:0)

1:0 Yu Ho Pong (’57)

2:0 Chan Siu Ki (’68)

 

gracz meczu: Chan Siu Ki (SC) – 8.1

 

18. września

Ranking FIFA:

1. Niemcy

60. Polska (+4)

171. Hongkong (+12)

 

20. września

First Division – 3. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,584 widzów

South China Athletic Association [1] – Kitchee Sports Club [3] (1.80 – 3.00 – 4.00)

 

Bardzo ważny mecz początkowej fazy sezonu. Rywale podobnie jak my wygrali swoje pierwsze spotkania. Ja liczyłem, że w końcu uda nam się zagrać dobre 90 minut.

W końcu udało się odczarować pierwszą połowę. W 16. minucie Yu Ho Pong przy odrobinie szczęścia dał nam prowadzenie. W 35. minucie Ling Cong uderzył nie do obrony z ponad 30 metrów. Na przerwę schodziliśmy więc w dobrych nastrojach. Tuż po rozpoczęciu drugiej części prowadzenie podwyższył Yu Ho Pong. Jak na razie ten zawodnik spisuje się naprawdę doskonale i zdobył już w tym sezonie 3 gole ligowe, czyli tyle samo ile w poprzednim sezonie w barwach Sham Shui Po. Ostatnia bramka padła dzięki błędowi Luzardo Ubaya, który chyba pomylił kierunki, bo zamiast wybić piłkę z własnego pola karnego oddał strzał na własną bramkę. Mecz zakończył się bardzo pechowo dla Ye Jia. Niestety, kontuzja wykluczy go z gry na co najmniej 3 miesiące.

- Po takim zwycięstwie nie ma czego oceniać. Zagraliśmy bardzo dobrze i powoli już zawodnicy dochodzą do optymalnej dyspozycji.

 

South China – Kitchee 4:0 (2:0)

1:0 Yu Ho Pong (’16)

2:0 Ling Cong (’35)

3:0 Yu Ho Pong (’48)

4:0 Luzardo Ubay (sam.) (’60)

 

gracz meczu: Ling Cong (SC) – 8.9

 

23. września

W obliczu kontuzji Ye Jia postanowiłem poszukać nowego ofensywnego pomocnika, gdyż obecnie w klubie tylko Ling Cong może grać na tej pozycji. Postanowiłem sięgnąć po mojego byłego zawodnika z Sham Shui PoLau Cheuk Hina. Został zakupiony za 7 tys. €.

 

25. września

Jak się okazało to nie koniec transferów. Kolejny stary znajomy wzmacnia moją drużynę. Jest nim Wong Wai, oczywiście z drużyny Sham Shui Po. Kosztował nas 30 tys. €.

 

28. września

First Division, 4. kolejka - Sham Shui Po Sports Ground, Cheung Sha Wan – 1,559 widzów

Sham Shui Po Sports Association [11] - South China Athletic Association [1] (2.75 – 3.20 – 2.25)

 

Mecz na który czekałem od początku sezonu. Moja była drużyna póki co spisywała się fatalnie w lidze i z trzema porażkami na koncie zajmowali przedostatnie miejsce w lidze. Nie było w tym meczu mowy o sentymentach, zamierzałem to spotkanie wygrać.

Od początku narzuciliśmy swoje tempo. W 6. minucie Abdoul Traore był bardzo bliski zdobycia gola po rzucie wolnym. Kilkadziesiąt sekund później objęliśmy prowadzenie. Yu Ho Pong strzelił w sytuacji sam na sam wprost w bramkarza rywali, ten odbił piłkę, a do niej dopadł Ling Cong i umieścił piłkę w siatce. W 26. minucie były zawodnik Sham Shui Po miał kolejną dogodną sytuację. Tym razem się nie pomylił i zdobył gola. W 41. wreszcie dał o sobie znać Giovane, który podwyższył na 3:0. Tuż przed przerwą gospodarze dośrodkowali z rzutu rożnego, a błąd popełnił Yapp Hung Fai. W pierwszym odruchu wyszedł do piłki, a potem kiedy był już prawie przy niej cofnął się do bramki. Gospodarze oddali strzał, który został wybity przez nas z linii bramkowej, ale tak niefortunnie, że piłka odbiła się od Kamilo i wpadła do siatki. Druga połowa nie była tak ciekawa. Do końca meczu nie oglądaliśmy już bramek.

- Cieszę się bardzo, że zwyciężyliśmy w kolejnym spotkaniu. Mam nadzieję, że rywale zdołają odbić się od dna i już niedługo opuszczą strefę spadkową.

 

Sham Shui Po - South China 1:3 (1:3)

0:1 Ling Cong (‘7)

0:2 Yu Ho Pong (’26)

0:3 Giovane (’41)

1:3 Kamilo (’45)

 

gracz meczu: Yu Ho Pong (SC) – 7.9

 

29. września

AKTUALNA TABELA

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2013

 

1. października

Bramka miesiąca 1. ligi Hongkongu:

Huang YangTuen Mun (vs. Sun Hei, 3.9.2013)

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Noel Bassole, Joel i Yu Ho Pong.

 

2. października

Odbyło się losowanie rozgrywek Canbo Senior Shield. Swój udział w tych rozgrywkach rozpoczniemy od ćwierćfinału, w którym zmierzymy się ze zwycięzcą dwumeczu Tai ChungTuen Mun.

 

5. października

First Division – 5. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,564 widzów

South China Athletic Association [1] – Tai Po Football Club [12] (1.60 – 3.50 – 5.50)

 

Kolejny mecz z rywalem, który zupełnie nie radzi sobie w tym sezonie. W czterech meczach stracili aż 15 bramek.

Od początku atakowaliśmy, ale znów brakowało celności i większość strzałów oddawaliśmy z dystansu. Prowadzenie objęliśmy w 29. minucie po trafieniu Giovane. 7 minut później Noel Bassole trafił do bramki rywali po rzucie rożnym. Tuż przed przerwą bardzo dobrą solową akcją popisał się Giovane i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywala. W drugiej połowie jako pierwsi trafili goście. W 74. minucie fantastycznym strzałem z około 30 metrów popisał się Abdoul Traore. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. 5 minut później padła ostatnia bramka tego spotkania. Ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym do piłki wyskoczył najwyżej Noel Bassole i trafił do siatki.

- Zagraliśmy znów bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wygraliśmy. Szkoda tylko, że rywale oddając jeden strzał na naszą bramkę zdobyli gola.

 

South China – Tai Po 5:1 (3:0)

1:0 Giovane (‘29)

2:0 Noel Bassole (‘36)

3:0 Giovane (‘45+2)

3:1 Tsang Yu Man(‘64)

4:1 Abdoul Traore (‘74)

5:1 Noel Bassole (‘79)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 9.3

 

Tim Bredbury pożegnał się po tym spotkaniu ze stanowiskiem trenera Tai Po.

 

6. października

Powołania na mecze reprezentacji:

Burkina Faso: Abdoul Traore

Jemen: Fathi Jaber

 

12. października

Polska pokonała Mołdawię 4:1 w meczu Eliminacji do Mistrzostw Świata. Przed ostatnią kolejką spotkań Polacy są liderem grupy.

 

Występy moich zawodników w meczach reprezentacji:

JemenIndonezja 0:1

Fathi Jaber – 45 minut, 6.6

 

NigerBurkina Faso 1:0

Abdoul Traore – 5 minut

 

16. października

Ranking FIFA:

1. Niemcy

60. Polska

171. Hongkong

 

Polska zremisowała z Ukrainą 2:2 w ostatnim meczu Eliminacji do Mistrzostw Świata, dzięki czemu zajęła 1. miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Anglię tylko jedną bramką!

 

17. października

W ćwierćfinale Canbo Senior Shield zmierzymy się z drużyną Tuen Mun, która pokonała w pierwszej rundzie Tai Chung 4:0 w dwumeczu. Mecze odbędą się 3. i 8. listopada.

 

20. października

First Division, 6. kolejka - Mong Kok Stadium, Mong Kok – 930 widzów

The Citizen Athletic Association [6] - South China Athletic Association [1] (5.50 - 3.60 – 1.50)

 

Mecz zaczęliśmy doskonale i już po trzech minutach prowadziliśmy. W 9. minucie Paulinho Paracicaba podał do własnego bramkarza, a ten przepuścił piłkę obok nogi. 5 minut później Noel Bassole był bliski podwyższenia, ale piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. W 38. minucie doskonałą okazję miał Amaury Nunes. W sytuacji sam na sam z Yapp Hung Faiem trafił jednak w słupek. Na początku drugiej połowy już się jednak nie pomylił i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Na szczęście kontrolowaliśmy grę i daliśmy sobie strzelić kolejnego gola. W 67. minucie Ling Cong ustalił wynik meczu na 3:1.

- Po raz kolejny wygrywamy i gramy dobrze. Z taką grą mistrzostwo to tylko kwestia czasu.

 

Citizen – South China 1:3 (0:2)

0:1 Ling Cong (‘3)

0:2 Paulinho Paracicaba (sam.) (‘9)

1:2 Amaury Nunes (’49)

1:3 Ling Cong (‘67)

 

gracz meczu: Ling Cong (SC) – 8.8

 

27. października

First Division – 7. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,406 widzów

South China Athletic Association [1] – Sun Hei Sports Club [10] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Nie ma za wiele do omówienia po tym spotkaniu. Nie było ono zbyt ciekawym widowiskiem. Znów nie dawaliśmy rywalom zbliżyć się do naszego pola karnego i zdołali oni oddać tylko jeden strzał na naszą bramkę. My zdobyliśmy dwa gole i zgarnęliśmy po raz 7. w sezonie komplet punktów.

- Wygrana bez fajerwerków, ale liczą się punkty. A tych w tym sezonie póki co nie tracimy i oby tak dalej.

 

South China – Sun Hei 2:0 (1:0)

1:0 Yu Ho Pong (‘32)

2:0 Ling Cong (’84)

 

gracz meczu: Yu Ho Pong (SC) – 8.0

 

29. października

AKTUALNA TABELA LIGOWA

 

Podsumowanie miesiąca

 

Nie zwalniamy tempa i kroczymy od zwycięstwa do zwycięstwa. W październiku zwyciężyliśmy we wszystkich trzech rozegranych spotkaniach. Bardzo dobrze spisuje się nasza obrona, która rzadko daje się przejść, choć szkoda, że tracimy bramki w meczach, w których rywale oddają jeden strzał na bramkę.

Był to także udany miesiąc dla polskiej reprezentacji, która zagra na Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2013

 

1. listopada

Bramka miesiąca 1. ligi Hongkongu:

Fong Pak LunSham Shui Po (vs. Tai Po, 3.9.2013)

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Noel Bassole, Joel, Wellingsson, Ling Cong i Yu Ho Pong.

 

3. listopada

Canbo Senior Shield, ćwierćfinał, 1. mecz - Tuen Mun Tang Shiu Kin Sports Ground, Tuen Mun – 1,528 widzów

Tuen Mun Sports Association - South China Athletic Association (5.00 - 3.50 – 1.57)

 

Pierwszy mecz w ćwierćfinale Canbo Senior Shield przyszło nam grać na wyjeździe. Zamierzaliśmy wygrać to spotkanie tak, aby w rewanżu dać szansę rezerwowym.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny miały kilka niezłych okazji do zdobycia gola. Ale sztuka ta udała się tylko nam, w końcówce tej części gry. Gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Noel Bassole. Drugą połowę również rozpoczęliśmy od trafienia. I to w ten sam sposób co przy pierwszym golu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku okazji i do rewanżu przystąpimy z przewagą dwóch bramek.

- Wygraliśmy zgodnie z założeniami i dzięki temu w rewanżu zagramy trochę luźniej. Szansę dostaną ci, którzy jak dotąd mieli najmniej okazji do zaprezentowania się na boisku.

 

Tuen Mun – South China 0:2 (0:1)

0:1 Noel Bassole (’44)

0:2 Noel Bassole (’49)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 9.2

 

5. listopada

Odbyło się losowanie fazy grupowej League Cup. Naszymi rywalami będą drużyny Rangers i Kitchee. Mecze odbędą się 18. i 28. stycznia przyszłego roku.

 

7. listopada

Fathi Jaber został powołany do kadry Jemenu.

 

8. listopada

Canbo Senior Shield, ćwierćfinał, rewanż – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,639 widzów

South China Athletic Association – Tuen Mun Sports Association (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Zgodnie z zapowiedzią w meczu rewanżowym aż 6 zawodników pojawiło się po raz pierwszy w tym sezonie na boisku. Przyznam, że trochę się obawiałem, ale liczyłem jednocześnie, że rezerwowi wykorzystają to spotkanie do jak najlepszego zaprezentowania się. Tak też się stało. Już w 4. minucie objęliśmy prowadzenie. Do siatki rywali po podaniu od Wong Kam Ki trafił Wong Wai. W 23. minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Tym razem po dośrodkowaniu Fathi Jabera z prawej strony boiska gola zdobył Wong Kam Ki. Dla tego zawodnika był to debiut w zespole South China mimo, że w tym klubie jest już od 3 lat. Odpłacił się naprawdę dobrym występem i kto wie, być może już niedługo dostanie kolejną szansę.

- Cieszymy się ze zwycięstwa w tym dwumeczu. Zagraliśmy po raz kolejny dobre spotkanie, a przecież grali rezerwowi. Żaden z nich nie zawiódł oczekiwań i zagrał na swoim poziomie.

 

South China – Tuen Mun 2:0 (2:0)

1:0 Wong Wai (‘4)

2:0 Wong Kam Ki (’23)

 

gracz meczu: Wong Kam Ki (SC) – 8.2

 

W półfinale Canbo Senior Shield naszym rywalem będzie Sun Hei. Mecze odbędą się 21. i 28. grudnia.

 

9. listopada

Powołania do reprezentacji:

Hongkong U-21: Wong Wai, Wong Kam Ki

 

10. listopada

Powołania do reprezentacji:

Hongkong: Giovane, Chan Siu Ki, So Wai Chuen, Yapp Hung Fai, Leung Chun Pong, Jing Teng, Ling Cong.

 

11. listopada

Powołania do reprezentacji:

Hongkong U-19: Lee Chi Fai, Lai Ho Nam

 

13. listopada

Ranking FIFA:

1. Niemcy

55. Polska (+5)

167. Hongkong (+4)

 

Mecze reprezentacji:

KuwejtJemen 2:1

Fathi Jaber – 45 minut, 1 gol, 7.4

 

14. listopada

Powołania do reprezentacji:

Burkina Faso: Abdoul Traore

 

15. listopada

Mecze reprezentacji:

WietnamHongkong U-21 1:0

Wong Wai – 79 minut, 6.40

Wong Kam Ki – 45 minut, 6.60

 

16. listopada

Mecze reprezentacji:

Timor WschodniHongkong 0:2

Giovane - 72 minuty, 7.6

Chan Siu Ki – 90 minut, 1 gol, 7.4

So Wai Chuen – 27 minut, 6.9

Yapp Hung Fai – 90 minut, 6.9

Leung Chun Pong – 63 minuty, 6.8

Jing Teng – 45 minut, 6.8

Ling Cong – 27 minut, 6.4

 

17. listopada

Mecze reprezentacji:

MakauHongkong U-19 0:1

Lee Chi Fai – 8 minut

Lai Ho Nam – 8 minut

 

Lau Cheuk Hin został powołany do reprezentacji U-21 Hongkongu.

 

20. listopada

Polska pokonała 1:0 Argentynę w meczu towarzyskim rozegranym w Poznaniu.

 

W spotkaniu OmanJemen (4:0) wystąpił

Fathi Jaber – 90 minut, 6.00

 

21. listopada

HongkongGuam U-19 1:0

Lai Ho Nam – 12 minut

 

23. listopada

First Division, 8. kolejka - Tuen Mun Tang Shiu Kin Sports Ground, Tuen Mun – 1,195 widzów

Tuen Mun Sports Association [5] - South China Athletic Association [1] (5.00 - 3.50 – 1.57)

 

Po emocjach w pucharze czas na powrót do rozgrywek ligowych. Nie zmienił się natomiast rywal. Po meczach pucharowych nadszedł czas na spotkanie ligowe z drużyną Tuen Mun. Liczyliśmy na podtrzymanie dobrej passy.

Po kwadransie prowadziliśmy już 2:0 i graliśmy bardzo dobrze. W 29. minucie Noel Bassole podwyższył prowadzenie po rzucie rożny. Druga połowa już nie była tak dobra w naszym wykonaniu. po dobrych pierwszych 45-ciu minutach w drugiej części wyraźnie siedliśmy. Efektem tego były trafienia rywali w 78. i 82. minucie. Na szczęście nie daliśmy sobie odebrać punktów, a w 89. do siatki rywali trafił jeszcze Yu Ho Pong.

- Druga połowa była w naszym wykonaniu tragiczna. Nie możemy w taki sposób grać po tak dobrej pierwszej połowie. Na szczęście zdołaliśmy po raz kolejny zwyciężyć.

 

Tuen Mun – South China 2:4 (0:3)

0:1 Fofo (‘8)

0:2 Wellingsson (’13)

0:3 Noel Bassole (’29)

1:3 Huang Yang (’78)

2:3 Nikola Vujosevic (’82)

2:4 Yu Ho Pong (’89)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 8.3

 

Mecze reprezentacji:

Tajlandia Hongkong U-19 0:1

Lai Ho Nam – 90 minut, 6.4

Lee Chi Fai – 90 minut, 6.2

 

26. listopada

First Division, 9. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,379 widzów

South China Athletic Association [1] – Tin Shui Wai Pegasus [2] (1.67 – 3.25 – 4.50)

 

Mecz z wiceliderem tabeli zamierzaliśmy oczywiście wygrać, aby powiększyć swoją przewagę w tabeli. Już w pierwszej połowie udowodniliśmy swoją wyższość. Zdobyliśmy w niej 3 bramki i byliśmy wyraźnie lepsi. Miałem nadzieję, że dziś unikniemy problemów w drugiej części, które mieliśmy w poprzednim spotkaniu. Tak się stało, graliśmy nadal dobrze, ale więcej bramek nie zdobyliśmy. Po raz kolejny graczem meczu został Noel Bassole, a obrona była praktycznie nie do sforsowania.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa, w końcu naszym rywalem była bardzo silna w tym sezonie drużyna. Wygraliśmy bez problemów i zanosi się na to, że ciężko nas będzie powstrzymać w tym sezonie.

 

South China – TSW Pegasus 3:0 (3:0)

1:0 Jing Teng (’16)

2:0 Noel Bassole (’36)

3:0 Leung Chun Pong (’42)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 8.6

 

27. listopada

Mecze reprezentacji:

TanzaniaBurkina Faso 1:3

Abdoul Traore – 19 minut, 6.9

 

HongkongMalezja U-19 1:1

Lee Chi Fai – 45 minut, 5.8

 

30. listopada

First Division, 10. kolejka – Hong Kong Football Club Stadium, Happy Valley – 683 widzów

Hong Kong Football Club [6] - South China Athletic Association [1] (8.00 – 4.00 – 1.33)

 

Mecz ze beniaminkiem nie zaczął się dla nas dobrze. W 3. minucie dopisało im szczęście i po pechowej interwencji obrony do piłki doszedł Yuan Yang i wykorzystał sytuację sam na sam z Yu Ho Pongiem. Potem to my przeważaliśmy, ale znów brakowało skuteczności. Uratował nas niezawodny Noel Bassole. Zdobył on dwa gole po rzutach rożnych i ma na koncie już 7 trafień w lidze w tym sezonie. Wynik w 62. minucie ustalił Ling Cong.

- Rywale oddali tylko po jednym strzale w każdej z połów, a mimo to zdobyli gola. Po raz kolejny przytrafia nam się coś takiego. Najważniejsze jednak, że potrafiliśmy ten mecz wygrać.

 

HKFC – South China 1:3 (1:1)

1:0 Yuan Yang (‘3)

1:1 Noel Bassole (’28)

1:2 Noel Bassole (’51)

1:3 Ling Cong (‘62)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 9.2

 

AKTUALNA TABELA

 

Podsumowanie miesiąca

 

Kolejny miesiąc rozgrywek zakończony z samymi zwycięstwami. Jak na razie w lidze mamy bezpieczną przewagę nad rywalami. Dobrze zaczęliśmy również występy w pucharach, jesteśmy w półfinale Canbo Senior Shield i oczywiście liczymy na to, że zwyciężymy w tych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2013

 

1. grudnia

Bramka miesiąca 1. ligi Hongkongu:

Zhu PengfeiSham Shui Po (vs. Tuen Mun, 26.11.2013)

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Noel Bassole, Joel, Dame Gueye, Jing Ten, Wellingsson, Ling Cong i Yu Ho Pong.

 

6. grudnia

First Division, 11. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,370 widzów

South China Athletic Association [1] – Tai Chung Football Club [10] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Ostatni mecz pierwszej połowy sezonu zapowiadał się na łatwe spotkanie. Od początku tak właśnie się działo. Już w 18. sekundzie Chan Siu Ki zmarnował świetną okazję trafiając w poprzeczkę. Prowadzenie objęliśmy w 9. minucie po rzucie rożnym, a do siatki rywala trafił oczywiście Noel Bassole. Od 29. minuty musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za brutalny faul ujrzał Cheng King Ho. Na szczęście nie wpłynęło to zbytnio na naszą grę, choć kolejną bramkę zdobyliśmy dopiero w 59. minucie. W 68. minucie sędzia po raz drugi w tym spotkaniu sięgnął po czerwony kartonik. Tym razem ukarany został zawodnik gości, tak więc siły się wyrównały. Wynik spotkania w 79. minucie ustalił Matthew Pike, który wykorzystał dośrodkowanie Joela z rzutu wolnego.

- Pierwszą połowę sezonu w lidze zakończyliśmy bez porażki i pewnie zmierzamy po tytuł. Szkoda tylko tej niepotrzebnej czerwonej kartki za faul w środku boiska.

 

South China – Tai Chung 3:0 (1:0)

1:0 Noel Bassole (‘9)

2:0 Jing Teng (’59)

3:0 Matthew Pike (’79)

 

gracz meczu: Joel (SC) – 8.1

 

Odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata. Polska trafiła do grupy A wraz z Brazylią, Koreą Południową i Nową Zelandią. Grupa zapowiada się bardzo interesująco, a polska reprezentacja nie jest bez szans na awans.

 

9. grudnia

Bma First Division spadła na 59. miejsce rankingu lig azjatyckich. Najlepszą ligą Azji jest saudyjska Zain Saudi League.

 

17. grudnia

First Division, 12. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,415 widzów

South China Athletic Association [1] – Hong Kong Rangers Football Club [6] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Pierwszy mecz rundy rewanżowej nie zaczął się dla nas najlepiej. Znów rywale objęli prowadzenie w 3. minucie. Znakomitym strzałem z prawie 30-tu metrów popisał się Alexander Akande. Na szczęście już w 9. minucie równie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego gola zdobył Giovane. Już 4 minuty później objęliśmy prowadzenie po trafieniu Noela Bassole. Do przerwy schodziliśmy prowadząc 3:1, bo w 38. minucie gola zdobył Ling Cong. Po przerwie, już w 47. minucie szansę na drugie trafienie miał Noel Bassole, ale jego strzał został wybity z linii bramkowej. Jednak w 60. minucie nikt nie zdołał go powstrzymać i miał na swoim koncie już dwa trafienia. W 82. minucie ten sam zawodnik ustrzelił hat-tricka. Wszystkie gole zdobył dziś po dośrodkowaniach z rzutu rożnego i na koncie ma już 10 trafień.

- Znów nie zaczęliśmy najlepiej, ale szybko zdołaliśmy się podnieść. Ostatecznie wygraliśmy bardzo pewnie. Teraz czeka nas długa przerwa w spotkaniach ligowych, bo kolejny mecz zagramy dopiero 2. marca. Przez te 3 miesiące skupiamy się na walce w pucharach.

 

South China – Rangers 5:1 (3:1)

0:1 Alexander Akande (‘3)

1:1 Giovane (‘9)

2:1 Noel Bassole (’13)

3:1 Ling Cong (’38)

4:1 Noel Bassole (’60)

5:1 Noel Bassole (’82)

 

gracz meczu: Noel Bassole (SC) – 9.8

 

18. grudnia

Ranking FIFA:

1. Niemcy

48. Polska (+7)

159. Hongkong (+8)

 

21. grudnia

Canbo Senior Shield, półfinał, 1. mecz – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 5,096 widzów

South China Athletic Association – Sun Hei Sports Club (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Pierwszy mecz półfinałowy Canbo Senior Shield przyciągnął na trybuny rekordową w tym sezonie liczbę kibiców. Byliśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania i zamierzaliśmy dziś znacznie przybliżyć się do finału. Już do przerwy prowadziliśmy 2:0 po trafieniach Ling Conga. W 54. minucie wynik meczu ustalił Noel Bassole.

- Wygraliśmy spotkanie zgodnie z założeniami. W meczu rewanżowym, podobnie jak w ćwierćfinale szansę dostaną rezerwowi.

 

South China – Sun Hei 3:0 (2:0)

1:0 Ling Cong (’20)

2:0 Ling Cong (’44)

3:0 Noel Bassole (’54)

 

gracz meczu: Ling Cong (SC) – 9.0

 

28. grudnia

Canbo Senior Shield, półfinał, rewanż – Mong Kok Stadium, Mong Kok – 2,514 widzów

Sun Hei Sports Club - South China Athletic Association (5.00 – 3.50 – 1.57)

 

W meczu rewanżowym postanowiłem po raz kolejny dać szansę rezerwowym. Liczyłem, że podobnie jak w meczu ćwierćfinałowym i w tym spotkaniu zaprezentują się dobrze. Jak się okazało, nie musieli się zbytnio wysilać, bowiem wyręczali ich rywale. Po 32-óch minutach prowadziliśmy 2:0, a obie bramki były dziełami zawodników gospodarzy. W 41. minucie Sun Hei zdobyło bramkę kontaktową, ale do awansu potrzebowali jeszcze pięciu trafień. Co ciekawe, w pierwszej części oddaliśmy na bramkę rywala jeden strzał, w dodatku niecelny, a udało nam się zdobyć dwie bramki. Tuż po przerwie gospodarze wyrównali. Nie miało to jednak dla nas znaczenia, bo nadal byliśmy spokojni o wynik dwumeczu. Na dodatek w 63. minucie Ling Cong, wprowadzony na boisko 7 minut wcześniej przejął piłkę w środku boiska i popędził na bramkę rywala. Nikt nie był w stanie go powstrzymać, a on pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się naszą wygraną, niekoniecznie w pełni zasłużoną.

- Naszym celem był wynik dający awans do finału. Udało się ten mecz wygrać, choć niewątpliwie mieliśmy dziś dużo szczęścia pod bramką rywali. Obyśmy w nowym roku byli równie skuteczni co w tym.

 

Sun Hei – South China 2:3 (1:2)

0:1 Cristiano Cordeiro (sam.) (’13)

0:2 Landon Ling (sam.) (’32)

1:2 Cheng Siu Wai (’41)

2:2 Chen Jie (’47)

2:3 Ling Cong (‘63)

 

gracz meczu: Chen Jie (SH) – 7.4

 

W finale tych rozgrywek zmierzymy się z Kitchee. Mecz rozegramy 19. stycznia.

 

31. grudnia

AKTUALNA TABELA LIGOWA

 

Podsumowanie miesiąca

 

Cztery mecze i cztery wygrane. Kolejny miesiąc kończymy z kompletem zwycięstw. Udało nam się awansować do finału Canbo Senior Shield i chcemy w tym finale zwyciężyć. W lidze również mamy już kilka punktów przewagi nad rywalami i wydaje się, że nic nie jest w stanie powstrzymać nas w drodze po tytuł.

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2014

 

1. stycznia

Bramka miesiąca 1. ligi Hongkongu:

Ju YingzhiRangers (vs. Kam Fung, 7.12.2013)

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Noel Bassole, Joel, Dame Gueye, Ling Cong i Yu Ho Pong.

 

2. stycznia

Fathi Jaber został powołany do reprezentacji Jemenu.

 

5. stycznia

Postanowiłem zaoferować Noela Bassole innym klubom. Moja propozycja to 1,3 mln oraz 10% z kolejnego transferu. Na ofertę odpowiedziało 10 klubów.

 

8. stycznia

Klub Al-Ajn ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich złożył ofertę w wysokości 725 tys. oraz 25% zysków z kolejnego transferu na kupno Dame Gueye. Zarząd klubu postanowił przyjąć tę ofertę.

Również oferta Al-Wakrah z Kataru została zaakceptowana. Ich oferta: 600 tys. + 25% zysków z kolejnego transferu.

 

12. stycznia

Dame Gueye przyjął ofertę Al-Wakrah i zasilił ten klub. Zawodnik ten w barwach South China rozegrał w minionym sezonie 11 spotkań i uzyskał średnią ocen 7.94. Życzę mu powodzenia w nowym klubie i oby nadal się rozwijał tak, abyśmy mogli zarobić na nim jeszcze więcej.

 

14. stycznia

League Cup, grupa A, 1. kolejka – Mong Kok Stadium, Mong Kok – 2,089 widzów

South China Athletic Association – Hong Kong Rangers Club (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Pierwszy mecz w nowym roku był jednocześnie pierwszym spotkaniem fazy grupowej League Cup. Graliśmy już bez Dame Gueye, ale nadal z Noelem Bassole, który wciąż negocjuje z klubami. W 15. minucie udało nam się objąć prowadzenie po trafieniu Cheng King Ho. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać do drugiej połowy spotkania. W 57. minucie Fernando Lopes popełnił przewinienie we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Giovane. W 67. Noel Bassole podwyższył nasze prowadzenie. Czy było to pożegnalne trafienie tego zawodnika? Wynik meczu ustalił w 80. minucie Chan Siu Ki, który przerzucił piłkę ponad bramkarzem.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, zgodnie z założeniami. Teraz przed nami finał Canbo Senior Shield. Zamierzamy oczywiście sięgnąć po to trofeum.

 

South China - Rangers 4:0 (1:0)

1:0 Cheng King Ho (’15)

2:0 Giovane (‘58)

3:0 Bassole (’67)

4:0 Chan Siu Ki (’80)

 

gracz meczu: Giovane (SC) – 8.9

 

15. stycznia

Al-Wakrah królem polowania. Po Dame Gueye również Noel Bassole zdecydował się zasilić ten klub. Odrzucił oferty klubów europejskich i postanowił kontynuować swoją karierę w Katarze. Oby równie udanie, co w naszym klubie.

Noel Bassole zagrał w naszych barwach w 15 spotkaniach, zdobywając 15 bramek, a jego średnia ocen to 8.33.

 

Po osłabieniach czas na wzmocnienia. Nowym zawodnikiem South China został Lassina Traore – 18-letni napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jego poprzednim klubem było iworyjskie Sewe Sport de San Pedro. Zawodnik ten kosztował nas 95 tys. .

 

Ranking FIFA:

1. Niemcy

49. Polska (-1)

159. Hongkong

 

16. stycznia

Fathi Jaber został powołany do reprezentacji Jemenu.

 

19. stycznia

Canbo Senior Shield, finał – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 14,418 widzów

Kitchee Sports Club - South China Athletic Association (3.20 – n/d – 2.00)

 

W pierwszym finale tego sezonu spotkały się dwie jak dotąd najlepsze drużyny. Do meczu przystąpiliśmy oczywiście już bez Noela Bassole. Jak się jednak okazało w ogóle nie odczuliśmy tego braku. Już w 8. minucie Matthew Pike, który zastąpił tego zawodnika na prawej obronie zdobył gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 22. i 25. minucie Lassina Traore pokazał jak się powinno debiutować. Zawodnik ten dwukrotnie pokonał golkipera rywali i prowadziliśmy już 3:0. Ostatnie trafienie w pierwszej połowie było również naszym dziełem i do szatni schodziliśmy z zaliczką czterech trafień. Po przerwie gra stała się bardziej wyrównana, a jedyne trafienie zaliczyli w 59. minucie nasi rywale. Spotkanie zakończyło się naszym pewnym zwycięstwem i mogliśmy świętować pierwsze trofeum w tym sezonie!

- Doskonały mecz całego zespołu. Jak na razie nie było widać naszych osłabień, a przecież graliśmy z obecnym wiceliderem ligi. Fantastyczny debiut zaliczył Lassina Traore, oby grał tak nadal.

 

Kitchee – South China 1:4 (0:4)

0:1 Matthew Pike (‘8)

0:2 Lassina Traore (’22)

0:3 Lassina Traore (’25)

0:4 Jing Teng (’39)

1:4 Ha Gee Ming (’59)

 

gracz meczu: Lassina Traore (SC) – 8.8

 

Najlepsi zawodnicy Canbo Senior Shield:

król strzelców: Ha Gee Ming (Kitchee) – 7

asysty: Lo Kwan Yee, Lam Ka Wai, Ha Gee Ming (wszyscy Kitchee) – 3

gracz meczu: Ha Gee Ming (Kitchee) – 2

średnia ocen: Lo Kong Wai (Sham Shui Po) – 8.80

 

27. stycznia

Fong Pak Lun zaakceptował moją propozycję kontraktu i dołączy do South China 1. lipca, po wygaśnięciu jego kontraktu z Sham Shui Po.

 

28. stycznia

League Cup, grupa A, 2. kolejka – Mong Kok Stadium, Mong Kok – 1,537 widzów

Kitchee Sports Club - South China Athletic Association (2.75 – 3.20 – 2.25)

 

Drugie spotkanie fazy grupowej League Cup. Wygrana w tym spotkaniu zapewniała nam awans, w przypadku innego wyniku musielibyśmy czekać na wynik pojedynku Rangers – Kitchee.

Pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka spotkania padła już w 45. sekundzie, a jej autorem był Giovane. Przez całe spotkanie trwała zażarta walka pomiędzy zespołami i obie drużyny nie narzekały na brak okazji. Kitchee dogodne sytuacje miało w 18. minucie, jednak Ha Gee Ming trafił w słupek. Również w 64. minucie strzał Jordi Tarresa trafił w słupek naszej bramki. W 4-tej minucie doliczonego czasu gry byliśmy bliscy zdobycia drugiej bramki, jednak strzał Fathi Jabera również trafił w słupek. Spotkanie zakończyło się skromną wygraną, która oczywiście daje nam awans do półfinału rozgrywek.

- Był to niewątpliwie bardzo ciekawy mecz. Nie brakowało okazji z jednej i drugiej strony. Na szczęście to nam udało się trafić do siatki i awansować dalej.

 

Kitchee – South China 0:1 (0:1)

0:1 Giovane (‘1)

 

gracz meczu: Matthew Pike (SC) – 7.6

 

Podsumowanie miesiąca

Nowy rok zaczęty doskonale, nadal jesteśmy bez porażki. Mimo lekkiego osłabienia składu nadal jesteśmy mocni i zanosi się na to, że w kraju nikt nie jest w stanie z nami rywalizować.

Odnośnik do komentarza

LUTY 2014

 

12. luty

Ranking FIFA:

1. Niemcy

47. Polska (+2)

159. Hongkong

 

15. luty

W pierwszej rundzie FA Cup naszym rywalem będzie drużyna Tai Chung. Mecz rozegrany zostanie 2. marca.

 

18. luty

Yapp Hung Fai został wybrany najlepszym bramkarzem Eliminacji Mistrzostw Azji Wschodniej.

 

23. luty

W półfinale League Cup naszym rywalem będzie Sham Shui Po, mecz zagramy 4. kwietnia.

 

27. luty

Powołania do reprezentacji:

Burkina Faso: Abdoul Traore

Jemen: Fathi Jaber

 

Podsumowanie miesiąca

 

Nic ciekawego nie działo się w tym miesiącu. Odpoczęliśmy sobie od rozgrywek i teraz przed nami pracowity marzec, w którym czeka nas przynajmniej 6 spotkań.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2014

 

2. marca

FA Cup, Pierwsza runda – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 693 widzów

South China Athletic Association – Tai Chung Football Club (1.17 – n/d – 11.00)

 

Spotkanie pierwszej rundy pucharu, w którym byliśmy zdecydowanym faworytem zaczęliśmy bardzo dobrze. Już w 7. minucie po rzucie rożnym zdobyliśmy bramkę. Jej autorem był Matthew Pike. Niespodziewanie już 3 minut później był remis. Chan Pak Hang zaskoczył naszego bramkarza sprytnym strzałem zza pola karnego. Na szczęście na przerwę schodziliśmy prowadząc, bo w 42. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Matthew Pike. Tuż po przerwie Lassina Traore podwyższył na 3:1. W 65. i 68. minucie padły kolejne bramki i było już praktycznie po meczu. Ostatnie trafienie spotkania padło w 92. minucie. Rzut karny na bramkę zamienił Matthew Pike i dzięki temu zaliczył hat-trick w tym spotkaniu.

- Wydawało się na początku, że może to być ciekawe i wyrównane spotkanie. Tak było do przerwy, bo potem rywale zupełnie nie istnieli. Cieszę się z tego wyniku i postawy zawodników. Po raz kolejny błysnęli Matthew Pike i Lassina Traore.

 

South China – Tai Chung 6:1 (2:1)

1:0 Matthew Pike (‘7)

1:1 Chan Pak Hang (‘10)

2:1 Matthew Pike (‘42)

3:1 Lassina Traore (’49)

4:1 Lassina Traore (’65)

5:1 Giovane (’68)

6:1 Matthew Pike (kar.) (‘90+2)

 

gracz meczu: Matthew Pike (SC) – 9.8

 

W ćwierćfinale FA Cup zmierzymy się 23. marca z TSW Pegasus.

 

4. kwietnia

League Cup, grupa A, półfinał – Mong Kok Stadium, Mong Kok – 4,593 widzów

Sham Shui Po Sports Association - South China Athletic Association (4.00 – n/d – 1.80)

 

W półfinale League Cup czekał mnie kolejny pojedynek z moją byłą drużyną. Zaczęliśmy bardzo dobrze, w 12. minucie Matthew Pike trafił głową do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 4 minuty później Wellingsson dośrodkował z lewej strony, a do siatki trafił Lassina Traore. Przed przerwą zdobyliśmy jeszcze dwa gole i spotkanie było już praktycznie zakończone. Po przerwie jako pierwsi trafili rywale. W 66. minucie uczynił to Fong Pak Lun, który od lipca będzie naszym zawodnikiem. Wynik ustalony został 3 minuty później. Bramkę z jedenastu metrów zdobył Lassina Traore.

- 11 bramek zdobytych w ostatnich dwóch meczach robi wielkie wrażenie. Cieszę się, że jesteśmy w finale kolejnych rozgrywek i mamy spore szanse na zwycięstwo.

 

Sham Shui Po – South China 1:5 (0:4)

0:1 Matthew Pike (’12)

0:2 Lassina Traore (’16)

0:3 Chow Cheuk Fung (sam.) (‘25)

0:4 Wellingsson (’37)

1:4 Fong Pak Lun (’66)

1:5 Lassina Traore (kar.) (’69)

 

gracz meczu: Wellingsson (SC) – 9.2

 

Christian Annan został zwolniony ze stanowiska szkoleniowca Sham Shui Po. Z klubem tym pracował przez 240 dni, drużyna pod jego wodzą wygrała 7 spotkań, 8 przegrała oraz 2 mecze zremisowała.

 

5. marca

Mecze międzypaństwowe:

Burkina Faso Sierra Leone 0:2

Abdoul Traore – 34 minuty, 6.10

 

JemenKuwejt 1:0

Fathi Jaber – 65 minut, 6.80

 

8. marca

W finale League Cup zagramy z Tai Po. Finał zostanie rozegrany 18. marca.

 

11. marca

First Division, 13. kolejka - Tseung Kwan O Sports Ground, Tseung Kwan O – 1,545 widzów

Kitchee Sports Club [2] - South China Athletic Association [1] (2.75 – 3.20 – 2.25)

 

Po trzech miesiącach przerwy wracaliśmy do rozgrywek ligowych. Naszym rywalem był wicelider tabeli, więc był to ważny mecz dla obu drużyn. W przypadku wygranej odskoczylibyśmy im już na 9 punktów, a mamy rozegrany jeden mecz mniej.

W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale nie mogliśmy się wstrzelić w bramkę rywala. Pomógł nam dopiero Jordi Torres, który zdobył bramkę samobójczą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w doliczonym czasie pierwszej połowy. 5 minut po wznowieniu gry w drugiej części kolejne trafienie zaliczył Matthew Pike. Ten sam zawodnik był bliski zdobycia bramki w 74. minucie, jednak jego strzał głową został wybity przez obronę.

- Wygrywamy w bardzo ważnym meczu i powiększamy przewagę w tabeli. Myślę, że w takiej formie nic nie jest w stanie nam odebrać tytułu.

 

Kitchee – South China 0:2 (0:1)

0:1 Jordi Torres (‘45+1)

0:2 Matthew Pike (’50)

 

gracz meczu: Matthew Pike (SC) – 8.9

 

12. marca

Ranking FIFA:

1. Niemcy

53. Polska (-6)

157. Hongkong (+2)

 

15. marca

First Division, 14. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 1,385 widzów

South China Athletic Association [1] – Sham Shui Po Sports Association [7] (1.33 – 4.00 – 8.00)

 

Kolejne starcie ligowe i po raz kolejny spotykam się ze swoim byłym klubem. Nowy trener naszych rywali ma za sobą udany debiut, bowiem zwyciężył w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Pucharu Azji. Jednak dziś my byliśmy znacznie lepsi. Dwa pierwsze trafienia były dziełami zawodników gości, którzy jednak trafiali do własnej bramki. Przed przerwą nasze prowadzenie podwyższył jeszcze Matthew Pike. Po przerwie znów to rywale jako pierwsi zdobyli gola. Ale to było tylko honorowe trafienia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Lassina Traore, a tuż przed końcem spotkania Ling Cong i po raz drugi w ciągu niespełna dwóch tygodniu pokonaliśmy Sham Shui Po 5:1.

- Po raz kolejny nie daliśmy rywalom szans i za bardzo nie ma o czym mówić po tym spotkaniu. Konsekwentnie dążymy do celu i jesteśmy coraz bliżej.

 

South China – Sham Shui Po 1:5 (0:3)

0:1 Fung Hong Wa (sam.) (‘4)

0:2 Chan Siu Kwan (sam.) (’25)

0:3 Matthew Pike (’42)

1:3 Joe-joe Abah (’56)

1:4 Lassina Traore (’64)

1:5 Ling Cong (’90)

 

gracz meczu: Lassina Traore (SC) – 8.6

 

19. marca

League Cup, finał – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 15,180 widzów

South China Athletic Association – Tai Po Football Club (1.17 – n/d – 11.00)

 

Drugi nasz finał w tym sezonie graliśmy z drużyną która bardzo niespodziewanie w tym finale się znalazła. W lidze jesteśmy na oddzielnych biegunach. My mamy komplet punktów, a Tai Po jak dotąd nie potrafiło wygrać spotkania i raczej z hukiem polecą ligę niżej. Ale ten mecz nie zapowiadał się na łatwą przeprawę. Pierwsze półgodziny mieliśmy duże problemy z posiadaniem piłki i atakami. Na szczęście w porę się ogarnęliśmy i do szatni schodziliśmy prowadząc po trafieniu Wellingssona. W drugiej połowie graliśmy już znacznie lepiej i nie daliśmy rywalom żadnych szans, a piękne trafienie z rzutu wolnego zaliczył Giovane, czym przypieczętował nasz triumf w tych rozgrywkach.

- Udało się odnieść kolejny sukces. Znów nie daliśmy rywalom szans i sięgnęliśmy po kolejne w tym sezonie trofeum. Zobaczymy, czy uda nam się zdobyć ich komplet w tym sezonie.

 

South China – Tai Po 4:0 (1:0)

1:0 Wellingsson (‘45+1)

2:0 Jing Teng (‘60)

3:0 Yu Ho Pong (’71)

4:0 Giovane (’75)

 

gracz meczu: Giovane (SC) – 8.7

 

23. marca

najlepsi zawodnicy FA Cup:

król strzelców: Giovane (South China) - 3

asysty: Giovane (South China) - 3

gracz meczu: Giovane (South China)

średnia ocen: Wellingsson (South China) – 8.20

najlepszy defensywny zawodnik: Joel (South China)

najlepszy ofensywny zawodnik: Giovane (South China)

 

FA Cup, ćwierćfinał - First Division, 15. kolejka - Yuen Long Stadium, Yuen Long – 1,485 widzów

Tin Shui Wai Pegasus – South China Athletic Association (4.00 – n/d – 1.80)

 

Kolejny mecz zakończony wynikiem, który sugerowałby łatwą przeprawę. Tak jednak nie było, bo jak zwykle w drugiej połowie stanęliśmy w miejscu. Do przerwy było 3:0 i graliśmy bardzo dobrze. Po przerwie jednak zaatakowali rywale, czego skutkiem były dwie bramki i zrobiło się już tylko 3:2. Na szczęście potem dwukrotnie błysnął Lassina Traore i przypieczętował naszą wygraną i awans do półfinału.

- Nie możemy być zadowoleni z naszej gry na początku drugiej połowy. Znów po bardzo dobrej pierwszej części, w drugiej dajemy sobie strzelać bramki. Ważne jednak, że nie straciliśmy przewagi i awansowaliśmy dalej.

 

TSW Pegasus – South China 2:5 (0:3)

0:1 Matthew Pike (’16)

0:2 Matthew Pike (’30)

0:3 Giovane (’45)

1:3 Leandro Carrijo (’46)

2:3 Leandro Carrijo (’62)

2:4 Lassina Traore (’70)

2:5 Lassina Traore (’82)

 

gracz meczu: Lassina Traore (SC) – 9.3

 

W półfinale FA Cup zmierzymy się 15. maja z Sham Shui Po.

 

25. marca

Fofo odniósł na treningu kontuzję. Diagnoza to zapalenie ścięgna kolanowego. Przerwa potrwa od 7-miu do 8-miu miesięcy, a sam zawodnik rozważa zakończenie kariery.

 

30. marca

First Division, 15. kolejka – Mong Kok Stadium, Mong Kok – 381 widzów

Kam Fung [9] - South China Athletic Association [1] (8.00 – 4.00 – 1.33)

 

Ostatni mecz w marcu był spotkaniem ligowym, w którym naszym rywalem była drużyna z dolnych rejonów tabeli. Tak więc wszyscy oczekiwali od nas zwycięstwa. Nie zawiedliśmy, choć pierwsza połowa nie zapowiadała łatwej przeprawy. Mimo, że mieliśmy przewagę i oddawaliśmy sporo strzałów mieliśmy problemy z celnością. Na szczęście w doliczonym czasie pierwszej połowy dwukrotnie trafiliśmy do bramki rywala i do szatni schodziliśmy uspokojeni. Po przerwie dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0.

- Kolejny krok w stronę mistrzostwa wykonany. Być może już za dwa tygodnie będziemy świętować zdobycie najważniejszego trofeum sezonu.

 

Kam Fung – South China 0:4 (0:2)

0:1 Ling Cong (‘45+2)

0:2 Giovane (‘45+4)

0:3 Giovane (‘66)

0:4 Lassina Traore (‘88)

 

gracz meczu: Giovane (SC) – 9.4

 

31. marca

AKTUALNA TABELA

 

Podsumowanie miesiąca

 

Kolejny miesiąc zakończony bez straty punktu. Dodatkowo w siedmiu meczach zdobyliśmy aż 31 bramek, co daje średnio 4,4 bramki na mecz. Do końca sezonu w lidze pozostało nam już tylko 7 spotkań, ale obecny układ tabeli oznacza, że mistrzostwo możemy sobie zapewnić w najbliższych dwóch spotkaniach.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy spojrzeć na to:

finanse.png

 

Mając tyle kasy każdy zawodnik z Hongkongu może być mój, w dodatku większość pewnie by sama zapłaciła, aby grać w tym zespole :D Naprawdę, aż niemożliwe jest, że w poprzednich sezonach nie mogli nic wygrać.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KWIECIEŃ 2014

 

1. kwietnia

Bramka miesiąca 1. ligi Hongkongu:

Mirko TeodorovicTuen Mun (vs. HKFC, 16.3.2014)

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Yapp Hung Fai, Ng Wai Chiu, Joel, Matthew Pike, Wellingsson, Ling Cong, Jing Teng, Giovane.

 

12. kwietnia

First Division, 16. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 2,387 widzów

South China Athletic Association [1] – The Citizen Athletic Association [6] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Pierwsze z czterech kwietniowych spotkań zakończyło się po raz kolejny naszym spokojnym zwycięstwem. Zwłaszcza w pierwszej połowie rywale byli zupełnie zagubieni i stracili cztery gole. Po przerwie jak to często bywa odpuściliśmy, czego skutkiem była bramka dla gości zdobyta w 72. minucie z rzutu karnego po faulu Matthew Pike’a.

- Kolejny nieciekawy mecz zakończony naszym zwycięstwem. Po raz kolejny cały zespół spisał się bez zarzutu i każdy dołożył cegiełkę do sukcesu.

 

South China – Citizen 4:1 (4:0)

1:0 Ling Cong (‘5)

2:0 Lassina Traore (’21)

3:0 Abdoul Traore (’31)

4:0 Lassina Traore (’35)

4:1 Gerardo Laterza (kar.) (’72)

 

gracz meczu: Lassina Traore (SC) – 8.8

 

15. kwietnia

First Division, 17. kolejka - Tai Po Sports Ground, Tai Po – 845 widzów

Tai Po Football Club [12] - South China Athletic Association [1] (8.00 – 4.00 – 1.33)

 

Spotkanie z najsłabszą drużyną w tym sezonie zaczęło się jak prawie każde inne. Od początku zaatakowaliśmy rywali i zepchnęliśmy ich do defensywy. Jako pierwszy do bramki trafił Lassina Traore, a w przeciągu kolejnego kwadransa padły jeszcze 3 gole. Do szatni na przerwę schodziliśmy prowadząc 4:0. Po przerwie, jak to często już w tym sezonie bywało, mimo przewagi nie zdobyliśmy już gola. Rywale też nie byli w stanie pokonać naszego golkipera i spotkanie zakończyło się naszą 4-ro bramkową wygraną.

- Znów spotkanie było już zakończone po 45-ciu minutach. Bardzo dobrze spisała się nasza formacja ofensywna, a obrona również nie popełniała błędów. Czekamy teraz na 19. marca, bo wtedy mecz zagra TSW Pegasus. Jeśli stracą punkty, zapewnimy sobie tytuł.

 

Tai Po – South China 0:4 (0:4)

0:1 Lassina Traore (’23)

0:2 Jing Teng (‘28)

0:3 Lassina Traore (’31)

0:4 Jing Teng (‘36)

 

gracz meczu: Jing Teng (SC) – 9.3

 

16. kwietnia

Ranking FIFA:

1. Niemcy

55. Polska (-2)

159. Hongkong (-2)

 

19. kwietnia

Remis 1:1 w spotkaniu TSW Pegasus HKFC oznacza, że na 5 kolejek przed końcem sezonu zapewniliśmy sobie tytuł mistrzowski!

 

22. kwietnia

First Division, 18. kolejka – Mong Kok Stadium, Mong Kok – 1,172 widzów

Sun Hei Sports Club [4] - South China Athletic Association [1] (4.00 – 3.00 – 1.80)

 

Jako, że tytuł mieliśmy już w kieszeni postanowiłem w tym spotkaniu dać szansę rezerwowym. Nie oczekiwałem od nich zwycięstwa, bo większości z nich wyraźnie brakuje ogrania. Jednak początek spotkania wskazywał, że moje obawy są nieuzasadnione, bowiem ci zawodnicy radzą sobie całkiem nieźle. W 6. minucie Lau Cheuk Hin dał nam prowadzenie. Jednak gospodarze po tej bramce wzięli się za siebie, czego efektem były trafienia w 15. i 19. minucie. Liczyłem, że moi zawodnicy również się zmobilizują i wreszcie będą jakieś emocje. W 40. minucie bliski wyrównania był Kot Cho Wai, jednak jego strzał trafił w słupek. Tuż przed przerwą wyszliśmy z kontrą, piłkę w okolicach środka boiska przejął Dyron Daal i popędził na bramkę rywali. Nie mógł zmarnować takiej okazji i na przerwę schodziliśmy remisując. Po przerwie spotkanie już nie było tak emocjonujące, właściwie nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Najlepszą okazję tuż po przerwie zmarnował wprowadzony na drugą połowę Lassina Traore. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i w ten sposób pierwszy raz w tym sezonie nie zdołaliśmy wygrać spotkania.

- Zagraliśmy dziś rezerwami i nie spodziewałem się, że zagram tak jak w poprzednich spotkaniach. Skończyło się remisem, który nie jest złym wynikiem.

 

Sun Hei – South China 2:2 (2:2)

0:1 Lau Cheuk Hin (‘6)

1:1 Cahe (’15)

2:1 Au Yeung Yiu Chung (’19)

2:2 Dyron Daal (‘45+1)

 

gracz meczu: Cahe (SH) – 7.9

 

Tai Po spadło z ligi. Drużyna ta jak dotąd zdobyła tylko 4 punkty w lidze, w dodatku nie udało im się wygrać ani jednego spotkania.

 

27. kwietnia

Zaczęło się głosowanie na Zawodnika Roku oraz Młodego Piłkarza Roku w Hongkongu. W pierwszej kategorii nominowany jest Ling Cong. Moje głosy powędrowały odpowiednio na: Yuto Nakamura (Citizen) i Fong Pak Lun (Sham Shui Po).

 

First Division, 19. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 1,850 widzów

South China Athletic Association [1] – Tuen Mun Sports Association [9] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Po raz kolejny szansę otrzymali rezerwowi. Znów zaczęli dobrze i znów wynik otworzył Lau Cheuk Hin, który w 15. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i wpakował piłkę do siatki. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Po zmianie stron, w 49. minucie bardzo dobrą okazję miał Wong Wai, piłka po jego strzale trafiła w słupek i przeleciała wzdłuż linii bramkowej po czym została wybita przez obrońcę. W 67. minucie z lewej strony dośrodkował Wellingsson, a piłkę do siatki skierował Leung Chun Pong. Rywal nie był dziś zbyt wymagający i rezerwowi spokojnie sobie z nim poradzili. Mecz nie stał na wysokim poziomie, co widać po wyborze zawodnika meczu. Został nim Leung Chun Pong, który uzyskał notę „tylko” 7.3.

- Dziś rezerwowi spisali się lepiej niż w poprzednim spotkaniu i zasłużenie wygrali. Przed nami ostatni miesiąc rozgrywek, w którym mam nadzieję, że uda nam się sięgnąć po ostatnie trofeum tego sezonu – FA Cup.

 

South China – Tuen Mun 2:0 (1:0)

1:0 Lau Cheuk Hin (’15)

2:0 Leung Chun Pong (‘67)

 

gracz meczu: Leung Chun Pong (SC) – 7.3

 

AKTUALNA TABELA

 

Podsumowanie miesiąca

 

W zakończonym miesiącu udało nam się wypełnić nasz cel – zdobycie mistrzostwa kraju. Niezwykle się cieszę z tego powodu, to w końcu mój trzeci tytuł z rzędu. W kwietniu straciliśmy również pierwsze punkty w lidze, ale nie wyrządziło to nam żadnej szkody, zmasakrowaliśmy wręcz rywali w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

MAJ 2014

 

1. maja

Bramka miesiąca 1. ligi Hongkongu:

Allan MooreHKFC (vs. Kitchee, 13.4.2014)

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Joel i Wellingsson.

 

Zarząd klubu zaoferował mi nowy, roczny kontrakt. Oferta oczywiście została natychmiast przyjęta.

 

3. maja

First Division, 20. kolejka - Yuen Long Stadium, Yuen Long – 1,151 widzów

Tin Shui Wai Pegasus [2] – South China Athletic Association [1] (2.75 – 3.20 – 2.25)

 

Do meczu z wiceliderem przystąpiliśmy w odróżnieniu od ostatnich spotkań w najmocniejszym składzie. Postanowiłem, że skoro o drugie miejsce w lidze trwa nadal walka, nie będę nikogo faworyzował i zwiększał szanse. Ale pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Rywale mieli miażdżącą przewagę i tylko dzięki wybornej postawie Yapp Hung Faia nie straciliśmy gola. Po przerwie zaprezentowaliśmy się zupełnie odwrotnie. Już na początku tej części gry, w 47. minucie Matthew Pike skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po tym trafieniu kontrolowaliśmy przebieg meczu, a w 71. i 84. minucie Lassina Traore zdobył kolejne gole i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

- Po pierwszej połowie musiałem powiedzieć zawodnikom, czego od nich oczekuję. To poskutkowało i w drugiej części oglądaliśmy już znacznie lepszy zespół. Cieszę się, że zwyciężyliśmy po raz kolejny.

 

TSW Pegasus – South China 0:3 (0:0)

0:1 Matthew Pike (’47)

0:2 Lassina Traore (’71)

0:3 Lassina Traore (’84)

 

gracz meczu: Lassina Traore (SC) – 8.8

 

15. maja

Ranking FIFA:

1. Niemcy

52. Polska (+3)

160. Hongkong (-1)

 

FA Cup, półfinał – Sham Shui Po Sports Ground, Cheung Sha Wan – 2,194 widzów

Sham Shui Po Sports Association - South China Athletic Association (4.00 – n/d – 1.80)

 

Po raz czwarty już w tym sezonie przyszło mi zmierzyć się z moim byłym zespołem. Drugi raz stanęli nam na drodze do finału rozgrywek pucharowych, tym razem FA Cup. Jak dotąd bilans wynosił 3:0 dla mnie, ale co ciekawe jak dotąd w każdym meczu przeciwko South China udawało im się zdobyć gola. I tak też zaczęło się to spotkanie, bo już w 8. minucie piłka odbita rykoszetem od Joela zaskoczyła Yapp Hung Faia i wpadła do naszej bramki. Odpowiedź była natychmiastowa i już chwilę później rzut rożny na bramkę zamienił Matthew Pike. Prowadzenie w 22. minucie podwyższył Wellingsson, a na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:1, bo w końcówce drugi raz trafił Matthew Pike. Po przerwie nie zamierzaliśmy na tym poprzestać i w 50. i 52. minucie zdobyliśmy kolejne gole. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, jednak nie byli oni już w stanie zrobić w tym spotkaniu nic więcej.

- Jesteśmy w kolejnym finale w tym sezonie i mamy olbrzymie szanse na zdobycie wszystkich krajowych trofeów w tym sezonie. Zaczęliśmy pechowo, ale szybko się podnieśliśmy i zagraliśmy znów wybornie.

 

Sham Shui Po – South China 2:5 (1:3)

1:0 Joel (sam.) (‘8)

1:1 Matthew Pike (’10)

1:2 Wellingsson (’22)

1:3 Matthew Pike (’45+1)

1:4 Lassina Traore (’50)

1:5 Giovane (’52)

2:5 Kamilo (’79)

 

gracz meczu: Matthew Pike (SC) – 9.3

 

W finale, 18. maja zagramy z Tai Po.

 

18. maja

FA Cup, finał – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 15,180 widzów

South China Athletic Association – Tai Po Football Club (1.17 – n/d – 11.00)

 

Ostatni finał sezonu. Po raz drugi w finale pucharu w tym sezonie przyszło nam zmierzyć się z Tai Po. To ciekawe, bo przecież rywale jak dotąd w 20-tu meczach ligowych zdołali zdobyć tylko 7 punktów, a mimo to, w rozgrywkach pucharowych radzą sobie bardzo dobrze. Spotkanie zaczęliśmy w swoim stylu, od początku narzucając swoje tempo. Pierwszą bramkę zdobył w 23. minucie Giovane. W 34. minucie podwyższył Wellingsson i wydawało się, że rywale nie są w stanie nas powstrzymać. Drugą połowę zaczęli jednak bardzo dobrze, bo już w 46. minucie Tuen Cheuk Fung zdobył bramkę kontaktową i mogło być jeszcze ciekawie w tym spotkaniu. Jednak już 4 minuty później odzyskaliśmy dwubramkową przewagę. Gola po rzucie rożnym zdobył Matthew Pike. Wynik ustalił Giovane w 66. minucie, wykorzystując rzut karny.

- Udało nam się zdobyć wszystkie trofea w kraju w ciągu tego sezonu. Jest to dla nas fantastyczny rok i obyśmy w następnym sezonie byli równie silni.

 

South China – Tai Po 4:1 (2:0)

1:0 Giovane (’23)

2:0 Wellingsson (’34)

2:1 Yuen Cheuk Fung (’46)

3:1 Matthew Pike (’50)

4:1 Giovane (kar.) (’66)

 

gracz meczu: Giovane (SC) – 9.2

 

19. maja

najlepsi zawodnicy FA Cup:

król strzelców: Matthew Pike (South China) - 8

asysty: Giovane (South China) - 7

gracz meczu: Matthew Pike (South China) - 2

średnia ocen: Giovane (South China) – 9.23

najlepszy defensywny zawodnik: Matthew Pike (South China)

najlepszy ofensywny zawodnik: Giovane (South China)

 

20. maja

First Division, 21. kolejka – Hong Kong Stadium, So Kon Po – 15,180 widzów

South China Athletic Association [1] – Hong Kong Football Club [5] (1.17 – 6.00 – 11.00)

 

Ponieważ był to ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością postanowiłem, że zagramy najmocniejszym składem. Zaczęliśmy bardzo dobrze, od początku przeważając. Pierwsza bramka padła w 21. minucie, a jej autorem był Ling Cong. 2 minuty później było już 2:0, po raz kolejny do bramki rywali trafił Ling Cong. W 31. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Po przerwie gra się wyrównała, ale nadal utrzymywaliśmy prowadzenie. Od 60. minuty graliśmy dodatkowo w przewadze jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę ujrzał Liam Brannan. Niespodziewanie, w 76. minucie mieliśmy już remis za sprawą Anthony’ego Nyatepe. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, błysnął Matthew Pike. Po raz kolejny wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

- Byliśmy blisko drugiej straty punktów w tym sezonie. Niewątpliwie było to ciekawe spotkanie, mało było takich w tym sezonie. Straciliśmy dwie bramki przewagi, ale w naszej obecnej sytuacji to zrozumiałe, że zawodnicy grają z większym luzem.

 

South China – HKFC 3:2 (2:1)

1:0 Ling Cong (’21)

2:0 Ling Cong (’23)

2:1 Julius Akosah (’31)

2:2 Anthony Nyatepe (’76)

3:2 Matthew Pike (’88)

 

gracz meczu: Ling Cong (SC) – 8.8

 

24. maja

First Division, 22. kolejka - Kowloon Bay Park, Kowloon Bay – 542 widzów

Tai Chung Football Club [11] - South China Athletic Association [1] (8.00 – 4.00 – 1.33)

 

Ostatni mecz sezonu był bardzo ważny dla naszych rywali. Zajmowali oni przed tym spotkaniem 11. pozycję i aby się utrzymać w lidze musieli nas pokonać. My przystąpiliśmy do tego meczu w rezerwowym składzie, a więc mieli trochę ułatwione zadanie. Zaczęliśmy jednak bardzo dobrze i w 21. minucie Wong Wai uderzył z około 20-tu metrów, a piłka wpadła do bramki gospodarzy. 6 minut po przerwie udało im się jednak wyrównać i wróciły na pewno ich nadzieje na utrzymanie. Remis utrzymał się do 86. minuty. Wtedy to Kot Cho Wai dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, a piłkę do siatki wpakował Wong Wai. Tak więc Tai Chung nie zdołało się utrzymać i w przyszłym sezonie nie zobaczymy ich w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Udane zakończenie sezonu. Znów musieliśmy napracować się troszeczkę więcej niż zwykle, ale ostatecznie zwyciężyliśmy.

 

Tai Chung – South China 1:2 (0:1)

0:1 Wong Wai (’21)

1:1 Tsang Chiu Tat (’51)

1:2 Wong Wai (’86)

 

gracz meczu: Wong Wai (SC) – 8.8

 

25. maja

TABELA KOŃCOWA

 

26. maja

Pierwszą rzeczą za którą wziąłem się tuż po zakończeniu sezonu było znalezienie nowych trenerów. Ale aby zatrudnić nowych współpracowników musiałem zwolnić obecnych. I tak z klubem pożegnali się tego dnia: Dega, Chan Chi Hong i Ku Kam Fai.

 

27. maja

Pierwszymi, którzy zasilili mój sztab trenerski zostali Cheung Wai Lun oraz Li Chi Hung. Pierwszy zajmie się treningiem defensywnym, a drugi taktycznym.

 

28. maja

Kolejny etap wymiany trenerów. Z klubu odszedł Chan Ho Yin. Nowymi trenerami zostali Leung Cheuk Cheung (chwytanie), Ip Ka Pui (atak) oraz Edward Chambers (strzały). Nowym asystentem został Chan Siu Kit, który zajmie się również trenowaniem panowania nad piłką.

 

Polska przegrała w Krakowie z reprezentacją Ekwadoru 1:2.

 

31. maja

Zawodnicy rozpoczęli urlopy. Powrót do treningów 21. lipca.

 

Powołania do reprezentacji:

Hongkong U-21: Gu Haifeng

Hongkong U-19: Law Siu Lun, Chan Chun Yin

 

Zarząd klubu poinformował o planach budowy nowego stadionu. Leslie Santos Arena, bo tak będzie się nazywać nowy stadion kosztować będzie około 7,5 mln . Budowa ma zakończyć się 15. sierpnia 2015 roku.

Leslie Santos jest legendą klubu South China. W barwach tego klubu występował przez 15 lat – w latach od 1983 do 1998. Karierę zakończył w 2009 roku w barwach Tai Chung. Ostatnią jego pracą było stanowisko menadżera drużyny Rangers. Od 15. grudnia zeszłego roku pozostaje jednak bezrobotny.

 

Ng Ping Nam nie jest już fizjoterapeutą mojego zespołu, trwają poszukiwania nowego fizjoterapeuty.

 

W jedenastce miesiąca znaleźli się:

Ng Wai Chiu i Chiu Chun Kit.

 

Podsumowanie miesiąca

 

Ostatni miesiąc rozgrywek również zakończyliśmy bez porażki. Mimo, że dawałem szansę gry rezerwowym, radzili oni sobie bardzo dobrze i również nie przegrywali. Udało nam się również sięgnąć po FA Cup, co oznacza, że w tym sezonie zdobyliśmy wszystkie krajowe trofea. Rozpocząłem również wzmocnienia kadry, ale zacząłem od trenerów. W najbliższym czasie zadecyduję, kto znajdzie się w pierwszym zespole na najbliższy sezon oraz kto ewentualnie wzmocni klub.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2013/2014

 

Zdobywcy trofeów w poszczególnych krajach:

 

ANGLIA:

Premiership: Manchester City

FA Cup: Bolton Wanderers

Carling Cup: Bolton Wanderers

Community Shield: Wigan Athletic

 

AUSTRALIA:

Hyundai A-League: Melbourne Victory FC

 

CHINY (sezon 2013):

Pirelli Chinese Super League: Guangzhou Hengda

Chinese FA Cup: Tianjin TEDA

Superpuchar Chin: Guangzhou Hengda

 

HISZPANIA:

La Liga: Real Madryt

Copa del Rey: Real Madryt

Superpuchar: FC Barcelona

 

HONGKONG:

First Division: South China

Senior Shield: South China

FA Cup: South China

League Cup: South China

 

KOREA POŁUDNIOWA (sezon 2013):

K-League: Seongnam Ilhwa Chunma

Korean FA Cup: Suwon Samsung Blue Wings

Rush & Cash Cup: Ulsan Hyundai

 

POLSKA:

T-Mobile Ekstraklasa: Polonia Warszawa

Puchar Polski: Lech Poznań

Superpuchar: Cracovia Kraków

 

WŁOCHY:

Serie A: Juventus Turyn

Coppa Italia: Napoli

Supercoppa Italiana: Juventus Turyn

 

 

Zwycięzcy rozgrywek kontynentalnych:

 

AFRYKA (sezon 2013):

Orange CAF Liga Mistrzów: Al-Ahly Sporting Club (Egipt)

Puchar Konfederacji: Club Africain Tunis (Tunezja)

Superpuchar Afryki: Club Africain Tunis (Tunezja)

 

AMERYKA POŁUDNIOWA:

Copa Libertadores: Santos FC (Brazylia)

Copa Sudamericana: Botafogo FR (Brazylia)

 

AMERYKA PÓŁNOCNA:

CONCACAF Liga Mistrzów: CF America (Meksyk)

 

AZJA (sezon 2013):

AFC Liga Mistrzów: Seongnam Ilhwa Chunma (Korea Południowa)

AFC Puchar Azji: Al-Kadisija Sports Club (Kuwejt)

AFC Puchar Prezydenta: Pakistan Army (Pakistan)

 

EUROPA:

UEFA Liga Mistrzów: FC Barcelona (Hiszpania)

UEFA Liga Europy: CSKA Moskwa (Rosja)

UEFA Supepuchar Europy: FC Barcelona (Hiszpania)

 

OCEANIA:

OFC Liga Mistrzów: Waitakere United (Nowa Zelandia)

 

 

HONGKONG - statystyki i nagrody

 

drużynowe:

bramki: South China - 70

stracone: South China - 14

średnia frekwencja: South China – 2,506

żółte kartki: Tai Po - 41

czerwone kartki: Tai Po, Tai Chung - 3

 

indywidualne:

bramki: Chao Pengfei (Rangers) - 14

asysty: Giovane (South China) - 12

gracz meczu: Noel Bassole (South China) - 6

średnia ocen: Noel Bassole (South China) – 8.28

żółte kartki: Tse Tin Yau (Kam Fung), Chen Jingde (Tai Po) – 7

czerwone kartki: Cheung Hun Hei (Tai Chung) - 2

 

 

Zawodnik Roku: Cahe (Sun Hei)

Piłkarz Roku wg Kibiców: Giovane (South China)

Młody Piłkarz Roku: Ha Gee Ming (Kitchee)

Bramka Roku: Allan Moore – HKFC (vs. Kitchee, 13.4.2014)

Menadżer Roku: Tomasz Krzos (Sham Shui Po)

Fair Play: Sun Hei

Jedenastka Roku: Yapp Hung Fai (South China) - Bruno Nogueira (Sham Shui Po), Dani Cancela (Kitchee), Joel (South China), Zoltan Gheczy (HKFC) – Cheng Siu Wai (Sun Hei), Cheung Kin Fung (TSW Pegasus), Ling Cong (South China), Mirko Teodorovic (Tuen Mun) – Chao Pengfei (Rangers), Giovane (South China)

 

SOUTH CHINA

 

Yapp Hung Fai – 30 meczów, średnia 6.90

Zhang Chunhui – 5 meczów, średnia 6.56

Lee Chi Ho – 10 meczów, średnia 6.76

Joel – 26 meczów, średnia 7.25

Fathi Jaber – 7 meczów, średnia 6.90

Matthew Pike – 23 mecze, 15 goli, średnia 7.88

Noel Bassolé – 15 meczów, 15 goli, średnia 8.33

Chiu Chun Kit – 20 meczów, średnia 7.05

Dame Gueye – 11 meczów, średnia 7.81

Ng Wai Chiu – 23 mecze, średnia 7.16

So Wai Chuen – 9 meczów, średnia 6.91

Fofo – 11 meczów, 1 gol, średnia 7.16

Abdoul Traoré – 24 mecze, 2 gole, średnia 7.32

Wong Chin Hung – 14 meczów, średnia 6.87

Wellingsson – 20 meczów, 5 goli, średnia 7.66

Cheng King Ho – 20 meczów, 1 gol, średnia 6.97

Leung Chun Pong – 13 meczów, 2 gole, średnia 6.96

Wong Kam Ki – 7 meczów, 1 gol, średnia 7.14

Jing Teng – 24 mecze, 6 goli, średnia 7.44

Kot Cho Wai – 8 meczów, średnia 6.70

Ye Jia – 7 meczów, 1 gol, średnia 6.87

Ling Cóng – 29 meczów, 15 goli, średnia 7.48

Lau Cheuk Hin – 6 meczów, 2 gole, średnia 6.80

Yu Ho Pong – 22 mecze, 7 goli, średnia 7.15

Chan Siu Ki – 11 meczów, 2 gole, średnia 6.76

Giovane – 27 meczów, 14 goli, średnia 7.74

Dyron Daal – 6 meczów, 1 gol, średnia 6.77

Lassina Traore – 16 meczów, 17 goli, średnia 8.03

Wong Wai – 9 meczów, 3 gole, średnia 6.93

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...