Skocz do zawartości

You can do it boy!


Miki_

Rekomendowane odpowiedzi

FM 12

Baza: Duża

Ligi: Sporo ich (w większości po dwie z każdego państwa)

 

- Mikey, rusz dupę. Następni klienci przychodzą! - usłyszałem tylko ryk mojego szefa

- Miki...

- Dobra. Zapierdalaj Polaku, bo wypłaty nie dostaniesz a tego chyba byś nie chciał.

- Wie pan co? Mam pana w dupie, wychodze i kończę tą fuchę.

- Jak to? Nie możesz sobie tak po prostu odejść!

- Owszem mogę. Przypominam, że pracuję tutaj "na czarno".

- No i co z tego? Już ja Ci załatwię, że nigdzie na terenie wysp nie znajdziesz sobie pracy ty...

Nie zdążył dokończyć tego co chciał. Szybkim ciosem powaliłem go na ziemię i wyszedłem. Ile można harować w tym biurowcu na czarno mając 34 lata. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i zająć się tym co mnie pasjonuje czyli piłka nożna. Tutaj, w Irlandii jest sporo półzawodowych klubów i parę zawodowych i tutaj szukałem swych szans. Rozesłałem swoje CV niczym spam, aż w końcu odezwał się do mnie jeden zespół. Monaghan United, który zajmuje ósmą pozycję w Irlandzkiej pierwszej lidze, która jest zapleczem najwyższej klasy rozgrywkowej w Irlandii.

Odnośnik do komentarza

Wedle kontraktu podpisanego do 31.12.12 miałem zarabiać 500 euro tygodniowo. W sumie nie jest źle a wręcz zajebiście, bo taką sumę to ja zarabiałem robiąc to czego nienawidzę, ale miesięcznie. A teraz robię to co kocham i jeszcze mi za to płacą. Przy okazji od razu po przyjściu do klubu podzwoniłem tam gdzie trzeba i obrońca tytuły Shamrock Rovers został naszym klubem patronackim. Kapitalnie, lecz po przyjrzeniu się zawodnikom na pierwszym treningu wiedziałem dlaczego nikt nie chciał ich trenować...

 

Bramkarze:

 

Gabriel Sava

Jake Rossiter

 

Tutaj zdecydowanie lepiej prezentuje się Włoch. 20-letni Rossiter najprawdopodobniej będzie dostawał swoją szansę w Pucharze Ligi Irlandzkiej, choć tutaj jesteśmy już na szczeblu półfinałów, także wiele się on nie nagra. Przydałoby się wzmocnić tę formację jeszcze jednym bramkarzem, który śmiało mógłby rywalizować o miejsce między słupkami z Gabriele Savą.

 

Obrońcy:

 

Aidan Collins

Paul Whelan

Conor McMahon

Niall Flynn

Roddy Collins

Philip Byrne

[Shane"]url=http://imgur.com/pROWN]Shane Grimes[/url]

Alan Byrne

 

Chyba najsłabsza formacja w całym zespole, choć tutaj ciężko mówić, aby którakolwiek była dobra. Mniejsza z tym. Faworytami do gry w środku obrony są Philip oraz Alan Byrne. Podobno nie ma między nimi żadnego pokrewieństwa, ale wolałem nie pytać. Na prawej obronie regularnie występować będzie Paul Whelan, który od biedy może grać również w środku, natomiast po drugiej stronie boiska moim faworytem jest Grimes. Pozostali zawodnicy będą ich zmiennikami, choć i tutaj przydałby by się wzmocnienia.

 

Pomocnicy:

 

Willo McDonagh

Jason Marks

Keith Quinn

Eric Foley

Sean Brennan

Ryan Brennan

Jordan Keegan

 

Ryglem defensywy w mojej taktyce ma być doświadczony McDonagh, który większość swojej kariery spędził w zespołach z Północnoirlandzkiej Ekstraklasy a w tym roku postanowił przenieść się do Monaghan. Najprawdopodobniej przed nim występować będą Keith Quinn oraz Ryan Brennan. Podczas godzin treningów na razie na skrzydłach grać będą Foley z Marksem. Ewentualnym zmiennikiem dla tej dwójki będzie Keegan.

 

Napastnicy:

 

Declan O'Brien

Jamil Adam

Andrew Haran

Michael Isichei

David Byrne

Jimmy Fallon

 

Zawodników na tej pozycji jest zdecydowanie za dużo jak na moje potrzeby, skoro zamierzam wdrążyć do zespołu taktykę z jednym napastnikiem. W tej formacji zdecydowanie rządzi i dzieli, Declan O'Brien, który jak na razie strzelił w lidze 17 bramek. Jego zmiennikami będą Isichei oraz mój pierwszy transfer w tym zespole Jemail Adam, który wyróżnia się kapitalną techniką.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2011

 

1.Liga:

24/40 – Waterford Utd 0 : 1 Monaghan Utd (Quinn 17', R.Brennan 78')

25/38 – Monaghan Utd 3 : 2 Athlone Town (O'Brien 7', Marks 17', S. Brennan 25' - Ryan 32' i 38')

26/38 – Limerick F.C. 1 : 1 Monaghan Utd (Kelly 70' - O'Brien 20')

 

Pierwszy miesiąc w roli menadżera mogę zaliczyć na zdecydowany "+". We wszystkich spotkaniach to my byliśmy zespołem, który dyktował tempo meczu w dodatku wygrywając dwa z trzech spotkań przy czym remisując z liderem. Ale od początku. Mój debiut przypadł na mecz z Waterford, który zajmował piąte miejsce w tabeli. Od samego początku mój zespół stwarzał sobie wiele sytuacji bramkowych, lecz w większości przypadków obijane były słupki i poprzeczki. Ku uciesze garstki naszych fanów po bramce Keitha Quinna, który wpakował piłkę do siatki rywala po kapitalnym dośrodkowaniu Grimesa. Niestety w tym meczu mieliśmy, również mniej miły moment, kiedy to w 78. minucie spotkania Ryan Brennan został odesłany do szatni po brutalnym faulu. Do kolejnej potyczki podeszliśmy z dwoma zmianami w składzie, dwoma wymuszonymi. Sean Brennan oraz Aidan Collins wyszli na plac gry od pierwszych minut, zastępując zawieszonych za kartki Brennana i Whelana. Sean na pewno zaliczy ten wystep do bardzo udanych, bowiem jego trzecia bramka dała naszemu zespołowi zwycięstwo. Wbrew wynikowi przez cały mecz to nasi zawodnicy sprawowali kontrolę na boisku a gości tylko się bronili, a gdyby nie po raz kolejny niesprzyjające słupki i poprzeczki wygralibyśmy zdecydowanie wyżej. Co do strzelonych nam bramek. Straciliśmy je bardzo głupio, obie w identyczny sposób, po wrzutkach w pole karne na prawe kopyto Ryana. Ostatnie spotkanie w tym miesiącu rozegraliśmy na wyjeździe z Limerick, które jest liderem w tabeli, oraz jest na najlepszej drodze do awansu. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo już w 20. minucie na prowadzenie wyprowadził nas niezawodny Declan O'Brien. Niestety na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem Shaun Kelly popsuł nam humory doprowadzając do wyrównania. Moi zawodnicy próbowali jeszcze kąsać, lecz bez skutecznie.

 

| 5. | | Waterford Utd | | 26 | 10 | 10 | 6 | 28 | 25 | +3 | 40 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Mervue Utd | | 26 | 11 | 6 | 9 | 30 | 26 | +4 | 39 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Longford | | 26 | 11 | 6 | 9 | 32 | 35 | -3 | 39 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Monaghan Utd | | 26 | 8 | 8 | 10 | 30 | 32 | -2 | 32 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Athlone Town | | 27 | 7 | 2 | 18 | 25 | 43 | -18 | 23 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Salthill | | 27 | 4 | 6 | 17 | 19 | 50 | -31 | 18 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Wexford | | 26 | 3 | 6 | 17 | 16 | 38 | -22 | 15 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Polska reprezentacja:

Polska zajmuje obecnie 65 miejsce w rankingu FIFA.

 

Polski zespoły w Europejskich Pucharach:

Polskie ekipy na pewno nie mogą powiedzieć o tym, że ten rok w Europejskich Pucharach będzie inny. Z czterech grających na europejskich boiskach zespołów w grze pozostają tylko dwa. Wisła Kraków, która w meczu barażowym pomiędzy mistrzami zmierzy się z Duńską Kopenhagą oraz Śląsk Wrocław, który w czwartej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europejskiej podejmować będzie Rosyjski Lokomotiw Moskwa. Pozostałe dwa zespoły czyli Jagiellonia Białystok oraz Legia Warszawa odpadły w rundzie trzeciej tych samych rozgrywek co Śląsk Wrocław zostały wyeliminowane odpowiednio przez Ałanie Władykaukaz oraz Gaziantepspor.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...