Skocz do zawartości

Polonia znaczy Polska!


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa. To w tym mieście istnieje najstarszy klub w Warszawie, duma stolicy, wielka Polonia Warszawa. Polonia która w tym roku obchodzi przecież 100-lecie swojej działalności, wciąż nie może powrócić na należne jej miejsce- na sam czubek polskiej klubowej piłki. W klubie są pieniądze, pojawiają się coraz lepsi zawodnicy... Ale trzeba odnaleźć kogoś, kto to wszystko teraz ogarnie.

 

Szastający kasą, żywiołowy Józek Wojciechowski znów pozbawił pracy Jacka Zielińskiego. Zieliński nie poprowadzi Polonii w 100 lecie jej istnienia. Miast niego, szansę dostanie debiutant, młodziutki Rafał Janusz, z malutkiej miejscowości zwanej Namysłowem.

 

 

Zatem jesteśmy już, w piekle, na ulicy Konwiktorskiej 3. Praca w Polonii... dla wielu marzeniem nie jest, ze względu na jej ogromną trudność- olbrzymia presja ze strony prezesa i kibiców, podsycana sporą gotówką wcale nie pomaga. Ale mnie to tylko motywuję. Kocham ten klub i chcę z nim osiągnąć wszystko co mogę. Cel od prezesa dostałem jeden- zdobyć w tym roku tytuł mistrza Polski. Cel ten przyjąłem z radością, z zachwytem akceptując budżet oscylujący w granicach 3 milionów euro na same koszty transferów. Polonia już jest bardzo dobra, lecz... potrzeba nam kilku wzmocnień. Zacznijmy więc od tyłu...

 

Bramkarze:

Tutaj mam ich aż trójkę. Są to doświadczony Przyrowski, utalentowany Gliwa oraz słabiutki Budzyński. Najsłabszy z nich trafia od razu do rezerw, a my rozmawiamy z legendarnym Czechem, niechcianym w swoim klubie Danielem Żitką, oraz z pewnym gościem z Francji... Jeżeli z którymś wypali, to już bramkę mamy dobrą.

 

Obrona:

Tutaj obstaję przy tym co mam. Na środku obrony fenomenalny duet Sadlok-Jodłowiec. Na lewej stronie mogą grać Tomek Brzyski oraz Djordje Cotra, a na prawej stronie Todorovski, Baszczyński i Tosik. Mam więc tutaj urodzaj i nie widzę potrzeby transferów.

 

Pomoc:

Za to w linii pomocy... Gram jak zwykle ustawieniem 4-3-1-2, tak więc 3 w środku i jeden za napastnikami. Rolę tego za napastnikami ma przejąć były gracz Górnika Zabrze, Słowak Robert Jeż. Pewniakiem do gry jest też Brazylijczyk Bruno, reszta musi walczyć o swoje... A wzmocnienia się kroją, głównie z krajowego podwórka.

 

Napad:

Tutaj mamy prawdziwy problem. Żaden z obecnych napastników nie zachwycił mnie swoimi umiejętnościami. Gołębiewski wypożyczony do Zabrza, Sultes, Cani, Sikorski to przeciętniaki a czas Teodorczyka moim zdaniem jeszcze nadejdzie. Planuję tutaj sprowadzenie jednej gwiazdy, która pociągnie nasz atak do przodu...

 

Udało mi się.... Już świetny skład Polonii został wzmocniony trzema, naprawdę klasowymi grajkami za grube pieniądze.

Zaczniemy od tyłu. De facto... najtańszy, a najsłynniejszy- nie chciany już w Sparcie Praga, klasowy bramkarz Daniel Żitka opuszcza Pragę za zaledwie 350 tysięcy euro i od dziś będzie bronił bramki Dumy Stolicy!

Dalej to już gwiazda która ma ciągnąć ofensywę... Pamiętacie przypadek Sernasa? Gwiazda Ekstraklasy, miał uciekać z Ekstraklasy, przeszedł do Lubina... Sensacyjnie, choć dla nas dobrze, tak samo sprawa potoczyła się z aktualnie chyba największą gwiazdą naszej ligi- Łotyszem Artjomem Rudniewem który za ponad 2,5 miliona euro zamienił Poznań na Polonię!

Trzecim i ostatnim wzmocnieniem Polonii jest 22 letni reprezentant Burkina Faso, który wybłysnął w zeszłym sezonie- Abdou Razack Traore za okrągły milion zamienia słabiutką Lechię Gdańsk na Polonię.

Skład rzekłbym na mistrza, a przypuszczalna 11:

 

Żitka

Brzyski- Jodłowiec- Sadlok- Baszczyński

Traore- Bruno- Trałka

Jeż

Rudniew- Cani

 

 

Polonia idzie na mistrza...

Odnośnik do komentarza

A przed rozpoczęciem ligi jeszcze dwa transfery.... Jednym jest wyciągnięty z juniorów Dinama Zagrzeb Mateo Pavlovic, który ogrywa się w juniorach i za 2-3 lata ma stanowić o sile defensywy Polonii. Drugim transferem jest pół-Polak, Ivo Pękalski który miał przejść do Bragi. Portugalski klub w ostatniej chwili zerwał negocjację, a Pękalski pokłócić się ze swoim klubem (Malmoe FF) o nowy, wyższy kontrakt. Tą chwile wykorzystaliśmy my i super talent ze Szwecji, mający polskie korzenie, będzie się ogrywał w Ekstraklasie.

 

Wielkimi krokami nadchodzi inauguracja rozgrywek ligowych w tym sezonie. W pierwszym meczu tego sezonu, na Konwiktorską 3 przyjedzie drużyna GKS-u Bełchatów. Ligowy średniak, któremu bliżej w dół tabeli niż do góry. Największe zagrożenia w barwach naszych rywali to na pewno duet Kamil Kosowski- Dawid Nowak, który może czasami sprawiać problemy linii obronnej i Danielowi Żitce. W planach jest oczywiście tylko zwycięstwo i to jak najwyższe...

 

1 Kolejka Polskiej Ekstraklasy

ul. Konwiktorska 3

 

Polonia Warszawa 0:0 GKS Bełchatów

 

Jeżeli chcecie obejrzeć idealny popis nieskuteczności to za przykłady może posłużyć wczorajszy mecz reprezentacji i nasze spotkanie z Bełchatowem. Przewaga w strzałach? Naszych 16, Bełchatowian 0.... Celnych? Mieliśmy 8. Nie potrafiliśmy trafić do siatki... Ani sprowadzani za miliony euro Rudniew, Traore i Pękalski, ani wypożyczony Cani, ani nikt z rodzimych graczy nie potrafili pokonać Sapeli.

Tym większych to żal ,że od 31 minuty mieliśmy przewagę 1 gracza po czerwonej kartce Kuświka. Remisujemy jak frajerzy, może to się jeszcze musi przegryźć?

Odnośnik do komentarza

Co mi po transferach, skoro przy statystyce strzałów 18-0 i przewadze jednego grajka nie strzelam gola...

Nie, Artjoma łatwo nie oddali... Ale prezio Józek hajs ma ^^.

 

 

A my po tym meczu na 2 miesiące tracimy Łukasza Trałkę, wciąż czekając na powrót do zdrowia Sadloka i Jeża.

Następny nasz mecz zagramy na stadionie przy ulicy Słonecznej w Białymstoku. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak mam ocenić naszego rywala. Na pewno to my jesteśmy faworytami i przystąpimy do tego spotkania z pewną psychologiczną przewagą. Zagrajmy dobry mecz...

 

2 Kolejka Ekstraklasy

ul. Słoneczna

 

Jagiellonia Białystok 0:3 Polonia Warszawa

 

18' Rudniew (Polonia)

59' Rudniew (Polonia)

76' Rudniew (Polonia)

 

 

Tym razem mecz był zgodny z naszymi oczekiwaniami- znowu pełna dominacja, tym razem uzupełniona hat-trickiem genialnego Łotysza Artjoma Rudniewa. Zapowiada nam się nudny sezon, bo jeżeli tak będziemy wyglądali na boisku to pogrom za pogromem nadejdzie... Miejmy nadzieję, że właśnie piszemy pierwsze litery w nowych, złotych, dziejach Polonii Warszawa!

Odnośnik do komentarza

jmk, chodzi mi o najstarszy AKTYWNY klub z Warszawy, a więc Dumę Stolicy z Konwiktorskiej ;)

 

 

Następny mecz zagramy przeciwko... a w zasadzie nie przeciwko, bo z naszymi wielkimi przyjaciółmi- ekipą Cracovii Kraków na ich stadionie. Jest to mecz wiecznej przyjaźni pomiędzy naszymi klubami, nasze fankluby siedzą i dopingują tutaj razem. Ale przyjaźń przyjaźnią, a liga ligą i tu wygrywać musimy. Cracovia po raz kolejny sportowo nie jest zbyt mocna i jest skazywana na walkę o utrzymanie. My musimy tutaj wygrać...

 

3 Kolejka Ekstraklasy

ul. Kałuży

 

Cracovia Kraków 0:1 Polonia Warszawa

 

61' Sultes (Polonia)

 

Uff, szczęśliwa wygrana. Mogło być 0:2, ale w 44 minucie sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola przez Artjoma Rudniewa. W 61 minucie w polu karnym, piłkę szczęśliwe do bramki przepchnął Pavel Sultes ustalając tym sposobem wynik nudnego spotkania, po raz kolejny zdominowanego przez Polonię.

Odnośnik do komentarza

A w kolejnej kolejce wracamy na Konwiktorską by rozegrać hit tej kolejki- zetrzemy się u siebie z drużyną Śląska Wrocław. To jeden z tych sprawdzianów, który ma nam pokazać, czy w starcie z lepszymi rywalami też będziemy tacy mocni. Pokażmy im, kto to k***a jest Polonia!

 

4 Kolejka Ekstraklasy

ul. Konwiktorska 3

 

Polonia Warszawa 4:0 Śląsk Wrocław

 

26' Bruno (Polonia)

46' Rudniew (Polonia)

49' Rudniew (Polonia)

66' Rudniew (Polonia)

 

 

Kolejne wysokie zwycięstwo windujące nas na 2 pozycję w tabeli! Po raz kolejny teksańskiej masakry dokonał Łotysz Rudniew, notując 2 hat-tricka w 4 meczu w barwach Polonii. Tym tempem, to za rok-dwa może się na stałe wpisać w annały historii klubu. Wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu wolnego Brazylijczyk Bruno. Wynik 1:0 utrzymywał się do końca połowy, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W drugiej połowie bestię obudził w sobie Rudniew, i od 46 do 66 minuty skompletował klasycznego hat-tricka fundując Wrocławianom zimny prysznic...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...