Skocz do zawartości

Trzecia siła w Barcelonie!


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Miki_ - dzięki, jestem na dobrej drodze

___________________________________

 

Niemal kopia ostatniego wyjazdowego meczu z Gimnastica. Szkoda, że Sus nie chce podpisać ze mną kontraktu, po wygaśnięciu obecnego wypożyczenia. To nasz najlepszy obrońca, snajper, podający, gawędziarz, fizyk, matematyk itd. itd. O półtora klasy przerasta pozostałych. Na drugim biegunie Jose, który jest dla mnie rozczarowaniem sezonu. Doznał też kontuzji, ale może grać na lekach. Ciągłe ciułanie punkcików pozwala nam utrzymywać minimalną przewagę nad kolejnymi drużynami.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, 33. Kolejka 14.04.2013

[10]S.D. Eibar 1:1 (1:1) C.E. Europa[2]

0:1 Sus [25’]

1:1 Soriano [31’]

 

MoM: Sus (8.6)

Widzów: 3175

 

Podsumowanie:

Za trzy dni szczyt szczytów. Starcie z Deportivo Alaves.

Odnośnik do komentarza

Na kwadrans starczyło pary liderowi drugiej ligi. Później nastąpiła całkowita dominacja ze strony moich piłkarzy. Szybko zresztą udokumentowana golem Kevina, po kornerze z prawej strony. Stałe fragmenty to w tym sezonie nasz znak rozpoznawalny. Mam do tego świetnych wykonawców. Do przerwy powinno być 2:0, po akcji Mohy, który w sytuacji sam na sam zdecydował się lobować, co może było niezłym pomysłem, ale wykonanie zbyt słabe. Deportivo przy piłce znajdowało się ‘od święta’, choć i ze swoimi ‘setkami’. Koncówka była bardzo emocjonująca, w ostatniej akcji uratował nas Chrostowski, który ostatnimi występami ratuje swój sezon w moich oczach.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, 34. Kolejka 17.04.2013

[2]C.E. Europa 1:0 (1:0) Deportivo Alaves[1]

1:0 Kevin [21]

 

MoM: Alex (7.9)

Widzów: 5089

 

Podsumowanie:

Maaaamy lidera……na talerzu (póki co) - 4 pkt. straty.

Odnośnik do komentarza

peżet - ja również na to liczę, bo raz już chciał podpisać kontrakt (odrzucił nawet nową umowę w Sparcie Praga), ale ja nie miałem wtedy środków.

________________________________________

 

To dobry moment na tzw. serię zwycięstw. Jedziemy do zamykającej tabelę Mutilvery. To zdaje się najmłodszy (1993 rok) i najmniejszy klub w rozgrywkach. Populacja miasta wsi, w której rozgrywa swe mecze, to jedyne 3940 mieszkańców. To na moim stadionie zasiada więcej widzów. Różnice w potencjale było widać na boisku. Zdobycie premierowej bramki pod koniec pierwszej polowy, uznaję za lekkie nieporozumienie. Lecz wybaczam moim piłkarzom, bo ich forma wyraźnie rośnie. I to rośnie wtedy kiedy trzeba. Moich dwóch skrzydłowych zrobili co do nich należy. Przy drugiej bramce, świetnie dogrywał Mariotti. To jego pierwsza asysta i nareszcie sensowny występ. Wygrywamy i za tydzień podejmujemy trzecią ekipę, Sestao.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, 35. Kolejka 21.04.2013

[20]U.D. Mutilvera 0:2 (0:1) C.E. Europa[2]

0:1 Gatell [43’]

0:2 Aristiguieta [47’]

 

MoM: Kocan (7.7)

Widzów: 851

 

Podsumowanie:

TABELA PO 35. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Czwarta w tabeli Badalona wygrywa u siebie 1:0 z Alaves. W przypadku zwycięstwa wracamy na pozycję lidera.

 

‘Nie tak szybko, panowie z Barcelony' – pomyślał pewnie prezes Deportivo. Mając rywala na widelcu, moi zawodnicy okazali się nie być głodni. Pierwsza połowa z niezłą dla oka naszą grą, zakończyła się golem dla rywala, natomiast katastrofalna druga w naszym wykonaniu, zakończona bramką dla nas. Coś tu nie gra, prawda? Przy piłce byliśmy przez 63% czasu i nie miało to żadnego przełożenia. Zupełnie jak w naszej Ekstraklasie.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, 36. Kolejka 28.04.2013

[2]C.E. Europa 1:1 (0:1) Sestao[3]

0:1 Velez [40’]

1:1 Salvador [85’]

 

MoM: Camara (8.1)

Widzów: 5480

 

Podsumowanie:

Mówi się trudno. Zostały dwa mecze i mój cel to utrzymanie drugiej pozycji, pozwalającej wylosować kogoś z trzeciego miejsca innej grupy. Mam nadzieję, że nie będzie to Castilla (rezerwy Realu Madryt).

Odnośnik do komentarza

Miła niespodzianka spotkała mnie w środku tygodnia (choć tak całkiem szczerze mogłem się tego spodziewać). Prezes C.E. Europa zaproponował mi nowy kontrakt, w wysokości 2000 euro tygodniowo. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2014 roku.

 

Zdobycie trzech punktów zapewni nam utrzymanie drugiej lokaty na koniec sezonu. Przeciwnik też nie najwyższych lotów, dlatego oczekiwałem zgarnięcia pełnej puli. Dzień wcześniej Alaves znowu zagrało dla nas, tylko remisując u siebie z osiemnastą drużyną w tabeli. I drugi raz nie zamierzaliśmy odrzucić tego upominku. Mam deja vu. Odnoszę wrażenie, że wróciłem do 37. kolejki zeszłego sezonu, gdy zwyciężając, wyprzedziliśmy Cornelle. Teraz identycznie postąpiliśmy kosztem Deportivo Alaves, które jest w katastrofalnej formie (jedno zwycięstwo w ośmiu meczach). My zrobiliśmy co trzeba, a widzom pokazał się Nakache, którego ja określam mianem bardzo solidnego wyrobnika, gościa od czarnej roboty, którego najczęściej nie widać na boisku (u nas w kraju taką rolę pełni Radosław Sobolewski).

 

Hiszpańska 2. Liga B2, 37. Kolejka 05.05.2013

[15]U.E. Llagostera 1:3 (0:2) C.E. Europa[2]

0:1 Nakache [11’]

0:2 Sus [29’]

0:3 Gonzalez [49’]

1:3 Pi [84’]

 

MoM: Nakache (8.3)

Widzów: 393

 

Podsumowanie:

Obejmujemy fotel lidera!

Odnośnik do komentarza

Szykuje się rekord frekwencji. Mój klubowy kontrwywiad doniósł, że 6000 kibiców obejrzy ostatni mecz sezonu. Nas musiało to rozpraszać bo daliśmy ciała i to na całej linii. Przecież to my walczymy o zwycięstwo w lidze, a rywale o nic. Tymczasem wyglądało to zupełnie odwrotnie. W sposób bardzo szczęśliwy nie straciliśmy gola, bo o jego zdobyciu nie mogło być mowy. Deportivo Alaves kontynuuje serię bez wygranej, dlatego wygraliśmy ligę. Mnie to jednak nie bardzo cieszy, bo forma przed półfinałem w barażach, jakby się zachwiała.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, 38. Kolejka 12.05.2013

[1]C.E. Europa 0:0 (0:0) C.E. Sadabell[6]

 

MoM: Redondo (7.7)

Widzów: 6978

 

Podsumowanie:

W półfinale baraży gramy z drużyną Albacete.

 

TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

Odnośnik do komentarza

markess1984 - co więcej, przegrana w półfinale baraży wcale nie przekreśla moich szans na awans :)

_____________________________________________

 

Cóż, okazuje się, że w drugiej lidze nie ma znaczenia miejsce w tabeli, bo i tak losuje się w barażach przeciwnika. My wylosowaliśmy bardzo źle, ale będziemy oczywiście walczyć. W pełnym składzie, bez kontuzji i kartek podejmujemy u siebie tego groźnego rywala. Na, co dziwne, w połowie wypełnionym stadionie. Inicjatywa od początku po stronie Albacete, ale w zasadzie to czego się spodziewać? Mają zdecydowanie lepszych piłkarzy i po prawie 30 minutach gry, wyszli na prowadzenie po strzale głową z dośrodkowania po rzucie wolnym. Sytuację na drugą połowę mieli optymalną. Tym bardziej niespodziewanie, wyrównaliśmy stan meczu po strzale Gonzaleza i asyście Mariottiego (młodość górą). Zdołaliśmy przejąć kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i stworzyliśmy kilka ciekawych akcji, niestety straciliśmy po drodze Kevina (kontuzja) a w ostateczności również gola, w ostatniej minucie.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, Baraż: półfinał 26.05.2013

[-]C.E. Europa 1:2 (0:1) S.A.D. Albacete[-]

0:1 Torres [28’]

1:1 Gonzalez [59’]

1:2 Calle [90’]

 

MoM: Gonzalez (7.3)

Widzów: 3920

Odnośnik do komentarza

Rewanżowy mecz zagramy bez lewego obrońcy, Kocana oraz Gonzaleza, który w środku tygodnia doznał poważnej kontuzji i wypadł na dwa miesiące. Mimo to wychodzimy na mecz z ultra ofensywnym nastawieniem, by przynajmniej nie zarzucać sobie, że nie zrobiliśmy wszystkiego w tej ciężkiej sytuacji. Początek bardzo obiecujący, bo od 12. minuty prowadziliśmy 1:0. Moha idealnie wypuścił Aristiguiete i Wenezuelczyk nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Były to jednak miłe złego początki, bo od tej pory zaczęła się dominacja absolutna Albacete. Skończyło się na 23 strzałach i dwóch bramkach. W tym dwumeczu byliśmy zdecydowanie słabsi i z pokorą przyjmujemy wynik.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, Baraż: półfinał 02.06.2013

[-]S.A.D. Albacete 2:1 (0:1) C.E. Europa[-]

0:1 Aristiguieta [12’]

1:1 Sumy [50’]

1:2 Tchami [90’]

MoM: Sumy (8.4)

Widzów: 7231

 

Podsumowanie:

Nie tracimy jeszcze nadziei na awans. W drugiej fazie gramy z zespołem Ecijas.

Odnośnik do komentarza

Nie składamy broni. Całkiem niezły występ zaliczyli moi gracze w tym meczu. Szybko strzeliliśmy gola z rzutu karnego a potem skupiliśmy się na obronie tego wyniku. Pomogła nam w tym czerwona kartka dla jednego z rywali za faul taktyczny. Mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, ale zawodziła skuteczność. Lecz mimo wszystko do rewanżu przystępujemy z dobrej pozycji.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, Baraż: 2. runda 09.06.2013

[-]C.E. Europa 1:0 (1:0) Ecijas[-]

1:0 Nakache [18’-k]

MoM: Sus (7.8)

Widzów: 3688

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nasz najdalszy wyjazd w tym sezonie. Niemal 1000 kilometrów musieliśmy pokonać, żeby obronić dobry wynik z pierwszego meczu na naszym stadionie. Ecija to sympatyczna, nieco odcięta od świata mieścina w Andaluzji. Jest znana z rekordowych w Hiszpanii temperatur. 47 stopni to standard. Na szczęście w czasie naszego spotkania, temperatura wynosiła ledwie 18 stopni.

Dwa strzały z naszej strony mówią wszystko. W ofensywie nie istnieliśmy, choć celem była rzecz jasna obrona wyniku. Obrona skuteczna, bo gola też nie straciliśmy. Tradycyjnie całą formacją dowodził Sus, najlepszy piłkarz na boisku.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, Baraż: 2. runda 16.06.2013

[-]Ecijas 0:0 (0:0) C.E. Europa[-]

 

MoM: Sus (7.9)

Widzów: 2050

 

Podsumowanie:

W kolejnej rundzie wylosowaliśmy zespół Tenerife.

Odnośnik do komentarza

Niezwykle męczący jest ten sezon. Koniec czerwca a my dalej gramy o awans do Ligi Adelante. Udajemy się na Wyspy Kanaryjskie, by spróbować powalczyć z bardzo solidnym zespołem. Nie jesteśmy faworytem i to widać. Przyjęliśmy na siebie 20 uderzeń, z czego jedno okazało się celne, choć dla nas bardzo pechowe. Strzał z rzutu karnego obronił Chrostowski, lecz zrobił to tak niefortunnie, że rywal miał okazję dobić. Przegrywaliśmy ale to podziałało motywująco. Minutę po przerwie, niezawodny Gatell wyrównał stan meczu, a cały zespół zdołał utrzymać ten niezwykle korzystny rezultat. Jesteśmy o krok od awansu, wystarczy nie stracić gola w spotkaniu rewanżowym.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, Baraż: 3. runda 23.06.2013

[-]S.A.D. Tenerife 1:1 (1:0) C.E. Europa[-]

1:0 Raton [40’]

1:1 Gatell [46’]

 

MoM: Sus (7.9)

Widzów: 8347

 

Podsumowanie:

Bardzo zła wiadomość to kontuzja Susa (8 dni, może zdąży na rewanż).

Odnośnik do komentarza

W przypadku Susa informacja jest jeszcze gorsza. Otóż, zawodnik ten wrócił do swojego macierzystego klubu w dniu najważniejszego meczu w historii klubu (tej najnowszej historii :) ). Wygramy – wchodzimy, nie wygramy – ‘…za rok, może dwa….’. Cóż. Nie wygraliśmy, a ja nie mam sił dalej pisać. Wystarczy, że zobaczycie wynik do 20. minuty. A potem końcowy.

 

Hiszpańska 2. Liga B2, Baraż: 3. runda 30.06.2013

[-]C.E. Europa 3:7 (2:5) S.A.D. Tenerife[-]

0:1 Varela [2’]

0:2 Houtkoop [7’]

0:3 Marconi [13’]

0:4 Zambrano [21’]

1:4 Gatell [22’]

1:5 Zambrano [33’]

2:5 Mariotti [38’]

2:6 Zambrano [64’]

2:7 Marconi [77’]

3:7 Guzman [81’]

 

MoM: Zambrano (9.6)

Widzów: 4097

 

Podsumowanie:

Tak, ten wynik to nie żart. Kończymy sezon w wybuchowy sposób.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2013/2014

 

Przypominam cel gry: spotkać się dwa razy z FC Barceloną, czy to w lidze (ha ha) czy to w pucharze i uzyskać wynik premiujący mnie, czyli wyeliminowanie ich z rozgrywek pucharowych bądź lepszy bilans dwumeczu ligowego. Gdy/Jeśli osiągnę ten cel, kończę grę.

 

Budżet płacowy: 6475 euro

Budżet transferowy: 6000 euro

 

 

Transfery do/z klubu:

 

<-----

Dani Carrillo (23 lata, Hiszpan) – To nasze największe wzmocnienie w tym oknie transferowym. [d]Carrillo[/b] jest wychowankiem Realu Sociedad. Ma za sobą debiut w najwyższej lidze rozgrywek, choć ostatni sezon spędził w rezerwach Getafe. Będzie biegał na środku boiska i reżyserował naszą grę, wspólnie z Kevinem.

 

Jan Krupa (22 lata, Czech) – Bardzo uniwersalny prawy obrońca. Może grać również jako DP oraz środkowy pomocnik. Przeznaczony raczej jako zmiennik Alexa.

 

Kamil Wenger (21 lat, Polak) – najważniejsze było jednak wypełnienie luki po Susie, który ostatecznie podpisał kontrakt z Ceskie Budejovice (po podpisaniu jego wartość wzrosła do prawie miliona euro). Wenger, wydaje się piłkarzem, który sprosta tej klasie rozgrywek. Ma za sobą pełny sezon w 1. lidze polskiej, gdzie zdobywał oceny na poziomie 6.95.

 

Mateusz Soprych (20 lat, Polak) – Kolejny środkowy obrońca, który będzie gasił urazowe pożary. Na co dzień trzymany w głębokiej rezerwie. Cracovia dała nam go troszkę oswoić z piłką, bo dotychczas, w seniorskiej piłce zagrał tylko trzy mecze w Ekstraklasie

 

Daniel Linares (19 lat, Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem) – wypożyczyłem go z drugiej ligi argentyńskiej, w której zdobył trzy gole w 15 meczach. Może grac na obu skrzydłach, choć jego nominalną pozycją jest wysunięty napastnik. Wobec słabej formy Mohy w poprzednim sezonie, będzie wchodził jako rezerwowy głównie w napadzie.

 

 

---->

Peque (32 lata, Hiszpan) – wiele radości dał mi ten skrzydłowy w dwóch ostatnich sezonach. Ale jego wymagania kontraktowe były zbyt wysokie bym mógł je zaakceptować. Może gdyby był dwa lata młodszy….

 

Javi Lara (25 lat, Hiszpan) – ważny element w moim debiutanckim sezonie, w poprzednim jednak zagrał słabo.

 

Aitor Torres (23 lata, Hiszpan) – jak wyżej. W pierwszym sezonie doskonały zmiennik na prawej obronie, w poprzednim już zawodnił. Jednak nie został zwolniony z klubu. Cztery miesiące temu zdążył dogadać się z klubem ligi regionalnej, Premia i teraz tam będzie sobie kopał piłkę.

 

 

Podsumowanie:

Ja wiem, że z tymi transferami szału nie ma, ale sytuacja finansowa klubu jest kiepska. Fundusz płac został podniesiony o jakiś promil, dlatego ściągnąłem to co mogłem.

Odnośnik do komentarza

Pełna kadra na sezon 2012/2013

 

 

Bramkarze:

Jakub Chrostowski (21 lat, Polak)

Rafa Leva (31 lat, Hiszpan)

 

Obrońcy:

Alex (25 lata, Hiszpan)

Guzman (28 lat, Urugwajczyk z hiszpańskim paszportem)

Ruben Salvador (28 lat, Hiszpan)

Jan Krupa (22 lata, Czech)

Kamil Wenger (21 lat, Polak)

Mateusz Soprych (20 lat, Polak)

Diego Suarez (29 lat, Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem)

Rene Kocan (24 lata, Słowak)

 

Pomocnicy:

Kevin Nakache (24 lata, Francuz)

Kevin (20 lat, Hiszpan)

Patryk Kuzma (18 lat, Polak)

Francisco Aristiguieta (24 lata, Wenezuelczyk z hiszpańskim paszportem)

Ramon Gatell (27 lat, Hiszpan)

Emiliano Ponti (23 lata, Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem)

Jose (23 lata, Hiszpan)

Dani Carrillo (23 lata, Hiszpan)

Eugenio Mariotti (19 lat, Włoch z niemieckim paszportem)

 

Napastnicy

Oscar Gonzalez (17 lat, Hiszpan)

Moha (20 lat, Algierczyk z hiszpańskim paszportem)

Daniel Linares (20 lat, Arentyńczyk z hiszpańskim paszportem)

 

 

 

 

Mecze towarzyskie:

 

C.D. Masnou – C.E. Europa 0:7 (Aristiguieta x2, Gonzalez x2, Gatell x2, Mariotti)

C.E. Europa – Mallorca ‘B’ 2:1 (Jose, Gonzalez)

C.F. Montanesa - C.E. Europa 0:2 (Gonzalez x2)

C.E. Europa – Espanyol Barcelona 0:2

C.E. Europa – Atletico Baleares 2:2 (Wenger, Nakache)

C.E. Europa – Castilla 1:2 (Wenger)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...