Skocz do zawartości

Waka Waka


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

@ Fenomen - szczerze mówiąc przy doborze klubu kierowałem się torem myślenia Profesora i jego WDT... Bułgaria jednak nie do końca podpasowała mi, a chciałem coś w "podobnych" klimatach

 

Jak widzieliście, musieliśmy powtórzyć trzy ostatnie spotkania. Szkoda, bowiem graliśmy w nich dobrze i uzyskaliśmy korzystne rezultaty, co trudno będzie powtórzyć. Uznałem jednak, że co będzie, to będzie.

 

[3] SKWICz – [5] Połock

1:3

[Andrey Kukharenok 77’ – Maxim Kotovich 22’ 69’, Yuriy Aleschenko 81’]

Mom: Maxim Kotovich „8.9”

 

Był to eksperymentalny mecz, w którym po raz pierwszy zdecydowałem się wystawić Kotovicha w linii ataku. Do tej pory, mimo iż grał na pozycji prawoskrzydłowego, był najlepszym strzelcem drużyny, dlatego postanowiłem go sprawdzić. Jak się okazało, trafiłem z tym w dziesiątkę, co zaowocowało dwoma trafieniami i pewnej wygranej z ekipą sklasyfikowaną wyżej od nas w tabeli.

 

[4] Połock – [1] Biełkard

4:2

[Yuriy Chumakov 25’ 36’ 85’, Yuriy Aleschenko 30’ – Igor German 83’ 88’]

Mom: Yuriy Chumakov “9.6”

 

Myślę, że nikt nie spodziewał się takiego wyniku, nie mówiąc już o naszej wygranej. Świetnie spisał się młody Chumakov, który godnie zastąpił będącego na zgrupowaniu Kotovicha. Co prawda w końcówce piłkarze zafundowali nam niezłą strzelaninę, ale jak na 3:1 bramkę zdobyli goście, to miałem pewien dylemat. Już nie raz w końcówce, nawet przy takim wyniku traciło się punkty. Całe szczęście, że zdołaliśmy wygrać!

 

[9] FK Smorgonie – [3] Połock

0:0

Mom: Yaroslav Komaritskiy „7.5”

 

Nie wiem, nie rozumiem dlaczego wyszedł nam dzisiaj tak słaby mecz. Wśród wszystkich powtórzonych spotkań, właśnie to powinno być najłatwiejsze, a tymczasem musimy podzielić się punktami. Z drugiej strony dobre i to, bo równie dobrze mogliśmy minimalnie, ale przegrać.

Odnośnik do komentarza

Ponowne Crashe zmusiły mnie do rozegrania dwóch tygodni na urlopie. Udało się, ale powtórka (niezależna ode mnie) spotkania z FK Smorgonie i pierwszy pojedynek trzeciej rundy Białorusi musiałem opuścić…

 

[9] FK Smorgonie – [3] Połock

2:1

[Dmitriy Verstak 21’, Dmitriy Kevra 88’ – Roman Kras’ko 66’]

Mom: Aliaksandr Savinov „7.5”

 

Połock - FK Homel

0:1

[Dmitriy Platonov 75’]

Mom: Nikalay Kashevskiy “8.1”

 

O ile porażka w lidze była brana pod uwagę, tak wynik z Homelem jest iści satysfakcjonujący. O ile gra pozwoli, rozegram rewanż już na własną rękę, gdzie powalczę o odrobienie strat.

Odnośnik do komentarza

18.09.10

 

Przed nami dwudziesta druga kolejka ligowych zmagań. Do lidera obecnie tracimy jedynie pięć punktów, co wydaje się być całkiem realne do nadrobienia. Dzisiaj zagramy na wyjeździe z Verasem, dwunastą siłą z tabeli i właśnie tu mamy rozpocząć marsz po awans.

 

Skład:

A. Poge, I. Tkachyuk, R. Kras’ko, P. Grechishko, Y. Komaritskiy, A. Savinov, D. Ignatenko, M. Kotovich, A. Afonasenko, A. Sikora, D. Zhdanok

 

Pierwsze minuty mogły napawać optymizmem. Ciągłe ataki ze strony mojego zespołu nie przynosiły jednak rezultatu w postaci bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, co potwierdziło się już kolejny raz w tym sezonie. Chwilę potem gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, po której wyszli na prowadzenie za sprawą Shumeiki. Dopiero po chwili akcję wyrównującą wynik spotkania przeprowadził Sikora. Kwadrans przed końcem spotkania Prokopchik uderzy nie do obrony z okolic dwudziestego metra. Była to pierwsza bramka tego zawodnika dla klubu, ale może się ona okazać niezwykle ważna. Ten mecz pokazał, jak wiele zależy od dyspozycji Kotovicha. Nasza gwiazda nie miała dzisiaj dobrego dnia, co przełożyło się na wynik zespołu. Przegrywamy w ważnym momencie…

 

Pierszaja Liha [22/30]

Stadion: Urożaj w Nieświeżu

Widzów: 227

[12] Veras – [4] Połock

2:1

[Denis Shumeiko 13’, Yuriy Prokopchik 77’ – Alexey Sikora 35’]

Mom: Vitali Shuhanau „8.2”

Odnośnik do komentarza

22.09.10

 

Ten wieczór będzie wielki sprawdzianem, a jednocześnie wyzwaniem. Jeśli dziś przegramy, to o awansie możemy raczej zapomnieć. Domowy pojedynek ze Sławią Mozyrz, która obecnie jest oczko wyżej od nas w tabeli, to mecz za przysłowiowe sześć punktów. Musimy, po prostu musimy wygrać!

 

Skład:

A. Poge, M. Gorohovskiy, R. Kras’ko, P. Grechishko, Y. Komaritskiy, I. Khorbin, F. Dementiev, M. Kotovich, A. Afonasenko, Y. Chumakov, A. Sikora

 

Pierwsza odsłona nie przyniosła ani zmiany rezultatu, ani jakichkolwiek emocji. W przerwie weszli: Slaboshevich za Kras’ko, a Ignatenko za Khorbina. Dopiero chwile po wznowieniu spotkania coś zaczęło się dziać. W szatni zwróciłem uwagę na wartość dzisiejszych punktów, co wziął sobie do serca Kotovich. Ten jak z procy wystrzelił z rajdem prawą flanką, dograł do Chumakova, który na pełnym biegu z dwudziestu pięciu metrów posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Kilka minut później nasz młody snajper po raz drugi pokonuje bramkarza przyjezdnych. Dwie bramki różnicy dają nam już pewien komfort psychiczny. Niestety, nie na długo. W szybkiej odpowiedzi pokazał Sukhoveev. Rywale z minuty na minutę tworzyli groźniejsze ataki, aż w końcu dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu spotkania wyrównali. Okazało się, że musieliśmy dokonać podziału punktów, co było dla nas bardzo złym rozwiązaniem…

 

Pierszaja Liha [23/30]

Stadion: Spartak w Połocku

Widzów: 4110

[4] Połock – [3] Sławia Mozyrz

2:2

[Yuriy Chumakov 52’ 56’ – Maxim Sukhoveev 59’, Mikhail Torop 81’]

Mom: Yuriy Chumakov “8.8”

Odnośnik do komentarza

25.09.10

 

Nasza sytuacja stała się mocno podbramkowa. Do miejsca gwarantującego awans tracimy w tym momencie 10 punktów, a do barażowego pięć. Dzisiaj jednak stajemy przed szansą wygranej, bowiem naszym rywalem będzie Wierdycz Rzeczyca – jedenasta w tabeli drużyna, z którą… przegraliśmy pierwszy mecz w stosunku 0:1. Musimy wziąć odwet!

 

Skład:

A. Poge, M. Gorohovskiy, R. Kras’ko, P. Grechishko, Y. Komaritskiy, I. Khorbin, F. Dementiev, M. Kotovich, A. Afonasenko, Y. Chumakov, D. Ignatenko

 

Początek meczu był niemrawy, jednak później wszystko się rozkręciło. Kilka nieudanych prób, aż wreszcie zablokowane uderzenie Ignatenki dobija Chumakov i możemy cieszyć się z objęcia prowadzenia. Niestety, tuż przez przerwą rywale nadrabiają straty i do szatni schodzimy z remisem na karku. Zaraz po wznowieniu spotkania cudownym refleksem popisał się Poge, czym uchronił nas od utraty bramki. Na ostatni kwadrans w miejscu pary napastników pojawili się Sikora ze Zhdanokiem. Dzisiejszy remis niemal na pewno oznacza, że jeszcze przez rok będziemy grać na zapleczu białoruskiej Ekstraklasy…

 

Pierszaja Liha [24/30]

Stadion: Stadion Centralny w Rzeczycy

Widzów: 1668

[11] Wiedrycz Rzeczyca – [4] Połock

1:1

[Dmitriy Petrov 45’ – Yuriy Chumakov 33’]

Mom: Dmitriy Petrov „7.9”

Odnośnik do komentarza

29.09.10

 

Jak zapewne czytaliście, nie było mi dane kierować zespołem w pierwszym meczu trzeciej rundy Pucharu Białorusi, gdzie naszym rywalem jest Homel. Wtedy też, Połock przegrał 1:0 na własnym obiekcie, a dziś przystępuje do rewanżu. Jest dość spora szansa na nadrobienie zaległości i mimo tego, że mecz odbędzie się na stadionie rywala, znalazło się kilka pozytywnych opinii na temat naszych notowań.

 

Skład:

A. Poge, M. Gorohovskiy, R. Kras’ko, P. Grechishko, Y. Komaritskiy, I. Khorbin, F. Dementiev, M. Kotovich, A. Afonasenko, Y. Chumakov, D. Ignatenko

 

Niestety, ale już w pierwszej minucie spotkania tracimy bramkę, której autorem został Kuzmenok. To skutecznie oddala nasze szansę na uzyskanie korzystnego wyniku w tym pojedynku. Po koniec pierwszej odsłony sędzia popełnia błąd. Podczas akcji brutalny wślizg na Chumakovie powoduje u naszego napastnika kontuzję, tymczasem arbiter nawet nie zatrzymał gry. Fuck, a mielibyśmy karnego… W miejsce młodego snajpera wprowadzam Savinova. Oprócz niego, obolałego Dementieva zmienia Bushunov. Po wznowieniu gry mocno przycisnęliśmy. Brakowało jednak wykończenia i nasze próby szły na marne. Koniec meczu i po ambitnej walce musimy uznać wyższość rywali. Jednocześnie odpadamy z rywalizacji…

 

Kubka Belarusi, 3. Runda [2/2]

Stadion: Stadion Centralny w Homelu

Widzów: 5106

FK Homel – Połock

1:0

[igor Kuzmenok 1’]

Mom: Igor Kuzmenok „7.7”

 

Sytuacja kadrowa po ostatnim spotkaniu jest bardzo zła. Yuriy Aleschenko wróci do nas za około pięć miesięcy, gdyż ma złamaną kość śródstopia. Pavel Kosinets – zerwany mięsień łydki i do gry zdolny będzie za trzy miesiące, Vladimir Kruglov to samo, tylko że wróci za 4 miesiące, Yuriy Chumakov w ostatnim meczu złamał nadgarstek i powróci za 2 miesiące, a Dementiev ze skręconą kostką powróci za również dwa miesiące. Wszyscy oprócz Dementieva są ofensywnymi piłkarzami, którzy stanowili o sile w tym sezonie. Może być problem…

 

1.10.10

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: 13 - Maxim Kotovich

Najlepszy asystent: 8 - Yuriy Aleschenko

Zawodnik meczu: 4 - 2 zawodników

Żółte kartki: 6 - Maxim Kotovich

Czerwone kartki: 1 - Maxim Gorohovskiy

Średnia ocena: 7.30 - Maxim Kotovich

Pierszaja Liga: 4. miejsce [37 pkt]

Kubka Belarusi: 3 runda & Homel

Stan konta: 13,54 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Chelsea Londyn [+0] Aston Villa Birmingham

Argentyna: Estudiantes (LP) [+1] Indepediente

Białoruś: Szachtior Soligorsk [+2] BATE Borysów

Bułgaria: Levski Sofia [+1] Czernomorec Burgas

Chorwacja: Lokomotiva Zagrzeb [+2] HNK Cibalia

Czechy: Sparta Praga [+0] FK Mlada Boleslav

Finlandia: JJK Jyvaskyla [+6] TPS Turku

Francja: OGC Nicea [+0] PSG

Hiszpania: FC Barcelona [+0] Sevilla FC

Meksyk: Cruz Azul [+2] Tigres

Niemcy: Werder Brema [+2] Bayern Monachium

Polska: Lech Poznań [+0] Legia Warszawa

Rosja: Zenit Sankt-Petersburg [+5] Rubin Kazań

Serbia: FK Smederevo [+3] BSK Borca

Włochy: AC Milan [+1] Inter Mediolan

 

Transfery na świecie:

 

Wrzesień:

  • Fabio [Cruzeiro -> Sao Paulo] 6 mln €
  • Nelson Saavedra [Desportes Cobreloa -> Otelul Galati] 3,2 mln €
  • Benoit Lesoimier [stade Brest -> AJ Auxerre] 2,7 mln €

Odnośnik do komentarza

2.10.10

 

Październik otwieramy teoretycznie łatwym spotkaniem z Horodziejem. Mówię teoretycznie, bowiem raz, że nasza kadra w ofensywie jest mocno poszarpana, a po drugie, rywale nie są już tą samą ekipą do bicia. Ostatnio nawet zapisali na swoim koncie kilka zwycięstw i mają jeszcze nadzieję na uniknięcie spadku. My musimy to wygrać, za wszelką cenę…

 

Skład:

A. Poge, I. Tkachyuk, A. Slaboshevich, P. Grechishko, M. Oleinikov, M. Zaytsev, V. Bushunov, M. Kotovich, A. Savinov, A. Sikora, D. Ignatenko

 

W czterdziestej minucie rywale zdobyli pierwszą bramkę. Obraz nędznej postawy moich podopiecznych spowodował, że przy tym trafieniu wstałem i zacząłem strzelcowi bić brawo. Niesamowicie zdenerwowany, okazałem co myślę w szatni. Latało wszystko, co dało się kopnąć. Byłem tak mocno zdesperowany, że nie zważałem na swoje, dość haniebne czyny. Mandrik za Kotovicha, a Afonasenko za Bushunova. Przegrywamy!

 

Pierszaja Liha [25/30]

Stadion: Spartak w Połocku

Widzów: 3643

[4] Połock – [16] Horodziej

0:1

[Mikhail Makovskiy 40’]

Mom: Vladimir Sorochinskiy „7.4”

Odnośnik do komentarza

16.10.10

 

Do końca sezonu pozostało pięć spotkań. Jeśli popatrzyć na zajmowane przez kluby pozycje, to mamy jeszcze dwa łatwe i trzy bardzo trudne mecze. Z drugiej strony widząc obecną formę określiłbym wszystkie pojedynki jako mega ciężkie. Do tego sześć punktów straty do pozycji gwarantującej udział w barażach... Na dodatek listę kontuzjowanych poszerzyli Komaritskiy i Oleinikov, a więc oboje z lewej flanki defensywnej. Przed nami jednak mecz ze Słuckiem, który powinniśmy wygrać. Jeśli tylko zagramy odważnie w ofensywie, będziemy mogli cieszyć się z kompletu punktów, które w tym momencie są już na wagę złota.

 

Skład:

A. Poge, I. Khorbin, R. Kras'ko, P. Grechishko, I. Tkachyuk, M. Kotovich, D. Ignatenko, A. Savinov, A. Afonasenko, A. Sikora, D. Zhdanok

 

Potrzebujemy wygranej, nawet skromnej, by zawodnicy uwierzyli ponownie w swoje umiejętności. Wiem, że potrafią grać, ale jakoś tego nie chcą ostatnio udowadniać. W tym meczu pech się nadal nas trzymał. Kilkukrotne trafienie w szkielet świątyni przyjezdnych mogło zdeprymować przed dalszym działaniem. Piłkarze jednak walczyli zawzięcie, co zawocowało trafienie Sikory w okolicach trzydziestej minuty spotkania. Chwilę później naszą radość zaburzyło trafienie gości, którzy jednak chwilę później znów musieli wyjmować futbolówkę z bramki, tym razem bramkę zdobył Zhdanok. Widziałem chęci, ale brakowało jakby wiary w to, co robi się na codzień. Po zmianie stron w miejscu obolałego Khorbina pojawia się Tsitsarev. W 65. minucie jeden z rywali brutalnie zaatakował Kotovicha i nasz najlepszy zawodnik opuścił murawę na noszach. Jeszcze tego brakowało... Jego miejsce zajął Tatarnikov. Szczerze mówiąc już nie obchodziło mnie to, co dzieje się na murawie. Ze zniecierpliwieniem oczekiwałem wieści ze szpitala, gdzie zawieziono Maxima. Tymczasem kwadrans przed końcem rywale zdołali wyrównać.

 

Pierszaja Liha [26/30]

stadion: Spartak w Połocku

widzów: 3633

[4] Połock - [15] Słuck

2:2

[Alexey Sikora 30', Dmitriy Zhdanok 35' - Smitriy Gavrilovich 33', Khalid Zarmaev 75']

mom: Aliaksandr Afonasenko "8.2"

 

Maxim Kotovich - uraz łokcia i przerwa około trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza

23.10.10

 

Kiepska forma w końcówce sezonu, po ostatniej kolejce zepchnęła nas na piątą lokatę. Szansa na sukces jest już tylko matematyczna, bowiem do odrobienia jest osiem punktów i to do drugiego miejsca… Dodatkiem do tego jest dzisiejszy mecz z Pińskiem, który znajduje się jedynie oczko za nami i ma wielką ochotę na wygraną. Spotkania z sąsiadami zawsze elektryzują i mówi się o nich, że warte są sześciu punktów. Nasza różnica wynosi jeden punkt, a w wypadku porażki możemy stoczyć się o trzy lokaty. Jest więc o co powalczyć…

 

Skład:

A. Poge, M. Gorohovskiy, R. Kras’ko, K. Subbotin, I. Tsitsarev, D. Ignatenko, I. Khorbin, M. Zaytsev, A. Afonasenko, A. Savinov, A. Sikora

 

Od początku spotkania mieliśmy dość znaczną przewagę, ale długo nie mogło się to przełożyć na gole. Widać było brak podstawowych snajperów i zdałem sobie sprawę, że jeśli nie będzie jakiegoś przypadku, to bramki nie zdobędziemy. Po trzydziestu minutach taki się zdarzył, za co serdecznie dziękuję. Lewą flanką popędził z piłką Afonasenko i dośrodkował na przedpole. Tutaj wbiegał Sikora i huknął jak z armaty. Strzał był na tyle niecelny, że leciał na aut, ale przez przypadek na linii kopnięcia znalazł się Savinov. Futbolówka odbiła się od jego boku, co zmyliło bramkarza, a że uderzenie było na tyle mocne, to wleciało do bramki. Szczęścia nieprzeciętne, ale przynajmniej na naszą korzyść. Teraz musieliśmy odczekać/przeżyć szalone ataki Pińska. Tuż przed przerwą Zanemonets znalazł sposób na naszą defensywę i wyrównał stan gry. Po zmianie stron Mandrik wszedł za Sikorę. O dziwo, w 52. minucie dobrym uderzeniem zabłysnął Afonasenko i przywrócił nam prowadzenie. Nie ukrywam, że bardziej od radości mnie to zaskoczyło. Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że w tym sezonie jesteśmy jeszcze w stanie coś z siebie wydobyć. Dziesięć minut przed końcem Volkov zdołał wyrównać. A sekundy później ponownie bramkę zdobył Zanemonets. k***a mać…

 

Pierszaja Liha [27/30]

Stadion: Wolna w Pińsku

Widzów: 2302

[6] Pińsk – [5] Połock

3:2

[igor Zanemonets 44’ 83’, Roman Volkov 80’ – Aliaksandr Savinov 32’, Aliaksandr Afonasenko 52’]

Mom: Igor Zanemonets „9.2”

Odnośnik do komentarza

30.10.10

 

Trzecia kolejka od końca, to niezwykle ciężki dla nas pojedynek z Partizanem Mińsk. W poprzednim rozdaniu zespół ten pokonał ekipę Biełkardu aż 6:0, co robi wrażenie. Przed nami widmo kolejnej porażki i spadku o kolejne pozycje. W tym momencie nie mamy już o co walczyć, ale przynajmniej moglibyśmy honorowo zakończyć ten sezon.

 

Skład:

A. Poge, I. Khorbin, R. Kras’ko, P. Grechishko, I. Tkachyuk, V. Bushunov, D. Ignatenko, A. Savinov, A. Afonasenko, A. Sikora, D. Zhdanok

 

Już w dziewiątej minucie dostajemy pierwszy cios. Trzeba jednak przyznać, że trafienie Yuzvovicha od poprzeczki można śmiało nazwać bramką stadionów świata. Po kolejnych trzydziestu minutach, błąd popełnia Poge i przepuszcza pod ręką teoretycznie lekkie uderzenie zza pola karnego, co daje dwie bramki przewagi graczom Partizanu. Pod sam koniec nadzieję przywrócił jeszcze gol z dystansu zdobyty przez Sikorę. Po godzinie spotkania Ignatenko fauluje w naszym polu karnym i po chwili rywale prowadzą już 3:1. Chwilę później było 4:1. Byliśmy totalnie bezradni… Nie tak wyobrażaliśmy sobie koniec tego sezonu.

 

Pierszaja Liha [28/30]

Stadion: Traktor w Mińsku

Widzów: 1957

[6] Partizan Mińsk – [7] Połock

4:1

[Dmitriy Yuzvovich 9’ 66’, Vitaly Taraschik 37’, Siarhey Kovalchuk 63’(k) – Alexey Sikora 45’]

Mom: Dmitriy Yuzvovich „8.8”

 

1.11.10

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: 13 - Maxim Kotovich

Najlepszy asystent: 10 - Aliaksandr Afonasenko

Zawodnik meczu: 4 - 2 zawodników

Żółte kartki: 6 - Maxim Kotovich

Czerwone kartki: 1 - Maxim Gorohovskiy

Średnia ocena: 7.26 - Maxim Kotovich

Pierszaja Liga: 7. miejsce [38 pkt]

Kubka Belarusi: 3 runda & Homel

Stan konta: 4,79 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Chelsea Londyn [+2] Tottenham Hotspur

Argentyna: Indepediente [+1] River

Białoruś: BATE Borysów [+1] Szachtior Soligorsk

Bułgaria: Levski Sofia [+3] CSKA Sofia

Chorwacja: Lokomotiva Zagrzeb [+3] NK Osijek

Czechy: FK Mlada Boleslav [+3] Sparta Praga

Finlandia: JJK Jyvaskyla (M) [+6] TPS Turku

Francja: Olimpique Lyon [+0] AS Nancy

Hiszpania: FC Barcelona [+0] Sevilla FC

Meksyk: Cruz Azul [+2] Tigres

Niemcy: Bayern Monachium [+1] Werder Brema

Polska: Legia Warszawa [+0] Polonia Warszawa

Rosja: Zenit Sankt-Petersburg [+3] Spartak Moskwa

Serbia: Crvena Zvezda Belgrad [+2] Vojvodina Nowy Sad

Włochy: AC Milan [+4] Lazio Rzym

 

Transfery na świecie:

 

Październik:

  • Ifeanny Emeghara [Haras El-Hodud -> Etoile du Sahel] 1,4 mln €
  • William Remy [RC Lens -> OGC Nicea] 1,1 mln €
  • Stalin Motta [Atletico Nacional -> Libertad] 625 tys €

Odnośnik do komentarza

3.11.10

 

Jedna porażka przy wygranych drużyn będących za nami w tabeli i z siódmej pozycji staczamy się na dwunastą… Jedynym pozytywem w tej chwili dla nas jest to, że nie możemy już spaść z ligi. Przed ostatni mecz w sezonie rozegramy z DSK Homel, które miało również ciężką przeprawę w drugiej części sezonu. Z najlepszej defensywy zrobiła się średnia ekipa i znalazła się na dziesiątym miejscu. Powalczymy o remis?

 

Skład:

A. Poge, I. Tkachyuk, R. Kras’ko, P. Grechishko, M. Oleinikov, M. Zaytsev, I. Khorbin, M. Gorohovskiy, A. Afonasenko, A. Savinov, A. Sikora

 

Mecz ten był bardzo zacięty, a sędzia miał pełne ręce roboty. Sypały się, ale nie bramki, tylko żółte kartoniki. Co prawda w pierwszej odsłonie zdobyliśmy gola, ale sędzia go nie uznał, gdyż dopatrzył się faulu Afonasenki na jednym z defensorów przy walce o piłkę. Zaraz po wznowieniu spotkania świetny rajd prawym skrzydłem wykonał Savinov, który na wysokości pola karnego dograł do wychodzącego na pozycję sam na sam Sikory. Ten dołożył jedynie nogę, co dało nam prowadzenie. Dziesięć minut później dokonałem dwóch roszad. Miejsce kontuzjowanego Oleinikova zajął Tsitsarev, a zamiast Gorohovskiyego wszedł powracający po kontuzji Kotovich. Normalnie stał się cud! W kadrze meczowej pojawił się Kotovich i będąc w fatalnej dyspozycji potrafimy wygrać mecz! W samej końcówce napastnik rywali Udodov ujrzał jeszcze czerwony kartonik za brzydkie wejście w Kras’ko.

 

Pierszaja Liha [29/30]

Stadion: Spartak w Połocku

Widzów: 3720

[7] Połock – [10] DSK Homel

1:0

[Alexey Sikora 47’]

Mom: Pavel Grechishko „7.6”

Odnośnik do komentarza

7.11.10

 

Pierwszy sezon za sterami Połocka zakończymy spotkaniem wyjazdowym z ekipą Rudzieńska. Przeciwnicy to trzynasty w tabeli klub, który ma już zapewniony byt na kolejny sezon na tym szczeblu ligowym. My zaś, możemy się jeszcze przedostać na maksymalnie piąte miejsce, ale równie dobrze możemy spaść na dziesiątą lokatę. Jest więc o co powalczyć, tym bardziej, że ostatnio coś drgnęło w naszej grze i zdołaliśmy wygrać. Chciałbym godnie zakończyć ten rok…

 

Skład:

A. Poge, I. Khorbin, R. Kras’ko, P. Grechishko, I. Tkachyuk, V. Bushunov, D. Ignatenko, A. Savinov, A. Afonasenko, M. Kotovich, D. Zhdanok

 

Wszystko wskazywało na to, że nie będzie nam dane cieszyć się ze zwycięstwa w ostatnim spotkaniu w sezonie. W pierwszej części meczu to rywale zdobyli bramkę i postawili nas pod ścianą. Do tego Zhdanok jest jakimś piłkarskim idiotą, bo zamiast podawać w dogodnych sytuacjach, czy też nawet strzelać, on woli kiwać się … z własnymi nogami i tracić futbolówkę. Po przerwie jego miejsce zajął Sikora. Dwie minuty po wznowieniu rywale trafiają po raz drugi i mogliśmy już na dobre zapomnieć o korzystnym rezultacie tego wieczoru. W 58. minucie bramkę kontaktową zdobył Kotovich. Komu jak komu, ale jemu to należało się najbardziej. Moi podopieczni robili jednak wszystko, by tego spotkania nie wygrać. Pudłowanie z dogodnych pozycji stało się nagminne i mocno irytujące. Koniec końców przegrywamy…

 

Pierszaja Liha [30/30]

Stadion: Stadion Miejski w Maryjnej Górce

Widzów: 1500

[13] Rudzieńsk – [6] Połock

2:1

[sergey Shalimo 17’, Mikhail Shutskiy 47’ – Maxim kotovich 58’]

Mom: Dimitriy Tolkachev „7.5”

Odnośnik do komentarza

Sezon w naszym wykonaniu dobiegł końca. Zdania, co do końcowych lokat są podzielone, ale głównie to moja opinia powinna się liczyć. Osobiście uważam, że jak na zespół mający walczyć o utrzymanie spisaliśmy się nieźle. Ósme miejsce z bilansem spotkań 11/8/11, bilansem bramek 55/45 i 41 punktami jest wynikiem zadowalającym. Co prawda w pewnym momencie tego sezonu znaleźliśmy się nawet na szczycie tabeli, ale dwukrotna obniżka formy spowodowała, że skończyliśmy w środku stawki. Szczerze mówiąc, gdyby nie końcówka, moglibyśmy pokusić o sprawienie sensacji i znaleźć się na miejscu premiowanym barażami. Tak się jednak nie stało. Co było tego przyczyną? Z jednej strony na pewno kontuzje czołowych zawodników, co uniemożliwiło mi wystawianie najsilniejszego składu. Po drugie, zawodnicy nie byli przyzwyczajeni do takiego natłoku spotkań i z reguły po konfrontacji w Pucharze Białorusi długo dochodzili do siebie. Ważnym aspektem była też obecność Kotovicha, który z młodej gwiazdy stał się liderem zespołu, ale o statystykach indywidualnych za chwilę. Fakt faktem, że bez niego zespół nie potrafił sobie poradzić spowodował, że częste absencję powodowane powołaniem do młodzieżowej kadry narodowej kończyły się słabszym występem zespołu. Ogólnie przez większą część sezonu mieliśmy też spory problem ze skutecznością. Jedynie kilku zawodników z ofensywy zapisało się in plus, niestety większość na minus… Jeśli chodzi o Puchar Białorusi, to jestem zadowolony z występów. Nasza droga nie była łatwa i w końcu musieliśmy uznać wyższość faworyzowanego Homelu. Za rok postaramy się o więcej.

 

Jeśli chodzi o statystyki ligowe, to wygrała ją Sławia Mozyrz [56 pkt] z przewagą trzech punktów nad SKWICz-em. Zespół ten rzutem na taśmę przedarł się do czołówki, głównie dzięki fenomenalnej serii zwycięstw. W samej końcówce spadek formy dopadł zawodników Biełkardu, którzy zakończyli rywalizację na trzeciej lokacie, a przecież przez większość sezonu znajdowali się na fotelu lidera. Przed nami zawody ukończyli jeszcze: Chimik Swietłogorsk, Partizan Mińsk, FK Smorgonie i Veras. Natomiast na dnie znalazła się drużyna Słucka [26 pkt], a tuż przed nią Horodziej [29]. Jedynie lepszy bilans bezpośrednich spotkań uratował zespół Granitu.

 

Najwięcej wygranych: 16 – Sławia Mozyrz

Najmniej wygranych: 6 – Słuck

Najmniej porażek: 5 – SKWICz

Najwięcej porażek: 17 – Granit

Najwięcej strzelonych bramek: 62 – Sławia Mozyrz

Najmniej strzelonych bramek: 26 – Granit

Najmniej straconych bramek: 32 – Partizan Mińsk, DSK Homel

Najwięcej straconych bramek: 62 – Horodziej

Najlepszy bilans bramek: +21 – SKWICz

Najgorszy bilans bramek: -31 – Horodziej

 

Statystyki zawodników w lidze:

 

Najwięcej bramek: 23 – Maxim Sukhoveev (Sławia Mozyrz)

Najwięcej asyst: 12 – Iliya Trachinskiy (Baranowicze)

Najwięcej żółtych kartek: 13 – Addo (Chimik Swietłogorsk)

Najwięcej czerwonych kartek: 2 – Adrey Lutsevich (Pińsk), Maxim Gukailo (Biełkard)

Najwięcej mom: 7 – Maxim Sukhoveev (Sławia Mozyrz)

Celność podań: 84% - Alexandr Dikovitskiy (Pińsk), Sergey Kiturko (Biełkard), DMITRIY IGNATENKO (Połock)

Ilość wślizgów na mecz: 4.63 – Alexey Gaponov (Horodziej)

Ilość dryblingów na mecz: 2.94 – YURIY ALESCHENKO (Połock)

Celne strzały: 63% - ROMAN KRAS’KO (Połock)

Pokonana odległość: 310,2 km – Vladimir Karasev (Biełkard)

Pokonana odległość na mecz: 11,8 km – Dmitriy Komzolov (Słuck)

Średnia ilość minut na bramkę: 62 minuty – YURIY CHUMAKOV (Połock)

Średnia ocena: 7.38 – Maxim Sukhoveev (Sławia Mozyrz)

Odnośnik do komentarza

Kiedy sezon dobiega końca, zawodnicy udają się na zasłużone urlopy. Takim osobom jak ja pozostaje jeszcze wiele pracy. Przede wszystkim, trzeba podsumować miniony rok, wyciągnąć wnioski i zaplanować pracę na najbliższy okres czasu. No właśnie, podsumowanie poszczególnych zawodników może być trudne. Wciąż jeszcze jestem zdenerwowany na postawę w ostatnich spotkaniach, ale w tym wypadku trzeba obiektywnie patrzyć przez pryzmat całego sezonu. Każdy zawodnik z osobna musi zostać poddany analizie poczynań i ocenie końcowej, która zakwalifikuje go do kadry na następny rok, bądź nie…

 

Alexey Poge (33l./Białoruś/-) – [30/41/8/0/0/0/6.77]

Evgeniy Kostyukevich (20l./Białoruś/-) – [5/7/1/0/0/0/6.30]

Igor Dovgyallo (25l./Białoruś/-) – [-]

Andrey Lyubchenko (24l./Białoruś/-) – [-]

 

Wśród golkiperów zdecydowanie wyróżniał się jeden. Poge był bramkarzem numer jeden, niekwestionowanym liderem tej formacji w zespole. To jemu dziękowaliśmy po wspaniałych interwencjach w rzutach karnych i odprawieniu Witebska w Pucharze Białorusi. To on chronił naszej świątyni często w akrobatyczny sposób, za co zyskał wielka sympatię kibiców. Rezerwowym był sprowadzony przeze mnie Evgeniy. Młody zawodnik na razie musiał się ograć i mimo wielkiego talentu, jakim obdarzyli go dziennikarze, nie jestem z niego do końca zadowolony. Bronił dobrze, ale niemal w każdym spotkaniu zdarzyło mu się wpuścić szmatę. Jest jednak młody… Pozostała dwójka nie zagrała nawet minuty.

Prognoza: Przed przyszłym sezonem trzeba pozbyć się najsłabszego ogniwa, by zredukować angaż do jedynie trzech pensji.

 

Ivan Tkachyuk (26l./Białoruś/-) – [22/0/2/0/3/0/6.95]

Ilija Tsitsarev (23l./Białoruś/-) – [4/1/1/1/0/0/6.68]

Maxim Oleinikov (25l./Białoruś/-) – [3/0/0/0/1/0/7.07]

Artur Slaboshevich (21l./Białoruś/-) – [8/0/1/0/0/0/6.68]

Kirill Subbotin (21l./Białoruś/-) – [1/0/0/0/0/0/6.40]

Roman Kras’ko (25l./Białoruś/-) – [33/7/0/4/3/0/7.10]

Vladislav Bushunov (24l./Białoruś/-) – [11/0/0/0/0/0/6.61]

Yaroslav Komaritskiy (26l./Białoruś/-) – [22/0/1/0/2/0/6.86]

Pavel Grechishko (21l./Białoruś/-) – [27/0/5/4/2/0/7.07]

Maxim Gorohovskiy (30l./Białoruś/-) – [14/0/0/1/6/1/6.72]

 

Teoretycznie do całej formacji powinienem mieć zastrzeżenia. Defensywa nie pokazywała się z dobrej strony przez większą część sezonu. Jeśli chodzi o indywidualnie wyróżnienia, to zasługuje na nie kilku zawodników. Przede wszystkim Kras’ko, który był królem zagrań głową podczas stałych fragmentów gry. Siedem bramek w sezonie zdobytych przez środkowego obrońcę może szokować. Dobrze pokazywał się na boku defensywy Tkachyuk, który nawet wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Pozytywne słowa kierować trzeba jeszcze do Grechishko, który mimo młodego wieku, dzielnie wtórował Kras’ko na środku formacji obronnej.

Prognoza: Zdecydowanie formacja do przewietrzenia. Trzeba pozbyć się zarmozjadów, którzy uważają się za piłkarzy, a nimi nie są: Bushunov i Subbotin. Pozostali w miarę mogą czuć się bezpiecznie.

 

Ivan Khorbin (29l./Białoruś/-) – [31/2/2/0/2/0/6.89]

Fedor Dementiev (20l./Białoruś/-) – [20/3/2/0/5/0/6.93]

Maxim Zaytsev (22l./Białoruś/-) – [4/0/1/0/2/0/6.53]

Vitaliy Vasiliev (19l./Białoruś/-) – [-]

Maxim Kotovich (18l./Białoruś/-) – [30/14/4/4/6/0/7.24]

Aliaksandr Savinov (25l./Białoruś/-) – [27/6/9/2/3/0/6.93]

Vadim Mandrik (19l./Białoruś/-) – [5/0/1/0/0/0/6.66]

Pavel Korbut (21l./Białoruś/-) – [1/0/0/0/0/0/6.80]

Aliaksandr Afonasenko (30l./Białoruś/1/0a) – [33/2/10/2/5/0/6.91]

Pavel Kosinets (21l./Białoruś/-) – [3/0/0/0/0/0/6.80]

 

Formacja mająca w swoich szeregach najlepszego zawodnika drużyny. Mowa oczywiście o Maximie Kotovichu, który jak już wspomniałem miał być jedynie wschodzącym talentem, a z miejsca stał się gwiazdą. Co ciekawe, nie grając na pozycji napastnika został najlepszym strzelcem zespołu i osiągnął najwyższą średnią ocen. Jednym słowem mózg drużyny, bez którego Połockowi nie szło. Dobrze spisał się jedyny zawodnik mający na swoim koncie występ w kadrze narodowej – dorosłej. Afonasenko, bo o nim mowa został najlepszym asystentem zespołu i nie miał sobie równych na lewej flance. Pozycje na skrzydłach były więc świetnie zaopatrzone. W środku dzielnie spisywali się Khorbin z Dementievem, którzy mają przed sobą świetlaną przyszłość w naszych barwach. Dodatkowym atutem, który grał raz na skrzydle, raz w napadzie był Savinov. Ten człowiek niejednokrotnie brał na swoje barki ciężar gry i nawet mu to wychodziło. Ta piątka jest dla klubu niezastąpiona.

Prognoza: Trzeba pozbyć się pseudo piłkarzy, takich jak Zaytsev, czy Vasiliev.

 

Alexandr Tatarnikov (23l./Białoruś/-) – [2/0/0/0/0/0/6.40]

Dmitriy Ignatenko (22l./Białoruś/-) – [28/4/5/1/1/0/6.68]

Vladimir Kruglov (25l./Białoruś/-) – [2/0/0/0/0/0/6.35]

Alexey Sikora (26l./Białoruś/-) – [15/5/0/0/0/0/6.82]

Dmitriy Zhdanok (22l./Białoruś/-) – [9/1/1/0/0/0/6.60]

Yuriy Aleschenko (26l./Białoruś/-) – [21/8/8/1/4/0/7.14]

Yuriy Chumakov (19l./Białoruś/-) – [10/7/0/2/1/0/7.41]

 

Patrząc na napastników, to nie mogę mieć pretensji jedynie do czterech z nich. Ignatenko, który często grał również w pomocy; Aleschenko, który gdyby nie kontuzja do końca walczyłby o najlepszego strzelca klubu; Sikora, który starał się jak mógł zastąpić podstawowych zawodników i Chumakov, który eksplodował pod koniec sezonu, oczywiście przed kontuzją.

Prognoza: Pozostała reszta do zwykłego, chamskiego odstrzału!

Odnośnik do komentarza

Władze klubu zaoferowały mi nowy, dwuletni kontrakt w wysokości płacy 275 Euro na tydzień, na co oczywiście przystałem.

 

1.12.10

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Zawodnik meczu: -

Żółte kartki: -

Czerwone kartki: -

Średnia ocena: -

Pierszaja Liga: -

Kubka Belarusi: -

Stan konta: - 3,36 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Manchester United [+3] Arsenal Londyn

Argentyna: Boca [+0] Indepediente

Białoruś: Szachtior Soligorsk (M) [+2] BATE Borysów

Bułgaria: CSKA Sofia [+2] Levski Sofia

Chorwacja: NK Osijek [+1] Lokomotiva Zagrzeb

Czechy: Viktoria Pilzno [+1] FK Mlada Boleslav

Finlandia: JJK Jyvaskyla (M)

Francja: AS Saint-Etienne [+0] AS Nancy

Hiszpania: FC Barcelona [+1] Osasuna Pampeluna

Meksyk: Cruz Azul - mistrz fazy otwarcia

Niemcy: Bayern Monachium [+6] Werder Brema

Polska: Polonia Warszawa [+2] Legia Warszawa

Rosja: Spartak Moskwa (M) [+3] Zenit Sankt-Petersburg

Serbia: Vojvodina Nowy Sad [+1] Partizan Belgrad

Włochy: AC Milan [+1] Lazio Rzym

 

Transfery na świecie:

 

Listopad:

  • Petar Zlatinov [inter Baku -> Al-Wahda (UAE)] 1,8 mln €
  • Carlos Will Mejia [Marathón -> Qatar SC] 1,3 mln €
  • Pinga [Al-Ahli (UAE) -> Qatar SC] 1,1 mln €

Odnośnik do komentarza

Odbyły się baraże o awans, w których grała ekipa SKWICz z FK Homel. W dwumeczu okazali się lepsi piłkarze z zaplecza Wyszejszaja Liha i to oni zagrają w następnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do nas natomiast dołączą nasi tegoroczni przeciwnicy z Pucharu Białorusi – FK Homel i FK Witebsk.

 

Jedenastka Roku Białoruskiej 1. Ligi:

A. Gerasimovich (SKWICz), S. Grinevich (Sławia Mozyrz), S. Mikhnyuk, E. Linev (obaj SKWICz), R. Kras’ko, M. Kotovich (obaj Połock), V. Khilkevicg (Sławia Mozyrz), A. Repetskiy (Pińsk), A. Bubnov (Partizan Mińsk), M. Sukhoveev (Sławia Mozyrz), I. Zanemonets (Pińsk)

 

Cieszyło mnie to, że prezes nie brał w swoje ręce dotychczasowych ofert za Kotovicha, które powoli sięgają kwoty powyżej stu tysięcy w gotówce. Byłaby to najwyższa w historii klubu działalność na rynku, ale chyba pieniądze szczęścia nie dają…

 

Złota Piłka: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney

Złota Piłka France Football: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney

UEFA Napastnik Roku: Wayne Rooney, Giuseppe Rossi, Fernando Torres

UEFA Pomocnik Roku: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Cesc Fabregas

UEFA Obrońca Roku: Marcelo, Gerard Pique, Maicon

UEFA Bramkarz Roku: Iker Casillas, Petr Cech, Christian Abbiati

 

 

1.01.11

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Zawodnik meczu: -

Żółte kartki: -

Czerwone kartki: -

Średnia ocena: -

Pierszaja Liga: -

Kubka Belarusi: -

Stan konta: - 6,49 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Arsenal Londyn [+3] Manchester United

Argentyna: Boca [+3] Indepediente

Białoruś: -

Bułgaria: CSKA Sofia [+2] Levski Sofia

Chorwacja: NK Osijek [+0] HNK Cibalia

Czechy: Viktoria Pilzno [+1] FK Mlada Boleslav

Finlandia: -

Francja: Olimpique Lyon [+4] AS Saint-Etienne

Hiszpania: FC Barcelona [+2] Real Madryt

Meksyk: Cruz Azul - mistrz fazy otwarcia

Niemcy: Bayern Monachium [+8] Werder Brema

Polska: Polonia Warszawa [+5] Lech Poznań

Rosja: -

Serbia: Vojvodina Nowy Sad [+1] Partizan Belgrad

Włochy: AC Milan [+5] Juventus Turyn

 

Transfery na świecie:

 

Grudzień:

  • Edgar Solis [Atlante -> Monterrey] 4 mln €
  • Julio Manzur [Leon -> Al-Hilal (KSA)] 3,9 mln €
  • Nestor Araujo [Cruz Azul -> Monterrey] 2,6 mln €

Odnośnik do komentarza

1.02.11

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Zawodnik meczu: -

Żółte kartki: -

Czerwone kartki: -

Średnia ocena: -

Pierszaja Liga: -

Kubka Belarusi: -

Stan konta: - 18,65 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Arsenal Londyn [+4] Chelsea Londyn

Argentyna: Boca [+3] Indepediente

Białoruś: -

Bułgaria: CSKA Sofia [+2] Levski Sofia

Chorwacja: NK Osijek [+0] HNK Cibalia

Czechy: Viktoria Pilzno [+1] FK Mlada Boleslav

Finlandia: -

Francja: Olimpique Lyon [+6] FC Lorient

Hiszpania: FC Barcelona [+8] Real Madryt

Meksyk: Jaguares [+0] Cruz Azul

Niemcy: Bayern Monachium [+8] VfL Wolfsburg

Polska: Polonia Warszawa [+5] Lech Poznań

Rosja: -

Serbia: Vojvodina Nowy Sad [+1] Partizan Belgrad

Włochy: AC Milan [+3] Juventus Turyn

 

Transfery na świecie:

 

Styczeń:

  • Santiago Cazorla [Malaga CF -> Manchester City] 18,75 mln €
  • Yann M'Vila [stade Rennes -> Liverpool FC] 17,75 mln €
  • Jose Paolo Guerrero [HSV Hamburg -> Arsenal Londyn] 14 mln €
  • Kevin-Prince Boateng [AC Milan -> Real Saragossa] 11,5 mln €
  • Ivelin Popov [Gaziantepspor -> Ajax Amsterdam] 9 mln €

Odnośnik do komentarza

Rzecznik kibiców oświadczył, że miano Piłkarza Roku otrzymuje Maxim Kotovich.

 

Otrzymujemy 58 tysięcy Euro za prawa do transmisji z meczów ligowych na nadchodzący sezon.

 

Wraz z zarządem usiedliśmy do dyskusji. Widać było pewną poprawę, bo już na dzień dobry kwota na transfery wynosiła 35 tysięcy Euro i to niezależnie od mojego zdania. Datki różniły się jedynie w kategorii budżetu płac. Wahały się od pięciu do sześciu tysięcy Euro tygodniowo. Ja przystałem na środkową opcję, która oznaczała pozycję w górnej części tabeli, za co dostałem 5,5 tysiąca na tydzień. To pozwoli mi przeprowadzić jeszcze jakieś transfery, oczywiście po tych, których już dokonałem bez gotówki.

 

Oprócz tego, poza moją wiedzą prezes Dashuk związał nasz klub umową partnerską z FK Bielsziną Bobrujsk, co akurat jest traktowane przeze mnie in plus.

 

 

1.03.11

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Zawodnik meczu: -

Żółte kartki: -

Czerwone kartki: -

Średnia ocena: -

Pierszaja Liga: -

Kubka Belarusi: -

Stan konta: 328 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Chelsea Londyn [+1] Manchester United

Argentyna: Indepediente [+1] Boca

Białoruś: -

Bułgaria: Levski Sofia [+0] CSKA Sofia

Chorwacja: NK Osijek [+3] Lokomotiva Zagrzeb

Czechy: Viktoria Pilzno [+1] FK Mlada Boleslav

Finlandia: -

Francja: Olimpique Lyon [+7] FC Lorient

Hiszpania: FC Barcelona [+14] Real Madryt

Meksyk: Cruz Azul [+1] Monterrey

Niemcy: Bayern Monachium [+8] VfL Wolfsburg

Polska: Polonia Warszawa [+3] Lech Poznań

Rosja: -

Serbia: FK Smederevo [+0] Vojvodina Nowy Sad

Włochy: AC Milan [+4] Juventus Turyn

 

Transfery na świecie:

 

Luty:

  • Javier Pastore [PSG -> Zenit Sakt-Petersburg 18,25 mln €
  • Elkeson [Vitória -> Atletico Paranaense] 8,75 mln €
  • Ramón [Vasco -> Spartak Moskwa] 8,75 mln €

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przed pierwszym zaplanowanym sparingiem chciałem mieć ustalony skład i być po wszystkich roszadach związanych z transferami. Nie do końca mi to wyszło, ale tylko ze względu na opóźniające się oferty za niechcianych zawodników, natomiast tych co kupiłem, przybyli na czas. Łącznie za wszystkich przybyłych zapłaciłem 500 Euro, gdyż polowałem głównie na tych bez kontraktu.

 

Alexey Mikhailov (24l./Białoruś/-) – Typowy napastnik, głównie zakupiony z myślą o głębszych rezerwach, używanych podczas kontuzji.

 

Vladislav Ushinskiy (25l./Białoruś/-) – Ten również może grać w linii ataku, ale jest bardziej ofensywnym pomocnikiem. Zakupiony z myślą o pierwszoplanowych rotacjach. To na niego wydałem te 500 Euro.

 

Nikolay Ryndyuk (33l./Białoruś/13/3a) – Świetnie! Kolejny reprezentant Białorusi wzmocnił nasze szeregi. Jestem niezwykle dumny, że udało mi się wygrać o niego bitwę z kilkoma mocnymi zespołami. Typowy napastnik, który pokazał w sparingach na co go stać. Niestety złapał kontuzję i musiał opuścić większą część okresu przygotowawczego. Stoczy bitwę o pierwszy skład.

 

Nikolay Shinkarev (28l./Białoruś/-) – Gość, który występował będzie na lewej flance, zarówno w obronie, jak i pomocy. Jestem pewien, że będzie wspaniałą alternatywą dla tych, co już grali w zeszłym roku w naszych barwach.

 

Odeszli natomiast ci, w których nie widziałem już wsparcia i byli jedynie głębokimi rezerwami: Pavel Kosinets, Maxim Zaytsev, Pavel Korbut, Dmitriy Zhdanok, Andrey Lyubchenko, Kirill Subbotin. Za dwóch pierwszych zgarnąłem po dwa tysiące, za dwóch kolejnych po 500 Euro, a dwóch ostatnich odeszło jedynie za umową o 50% kwoty kolejnego transferu.

 

Z tak skompletowaną kadrą podchodziłem do spotkań sparingowych, które miał za zadanie zapewnić nam mój asystent. Muszę przyznać, że wybrał bardzo ciekawe, różnorodne oferty. Rywale całkowicie mi odpowiadali i z radością podchodziłem do kolejnych meczów. Oto wyniki, które mimo wszystko uznałem za bardzo pozytywne:

 

Połock – Sławia Mozyrz 2:1 (F. Dementiev, N. Ryndyuk)

 

Orsza – Połock 1:1 (N. Ryndyuk)

 

Połock – Dynamo Mińsk 3:5 (N. Ryndyuk x2, Y. Aleschenko)

 

Rohaczew – Połock 0:7 (Y. Aleschenko x2, M. Kotovich, A. Mikhailov, A. Afonasenko x2, Y. Komaritskiy)

 

Połock – Połock II 6:0 (Y. Chumakov, A. Mikhailov, M. Kotovich x2, A. Afonasenko, V. Kruglov)

 

Osobiście cieszyłem się jak dziecko, kiedy okres transferowy dobiegł końca. Wreszcie skończyły się notoryczne oferty za Kotovicha, Savinova, Dementieva, czy też Grechishko.

 

W ostatnich dniach marca byliśmy też świadkami najwyższej w historii klubu oferty. Smorgonie zaoferowało nam 120 tysięcy w gotówce za Maxima Kotovicha, co oczywiście zakończyło się moim odrzuceniem.

 

1.04.11

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Zawodnik meczu: -

Żółte kartki: -

Czerwone kartki: -

Średnia ocena: -

Pierszaja Liga: -

Kubka Belarusi: -

Stan konta: 318 tys. €

 

Wybrane ligi:

 

Anglia: Chelsea Londyn [+2] Manchester United

Argentyna: Boca [+1] Indepediente

Białoruś: -

Bułgaria: CSKA Sofia [+2] Levski Sofia

Chorwacja: HNK Cibalia [+4] NK Osijek

Czechy: Slovan Liberec [+2] FK Mlada Boleslav

Finlandia: -

Francja: Olimpique Lyon [+9] Valenciennes FC

Hiszpania: FC Barcelona [+11] Real Madryt

Meksyk: Morelia [+1] Cruz Azul

Niemcy: Bayern Monachium [+10] Werder Brema

Polska: Polonia Warszawa [+4] Lech Poznań

Rosja: Rubin Kazań [+2] Tom Tomsk

Serbia: Vojvodina Nowy Sad [+2] FK Smederevo

Włochy: AC Milan [+6] Juventus Turyn

 

Transfery na świecie:

 

Marzec:

  • Cleiton Xavier [Metalist Charków -> Lokomotiw Moskwa] 8,5 mln €
  • Marcio [Atletico Goianiense -> Figueirense] 2,7 mln €
  • Moises Orozco [X. Tijuana -> Los Angeles Galaxy] 2,6 mln €

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...