Skocz do zawartości

Knockin' on Heaven's Door...


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ;)

 

 

Po łatwym meczu z Tierekiem, czas na poważniejszy sprawdzian naszych umiejętności- wyjazd do Kazania, na mecz z trzecim Rubinem. Ekipa Rubina walczy o podium w tym sezonie, bowiem dwa pierwsze zespoły- Zenit i CSKA są poza zasięgiem rywali w obecnym sezonie...

 

22 Kolejka Premier Ligi

Stadion Centralny, Kazań

 

[3] Rubin Kazań 2:4 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

1' Kierżakow (Zenit)

14' Adamow (Rubin)

19' Żirkow (Zenit)

26' Castro (Zenit)

72' Kierżakow (Zenit)

74' Martins (Rubin)

 

 

Skoro my 4:2 pokonujemy aktualnie trzecią siłę rosyjskiego futbolu, to my jesteśmy chyba ponad skale.... Już w 1 minucie, pierwsza akcja, szybkie podanie i Aleksandr Kierżakow otwiera wynik tego meczu. Niespodziewanie w 14 minucie wyrównuje Roman Adamow, strzelając bramkę niepokonanemu od dłuższego czasu Thibautowi Courtisowi. Na dwie odpowiedzi gracze Rubina nie musieli czekać długo. Najpier w 19 minucie po rajdzie lewą stroną, strzałem z ostrego kąta popisuje się Jurij Żirkow, a 7 minut później na 3:1 podwyższa Gonzalo Castro po rzucie wolnym. Po przerwie obejrzeliśmy zaledwie dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył... tak znowu on, niezawodny Kierżakow, a wynik spotkania na 2:4 z kontry ustalił Obafemi Martins, w rozpaczliwej próbie ochrony honoru Rubina...

Odnośnik do komentarza

W takich chwilach zdaje sobię k***a sprawe, że FM to jest jednak szit który tylko chce nas wkurwić

 

 

Wylosowaliśmy grupy ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Były zespoły takie jak Rangers, Sevilla czy PSG. Kogo wylosowaliśmy ?! Oczywiście k***a, naszych kolegów z grupy, mój legendarny Liverpool! Zajebiście.

 

 

A ja mam chwilową przerwę i jadę z zespołem na mecz Eliminacji do Mistrzostw Europy. Zmierzymy się z Finami.

Oczywiście nie może być k***a za łatwo i Wojciech Szczęsny łapie uraz godzinę przed meczem.

Bo to takie normalne, ciągle połamany bramkarz....

 

Powołania:

 

 

| BR | | Przemyslaw Tyton | BR | PSV | 195 cm | 80 kg | 27 | £2mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OP | ŻK | Lukasz Piszczek | O (PL), WO/P/OP (P) | Dortmund | 184 cm | 77 kg | 29 | £2.3mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚP | | Kamil Glik | O (Ś) | Braga | 190 cm | 78 kg | 27 | £2.8mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚL | RR | Piotr Celeban | O (PŚ) | Nürnberg | 181 cm | 76 kg | 29 | £1.4mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OL | | Matthias Ostrzolek | O (L) | Bochum | 178 cm | 74 kg | 24 | £1.7mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚP | Int | Ariel Borysiuk | DP, P (Ś) | West Ham | 178 cm | 69 kg | 23 | £3.2mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚL | RR | Rafal Murawski | DP, P (Ś) | Lech | 175 cm | 73 kg | 33 | £925tys.|

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPP | | Jakub Blaszczykowski | P/OP (P) | Dortmund | 175 cm | 71 kg | 29 | £700tys.|

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPŚ | | Bartosz Salamon | P/OP (Ś) | Brescia | 193 cm | 78 kg | 23 | £3.7mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPL | | Adrian Mierzejewski | P (L), OP (LŚ) | Trabzonspor | 176 cm | 69 kg | 28 | £2.6mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| NŚ | ŻK | Robert Lewandowski | N | A.C. Milan | 184 cm | 77 kg | 26 | £7.5mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R1 | Int | Ludovic Obraniak | P/OP (PLŚ) | Paris Saint-Germain | 174 cm | 72 kg | 30 | £1.9mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R2 | | Sebastian Boenisch | O/WO (PL) | Braga | 191 cm | 87 kg | 28 | £2.7mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R3 | | Mateusz Klich | P/OP (Ś) | Stade Malherbe Caen | 183 cm | 67 kg | 24 | £1.9mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R5 | | Tomasz Welnicki | O (PLŚ) | Huddersfield | 185 cm | 78 kg | 25 | £350tys.|

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R7 | RR | Pawel Brozek | N | Stoke | 180 cm | 70 kg | 31 | £1.3mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R8 | | Arkadiusz Milik | OP (P), N | Leeds | 183 cm | 73 kg | 21 | £1.9mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Lukasz Fabianski | BR | Arsenal | 190 cm | 83 kg | 29 | £3.6mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Ktz | Wojciech Szczesny | BR | Arsenal | 195 cm | 74 kg | 24 | £4.5mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Adam Matuszczyk | DP, P (Ś) | Stoke | 183 cm | 72 kg | 26 | £1.9mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Int | Adam Danch | O (PŚ) | Sion | 183 cm | 81 kg | 27 | £1.3mln |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Eliminacje do Mistrzostw Europy, grupa B [3/10]

PGE Arena, Gdańsk

 

[4] Polska 1:1 Finlandia [2]

 

12' Murawski (Polska) rz.k.

54' Puuki (Finlandia)

 

 

Czemu ja w to k***a gram...

Odnośnik do komentarza

http://i.imgur.com/vgeXN.png - ten oto młodziutki Brazylijczyk Mexilhao dołączy do nas 1.8.2015 roku za łączną sumę 16 milionów funtów. Mam oko ;].

 

1 kwietnia 2015 roku, na własnym obiekcie w Sankt Petersburgu, podejmiemy chyba największy zawód tego sezonu- dopiero 13 Anżi Machaczkałę. Napakowana milionami Sulejmana Kerimowa drużyna dramatycznie broni się przed spadkiem w tym roku. Ja pamiętam jak na początku sezonu wykosili mi pół drużyny.... Ja im nie odpuszczę.

 

23 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 3:1 Anżi Machaczkała [13]

 

8' Heung-Min (Zenit)

12' Ranocchia (Zenit)

28' Ninis (Zenit)

41' Eto'o (Anżi)

 

Cały mecz rozstrzygnął się w przeciągu pierwszej połowy, wygrywamy 16 spotkanie pod rząd. Już w 8 minucie do siatki trafia genialny Koreańczyk Son Heung-Min, wbijajac piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 12 minucie Andrea Ranocchia strzela bramkę na 2:0. Włoch jest w tym roku w genialnej dyspozycji... Ostatnią bramkę zdobył dla nas w 28 minucie Grek Sotiris Ninis, sygnalizujący wysoką formę w końcówce sezonu. Honorową bramkę dla Anżi zdobył w 41 minucie 33 letni Kameruńczyk Samuel Eto'o.

Odnośnik do komentarza

Kilka dni po meczu z Anżi, pojechaliśmy na Moskiewskie Łużniki by podjąć drużynę naszego drugiego największego rywala- Spartaka Moskwa. Jeżeli wygramy to spotkanie, zapewnimy sobie miejsce w czołowej dwójce w tym sezonie...

 

24 Kolejka Premier Ligi

Łużniki, Moskwa

 

[3] Spartak Moskwa 0:1 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

87' Alves (Zenit)

 

Zenit Sankt Petersburg pokazał kawał solidnego futbolu w wygranym meczu na stadionie Łużniki, w którym przeciwnikiem był Spartak Moskwa.

 

Gdy mecz dobiegał już końca, Bruno Alves (Zenit Sankt Petersburg) w 87. minucie zdobył gola celnym uderzeniem głową ze skraju pola bramkowego, dając prowadzenie swojej drużynie. Bruno Alves zachwycił kibiców swoim trafieniem w końcówce spotkania.

 

Zenit Sankt Petersburg mógł znaleźć się w o wiele poważniejszych opałach, ale ich rywalom najwyraźniej odpowiadało pozbywanie się piłki strzałami z dystansu.

 

Zenit Sankt Petersburg ma na koncie serię 17 zwycięstw z rzędu, dzięki której pretendenci do tytułu zajmują 1. miejsce w tabeli.

 

Zawodnik meczu: Domenico Criscito (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 23,308

Odnośnik do komentarza

Czas zakończyć naszą piękną przygodę z Ligą Mistrzów... Polegniemy z moim dzieckiem, bestią którą sam stworzyłem- klubem FC Liverpool.

Ale z nimi przegrać to jak wygrać...

 

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów [1/2]

Anfield Road, Liverpool

 

FC Liverpool 4:1 Zenit Sankt Petersburg

 

21' Varane (Liverpool)

25' Ranocchia (Zenit) sam.

30' Higuain (Liverpool)

37' Heung Min (Zenit)

50' Siguorsson (Liverpool)

 

 

Niespodzianka ani przez chwilę nie wchodziła w grę na stadionie Anfield, gdyż Zenit Sankt Petersburg przegrał bez walki 4 - 1.

 

Środkowy obrońca Raphaël Varane (Liverpool) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 21. minucie uderzeniem głową z najbliższej odległości. W 25. minucie silny środkowy obrońca Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg) jeszcze bardziej pogrążył swój zespół, pokonując własnego bramkarza. Higuaín wpisał się na listę strzelców podkręconym strzałem ze skraju pola karnego w 30. minucie, podwyższając wynik spotkania.

 

Snajper Son Heung-Min (Zenit Sankt Petersburg) zmniejszył straty w 37. minucie potężnym strzałem. Nienaganny technicznie pomocnik Gylfi Sigurðsson dokończył dzieła zniszczenia strzałem z rzutu wolnego ze skraju pola karnego w 50. minucie.

 

Zawodnik meczu: Gareth Bale (Liverpool)

Frekwencja: 55,000

Odnośnik do komentarza

Liga wybiega na ostatnią prostą, pozostało nam już tylko 5 kolejek do zakończenia rozgrywek. My wciąż mamy tylko 4 punkty przewagi nad CSKA, bowiem odnosimy seryjne zwycięstwa. Liga w tym roku jest kompletnia zdemolowana przez nasze drużyny, choć niestety do bezpośredniego starcia już w tym sezonie nie dojdzie.

A my po kolejne zwycięstwo jedziemy do Permu, na mecz z tamtejszym Amkarem.

 

26 Kolejka Premier Ligi

Zwiezda, Perm

 

[12] Amkar Perm 0:3 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

15' Kierżakow (Zenit)

59' Żirkow (Zenit) rz.k.

68' Kanunnikow (Zenit)

 

 

Zenit Sankt Petersburg pokazał bardzo skuteczny futbol na stadionie Zwiezda, odnosząc przekonujące zwycięstwo 3 - 0 w meczu, w którym przeciwnikiem był Amkar Perm.

 

Doświadczony snajper Alexandr Kerzhakov (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 15. minucie mierzonym strzałem. Zhirkov z zimną krwią wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie, jakiego dopuścił się Tsallagov. Snajper Maxim Kanunnikov dokończył dzieła zniszczenia precyzyjnym strzałem z głębi pola karnego w 68. minucie.

 

Zenit Sankt Petersburg ma na koncie serię 18 zwycięstw z rzędu, dzięki której pretendenci do tytułu zajmują 1. miejsce w tabeli.

 

Zawodnik meczu: Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 12,551

Odnośnik do komentarza

Mecz z ostatnim Sybirem Nowosybirsk to mecz z gatunku "byle zagrać i do domu". Drużyna z Nowosybirska przegrywa w tym sezonie wszystko, gromadząc póki co tylko 8 punktów na swoim koncie.

 

27 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 7:0 Sybir Nowosybirsk [16]

 

8' Czapłygin (Zenit)

14' Kanunnikow (Zenit)

30' Kierżakow (Zenit)

32' Kierżakow (Zenit)

34' Ninis (Zenit)

47' Ninis (Zenit)

54' Ranocchia (Zenit)

 

 

Kibice nie posiadali się ze szczęścia, gdy Zenit Sankt Petersburg odniósł wysokie zwycięstwo 7 - 0 w meczu na stadionie Pietrowski. Duży wkład w końcowe zwycięstwo wniósł Alexandr Kerzhakov (Zenit Sankt Petersburg) swoimi dwoma trafieniami.

 

Już w 8. minucie nienaganny technicznie pomocnik Yury Chaplygin (Zenit Sankt Petersburg) dał swojej drużynie prowadzenie precyzyjnym strzałem z głębi pola karnego. Snajper Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg) podwyższył prowadzenie swojego zespołu odważnym lobem ze skraju szesnastki w 14. minucie.

 

Kerzhakov wpisał się na listę strzelców potężnym strzałem w 30. minucie, podwyższając wynik spotkania. W 32. minucie Kerzhakov zdobył swojego 2. gola w tym meczu ostrym strzałem.

 

Ninis (Zenit Sankt Petersburg) w 34. minucie zwiększył przewagę swojego zespołu potężnym strzałem. W 47. minucie Ninis zdobył swojego 2. gola w tym meczu eleganckim, precyzyjnym strzałem.

 

Silny środkowy obrońca Andrea Ranocchia dokończył dzieła zniszczenia uderzeniem głową z najbliższej odległości w 54. minucie.

 

Zenit Sankt Petersburg ma na koncie serię 19 zwycięstw z rzędu, dzięki której pretendenci do tytułu zajmują 1. miejsce w tabeli.

 

Zawodnik meczu: Sotiris Ninis (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 20,798

Odnośnik do komentarza

lew77----->Nie wydaje Ci się kolego, wpływa to na wydajność, a i tak nic poza tym bym nie dodał... Ewentualnie czasem wrzucam swoje emocjonalne rozterki

-----------------------------------

 

O Pucharze Rosji to myśmy w ferworze walki zapomnieli. A tu nagle wyskakuje nam ćwierćfinał tegóż pucharu, który rozegramy na swoim obiekcie przeciwko Władykaukazkiej Ałanii. Dobra okazja, żeby dać pograć rezerwom.

 

Ćwierćfinał Pucharu Rosji

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

Zenit Sankt Petersburg 5:0 Ałania Władykaukaz

 

12' Kuyt (Zenit)

20' Kanunnikow (Zenit)

41' Ranocchia (Zenit)

59' Capoue (Zenit)

70' Kierzakow (Zenit)

 

 

 

Kibice nie posiadali się ze szczęścia, gdy Zenit Sankt Petersburg odniósł wysokie zwycięstwo 5 - 0 w meczu na stadionie Pietrowski.

 

Kapitan (Holandia i Zenit Sankt Petersburg) Dirk Kuyt (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 12. minucie perfekcyjnym uderzeniem z bliskiej odległości. Snajper Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg) podwyższył prowadzenie swojego zespołu podkręconym strzałem ze skraju pola karnego w 20. minucie.

 

Ranocchia wpisał się na listę strzelców celnym uderzeniem głową ze skraju pola bramkowego w 41. minucie, podwyższając wynik spotkania. Ałania Władykaukaz znalazła się w jeszcze gorszym położeniu w 49. minucie, gdy twardy środkowy obrońca Rafael został wyrzucony z boiska za uporczywe faule.

 

W 59. minucie defensywny pomocnik Etienne Capoue dorzucił kolejnego gola eleganckim strzałem. Doświadczony snajper Alexandr Kerzhakov dokończył dzieła zniszczenia spokojnym, mierzonym uderzeniem w 70. minucie.

 

Zawodnik meczu: Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 19,040

Odnośnik do komentarza

Kończymy naszą przygodę z tegoroczną Ligą Mistrzów, grając rewanż z Liverpoolem na Stadion Pietrowski. Na prawdę nierealne jest odrobienie 3 bramkowej straty z Anfield i dziś gramy jedynie o honor.

 

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów [2/2]

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

Zenit Sankt Petersburg (1) 0:0 (4) FC Liverpool

 

Odpadamy, z honorem, po ciężko wywalczonym remisie na własnym stadionie. Nie ma co ukrywać, bestialska ekipa zbudowana w Liverpool'u jest ekipą o klase lepszą niż moi chłopcy. Ale przegrać z Liverpool'em to jak wygrać. Ćwierćfinał to i tak świetny wynik ;)

 

Zawodnik meczu: Aleksandr Aniukow (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 22,025

Odnośnik do komentarza

lew77---> Mam nadzieję, że reszta czytelników (o ile jeszcze jacyś są?) myśli podobnie ;). Wymyślanie ciągle takich samych opisów spotkań zaczynało mnie nużyć, a tak troszkę bardziej skupiam się na grze :).

---------------------------------------------------

 

Do końca ligi zostały nam tylko 3 spotkania. Dwie wygrane dzielą nas od odzyskania zasłużonego dla nas tytułu Mistrzów Rosji... no chyba, że CSKA po drodze się potknie, choć w to nie wierzę. Zostało nam dzisiejsze wyjazdowe spotkanie z Kubaniem Krasnodar, domowe starcie z Wołgą Niżny Nowogród oraz zakończenie sezonu na stadionie Lokomotiwu w Moskwie. Troszkę okazji do gry mają rezerwowi.

 

28 Kolejka Premier Ligi

Stadion Kubań, Krasnodar

 

[13] Kubań Krasnodar 0:4 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

24' Kanunnikow (Zenit)

37' Heung-Min (Zenit)

39' Kanunnikow (Zenit)

83' Heung-Min (Zenit)

 

 

Kibice nie posiadali się ze szczęścia, gdy Zenit Sankt Petersburg odniósł wysokie zwycięstwo 4 - 0 w meczu na stadionie Kubań. Duży wkład w końcowe zwycięstwo wniósł Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg) swoimi dwoma trafieniami.

 

Snajper Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 24. minucie potężnym strzałem ze skraju pola karnego. Snajper Son Heung-Min (Zenit Sankt Petersburg) podwyższył prowadzenie swojego zespołu eleganckim, precyzyjnym strzałem w 37. minucie.

 

Lacina Traore (Kubań Krasnodar) popełnił błąd, dzięki któremu Kanunnikov zdobył bramkę mierzonym strzałem. Jak łatwo się domyślić, to Son Heung-Min dokończył dzieła zniszczenia w 83. minucie eleganckim, precyzyjnym strzałem.

 

Zawodnik meczu: Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 18,670

 

 

 

PANIE I PANOWIE! CSKA Moskwa sensacyjnie przegrywa swój mecz... i na 2 kolejki przed końcem ligi już wiadomo- po 3 latach na Stadion Pietrowski wraca zasłużony tytuł MISTRZÓW ROSJI!

Зенит" это сила! "Зенит" это сила! "Зенит" это сила!

Odnośnik do komentarza

Półfinał Pucharu Rosji... przygotowywuje nas do zakończenia sezonu, bowiem gramy w Moskwie z Lokomotiwem. Co tu więcej ;].

 

Półfinał Pucharu Rosji

Stadion Lokomotiw, Moskwa

 

Lokomotiw Moskwa 1:4 Zenit Sankt Petersburg

 

16' Garmash (Zenit)

29' Garmash (Zenit)

47' Zapater (Lokomotiw)

53' Heung-Min (Zenit)

72' Garmash (Zenit)

 

 

Zenit Sankt Petersburg pokazał bardzo skuteczny futbol na stadionie Lokomotiw, odnosząc przekonujące zwycięstwo 4 - 1 w meczu, w którym przeciwnikiem był Lokomotiw Moskwa. Najciekawszym wydarzeniem tego spotkania był niewątpliwie wspaniały hat-trick, jakiego zdobył Denys Garmash (Zenit Sankt Petersburg).

 

Energiczny pomocnik Denys Garmash (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 16. minucie strzałem oddanym z dziecinną łatwością. W 29. minucie Garmash zdobył swojego 2. gola w tym meczu potężnym strzałem z najbliższej odległości.

 

Kapitan zespołu Lokomotiw Moskwa Alberto Zapater (Lokomotiw Moskwa) zmniejszył straty w 47. minucie mierzonym strzałem. Son Heung-Min wpisał się na listę strzelców sprytnym lobem ze skraju szesnastki w 53. minucie, podwyższając wynik spotkania.

 

Jak łatwo się domyślić, to Garmash dokończył dzieła zniszczenia w 72. minucie perfekcyjnym uderzeniem z bliskiej odległości.

 

Zawodnik meczu: Denys Garmash (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 28,800

 

 

Żeby życie miało smaczek.... W finale zmierzymy się z CSKA Moskwa ;].

Odnośnik do komentarza

Mecz z Wołgą Niżny Nowogród, rewelacją sezonu, traktujemy ze sporą rezerwą, oszczędzając zawodników przed finałem ligi i Pucharu, dziś grają nawet co lepsi juniorzy.

 

29 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 1:1 Wołga Niżny Nowogród [7]

 

7' Vatsadze (Wołga)

18' Belenow (Wołga) sam.

 

 

 

Zenit Sankt Petersburg ma prawo narzekać na olbrzymiego pecha po zaledwie zremisowanym meczu na stadionie Pietrowski (Rosyjska Ekstraklasa).

 

Już w 7. minucie snajper Mate Vatsadze (Wołga Niżny Nowogród) dał swojej drużynie prowadzenie stylowym uderzeniem. Bramkarz Alexandr Belenov pozbawił swój zespół zwycięstwa, posyłając piłkę do własnej bramki w 18. minucie spotkania.

 

Zawodnik meczu: Mate Vatsadze (Wołga Niżny Nowogród)

Frekwencja: 21,351

Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas na ten ostatni moment sezonu ligowego. Wyczekany, wytęskniony, już jako mistrz... Jedziemy do Moskwy, sprać ostatni w tym roku Moskiewski zespół ;).

 

30 Kolejka Premier Ligi

Stadion Lokomotiw, Moskwa

FINITO!

 

[8] Lokomotiw Moskwa 1:3 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

7' Ninis (Zenit)

12' Torbiński (Lokomotiw)

40' Czapłygin (Zenit)

79' Kanunnikow (Zenit)

 

 

Zenit Sankt Petersburg zdołał po zaciętej walce zwyciężyć w meczu na stadionie Lokomotiw, w którym przeciwnikiem był Lokomotiw Moskwa (Rosyjska Ekstraklasa).

 

Już w 7. minucie nieszablonowy pomocnik Sotiris Ninis (Zenit Sankt Petersburg) dał swojej drużynie prowadzenie atomowym uderzeniem z dystansu. Doświadczony skrzydłowy Dmitry Torbinskiy (Lokomotiw Moskwa) wyrównał w 12. minucie spokojnym, mierzonym uderzeniem.

 

Zenit Sankt Petersburg objął następnie prowadzenie, gdy w 40. minucie nienaganny technicznie pomocnik Chaplygin zdobył bramkę podkręconym strzałem ze skraju pola karnego. W 79. minucie snajper Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg) zdobył ostatniego gola dla swojego zespołu piękną główką z dwóch metrów.

 

Podczas gdy Lokomotiw Moskwa znajdował się o krok od porażki, doszło do sporej kontrowersji, gdy snajper Maicon domagał się podyktowania rzutu karnego.

 

Utalentowany menedżer Kuba Zgorzelski i Zenit Sankt Petersburg rozpoczęli współpracę 20.6.2014, a zatem 11 mies. temu.

 

Zawodnik meczu: Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 17,225

 

 

"Зенит" это сила! "Зенит" это сила! "Зенит" это сила!

Odnośnik do komentarza

damonir---->Dzięki wielkie, należało nam się jak psu micha po takim sezonie ;). Ano Mexilhao jest ściągany z myślą o poważnej grze. Haha... Żebym to ja wtedy wiedział, że przyjdzie mi z nimi walczyć... Dziękuje ;).

-------------------------------------

 

Czas na ostatni mecz sezonu 2014/2015. W Jarosławiu, w finałowym meczu o Puchar Rosji zmierzą się dwie najlepsze rosyjskie ekipy- Zenit Sankt Petersburg oraz CSKA Moskwa. Tegoroczny sezon,w kocu, po 3 latach posuchy w lidze należał do Blue-White Navys. Chcę to potwierdzić również i tutaj zgarniając podwójną koronę ...

 

Finał Pucharu Rosji

Stadion Jarosław, Jarosławiec

 

CSKA Moskwa 0:3 Zenit Sankt Petersburg

 

6' Heung- Min (Zenit)

36' Doumbia (CSKA) sam.

72' Heung-Min (Zenit)

 

 

CSKA Moskwa doznało porażki 3 - 0 w meczu na stadionie Jarosław (Puchar Rosji Finał).

 

Już w 6. minucie snajper Son Heung-Min (Zenit Sankt Petersburg) dał swojej drużynie prowadzenie spokojnym, mierzonym uderzeniem. W 15. minucie sędzia w kontrowersyjnych okolicznościach nie uznał bramki, jaką zdobyło CSKA Moskwa.

 

Podczas gdy CSKA Moskwa znajdowało się o krok od porażki, doszło do sporej kontrowersji, gdy pomocnik Alan Dzagoev domagał się podyktowania rzutu karnego. W 36. minucie snajper Seydou Doumbia (CSKA Moskwa) jeszcze bardziej pogrążył swój zespół, pokonując własnego bramkarza.

 

Jak łatwo się domyślić, to Son Heung-Min dokończył dzieła zniszczenia w 72. minucie ostrym strzałem. Nienaganny technicznie pomocnik Keisuke Honda niejako podsumował występ swojego zespołu w 83. minucie, niemalże wypracowując rywalom jeszcze jednego gola.

 

Zawodnik meczu: Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 44,042

 

 

ZENIT W PODWÓJNEJ KORONIE! Ten sezon w Rosji należał do nas ;].

Odnośnik do komentarza

A po tym spotkaniu poszedłem na rozmowę, na dywanik prezesa Aleksandra Diukowa. Prezes chwalił mnie za rewelacyjny sezon, znakomicie rozdysponowane finanse, trafne transfery, wzrost renomy klubu... Ogólnie dostałem jedną wielką pochwałę i... niespodziankę. Na stole leżała bowiem całkiem nowa umowa, wiążąca mnie z klubem do 2019 roku w ramach której mam zarabiać teraz 62 tysiące funtów tygodniowo.

Ja ze swojej strony miałem do prezesa dwie prośby- mianowicie chciałbym rozbudować naszą bazę treningową, dobudować dodatkowe boisko szkoleniowe i wyremontować bazę, oraz zbudować całkowicie nowe obiekty do szkolenia młodzieży, jak i również zainwestować w nich większe pieniądze. Wszystkie moje prośby zostały zaakceptowane, a prezes wyraźnie się cieszył, że zależy mi na dobru klubu. Koszt rozbudowy i renowacji obiektów szkoleniowych wyniesie około 450 tysięcy funtów i potrwa około 5 miesięcy. Koszt zaś rozbudowy i budowy nowych obiektów młodzieżowych wyniesie klub 1,6 mln funtów i potrwa w dniach 24.7.2015-10.9.2015 r.

 

 

 

Zakończyliśmy zatem drodzy państwo sezon w Rosji.

 

Tabela:

 

 

Obrońcy tytułu - Zenit Sankt Petersburg

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | PM | Zenit Sankt Petersburg || 30 | 26 | 3 | 1 | 94 | 17 | +77 | 81 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | PM | CSKA Moskwa | | 30 | 25 | 1 | 4 | 89 | 25 | +64 | 76 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | PE | Rubin | | 30 | 17 | 7 | 6 | 65 | 33 | +32 | 58 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | PE | Spartak Moskwa | | 30 | 17 | 6 | 7 | 72 | 30 | +42 | 57 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | PE | Dinamo Moskwa | | 30 | 16 | 7 | 7 | 44 | 34 | +10 | 55 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | PE | Wołga Niżny Nowogród | | 30 | 14 | 5 | 11 | 50 | 43 | +7 | 47 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Ałania | | 30 | 13 | 8 | 9 | 43 | 50 | -7 | 47 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Lokomotiw Moskwa | | 30 | 13 | 4 | 13 | 56 | 55 | +1 | 43 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Tieriek | | 30 | 10 | 8 | 12 | 49 | 57 | -8 | 38 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Amkar | | 30 | 9 | 8 | 13 | 25 | 37 | -12 | 35 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Krasnodar | | 30 | 10 | 3 | 17 | 35 | 51 | -16 | 33 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Anżi | | 30 | 8 | 9 | 13 | 40 | 45 | -5 | 33 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Kubań | | 30 | 9 | 3 | 18 | 36 | 63 | -27 | 30 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | KamAZ | | 30 | 6 | 6 | 18 | 35 | 72 | -37 | 24 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | S | Krylja Sowietow | | 30 | 3 | 4 | 23 | 35 | 90 | -55 | 13 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | S | Sibir | | 30 | 2 | 2 | 26 | 25 | 91 | -66 | 8 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

Król Strzelców:

1. Aleksandr Kierżakow (Zenit Sankt Petersburg)- 27 bramek

2. Welliton (Spartak Moskwa)- 22 bramki

3. Kolbein Siguorsson (CSKA Moskwa)

-. Seydou Dombia (CSKA) Moskwa- 17 bramek

 

Najlepszy Zawodnik pod względem średniej:

1. Aleksandr Kierżakow (Zenit Sankt Petersburg)- 7.88

2. Welliton (Spartak Moskwa)- 7.76

3. Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)- 7.72

 

Najlepsi Asystenci:

1. Denys Garmash (Zenit Sankt Petersburg)- 14

2. Alan Dżagojew (CSKA Moskwa)- 13

3. Paweł Mamajew (Zenit Sankt Petersburg)- 12

 

Bramkarz Roku:

Thibaut Cortouis (Zenit Sankt Petersburg)

 

Młody Piłkarz Roku:

Jewgienij Jeremienko (KamAZ Nabiereżnyje Czełny/Zenit Sankt Petersburg)

 

Piłkarz Roku:

Son Heung-Min (Zenit Sankt Petersburg

 

11 Sezonu Rosyjskiej Ekstraklasy:

 

Cortouis- Żirkow, Toloi, Ranocchia, Aniukow- Castro, Honda, Garmash, Dżagojew- Heung-Min, Kierżakow

 

 

Kompletna dominacja ;)

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie wśród zawodników:

 

Bramkarze:

 

| - | Url | Vyacheslav Malafeev | BR | B. dobre | | 94% | 15 | 0 | 7.05 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Thibaut Courtois | BR | Znakomite | | 98% | 31 | 0 | 7.32 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

W tym roku korzystałem tylko z dwóch bramkarzy- genialnego młodego Belga Courtoisa który przez jeden mecz w barwach Chelsea był w tym roku wyłączony z rozgrywek Ligi Mistrzów, oraz z legendarnego Wiaczesława Małafiejewa głównie w Pucharach oraz tejże LM. Zdecydowanym liderem był bramkarz roku w naszej lidze Thibaut Courtois, który jest aktualnie jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i ma stuprocentową pewność na podstawowy skład w przyszłym roku. Rolę drugiego bramkarza znów będzie pełnił legendarny Małafiejew, a jako trzeciego bramkarza pewno zaangażujemy jakiegoś juniora ze szkółki.

 

 

Obrońcy:

| - | Url | Domenico Criscito | LB, O (LŚ), WO/P (L) | Znakomite | | 91% | 36 (6) | 2 | 7.36 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Bruno Alves | O (Ś) | B. dobre | | 94% | 6 (20) | 3 | 7.22 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Andrea Ranocchia | O (Ś) | Znakomite | | 82% | 45 | 14 | 7.68 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Rafael Tolói | O (Ś) | Znakomite | | 99% | 35 (5) | 6 | 7.54 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Sime Vrsaljko | O/WO (P), DP, P (PŚ) | Dobre | | 96% | 0 (2) | 0 | 6.60 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Alexandr Anyukov | O/WO/P (P) | B. dobre | | 86% | 44 | 0 | 7.42 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Yury Zhirkov | O/WO/P/OP (L) | B. dobre | | 87% | 32 (9) | 2 | 7.35 |

 

Podsumowanie: Nawet tak krótka ławka może okazać się zbyt długa, gdy wszyscy są w rewelacyjnej formie. Zacznijmy od lewej strony. Na lewej obronie większość sezonu grał Jurij Żirkow, z krótkim iledwie zamianami na Domencio Criscito. Doświadczony Rosjanin zanotował rewelacyjny sezon i jest pewny pozostania w klubie mimo 32 lat na karku. W środku naszą gwiazdą był bezsprzecznie wychowanek Interu, Włoch Andrea Ranocchia. Andrea zanotował idealny sezon, jest młody, rozwija się i jest przyszłością dla naszego klubu. Na początku sezonu dzielnie sekundował mu Rafael Toloi, później przez jego kontuzję do składu na środek obrony wskoczył Domenico Criscito i nie oddał tej pozycji już do końca sezonu. Obaj spisali się rewelacyjnie, obaj mają spore szanse na grę w przyszłym roku. Na prawej obronie król był tylko jeden- legendarny Aleksandr Aniukow rozegrał cały sezon na pełnych obrotach i spisał się tak jak na niego przystało- rewelacyjnie. Olek jest już jednak coraz starszy, ma 33 lata więc presja na Sime Vrsajlko by się szybciej zaaklimatyzował jest spora. Na jego miejsce czeka bowiem utalentowany 22 latek Romario z Kubania Krasnodar, grający w Rosji od 3 sezonów.

 

Pomocnicy:

 

| - | Url | Pavel Mamaev | DP, P (Ś) | Znakomite | | 79% | 39 (5) | 4 | 7.19 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Etienne Capoue | DP, P (Ś) | Niskie | | 98% | 9 (22) | 2 | 7.18 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Denys Garmash | DP, P/OP (Ś) | B. dobre | | 98% | 37 | 9 | 7.31 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Sotiris Ninis | P (P), OP (PŚ) | Znakomite | | 85% | 14 (1) | 5 | 7.50 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Danny | P (Ś), OP (LŚ) | Dobre | | 96% | 8 (25) | 0 | 6.87 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Georginio Wijnaldum | P/OP (PLŚ) | Dobre | | 72% | 1 | 0 | 6.90 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Dirk Kuyt | P/OP (P), N | B. dobre | | 99% | 35 (13)| 10 | 7.19 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Gonzalo Castro | P/OP (L) | Dobre | | 86% | 38 (1) | 8 | 7.58 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Nicolás Gaitán | OP (PLŚ) | Dobre | | 94% | 3 | 0 | 6.80 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Yury Chaplygin | OP (Ś) | B. dobre | | 90% | 9 | 2 | 7.51 |

 

Podsumowanie: Tutaj już dłuższa lista, więc były spore problemy. Na pozycji defensywnego pomocnika prym wiódł Paweł Mamajew, któremu po tak rewelacyjnym sezonie zapomniano grzechy gry dla CSKA i wkomponował się w zespół idealnie. Jego zmiennikiem był Etienne Capoue. 27 letni Francuz dał radę, jednak po tym sezonie żegnamy go (nie powiem, że bez żalu) bowiem jego miejsce zajmą utalentowani, młodzi gracze nowego pokolenia. Na lewym skrzydle mimo początkowych braków królował Urugwajczyk Gonzalo Castro, który pomimo 30 na karku śmigał jak młody bóg na lewym skrzydle, nie dając szans na grę sprowadzonemu w połowie sezonu Nicolaso Gaitanowi i legendarnemu Danny'emu. Do drugiego okienka podoba sytuacja miała miejsce na miejscu środkowego ofensywnego pomocnika, gdzie absolutnie nie do wyjęcia był Denys Garmash, ukraiński król asyst w Premier Lidze. Denys odniósł jednak dosyć poważną kontuzję w trakcie okienka w którym sprowadziliśmy Jurija Czapłygina i potem w lidze ciężko mu było odzyskać miejsce w składzie. W przyszłym roku na środku czeka nas poważna wojna. Do gry zabiegać będą trzy niesamowite talenty- Czapłygin, Garmash oraz sprowadzany z Krylji Mexilhao. Może być ciężko. Na prawej stronie miejsce należało się naszemu kapitanowowi, Holendrowi Dirkowi Kuyt'owi. Holender ma jednak do mnie pecha, bowiem sprowadzenie w zimowym okienku transferowym genialnego Sotirisa Ninisa i znakomitego Georginio Wijnalduma przekreśliło jego miejsce w naszej drużynie i po raz drugi w karierze będę zmuszony się go pozbyć. A propo Wijnalduma. Georginio po debiucie zerwał mięsień łydki i dlatego w tym roku nie grał praktycznie nic. Co do Nicolasa Gaitana... grał mało i chyba pomyślimy nad wypożyczeniem, bo może sobie za rok nie poradzić.

 

Napastnicy:

 

| - | Url | Son Heung-Min | OP (PŚ), N | Znakomite | | 88% | 34 (5) | 21 | 7.31 |

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Roman Pavlyuchenko | N | B. dobre | | 76% | 5 (6) | 2 | 7.27 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Alexandr Kerzhakov | N | Znakomite | | 89% | 44 (1) | 42 | 7.78 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Url | Maxim Kanunnikov | N | Znakomite | | 98% | 9 (11) | 8 | 7.59 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

W tym sezonie napad miał dwóch królów- genialnego i przeżywającego drugą młodość Aleksandra Kierżakowa, oraz idealnego a wciąż rozwijajacego się Koreańczyka Son Heung- Mina. To do tego duetu bez wątpienia należy przyszły sezon. Miejsca w tym roku nie mógł znaleźć Maksim Kanunnikow, ale zwykle jak już wychodził na boisko to psuł rywalom wiele krwi i strzelił kilka bramek. Na pewno chciałbym utrzymać go w zespole, bo to rewelacyjny zmiennik. Niestety, tego nie mogę powiedzieć o Romanie Pawliuczence dla którego to był prawdopodobnie ostatni rok gry dla Zenita. Roman, mimo sympatii którą go daże, ma już 34 lata na karku, jest coraz słabszy i nawet nie mieści się na ławce. Warto by pomyśleć o młodszym zmienniku.

 

 

Plany transferowe:

 

Sprzedaż/ wypożyczenia:

Na pewno będziemy chcieli sprzedać tych, którzy w tym roku byli wypożyczeni- a więc są to Nicolas Lombaerts, Ki-Sung Young, Mario Balotelli, a drugi rok pod rząd będziemy się starać wypożyczyć Artioma Rudnewa. Z głównej kadry do odejścia szykują się Etienne Capoue, Dirk Kuyt i Roman Pawliuczenko, a oferowania na wypożyczenia mogą spodziewać się Nicolas Gaitan i Sime Vrsaljko.

 

Kupno:

Zatwierdziliśmy już zakup utalentowanego Brazylijczyka Mexilhao z Krylji Sowietow, zasili nas również utalentowany lewy pomocnik Władymir Łapin z Wołgi Niżny Nowogród. W związku z planowanym wypożyczeniem Vrsaljko, do klubu zamierzam sprowadzić łączonego z nami od dwóch lat lewego obrońcę Romario z Kubania Krasnodar. Będziemy też poszukiwać rezerwowego napastnika w miejsce Pawliuczenki.

 

 

 

 

Ciekawostka przyrodnicza:

Z Polskiej Ekstraklasy spadły właśnie zespoły Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów, ligę wygrał Lech przed Legią, Wisłą i Pogonią, a w pucharach prócz pierwszej trójki zagra również... 14 Górnik Zabrze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...