Skocz do zawartości

Knockin' on Heaven's Door...


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła ta wiekopomna chwila. Wracam na stadion Anfield. Wracam, jako trener drużyny Zenit Sankt Petersburg, na starcie z moim byłym klubem. Klubem w którym zostawiłem element siebie, któremu oddałem część swojego serca. Na starcie z klubem który odbudowałem praktycznie z gruzów i dałem mu nową jakość, jakość aktualnie najlepszej drużyny na świecie, jedynej ekipy która dwa lata z rzędu wygrała prestiżową Ligę Mistrzów. Ale nie mogę mieć sentymentów. Wypadałoby chociaż powalczyć...

 

Liga Mistrzów Faza Grupowa, Grupa B [5/6]

Anfield Road

Zgorzelski wraca na Anfield...

 

[2] FC Liverpool 3:1 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

15' Kierżakow (Zenit)

30' Wilson (Liverpool)

59' Suarez (Liverpool)

68' Suarez (Liverpool)

 

Przegrywamy na Anfield zasłużenie. Byliśmy drużyną gorszą, a zbudowana przeze mnie potęga w Liverpool'u udowodniła nam, że Zenitowi jeszcze trochę brak do europejskiej czołówki. Na początku spotkania w moich oczach pojawiły się łzy. Przed prezentacją zawodników zostałem poproszony na środek murawy, gdzie otrzymałem podziękowanie za zasługi od prezesa klubu, a 55 tysięcy fanatyków The Reds wywiesiło transparent "We will never forget You coach!" i podziękowało mi gorącym dopingiem za to co zrobiłem dla klubu. Liverpool na zawsze pozostanie w moim sercu.. Może jeszcze tutaj wrócę.

A mecz? Mecz jak to mecz, próbowaliśmy walczyć i przez moment nawet nam to wychodziło. W 15 minucie na prowadzenie niespodziewanie wyprowadza nas Aleksandr Kierżakow, pokonując Reinę zaskakującym strzałem z okolic 20 metra. Niestety, zaledwie kwadrans później do wyrównania doprowadził Danny Willson, celnie zamykając rzut rożny. Sam go tego uczyłem. Wynik meczu w 59 i 68 minucie ustala Urugwajczyk Luis Suarez, jeden z moich największych ulubieńców biegających aktualnie po boiskach. Luis po meczu do mnie podszedł i stwierdził, że ta druga bramka...mimo, że strzelona mojej aktualnej ekipie była zadedykowana dla mnie.

Liverpool wygrywa, ale ja wcale z tego powodu nie płaczę.. Zdarza się ;).

Odnośnik do komentarza

Ktoś w ogóle to czyta?

 

A po meczu z Liverpoolem, gramy w lidze z przedostatnią aktualnie Krylją Sowietow Samara. Po męczącym meczu na Anfield w tym meczu grają praktycznie sami rezerwowi, niech mają coś z życia.

 

17 Kolejka Rosyjskiej Premier Ligi

Metallurg, Samara

 

[15] Krylja Sowietow 0:5 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

2' Heung-Min (Zenit)

7' Heung-Min (Zenit)

20' Alves (Zenit)

21' Heung-Min (Zenit)

35' Pawliuczenko (Zenit)

 

Cały mecz na stadionie Metallurg rozwiązujemy właściwie w 35 minut. W 2 i 7 minucie świetnymi akcjami ze skrzydła(gdzie był dziś ustawiony) popisał się głodny gry w klubie Koreańczk Son Heung-Min, potwierdzając swój nieprzeciętny talent. W 20 minucie na 3:0 podwyższa po rzucie rożnym Portugalczyk Bruno Alves, a 40 sekund później hat-tricka kompletuje Son Heung-Min. Wynik meczu strzałem sprzed pola karnego w 35 minucie ustala Roman Pawliuczenko i nasi rezerwowi gromią słabiutką Krylje 0:5.

Odnośnik do komentarza

Hehe.. Wystarczyło się upomnieć i od razu się meldują wszyscy ;]. Dzięki chłopaki, że jesteście. Od razu chęci są większe.

----------------

 

Po ostatnim wysokim zwycięstwie w Samarze, chłopaki mają 4 dni odpoczynku przed domowym meczem z Benficą Lizboną, spotkaniem które zamknie tegoroczne rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że my awans zapewniliśmy sobie po 4 kolejce, gdzie zremisowaliśmy w Norweskim Trondheimie. Wierzymy w zwycięstwo :).

 

Liga Mistrzów Faza Grupowa Grupa B [6/6]

Pietrowski, Petersburg

 

[2] Zenit Sankt Petersburg 1:1 Benfica Lizbona [3]

 

3' Castro (Zenit)

11' Asamoah (Benfica)

 

Słabsza forma ostatnio w pucharach i zaledwie remisem kończymy fazę grupową, wchodząc do 1/8 z 2 miejsca w grupie, za Liverpoolem który wyprzedził nas o 4 punkty. W 3 minucie ostrym strzałem z rogu pola karnego na prowadzenie wyprowadził nas Urugwajczyk Gonzalo Castro. Z prowadzenia nie cieszyliśmy się długo, a bramkę wyrównującą zdobył zaledwie 8 minut później Kwadhwo Asamoah, pokonując Małafiejewa bombą z 25 metrów. Co poradzisz...

Odnośnik do komentarza

Po prawie 3 miesięcznym maratonie z meczami praktycznie co 3 dni, pod koniec roku 2014 i na początek roku 2015 znów przypominamy sobie uroki ligi Rosyjskiej i granie spotkań co dwa tygodnie. Teraz mamy dwa tygodnie odpoczynku przed rewanżowym starciem z Dynamem Moskwa na ich obiekcie.

 

18 Kolejka Rosyjskiej Premier Ligi

Stadion Miejski, Moskwa

 

[4] Dynamo Moskwa 0:4 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

33' Castro (Zenit)

36' Kierżakow (Zenit)

48' Heung-Min (Zenit)

86' Ranocchia (Zenit)

 

Tak świetnie radzący sobie w lidze zespół Dynama w dwumeczu z nami nie strzelił nawet gola, co napawa mnie swego rodzaju dumą. U siebie wygraliśmy 3:0, a w Moskwie.... aż 0:4 ! Pierwszego gola już w 33 minucie zdobył będący ostatnio w życiowej formie Gonzalo Castro. Już 3 minuty później było 0:2, a z gola cieszył się niezawodny Aleksandr Kierżakow. Początek drugiej połowy należał do nas, bowiem 48 minuta to piękny podkręcony strzał Koreańczyka Heung-Mina z dystansu i 0:3. Wynik spotkania ustalił w 86 minucie Andrea Ranocchia, dostawiając nogę po wrzutce Kuyt'a.

Odnośnik do komentarza

Marlen--->Dzięki ;). Zawsze mi się to pierdoli ;].

--------------------------------

 

A ja pojechałem do Madrytu na losowanie par 1/8 (Marlen ;) ) Ligi Mistrzów. Wylosowane zostały następujące pary:

 

 

Villareal vs Liverpool

Manchester United vs Real Madryt

FC Porto vs Sevilla

Glasgow Rangers vs Manchester City

Zenit Sankt Petersburg vs FC Barcelona

CSKA Moskwa vs Arsenal Londyn

Olympique Lyon vs Bayern Monachium

Paris-Saint Germain vs AC Milan

 

 

Czy nasza para wymaga jakiegokolwiek komentarza? To będzie rzeź...

 

A my przygotowywujemy się do ostatniego meczu w roku 2014... W Sylwestra zmierzymy się, całe szczęście, u siebie z dziewiątym Amkarem Perm. Liga nie chciała słyszeć o przełożeniu meczu chociażby na moje urodziny (a więc 30.12), jedynie zgodziła się przełożyć spotkanie na godzinę 11. Zagramy ten mecz i melanż...

 

19 Kolejka Rosyjskiej Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 4:0 Amkar Perm [9]

 

33' Castro (Zenit)

36' Toloi (Zenit)

40' Kierżakow (Zenit)

51' Heung Min (Zenit)

 

Kończymy rok mocnym uderzeniem w meczu z Amkarem. Drugi raz z rzędu w 33 minucie trafia otwierając wynik będący w bestialskiej dyspozycji Gonzalo Castro. 3 minuty później prowadzenie podwyższył Rafael Toloi zamykając akcję po rzucie wolnym. W 40 minucie gola na 3:0 dał nam legendarny Aleksandr Kierżakow, a wynik spotkania w 51 minucie ustalił Son Heung-Min.

 

Po meczu, ogłosiłem, że mimo podpisania wielu nowych umów z legendami, będą oni głównie zmiennikami, a do kadry zostanie sprowadzonych kilku młodych graczy. Pewni odejścia z zespołu są Igor Denisow i Mario Balotelli, resztę się zobaczy....

Odnośnik do komentarza

Czas na troszeczkę zapowiadanej wcześniej zmiany pokoleniowej... Dziadki od teraz mają być zmiennikami, a do klubu nadszedł zaciąg młodych, zdolnych grajków którzy mają stanowić o nowej sile Zenita.

Udało nam się za 1 milion funtów do AS Monaco sprzedać Serba Danko Lazovicia, zaś kolejno:

Mario Balotelli do końca sezonu będzie grał dla AC Milan

Artiom Rudniew dla FC Metz

Ki-Sung Young dla Dynama Kijów.

 

Liczymy, że po sezonie uda nam się sprzedać Balotellego i ewentualnie wyciągnąć niezłe pieniądze za pozostałych dwóch. Dodatkowo dzień 19.6.2015 roku na zakończenie swoich karier wybrały dwie legendy Zenita- Konstantin Żyrianow i Roman Szirokow. Na pewno zostaną oni przez nas godnie pożegnani.

 

Skoro tak pisałem o zmianie pokoleniowej, to warto by się w końcu pochwalić kto do nas doszedł. A więc po kolei. Jako, że Aleksandr Aniukow już młodszy nie będzie, a w wieku 32 lat czasem brakuje mu kondycji zapewniłem mu znakomitego rywala do gry na prawej obronie- za 9,5 miliona funtów z Atletico Madryt przybył do nas 23 letni Chorwat Sime Vrsljako. Kolejnym transferem była inwestycja na przyszłość w napad Zenita, bowiem za darmo została zatrudniona perełka z Niemiec, w osobie 19 letniego Bernda Maurera, wychowanka Leverkusen. A potem to już tylko pomocnicy. Pierwszym z nich jest 24 letni Grek Sotiris Ninis, który po 4 latach opuszcza Sporting Gijon i przenosi się do nas za 7 milionów. Dwaj następni trafili do nas przez polecenie- kolejno Dirka Kuyt'a oraz zaprzyjaźnionego mi agenta z Rosji. Otóż naszym kolejnym nabytkiem, jest kolejny 24 latek. Tym razem jest to wychowanek PSV, któremu po 3 latach gry podziękowała Chelsea- Georginio Wijnaldum zasilił naszą siłę rażenia za zaledwie 4,7 miliona funtów.

Ostatnim i zarazem najbardziej zaskakującym transferem okazał się być osoba 26 letniego Argentyńczyka Nicolasa Gaitan'a który zabłysnął w Benfice, ale ostatnio sam pokłócił się o odejście z zespołu dzięki czemu wyciągnęliśmy go za śmieszne 1,9 miliona funtów.

To dopiero początek okienka transferowego, jednak ja nie przewiduję raczej żadnych już wzmocnień... No chyba, że potwierdzą się plotki jakoby kilku grajków nabrało ochoty na opuszczenie Blue-White Navys, a kilku na zasilenie tejże ekipy...

 

Odeszli:

Danko Lazovic-1 mln funtów- AS Monaco

Mario Balotelli- 625 tyś. wyp.- AC Milan

Artiom Rudniew- 125 tyś. wyp.- FC Metz

Ki Sung-Young-550 tyś. wyp.- Dynamo Kijów

 

Przyszli:

Sime Vrsljako- 9,5 mln funtów- Atletico Madryt

Bernd Maurer- wolny transfer- Leverkusen

Sotiris Ninis- 7 mln funtów- Sporting Gijon

Georginio Wijnaldum- 4,7 mln funtów- Chelsea Londyn

Nicolas Gaitan- 1,9 mln funtów- Benfica Lizbona

Odnośnik do komentarza

Ja na chwilę zmuszony jestem by odpocząć od karuzeli transferowej wokół klubu. Zaczyna się luty, a luty zacznę dwoma ważnymi spotkaniami. Pierwszym z nich będzie sparing w Australii, gdzie wraz z reprezentacją Polski pojadę zmierzyć się z miejscowymi kangurami. A już 6 dni po tymże sparingu na własnym obiekcie podejmiemy FC Barcelonę w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów. Do Ligi Mistrzów zarejestrowaliśmy już 4 naszych nabytków- Vrsaljko, Ninisa, Wijnalduma i Gaitan. Niestety w tegorocznej edycji nie może grać nasz genialny bramkarz Thibaut Courtois, ponieważ występował w eliminacjach w barwach Chelsea...

A z klubu w międzyczasie za 2 miliony funtów do arabskiej Al-Gharaffy odszedł Słowak Tomas Hubocan.

 

Powołania na mecz z Australią:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Lukasz Fabianski | BR | Arsenal | 190 cm | 83 kg | 29 | £3.4mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R1 | RR | Przemyslaw Tyton | BR | PSV | 195 cm | 80 kg | 27 | £2mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| BR | | Wojciech Szczesny | BR | Arsenal | 195 cm | 74 kg | 24 | £4.4mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R9 | | Hubert Wolakiewicz | LB, O (LŚ) | Swansea | 182 cm | 70 kg | 29 | £3.4mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚL | | Piotr Celeban | O (PŚ) | Nürnberg | 181 cm | 76 kg | 29 | £1.5mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R5 | RR | Tomasz Welnicki | O (PLŚ) | Huddersfield | 185 cm | 78 kg | 24 | £425tys.|

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OP | | Lukasz Piszczek | O (PL), WO/P/OP (P) | Dortmund | 184 cm | 77 kg | 29 | £2.5mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OL | | Matthias Ostrzolek | O (L) | Bochum | 178 cm | 74 kg | 24 | £1.8mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R6 | | Maciej Sadlok | O (LŚ), DP | Wigan | 183 cm | 71 kg | 25 | £2.4mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚP | | Kamil Glik | O (Ś) | Braga | 190 cm | 78 kg | 27 | £3mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R2 | | Sebastian Boenisch | O/WO (PL) | Braga | 191 cm | 87 kg | 28 | £2.8mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚL | Ktz | Rafal Murawski | DP, P (Ś) | Lech | 175 cm | 73 kg | 33 | £1.1mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Adam Matuszczyk | DP, P (Ś) | Stoke | 183 cm | 72 kg | 25 | £1.9mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚP | | Ariel Borysiuk | DP, P (Ś) | West Ham | 178 cm | 69 kg | 23 | £3.2mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPL | | Adrian Mierzejewski | P (L), OP (LŚ) | Trabzonspor | 176 cm | 69 kg | 28 | £2.6mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPŚ | | Bartosz Salamon | P/OP (Ś) | Brescia | 193 cm | 78 kg | 23 | £3.8mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R3 | | Mateusz Klich | P/OP (Ś) | Stade Malherbe Caen | 183 cm | 67 kg | 24 | £1.9mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | RR | Kamil Grosicki | OP (PL) | Trabzonspor | 177 cm | 75 kg | 26 | £2.6mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPP | | Tomasz Kupisz | OP (PLŚ) | Mallorca | 180 cm | 73 kg | 25 | £3.4mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R8 | RR | Arkadiusz Milik | OP (P), N | Leeds | 183 cm | 73 kg | 20 | £2.1mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| NŚ | | Robert Lewandowski | N | A.C. Milan | 184 cm | 77 kg | 26 | £7mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R7 | | Artur Sobiech | N | Wigan | 184 cm | 75 kg | 24 | £4.3mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R4 | | Lukasz Radomski | N | Lech | 186 cm | 82 kg | 18 | £1.5mln |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Międzynarodowy Mecz Towarzyski

Etihad Stadium, Docklands

 

Australia 0:0 Polska

 

Nudny mecz, na 0 z tyłu i z przodu. Kilka ciekawych akcji obu drużyn, ale ogólnie rzecz biorąc mecz tak interesujący jak zeszłoroczny śnieg...

Odnośnik do komentarza

Mecz z Barceloną na Pietrowski przyniósł nam komplet widzów. To zrozumiałe, bo wszyscy byli spragnieni obejrzeć teatr Barcelony w starciu z twardą, męską grą Rosyjskiego Zenita. Wygrajmy to dla nich...

 

1/8 Ligi Mistrzów [1/2]

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

Zenit Sankt Petersburg 2:1 FC Barcelona

 

1' Criscito (Zenit)

40' Criscito (Zenit)

42' Iniesta (Barcelona)

 

Kataloński teatrzyk zatrzymany przez Rosyjską siłę! Temperatura -4 stopni Celsjusza, padający śnieg i silny wiatr nie działały dobrze na gwiazdy Barcelony, które w żadnym elemencie nie wyróżniły się w tym meczu. Co ciekawe... oba gole strzelił dla nas rezerwowy obrońca Domenico Criscito, grający za przeziębionego Toloi'a. W dzisiejszym meczu w barwach Zenita zadebiutowali Sotiris Ninis zastępujący Dirka Kuyt'a, oraz Georginio Wijnaldum zastępujący kontuzjowanego Denysa Garmasha. Już w 1 minucie, zaślepiony śniegiem i trzęsący się z zimna Valdes dał się łatwo pokonać Domenico Criscito, który zamykał podanie od Kierżakowa. Swoją drogą co stoper robił pod bramką przeciwnika to nie wiem, ale to nie jest ważne. W 40 minucie... tym razem rzut rożny. Gracze Barcelony odbijali się od siebie jak pingpongi, a Criscito miał czyściutką piłkę na strzał i znów pokonał Valdesa. W 42 minucie gola kontaktowego strzelił Anders Iniesta.. nie. Strzelił to za dużo powiedziane. Piłkę wybijał Ranocchia ale tak niefortunnie, że odbiła się ona od Iniesty, a nawet on trafił z 2 metrów. 2:1... To trochę mało.

Ale co poradzić.

Odnośnik do komentarza

W 3 rundzie Pucharu Ligi wylosowaliśmy starych dobrych znajomych- West Bromich Albion.

Przed spotkaniem z Ałanią Władykaukaz do klubu dołączyli dwaj fenomenalni juniorzy. Jest to wychowanek KamAZ-a Nabiereżnyje Czełny Jewgienij Jeremienko, środkowy bądź też defensywny pomocnik dołączył do nas za 7 milionów funtów. Drugim z nich jest środkowy ofensywny pomocnik Jurij Czapłygin, który z kolei za 1,5 miliona funtów opuścił dla nas Wołgę Niżny Nowogród.

Oto oni:

Jewgienij Jeremienko--->http://i.imgur.com/z62oG.png

Jurij Czapłygin---> http://i.imgur.com/UNnZs.png

 

20 Kolejka Rosyjskiej Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 2:0 Ałania Władykaukaz [8]

 

23' Ranocchia (Zenit)

30' Kierżakow (Zenit)

 

Dwa podrywy, dwa uderzenia i zapewniamy sobie 12 zwycięstwo z rzędu. Najpierw w 23 minucie Andrea Ranocchia zdobywa 10 w tym sezonie bramkę z rzutu rożnego dla Zenita. W 30 minucie kontrę pewnie wykańcza Aleksandr Kierżakow i nudne spotkanie na plus !

Odnośnik do komentarza

lew77--->Łosz ciul, pardon! To jeszcze wycinek z czasu jak prowadziłem Lpool, uroki Worda ^.^. Ano ładne dzieciaczki, oj ładne..

-----------------------------------------

 

W najbliższym spotkaniu przejedziemy się do Krasnodara, na spotkanie z najmłodszą ekipą w całej lidze- powstałym w 2007 roku klubie FK Krasnodar. Klub który w przeciągu 8 lat przyćmił legendarny miejscowy Kubań, aktualnie walczy o utrzymanie się w środkowej części tabeli. Warte odnotowania jest to, że w klubie gra dwóch Polaków- Mateusz Matras(były gracz Piasta, ŁKS-u i Jagielonii) oraz Maciej Jankowski (były gracz Ruchu Chorzów). Dodatkowo jest tutaj również Amir Spahić który przez 4 lata reprezentował Śląsk Wrocław.

 

21 Kolejka Rosyjskiej Premier Ligi

stadion Kubań, Krasnodar

 

[11] FK Krasnodar 0:4 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

48' Heung Min (Zenit)

54' Ninis (Zenit)

62' Mamajew (Zenit)

65' Kierżakow (Zenit)

 

Kolejny mecz kończy się naszym ulubionym w lidze wynikiem- a więc 4 do 0 dla drużyny "Dumy Rosji". Co ciekawe, gole padły dopiero w drugiej połowie, bowiem całą pierwszą połowę rewelacyjnie spisywała się obrona klubu z Krasnodara pod dowództwem Spahicia i Matrasa. Pękli dopiero w drugiej połowie, ale tak kompletnie, na amen. Najpierw z najbliższej odległości piłkę do siatki w 48 minucie wbił Koreańczyk Heung-Min. W 54 minucie swojego premierowego gola dla Zenita zdobył rewelacyjny Grek Sotiris Ninis. Piękną bombą sprzed pola karnego w 62 minucie popisuje się defensywny pomocnik Paweł Mamajew, a idealnym dostawieniem stopy do podania Castro w 65 minucie, wynik na 0:4 ustala niezawodny Aleksandr Kierżakow(21 bramek w 19 ligowych meczach).

Odnośnik do komentarza

A my pojechaliśmy na Camp Nou, by rozprawić się z ichniejszą Barceloną. Wchodziłem tam z bólem serca i mocnym dyskomfortem obecności w miejscu kultu tego teatralnego zespołu.

Nam potrzebny był remis, ewentualnie awykonalne zwycięstwo by odprawić teoretycznie najlepszą drużynę globu już w 1/8 Ligi Mistrzów. Jesteśmy w stanie to zrobić. Wierzę w to ja, wierzy w to cały nasz zespół....

Niech uwierzą też ludzie z Barcelony.

 

1/8 Finału Ligi Mistrzów [2/2]

Camp Nou, Barcelona

 

FC Barcelona (2) 1:1 (3) ZENIT SANKT PETERSBURG

 

50' Messi (Barcelona)

65' Ranocchia (Zenit)

 

AWANSOWALIŚMY! ELIMINUJEMY BARCĘ I AWANSUJEMY DO ĆWIERĆFINAŁU! Latałem po stadionie jak głupi, dałem sporą premię Andrei Ranocchia, po prostu wpadłem w pozytywny szał! Mój ukochany Zenit, pod moją wodzą, daje prztyczka w nos znienawidzonej Barcelonie na ich własnym terenie przy obecności 80 tysięcy fanów Blaugrany. W 50 minucie Lionel Messi po rajdzie środkiem boiska pokonał niepewnie interweniującego Żewnowa. Barca poczuła się pewnie, a ja zacząłem się troche obawiać... 64 minuta, mocny strzał Kierżakowa na rzut rożny paruje Valdes. Tam wykonuje go Jurij Żirkow, który wrzuca łagodnie piłkę w końcówkę pola karnego... ta spada prosto na nogę Ranocchi i włoski stoper nie daje żadnych szans bramkarzowi Barcy. Wynik nie uległ już zmianie i to my jedziemy dalej, a "wielka" Barcelona, 5-krotni z rzędu aktualni mistrzowie Hiszpanii, odpadają już w 1/8 finału...

Odnośnik do komentarza

Cali rozpromienieni po wyeliminowaniu Barcy mieliśmy zaledwie 3 dni przerwy przed ligowym starciem z czeczeńskim Tierekiem Groznym. Czeczeński zespół to zawsze niebezpieczny i nieprzyjemny rywal, ale jesteśmy w takim gazie, że nie widzę innej możliwości niż zwycięstwo...

 

22 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 5:0 Tierek Grozny [10]

 

13' Heung-Min (Zenit)

29' Heung-Min (Zenit)

34' Heung-Min (Zenit)

65' Ranocchia (Zenit)

89' Kierżakow (Zenit)

 

Zgodnie z oczekiwaniami, gromimy Tiereka aż 5:0 ! Niepodważalną gwiazdą tego spotkania był Koreańczyk Son Heung-Min który skompletował klasycznego hat-tricka w 21 minut, trafiając w 13, 29 i 34 minucie. Koreańczyk już na stałe wkomponował się w atak Zenita i nawet przystosował się do surowych Rosyjskich warunków. W 65 minucie... a więc w tej samej w której zapewnił nam wyeliminowanie Barcy trafia znów Włoch Andrea Ranocchia, kolejny genialny nabytek. Wynik spotkania ustala w 89 minucie niezawodny Aleksandr Kierżakow, który w lidze jest po prostu niezastąpiony...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...