Skocz do zawartości

Los Blanquiazules


Dżordż

Rekomendowane odpowiedzi

Styczeń 2016

 

 

Tuż po otwarciu okna transferowego do skutku doszedł ustalony wcześniej transfer. Ross Turnbull za 1,7 M £ przenosi się do Swansea (Anglik rozegrał dla Deportivo 8 spotkań, z czego 4 w Primera División).

 

Do zespołu dołączył za to Lindberg Assoline „Mexilhão” (pozyskany za darmo z São Paulo, Brazylijczyk 17U21/11).

 

Gassama nabawił się przepukliny sportowej. Wykluczy to go z ustalania zespołu na 4 tygodnie.

 

Do zespołu dołączyło kolejnych dwóch młodzieżorwych reprezentantów Brazylii:

Wellington Alexandre Corrêa „Alien” (za darmo z São Paulo, 40U21/8),

Hélder Johney da Silva Moreira (za 1,7 M £ z Atlético Mineiro, 3U21).

 

Ponadto uzgodniliśmy warunki kontraktu z Tobiasem Figueiredo, utalentowanym stoperem lizbońskich Lwów.

 

Przed rewanżowym spotkanie z Espanyolem byłem spokojny. Uważałem, że nasz podstawowy skład poradzi sobie w Kataloni i wywalczy awans do ćwierćfinału. Niestety gospodarze szybko otworzyli wynik pojedynku. Gola który mocno zbliżył ich do promocji zdobył Ljajic. Przed przerwą odpowiedzieliśmy jednak na to trafieniami Ninisa i Douglasa. Gdy pod koniec meczu myślami byliśmy już przy kolejnej rundzie do gry postanowił wejść pan Undiano Mallenco. Podyktował dwie wątpliwe jedenastki dla Espanyolu które na bramki zamienił Romaric.

 

Copa del Rey – V runda [2/2] – 6 stycznia 2016 roku – Estadi de Cornellà – El Prat, Cornellà de Llobregat

Widzów: 38484

Espanyol [PD/9] – [PD/3] Deportivo 3-2 (1-2) [5-4]

Adem Ljajic 11, Christian Romaric 83k., 90+3k. – Sotiris Ninis 24, Douglas 31

GM: Undiano Mallenco Christian Romaric

Strzały (celne): 10(4)-18(9)

%: 45-55

Składy

Uwagi: Po meczu okazało się, że uraz Thiago jest groźniejszy niż sądzono. Przez skręconą kostkę nie będzie grał przez trzy tygodnie.

 

 

Barcelona wywalczyła awans do ćwierćfinału dlatego nasz ligowy mecz z nimi zostaje ponownie przełożony. Tym razem na 27 stycznia.

 

Po odpadnięciu z krajowego pucharu pozostaje nam się skupić w tym miesiącu wyłącznie na rozgrywkach ligowych. W meczu z Realem Sociedad byliśmy zdecydowanymi faworytami. Mimo to spotkanie było bardzo wyrównane a komplet punktów wybronił nam Luís Guilherme.

 

La Liga [17/38] – 10 stycznia 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 23996

Deportivo [3] – [12] Real Sociedad 1-0 (1-0)

Pablo Sarabia 28

+ Yaya Sanogo 25 / Necip Uysal 78

GM: Luís Guilherme

Strzały (celne): 10(4)-13(6)

%: 52-48

Składy

Uwagi: Douglas zagrał 50. raz w lidze (wszystko dla Deportivo). Sanogo złamał rękę i nie będzie grał przez 5-6 tygodni.

 

 

 

W lipcu nasza obrona dozna sporego wzmocnienia. Kontrakt z nami podpisze nadzieja włoskiej piłki – Claudio Bevilacqua, wychowanek Milanu, regularnie występujący we włoskiej młodzieżówce.

 

Trudny mecz w Andaluzji zdołaliśmy wygrać dzięki kapitalnej postawie argentyńskiego duetu. Carnero zaliczył hat-tricka. Z czego dwa gole zdobył po asystach Contrerasa.

 

La Liga [18/38] – 17 stycznia 2016 roku – Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla

Widzów: 38220

Sevilla [9] – [3] Deportivo 0-3 (0-2)

Lucas Carnero 24, 36, 89

GM: / Lucas Carnero

Strzały (celne): 8(3)-13(8)

%: 50-50

Składy

Uwagi: Do XI tygodnia wybrani zostali Ilicic i Carnero.

 

 

 

Przez całe okienko transferowe wiele klubów chciało pozyskać moich podopiecznych. Jednak za większość z nich potencjalni kupcy musieliby wyłożyć kwotę zawartą w ich klauzulach odejścia. Nikt nie chciał się na to skusić.

Dwójkę zawodników postanowiłem jednak sprzedać gdy oferty wydały mi się sprawiedliwe.

Michele Marconi (117 spotkań dla Deportivo/44 gole, w La Lidze 82/26) utracił w tym roku miejsce w składzie i odszedł do AZ Alkmaar za 4,8 M £.

Dídac (83 mecze, 64 ligowe) przegrał rywalizację na lewej obronie przez co sprzedałem go za 3,2 M £ do Napoli.

 

Polecony został mi Emanuele Di Lillo. Po obejrzeniu dossier Włocha zdecydowałem się przelać na konto Starej Damy 1,3 M £ by móc go oglądać na Riazor.

 

Rundę rewanżową rozpoczynaliśmy z naszym ulubionym przeciwnikem. Bardzo chciałem odpłacić Espanyolowi za porażkę w CdR. I tak się stało, mecz był jednak strasznie ciężki. Dość powiedzieć, że moi gracze otrzymali od sędziego Delgado 5 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Gospodarze również oglądali 4 „żółtka”. To pokazuje jak ciężkimi starciami stają się nasze boje z Espanyolem.

 

La Liga [19/38] – 24 stycznia 2016 roku – Estadi de Cornellà – El Prat, Cornellà de Llobregat

Widzów: 35049

Espanyol [8] – [3] Deportivo 1-2 (0-1)

Adem Ljajic 53 – Sotiris Ninis 4, Rafael Tolói 50

+ / Douglas 45+1

/ Norberto Contreras 77

GM: / Rafael Tolói

Strzały (celne): 11(5)-13(4)

%: 44-56

Składy

Uwagi: Do XI tygodnia wybrani zostali Luís Guilherme i Rafael Tolói. Bandalovski wystąpił 25. raz w lidze dla Deportivo. Rafael Tolói zagrał 225. raz w lidze (75. raz dla Deportivo).

Douglas zerwał ścięgno podkolanowe. Nie zagra przez 2-3 miesiące.

 

 

 

Po odejściu Turnbulla postanowiłem, że do pierwszego zespołu dołączy jednak Lee James dotychczasowy golkiper zespołu Fabril. Do rezerw odesłałem Crisa, jednak mając na uwadze jego nie duże doświadczenie postanowiłem, że poszukam mu jakiegoś rywala do miejsca w bramce. Wybór padł na doświadczonego Javiego Varasa. Były gracz Sevilli podpisał z nami umowę do końca sezonu.

 

Wreszcie rozgrywamy nasze zaległe starcie z Dumą Kataloni.

Zapowiedź spotkania:

Bilans: 3-0-6 15:26

Barcelona: 13-4-2 58:17 (u siebie 6-2-0 32:5, forma 4-0-1 20:4)

Deportivo: 15-3-1 47:16 (na wyjeździe 8-2-0 20:6, forma 3-1-1 7:5)

Kursy: 1,67 – 3,25 – 4,50

 

Mecz wyjazdowy z Barceloną był dla nas bardzo ważny. Jeżeli chcemy jeszcze zagrać o coś w tym sezonie w lidze to nie możemy pozwolić sobie na porażkę na Camp Nou. W 23. minucie Messi przeprowadził klasyczną dla siebie akcję. Po podaniu Mascherano zastawił się, ograł Musacchio i popędził przez pół boiska na naszą bramkę. Pierwszy jego strzał Luís Guilherme zdołał obronić ale przy dobitce był już bezradny. Do przerwy wynik nie wróżył dla nas nic dobrego. W drugiej części gry Blaugrana miała sytuację by podwyższyć prowadzenie. Żadna z nich nie zakończyła się jednak dla nich pomyślnie. W 77. minucie ładną akcję prawą flanką przeprowadził Vara. Oddał on piłkę do Dzagoeva a ten podał w uliczkę do Ninisa. Grek zdobył bramkę na wagę remisu. Remisu dzięki któremu nadal zostajemy w grze o najwyższe cele.

 

 

La Liga [20/38] – 27 stycznia 2016 roku – Estadio Camp Nou, Barcelona

Widzów: 90312

Barcelona [4] – [3] Deportivo 1-1 (1-0)

Lionel Messi 23 – Sotiris Ninis 77

+ Lionel Messi 84 / Lucas Carnero 39

GM: / Luís Guilherme

Strzały (celne): 14(10)-9(3)

%: 46-54

Składy

Uwagi: Sarabia rozegrał 175. mecz ligowy, Ikenwa rozegrał 75. mecz ligowy.

 

 

 

Przed meczem z Valencią postanowiłem przyjrzeć się moim zawodnikom. Postanowiłem, że w najbliższym półroczu w zespole Fabril będą grać wspomniany już przeze mnie duet bramkarski Cris i Varas. Poza nimi do rezerw oddelegowani zostali Hélder, Fjodorovs i Watts.

Na ich miejsce do gry w pierwszym zespole zgłosiłem Lee Jamesa, Andy’ego Langeveldta, Tomása Podstawskiego i Aliena.

 

Z Wattsem przedłużyłem umowę do 30 czerwca 2020 roku.

 

Valencia to jeden z zespołów który walczy o piąte miejsce w lidze. Po dobrym i wyrównanym meczu zdołaliśmy pokonać zespół Nietoperzy. Po 21. kolejkach zajmujemy drugą pozycję w lidze. Jeżeli czołówka nadal będzie tak regularnie gromadzić punkty losy tytułu rozstrzygną się w bezpośrednich spotkaniach między zespołami pierwszej czwórki.

 

La Liga [21/38] – 30 stycznia 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 34611

Deportivo [2] – [6] Valencia 2-1 (1-0)

Rafael Tolói 23, Norberto Contreras 67 – Rubén Rochina 69

GM: Sotiris Ninis

Strzały (celne): 16(4)-12(4)

%: 59-41

Składy

Uwagi: Bekir Çelik zadebiutował w lidze w barwach Deportivo.

 

 

 

Tabela

 

Inne ligi:

ENG (23/38): Man City (+1) Tottenham

FRA (23/38): Lyon (+6) Marsylia

GER (19/34): Dortmund (+1) Bayern

POL (17/30): Wisła (+2) Lech

ITA (21/38): Milan (+2) Atalanta

 

Tabela Liga Adelante

 

Mecze Deportivo ‘’B’’:

10.01 W Girona 2-3 (Dawid Kosztowniak, Giannis Floros)

17.01 D Getafe 2-2 (Dawid Kosztowniak, Ravel Morrison)

24.01 W Ponferradina 0-0

30.01 W Las Palmas 2-1 (Jesé 2)

 

Największe transfery zimy:

Andreas Beck (Hoffenheim -> Lyon) 16,25 M £

Sergey Parshivlyuk (Spartak Moskwa -> Chelsea) 15,25 M £

Felipe Gutiérrez (Szachtar -> Marsylia) 13,5 M £

Stefan Savic (Málaga -> Inter) 12,75 M £

Younès Belhanda (Ajax -> Arsenal) 12,75 M £

Johan Martial* (Stade Brestois -> Lille) 12 M £

Arouca (Szachtar -> Inter) 11,25 M £

Konstantin Rausch (Hannover -> Chelsea) 10,75 M £

Giuliano (Dnipro -> Sporting Lizbona) 10,25 M £

John Obi Mikel (Chelsea -> Atlético) 10,25 M £

* Transfer wrześniowy

Odnośnik do komentarza

Luty 2016

 

 

Do zespołu dołączył Fabio Peruzzi pozyskany z PSG za 1,1 M £.

 

Postanowiłem przedłużyć kontrakt z Lionelem Carole. Francuz pozostanie w klubie do 30 czerwca 2019 roku.

 

Na moją prośbę budżet juniorski został zwiększony do poziomu doskonałego.

 

Pierwszym meczem lutego było starcie wyjazdowe ze słabo spisującym się w tym sezonie Realem Saragossa. Wypunktowanie zespołu broniącego się przed spadkiem nie było zbyt trudnym wyzwaniem. Jedyne co może mnie martwić to strasznie dużo kartek otrzymanych w tym pojedynku.

 

La Liga [22/38] – 6 lutego 2016 roku – Estadio La Romareda, Saragossa

Widzów: 18112

Zaragoza [18] – [2] Deportivo 0-4 (0-2)

Sotiris Ninis 22, 90+2, Norberto Contreras 42, Lucas Carnero 53

GM: / Sotiris Ninis

Strzały (celne): 4(2)-12(8)

%: 49-51

Składy

Uwagi: Sotiris Ninis został nominowany do XI tygodnia.

 

 

 

Jako, że wielu zawodnikom kontrakty kończą się w połowie 2017 roku. Postanowiłem przedłużyć z nimi umowy by ewentualnie wiedzieć kto będzie wystawiony w lecie na listę transferową. Z przedłużeniem umów nie było większych kłopotów.

 

Andrés Guardado i Ivan Bandalovski pozostaną w klubie do 30 czerwca 2018.

Rafael Tolói, Josip Ilicic, Lee James, Andy Langeveldt i Mateo Musacchio do 30 czerwca 2019.

Sotiris Ninis, Luís Guilherme i Saturnino Vara do 30 czerwca 2020.

 

Z zawodnikami drużyny rezerw kontrakty będę przedłużał najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu.

 

Kolejnym przeciwnikiem był zespół Osasuny. Były klub trenera Urbana nie miał najmniejszych szans na uzyskanie korzystnego wyniku na Riazor.

 

La Liga [23/38] – 14 lutego 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 24409

Deportivo [2] – [12] Osasuna 4-0 (2-0)

Sotiris Ninis 1, Rafael Tolói 31, 56, Norberto Contreras 47

+ Andrés Guardado 24

GM: Sotiris Ninis

Strzały (celne): 23(10)-4(1)

%: 58-42

Składy

Uwagi: Rafael Tolói i Sotiris Ninis zostali nominowani do XI tygodnia.

Carnero zagrał w lidze po raz 50. dla Deportivo. Gol Ninisa został uznany drugim najpiękniejszym golem tygodnia.

 

 

 

Starcie na El Sardinero miało być najtrudniejszą ligową potyczką lutego. Racing zajmuje bowiem niezłą pozycję. Tak jednak się nie stało. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Carnero i było jasne kto dopisze sobie trzy oczka.

 

La Liga [24/38] – 20 lutego 2016 roku – Estadio El Sardinero, Santander

Widzów: 19055

Racing [8] – [2] Deportivo 0-3 (0-2)

Lucas Carnero 15, 45+2, Javi Jiménez 77s.

Alessandro Vinci 82

GM: / Lucas Carnero

Strzały (celne): 16(5)-13(8)

%: 50-50

Składy

 

 

 

W pierwszym meczu z Feyenoordem liczyłem na to, że moi podopieczni zdołają przywieźć do Hiszpanii co najmniej bramkowy remis. W portowym mieście znakomitą partię rozegrał Carnero. Zaliczył hat-tricka który przed rewanżem stawia nas w znakomitej sytuacji. Ćwierćfinał mamy na wyciągnięcie ręki!

 

Liga Mistrzów – Runda KO [1/2] – 23 lutego 2016 roku – De Kuip, Rotterdam

Widzów: 50526

Feyenoord [NED] – [ESP/2] Deportivo 0-3 (0-2)

Lucas Carnero 6, 37, 90+1k.

GM: / Lucas Carnero

Strzały (celne): 11(7)-17(7)

%: 47-53

Składy

 

 

 

W kolejnym pojedynku nikt nie spodziewał się tak ciężkiej przeprawy. Naszym rywalem było stołeczne Rayo. Zespół który jest ligowym outsiderem, mimo tego po celnym strzale Delibasica z jedenastki było blisko do sensacyjnego wyniku. W ostatnich minutach uciekliśmy jednak spod topora za sprawą bramki Kary. Jednak musimy wystrzegać się tak słabych meczów jeżeli chcemy dogonić wciąż wygrywający Real.

 

La Liga [25/38] – 28 lutego 2016 roku – Estadio de Vallecas, Madryt

Widzów: 13086

Rayo [1] – [2] Deportivo 1-2 (0-1)

Andrija Delibasic 60k. – Pablo Sarabia 9, Lucas Carnero 27k., Kara 86

+ / Ivan Bandalovski 23

GM: / Pablo Sarabia

Strzały (celne): 6(3)-17(7)

%: 48-52

Składy

Uwagi: Bandalovski z powodu naciągnięcia mięśnia uda będzie pauzował przez 9-11 dni.

 

 

 

Tabela

 

Inne ligi:

ENG (27/38): Man City (+5) Chelsea, Tottenham

FRA (27/38): Lyon (+8) Marsylia

GER (23/34): Bayern (+1) Dortmund

POL (18/30): Wisła (+3) Lech, Legia

ITA (26/38): Milan (+4) Juventus, Lazio

 

Tabela Liga Adelante

 

Mecze Deportivo ‘’B’’:

07.02 D Cartagena 2-1 (Titi Pop, Zdenek Vecera)

14.02 W Castilla 1-0 (Giannis Floros)

21.02 D Levante 1-0 (Ravel Morrison)

28.02 W Real Oviedo 0-2

Odnośnik do komentarza

Marzec 2016

 

 

Miesiąc rozpoczęliśmy meczem z Malagą. Bogaci rywale walczą w tym roku o promocję do europejskich pucharów. Dla nas był to kolejny ważny pojedynek. Dzięki dobrej formie nigeryjskiego obrońcy nie mieliśmy problemów z osiągnięciem zwycięstwa.

 

La Liga [26/38] – 5 marca 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 27033

Deportivo [2] – [6] Málaga 2-0 (1-0)

Solomon Ikenwa 19, 65

Lucas Carnero 40

GM: Solomon Ikenwa

Strzały (celne): 20(10)-9(3)

%: 52-48

Składy

Uwagi: Bramki Ikenwy były jego pierwszymi ligowymi trafieniami w barwach Deportivo. Carnero zagrał swój 75. mecz ligowy a Sanogo 100.

Ikenwa został wybrany do XI tygodnia.

 

 

W kolejnym spotkaniu znów przyszło nam rywalizować z zespołem który posiada pucharowe aspiracje. Tym razem był to baskijski Athletic. Los Leones objęli bardzo szybko prowadzenie ale potem wszystko potoczyło się po naszej myśli. Niestety Real nadal nie popełnia błędów i dogonienie Królewskich będzie sporym wyzwaniem.

 

La Liga [27/38] – 13 marca 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 30405

Deportivo [2] – [5] Athletic 4-1 (2-1)

Rafael Tolói 10, Pablo Sarabia 25, Yaya Sanogo 62, Sotiris Ninis 88 – David Zurutuza 3

+ / Óscar De Marcos 73

GM: Yaya Sanogo

Strzały (celne): 21(10)-10(5)

%: 58-42

Składy

Uwagi: Rafael Tolói i Sarabia zostali wybrani do XI tygodnia.

 

 

Trzeci kolejny mecz na Riazor był rewanżowym pojedynkiem z Feyenoordem. Po wygraniu na De Kuip przed własną publicznością mieliśmy przypieczętować nasz awans do ćwierćfinału LM. Awans wywalczyliśmy i to w jakim stylu! Dzięki fenomenalnej skuteczności rozbiliśmy mistrzów Holandii aż 6-1. Teraz pozostaje nam tylko czekać na losowanie w Nyonie. Wiele od tego zależy.

 

Liga Mistrzów – Runda KO [2/2] – 16 marca 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 30018

Deportivo [ESP/2] – [NED] Feyenoord 6-1 (2-0) [9-1]

Lucas Carnero 25, 77, Mateo Musacchio 45+1, Yaya Sanogo 63, Henrique 82, Norberto Contreras 84 – Ron Vlaar 55

GM: Lucas Carnero

Strzały (celne): 14(8)-15(9)

%: 52-48

Składy

 

 

Po dobrym meczu przeciwko Feyenoordowi Henrique poprosił mnie o nowy kontrakt. Przystałem na to i zaoferowałem Brazylijczykowi umowę do czerwca 2021 roku z wyższą kwotą klauzuli minimalnej. Henrique zaakceptował umowę.

 

Po LM czas wrócić do ligowej rzeczywistości. Na kolejny mecz udaliśmy się do Sewilli gdzie czekał już na nas Betis. Zagraliśmy dość słabe zawody. W pierwszej połowie po golu Nsué gospodarze objęli prowadzenie na które szybko odpowiedzieliśmy strzałem Contrerasa. Niestety po przerwie nie mieliśmy sposobu na pokonanie Fabricio. Gdy zacząłem godzić się z tym, że tego meczu nie wygramy padł jednak gol. Zdobył go Guardado który wszedł tego dnia z ławki. W końcówce gospodarzy dobił jeszcze Thiago.

 

La Liga [28/38] – 20 marca 2016 roku – Estadio Benito Villamarín, Sewilla

Widzów: 38206

Betis [13] – [2] Deportivo 1-3 (1-1)

Emilio Nsué 32 – Norberto Contreras 35, Andrés Guardado 84, Thiago 90

+ Jefferson Montero 28

GM: Emilio Nsué

Strzały (celne): 10(3)-11(6)

%: 47-53

Składy

Uwagi: Luís Guilherme rozegrał 100. mecz ligowy w barwach Deportivo, Musacchio i Dzagoev rozegrali swoje 200. mecze ligowe. Contreras zdobył 25. bramkę ligową a Guardado 50. bramkę ligową.

Luís Guilherme został wybrany do XI tygodnia.

 

 

W kolejnym meczu mieliśmy dostać odpowiedź na to czy mamy szanse powalczyć z Realem o mistrzostwo. Na Riazor przyjechała bowiem Barcelona.

 

Bilans 3-1-6 16:27

Deportivo w lidze: 23-4-1 72:21 (u siebie 11-1-1 39:12, forma 5-0-0 14:3)

Barcelona w lidze: 21-5-2 89:22 (na wyjeździe 10-2-2 34:14, forma 5-0-0 19:3)

 

Wynik meczu otworzyliśmy już w 5. minucie. Ikenwa zdobył gola głową po wrzutce Ninisa z rzutu rożnego. W 14. minucie znów ta dwójka wystąpiła w głównej roli i prowadziliśmy już 2-0. W 17. minucie Messi skorzystał z podania Busquetsa zmniejszając straty Blaugrany. W 24. minucie obrona Barcy nie upilnowała kolejny raz naszego niesamowitego Nigeryjczyka a ten skompletował hat-tricka (ponownie asystował Ninis). Mało kto się spodziewał, że będziemy do przerwy prowadzić 3-1 z utytułowanym rywalem. Po przerwie rozstrzygnęło się kto wygra w tym spotkaniu. Thiago podał w pole karne do Sarabii ten minął Valdésa i było już 4-1. W 77. minucie po kombinacyjnej akcji dobiliśmy Barcelonę. Gola zdobył Ninis wykorzystując wrzutkę Carole któremu pięknie piłkę z końcowej linii wycofał Williams.

 

La Liga [29/38] – 23 marca 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 34411

Deportivo [2] – [3] Barcelona 5-1 (3-1)

Solomon Ikenwa 5, 14, 24, Pablo Sarabia 63, Sotiris Ninis 77 – Lionel Messi 17

GM: Solomon Ikenwa

Strzały (celne): 19(7)-7(2)

%: 58-42

Składy

 

 

Nadeszły wieści ze Szwajcarii. W ćwierćfinałowym dwumeczu Pucharu Europy zmierzymy się z Realem Madryt (najpierw u siebie). Zwycięzca hiszpańskiego dwumeczu w półfinale zagra z Man City lub Arsenalem. Pierwszy mecz odbędzie się w Hiszpanii.

 

Po rozbiciu Barcelony nie mogliśmy pozwolić sobie na wpadkę w Almerii. Do zespołu gdzie występuje dwójka naszych byłych graczy (Thiago Cionek i Papiss Cissé) jechaliśmy jako zdecydowany faworyt. Co ważne nie zawiedliśmy i w ładnym stylu wypunktowaliśmy gospodarzy.

 

La Liga [30/38] – 27 marca 2016 roku – Estadio Mediterráneo, Almería

Widzów: 17317

Almería [16] – [2] Deportivo 0-4 (0-2)

Joona Toivio 15s., Yaya Sanogo 28, 77, Lucas Carnero 87

GM: / Yaya Sanogo

Strzały (celne): 6(1)-19(7)

%: 45-55

Składy

Uwagi: Ikenwa, Sanogo i Canero zostali wybrani do XI tygodnia.

 

 

W tygodniu rozegraliśmy pierwsze starcie z Królewskimi w ramach Ligi Mistrzów. Mimo naszej przewagi długo wydawało się, że nie zdobędziemy żadnej bramki przed ciężkim rewanżem. Gdy wszyscy byli zawiedzeni bezbramkowym remisem Sarabia zaliczył jednak trafienie które daje nam lekką zaliczkę przed wyjazdem do Madrytu. Asystą popisał się Gassama wrzucając piłkę z prawej flanki w pole karne.

 

Liga Mistrzów – ćwierćfinał [1/2] – 30 marca 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 34611

Deportivo [ESP/2] – [ESP/1] Real Madryt 1-0 (0-0)

Pablo Sarabia 90+1

GM: Lamine Gassama

Strzały (celne): 18(10)-7(1)

%: 56-44

Składy

 

 

Tabela

 

Inne ligi:

ENG (31/38): Chelsea (+2) Man City

FRA (31/38): Lyon (+9) Marsylia

GER (27/34): Bayern (+2) Dortmund

POL (22/30): Lech (+3) Jagiellonia

ITA (30/38): Juventus (+1) Milan

 

Tabela Liga Adelante

 

Mecze Deportivo ‘’B’’:

06.03 D Hércules 5-0 (Dawid Kosztowniak, Jean Marie Dongou, Mark Watts, Ebrima Jallow, Titi Pop)

11.03 W Alcorcón 1-0 (Dawid Kosztowniak)

20.03 D Xerez 0-1

23.03 W Murcia 1-2 (Jean Marie Dongou)

27.03 D U.D. Logroñés 2-0 (Colin Korta, Jokin Asurmendi)

Odnośnik do komentarza

Wcale nie jest tak nudno. Jeszcze mam nad czym pracować w La Coruñi.

 

---

 

 

W meczu przeciwko Villarreal zagraliśmy dobrze ale nieskutecznie. Mimo wielu sytuacji podbramkowych zdobyliśmy zaledwie jedną bramkę. Ważne jednak, że wygraliśmy i zostajemy nowym liderem. Real zanotował bowiem na własnym boisku zaledwie remis z Betisem (1-1).

 

La Liga [31/38] – 2 kwietnia 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 29035

Deportivo [2] – [10] Villarreal 1-0 (1-0)

Lamine Gassama 39

GM: Lamine Gassama

Strzały (celne): 22(7)-4(2)

%: 58-42

Składy

Uwagi: Gassama zaliczył debiutanckie trafienie ligowe dla Deportivo, Kara zagrał po raz 25. w lidze dla Deportivo.

Gassama został wybrany do XI tygodnia.

 

 

Do Madrytu na rewanżowy mecz ćwierćfinału LM jechaliśmy z minimalną zaliczką. Real rzucił się na nas od samego początku spotkania by szybko zniwelować nasz handicap. Przyniosło to efekt już w 8. minucie wtedy to Alderweireld posłał długą piłkę do Higuaína a ten płaskim strzałem wyrównał stan dwumeczu. W 18. minucie po rzucie rożnym Marcelo nasza obrona przysnęła i gola na 2-0 zdobył Zapata. Tuż przed przerwą świetny rajd lewą stroną wykonał Neymar. Wyłożył on pięknie Higuaínowi a ten zdobył swoją drugą bramkę. W drugiej połowie próbowaliśmy zdobyć jakieś trafienie które mogło by nas przywrócić do życia ale tak się nie stało. Dość powiedzieć, że po zagraniu ręką Alderweirelda szansę na bramkę z jedenastki dostał Sanogo. Casillas nie dał się jednak zaskoczyć. To był też nasz jeden, jedyny celny strzał tego dnia. W 73. minucie po wrzutce Marcelo Higuaín spokojnie przyjął w polu karnym, odwrócił się i huknął kończąc naszą tegoroczną przygodę w pucharach.

 

Liga Mistrzów – ćwierćfinał [2/2] – 5 kwietnia 2016 roku – Estadio Santiago Bernabéu, Madryt

Widzów: 77762

Real Madryt [ESP/2] – [ESP/1] Deportivo 4-0 (3-0) [4-1]

Gonzalo Higuaín 8, 40, 73, Cristián Zapata 18 – Yaya Sanogo 52

+ Cristián Zapata 45+2, Neymar 68 – Norberto Contreras 86

GM: Lamine Gassama

Strzały (celne): 26(11)-2(1)

%: 60-40

Składy

Uwagi: Contreras doznał pęknięcia kości nadgarstka. Nie zobaczymy go na boisku przez 5-6 tygodni.

 

 

W podłych nastrojach po bezbarwnej porażce na Bernabéu udaliśmy się na Majorkę by utrzymać przodownictwo w tabeli. Nie było łatwo. Mecz był wyrównany ale dzięki bramce Sanogo zdołaliśmy wygrać to ważne spotkanie. Dodatkowo ze stolicy Kataloni dobiegły do nas dobre wieści. W meczu dwóch odwiecznych rywali Barcelona po bramce Ayewa pokonała 1-0 Real. Dzięki temu nasza przewaga nad Galaktycznymi wzrosła do czterech punktów.

 

 

La Liga [32/38] – 9 kwietnia 2016 roku – Iberostar Estadi, Palma de Mallorca

Widzów: 15800

Mallorca [13] – [1] Deportivo 0-1 (0-0)

Yaya Sanogo 71

GM: / Solomon Ikenwa

Strzały (celne): 11(2)-9(2)

%: 54-46

Składy

Uwagi: Ikenwa zaliczył 25. a Musacchio 75. mecz dla Deportivo.

 

 

Podstawski zaakceptował nową umowę ważną do 30 czerwca 2020 roku.

 

Nie ma wiele czasu na odpoczynek. We wtorek musieliśmy grać derby z Celtą. Słabsza drużyna Galicji ostatnio spisuje się lepiej. Od czasu zatrudnienia trenera Gasperiniego przeszli na grę systemem 3-4-3 i tak też ofensywni nastawieni wyszli na murawę naszego stadionu. Nasza przewaga była przygniatająca. Przyniosła efekt w 26. minucie. Po podaniu Sarabii bramkę zdobył Carnero. W drugiej połowie powinniśmy podwyższyć prowadzenie ale nasz brak skuteczności dał znać o sobie. Wykorzystał to Xaxá który podaniem z prawej strony znalazł w polu karnym Pereirę. Ten wyrównał stan pojedynku. W końcówce mimo starań nie zdołaliśmy przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Pozytywem jest jedynie to, że Real bezbramkowo zremisował na Madrigal nie wykorzystując szansy podgonienia nas w tabeli.

 

La Liga [33/38] – 12 kwietnia 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 34611

Deportivo [1] – [16] Celta 1-1 (1-0)

Lucas Carnero 26 – Jonathan Pereira 65

+ Sotiris Ninis 24 / Idriss Saadi 55

GM: Lamine Gassama

Strzały (celne): 24(5)-3(1)

%: 63-37

Składy

Uwagi: Guardado 250. mecz dla Deportivo.

Ninis z powodu nadwyrężonej kostki nie zagra przez 4-5 tygodni.

 

 

Przed meczem z Atlético

Bilans 2-1-6 13:19

Atlético 22-5-6 69:28 (u siebie 13-2-0 40:7, forma 1-2-2 7:9)

Deportivo 27-5-1 84:23 (na wyjeździe 14-3-0 38:9, forma 4-1-0 12:2)

Kursy 2,50 – 3,00 – 2,63

 

Pierwsza połowa była wyrównana. Gdy zanosiło się na to, że utrzyma się bezbramkowy remis gospodarze wcisnęli nam bramkę „do szatni”. Yttergård Jenssen wykonywał rzut wolny z lewej strony boiska. Dorzucił piłkę do Koke a ten zdobył bramkę mimo rozpaczliwej obrony Luísa Guilherme. W 62. minucie ponownie popełniliśmy błąd w kryciu po stałym fragmencie gry. Tym razem Norweg pięknie dograł do Vukusica a ten wyprowadził Rojiblancos na dwubramkowe prowadzenie. W 80. minucie zapowiadało się, że wracamy do gry. Po szybkiej kontrze Atlético zażegnało niebezpieczeństwo ale Asenjo źle wznowił grę wykopując piłkę wprost pod nogi Carole. Francuz szybko wrzucił ją z powrotem w szesnastkę ale tam źle interweniował Godín. Po jego samobóju na krótką chwilę złapaliśmy kontakt. Po chwili było jednak po meczu Falcao ładnie rozegrał kontratak swojego zespołu wraz z Omranim i dał zwycięstwo gospodarzom.

 

La Liga [34/38] – 16 kwietnia 2016 roku – Estadio Vicente Calderón, Madryt

Widzów: 54110

Atlético Madryt [4] – [1] Deportivo 3-1 (1-0)

Koke 43, Ante Vukusic 62, Falcao 83 – Diego Godín 80s.

GM: Falcao

Strzały (celne): 14(6)-6(2)

%: 50-50

Składy

Uwagi: Thiago zagrał 150. mecz ligowy, Ilicic 225. mecz ligowy (75. dla Deportivo)

 

 

Real wygrał następnego dnia z Mallorcą 2-0 (Higuaín 13, Khedira 73) i zbliżył się do nas na jeden punkt.

 

Następujący gracze Fabril przedłużyli umowy:

 

Jesús Barreiro do 30 czerwca 2019

Bobby Van Dongen i Giannis Floros do 30 czerwca 2020

 

W kolejnym starciu podejmowaliśmy na własnym boisku zdegradowaną już Tenerifę. W spotkaniu tym nie mogło być mowy o niespodziance. Tym bardziej, że przyjezdni kończyli je w dziewiątkę. Wynik 5-0 mówi wszystko. Po rozegraniu tego meczu mamy znów cztery punkty przewagi nad Królewskimi i jeżeli nie przegramy z nimi na Riazor tylko kataklizm będzie mógł nam przeszkodzić w świętowaniu triumfu.

 

 

La Liga [35/38] – 20 kwietnia 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 24890

Deportivo [1] – [19] Tenerife 5-0 (3-0)

Thiago 1, Lucas Carnero 15, 70, Douglas 40, 88

/ Ricardo Ferreira 26, Sergio Rodríguez 55

GM: Lucas Carnero

Strzały (celne): 20(9)-1(0)

%: 58-42

Składy

Uwagi: Luís Guilherme rozegrał 125. mecz ligowy.

 

 

W finale Pucharu Króla rozegranym na Santiago Bernabeú Betis pokonał po dogrywce Espanyol 1-0 (Jefferson Montero 95, Anele (Betis) 58, Héctor Moreno (Espanyol) 103).

 

Zawodnik Fabril Eloge Kethevoama parafował umowę wiążącą go z nami do 30 czerwca 2019 roku.

 

Zapowiedź meczu z Realem.

Bilans 3-3-6 16:26

Deportivo 28-5-2 90:26 (u siebie 14-2-1 51:14, forma 3-1-1 9:4)

Real 27-4-3 96:23 (na wyjeździe 13-2-2 45:14, forma 1-2-2 3:5)

Kursy 2,00 – 3,20 – 3,20

 

Po laniu jakie otrzymaliśmy od Galacticos w ramach LM strasznie obawiałem się tego spotkania. Jest ono o tyle ważne, że nasza porażka w tym meczu może dać tytuł Realowi. Jeżeli zaś wygramy to zapewnimy sobie drugi tytuł mistrzowski w historii Deportivo.

W 22. minucie zdobyliśmy bramkę po podaniu od Carnero Sanogo pięknie ograł Vidala. Wjechał w pole karne i pięknym strzałem nie dał szans Casillasowi. W przerwie zmieniłem graczy z napomnieniami by nie kończyć meczu w osłabieniu. W drugiej połowie obie ekipy miały swoje szanse. Nam grało się łatwiej po mogliśmy nękać zespół Królewskich groźnymi kontrami. Jednak ostatecznie żaden z zespołów nie zdobył już bramki co oznaczało, że to my zostaliśmy mistrzami Hiszpanii!

 

La Liga [36/38] – 24 kwietnia 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 33796

Deportivo [1] – [2] Real Madryt 1-0 (1-0)

Yaya Sanogo 22

GM: Lucas Carnero

Strzały (celne): 18(7)-8(2)

%: 54-46

Składy

Uwagi: Sarabia i Sanogo wystąpili po raz 100. w Deportivo.

Douglas i Carnero zostali wybrani do XI tygodnia.

 

 

Tabela

 

Inne ligi:

ENG (36/38): Man Utd (+2) Chelsea

FRA (35/38): Lyon (+6) Marsylia

GER (32/34): Bayern (+1) Dortmund

POL (26/30): Lech (+3) Jagiellonia

ITA (35/38): Lazio, Milan (+2) Brescia, Juventus

 

Tabela Liga Adelante

 

Mecze Deportivo ‘’B’’:

03.04 D Córdoba 0-2

10.04 W Numancia 1-0 (Jesé)

17.04 D Valladolid 3-1 (Jokin Asurmendi, Eugeniusz Nowak 2)

24.04 W Granada 1-2 (Jokin Asurmendi)

29.04 D Gimnàstic 2-1 (Eugeniusz Nowak, Zdenek Vecera)

Odnośnik do komentarza

Dzięki

 

---

 

Maj 2016

 

Jako nowo koronowani mistrzowie mieliśmy do rozegrania jeszcze dwa spotkania ligowe. O jakimś odpuszczaniu tych pojedynków mowy być nie mogło. Wszak rezerwy i tak kończą sezon na zapleczu ekstraklasy.

W meczu na Anoeta wygraliśmy 2-1.

 

La Liga [37/38] – 1 maja 2016 roku – Estadio Anoeta, San Sebastián

Widzów: 27629

Real Sociedad [10] – [1] Deportivo 1-2 (0-1)

Adrián Colunga 77 – Pablo Sarabia 41, Lucas Carnero 72

GM: / Pablo Sarabia

Strzały (celne): 7(3)-13(5)

%: 38-62

Składy

 

 

Lucas Carnero ponownie został najlepszym młodym piłkarzem roku w Hiszpanii. Trzecie miejsce w tym plebiscycie zajął Solomon Ikenwa.

 

Nasz zespół wzmacnia Mariano Sole. Barcelona stwierdziła, że bramkarz hiszpańskiej młodzieżówki nie ma u nich szans na przebicie się do zespołu i zwolniła go z kontraktu.

 

Sezon kończyliśmy na własnym boisku starciem z Sevillą. Po fajnym meczu dla kibiców w którym padło pięć bramek oraz nie brakowało spięć podbramkowych pokonaliśmy Andaluzyjczyków 3-2.

 

La Liga [38/38] – 15 maja 2016 roku – Estadio Riazor, A Coruña

Widzów: 34611

Deportivo [1] – [10] Sevilla 3-2 (1-1)

Lucas Carnero 27, Yaya Sanogo 57, 89 – Mario Balotelli 6, Rodrigo 62

GM: Yaya Sanogo

Strzały (celne): 17(8)-12(3)

%: 51-49

Składy

Uwagi: Alien zadebiutował w barwach Deportivo. Di Lillo rozegrał swój pierwszy mecz ligowy w karierze.

 

 

Luís Guilherme został wybrany drugim bramkarzem roku.

Mnie nagrodzono tytułem menedżera roku.

Sotiris Ninis otrzymał nagrodę ligowego piłkarza roku.

Deportivo zajęło drugą pozycję w plebiscycie drużynowego odkrycia roku.

Do XI sezonu ligi hiszpańskiej wybrani zostali Rafael Tolói, Ikenwa oraz Ninis. Miejsca wśród rezerwowych zajęli Guardado, Carnero i Luís Guilherme.

 

W finale LM rozegranym w Glasgow na Ibrox Real pokonał po dogrywce 2-1 Atlético (Gonzalo Higuaín 81, Cristiano Ronaldo 120+2 – Billel Omrani 19).

Z podziału telewizyjnego tortu za tę edycję europejskich pucharów otrzymaliśmy 21,73 M £.

 

Złożyłem swoje CV w RFEF dotyczące objęcia funkcji trenera reprezentacji olimpijskiej. Zostało ono jednak odrzucone a funkcję tę powierzono Luisowi Garcíi. Szkoda, miałem nadzieję, że dostanę szansę obrony olimpijskiego złota.

 

W meczu towarzyskim przed ME Polska zremisowała na Hampden Park ze Szkocją 0-0. Graczem tego meczu wybrany został Eugeniusz Nowak który tego dnia debiutował w zespole Mistrzów Świata.

 

Tabela

 

Tabela Liga Adelante

 

Mecze Deportivo ‘’B’’:

08.05 W Sporting 1-1 (Jesé)

15.05 D Elche 3-0 (Jean Marie Dongou, Giannis Floros 2)

18.05 W Recreativo 2-3 (Jesé 2)

22.05 W Getafe 3-1 (Jean Marie Dongou 2, Dawid Kosztowniak)

29.05 D Girona 0-0

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu

 

Podsumowanie La Liga 2015/16:

Mistrz: Deportivo (2. raz)

LM: Real Madryt, Barcelona

kLM: Atlético

LE: Athletic, Valencia, Betis (P)

Spadek: Zaragoza, Tenerife, Rayo

Król strzelców: Lionel Messi (ARG/Barcelona), Gonzalo Higuaín (ARG/Real Madryt) – 32 gole (6. Sanogo – 21 goli)

Król asyst: Sotiris Ninis (GRE/Deportivo) – 26 asyst

Czyste konta: Iker Casillas (ESP/Real Madryt) – 19 razy (4. Luís Guilherme – 16 razy)

Średnia ocena: Alexis Sánchez (CHI/Barcelona) – 7,99 (3. Ninis – 7,80)

Tabela

Trofeo Zamora: Iker Casillas (ESP/Real Madryt) (2. Luís Guilherme)

Jedenastka sezonu m. in. Solomon Ikenwa(NGA), Rafael Tolói (BRA), Sotiris Ninis (GRE) i wśród rezerwowych Luís Guilherme (BRA), Lucas Carnero (ARG), Andrés Guardado (MEX)

Rewelacja sezonu: Racing (2. Deportivo)

Piłkarz sezonu: Sotiris Ninis (GRE/Deportivo)

Menedżer sezonu: Poncio Bengochea (ESP/Deportivo)

Najlepszy hiszpański strzelec: Fernando Llorente (ESP/Athletic)

Pichichi: Lionel Messi (ARG/Barcelona)

Hiszpański piłkarz roku: Gerard Piqué (ESP/Barcelona)

Młody piłkarz roku w Hiszpanii: Lucas Carnero (ARG/Deportivo) (3. Ikenwa)

 

Puchar Króla:

Espanyol – Betis 0-1d. (3. raz)

 

Supercopa:

Deportivo – Atlético 4-1, 3-1 (4. raz)

 

Copa RFEF:

Barcelona ‘’B’’ – Yeclano 1-2, 1-4 (1. raz)

 

Inne ligi:

Premier League

Mistrz: Man Utd (20. raz)

LM: Man City, Chelsea

kLM: Tottenham

LE: Arsenal, Liverpool, Blackburn (P)

Spadek: Norwich, QPR, Brighton

Król strzelców: Javier Hernández (MEX/Man Utd) – 23 gole

Król asyst: Dusan Tadic (SRB/Aston Villa), Darren Fletcher (SCO/Man Utd) – 15 asyst

Czyste konta: Joe Hart (ENG/Man City), Alex Smithies (ENG/Tottenham) – 13 razy

Średnia ocena: Wayne Rooney (ENG/Man Utd) – 8,21

 

Tabela

 

Championship

Awans: Bristol City, Wigan, West Ham (zwycięzca baraży)

Spadek: Sheff Wed, Millwall, Watford

Król strzelców: Leigh Griffiths (SCO/Reading) – 36 goli

Król asyst: Olexiy Gai (UKR/Bristol City) – 15 asyst

Czyste konta: Robert Green (ENG/West Ham) – 16 razy

Średnia ocena: Mikael Dorsin (SWE/Swansea) – 7,58

 

Tabela

 

Puchar Anglii:

Tottenham – Blackburn 0-2 (7. raz)

 

Puchar Ligi:

Liverpool – Man City 1-2 (5. raz)

 

Tarcza Wspólnoty:

Liverpool – Man Utd 2-1 (15. raz)

 

Ligue 1

Mistrz: Lyon (8. raz)

LM: Marsylia

kLM: PSG

LE: Lille, Bordeaux (PL), Nantes (P)

Spadek: Metz, Le Mans, Stade Brestois

Król strzelców: Baba (SEN/PSG) – 19 goli

Król asyst: Javier Pastore (ARG/PSG) – 12 asyst

Czyste konta: Steve Mandanda (FRA/Marsylia) – 17 razy

Średnia ocena: Juan Manuel Vargas (PER/PSG) – 7,76

 

Tabela

 

Puchar Francji:

Troyes – Nantes 2-2d. k.:4-5 (4. raz)

 

Puchar Ligi Francuskiej:

Sochaux – Bordeaux 1-2d. (4. raz)

 

Superpuchar Francji:

PSG – Marsylia 2-2k. (3. raz)

 

Bundesliga

Mistrz: Bayern (24. raz)

LM: Dortmund

kLM: Stuttgart

LE: Schalke, Hertha, Duisburg (P)

Spadek: St.Pauli, Aachen

Król strzelców: Klaas-Jan Huntelaar (NED/Schalke) – 22 gole

Król asyst: Mato Jajalo (CRO/Köln) – 15 asyst

Czyste konta: Sergio Romero (ARG/Schalke), Max Grün (GER/Fürth) – 11 razy

Średnia ocena: Mateo Kovacic (CRO/Leverkusen) – 7,68

 

Tabela

 

Puchar Niemiec:

Duisburg – TSV Monachium 2-1 (1. raz)

 

Superpuchar Niemiec:

Dortmund – Stuttgart 0-1 (2. raz)

 

Ekstraklasa

Mistrz: Legia (9. raz)

LE: Lech, Jagiellonia, Wisła

Spadek: Nieciecza, Zawisza

Król strzelców: Rangelo Janga (NED/Legia) – 21 goli

Król asyst: Adrien Régattin (FRA/Legia) – 12 asyst

Czyste konta: Łukasz Skorupski (POL/Jagiellonia) – 11 razy

Średnia ocena: Davy De Fauw (BEL/Wisła Kraków) – 7,63

 

Tabela

 

I liga

Awans: Arka, Piast

Spadek: Olimpia Elbląg, Jarota Jarocin, Ruch Radzionków, Flota Świnoujście

Król strzelców: Sebastian Hajduk (POL/Resovia), Dawid Piotrowski (POL/Świt NDM) – 14 goli

Król asyst: Aleksander Kwiek (POL/Piast), Grzegorz Goncerz (POL/Sandecja), Sebastian Fedan (POL/Resovia), Damian Czupryna (POL/Górnik Wałbrzych) – 12 asyst

Czyste konta: Marcin Juszczyk (POL/Arka) – 17 razy

Średnia ocena: Kamil Słaby (POL/Sandecja) – 7,28

 

Tabela

 

Superpuchar Polski:

Widzew – Lech 0-1 (6. raz)

 

Puchar Polski:

Sandecja – Wisła Kraków 1-3 (6. raz)

 

Serie A

Mistrz: Juventus (29. raz)

LM: Milan, Lazio

kLM: Brescia

LE: Atalanta, Fiorentina, Cagliari (fP)

Spadek: Siena, Parma, Reggina

Król strzelców: Francesco Grandolfo (ITA/Atalanta) – 17 goli

Król asyst: Franck Tabanou (FRA/Juventus) – 11 asyst

Czyste konta: Laurentiu Branescu (ROU/Juventus) – 15 razy

Średnia ocena: Edinson Cavani (URU/Napoli) – 7,78

 

Tabela

 

Puchar Włoch:

Lazio – Cagliari 3-2 (6. raz)

 

Superpuchar Włoch:

Inter – Milan 2-1 (6. raz)

 

Liga Mistrzów (Ibrox Stadium, Glasgow):

Real Madryt – Atlético Madryt 2-1d. (10. raz)

 

Liga Europy (Millennium Stadium, Cardiff):

Tottenham – Lyon 2-1d. (3. raz)

 

Superpuchar Europy (Sankt Jakobspark, Bazylea):

Barcelona – Deportivo 3-5 (1. raz)

 

Klubowe MŚ (Yokohama International Stadium, Jokohama):

Barclona – Cruzeiro 2-1 (3. raz)

 

Hiszpańskie zespoły w europejskich pucharach:

Real Madryt – triumfator LM

Atlético Madryt – finalista LM

Barcelona – półfinalista LM

Deportivo – ćwierćfinalista LM

Valencia – ćwierćfinalista LE

Sevilla – runda KO LE

Villarreal – runda KO LE

 

Polskie zespoły w europejskich pucharach:

Lech Poznań – play-off LM -> faza grupowa LE

Legia Warszawa – play-off LE

Wisła Kraków – play-off LE

Widzew Łódź – trzecia runda kwalifikacji LE

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem "hitowy" mecz :doh!:

 

---

 

Czerwiec 2016

 

 

Carnero przedłużył umowę z nami do 30 czerwca 2020 roku. Nowa klauzula odstępnego wynosi 60 M £.

 

Polska Czechy 2-2 (mecz towarzyski, Stadion Śląski, Chorzów)

Adrian Mierzejewski 12, Arkadiusz Milik 63 – Tomas Necid 29, Libor Kozák 86

 

Polska Grecja 2-3 (ME, gr. B, Stade Vélodrome, Marsylia)

Maciej Jankowski 6, Eugen Polanski 45+2 – Giorgos Samaras 23, Giannis Fetfatzidis 28, Eugeniusz Nowak 74s.

 

Zanotowaliśmy awans na 24. miejsce w rankingu klubowym UEFA.

 

PolskaPortugalia 0-0 (ME, gr. B, Stade des Lumières, Décines-Charpieu)

 

Podpisałem nową umowę z Karą by ostudzić zapędy Chelsea. Senegalczyk podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

 

Polska Irlandia 1-2 (ME, gr. B, Stade de la Borne de l’Espoir, Villeneuve-d’Ascq)

Maciej Jankowski 40 – Simon Cox 6, 36

 

Nic na dwa razy się nie zdarza. Do teraz nie wiem jakim cudem dwa lata temu tak dobrze poszło Polakom.

 

Podpisałem nową umowę która wiąże mnie z klubem do końca sezonu 2019/20. Moje zarobki wzrosną do 36 tys. £.

 

ME 2016 we Francji.

Grupa A

 

Rumunia Francja 1-1 (Paul Papp 9 – Mbaye Niang 5)

Szkocja Rosja 0-0 (- Georgy Schennikov82)

Rosja Rumunia 0-1 (Florentin Matei 33)

Francja Szkocja 3-0 (Mbaye Niang 25k., Samir Nasri 48, Jérémy Ménez 51)

Rosja Francja 1-2 (Alan Dzagoev 46 – Mbaye Niang 17, Moussa Sissoko 36)

Szkocja Rumunia 1-2 (David Goodwillie 66 – Florentin Matei 3, Mihail Lăcătuşu 42)

 

Grupa B

 

Portugalia Irlandia 1-0 (Nélson Oliveira 27)

Grecja Polska 3-2 (Giorgos Samaras 23, Giannis Fetfatzidis 28, Eugeniusz Nowak 74s. – Maciej Jankowski 6, Eugen Polanski 45+2)

Polska Portugalia 0-0

Irlandia Grecja 3-1 (Joe Mason 44, James McCarthy 61, 66 – Sokratis Papastathopoulos17, Stephen Henderson 35s.)

Grecja Portugalia 1-0 (Giorgos Samaras 77)

Polska Irlandia 1-2 (Maciej Jankowski 40 – Simon Cox 6, 36)

 

Grupa C

 

Norwegia Anglia 0-3 (Theo Walcott 11, Wayne Rooney 36, Jack Wilshere 75)

Białoruś Belgia 1-0 (Andrey Varankov 58)

Belgia Norwegia 2-0 (Jelle Vossen 60k., Matías Suárez 87 – Vadim Demidov70)

Anglia Białoruś 2-1 (Wayne Rooney 12, Theo Walcott 26 – Sergey Kornilenko 7)

Anglia Belgia 2-3 (Wayne Rooney 34, Danny Welbeck 85 – Romelu Lukaku 4, Jelle Vossen 16, Eden Hazard 60)

Norwegia Białoruś 1-4 (Tarik Elyounoussi 8 – Maksim Skavysh 1, 11, Pavel Niakhaichyk 7, Vitaly Kovalev 70)

 

Grupa D

 

Izrael Hiszpania 1-1 (Omer Damari 50 – Cesc Fàbregas 45+1)

Serbia Czarnogóra 1-1 (Filip Djuricic 63 – Stevan Jovetic 4)

Hiszpania Serbia 2-0 (Fernando Llorente 28, 77 – Nemanja Vidic64)

Czarnogóra Izrael 1-2 (Ivan Vukovic 5 – Almog Cohen 23, Ben Sahar 32)

Hiszpania Carnogóra 3-0 (Pablo Sarabia 45+1, 70, Fernando Llorente 66)

Izrael Serbia 1-1 (Omer Damari 2 – Filip Djuricic 87)

 

Grupa E

 

Ukraina Holandia 1-3 (Andriy Yarmolenko 90 – Leroy Fer 41, Leandro Bacuna 48, Klaas-Jan Huntelaar 75)

Niemcy Czechy 1-2 (Mario Gómez 62 – Jan Moravek 41, Tomas Necid 78, Tomás Sivok82)

Holandia Niemcy 1-2 (Leandro Bacuna 5, John Heitinga33 – Mario Götze 13, Thomas Müller 80)

Czechy Ukraina 1-1 (Adam Hlousek 15 – Andriy Yarmolenko 55, Taras Stepanenko88)

Holandia Czechy 3-2 (Klaas-Jan Huntellar 19, Leandro Bacuna 34, Leroy Fer 57 – Libor Kozák 74, Vaclav Kadlec 77)

Ukraina Niemcy 2-3 (Yaroslav Polishko 14, Olexandr Aliev 66 – Ilkay Gündogan 5, 24, André Schürrle 90+3)

 

Grupa F

 

Słowenia Szwajcaria 0-1 (Armin Bacinovic21 – Tranquillo Barnetta 10)

Bośnia Włochy 2-2 (Edin Dzeko 23, 34k. – Giampaolo Pazzini 48, Davide Astori 80)

Włochy Słowenia 4-1 (Giuseppe Rossi 7k., Milan Djuric 31, 67, Davide Astori 35 – Zlatko Dedic 75)

Szwajcaria Bośnia 1-3 (Pajtim Kasami 3, Fabio Daprelà32 – Miralem Pjanic 29, Edin Dzeko 40k., 59)

Bośnia Słowenia 0-2 (Muhamed Subasic 17s., Zlatko Dedic 51)

Włochy Szwajcaria 1-3 (Federico Carraro 24 – Tranquillo Barnetta 43, 90+2, Eren Derdiyok 81)

 

 

II runda

Grecja Francja 0-3 (Kyriakos Papadopoulos60 – Mbaye Niang 3, 45+1, 47k.)

Włochy Nimecy 2-1d. (Giampaolo Pazzini 7, 98, Giuseppe Rossi 75 – Thomas Müller 86)

Irlandia Portugalia 1-2 (Simon Cox 90+3 – Kléber 37, Roderick Miranda 74)

Szwajcaria Białoruś 0-1 (Andrey Varankov 39)

Holandia Rumunia 1-2 (Klaas-Jan Huntelaar 56 – Adrian Ropotan 37, Bogdan Stancu 40)

Czechy Anglia 0-2 (Wayne Rooney 3, Theo Walcott 15k.)

Hiszpania Bośnia 3-0 (Muhamed Subasic 37s., Pedro 81, Javi Martínez 87)

Belgia Izrael 4-2 (Romelu Lukaku 10, Axel Witsel 17, Dedryck Boyata 46, Nacer Chadli 79 – Omer Damari 32, 61)

 

Mecze Deportivo ‘’B’’:

05.06 D Ponferradina 1-1 (Ravel Morrison)

 

Segunda División

 

Awans: Cartagena, Getafe, Las Palmas (po barażach)

Spadek: Xerez, Castilla, Murcia, U.D. Logroñés

Król strzelców: Pietro Iemmello (ITA/Getafe), Igor Serrano (ESP/Ponferradina) – 22 gole (28. Kosztowniak, Jesé – 9 goli)

Król asyst: Giannis Floros (GRE/Deportivo ‘’B’’) – 18 asyst

Czyste konta: Iván Cuéllar (ESP/Sporting) – 17 razy (14. Javi Varas – 7 razy)

Średnia ocena: Giannis Floros (GRE/Deportivo ‘’B’’) – 7,70

 

Tabela

 

Baraże

 

Półfinały:

Gimnàstic – Sporting 1-1, 0-2

Granada – Las Palmas 2-2, 1-3

Finały:

Las Palmas – Sporting 1-0, 1-1

 

Las Palmas awansowało do Primera División

 

 

Segunda División B

 

Mistrz: Albacete (gr. 3)

Awans: Puertollano (gr. 1), Real Unión (gr. 2), Cádiz (gr. 4)

Spadek: U.D. Mérida, Villanovense, Jerez, Don Benito (gr. 1), Barakaldo (po barażu), Espanyol ‘’B’’, Osasuna ‘’B’’, Gavà, Oyonesa (gr. 2), Yeclano (po barażu), Parla, Olímpic Xátiva, Andorra C.F., Díter Zafra (gr. 3), Linense, C.D. Alcalá, Roquetas, San Fernando C.D. (gr. 4)

Królowie strzelców:

1 gr. – Borja (ESP/Atletico ‘’B’’) – 23 gole

2 gr. – Gorka Rojo (ESP/Barcelona ‘’B’’) – 18 goli

3 gr. – Javi Guerra (ESP/Albacete) – 26 goli

4 gr. – Jakub Vojtus (SVK/Sevilla Atlético), Sébastien Besnier (FRA/Cádiz) – 20 goli

Królowie asyst:

1 gr. – Mario (ESP/Palencia) – 12 asyst

2 gr. – Vincent Weijl (NED/Eibar) – 17 asyst

3 gr. – Fernando (ESP/Castellón) – 15 asyst

4 gr. – Nacho (ESP/Vecindario) – 13 asyst

Czyste konta:

1 gr. – Nauzet (ESP/Mirandés), Nacho (ESP/RSD Alcalá) – 16 razy

2 gr. – Andrés Muñoz (ESP/Real Unión) – 17 razy

3 gr. – Pol (ESP/Albacete) – 19 razy

4 gr. – Santi Hidalgo (ESP/Vecindario) – 20 razy

Średnia ocena:

1 gr. – Ángel (ESP/Salamanca) – 7,73

2 gr. – Ivan Cagigas (ESP/Barcelona ‘’B’’) – 7,97

3 gr. – Javi Guerra (ESP/Albacete) – 7,73

4 gr. – Bruno (ESP/Cádiz) – 7,91

 

Tabela gr. 1

Tabela gr. 2

Tabela gr. 3

Tabela gr. 4

 

Play-offy

 

Baraże mistrzowskie:

półfinały:

Badajoz - Albacete 1-0, 0-3

Cádiz – Mirandés 1-0, 3-1

finały

Albacete - Cádiz 1-0, 2-1

Baraże o awans:

ćwierćfinały:

Atlético ‘’B’’ - Ceuta 1-1, 1-2

Alavés - Sabadell 1-0, 1-1

Amorebieta – Vecindario 2-0, 3-2

Jaén – Puertollano 1-1, 0-1

Real Unión - Eibar 0-0, 1-1

Salamanca - Castellón 1-0, 2-2

półfinały:

Amorebieta - Mirandés 2-3, 1-1

Badajoz – Puertollano 3-1, 0-5

Real Unión - Ceuta 2-0, 2-1

Salamanca – Alavés 2-2, 1-2

finały:

Mirandés - Puertollano 1-1, 1-2

Real Unión – Alavés 2-0, 0-1

Baraże o utrzymanie:

Burgos – Barakaldo 2-0, 1-2d.

Yeclano – Estepona 1-2, 0-0

 

 

Najlepszy gracz w Europie:

Cristiano Ronaldo (POR/Real)

 

Złoty but:

Lionel Messi (ARG/Barcelona)

Odnośnik do komentarza

Zdjęcia są zalinkowane do imgura. W tabach show nie ma zdjęć.

 

---

 

Podsumowanie zawodników Deportivo w sezonie 2015/16

 

Bramkarze:

 

Luís Guilherme - nasz podstawowy golkiper, swoją świetną postawą wybronił nam kilka spotkań, pewny punkt zespołu,

Ross Turnbull - bronił w kilku spotkaniach pucharowych, ustrzegł się większych błędów, jego ambicje sięgały wyżej niż siedzenie na ławce dlatego zimą sprzedałem go do Swansea,

Lee James - nasz trzeci bramkarz, od zimy pierwszy rezerwowy, zagrał kilka razy w meczach pucharowych, jednak jeżeli marzy o wygryzieniu Brazylijczyka musi dalej pracować.

 

Obrońcy:

 

Rafael Tolói - znakomity stoper, ostoja defensywy, grał w każdym ligowym pojedynku, nie ma możliwości bym zgodził się na jego odejście z zespołu (chyba, że ktoś wyłoży sumę zawartą w jego klauzuli odejścia),

Kara - pozyskałem go przed sezonem za darmo z Bursasporu, to posunięcie okazało się znakomitym wyborem, Senegalczyk nie zawiódł niezależnie od tego czy wystawiałem go w środku obrony czy środku pomocy,

Lamine Gassama - kolega Kary z reprezentacji Senegalu, nasz podstawowy prawy obrońca, rozegrał dobry sezon, mam nadzieję, że nikt nie zdecyduje się go wykupić,

Solomon Ikenwa - gwiazda lewej strony defensywy, wróżę mu wielką przyszłość w naszym zespole,

Douglas - najczęstszy partner Rafy Tolóia na środku obrony, pytają o niego wielkie kluby angielskie, nie zamierzam go jednak sprzedawać,

Lionel Carole - rywal Ikenwy na lewej obronie, zawodnik który nie zawodzi gdy dostaje szanse gry, do gry na wielu frontach jest bardzo przydatny,

Mateo Musacchio - stoper reprezentacji Argentyny jest ważnym ogniwem naszego bloku obronnego, lubię go ze względu na to, że może on łatać dziury zarówno w środku jak i po prawej stronie,

Ivan Bandalovski - zmiennik Gassamy na prawej stronie, Bułgar nie jest graczem który zagra kilka meczy na najwyższym poziomie ale na grę z mniej wymagającymi rywalami nadal daje radę,

Henrique - nasz młody obrońca który może grać na każdej pozycji, duży talent,

Dídac - nie miał szans na przebicie się na lewej stronie obrony, sprzedany zimą,

Mark Watts, Bekir Çelik, Andrejs Fjodorovs, Jesús Barreiro, Cristian Ramírez - grali sporadycznie, w przyszłym sezonie największe szanse na występy będzie miał ostatni z nich, dostał wreszcie hiszpański paszport.

 

Pomocnicy:

 

Pablo Sarabia - fenomen, wiele goli i asyst, dodatkowo wywalczył sobie miejsce w reprezentacji Hiszpanii, jedna z największych gwiazd naszego zespołu,

Thiago - drugi z regularnie występujących u nas Hiszpanów, Barcelona go nie chciała u nas jest kluczowym zawodnikiem środka pola,

Sotiris Ninis - rewelacyjny sezon Greka, jego wrzutki siały popłoch w polu karnym rywali, najlepszy zawodnik ligi, jeden z zawodników od których rozpoczynam ustalanie składu,

Andrés Guardado - kapitan nigdy nie schodzi poniżej określonego poziomu, jest coraz starszy ale nadal może liczyć u nas na grę w wielu spotkaniach,

Alan Dzagoev - reprezentant Rosji rozczarowuje, ale nadal w niego wierzę i liczę, że dostosuje się poziomem do kolegów z zespołu,

Josip Ilicic - Słoweniec jest zawodnikiem od czarnej roboty w środku pola, pewny punkt środka pola,

Hasan Akgöz, Giannis Floros, Tomás Podstawski, Piotr Malarczyk, Alien, Zdenek Vecera, Emanuele Di Lillo - rozegrali epizodyczne role w tym sezonie.

 

Napastnicy:

 

Yaya Sanogo - najlepszy strzelec naszej ekipy, wywalczył sobie również miejsce w reprezentacji Trójkolorowych (choć tam gra również fenomenalny Mbaye Niang), jego gole dały nam wiele ważnych punktów,

Lucas Carnero - partner Francuza z linii ataku, nie jest od niego wcale gorszym napastnikiem, interesuje się nim Barcelona, jednak ja nie zamierzam go zbyt łatwo oddawać,

Norberto Contreras - świetny młodziak, ma duże szanse na wielką karierę, grywał również jako skrzydłowy, to przez niego miejsce w składzie stracił Marconi,

Raymond Williams - zawód, Afrykaner dostawał sporo szans na zaprezentowanie swoich umiejętności i nie pokazał nic, kolejny sezon może znów rozpocząć w rezerwach,

Michele Marconi - stracił miejsce w składzie i zimą przeniósł się do Eredivisie,

Andy Langeveldt - nasz napastnik #4, grywał też jako skrzydłowy, w przeciwieństwie do rodaka potrafił zdobyć bramki,

Saturnino Vara - nie zachwyca ale jest nadal młodym zawodnikiem który ma czas na to by się rozegrać,

Dawid Kosztowniak, Jesé, Jernej Prsa, Titi Pop, Jokin Asurmendi, José María Acién, Jean Marie Dongou - epizody w spotkaniach pucharowych

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2016

 

Awansowaliśmy na 16. pozycję w rankingu finansowym Deloitte.

 

Do zespołu dołączyli:

Tobias Figueiredo– młody Portugalczyk dołączył do nas z zespołu lizbońskich Lwów. Najlepsze jest to, że za utalentowanego obrońcę nie zapłaciliśmy ani pensa,

Claudio Bevilacqua– młodzieżowy reprezentant Italii, pozyskany za darmo z Rossonerich,

Diego Rodríguez– młodzieżowy reprezentant Hiszpanii, Sevilla otrzymała za niego 2,4 M £,

Álex Vázquez– kolega Rodrígueza z młodzieżówki, zapłacimy za niego Sportingowi 0,6 M £

 

Poza tymi zawodnikami na okres przygotowawczy do pierwszego zespołu włączeni zostają: Barreiro, Fjodorovs, Floros, Jallow, Kethevoama, Korta, Kosztowniak, Nowak, Pop, Ramírez, Serra i Watts.

 

Z zespołu zwolnieni zostają: Javier, Pablo, Jesús Pablo Rey, Damian Staniek, Tomás, Javi Varas, Daniel Vilariño.

Z tej grupy jedynie Tomás zdołał zadebiutować w Deportivo. Ten zawodnik zaliczył kiedyś epizod w Segunda División.

 

Kolejnym nowym zawodnikiem w ekipie będzie młodzieżowy reprezentant Czech – Roman Sedlacek. Za jego kartę zawodniczą Slavia Praga otrzyma 425 tys. £.

 

Piłkarzem roku wg kibiców został Lucas Carnero.

 

Zarząd postawił mi za cel walkę o awans do LM. W związku z tym budżet transferowy wynosi 20,5 M £ natomiast budżet płacowy kształtuje się na poziomie 725 tys. £ tygodoniowo (obecnie wydajemy 677 tys. £).

 

Solomon Ikenwa odszedł do Milanu. Piemontczycy zapłacą za niego aż 16,75 M £. Sam Solomon dostanie 38 tys. £ nic dziwnego, że odrzucił moją ofertę. Dobrze, że miał wysoką sumę odstępnego i troszkę grosza wpadło.

 

Notowania bukmacherów na triumfatora ligi:

4,00 Barcelona i Real

7,00 Atlético

9,00 Deportivo

26,00 Valencia i Athletic

 

Ćwierćfinały ME

Białoruś Portugalia 1-2 (Vladimir Yurchenko 61 – Fábio Coentrão 34, 41)

Włochy Francja 1-2 (Riccardo Montolivo 80 – Mamadou Sakho 36, Marvin Martin 55k.)

Belgia Hiszpania 1-0 (Romelu Lukaku 38)

Rumunia Anglia 1-2d. (Florentin Matei 90+4 – Jordan Henderson 15, Wayne Rooney 115)

 

Półfinały ME

Francja Belgia 3-0 (Mbaye Niang 9, Jérémy Ménez 45+2, 83 – Radja Nainggolan 60)

Portugalia Anglia 1-2d. (Cristiano Ronaldo 9 – Wayne Rooney 23, Danny Welbeck 103)

 

Finał ME

Francja – Anglia 1-0 (Mbaye Niang 18)

 

XI turnieju (znalazł się w niej Pablo Sarabia)

Najlepszy piłkarz ME: Pablo Sarabia (ESP/Deportivo)

Złoty but ME: Mbaye Niang (FRA/Fiorentina)

 

Na IO pojedzie 11 moich zawodników. Piątka Hiszpanów (Sole, Rodríguez, Serra, Vara, Barreiro), czwórka Brazylijczyków (Douglas, Mexilhão, Henrique i Alien), Carnero z Argentyną i Dongou z Kamerunem.

 

Następcą Ikenwy zostaje inny Afrykaner – Paul Wamba. Wychowanek Coton Sportu przychodzi do nas z Xamax za 3,8 M £.

 

Pierwszy ranking FIFA po ME nie zaskoczył. Prowadzą nowo koronowani mistrzowie Francuzi przed Anglikami, Brazylijczykami i Hiszpanami. Polacy wypadli z pierwszej dziesiątki na odległe 19. miejsce.

 

Zdenek Vecera pozostanie w zespole do 30 czerwca 2019 roku.

 

Nowym zawodnikiem jest Xabier Zelaia. Młody Bask dołączył do nas z wolnego transferu.

 

Otrzymałem ofertę poprowadzenia reprezentacji Hiszpanii. Odrzuciłem ją.

 

Podpisaliśmy nową umowę z Mexilhão. Niebezpiecznie parol na niego zagięła Barcelona. Trzeba było działać.

 

Bevilacqua doznał urazu pleców. Ominie go cały okres przygotowawczy (6-7 tygodni).

 

Iago Beceiro odchodzi za 1,2 M £ do Realu Zaragoza.

 

Barreiro wraca z Igrzysk z przepukliną. Nie zagra przez miesiąc.

 

Mamy kolejne dwie nowe twarze. Stavros Triantafyllidisprzychodzi do nas za 1,6 M £ ze Stuttgartu. Fabian Brunsza 2,7 M £ z Schalke.

 

Selekcjonerem Hiszpanów został Francesco Guidolin. Teraz Rojiblancos szukają nowego szkoleniowca.

 

W dwumeczu o Superpuchar naszym rywalem będzie Betis. Pierwszy mecz w Sewilli 14 sierpnia.

 

Kolejnym młodziakiem zatrudnionym przeze mnie będzie Godfrey Nxumalo. Sundowns dostaną za niego 140 tys. £.

 

Panathinaikos Deportivo 1-0 (mecz sparingowy, OAKA Spyros Louis, Ateny)

Lionel Carole 61s.

 

Alien złamał kość śródstopia na turnieju olimpijskim. Nie zobaczymy go na boisku przez trzy miesiące.

 

PAS GianninaDeportivo 0-1 (mecz sparingowy, Zosimades, Giannina)

Dawid Kosztowniak 71

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016

 

 

Ksanthi Deportivo 0-3 (mecz sparingowy, Skoda Xanthi Arena, Ksanthi)

Norberto Contreras 11, 75, Yaya Sanogo 13

 

Eugeniusz Nowak który chciał zbyt dużej podwyżki został sprzedany do Racingu za 4,3 M £. U nas rozegrał jedno spotkanie pucharowe.

 

Rewanżowy mecz o superpuchar przełożono z 18 na 31 sierpnia z powodu gry Béticos w kwalifikacjach LE.

 

Hiszpanie obronili złoty medal Igrzysk Olimpijskich. W finale pokonali na Maracanie Brazylię 2-1 (Álvaro Vadillo 22, Javi Martínez 25 – Leandro 32k.).

Brąz wywalczyli Argentyńczycy którzy wygrali z Urugwajem 1-0 (Javier Pastore 63).

Polacy nie zakwalifikowali się na brazylijską imprezę.

 

RC VillalbésDeportivo 0-8 (mecz sparingowy, A Magdalena, Villalba)

Raymond Williams 25, 59, 74, Norberto Contreras 32, Yaya Sanogo 39, 51, Mark Watts 65, Titi Pop 90+1

 

W pierwszym superpucharowym starciu pokonaliśmy na wyjeździe Betis 2-1. Niestety Sarabia złamał nogę i aż do zimy będziemy musieli sobie radzić bez naszego asa.

 

14 sierpnia 2016 – Sewilla – stadion Benito Villamarín

 

Supercopa [1/2]

Betis – Deportivo 1-2 (1-0)

Isco 43 – Rafael Tolói 58, 65

Składy

+ / Pablo Sarabia 88

Strzały (celne): 6 (4) - 13 (5)

Posiadanie piłki [%]: 45 – 55

Widzów: 44936

MotM: / Rafel Tolói

Pablo Sarabia złamał w tym meczu nogę. Jego rozbrat z futbolem może potrwać nawet pół roku.

 

Ligowe boje rozpoczynamy falstartem w Maladze. Po golu Tolóia myślałem, że uratujemy chociaż jeden punkt. Tak się jednak nie stało.

Warto odnotować, że kolejny już raz na starcie sezonu zostajemy w blokach startowych. Ostatnio udanie zainaugurowaliśmy ligę cztery lata temu.

 

21 sierpnia 2016 – Málaga – stadion La Rosaleda

La Liga [1/38]

Málaga – Deportivo 3-2 (0-0)

Gabriel Suárez 72, Eduardo Vargas 83, Fernando Bernard 90k. – Yaya Sanogo 56, Rafael Tolói 88

Składy

Strzały (celne): 13 (5) - 11 (5)

Posiadanie piłki [%]: 49 – 51

Widzów: 28963

MotM: Federico Carraro

Mexilhão rozegrał debiutancki mecz w barwach Deportivo, Contreras rozegrał 25. mecz dla Deportivo, Gassama 75. mecz dla Deportivo, Kara 125. mecz ligowy w karierze.

 

 

Andrejs Fjodorovs odchodzi za 1,8 M £ do Brescii. Łotysz rozegrał dla nas 5 spotkań z czego 1 w lidze.

 

Dostajemy 6,17 M £ za udział w fazie grupowej LM.

Do grupy byliśmy losowani z 3 koszyka. Trafiliśmy na następujących rywali: Bayern, Szachtar i FC Kopenhagę.

 

Gdy nasz były zawodnik strzelił nam szybko bramkę obawiałem się, że może to być zła prognoza. Szczęśliwie były to jednak jedynie złe miłego początki. Później gole zdobywaliśmy jedynie my i pewnie ograliśmy Racing aż 4-1.

 

27 sierpnia 2016 – A Coruña – stadion Riazor

La Liga [2/38]

Deportivo [14] – [4] Racing 4-1 (2-1)

Lucas Carnero 13, 72, Sotiris Ninis 45+2, Tobias Figueiredo 90+1 – Eugeniusz Nowak 4

Składy

+ Rafael Tolói 39

Strzały (celne): 21 (10) - 5 (4)

Posiadanie piłki [%]: 62 – 38

Widzów: 33168

MotM: Lucas Carnero

Wamba i Figueiredo zadebiutowali w barwach klubu, Portugalczyk zdobył również swoją pierwszą bramkę.

Contreras z powodu urazu łokcia nie wystąpi prze około 11 dni.

Ninis i Carnero zostali nominowani do XI tygodnia.

 

 

Sprzedaliśmy 26281 karnetów. To o 4545 (21%) sztuk więcej niż przed rokiem.

 

W rewanżowym starciu z Betisem postawiliśmy kropkę nad ''i'' i zdobyliśmy piąty klubowy Superpuchar Hiszpanii. Najbardziej cieszy mnie to, że po 575 dniach odblokował się Raymond Williams. Afrykaner ostatni raz na listę strzelców wpisał się 4 lutego 2015 roku strzelając bramkę Maladze.

 

31 sierpnia 2016 – A Coruña – stadion Riazor

Supercopa [2/2]

Deportivo [6] – [10] Betis 2-0 (1-0) [4-1]

Tobias Figueiredo 15, Raymond Williams 78

Składy

+ / Giannis Fetfatzidis 73

Strzały (celne): 16 (9) - 4 (2)

Posiadanie piłki [%]: 64 – 36

Widzów: 28798

MotM: Andrés Guardado

 

 

Tabela La Ligi

 

Inne ligi:

ENG (3/38): Chelsea (+2) Everton, Fulham

FRA (5/38): Lille, Angers (+2) PSG, Sochaux, Guingamp, Lyon

GER (4/34): Köln (+2) Bayern

POL (5/30): Cracovia (+3) Legia, Śląsk

ITA (1/38): Juventus, Inter, Palermo, Udinese, Atalanta, Lecce, Lazio, Sampdoria (+2) Brescia, Catania, Milan, Fiorentina

 

Tabela Segunda División

 

21.08 W Rayo 1-3 (Andy Langeveldt)

28.08 D Numancia 1-0 (Andy Langeveldt)

 

 

Transfery lata:

Antoine Griezmann(Real Sociedad -> Real Madryt) 21,5 M £

Radja Nainggolan(Tottenham -> Man Utd) 18 M £

Rhodolfo (Tottenham -> Real Madryt) 18 M £

Taras Stepanenko(Lyon -> Chelsea) 17 M £

Solomon Ikenwa(Deportivo -> Milan) 16,75 M £

Erik Lamela(Roma -> Liverpool) 16 M £

Mapou Yanga Mbiwa (Fiorentina -> Man Utd) 15,5 M £

Martin Olsson(Fiorentina -> Chelsea) 15,25 M £

Pavel Niakhaichyk(Sporting Lizbona -> Lyon) 14 M £

Vurnon Anita(Ajax -> Marsylia) 13,5 M £

Theo Walcott(Arsenal -> Liverpool) 12,25 M £

Rui Fonte (Braga -> Sporting Lizbona) 12,25 M £

Ivica Banovic(Celtic -> Chelsea) 12,25 M £

Odnośnik do komentarza

Skład Deportivo na sezon 2016/17 (w nawiasie mecze ligowe w Deportivo/gole zdobyte (stracone) w lidze w barwach Depor, czyste konta w barwach Depor, wg stanu na koniec sezonu 2015/16):

bramkarze:

1. Luís Guilherme (110/-101, 47)

13. Mariano Sole (0/0, 0)

 

obrońcy:

2. Mateo Musacchio (77/9)

4. Lamine Gassama (74/1)

5. Lionel Carole (42/0)

12. Douglas (57/9)

14. Tobias Figueiredo (0/0)

17. Ivan Bandalovski (29/0)

20. Henrique (18/1)

21. Paul Wamba (0/0)

22. Claudio Bevilacqua (0/0)

24. Cristian Ramírez (0/0)

25. Rafael Tolói (94/23)

 

pomocnicy:

3. Kara (30/2)

6. Josip Ilicic (75/1)

7. Sotiris Ninis (92/18)

8. Mexilhão (0/0)

16. Tomás Podstawski (9/0)

18. Andrés Guardado (255/44)

19. Alan Dzagoev (68/1)

23. Thiago (44/4)

26. Stavros Triantafyllidis (0/0)

29. Fabian Bruns (0/0)

40. Emanuele Di Lillo (1/0)

--. Pablo Sarabia (102/17) z powodu złamanej nogi nie został zgłoszony do rozgrywek

 

napastnicy:

9. Yaya Sanogo (102/63)

10. Norberto Contreras (24/8)

11. Lucas Carnero (61/37)

15. Raymond Williams (40/4)

30. Saturnino Vara (6/0)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wrzesień 2016

 

 

Na mocy nowo podpisanej umowy Thiago pozostanie w zespole do połowy 2020 roku a jego zarobki wzrosną do 31,5 tys. £ tygodniowo.

 

Siatka wyszukiwania juniorów została rozbudowana i ma teraz solidny zasięg.

 

Guardado podczas meczu z Gwatemalą nadwyrężył więzadła kolanowe. Będzie się leczył przez miesiąc.

 

W Europie rozpoczęły się kwalifikacje do MŚ w Rosji.

 

Polska Andora 2-2 (kMŚ, Stadion Wojska Polskiego, Warszawa)

Robert Lewandowski 2, Arkadiusz Milik 47 – Manuel Pineda 49, Ernest Pajarón 78

 

Lucas Carnero zdobył swoje dwa pierwsze gole dla reprezentacji Argentyny (w wygranym 7-3 spotkaniu z Ekwadorem).

Stavros Triantafyllidis wraca ze zgupowania z pękniętymi żebrami. Jego rozbrat z futbolem potrwa trzy tygodnie.

 

Irlandia Polska 0-0 (kMŚ, Aviva Stadium, Dublin)

 

Tabela polskiej grupy kMŚ

 

Ivan Bandalovski poinformował mnie, że pragnie odejść z zespołu by móc regularnie występować.

 

Notowania bukmacherów przed LM:

3,50 Barcelona

6,00 Real Madryt

7,00 Man Utd

8,00 Atlético

11,00 Bayern

12,00 Milan

 

Nasze szanse 15,00

 

10 września 2016 – Vigo – stadion Balaídos

La Liga [3/38]

Celta [3] – [6] Deportivo 0-2 (0-1)

Yaya Sanogo 23, Pichu Atienza 50s.

Składy

+ Idriss Saadi 11

Strzały (celne): 10 (3) - 20 (9)

Posiadanie piłki [%]: 48 – 52

Widzów: 30051

MotM: / Rafael Tolói

Henrique rozegrał 50. a Ninis 225. mecz ligowy.

Rafael Tolói został wybrany do XI tygodnia.

 

14 września 2016 – Donieck – stadion Donbas-Arena

Liga Mistrzów UEFA – grupa G [1/6]

Szachtar [uKR] – [ESP/3] Deportivo 2-4 (1-2)

Sebastian Blanco 6, Eugene Seleznyov 59 – Yaya Sanogo 14, 22, Dawid Kosztowniak 88, Alan Dzagoev 90+2

Składy

Strzały (celne): 6 (4) - 14 (4)

Posiadanie piłki [%]: 45 – 55

Widzów: 50647

MotM: / Josip Ilicic

Drugi mecz: Bayern FC Kopenhaga 3-0

Tabela: Bayern 3 3-0, Deportivo 3 4-2, Szachtar 0 2-4, Kopenhaga 0 0-3

 

Bandalovski po otwarciu okna transferowego dołączy do zespołu Las Palmas. Beniaminek zapłaci za Bułgara 5 M £.

 

18 września 2016 – A Coruña – stadion Riazor

La Liga [4/38]

Deportivo [3] – [16] Osasuna 3-0 (2-0)

Mexilhão 14, Yaya Sanogo 38k., Rafael Tolói 49

Składy

+ Sotiris Ninis 10

Strzały (celne): 19 (11) - 4 (2)

Posiadanie piłki [%]: 61 – 39

Widzów: 32805

MotM: Mexilhão

Mexilhão zdobył pierwszą a Rafael Tolói 25. bramkę dla Deportivo. Contreras rozegrał 50. mecz ligowy.

Thiago z powodu naciągnięcia ścięgna podkolanowego nie zagra przez 2-3 tygodnie. Ninis z powodu rozciętej nogi nie zagra przez około 10 dni.

Rafael Tolói i Alan Dzagoev zostali wybrani do XI tygodnia.

Bramka Mexilhão została uznana drugim najpiękniejszym trafieniem tygodnia.

 

21 września 2016 – Palma de Mallorca – stadion Iberostar Estadi

La Liga [5/38]

Mallorca [15] – [3] Deportivo 1-2 (1-1)

Marvin Ogunjimi 11 – Yaya Sanogo 7, Raymond Williams 60

Składy

Strzały (celne): 7 (2) - 12 (3)

Posiadanie piłki [%]: 53 – 47

Widzów: 20903

MotM: / Yaya Sanogo

Vara rozegrał 25. mecz ligowy.

 

24 września 2016 – A Coruña – stadion Riazor

La Liga [6/38]

Deportivo [3] – [9] Valencia 2-0 (2-0)

Raymond Williams 20, Kara 43

Składy

+ / Jordi Alba 90+3

Strzały (celne): 10 (6) - 8 (2)

Posiadanie piłki [%]: 59 – 41

Widzów: 34611

MotM: Kara

Rafael Tolói rozegrał 250. mecz ligowy (100. dla Depor).

Bramka Kary została wybrana drugą najładniejszą bramką tygodnia. Piękniejsze było jedynie trafienie Sanogo w meczu z Mallorcą.

Do XI tygodnia nominowano Josipa Ilicica.

 

27 września 2016 – A Coruña – stadion Riazor

Liga Mistrzów UEFA – grupa G [2/6]

Deportivo [ESP/3, 2m] – [1m, GER/5] Bayern 3-1 (3-1)

Raymond Williams 5, 36, Rafael Tolói 29 – Toni Kroos 44

Składy

Strzały (celne): 11 (10) - 10 (4)

Posiadanie piłki [%]: 46 – 54

Widzów: 33566

MotM: Rafael Tolói

Drugi mecz: FC KopenhagaSzachtar 0-5

Tabela: Deportivo 6 7-3, Szachtar 3 7-4, Bayern 3 4-3, Kopenhaga 0 0-8

 

Golem miesiąca wybrano trafienie Sanogo w meczu z Mallorcą. Drugim golem było uderzenie Kary w spotkaniu z Valencią.

 

Tabela La Ligi

 

Inne ligi:

ENG (6/38): Chelsea (+3) Man Utd

FRA (8/38): PSG, Lyon (+1) Bordeaux, Toulouse

GER (7/34): Leverkusen (+1) Köln, Gladbach, Hertha (5. Bayern -3)

POL (9/30): Cracovia (+3) Legia

ITA (5/38): Udinese (+2) Juventus, Milan

 

Tabela Segunda División

 

Mecze Deportivo ''B'':

04.09 W Real Unión 2-3 (Andy Langeveldt 2)

11.09 D Girona 1-1 (Diego Rodríguez)

18.09 W Sporting 0-0

24.09 D Hércules 0-1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...