Skocz do zawartości

Czarodziej


sobu

Rekomendowane odpowiedzi

3.11.2011 Liga Europy, Grupa G [4/6], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – FC Lorient1:0

Bramki: Chinyama (9‘)

Skład: Veremko – Nhamoidesu, Hanek, Reina, Rajkovic – Hadad, Diakhate – Wilczek, Małkowski – Chinyama, Sernas

Hattrick Chinamy, szkoda, że tylko jedna z tych bramek została uznana. Cóż… Po czterech meczach w Lidze Europy, wspólnie z Szachtarem zapewniliśmy sobie awans do kolejnej rundy!

Statystyki z meczu

Grupy LE

Jak widać, bliska awansu jest także warszawska Polonia.

 

6.11.2011 Ekstraklasa [13/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3:1

Bramki: Pawłowski (3’), Sernas (46‘), Gancarczyk (kar. 87’) – Kirm (64’)

Skład: Veremko –Rnic, Hanek, Reina, Rajkovic – Wilczek, Rachwał – Pawłowski, Gancarczyk – Rasiak, Chinyama

Do Lubina przybyli goście z Krakowa. Po udanym meczu w europejskich pucharach, przyszedł czas na jeszcze lepszy w lidze. Dzięki zwycięstwu powiększyliśmy przewagę nad drugą w tabeli Wisłą do czterech punktów.

 

9.11.2011 Ekstraklasa [14/30], ul. Cicha, Chorzów.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:2

Bramki: Hanek (sam. 20’), Stawarczyk (67‘) - Sernas (58’), Małkowski (65’)

Skład: Veremko –Rnic, Hanek, Reina, Rajkovic – Wilczek, Rachwał – Pawłowski, Gancarczyk – Rasiak, Chinyama

 

Dwie dobre zmiany w przerwę i po dwudziestu minutach wygrywaliśmy 2:1, nie uszanowanie wyniku a także ofensywna gra przyczyniła się do utraty dwóch punktów. Po czternastu kolejkach zostaliśmy mistrzem rundy jesiennej! Na drugie miejsce wskoczył Widzew Łódź, który ma trzy punkty straty.

Odnośnik do komentarza

19.11.2011 Ekstraklasa [15/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 3:0

Bramki: Pawłowski(27‘), Horvath (79‘), Woźniak (90+1’)

Skład: Veremko –Rnic, Hanek, Horvath, Rajkovic – Wilczek, Rachwał – Pawłowski, Gancarczyk – Rasiak, Sernas

Zawodnicy w końcu mieli czas na odpoczynek. Spokojny, pod pełną kontrolą mecz z poznańskim Lechem, zakończony już trzecim zwycięstwem w tym sezonie z Kolejorzem. Martwi ilość strzałów celnych, których było tyle samo ile bramek…

 

26.11.2011 Ekstraklasa [16/30], im. Floriana Krygiera, Szczecin.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:1

Bramki: Wilczek (65’)

Skład: Veremko –Rnic, Horvath, Reina, Rajkovic – Wilczek, Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Rasiak, Woźniak

Przed meczem z gry wypadł Sernas. Prawdopodobnie do treningów, wróci dopiero w nowym roku. Dużo strzałów, poprawiona celność, jednak mecz życia zagrał Janukiewicz.

 

1.12.2011 Liga Europy, Grupa G [5/6], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – AEK Ateny 3:0

Bramki: Małkowski (4’), Reina(8’, 15’)

Skład: Veremko – Nhamoidesu, Hanek, Reina, Rajkovic – Hanzel, Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Woźniak

Kwadrans i do domu… Grecka Tragedia rozegrana w piętnaście minut na Dialog Arena. Idealnie mecz zaczął Małkowski, później dwa rzuty rożne i Reina dokończył dzieła zniszczenia. Pora na rewanż z Szachtarem!

Statystyki z meczu

Odnośnik do komentarza

04.12.2011 Ekstraklasa [17/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin –Widzew Łódź 4:2

Bramki: Pawłowski(1,55‘),Reina (13’, 81’)

Skład: Veremko –Rnic, Reina, Horvath, Nhamoidesu – Wilczek, Rachwał – Pawłowski, Małkowski – Woźniak, Chinyama

Po raz kolejny zawiódł atak, bramki strzelili obrońca i pomocnik. [Poleci ktoś bramkostrzelnego napastnika do Ekstraklasy?]. Najszybsza bramka w historii Zagłębia padła w 14 sekundzie po strzale Pawłowskiego.

 

1.12.2011 Liga Europy, Grupa G [6/6], Donbas-Arena, Donieck.

Szachtar - Zagłębie Lubin 1:0

Bramki: Dentinho (70’)

Skład: Veremko – Nhamoidesu, Hanek, Reina, Rajkovic – Hanzel, Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Woźniak

Przegrana z zdobywcą Ligi Europy tylko 1:0 nie martwi, raczej napawa optymizmem. Przez siedemdziesiąt minut zawodnicy dokładnie wypełniali przedmeczowe założenia – nie wpuścić zawodników z Doniecka w nasze pole karne, strzały z dystansu były nie celne, jednak w 69. Minucie Dentinho indywidualną akcją przedarł się w nasze pole karne, płaskim strzałem zdobył pierwszą i jedyną bramkę w tym meczu. Szachtar z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce, z dorobkiem 6 oczek mniej zajęliśmy drugie miejsce. Warto dodać że Kuzmanović, wyceniany przez ekspertów na czternaście milionów funtów, jest wart więcej od całej mojej drużyny.

 

Statystyki z meczu[/b]

 

Tym meczem zakończyliśmy rok 2011.

Odnośnik do komentarza

Milosza :) ? Proszę bardzo Przybecki.

---------------------------------

Trochę dłuższy post, net nie działał mi od południa :(

---------------------------------

 

 

W następnej rundzie zmierzymy się z Olympiakosem Pireus, który według mnie jest w naszym zasięgu. Jeśli wygramy dwumecz czekać będzie tam na nas Lokomotiw Moskwa lub… Manchester United.

 

Tydzień przed zgłoszeniem składu do LE zarząd postanowił zaakceptować wartą 4,3 milionów funtów ofertę za naszego lewego obrońcę- Slebodana Rajkovic. Nie kryłem swego oburzenia podczas spotkania z zarządem i jasno dałem do zrozumienia, że moja przyszłość na Dialog Arena stanęła pod znakiem zapytania. Pierwszą próbą wzmocnienia klubu był Saliou Ciss, jednak ten dzień przed zgłoszeniem składu odmówił podpisania kontraktu. Ostatecznie dołączył do nas za 160 000 funtów El Kaoutari. Klub wzmocnili, także: Semir Stilic (100 tyś.), Ibouzidene (140 tyś.), El Moueden (150 tyś.). Z po za Rajkovicem odeszli: Isailovic (180tyś.), Miłek (1 tyś.), Kowbel (10 tyś.)

Aby zespół nie wypadł z rytmu meczowego rozegraliśmy dziewięć sparingów. W tym cztery podczas tournee w Hiszpanii.

 

Sparingi:

Platense – Zagłębie Lubin 0:3, Rasiak, Sernas, Rakels

Temperley – Zagłębie Lubin 3:1, Szuszkiewicz

Celta Vigo – Zagłębie Lubin 1:1, Woźniak

Barcelona At. – Zagłębie Lubin 0:2, Małkowski, Rasiak

Espanyol – Zagłębie Lubin 1:1, Chinyama

Arroyo – Zagłębie Lubin 1:3, Telichowski, Osyra, Mąka

FC Stars – Zagłębie Lubin 1:2, Hadad, Ibouzidene

Vasco – Zagłębie Lubin 1:2, Horvath, Szuszkiewicz

Banfield – Zagłębie Lubin 4:3, Gancarczyk (3)

 

16.02.2012 Liga Europy 1. Runda Eliminacyjna, [1/2], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin - Olympiakos 1:0

Bramki: El Kaoutari (62‘)

Skład: Veremko –Rnic, El Kaoutari, Reina, Nhamoidesu – Stilic, Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Sernas

Do Grecji nie pojedziemy bronić wyniku, 1:0 nie jest wynikiem który można bronić. Już po raz kolejny zawiódł Sernas, tym razem do kiepskiego występu dorzucił przestrzelony karny. Pozytywne wejście w zespół El Kaoutari’ego.

Lokomotiw Moskwa wygrał 2:1 z Manchesterem, mecz rozgrywany był na stadionie w Moskiwie.

Statystyki

 

23.02.2012 Liga Europy 1. Runda Eliminacyjna, [2/2], Georgios Karaskakis, Pireus.

Olympiakos – Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: El Kaoutari (43‘), Małkowski (90’)

Skład: Veremko –Rnic, El Kaoutari, Reina, Nhamoidesu – Stilic, Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Sernas

Przed pierwszą bramką, dużą przewagę mieli Grecy, jednak to my wyszliśmy na prowadzenie po rzucie rożnym. Olimpiakos atakował my kontrowaliśmy, tak wyglądał cały mecz. W 90. Minucie wynik meczu ustalił Maciek Małkowski. W rozgrywanym dzień wcześniej meczu Manchesteru z Lokomotiwem, Rosjanie przegrali 1:0, co premiowało awansem podopiecznych Alexa Fergusona.

Czeka nas pojedynek na „Teatrze Marzeń”, oby to nasze marzenia się spełniły.

Statystyki

 

04.12.2011 Ekstraklasa [18/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 3:1

Bramki: Sernas (26’, 56’), Pawłowski(42’)

Czerwona kartka: Stilic (90’)

Skład: Veremko –Rnic, Reina, Horvath,, El Kaoutari – Stilic, Hanzel – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Sernas

Kolejny udany mecz, przewaga nad drugą w tabeli Wisłą wynosi już siedem punktów.

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny pomyliłem daty spotkań. Mecz z Lechią odbył się 26.02

--------------------

 

3.03.2012 Ekstraklasa [19/30],Stadion Wojska Polskiego, Warszawa.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 0:3

Bramki: Chinyama (10’, 28’, 84’)

Skład: Veremko –Rnic, El Kaoutari, Reina, Nhamoidesu – Hanzel, Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Sernas

W końcu przyszedł czas na zwycięstwo i z Legią, która była chyba jedyną drużyną w lidze, z którą nie wygrałem. Hattrick byłego zawodnika Wojskowych – Chinyamy.

 

06.03.2012 Liga Europy 2. Runda Eliminacyjna, [1/2], Old Trafford, Manchester.

Man Utd – Zagłębie Lubin 2:0

Bramki: Nani (45+2’, 59’)

Skład: Veremko –Rnic, El Kaoutari, Reina, Nhamoidesu – Stilic, Rachwał – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Sernas

Cóż… Nie ośmieszyliśmy się wynikiem, bo ilością strzałów już tak. Widać wyższe umiejętności Anglików. Nie spodziewałbym się cudu na Dialog Arena, choć mam nadzieję, że kibice powitają Czerwone Diabły, robiąc ze stadionu małe piekło…

Statystyki

 

10.03.2012 Ekstraklasa [20/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia 4:1

Bramki: Horvath (45+1’), Hanzel (49’), Hadad (81’), Diakhate (88’) – Pejovic (kar. 39’)

Skład: Veremko – Rnic, Hanek, Reina, El Kaoutari – Diakhate, Hanzel – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, El Moueden

Słabo rozpoczęty mecz, jednak hucznie zakończony. Pora na drugi mecz z Manchesterem.

 

15.03.2012 Liga Europy 2. Runda Eliminacyjna, [2/2], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Manchester United 1:2

Bramki: Sernas(30‘) – Rooney (57’), Giggs (90+1’)

Skład: Veremko – Rnic, Horvath, Reina, El Kaoutari – Diakhate, Stilic – Pawłowski, Małkowski – Chinyama, Sernas

Podczas meczu dostrzegłem błędy, jakich dopuściłem się w pierwszym meczu. Zamiast grać ultra defensywnie trzeba było odważnie atakować, tak jak na własnym stadionie, może udałoby się coś strzelić i wynik wyglądałby inaczej. Cóż, dziś kończymy przygodę z Ligą Europy, zaszliśmy tam gdzie żadnego innego polskiego zespołu nie było od lat, a nikt nie sądził, że uda nam się przejść III rundę eliminacyjną. Być może uda się powtórzyć w przyszłym sezonie tą niesamowitą przygodę, wtedy korzystając z bagażu doświadczeń powinniśmy zajść jeszcze dalej…

 

Statystyki

Odnośnik do komentarza

Niestety, po wyjściu z psem na spacer chyba przegrzał mi się laptop, który się wyłączył. Zmuszony byłem zagrać dwa ostanie mecze raz jeszcze.

 

Zagłębie – Jagiellonia 1:0 (Pawłowski)

Zagłębie – Manchester United 0:3

Na szczęście nigdzie nie zmieniła się sytuacja, z pucharami się pożegnaliśmy, pozostaje obrona pierwszej pozycji w lidze (7 pkt. przewagi nad Wisłą) i Puchar Polski (dwumecz z Jagiellonią).

 

 

18.03.2012 Ekstraklasa [21/30], Stadion Piłkarski, Wrocław.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1:1

Bramki: Ulatowski (74‘) – Rasiak (45+1’)

Skład: Veremko – Rnic, Hanek, El Kaoutari, Nhamoinesu – Rachwał, Hanzel – Pawłowski, Małkowski – Rasiak, Sernas

Derby na remis, mimo wszystko się z tego cieszę, bo byliśmy dużo słabszym zespołem niż Śląsk.

 

21.03.2012 Puchar Polski, ćwierćfinał [1/2], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia 3:1

Bramki: Pawlowski(3’), Sernas (8’), Małkowski (22’) – Makuszewski (45+2)

Skład: Veremko – Rnic, Hanek, El Kaoutari, Nhamoinesu – Stilic - Diakhate – Pawłowski, Małkowski – Woźniak, Sernas

Zwycięstwo, które prawie gwarantuje nam awans do półfinału.

 

14.03.2012 Ekstraklasa [22/30], ul. Sportowa, Bełchatów.

GKS Bełchatów – Zagłębie Lubin 5:2

Bramki: Smoliński (44’), Furlan (47’), Buzała (56’), Nhamoinesu (sam. 61’), Wróbel (68’) – Pawłowski (35’, 90+1’)

Skład: Veremko – Nhamoinesu, Hanek, Reina, El Kaoutari – Rachwał, Hanzel – Pawłowski, Małkowski – Rasiak, Sernas

Zespół jest wypalony, Sernas wybiera sobie mecze, w których chce mu się grać, całej reszcie po za Pawłowski, brakuje pomysłu na grę, w całym meczu oddaliśmy trzy strzały na bramkę... Na chwilę obecną osiągnięcie miejsca w top 3 będzie wielkim sukcesem…

Odnośnik do komentarza

28.03.2012 Puchar Polski, ćwierćfinał [2/2]. Ul. Słoneczna, Białystok.

Jagiellonia - Zagłębie 2:1

Bramki: Pawlowski(2), Frankowski (80’) - Rakels (79’)

Skład: Ptak - A Horvath, C Horvath, Telichowski, Nhamoinesu - Ibouzidene, dos Santos, Wilczek, Pawłowski - Hadad, Rakels

Mała rewolucja w składzie, może takim sposobem przekonam zawodników, że sezon nie skończył się jeszcze i mają grać na poziomie jaki prezentowali w Lidze Europy.

 

31.03.2012 Ekstraklasa [23/30], Alei Jana Pawła II, Łęczna.

Łęczna – Zagłębie Lubin 2:1

Bramki: Nakoulma (25’), Tataj (89’) - Pawłowski (59’)

Skład: Veremko – Hanek, Horvath, Reina, El Kaoutari – Diakhate, Stilic – Pawłowski, Gancarczyk – Woźniak, Sernas

Po tym meczu na miesiąc od składu został odsunięty Sernas, to co on wyprawia to kpina. Kolejna porażka w lidze i z siedmiu punktów przewagi zostały trzy...

Odnośnik do komentarza

Puchar Polski, półfinał [1/2] 04.04.2012

[EKS] Zagłębie - Zawisza[?] 2:0

54' Reina

78' Pawłowski

Cieszy zwycięstwo, jednak pokonanie klubu który nie gra nawet w I lidze nie powinno stanowić problemu, dla nas stanowiło to problem.

 

Ekstraklasa (kolejka 24/30), 07.04.2012

[1.] Zagłębie – Podbeskidzie[13.] 3:0 (2:0)

10’ Chinyama

37’ Chinyama

83’ Hadad

Widzów – 7967

W końcu wyczekiwane zwycięstwo w lidze. Oby było zapowiedzią powrotu do dobrej gdy.

 

Ekstraklasa (kolejka 25/30), 14.04.2012

[1.] Zagłębie – Korona Kielce[5.] 3:0 (2:0)

25’ Stilic

36’ Pawłowski

 

Widzów – 8446

Kolejne ważne zwycięstwo, ciągle na nasze potknięcie czeka Lechia Gdańsk, tracąca do nas trzy oczka…

Odnośnik do komentarza

Puchar Polski, półfinał [2/2] 18.04.2012

[?]Zawisza – Zagłębie [Eks] 0:3

26' Pawłowski 0:1

71' Chinyama 0:2

82' Hanzel 0:3

Widzów – 3259

Wynik dwumeczu 5:0 dla Zagłębia.

Zdaje się, że forma wróciła. Na szczęście w odpowiednim czasie, stajemy przed szansą obrony Pucharu Polski. W finale zmierzymy się z łódzkim Widzewem, który wyeliminował ŁKS Łódź. Czy obronimy tytuł? Trudno powiedzieć, będziemy mądrzejsi po meczu z Polonią Warszawa, dopiero to spotkanie pokaże naszą obecną formę.

 

Ekstraklasa (kolejka 26/30), 14.04.2012

[8.] Polonia Warszawa – Zagłębie [1.] 1:2 (1:1)

10’ Hadad 0:1

18’ Bonin 1:1

56’ Reina 2:1

Widzów – 5168

Porażki Lechii i Wisły, a także nasze zwycięstwo znacznie przybliżyło nas do mistrzostwa. Do zdobycia zostało 12 punktów, a my prowadzimy mając sześć punktów przewagi.

Przed finałem Pucharu Polski zarząd zaproponował mi nowy kontrakt, w sezonie zespół zarobił 4 miliony funtów(do tego dojdą premie za miejsce itp., więc kwota wzrośnie o ok. milion), a zarząd proponuje mi gorsze warunki niż obecne.Odłożyłem decyzje do końca sezonu...

 

Puchar Polski (Finał 1/1), 01.05.2012

[4.] Widzew Łódź – Zagłębie [1.] 0:2 (0:1)

33’ Gancarczyk 0:1

89’ Rasiak 0:2

Widzów – 20500

Po raz drugi z rzędu Zagłębie Lubin wygrywa Puchar Polski!

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa (kolejka 27/30), 04.05.2012

[8.] Górnik Zabrze – Zagłębie [1.] 1:3 (1:1)

10’ Hanzel 0:1

38’ Rasiak 0:2

49’ El Moueden 0:3

68’ Shriki 1:3

Widzów – 8366

W walce o mistrzostwo Polski pozostały tylko dwa zespoły – Zagłębie i mająca 8 munktów mniej Lechia. Mistrzostwo jest na wyciągnięcie ręki!

 

W finale Ligi Europy Manchester United poległ 0:2 z Szachtarem, który z kolei obronił trofeum.

 

Dziewiętnastego maja odbędzie się mecz z krakowską Wisłą, jednak to dzień wcześniej swój mecz przegrała Lechia, co sprawia, że… Zagłębie Lubin mistrzem Polski! Zagłębie Lubin w podwójnej koronie!

 

Od 25 lutego 2011 roku (14 miesięcy pracy) Zagłębie pod moją wodzą zdobyło: Mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i dwukrotnie Puchar Polski.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa (kolejka 28/30), 19.05.2012

[8.] Górnik Zabrze – Zagłębie [1.] 2:0 (1:0)

6’ Jeleń 1:0

75’ Wilk 2:0

Widzów – 15367

Cóż… Czy ta porażka ma jakieś znaczenie?

 

Ekstraklasa (kolejka 29/30), 23.05.2012

[1.] Zagłębie – Ruch Chorzów [13.] 1:0 (0:0)

67’ Reina 1:0

Widzów – 12273

Niestety pechowa kolejka (bo to jedna z moich ulubionych drużyn), z Ekstraklasy spadła Jagiellonia. W Tym samym czasie, my przybliżyliśmy do spadku chorzowski Ruch.

Godzinę przed meczem przyszedł do mnie prezes, po raz kolejny chciał negocjować kontrakt. Jako, że do sierpnia nie mam nic na oku (w sierpniu prawdopodobnie na emeryturę przejdzie Smuda, czyli zwolni się miejsce w reprezentacji.) postanowiłem podpisać roczny kontrakt, według, którego zarobię blisko 300 tysięcy funtów. O ile go wypełnię oczywiście, a jeżeli pojawi się oferta z ciekawego zagranicznego klubu, raczej na pewno ją przyjmę… Zastrzegłem sobie również prawo do odejścia z zespołu jeżeli nie awansujemy do fazy grupowej LM.

 

Ekstraklasa (kolejka 30/30), 27.05.2012

[4.] Widzew Łódź – Zagłębie [1.] 1:1 (0:0)

70’ Ba 1:0

85’ Pawłowski 1:1

Widzów – 8601

Ostatni mecz w sezonie zakończony remisem. Do siedemdziesiątej minuty po za dwoma kontuzjami nic ciekawego się nie działo.

 

Sezon zakończył się wielką fetą kibiców Zagłębia, którzy czekali na kolejne mistrzostwo Polski od 2007 roku. Z Ekstraklasą pożegnały się Jagiellonia i Łęczna. Lechia, Wisła i Widzew zagrają w eliminacjach do Ligi Europy. Całkowity dochód wyniósł ponad 11 milionów funtów, a wydatki nieco ponad 7 milionów czyli sezon zakończyliśmy z prawie czteromilionowym zyskiem! Obecnie czeka mnie znalezienie następcy Sernasa, bo mam dość zawodnika który wybiera mecze w których chce się pokazać, a także wzmocnienie obrony i znalezienie konkurenta dla naszego bramkarza - Veremko.

 

Jeszcze w maju podpisaliśmy kontrakty z Kamilem Grosickim (1,3 mln funtów) a także z Michałem Gliwą (40 tyś.)

Z klubu w najbliższym okienku transferowym na pewno odejdą : Sernas, Ptak, Telichowski, Galkevicius, Hanek, nie wiem co będzie z Rakelsem, Woźniakiem, Chinyamą

Odnośnik do komentarza

11 lipca przeprowadziliśmy ostatni transfer, który za zadanie miał wzmocnić nasz skład. Do Klubu po za Grosickim i Gliwą dołączyli: były obrońca reprezentacji Czech, a także zawodnik, któremu po zeszłym sezonie podziękowano w Sparcie Praga – Jiri Kladrubsky, Hiszpan, który ostatnio reprezentował barwy Osasuny – Jorge Galan, były zawodnik Frankfurt, Serb Nikola Petkovic, nie kryłem zdziwienia gdy zobaczyłem ofertę agenta, który proponował mi… byłego zawodnika Manchesteru United – Rodrigo Possebon’a, wzmocnił on nasz skład za jedyne 800 tysięcy z kolei za 110 tyś. drużynę wzmocnił były zawodnik Wisły Kraków – Junior Diaz, a także z wolnego transferu dołączył Alexis Norambuarena. Na transfery wydałem łącznie 2.3 miliona funtów. Z Zagłębia natomiast poodchodzili zawodnicy mniej ważni, a także ci którzy grali pierwsze skrzypce w poprzednim sezonie. Jeśli zawodnik chciał odejść nie powstrzymywałem go. 30 czerwca skończył się kontrakt z Mouhamadou Traore, następnie z klubu odeszło dwóch podstawowych zawodników z poprzedniego sezonu – Csaba Horvath i Darvydas Sernas. Pierwszy z nich odszedł do czeskiego Brno, a Litwin podążył drogą Rajkovica i przeniósł się do szwajcarskiego FC Basel. Za odejście z klubu zapłaciłem Aleksandrowi Ptakowi a także Dominykasowi Galkeviciusowi. Również do czeskiego Brno przenieśli się Michal Hanek i Takesure Chinyama. Słowacką Żylinę wzmocnił Maciej Małkowski, któremu za rok wygasał kontrakt. W Polsce pozostali Patryk Rachwał i Błażej Telichowski, pierwszy wrócił do Polonii Warszawa, drugi natomiast spróbuje swych sił w Lechu Poznań. Narzekający na klub Arek Woźniak i dos Santos przenieśli się do Izraela, odpowiednio do Hapoela Petach Tikwa i Beitaru Jerozolima. Ostatnim piłkarzem który opuścił Dialog Arenę był Kamil Wilczek, który przeniósł się do Francji, by bronić barw RC Strasbourg. Łącznie klub zarobił na sprzedaży tych zawodników 4,1 mln. funtów.

Jak widać klub opuściło aż siedmiu Polaków, chciałem na ich miejsce sprowadzić także Polaków, bo już chyba przebiliśmy Wisłę w ilości obcokrajowców, jednak polskie kluby za średniego polskiego grajka żądają bagatelnych pieniędzy (przykładowo, Kupisz, zawodnik Jagiellonii wyceniany był na 100 tysięcy, a żądano za niego ponad milion). Łatwiej więc jest sprowadzić zagranicznego piłkarza, który prezentuje taki sam, o ile nie wyższy poziom…

Graficzne podsumowanie transferów

 

Sparingi:

Zagłębie Lubin - Usti nad Łabą 4:1 (Woźniak [3], Gancarczyk)

Dandenong Thunder FC – Zagłębie Lubin 0:1 (Galan)

 

W II rundzie el. Do Ligi Mistrzów, zmierzymy się ze znanym Lechowi Poznań, Interem Baku.

Odnośnik do komentarza

W II rundzie el. Do Ligi Mistrzów, zmierzymy się ze znanym Lechowi Poznań, Interem Baku.

 

Liga Mistrzów, II runda eliminacyjna (1/2), 18.07.2012

Inter Baku [Aze] – Zagłębie [Pol] 2:3 (1:2)

26’ Gancarczyk 0:1 (kar.)

40’ Gancarczyk 0:2 (kar.)

45+1’ Aliyev 1:2

49’ Isaev 2:2

72’ Galan 2:3

Widzów – 1682

Trudny, nerwowy mecz. Na szczęście zakończony naszym zwycięstwem, co stawia nas w lepszej sytuacji, przed rewanżem.

 

Superpuchar Polski (1/1), 22.07.2012

Zagłębie [Eks] – Widzew [Eks] 3:1 (1:1)

10’ Pawłowski czer. kartka

23’ Broź 0:1

42’ Stilic 1:1

53’ Gancarczyk 2:1

65’ Stilic 3:1

Widzów – 22836

Wygraliśmy już drugi raz z rzędu Superpuchar Polski! To już piąte trofeum Zagłębia w ciągu ostatniego 1,5 roku!

 

Media nie przestają mówić o awanturze w gabinecie prezesa Zagłębia! Dziennikarz Przeglądu Sportowego podsłuchał rozmowę. Następnego dnia pojawiła się w gazecie…

Trener: k***a! Drugi raz pan to robi! Jak mamy do cholery coś osiągnąć skoro sprzedaje pan najlepszych zawodników!

Prezes: Po pierwsze grzeczniej, bo mówisz do prezesa Mistrzów Polski! To ja cie zatrudniłem, byłeś nikim przed objęciem tego klubu to kim jesteś teraz zawdzięczasz tylko mnie! Po drugie ja decyduję kto zostaje a kto odchodzi z zespołu,

Trener: beze mnie nadal byłbyś marnym prezesikiem klubu który po za przypadkowym mistrzostwem Polski w 2007 roku nic od lat nie osiągnął! Gdy przychodziłem do klubu, jeździłeś siedmioletnim oplem, teraz na parkingu stoi najnowszy model audi, kupiony za pieniądze z transferu Rajkovica, teraz po sprzedaży Kaoutari’ego pewnie pojawi się Maybach! Albo Bougatti! Zbudowałem zespół który wygrał polską ligę za mniej niż milion! Większość premii które otrzymał klub powinny zostać udostępnione na wzmocnienie czy podwyżki, a co się z nimi stało? Są na prywatnych kontach!

Prezes: Wynoś się!

 

 

 

Łatwo zrozumieć oburzenie obecnego trenera Zagłębia, podczas gdy zespół walczy o Ligę Mistrzów prezes sprzedaje najlepszego zawodnika do Nice za 4 miliony Funtów. Z nieoficjalnych, zbliżonych do klubu źródeł wiemy że trener podał się do dymisji…

Odnośnik do komentarza

W całym Lubienie kibice organizowali protesty, także pod siedzibą spółki KGHM. Ostatecznie dymisja pod groźbą bojkotowania wszystkich meczy przez kibiców nie została przyjęta.

 

Liga Mistrzów, II runda eliminacyjna (2/2), 25.07.2012

Zagłębie [Pol] - Inter Baku [Aze] 1:2 (0:1)

16’ Quliyer 0:1

54’ Huseynov 0:2

65’ El Moueden 1:2

Widzów – 15522

Porażka z Azerami, która jednak premiuje nas awansem, kibice liczyli na łatwe zwycięstwo, jednak widać podstawowy błąd jaki popełniłem przygotowując zespół do rozgrywek – mało meczy sparingowych, jednak te chciałem rozegrać dopiero po zamknięciu kadry na sezon 2012/2013. W kolejnej rundzie zmierzymy się z cypryjskim Anorthosis’em.

 

Liga Mistrzów, III runda eliminacyjna (1/2), 01.08.2012

Antrthosi [Cyp] - Zagłębie [Pol] 2:5 (2:2)

10’ Angelov 1:0

24’ Stilic 1:1

34’ Aspas 2:1

36’ Ioannou 2:2 (sam.)

53’ Reina 2:3

62’ Galan 2:4

74’ Galan 2:5

Widzów – 7390

Widać, że zespół dochodzi do dobrej formy, w samą porę, bo będzie ona potrzebna w kolejnej rundzie.

 

Liga Mistrzów, III runda eliminacyjna (2/2), 08.08.2012

Zagłębie [Pol] - Antrthosi [Cyp] 2:1 (0:0)

75’ El Moueden 1:0

77’ Baradji 1:1

78’ Ibouzidene 2:1

Widzów – 15826

Przypieczętowaliśmy awans do IV rundy.

 

Rzutem na taśmę, zostaliśmy rozstawieni w losowaniu. Na ostatniej prostej przed znakiem „Liga Mistrzów” przyjdzie zmierzyć się nam z mistrzem Finlandii – Honka.

 

Za 170 tyś. dołączył do nas Kupisz.

 

Kadra Zagłębia na sezon 2012/13

 

Bramkarze

Siarhey Varemko

Michał Gliwa

 

Obrońcy

Alexis Norambuena

Attila Horvath

Nemanja Rinc

Costa Nhamoinesu

Jiri Kladrubsku

Junior Diaz

Sergio Reina

Nikola Petkovic

 

Pomocnicy

Shai Hadad

Rodrigo Possebon

Abdoulaye Diakhate

Janusz Gancarczyk

Łukasz Hanzel

Djamel Ibouzidene

Abdellah El Moueden

Semir Stlic

Tomasz Kupisz

Szymon Pawłowski

 

Napastnicy

Kamil Grosicki

Deniss Rakels

Jorge Galan

Mateusz Szuszkiewicz

 

Kadra liczy 24 zawodników, mniej więcej jest wyrównana. Coraz częściej będą grały młode gwiazdki rodem z Algierii.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa (1/30), 11.08.2012

Zagłębie – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

75’ Stilić 1:0

Widzów – 9738

Na dzień dobry beniaminkowi przyszło zmierzyć się z mistrzem kraju, prze większość meczu bronienie się dobrze im wychodziło, jednak w decydującym momencie to my przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

 

 

Ekstraklasa (2/30), 15.08.2012

Śląsk Wrocław - Zagłębie 1:0 (1:0)

8’ Voskamp 1:0

Widzów – 15862

Pierwsza porażka i to już w drugiej kolejce, szkoda, że w derbowym meczu.

 

Ekstraklasa (3/30), 18.08.2012

Zagłębie – Lech Poznań 3:1 (2:1)

6’ Nhamoinesu 0:1 (sam.)

8’ Wołąkiewicz 1:1 (sam.)

28’ Galan 2:1

84’ Galan 3:1

Widzów – 10149

Wygrana, z trudnym rywalem, pora na wyprawę do Finlandii.

 

Liga Mistrzów, IV runda(1/2), 21.08.2012

Honka - Zagłębie 2:3 (2:1)

5’ Reina 1:0 (sam.)

7’ Korhonen 2:0

30’ Pawłowski 2:1

59’ Galan 2:2

69’ Reina 2:3

Widzów – 5000

Słaby początek, mocny powrót z zaświatów i bardzo dobry wynik mając w perspektywie rewanż w Lubinie.

 

Ekstraklasa (4/30), 26.08.2012

Bełchtów - Zagłębie 1:0 (1:0)

26’ Smoliński 1:0

Widzów – 3162

Zero oddanych strzałów i to wszystko o tym meczu…

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów, IV runda(2/2), 29.08.2012

Zagłębie - Honka 4:1 (3:0)

4’ Kladrubsky 1:0

22’ Galan 2:0

33’ Galan 3:0

87’ Galan 4:0

90+2’ Korhonen 4:1

Widzów – 16300

Znakomity mecz, który przypieczętował awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jaka grupa? Niestety ciężka – Arsenal, Zenit i Anderlecht. Powalczymy o trzecie miejsce. Stan konta podniósł się o blisko siedem milionów.

 

Ekstraklasa (5/30), 01.09.2012

Zagłębie - Arka 1:0 (1:0)

20’ Diakhate 1:0

Widzów – 10091

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa (6/30), 15.09.2012

Podbeskidzie - Zagłębie 3:4 (3:1)

5’ Goluch 1:0

18’ Galan 1:1

28’ Metelka 2:1

30’ Eguakun 3:1

72’ Galan 3:2

80’ Pawłowski 3:3

83’ Possebon 3:4

Widzów – 2542

Co za mecz! Piękny comeback! Niestety przepłacony kontuzjami Galana, Rnica Diaza, co źle prognozuje przed meczem z Zenitem.

 

Liga Mistrzów, Grupa A (1/6), 18.09.2012

Zagłębie - Zenit 0:1 (0:0)

71’ Kerzhakov 0:1

Widzów – 15629

Kolejny dobry mecz, bardzo ambitna walka na boisku o każdy centymetr, jednak spotkanie zakończone porażką, na szczęście nie taką jakiej doznał Anderlecht (0:4). Najprawdopodobniej, to właśnie bezpośrednie Belgami zadecyduje o awansie do LE.

 

Ekstraklasa (7/30), 22.09.2012

Zagłębie – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)

13’ Reina 1:0

59’ Wodecki 1:1

Widzów – 9900

Mimo remisu awansowaliśmy o jedną pozycję, obecnie okupujemy czwarte miejsce w ligowej tabeli….

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...