Skocz do zawartości

Czarodziej


sobu

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi raz tu... Jak wskazuje nazwa, postanowiłem zrobić coś z niczego...

----------------------------------------------------------------------------------

 

Football Manager 2011

wersja: v 11.3.0 (najnowszy patch, bodajże datowany na 15 lipca)

wybrane ligi: Polska, Białoruś, Korea Południowa, Czechy, Izrael (Wszystkie możliwe)

zasady: Genie Scout (tylko dla zawodników bez kontraktów)

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

Gra w piłkę nigdy mnie nie interesowała, zawsze wolałem analizować błędy w ustawieniu czy grze znajomych, którzy jak psy ganiali za piłką.

 

Minęło już kilka miesięcy, od kiedy dostałem dokumenty dotyczące licencji trenerskiej. Z grupy liczącej dwadzieścia trzy osoby tylko ja po zakończeniu kursu nie znalazłem zatrudnienia, sprawiało to zdziwienie na twarzach kolegów. Jako jedyny załatwiłem sobie staż w wielkim zagranicznym klubie. Kurs zakończyłem z najlepszym wynikiem. Widziałem, że trzeba od czegoś zacząć, ale nie miałem zamiaru trenować w klubu, w którym brakuje piłek, czy ciepłej wody w szatni...

 

Po 17 kolejkach sytuacja Zagłębia Lubin wyglądała tragicznie, działacze postanowili zwolnić już drugiego trenera w tej rundzie. Jak za każdym razem wysłałem swoje CV, a właściwie jedną kartkę A4 informującą, iż posiadam licencję UEFA Pro do siedziby klubu, oczekując na telefon z klubu, postanowiłem przemyśleć jak przekonać zarząd, że to ja jestem tym, co zrobi coś z niczego.

 

 

 

-----------------------------------

P.s.: W grze jestem już w II sezonie, więc nadrobię zaległości i będzie pisane na bieżąco.

P.s.2: Proszę o wytykanie błędów :)

Odnośnik do komentarza

Następnego dnia zadzwoniła pani sekretarka, informująca, że prezes chciałby się ze mną spotkać. Po 3 godzinach spędzonych w aucie czekała mnie trudna rozmowa z działaczami.

 

Kilka minut nerwowego chodzenia pod drzwiami gabinetu prezesa i w końcu usłyszałem znajomy głos sekretarki - "Pan prezes zaprasza"

 

Pewny siebie wszedłem do gabinetu, po wymianie uścisków dłoni prezes zaczął rozmowę z tzw. "grubej rury".

 

- Dlaczego to właśnie Pan ma być trenerem Zagłębia?

 

W tym momencie cała moja pewność siebie uciekła, w domu przygotowałem się na to pytanie, nerwy robią swoje, jednak udało mi się pozbierać i powiedzieć to, co chciałem.

 

- Po 17 kolejkach klub zajmuje przedostatnie miejsce, z czego przegrał osiem meczy, pod moją wodzą Zagłębie nie spadnie, zajmie miejsce w środku tabeli i nie przegramy więcej niż 4 meczy w lidze.

 

Po tych słowach prezes milczał, denerwowało mnie to...

 

- Jak postawi Pan na mnie wygramy Puchar Polski.

 

W tym momencie jeden z działaczy wyszedł, a drugi wybuchnął śmiechem... Poczułem się jak 12 latek przy szkolnej tablicy na lekcji matematyki, chciałem wyjść jednak prezes, gdy stałem przy drzwiach przerwał milczenie.

 

- Niech pan zaczeka. Jeśli nie awansujecie do finału Pucharu Polski i przegracie więcej niż 4 mecze Ekstraklasie podasz się do dymisji.

 

Znowu zapanowała cisza.

 

- Za godzinę sekretarka zaprowadzi Cię na konferencje prasową, tam podpiszesz kontrakt 1200 funtów ci starczy.

 

Powiedział jeden z działaczy, po czym wyszedł.

Odnośnik do komentarza

Przed konferencją prasową spotkałem się z zawodnikami, od każdego z nich wymagałem po 110% zaangażowania, nie było czasu na zbędne komentarze czy żarty. Po zapoznaniu się z kadrą do pierwszego zespołu z konieczności przesunąłem 16-letniego prawego obrońcę rodem z Węgier - Attila Horvath'a, konieczne było wzmocnienie tej pozycji. Do końca okienka transferowego 3 dni.

 

Godzinę później byłem już oficjalnie trenerem Miedziowych. Nie to mnie martwiło, martwił mnie fakt, że za 24 godziny będzie już środek meczu z Górnikiem Zabrze, dlatego też o godzinie 18 spotkałem się z zawodnikami na wieczornym treningu, nie było czasu na ćwiczenia, szybka rozgrzewka i 30 minutowy mecz. Po kilku minutach widziałem to, czego nie widział mój poprzednik - drużynie brakowało wiary w siebie, wiary we własne umiejętności, jeśli uda sie to zmienić będą grali tak jak oczekują od nich kibice. Po treningu każdy udał się do domu, mieli proste zadanie. Wypocząć. Ja natomiast do późna szukałem odpowiedniej osoby na prawą obronę. O 4:27 wysłałem smsa do dyrektora sportowego, z dopiskiem "Zrób wszystko by znalazł się w drużynie".

 

Nerwy, trema i nie wyspanie to można było zobaczyć na mojej twarzy przed moim debiutem w nowej roli. Mecz zaczął się idealnie! Druga minuta 1:0. Do przerwy 3:0 po dwóch bramkach Reiny i jednej Sernasa. Pod koniec meczu zrobiło się nerwowo - 3:2, jednak to do Miedziowych należało ostatnie słowo. W 89 minucie wynik ustawił Gancarczyk. 4:2 W debiucie!

 

 

26.02.2011 Ekstraklasa [18/30]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 4:2

Bramki: Reina (x2), Sernas, Gancarczyk

 

Po meczu dowiedziałem się, że prawy obrońca pojawi się jutro w Lubinie by podpisać kontrakt. Jeden problem z głowy, drugim był brak odpowiedniego drugiego napastnika - wybór padł na Chinyamę, który już następnego dnia podpisał kontrakt.

Dziury w składzie załatane, na prawej obronie występować będzie były zawodnik Anderlechtu, wychowanek Partizana, Nemanja Rnic, na ataku Chinyama.

Niestety nie udało mi się pozyskać chyba najbardziej wyśmiewanego gracza w Polsce jeszcze w okienku transferowym, 2 marca kadrę Miedziowych zasilił... Grzegorz Rasiak. Będzie on grał w PP, a także będzie solidnym rezerwowym w następnym sezonie, na pewno lepszym od Traore czy Woźniaka.

 

 

Drugiego marca graliśmy bardzo ważny mecz w Pucharze Polski. Szybko narzucony styl gry o ile tak można nazwać coś, co ćwiczymy 2 razy dziennie od tygodnia i pewne zwycięstwo.

 

02.03.2011 Puchar Polski, Ćwierćfinał [1/2]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2

Bramki: Pawłowski (x2), Radomski [sam.], Rachwał

 

 

Pierwszy wyjazd, niestety pechowy dla nas miał miejsce trzy dni po meczu z Pasami. Piątego marca przegraliśmy po zaciętej walce z Gdańską Lechią.

 

05.03.2011 Ekstraklasa [19/30]. Stadion przy ul. Traugutta

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:2

Bramki: Reina, Woźniak

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz, tym razem z Ruchem Chorzów, mecz tzw. o 6 punktów, jeśli wygramy wydostaniemy się ze strefy spadkowej.

 

13.03.2011 Ekstraklasa [20/30]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 2:1

Bramki: Sernas (x2)

 

Po meczu z Ruchem, czekały nas dwa wyjazdy pierw do Krakowa udokumentować awans, później do Łodzi na mecz z ŁKS'em.

 

16.03.2011 Puchar Polski, Ćwierćfinał [2/2]. Stadion przy ul. J. Kałuży

Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin 2:1

Bramki: Maciej Małkowski

 

Po przegranym meczu z Cracovią, gdzie grał nasz rezerwowy skład przyszedł czas na beniaminka Ekstraklasy - ŁKS.

 

20.03.2011 Ekstraklasa [21/30]. Stadion przy Alei Unii Lubelskiej.

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 1:3

Bramki: Hanzel, Chinyama, Małkowski

Odnośnik do komentarza

Piękna pierwsza połowa, tragiczna druga, tak można skomentować mecz z Legią. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:1 by ostatecznie przegrać 3:5. Miedziowi doznali 3 porażki pod moją wodzą, a drugiej w Ekstraklasie.

 

01.04.2011 Ekstraklasa [22/30]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 3:5

Bramki: Horvath, Sernas, Rakels

 

 

Pora wrócić do Pucharu Polski, w półfinale zmierzymy się z Polonią Bytom, w drugiej parze Polonia Warszawa pokonała 1:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

 

6.04.2011 Puchar Polski, Półfinał [1/2]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 3:0

Bramki: Rasiak, Rachwał, Sernas

 

Przed nami trzeci już za mojej kadencji mecz z Cracovią

 

09.04.2011 Ekstraklasa [23/30]. Stadion przy ul. J. Kałuży

Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin 0:4

Bramki: Małkowski, Sernas(x3)

 

 

Przyszła pora na mecz z Koroną Kielce, po niezwykle udanym meczu w Krakowie, kibice są żądni kolejnego zwycięstwa.

 

16.04.2011 Ekstraklasa [24/30]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1

Bramki: Reina, Gancarczyk

Czerwona Kartka: Reina

Kontuzja: Costa Nhamoinesu

Odnośnik do komentarza

Po 24 kolejkach zajmujemy 10 miejsce, mając 30 punktów. Prowadzi Polonia Warszawa (57 pkt.) przed Legią, która ma 3 punkty mniej. Na ostatnim miejscu na podium znajduje się Jagiellonia z dorobkiem 41 punktów.

 

 

 

 

W dość rezerwowym składzie udaliśmy się do Bytomia, gdzie przypieczętujemy awans do finału Pucharu Polski.

 

20.04.2011 Puchar Polski, Półfinał [2/2]. Stadion im. Edwarda Szymkowiaka

Polonia Bytom - Zagłębie Lubin 1:1

Bramki: Csaba Horvath

Piłkarze odpuścili sobie ten mecz, ale to nie ważne. Gramy w Finale Pucharu Polski! Niestety... Zmierzymy się tam z Polonią Warszawa. Nie będzie to łatwy mecz.

 

 

 

 

 

Źle zapowiadały się Derby ze Śląskiem Wrocław, kontuzje, zawieszenia... Na szczęście mecz zakończył się remisem 2:2

 

23.04.2011 Ekstraklasa [25/30]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:2

Bramki: Chinyama, Wozniak

Kontuzja: Chinyama

 

 

 

Kolejnym przeciwnikiem Zagłębia było Podbeskidzie, w związku z tym, że za trzy dni odbędzie się finał Pucharu Polski mecz zagrali rezerwowi, stąd też wynik taki a nie inny 5:1 w plecy.

 

30.04.2011 Ekstraklasa [26/30]. Stadion Miejski

Podbeskidzie - Zagłębie Lubin 5:1

Bramki: Traore

Kontuzja: Traore

Odnośnik do komentarza

Dziś nastał dzień, by pokazać światu swój talent. Godzina 19:00, Bydgoszcz. Za 30 minut rozpocznie się najważniejszy mecz w mojej karierze. Godziny analizowania gry Polonii WWA, niezliczone litry potu piłkarzy wylane na treningach, muszą to wygrać, po prostu muszą!

 

03.05.2011 Puchar Polski, Finał [1/1]. Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Bydgoszcz

Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:3

Bramki: Cotra [sam.], Pawłowski, Woźniak

 

Tak!!! Wygraliśmy Puchar Polski! Media nie przestają mówić o debiutancie, o którym kiedyś będzie głośno! Puchar Polski w pierwszym sezonie! Kibice w euforii, zarząd usatysfakcjonowany... Czego chcieć więcej?

 

 

Po fecie związanej z wygraną Pucharu Polski przyszedł czas powrotu na ligowe podwórka… Nieudanego dla mojej drużyny.

08.05.2011 Ekstraklasa [27/30]. Stadion przy ul. Słonecznej.

Jagiellonia - Zagłębie Lubin 2:0

 

Czwartą porażkę pod moją wodzą zanotowaliśmy w Łodzi. Miejscowy Widzew podobnie jak Jagiellonia nie dał nam szans.

 

20.05.2011 Ekstraklasa [28/30]. Stadion im. Ludwika Sobolewskiego.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 2:0

Odnośnik do komentarza

W ciągu tego miesiąca przyszło nam się zmierzyć po raz drugi z warszawską Polonią. Poprzednio Warszawiacy pokazali nam, że nie potrafią narzucić nam własnego stylu gry, dlatego spodziewaliśmy się ponownego zwycięstwa.

25.05.2011 Ekstraklasa [29/30]. Dialog Arena

Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa 4:2

Bramki: Baszczyński [sam.], Hanzel, Gancarczyk, Rachwał

Wynik ten na pewno nie zadowoli kibiców, piłkarzy czy działaczy Polonii. Wygrywając ten mecz zostaliby mistrzami Polski. Teraz muszą liczyć na porażkę Legii w Gdańsku, a także wygrać w Warszawie ze Śląskiem.

 

 

Ostatni mecz sezonu 2010/11. Zagramy z krakowską Wisłą, która ten sezon po prostu zmarnowała. Dziewiąte miejsce w ligowej tabeli na pewno nie powala. Jednak siła zespołu jest znacznie wyższa niż wskazywałaby na to ligowa tabela. Przed tym meczem zajmujemy 13 miejsce i mamy zagwarantowane utrzymanie. Przy korzystnym wyniku, a także dobrym rozstrzygnięciu meczy na innych boiskach mamy szansę zająć dziesiąte miejsce.

 

29.05.2011 Ekstraklasa [30/30]. Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 2:3

Bramki: Woźniak (2), Hanzel

 

Z Ekstraklasy spadły ŁKS i Cracovia. W kwalifikacjach do Ligi Europy zagra Lech Poznań, Legia Warszawa a także zdobywcy Pucharu Polski Zagłębie Lubin. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów wystąpi mistrz kraju, czyli Polonia Warszawa. Ostatecznie zajęliśmy 11 miejsce w lidze. Ja spełniłem obietnice, które zobowiązałem się spełnić przy podpisaniu kontraktu. Z 19 bramkami na koncie Sernas został królem strzelców.

Kadrę na sezon 2011/12 przedstawię przed rozpoczęciem sezonu.

Odnośnik do komentarza

Sparingi

Bolivar – Zagłębie Lubin 0:0

Da Nang – Zagłębie 0:2

Gyeongju Citizen FC – Zagłębie 0:0

Kedah – Zagłębie 0:3

Seattle Sounders FC – Zagłębie 1:4

 

Transfery do klubu:

Abdoulaye Diakhate (wolny transfer)

Slebodan Rajkovic (wolny transfer)

Shai Hadad (wolny transfer)

Siarhey Veremko (wolny transfer)

 

Transfery z klubu:

Łukasz Jasiński (wolny transfer) – Polgoń Szczecin

Martins Ekweume 50tyś. funtów - FC Sion

David Abwo 230 tyś. funtów – Rubin Kazań

Traore Mouhamadou – FC Papa (wyp.)

 

Kadra na sezon 2011/12

 

Bramkarze

Siarhey Veremko

Aleksander Ptak

Bojan Isailovic

Obrońcy

Attila Horvath

Nemanja Rnic

Slebodan Rajkovic

Costa Nhamoinesu

Błażej Telichowski

Csaba Horvath

Sergio Reina

Michał Hanek

Pomocnicy

Shaid Hadad

Patryk Rachwał

Adboulaye Diakhate

Kamil Wilczek

Łukasz Hanzel

Maciej Małkowski

Janusz Gancarczyk

Szymon Pawłowski

Dominykas Galkevicius

Napastnicy

Darvydas Sernas

Arkadiusz Woźniak

Grzegorz Rasiak

Deniss Rakels

Takesure Chinyama

 

Pierwszym ważnym meczem w sezonie będzie spotkanie o Superpuchar Polski z Polonią Warszawa.

16.07.2011 Superpuchar Polski [1/1]. Stadion Wojska Polskiego. Warszawa

Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa 2:0

Bramki: Sernas, Rasiak

Isailovic – N.Rnic, C. Horvath, S. Reina, S.Rajkovic – K. Wilczek, Ł. Hanzel – S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, G. Rasiak

Mimo kilku wzmocnień w podstawowym składzie wyszedł tylko Slebodan Rajkovic, który przed końcem pierwszej połowy doznał kontuzji. Kolejne zwycięstwo z mistrzem Polski cieszy, w Trzeciej rundzie kwalifikacyjnej zmierzymy się z czeskim Slovian Liberec.

Odnośnik do komentarza

Zarząd nie postawił mi określonego celu w europejskich pucharach. Osobiście chciałbym awansować do fazy grupowej, jednak będzie bardzo ciężko.

04.08.2011 III runda kwalifikacyjna LE [1/2].Dialog Arena, Lubin

Slovian Liberc – Zagłębie Lubin 1:1

Bramki: Maciej Małkowski

S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, C. Nhamoinesu – K. Wilczek, A. Diakhate – S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, G. Rasiak

Przed meczem atmosferę jednym z wywiadów podgrzał trener Sloviana. Postanowiłem nie wdawać się w słowne przepychanki, a swoją wyższość udowodnić eliminując czeską drużynę. Nowa ultra defensywna taktyka miała jedno zadanie, wprowadzić nas do IV rundy.

28.07.2011 III runda kwalifikacyjna LE [2/2]. Dialog Arena, Lubin

Zagłębie Lubin - Slovian Liberc 2:1

Bramki: Pawłowski (2)

S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, C. Nhamoinesu - A. Diakhate, Ł. Hanzel, S. Pawłowski, M. Małkowski – A. Woźniak, G. Rasiak

Wynik dwumeczu: 3:2

Mimo, że mieliśmy się bronić w 32. minucie wyszliśmy na prowadzenie po strzale Pawłowskiego. Trzy minuty po przerwie po raz drugi na listę wpisał się Pawłowski. Honorową bramkę dla Slovian Liberec strzelił zawodnik Zagłębia – Łukasz Hanzel. Pewny awans do IV rundy. Swojego przeciwnika pokonał także Lech Poznań, z grą w pucharach pożegnała się Legia.

 

W IV Rundzie Kwalifikacyjnej do Ligi Europy zmierzymy się z Aston Villą

Odnośnik do komentarza

W poprzednim poście daty meczów są odwrotnie :)

----------------------------------------------------------------

 

 

Pierwsza kolejka Ekstraklasy to wyprawa do Poznania. Lech podobnie jak my trzy dni temu grał mecz w Lidze Europy.

28.07.2011 Ekstraklasa [1/30], Stadion Miejski, Poznań.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:3

Bramki: Ubiparip (1’), Krivets (65’ kar.) - Rasiak (3’), Pawłowski (29’), Arboleda (72’, sam.)

S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, C. Horvath, C. Nhamoinesu - A. Diakhate, S. Hadad, S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, G. Rasiak

 

 

Mecz zaczął się tragicznie. W 18 sekundzie straciliśmy bramkę, na szczęście, 110 sekund później po strzale Grzegorza Rasiaka był już remis. Przed trzecim kwadransem gry bramkę strzelił będący w wyśmienitej formie Pawłowski. Po strzale z rzutu karnego wyrównał Krivets, wynik na korzyść Zagłębia ustalił Arboleda.

 

28.07.2011 Ekstraklasa [2/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 2:0

Bramki: Reina (33’), Pawłowski (40’)

S. Veremko – N.Rnic, S. Reina, C. Horvath, C. Nhamoinesu - A. Diakhate, Ł. Hanzel, K. Wilczek,M. Małkowski – D. Sernas, S. Pawłowski

 

Początek sezonu udany, dwa mecze, dwa zwycięstwa. Tym razem na Dialog Arena poległa szczecińska Pogoń.

Odnośnik do komentarza

18.08.2011 IV runda kwalifikacyjna LE [1/2]. Dialog Arena, Lubin

Zagłębie Lubin –Aston Villa 1:2

Bramki: Pawłowski

S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic - A. Diakhate, Ł. Hanzel, K. Wilczek, M. Małkowski – S. Pawłowski, D. Sernas

Czerwona kartka: N. Rnic

Ciężki mecz, bardzo defensywne ustawienie i przegrana tylko jedna bramką. Może uda się ugrać coś na terenie Anglików.

 

21.08.2011 Ekstraklasa [3/30], Arena Bałtycka, Gdańsk.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:5

Bramki: Traore (81’) - Sernas (19’, 25’, 57’,), Gancarczyk (27’), Rasiak (70’)

S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic - A. Diakhate, S. Hadad, S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, T. Chinyama

Piękny mecz przed spotkaniem z Aston Villą. Zagramy tam tym samym ustawieniem, nie mając nic do stracenia możemy ryzykować powrót do Polski z bagażem pięciu bramek.

 

 

25.08.2011 IV runda kwalifikacyjna LE [2/2], Villa Park, Birmingham.

Aston Villa - Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: Woźniak, Małkowski

S. Veremko – C. Nhamoinesu, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic - A. Diakhate, Ł. Hanzel, S. Pawłowski, M. Małkowski – A. Woźniak, D. Sernas

 

Szał radości w Lubinie! Szał radości w Polsce! Może nie całej, hejterki marudzą że od drugiej połowy graliśmy 11 zawodnikami w obronie, ale to nie ważne! 0:2 Daje nam upragniony awans! Oddaliśmy trzy strzały, Aston Villa… osiemnaście.

 

Statystyki

 

15r1gjn.jpg

 

 

Zagłębie zostało rozlosowane z 4 miejsca do grupy G. Przyjdzie zmierzyć się nam z Szachtar, AEK Ateny i FC Lorient. Raczej na awans nie ma co liczyć…

 

Reszta grup:

 

 

sbtu90.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Aston Villa pokonana po pokazie antyfutbolu ;D... Mourinho byłby dumny.

----------------------------

 

 

28.08.2011 Ekstraklasa [4/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin - Legia 0:1

Bramki: Ljuboja (26’)

Skład: S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic - A. Diakhate, S. Hadad, S. Pawłowski, J. Gancarczyk – D. Sernas, G. Rasiak

 

Bardzo nudny mecz, jedna stuprocentowa okazja, niestety wykorzystana przez gracza Legii. Kolejna porażka z klubem ze stolicy. W ligowej tabeli zajmujemy drugie miejsce.

 

 

 

31.08.2011 Ekstraklasa [5/30], Dialog Arena, Lubin.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: Sernas (46', 83')

Skład: S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic - Ł. Hanzel, P. Rachwał - K. Wilczek, M. Małkowski – D. Sernas, G. Rasiak

 

Udany mecz, a także powrót na fotel lidera. Teraz mecz u siebie ze Śląskiem i wyjazd do Aten, to raczej z AEK'iem i Lorient będziemy w stanie choć próbować nawiązać rywalizację licząc na wyniki 1:0.

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz z Jagiellonią odbył się rzecz jasna na stadionie przy ulicy Słonecznej J

-----------------

10.09.2011 Ekstraklasa [6/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 2:0

Bramki: Diakhate (77’), Rasiak (87’)

Skład: S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic – K. Wilczek, A. Diakhate – S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, T. Chinyama

 

Zwycięstwo w meczu derbowym z Śląskiem oczywiście cieszy, jednak martwi kontuzja Woźniaka.

 

9.09.2011 Liga Europy, Grupa G [1/6], OAKA Spyros Louis, Ateny.

AEK Ateny - Zagłębie Lubin 1:4

Bramki: Lyberopoulos(25’) - Chinyama (43’, 69’), Sernas (51’,86’)

Skład: S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic – K. Wilczek, A. Diakhate – S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, T. Chinyama

 

Piękny wynik, choć gdyby nie pan sędzia, skończyłoby się na 1:6. Już w 5 minucie bramkę strzelił Sernas, a dwie minuty później Chinyama. Obu jednak nie zaliczył sędzia. Czy prawidłowo? Nie będę tego oceniał. Szachtar w identycznym jak Zagłębie wyniku odprawił FC Lorient. Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie.

 

Zapraszam do obejrzenia Statystyk z meczu

Odnośnik do komentarza

18.09.2011 Ekstraklasa [7/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – GKS Bełchatów 2:1

Bramki: Pawłowski (29‘), Reina (61‘) – Kosowski (56‘)

Skład: S. Veremko – N.Rnic, C. Horvath, S. Reina, S. Rajkovic – Ł. Hanzel, A. Diakhate – S. Pawłowski, J. Gancarczyk – D. Sernas, T. Chinyama

 

Nerwowy mecz, w nogach zawodników widać mecze rozgrywane co trzy dni. Pora na Puchar Polski!

 

21.09.2011 Puchar Polski, II runda , Stadion przy ulicy Bogumińskiej, Wodzisław.

Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: Rakels (44’), Rasiak (77’)

Skład: A. Ptak - A. Horvath, M. Hanek, C. Horvath, C. Nhamoidesu - P. Rachwał, D. Galkevicius - K. Wilczek, S. Hadad – D. Rakels, G. Rasiak

Mecz rozegrany przez dublerów. Na szczęście zakończony wynikiem premiującym nasz zespół do następnej rundy.

 

Bardzo trudny mecz czeka nas już w III rundzie Pucharu Polski, gdzie zmierzymy się z Lechem Poznań. Miejmy nadzieję, że mecz potoczy się podobnie jak ten w pierwszej kolejce.

 

 

24.09.2011 Ekstraklasa [8/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Łęczna 2:0

Bramki: Magdoń (2’, sam.), Chinyama (12’)

Skład: S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic – K. Wilczek, A. Diakhate – S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, T. Chinyama

 

Wynik ustalony już w 12 minucie. Niestety, bardzo zawiódł dziś Sernas, który skończył mecz jako najgorszy zawodnik z notą 5.1.

 

29.09.2011 Liga Europy, Grupa G [2/6], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Szachtar 0:4

Bramki: Kuzmanovic (35’), Teixeira (47’), Adriano (69’, 71’)

Skład: S. Veremko – N.Rnic, M. Hanek, S. Reina, S. Rajkovic – K. Wilczek, A. Diakhate – S. Pawłowski, M. Małkowski – D. Sernas, T. Chinyama

 

Ten mecz był bardzo podobny do meczu z AEK’iem. Tylko tym razem to my byliśmy zagubionymi w szczerym polu owieczkami.

Lorient – AEK 5:0

Odnośnik do komentarza

02.10.2011 Ekstraklasa [9/30], Arena Kielce, Kielce.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 4:0

Bramki: Kuzera (9’), Gawęcki (80’), Korzym (85’), Kal (90+3’)

Skład: Veremko – Rnic, Horvath, Reina, Rajkovic – Hadad, Hanzel –Pawłowski, Gancarczyk –Sernas, Chinyama

 

Niestety… Zgodnie z moimi przypuszczeniami zespół nie pozbierał się po porażce w LE. Możliwe że gdybyśmy nie zaryzykowali i nie otworzyli się w 75. minucie wynik byłby niższy.

 

15.10.2011 Ekstraklasa [10/30], Stadion Miejski, Bielsko-Biała.

Podbeskidzie - Zagłębie Lubin 1:2

Bramki: Lachowski (67’) – Małkowski (20’), Chinyama (35’)

Skład: Veremko – Rnic, Horvath, Reina, Rajkovic – Wilczek, Hanzel – Pawłowski, Małkowski – Sernas, Chinyama

 

Początek meczu napawał optymizmem powrotu do wcześniejszej formy, jednak to tylko początki powrotu. Oby forma ta wróciła na najważniejsze mecze w LE. Czyli już w czwartek…

Po 10 kolejkach zajmujemy pierwsze miejsce z dorobkiem 24 punktów, wyprzedzając o dwa oczka Lechię Gdańsk

 

9.09.2011 Liga Europy, Grupa G [3/6], Stade Yves Allainmat, Lorient

FC Lorient – Zagłębie Lubin 0:3

Bramki: Sernas (46’, 63’) Gancarczyk (73’)

Skład: Veremko – Rnic, Hanek, Reina, Rajkovic – Wilczek, Diakhate – Gancarczyk, Małkowski – Pawłowski, Woźniak

 

Pierwsza połowa wyraźnie pod dyktando Francuzów. Po wejściu Sernasa sytuacja się odmieniła. 15 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy wyszliśmy na prowadzenie, zespół miał murować bramkę… Z ultra defensywną taktyką zdobyliśmy kolejne bramki. Czy jednak awans jest możliwy?

 

Statystyki z meczu

Odnośnik do komentarza

23.10.2011 Ekstraklasa [11/30], Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa 0:1

Bramki: Przybecki (16’)

Skład: Veremko – Rnic, Hanek, Reina, Rajkovic – Wilczek, Diakhate – Gancarczyk, Małkowski – Sernas, Woźniak

Skuteczność a właściwie jej brak u Sernasa sprawiło, że zamiast wgrać 3:0 przegraliśmy 0:1. Jak ma się okazje sam na sam to trzeba je wykorzystywać.

 

26.10.2011 Puchar Polski, III runda , Dialog Arena, Lubin.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1

Bramki: Hanek (22’), Chinyama (38’) – Gancarczyk (76’)

Skład: Veremko – Rnic, Hanek, Reina, Rajkovic, Nhamoidesu - Rachwał, Hanzel - Pawłowski, Hadad – Chinama, Rasiak

Ładny mecz, niestety przepłacony kontuzją Pawłowskiego, który wróci do treningów za 8 dni. W ćwierćfinale zagramy z Jagiellonią.

 

29.10.2011 Ekstraklasa [11/30], im. Ernesta Pohla, Zabrze.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:4

Bramki: Magiera (Sam.32’), Hadad (42’), Reina (56’), Chinyama (64’)

Skład: Veremko – Nhamoidesu, Horvath, Reina, Rajkovic – Hanzel, Diakhate – Wilczek, Małkowski – Sernas, Chinyama

 

Powrót na fotel lidera, a także dobra zapowiedź przed meczem z Lorient, który jeśli wygramy to awansujemy do dalszej rundy Ligi Europy! Po meczu otrzymałem ofertę prowadzenia Sparty Praga, gdyby nie aktualna sytuacja Zagłębia na pewno przyjąłbym ofertę, jednak niedokończone plany nie pozwalają mi odejść, być może w czerwcu 2012 roku, po wygaśnięciu kontraktu poszukam nowego klubu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...