Skocz do zawartości

Giallorossi


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszym wzmocnieniem było pozyskanie Brazylijskiego napastnika - Cardoso. Na rynku transferowym pozostało mi poszukiwanie zawodników na wolnym transferze. 21 letni napastnik pozostawał bez klubu po tym jak Pao de Acucar nie przedłużyło z, nim kontraktu.

 

Kolejnym wzmocnieniem było pozyskanie 20 letniego napastnika z Nigerii - Saniego Emmanuella. Na chwilę obecną będzie on "grzał" ławę i sporadycznie pojawiał się na boisku.

 

W poszukiwaniu lewego obrońcy, asystent polecił mi Darka Gawęckiego. Ostatnio występował w Sandecji, lecz od prawie pół roku pozostawał na wolnym transferze.

 

Gąsiński - D. Gawęcki, Jarabica, Wasiluk, Witkowski - Cygnar (Kozakiewicz), Radomski, Kabala - Klich - Krzywicki, P. Gawęcki (Cardoso)

 

Debiut w roli szkoleniowca Cracovii wypadł okazale. Rywalem był trzeci zespół w tabeli - GKP Gorzów. Spotkanie było wyrównane, ale z nasza malutką przewagą. Graliśmy naprawdę dobrze i zasłużenie sięgnęliśmy po trzy punkty.Na pochwałę zasłużyli Wasiluk oraz Klich. Ten pierwszy za zdobytą bramkę, a Mateusz za dwie asysty.

 

Polska I liga [21/34]

GKP Gorzów [3] - Cracovia Kraków [13] 0:2 (Wasiluk '35, Wojciechowski (sam) '71)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Jarabica, Wasiluk, Witkowski - Cygnar (Cardoso), Radomski, Kabala - Klich - Krzywicki, P. Gawęcki (Dudzic)

 

Polkowice, mimo iż znajdują się w strefie spadkowej to wykorzystali atut własnego boiska. Szybko zdobyli bramkę i cofnęli się głęboko do defensywy. Opłacało się. Nie potrafiliśmy płynnie przejść z formacji obrony do ataku i bardzo ciężko dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Gdy już taką sobie wypracowaliśmy, to nie potrafiliśmy umieścić piłki w siatce. Przegraliśmy mecz, w którym powinniśmy sięgnąć po 3 punkty.

 

Polska I liga [22/34]

Polkowice [16] - Cracovia Kraków [11] 1:0 (Wacławczyk '16)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica, Witkowski - Radomski (Kozakiewicz)- Cygnar (Kabala), Klich - Sobik, Dudzic - Krzywicki (Cardoso)

 

Cały tydzień przed meczem z Polonią Bytom ćwiczyliśmy grę systemem 4-1-2-2-1. Nasza gra wyglądała naprawdę porządnie, ale Krzywicki w przeciągu 2 minut zmarnował 3 doskonałe sytuacje. Po 30 minutach zmienił go Cardoso. Gospodarze wyszli co prawda na prowadzenie, ale tuz przed zmianą stron Wasiluk po centrze z rożnego doprowadził do remisu. W drugich 45 minutach nasza dominacja stała się faktem. Brazylijski napastnik okazał się świetnym zmiennikiem nieskutecznego Krzywickiego i ustrzelił hattricka! W II połowie dołożyliśmy jeszcze 5 bramek (!) i pogrom w Bytomiu stał się faktem.

 

Polska I liga [23/34]

Polonia Bytom (7) - Cracovia Kraków (14) 1:6 (Puzigaca '35 - Wasiluk '45 '84; Cardoso '49 '55 '75, Dudzic '59)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica, Witkowski - Radomski - Grzelak, Klich - Sobik (Emmanuel), Dudzic - Cardoso

 

Drużyna MKS-u Kluczbork broniła się przed spadkiem, lecz była zespołem momentami lepszym od nas. Tylko momentami. Od pierwszego gwizdka rzuciliśmy się do ataku i już po kwadransie wynik meczu był ustalony. W przeciągu 15 minut zdobyliśmy trzy gole, które ustawiły spotkanie. Jednak goście nie poddawali się i grali naprawdę mądrze, lecz nie mieli zawodnika, który wykończył, by stworzone akcje podbramkowe.

Polska I liga [24/34]

Cracovia Kraków [11] - MKS Kluczbork [16] 3:0 (Dudzic '3, Radomski '10, Cardoso '15)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica, Witkowski - Radomski - Grzelak, Klich (Kozakiewicz)- Sobik, Dudzic (Emmanuel), Cardoso

 

Domowe spotkanie z KSZO nie stało na wysokim poziomie. Akcji pod bramką oprócz tych, które zakończyły się golami było jak na lekarstwo. Udało się nam trzy krotnie pokonać golkipera przyjezdnych i znów zaszaleliśmy na samym początku. Świetnie w defensywie zagrał Wasiluk, lecz także to dzięki niemu otworzyliśmy wynik spotkania. Ozdobą meczu były dwie cudowne bramki. Radomski płaskim strzałem zza pola karnego podwyższył na 2:0, a tuż przed przerwą Cardoso wykazał się bajeczną techniką strzału i z 20 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką.

 

Polska I liga [25/34]

Cracovia Kraków [11] - KSZO Ostrowiec [10] 3:1 (Wasiluk '12, Radomski '16, Cardoso '42 - Kozieł '45+2)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica, Witkowski - Radomski (Kabała)- Grzelak, Kozakiewicz (Cygnar)- Sobik (Emmanuel), Dudzic, Cardoso

 

Nie wygrywa się spotkań, jeśli nie wykorzystuje się nawet 100% sytuacji. Takich mieliśmy aż 3 i ani jednej nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. Niewykorzystane sytuację się mszczą jak mówi stare, piłkarskie porzekadło. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze w spotkaniu z Odrą Wodzisław. Gospodarze oddali na dobra sprawę jeden groźny strzał i zamienili go na bramkę. Muszą podziękować Jarabicy, bo bez niego Hanzel nie znalazł, by się sam na sam z golkiperem.

 

Polska I liga [26/34]

Odra Wodzisław [6] - Cracovia Kraków [10] 1:0 (Hanzel '37)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica, Witkowski - Radomski (Kabała)- Grzelak, Kozakiewicz (Kabała)- Sobik (Emmanuel), Marek (Emmanuel)- Cardoso (Gawęcki)

 

Sytuacja z poprzedniego spotkania powtórzyła się. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale znów nie potrafiliśmy strzelić więcej bramek od rywali. Bo w meczu z Niecieczą trafiliśmy dwa razy, ale rywale także trafili do siatki tyle samo. Widać brak kontuzjowanego Klicha, który potrafił mądrze rozegrać piłkę. Nie wiem czemu tak długo na debiut w zespole czekał Marek. Zagrał kapitalny mecz, ale pod koniec musiał opuścić boisko na noszach.

 

Polska I liga [27/34]

Cracovia Kraków [10] - Nieciecza [13] 2:2 (Marek '37, Kozakiewicz '78 (k) - Nowakowski '63, Staszczak '72)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica (Grzesiak), Witkowski - Radomski (Kabała)- Grzelak, Kozakiewicz (Cygnar)- Sobik (Emmanuel), Marek (Emmanuel)- Cardoso

 

Małymi krokami sezon zbliżał się do końca. Drużyna ŁKS-u walczyła o utrzymanie i w spotkaniu z nami pokazała, że będzie starać się do ostatniej kolejki. Mimo, iż objęliśmy prowadzenie po pięknym zagraniu Witkowskiego na głowami obrońców i równie pięknym wykończeniu Cardoso, rywale pokazali charakter. Gospodarze grali zadziornie i dopięli swego. Tuż po zmianie stron Giza przymierzył z 16 metrów i nie dał szans Gąsińskiemu. Dużo walki, 9 żółtych kartek, ale nie daliśmy się po raz kolejny zaskoczyć, ale i sami nie postraszyliśmy bramki rywali. Remis i trzeci mecz z rzędu, którego nie potrafimy wygrać.

Polska I liga [28/34]

ŁKS Łódź [16] - Cracovia Kraków [10] 1:1 (Giza '49 - Cardoso '35)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Jarabica (Grzesiak), Witkowski - Radomski - Kabała(Grzelak), Kozakiewicz - Sobik, Marek - Cardoso

 

Pogoń walczyła o awans, My o utrzymanie. Na boisku nie było tego widać, aż tak bardzo, a rzekł bym, że to my byliśmy zespołem lepszym. Zresztą wystarczy spojrzeć na wynik końcowy. Goście objęli prowadzenie po pechowej główce Wasiluka do własnej bramki. Jednak od czego mamy Cardoso. Miałem tego chłopaka zdjąć po 30 minutach. Zmarnował on 4 wyborne okazje do wpisania się na listę strzelców, lecz coś mnie podkusiło i pozostawiłem na boisku tego młodego Brazylijczyka. Okazało się to słuszną decyzją. Cardoso dwa razy umieścił piłkę w siatce i to on zapewnił nam skromne, ale jakże ważne zwycięstwo z Pogonią.

 

Polska I liga [29/34]

Cracovia Kraków [11] - Pogoń Szczecin [2] 2:1 (Cardoso '41 '65 - Wasiluk (s) '12)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Grzesiak, Szwarga - Radomski - Kabała, Kozakiewicz - Sobik, Marek - Cardoso (Gawęcki)

 

Motor Lublin to kolejna drużyna, która walczyła o utrzymanie. Jednak nie zrobiła na mnie takiego dobrego wrażenia jak ŁKS. Grali słabo i z rzadka atakowali. Udało, im się raz na zaskoczyć, lecz było już za późno. Graliśmy mądrze i spokojnie dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Zwycięstwo po piłka w siatce gospodarzy zatrzepotała dwa razy. Najpierw Cardoso otworzył wynik z karnego, a w II połowie Gawęcki po asyście Marka główką skierował futbolówkę do siatki.

 

Polska I liga [30/34]

Motor Lublin [16] - Cracovia Kraków [10] 1:2 (Fundakowski '78 - Cardoso '38 (k), Gawęcki '73)

Odnośnik do komentarza
Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Grzesiak, Szwarga - Radomski (Cygnar) - Kabała, Kozakiewicz - Sobik (Emmanuel), Marek - Cardoso

 

Mecz z zdegradowaną już Sokółką był spotkaniem naszej spokojnej gry oraz zasłużonego zwycięstwa. Goście postraszyli nas trochę w I połowie, gdzie do szatni schodziliśmy remisując 1:1, lecz już po zmianie stron nie daliśmy się ponownie zaskoczyć, a sami zdobyliśmy jeszcze dwa trafienia. Bramkę oczywiście zdobył Cardoso, którego chciałbym widzieć w Łódzkim Widzewie, do którego odchodzę 26 maja (czyli jeszcze dwa mecze). Po tej kolejce Arka zapewniła sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Polska I liga [31/34]

Cracovia Kraków [9] - Sokółka [17] 3:1 (Naliwajko '31 (s), Cardoso '53, Wasiluk '71 - Jurga '33)

 

Gąsiński - D. Gawęcki, Wasiluk, Grzesiak, Szwarga (Górecki) - Radomski (Cygnar) - Kabała, Grzelak - Emmanuel, Marek - Cardoso (Gawęcki)

 

Moje przedostatnie spotkanie jako szkoleniowiec Cracovii było nudne i mało interesujące. Na nasze szczęście na minutę przed końcem regulaminowych 90 minut Emmanuel dał nam upragnione 3 punkty. Miedź podobnie jak i my nie walczyła już o nic. Nie groził nam spadek ani awans. Było mało walki i głównie kopaliśmy piłkę w środku boiska bardzo niechętnie atakując bramkę rywali.

Polska I liga [32/34]

Miedź Legnica [10] - Cracovia Kraków [8] 0:1 (Emmanuel '89)

Odnośnik do komentarza
Kaniecki – Mójta, Bieniuk, Madera, Ukah – Pinheiro – Foszmańczyk, Zwoliński – Czoska, Ostrowski – Okechukwu (Worgu)

 

Jeszcze tego samego dnia, gdy podpisałem kontrakt z Widzewem, graliśmy mecz z Koroną Kielce. W I połowie widać było, że zespół był kompletnie nieprzygotowany pod moją taktykę i gospodarze rozstrzelali nas. Straciliśmy 4 bramki, ale nie poddawaliśmy się. Po zmianie stron było już znacznie lepiej. Zaczęliśmy baczniej grać w tyłach, a z przodu wreszcie dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Udało się zdobyć dwie bramki i zmniejszyć rozmiar porażki. Nadal mamy jednak szansę na grę w Europejskich pucharach. Do 3 Polonii Warszawa tracimy tylko 3 punkty.

 

Ekstraklasa [28/30]

Korona Kielce [8] – Widzew Łódź [6] 4:2 (Maliszewski '6 '35, Madera (s) '29, Jovanovic '41 – Ostrowski '61, Worgu '82)

Odnośnik do komentarza
Kaniecki – Mójta, Bieniuk, Madera, Bartkowski – Pinheiro (Ceglarz)– Foszmańczyk, Zwoliński (Zigajevs)– Czoska, Ostrowski – Worgu (Okechukwu)

 

Drugi mecz jako trener Widzewa i druga porażka. Zespół jest już zmęczony, bo nie mamy szerokiej kadry a i Ci co są teraz w niektórych wypadkach nie zasługują na grę w Ekstraklasie. Po zakończonym sezonie dojdzie pewnie do gruntownej przebudowy zespołu, jeśli mamy w przyszłości walczyć o coś więcej niż środek tabeli. Co do meczu to mięliśmy lekką przewagę, ale fatalna skuteczność uniemożliwiła nam zdobycie, choćby jednego gola.

Ekstraklasa [29/30]

Widzew Łódź [7] – Górnik Zabrze [10] 0:1 (Wódecki '88)

Odnośnik do komentarza
Kaniecki – Mójta (Derbich), Bieniuk, Madera, Bartkowski – Pinheiro (Ceglarz)– Foszmańczyk, Zwoliński (Mąka)– Czoska, Ostrowski (Bergiel)– Okechukwu

 

O ostatnim ligowym meczu przeciwko GKS Bełchatów wolę nie wspominać. Gramy beznadziejnie, bez sensu, a w obrony w ogólnie nie ma. Sięgnęliśmy dna. Przede mną ogromna ilość pracy i nerwów. 3 porażki z rzędu za mojej kadencji. Nie tak sobie wyobrażałem początek kariery w Widzewie.

 

Ekstraklasa [30/30]

GKS Bełchatów [14] – Widzew Łódź [8] 5:1 (Buzała '10, Gancarczyk '26 '37, Wróbel '32, Gross '43 – Okechukwu '89)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...