Skocz do zawartości

Żyrondyści


armand

Rekomendowane odpowiedzi

FM : 11.3.0

DB : Średnia

Ligi : Anglia (2), Francja, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Portugalia po 1.

Zasady : Zwykłe

 

Z wikipedii :

 

Football Club des Girondins de Bordeaux, francuski klub piłkarski z siedzibą w Bordeaux, występujący w rozgrywkach Ligue 1.

 

Sukcesy:

 

6 razy mistrzostwo Francji: 1950, 1984, 1985, 1987, 1999, 2009

9 razy wicemistrzostwo Francji: 1952, 1965, 1966, 1969, 1983, 1988, 1990, 2006, 2008

3 razy Puchar Francji: 1941, 1986, 1987

Puchar Ligi Francuskiej: 2002, 2007

Superpuchar Francji :1986, 2008

Puchar Intertoto UEFA: 1996

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

To będzie już trzecia moja kariera na tym forum. Jeśli nie będzie miała minimum 20 stron – robię sobie minimum 3 miesięczną przerwę od pisania opków.

Na początku zastanawiałem się, czy grać w FM 2011, czy też w 2008. Tegoroczna wersja nie chodzi mi płynnie z racji słabego kompa, ale jakoś do 2008 nie mogę powrócić mając na kompie najnowszą wersję. Postanowiłem więc znosić męki wiecznego zacinania się gry, rozpoczynając karierę w wersji z roku 2011. Co do wyboru klubu to dodam, że do prowadzenia Bordeaux zachęcił mnie temat ajerkoniaka. Chcę na własnej skórze poznać realia Ligue 1 ;). Możecie mówić że to zbyt dobry klub do prowadzenia, ale według mnie Bordeaux po odejściu Blanca radzi sobie fatalnie, a i kadra tego zespołu nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza

ajerkoniak : tylko pytanie za co te transfery... :)

 

Na ten sezon zarząd wyznaczył mi następujące cele:

 

Ligue 1 : wyrównana walka z najlepszymi zespołami

 

Puchar Francji : finał

 

Na realizację celów dostałem okrągłe 0 euro, budżetu płacowego także już nie mogę przekroczyć nawet o 100 euro, co oznacza że wzmocnień praktycznie nie będzie, chyba że sprzedamy kogoś z 1 składu. W tym sezonie będzie na prawdę bardzo ciężko.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kadra zespołu na sezon 2010/2011 :

 

Bramkarze:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko             | Pozycja           | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Ulrich Ramé          | BR                | FRA     | 187 cm  | 85 kg   | 37      | €375tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Cédric Carrasso      | BR                | FRA     | 187 cm  | 87 kg   | 28      | €4.8mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kévin Olimpa         | BR                | FRA     | 186 cm  | 81 kg   | 22      | €850tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Abdoulaye Keita      | BR                | FRA     | 188 cm  | 83 kg   | 19      | €550tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Nie sugerujcie się nazwiskami. Ta formacja wymaga chociaż 1 wzmocnienia. Po kolei: Ulrich Rame - zerwany mięsień łydki (4-5 miesięcy), Cedric Carasso (świetny, podstawowy bramkarz Bordeaux - miesiąc pauzy, na szczęście przed ligą może wrócić), Abdoulaye Keita ma zwichnięty bark i nie zagra przez 2 do 4 miesięcy. Kevin Olimpa w tym momencie jest jedynym bramkarzem, i to on podczas nieobecności Carasso będzie bronił.

 

 

Obrońcy:

 

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Lamine Sané          | O (PŚ)            | SEN     | 192 cm  | 77 kg   | 23      | €1.5mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Salif Sané           | O (PŚ), DP, P (Ś) | SEN     | 195 cm  | 84 kg   | 19      | €950tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Michaël Ciani        | O (Ś)             | FRA     | 189 cm  | 88 kg   | 26      | €4mln   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Vujadin Savic        | O (Ś)             | SRB     | 194 cm  | 82 kg   | 20      | €2.3mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Men     | Fernando             | O (Ś), DP, P (Ś)  | BRA     | 186 cm  | 79 kg   | 29      | €2.6mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Mathieu Chalmé       | O/WO (P)          | FRA     | 175 cm  | 72 kg   | 29      | €2.9mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Florian Marange      | O/WO (L)          | FRA     | 176 cm  | 70 kg   | 24      | €675tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Benoît Trémoulinas   | O/WO/P (L)        | FRA     | 173 cm  | 64 kg   | 24      | €4.5mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Maxime Poundje       | O/WO/P (L)        | FRA     | 178 cm  | 71 kg   | 17      | €750tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Dość ciekawa formacja. Lewa obrona należy bezapelacyjnie do Benoita Tremoulinasa. Jego słabszą wersją jest Florian Marange, a Maxime Poundje jest jeszcze bardzo młody i możliwe, że będzie grał w U-19. Na środku obrony występował będzie duet Michael Ciani - Lamine Sane. Senegalczyk ma złamaną rękę, i podczas jego 1,5 miesięcznej nieobecności grał będzie ktoś z pary Vujadin Savić - S. Sane, choć drugi z nich może odejść z zespołu w celu podreperowania finansów. Na prawej obronie karty rozdaje Mathieu Chalme. Grać tu może również S. Sane, lub któryś z mocnych juniorów.

 

 

Pomocnicy/skrzydłowi:

 

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alou Diarra          | DP, P (Ś)         | FRA     | 190 cm  | 79 kg   | 28      | €4.9mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Pierre Ducasse       | DP, P (Ś)         | FRA     | 179 cm  | 73 kg   | 23      | €825tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jaroslav Plasil      | P (PLŚ)           | CZE     | 182 cm  | 72 kg   | 28      | €5.25mln| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jussiê               | P (L), OP (LŚ), N | BRA     | 180 cm  | 76 kg   | 26      | €3.3mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Fahid Ben Khalfallah | P/OP (PL)         | TUN     | 174 cm  | 68 kg   | 27      | €4.3mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Rep     | Floyd Ayité          | P/OP (PL)         | TOG     | 174 cm  | 68 kg   | 21      | €1.3mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Yoan Gouffran        | P/OP (P), N       | FRA     | 175 cm  | 70 kg   | 24      | €2.3mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Wendel               | P/OP (L)          | BRA     | 184 cm  | 71 kg   | 28      | €4.2mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Gram trzema środkowymi pomocnikami nastawionymi na wsparcie/obronę. Pewniakami są jak na razie Jaroslav Plasil, Alou Diarra oraz ktoś z pary Fernando - Pierre Ducasse. Drugi z nich jest kontuzjowany i nie zagra przez 2-3 miesiące. Wypadałoby wzmocnić środek pomocy, ale nie ma na to pieniędzy...

Na lewym skrzydle zagra Wendel bądź Jussie, na prawym Fahid Ben Khalfallah bądź Yoan Gouffran. Wszyscy Ci zawodnicy za bardzo się od siebie nie różnią, i o podstawowym składzie zadecyduje forma w sparingach.

 

 

Napastnicy:

 

 

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Anthony Modeste      | N                 | FRA     | 186 cm  | 83 kg   | 22      | €5mln   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Cheick Diabaté       | N                 | MLI     | 194 cm  | 88 kg   | 22      | €1.4mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Andre                | N                 | BRA     | 184 cm  | 77 kg   | 19      | €2.8mln | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Jako że gram 1 napastnikiem, pewne miejsce w składzie ma tylko młody i utalentowany Anthony Modeste. Andre jest wypożyczony z Dynama Kijów, ale umiejętnościami nie dorównuje Francuzowi. Cheick Diabate z powodu kontuzji nie zagra przez 2 miesiące. Imponują mi jego warunki fizyczne i być może po kontuzji powalczy o 1 skład z Modeste.

 

 

PODSUMOWUJĄC: kadra nie zachwyca. Plaga kontuzji może nam zaszkodzić w ligowych zmaganiach. Potrzebne wzmocnienia, tylko za co...?

Odnośnik do komentarza

Carrasso to jeden z lepszych bramkarzy ligi, ile ta menda wybroniła moich strzałów, to nawet najstarsi indianie nie pamiętaja :/ Boki obrony to w Bordeaux cholernie mocna parka, Chalme choć się nie wydaje, gra nie gorzej od Tremoulinas. Na środku Ciani, wiadomo - klasa. Pomoc masz bardzo fajną, Jussie dogrywa cholernie precyzjnie, Gouffran przy odpowiedinm wykorzystaniu wymiata aż miło, a Diarry przedstawiać nie trzeba, jeden z lepszych DMów w Ligue 1. Wendell to też klasa, podobnie Ducasse i Plasil. Jak Ci wyzdrowieje Diabata to bój się Boga, świetny snajper.

 

Ogólnie z takim składem zajęcie miejsca 3/4 jest b realne, jeśli kontuzje i inne nie przeszkodzą ;)

Odnośnik do komentarza

ajerkoniak : dzięki za wskazówki, będą bardzo przydatne ;), zapomniałem jeszcze dodać, że w rezerwach mam jeszcze dwóch świetnych, środkowych obrońców (Marc Planus oraz Henrique). Obaj wrócą do gry za ... 6-8 miesięcy. Cholerne kontuzje :ściana:

 

 

A w klubie pierwsze wzmocnienie, bo tylko tak można to nazwać. Floyd Ayite, który zaczął strzelać fochy został wystawiony na listę transferową. Potencjalni kupcy zgłosili się momentalnie, a najlepiej zapłaciło nam Holenderskie FC Groningen. Togijczyk odszedł za 1,3 miliona euro, ja na transfery z tej kwoty dostałem 600 tyś. euro. Dodatkowo przy jego kolejnym transferze otrzymamy 20% kwoty za jaką odejdzie. Nie jest źle.

 

Za pieniądze z transferu Ayite od razu zaklepałem sobie gracza, którego obserwowałem od dawna. 17 letni Paragwajczyk Miguel Medina, snajper z ogromnym talentem. Dołączy do nas 09.06.2011, kwota transferu wyniosła 450 tysięcy euro, które zapłaciliśmy już jego klubowi - Sport Colombia.

 

 

Za sobą mamy już przygotowania do sezonu. W sparingach zespół pokazał się z dobrej strony udowadniając, że są gotowi do ligowych zmagań. Wyniki imponujące, choć przeciwnicy nie byli z najwyższej półki.

 

Mecze sparingowe:

 

SCR Altach - Girondins Bordeaux 0:3 (Modeste '4, Wendel '45+3, '59)

Winterthur - Girondins Bordeaux 0:2 (Sanchez '28, '36) //grały rezerwy

P.Ferreira - Girondins Bordeaux 0:4 (Jussie '2, Andre '61, Gouffran '65, Renen sam. '90+2)

Girondins Bordeaux - STVV 2:0 (Ciani '48, '59)

Girondins Bordeaux - FC Saint-Marcel 7:0 (Modeste 20', kar. 35', Diarra 31', 81', Gouffran 37', Jussie 40', Ciani 86')

 

Teraz czas na spotkania ligowe. W pierwszym meczu zagramy na wyjeździe z Montpellier. Zawieszeni na ten mecz są: Cedric Carrasso, Michael Ciani (jest zawieszony na 2 mecze), Mathieu Chalme (1). Wszyscy za czerwone kartki, będą to ogromne osłabienia.

Odnośnik do komentarza

Sezon zainaugurowaliśmy spotkaniem na obcym terenie z jednym z naszych głownych rywali - Montpellier. Od początku było widać, że na wygranej bardziej zależy naszym rywalom. Stwarzali oni sobie jednak sytuacje, których nie potrafili wykorzystać. Przeszkadzał im w tym również fantastyczny w tym spotkaniu Kevin Olimpa, chłopak bronił wyśmienicie. Najlepszą okazję zmarnowaliśmy w 40 minucie, kiedy to Anthony Modeste minął 3 obrońców, i potężnym strzałem zza pola karnego uderzył w słupek. W 45 minucie obejrzałem fatalny faul na Jussim. Diagnoza - złamana noga i 6 miesięcy pauzy. Do końca spotkania zespół po tym co zobaczył grał gorzej, ta kontuzja podłamała moich podopiecznych. Więcej ciekawych sytuacji praktycznie nie było, Montpellier za sprawą m.in Mapou Yanga Mbiwy czy Emira Spahicia nam to uniemożliwiało. No cóż, jeden punkt na trudnym terenie, i to się liczy. Strasznie szkoda mi Jussiego, złamać nogę już w 1 meczu...

 

Ligue 1, [1/38], Stade de La Mosson, Montpellier, 29084
Montpellier Herault SC [-] - [-] Girondins Bordeaux 0:0

Olimpa - Tremoulinas, Sane - Savic, Poundje (Bernard Moulin 74'), Plasil - Fernando - Diarra, Gouffran, Jussie (Wendel 45'), Modeste (Andre 45')

Odnośnik do komentarza

W drugim meczu na własnym terenie podejmowaliśmy zespół z Tuluzy. Zaczęło się fajnie, w 24 minucie po podaniu Fernando bramkę zdobył Anthony Modeste. Po przerwie z boiska zszedł Gouffran, a zastąpił go Fahid Ben Khalfallah. Zaraz po rozpoczęciu 2 połowy bramkę po rzucie rożnym zdobył wracający po kontuzji Lamine Sane. W 57 minucie arbiter podyktował wątpliwy rzut karny, ktory na bramkę zamienił Sebastian Ribas. Nasz zespół skompromitował w 86 minucie Franck Tabanou, zdobywając bramkę po błędzie młodego obrońcy Vujadina Savicia. Żałosny mecz, żałosna postawa zespołu, szkoda to komentować. Dodatkowo, w 92 minucie czerwoną kartkę obejrzał Mathieu Chalme. 2 minuty później (!) kolejną czerwoną kartkę obejrzał Maxime Poundje. Rekord? ...

 

Ligue 1, [2/38], Stade Chaban-Delmas, Bordeaux, 34198
Girondins Bordeaux [10] - [6] Toulouse FC 2:2 (1:0)

1:0 - Anthony Modeste 24'
2:0 - Lamine Sane 48'
2:1 - Sebastian Ribas kar. 57'
2:2 - Franck Tabanou 

Carrasso, S. Sane - L. Sane, Tremoulinas (Savic 74'), Chalme, Plasil - Diarra (Poundje 74') - Fernando, Gouffran (Ben Khalfallah 45') - Wendel, Modeste

Odnośnik do komentarza

Tego spotkania bardzo się obawiałem. Na wrogim terenie podejmowaliśmy jednego ze swoich największych rywali - PSG. Na ten mecz miałem praktycznie wszystkich zawodników, prócz zawieszonego na 2 mecze Mathieu Chalme. Spotkanie dla nas rozpoczęło się fantastycznie, bo już w 40 sekundzie bramkę plasowanym strzałem zdobył Anthony Modeste. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jaroslav Plasil, a bramkę potężnym uderzeniem głową zdobył Michael Ciani. Prowadziliśmy 2:0, ale Paryżanie nie zamierzali się poddawać. W 41 minucie po błędzie obrony w polu karnym piłkę przejął doświadczony Ludovic Giuly i mocnym strzałem pokonał Cedrica Carrasso. Bramka ta trochę mnie zaniepokoiła, gdyż miałem jeszcze w pamięci spotkanie z Tuluzą. Po przerwie za zmęczonego Anthonego Modeste wszedł brazylijczyk Andre. Wypożyczony z Dynama Kijów napastnik zaliczył wejście smoka, zaledwie 3 minuty po wejściu na boisko okiwał 2 obrońców przed polem karnym i strzałem w długi róg pokonał Gregory Coupeta. 3:1, PSG na kolanach. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania i z Paryża odjeżdżamy w świetnych nastrojach z pierwszym ligowym zwycięstwem w tym sezonie. Fantastyczny występ zanotował Fernando, który zaliczył 2 asysty, również Ciani, Andre i Tremoulinas spisali się świetnie. Oby tak dalej.

 

 

Ligue 1, [3/38], Parc des Princes, Paryż, 46681
Paris Saint-Germain [16] - [12] Girondins Bordeaux 1:3 (1:2)

0:1 - Anthony Modeste 1'
0:2 - Michael Ciani 6'
1:2 - Ludovic Giuly 41'
1:3 - Andre 48'

Carrasso, S. Sane (Savic 45') - Ciani, Tremoulinas - L. Sane, Plasil - Diarra - Fernando, Gouffran - Wendel (Ben Khalfallah 80'), Modeste (Andre 45')

 

Tabela po 3 kolejkach:

 

 

| Poz   | Inf   | Zespół                 |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | AS Saint-Etienne       |       | 3     | 3     | 0     | 0     | 8     | 1     | +7    | 9     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Toulouse FC            |       | 3     | 2     | 1     | 0     | 9     | 3     | +6    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | AS Monaco FC           |       | 3     | 2     | 1     | 0     | 3     | 0     | +3    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | LOSC Lille Métropole   |       | 3     | 2     | 0     | 1     | 5     | 3     | +2    | 6     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | AS Nancy Lorraine      |       | 3     | 1     | 2     | 0     | 6     | 4     | +2    | 5     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Girondins Bordeaux     |       | 3     | 1     | 2     | 0     | 5     | 3     | +2    | 5     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Transfery na świecie:

 

Hulk (Porto) --> Man City (23.5 mln euro)

Mattia Cassani (Palermo) --> FC Bayern (19.25 mln euro)

Charles N'Zogbia (Wigan) --> Liverpool (13 mln euro)

Landon Donovan (Los Angeles) --> Szachtar (12 mln euro)

Andriy Yarmolenko (Dynamo Kijów) --> Arsenal (10.5 mln euro)

Tomas Necid (CSKA Moskwa) --> Newcastle (10 mln euro)

Odnośnik do komentarza

ajerkoniak : dzięki :) Lille w 1 kolejce przegrało z Stade Rennais 0:2

 

Spotkanie z OM na własnym terenie miało być prawdziwym sprawdzianem naszych umiejętności. Na boisko wychodziliśmy w świetnych nastrojach po zwycięstwie nad PSG, ale nasz entuzjazm szybko ostudził Andre Ayew. Ghańczyk w 4 minucie przebiegł przez całe boisko na pełnej prędkości, i zza pola karnego potężnie huknął w okienko bramki pokonując Cedrica Carrasso. Od tego momentu staraliśmy się ze wszystkich sił aby wyrównać wynik spotkania. Próbowaliśmy jak tylko się dało, ale OM zamurowało bramkę i jedynie się broniło. Cóż, pierwsza porażka cholernie boli, szczególnie z największym rywalem klubu... musimy wziąć się w garść i grać lepiej.

Jak mawiał trener Skorża '...wypada tylko przeprosić kibiców...'

 

Ligue 1, [4/38], Stade Chaban-Delmas, Bordeaux, 34198
Girondins Bordeaux [6] - [8] OM 0:1 (0:1)

0:1 - Andre Ayew 4'

Carrasso, S. Sane - L. Sane (Savic 76'), Ciani, Tremoulinas, Plasil - Diarra - Fernando, Gouffran (Ben Khalfallah 45'), Wendel, Modeste (Andre 45')

Odnośnik do komentarza

Mecz z Niceą na wyjeździe to sprawdzian mojej nowej taktyki. 2 defensywnych pomocników, 2 skrzydłowych, 2 napastników. Efekty było widać momentalnie. Fantastyczny powrót do drużyny po kontuzji zanotował Cheick Diabate, który w 8 minucie po błędzie obrony Nicei lekkim uderzeniem z 6 metra pokonał Davida Ospine. Do końca pierwszej połowy kontrolowaliśmy grę, z wyjątkiem 46 minuty, gdy na minimalnym spalonym znalazł się Danijel Ljuboja. Gdyby nie liniowy, stracilibyśmy bramkę. Na szczęście do szatni schodziliśmy z jednobramkową przewagą. Po przerwie graliśmy niespokojnie. Skutki takiej gry przyniosła 75 minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anthony Mouniera, bramkę dla Nicei zdobył... Benoit Tremoulinas. Po raz kolejny odpuszczamy mecz. Nie wiem, co jest tego powodem, ale zaczynam się denerwować. Ten zespół nie umie walczyć, nie ma serca do gry. Tyle mogę powiedzieć. Kompletny brak formy sprawia, że po 5 kolejkach zajmujemy dopiero 10 miejsce ze stratą 6 punktów do lidera z Saint-Etienne.

 

Ligue 1, [5/38], Stade Du Ray, Nicea, 11468
OGC Nice [7] - [13] Girondins Bordeaux 1:1 (0:1)

0:1 - Cheick Diabate 9'
1:1 - Benoit Tremoulinas sam. 75'

Carrasso - S. Sane (Marange 79'), Ciani - L. Sane, Tremoulinas, Diarra - Fernando (Plasil 79'), Gouffran - Wendel, Diabate - Modeste (Andre 79')

Odnośnik do komentarza

Hitem 6 kolejki Ligue 1 było spotkanie Bordeaux z Lyonem. Fatalne nastroje panowały w szatni przed tym spotkaniem. W 19 minucie Michel Bastos zdobył bramkę po pięknym uderzeniu zza pola karnego. Bastos dobił nas w 40 minucie zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Brianda. Jakby tego było mało, 4 minuty później z rzutu rożnego dośrodkowywał również Michel Bastos, a bramkę zdobył Dejan Lovren. Bordeaux na kolanach. Na 2 połowę wyszliśmy w fatalnych nastrojach. I co z tego, że Michael Ciani zdobył honorową bramkę, jeśli kilka minut po tym dobił nas Lisandro Lopez. Kompletna kompromitacja, kibice już zaczynają domagać się mojego zwolnienia. A ja do jasnej kur*y domagam się pieniędzy na transfery! Dodatkowo po meczu zarząd zakomunikował mi, że rozbudowuje bazy treningowe. Usiąść i płakać.

Motto na dziś: '...jak w burdelu nie idzie to się wymienia k...y, nie firanki...'

 

Ligue 1, [6/38], 
Girondins Bordeaux [11] - [6] Olympique Lyon 1:4 (0:3)

0:1 - Michel Bastos 19'
0:2 - Michel Bastos 41'
0:3 - Dejan Lovren 45'
1:3 - Michael Ciani 50'
1:4 - Lisandro Lopez 56'

Carrasso - Ciani - L. Sane, Chalme - Marange, Fernando (Pierre Ducasse 45') - Diarra, Gouffran (Ben Khalfallah 45') - Wendel, Modeste (Andre 45') - Diabate

Odnośnik do komentarza

22 września po serii fatalnych ligowych występów podejmowaliśmy w meczu pucharowym trzecioligowy zespół - Dijon FCO. Była to okazja do podreperowania morale zespołu. Mecz bramkowo rozpoczął się dla nas (z resztą jak zwykle) fatalnie. W 38 minucie Dickson Nwakaeme zdobył bramkę strzałem głową po rzucie rożnym. W przerwie wstrząsnąłem zespołem, co przyniosło skutki po przerwie. W 59 minucie wynik wyrównał Anthony Modeste. 20 minut później za sprawą dwóch szybkich bramek obu zespołów było już 2:2, zwycięzcę miała wyłonić dogrywka. W niej okazaliśmy się o wiele lepsi od trzecioligowca po bramkach Fahida Ben Khafallaha oraz ponownie Anthonego Modeste. Mimo wszystko dobry wynik, bo pachniało sensacją.

 

Coupe de la Ligue Runda 3, 14477
Dijon FCO - Girondins Bordeaux 2:4 (1:0)

1:0 - Dickson Nwakaeme 38'
1:1 - Anthony Modeste 59'
2:1 - Eric Bautheac 77'
2:2 - Cheick Diabate 79'
2:3 - Fahid Ben Khalfallah 94'
2:4 - Anthony Modeste 99'

Olimpa, Chalme (S. Sane 47') - Tremoulinas, Savic - L. Sane, Fernando - Diarra, Ben Khalfallah - Wendel (Plasil 45'), Modeste - Andre (Diabate 45')

 

 

Prawdopodobnie dziś rozegram jeszcze 2 mecze ligowe, a potem czas na walkę KLICZKO - HAYE :D

Odnośnik do komentarza

Mecz nadziei. Tak myślałem o spotkaniu wyjazdowym z Caen. W lidze nie wiedzie nam się kompletnie, więc mecz z teoretycznie słabszym rywalem jest doskonałą okazją do uszczęśliwienia kibiców. Mecz rozpoczęliśmy fantastycznie, po dośrodkowaniu Wendela bramkę na 1:0 dla nas zdobył Cheick Diabate. Kolejna akcja znów przyniosła nam bramkę. Po podaniu Yoanna Gouffrana bramkę lekkim strzałem zdobył Wendel. Caen po tej bramce miało kilka okazji, ale w naszej bramce świetnie spisywał się Cedric Carrasso. Po przerwie złapaliśmy trochę zadyszki, w końcu mieliśmy jeszcze w nogach pucharowy mecz z Dijon, który odbył się zaledwie dwa dni temu. W 53 minucie stało się coś niezwykłego. Ponad 30 metrów przed polem karnym piłkę przyjął dopiero co wprowadzony Jaroslav Plasil, po czym oddał potężny strzał na bramkę Alexisa Thebauxa zdobywając przepiękną bramkę. Bez wątpienia będzie to gol miesiąca, cudowny gol. W 76 minucie kontuzji doznał świetnie spisujący się w tym spotkaniu Yoann Gouffran. Graliśmy w 10, gdyż wcześniej wykorzystałem limit zmian. Mecz skończył się wynikiem 3:0 dla Bordeaux. Nareszcie zdobywamy komplet punktów, zagraliśmy świetne spotkanie i mam nadzieję, że utrzymamy tę formę dłużej.

 

Gouffran niestety nie zagra przez 4 tygodnie.

 

Ligue 1, [7/38], Stade Michel d'Ornano, Caen, 17274
Stade Malherbe Caen [16] - [13] Girondins Bordeaux 0:3 (0:2)

0:1 - Cheick Diabate 4'
0:2 - Wendel 12'
0:3 - Jaroslav Plasil 53'

Carrasso - S. Sane - L. Sane, Chalme, Tremoulinas, Fernando (Ducasse 61') - Diarra (Plasil 45'), Gouffran, Wendel, Modeste (Andre 61') - Diabate

 

Z klubu odszedł Ulrich Rame, 37 letni bramkarz. Zarabiał ogromne 20 tysięcy euro tygodniowo, były to za duże pieniądze jak na jego umiejętności. Odszedł na wolny transfer.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Lorient świetną informacje przekazał mi zarząd. W wyniku poprawy finansowej klubu, otrzymałem 7.25 miliona euro na transfery! Wielkie brawa dla prezesa Triauda, te pieniądze na pewno wykorzystam w zimowym okienku na wzmocnienia :).

 

Spotkanie 8 kolejki jest dla mnie jednym z najważniejszych ostatnio. Mogę sprawdzić, czy zespół złapał w końcu formę, i może odnieść 2 zwycięstwa ligowe z rzędu. Rywal do słabych nie należy - FC Lorient. Od 1 minuty rzuciliśmy się do ataku. W 30 minucie przeprowadziliśmy świetną kontrę, czego efektem była bramka dla naszego zespołu. Podanie Cheicka Diabate wykorzystał Wendel uderzając na pustą bramkę. Wendel odwdzięczył się Cheickowi zaledwie 4 minuty później dośrodkowując z 20 metra w pole karne. Wendel wiedział co zrobić z piłką, i podwyższył nasze prowadzenie na 2:0. Minutę po tej bramce naszą nieuwagę wykorzystał zespół Lorient, nasi rywale ruszyli z kontrą, a podanie Kevina Gameiro wykorzystał Morgan Amalfitano. 43 minuta była kluczowa dla tego meczu. Alaixys Romao sfaulował brutalnie Fernando, za co wyleciał z boiska. 2 minuty później naszą przewagę potwierdził Fahid Ben Khalfallah, podwyższając prowadzenie na 3:1. Po przerwie kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Kevin Gameiro, wykorzystując błąd naszej obrony. Zaledwie minutę po tej bramce z kontrą wyszedł Anthony Modeste. Francuz przebiegł całe boisko, by na końcu pokonać Fabiena Audarda strzałem w krótki róg. Hat-tricka Modeste skompletował w 66 minucie po podaniu Plasila, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:2. Prawdziwy pogrom. Zespół wreszcie zaczyna grać tak, jak wszyscy tego oczekują.

 

Ligue 1, [8/38], Stade Chaban-Delmas, Bordeaux, 29230
Girondins Bordeaux [11] - [19] FC Lorient 5:2 (3:1)

1:0 - Wendel 31'
2:0 - Cheick Diabate 35'
2:1 - Morgan Amalfitano 36'
3:1 - Anthony Modeste 45'
3:2 - Kevin Gameiro 60'
4:2 - Anthony Modeste 61'
5:2 - Anthony Modeste 66'

Carrasso - Ciani (Savic 45'), L. Sane - Chalme, Tremoulinas, Fernando (Plasil 60') - Ducasse (S. Sane 76'), Wendel - Ben Khalfallah, Diabate - Modeste

 

Kolejne mecze już jutro, teraz szykuję szamę na walkę Kliczko z Haye ;).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...