Skocz do zawartości

Być jak Mourinho


madrid95

Rekomendowane odpowiedzi

Dotąd grałem w FM 07 i tam osiągałem sukcesy w postaci:

- Mistrzostw krajowych (Wisła, Śląsk, Real, Chelsea, Milan)

- Pucharów Mistrzów (Real, Wisła, Chelsea, AC Milan)

- Pucharów EURO (Wisła, Parma)

- Pucharów krajowych (Śląsk, Lechia, Real, Chelsea) itd.

 

Dzisiaj zaczynam grać w najnowszą część FM oznaczoną numerem 11.

-----------------------------------------

Wybrałem ligi Polski, Angli, Hiszpanii, Włoch i Portugalii (po 2 ligi). Baza danych mała. Jak nazwa tematu wskazuję zamierzam być jak wielki José Mário dos Santos Félix Mourinho, więc musiałem zacząć w Portugalii a dokładniej w samej stolicy (Lizbonie).

 

Powitano mnie tam cipło i postanowiłem poznać skład i kadrę trenerską. Asystent od początku podał mi listę potencjalnych wzmocnień. Skład jest wystarczająco dobry aby walczyć o podium ale muszę wzmocnić pomoc. Złożyłem ofertę za Kalu Uche. Chętnie zobaczę go w swojej drużynie. Nie wiem czy będę w stanie wygrać ligę więc za cel postawiono mi walkę do końca.

 

cdn a w nim:

- pierwsze sparingi

- transfery

- pierwsze spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza

Ja Benficą w pierwszym sezonie wygrałem wszystko, co było możliwe. Mają niesamowicie silny skład. Polecam Ci ściągnięcie Christiana Beniteza, aklimatyzuje się momentalnie, a kosztuje 1,5 - 2 miliony euro. U mnie w 1 sezonie strzelił 47 bramek w 40 meczach.

 

Powodzenia w Benfice! ;)

Odnośnik do komentarza

Ja Benficą w pierwszym sezonie wygrałem wszystko, co było możliwe. Mają niesamowicie silny skład. Polecam Ci ściągnięcie Christiana Beniteza, aklimatyzuje się momentalnie, a kosztuje 1,5 - 2 miliony euro. U mnie w 1 sezonie strzelił 47 bramek w 40 meczach.

 

Powodzenia w Benfice! ;)

 

Dzięki. Co do transferów to:

- Uche nie dla mnie, podpisał kontrakt z Atletico Madryt (5,25mln €)

 

Sparingi:

Estrela Amadora vs Benfica 0:7 (0:4)

 

Pozytywnie zaskoczył mnie Coentrao (a podobno pomoc to najsłabsza formacja), który zakończył mecz z oceną 9,7 i został zawodnikiem meczu. Bardzo spodobał mi się takżę Pablo Aimar (8,7) popisujący się wieloma świetnymi dośrodkowaniami. Stwierdziłem, że potrzebny mi napastnik ponieważ Cardozo mający ocenę 6,6 (moim zdaniem i tak zbyt wysoka) był najsłabszym ogniwem.

Odnośnik do komentarza

FC Wacker Insbruck - Benfica 0:0 5:3 w karnych

Mecz w pucharze towarzyskim przyniósł mi porażkę po karnych :(

 

Po tej porażce znacznie spadło mi poparcie kibiców. Kolejny dobry występ Aimara i świetny debiut Cabeca (młody, obiecujący napastnik), mimo braku bramki ale z ładnymi akcjami. Będą z niego ludzie! Dodatkowo widać, że świetnie się ze sobą dogadują. Ich akcje wielokrotnie zagrażały bramce Austriaków. Niestety, ich brakarz był fenomenalny.

 

Transfery:

Chodzą głosy, że Benfica zamierza ściągnąć do swojego składu Matheusa, ofensywnego pomocnika SC Braga, mogącego grać takżę w napadzie.

 

 

Gdzie gra ten Benitez? Bo nie mogę go znależć.

Odnośnik do komentarza

Czy mógłbyś pisać kto strzelił bramki w meczu?

Tak, już piszę.

Amadora - Benfica 0:7

Luisao (23)

Coentrao (kar.26,29)

David Luiz (44)

Nuno Gomes (54)

Salvio (62)

P.Aimar (78)

 

Strzały 4:12

Celne 1:10

PP 42:58

ŻK 0:2

Widzów: 7795

Zawodnik meczu: Coentrao

 

 

Wacker - Benfica 0:0

Luisao kontuzjowany (90)

Vonbrul + - Roberto -

Puntigam + - David Luiz +

Kornexl + - Sidnei +

Probst + - Cabeca +

Holzer +

 

karne 5:3

Strzały 7:8

Celne 0:1

PP 50:50

ŻK 0:0

Widzów: 8826

Zawodnik meczu: Airton

 

Po tym spotkaniu postanowiłem porozmawiać z zarządem aby dostać fundusze na transfery. Spotkałem się z odmową lecz postanowiłem poprosić o klub z którego mógłbym kupować młodych zawodników. Kazali czekać.

Odnośnik do komentarza

08.07.2010

Galatasaray - Benfica 1:1

Sinusoida - tak wyglądał mój nastrój w trakcie meczu. Po wspaniałym początku i zaciętej walce :szermierka: wreszcie zobaczyłem piłkę w bramcę. Niestety okazało sie, że sędzia liniowy podniósł chorągiwekę. Następnie dobrze znany z występów w Liverpoolu lecz mający najlepsze lata za sobą Milan Baros pokonał mojego bramkarza (Moreire). Byłem już pogodzony z porażką gdy w 93 minucie meczu Javier Saviola po podaniu Gaitana strzelił głową i :gool: . Znów jesteśmy w grze. A w karnych... rozczarowanie.

1:0 Baros (36)

1:1 Saviola (90+3)

Batur + - Gomes +

Oz + - Saviola +

Guner + - Filipe -

Baros + - Gaitan +

Yalcinkaya +

 

karne 5:3

Strzały 11:12

Celne 4:6

PP 53:47

ŻK 0:0

Widzów: 12474

Zawodnik meczu: Gaitan

 

:ploty: TRANSFERY

 

Oficjalnie kontrakt z Benficą podpisał Matheus Nascimento. Ten 27-letni Brazylijczyk może grać na obu stronach ofensywnej pomocy, a także w ataku. Niedługo może dostać obywatelstwo Portugalskie i występować w jej kadrze (nie grał jeszcze w Brazylii). Jak powiadają specjaliści :profesor: ten transfer może okazać się strzałem w 10.

 

Ludo Obraniak podpisał kontrakt z Tottenhamem. Suma transferowa opiewa na kwotę 5,5mln €. Londyńczycy wygrali rywalizację z Benficą (nie zgłosiła żadnej oferty wyraziła tylko zainteresowanie) i ich sąsiadami zza miedzi SC Portugal.

 

TOP LISTA

1. Pierwszy transfer - mam nadzieje, że Matheus pokaże na co go stać

2. Gra do końca - Benfica pokazała umiejętność gry od 1 do ostatniej minuty

3. -

 

BAD LISTA

1. Karne - trzeba popracować bo już 2 razy przgrałem po karnych

2. -

3. -

Odnośnik do komentarza

CSKA Sofia - Benfica 1:2

1:0 Tiboni (5)

1:1 Salvio (36)

1:2 Gaitan (53)

 

Czerwona kartka: Nedelev (CSKA) w 1 minucie

Kontuzje: Matheus (Benfica) 30

 

Strzały 6:14

Celne 2:4

PP 35:65

ZK 0:0

Zawodnik meczu: Gaitan

 

Zawodnicy Benfici jakby przespali pierwsze 40 min gry. Strzelili wprawdzie bramkę ale grali nieskadnie. Gol w 53 minucie był przepiękny! CSKA stawiła naw wyrównany opór, ale nie zaprezentowałem jeszcze pełni umiejętnośći.

 

Powoli krystalizuje mi się skład:

---------------Atak-------------

Coentrao------Aimar------Matheus

---------Airton--J.Garcia-------

Peixoto--D.Luiz--Luisao--Pereira

------------Roberto-------------

 

Saviola będzie rywalizował o miejsce z Oscarem Cardozo i Nuno Gomesem w ataku. Jest to pozycja na której mam największy wybór. Obrona jest pewna w środku i tam raczej ciężko będzie się dostać innym zawodnikom. Po bokach spore szanse na gre ma Pereira, a poszukuję zawodnika na zmiennika. Peixoto jest najsłabszym punktem drużyny. Ma ponadto już 30 lat i mimo sporego doświadczenia nie jest zbyt perspektywiczny. Defensywnych pomocników ciężko nazwać ideałami na te pozycję ale "lepszy rydz niż nic". Ofensywna część pomocy jest wymarzona: Coentrao, Aimar, Matheus, czyli świetna mieszanka młodośći (Coentrao) z doświadczeniem (Aimar). A przecież mogą grać tam także: Salvio (wypożyczony z Atletico Madryt), Balboa (aktualnie kontuzjowany), Pinto (młody, ale jakże perspektywiczny!), Gaitan (ma 22 lata, a już bierze ciężar gry na siebie). Tak więc pakę mamy świetną i jest szansa na Mistrzostwo Portugalii i sukcesy w LM.

 

Kontrakt z Benficą podpisał Djalma (23 l.) z Maritimo.

Odnośnik do komentarza

Dotąd grałem ustawieniem 4-2-3-1 z 2 def. pomocników. Postanowiłem to zmienić i ustawić to tak 4-1-3-2. Pomoocnik środkowy jest cofniętym rozgrywającym i prowadzi gre. Dzięki temu zyskuję z przodu dodatowego zawodnika. Środek pomocy to pozycja z którą mam najwięcej problemów i dlatego postanowiłem przesunąć tego zawodnika tam gdzie mam nadmiar (odpukać w niemalowane) dobrych piłkarzy.

 

CFR Cluj - Benfica 1:4

 

To był mecz w czasie którego Oscar Cardozo pokazał, że warto na niego stawiać. Był fenomenalny w polu karnym, ściągając na siebie uwagę obrońców co pomogło przy 2 bramkach. Dostał za to dobrą ocenę 7,8. Najlepiej spisał się wprowadzony w przerwie Coentrao (8,2), zaliczając kolejny świety występ (może być pewny występu w moim oficjalnym debiucie, oby grał tak dalej). Zawodnikiem meczu wybrano P.Aimara (8,6) który zaliczył kilka ładnych akcji. Według mediów miał to być wyrównany pojedynek i był do przerwy, kiedy to wprowadziłem kilku zawodników z podstawowego składu. Znowu bramkę strzelił Sidnei, który jest obrońcą a strzela jak na zawołanie.

 

1:0 Sidnei (3)

1:1 Badea (46)

1:2 Cardozo (47) - fenomenalna asysta Coentrao

1:3 Coentrao (53)

1:4 Aimar (66)

 

CK: Chivu (CFR) - 19

 

Strzały 8:13

Celne 5:7

PP 44:56

ZK 1:0

ZM: Pablo Aimar (Benfica)

 

Kontrakt z Benficą podpisał 42-letni F.Hierro (ostatnio bezrobotny) w przeszłości gwiazda Realu Madryt mający na koncie 526 występów i 92 bramki. Dodatkowo kontrakt podpisał angolski pomocnik Geraldo (18l).

 

Mateo Kovacic został w trakcie jednego meczu najmłodszym piłkarzem i strzelcem w historii LM. Młody Chorwat w dniu meczu Dynamo Zagrzeb - Olimpi Rustawi miał 16 lat i 69 dni. Jednocześnie najstarszym strzelcem został Roar Strand (40 lat i 162 dni) strzelając bramkę w meczu Rosenborg - HB.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...