Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2011/2012


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się z Toba calkowicie zgadza. Mam kilku znajomych Turkow i po wprowadzeniu playoffow w ich kraju tylko klna. W Szkocji było to samo i się wszyscy wycofuja z tego. Rozumiem że kluby chca wiecej pieniedzy z meczy, ale mogli dorzucic nam np dwie kolejne druzyny do ligi, albo nawet poszerzyc je do 20stu. Idiotyzm znany plejoffem nie jest dla futbolu - to jest ok dla basketu czy innych amerykanskich sportow. Moze nam od razu podziela lige na dywizje a pozniej kazdy z kazdym do 3 zwyciestw? W glowach się ludziom poprzewracalo.

Odnośnik do komentarza

Ieco wiecej niż 20, ale ja podkresle jeden fakt co do przedluzenia rozgrywek - pogode. Czy u nas naprawdę chca grac w mrozach -20 na "chama" bo beda podgrzewane murawy? Grajmy już od marca do listopada czy grudnia i tyle, bez prerw, bez glupot.

Odnośnik do komentarza

mi tam sie podoba. chyba juz nie pamietacie, albo nie wiecie jak w lidze bylo 18 zespolo - poziom slabszych druzyn byl zenujacy infrastrukturalnie, pienieznie i sportowo. tak przynajmniej pozostaje wiecej pieniedzy dla poszczegolnych klubow z puli C+ i innych sponsorow. imo kazdy bedzie wolal obejrzec czesciej mecz np Legia - Lech niz Legia - Podbeskidzie.

Odnośnik do komentarza

IMO najlepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie wszystkiego jak jest obecnie. Nie sądzę by takie eksperymenty wpłynęły korzystnie na atrakcyjność ligi. A co do zmiany ilości zespołów, to jeśli już powinniśmy zmniejszać ilość drużyn niż zwiększać, byłaby szansa (niewielka, ale zawsze) na mniej ogórkowatości w E-klasie.

Odnośnik do komentarza

Tak tylko 3-4 spotkania Lecha z Legią w trakcie jednego sezonu będą strasznie nudne, bo będą rozgrywane zbyt często. Teraz przynajmniej ja na to czekam strasznie, bo wygrana z Legią jest niezwykle prestiżowa, a gdy tych spotkań będzie więcej to ich prestiż po prostu zmaleje. Moim zdaniem to zły pomysł, strasznie sztuczny podział, który do piłki nożnej przynajmniej mi nie pasuje. W dodatku w naszej lidze jest ostatnio taki ścisk, że w trakcie tych 14 kolejek przy normalnej grze mogłoby się wiele wydarzyć. Spójrz na Lecha w tym sezonie czy nawet Zagłębie :>

Odnośnik do komentarza

w Polsce nie ma 10 dobrych druzyn, a chcemy 18. spotkania rozgrywane beda na pastwiskach, gdzie przed pierwszym gwizdkiem wypasaly sie krowy. litosci. nie wiem czy zaproponowane rozwiazanie jest spelnieniem moich marzen, ale zapewnienie, ze liga nie zostanie powiekszona, zdecydowanie mnie uspokaja.

Odnośnik do komentarza

trochę ich pojebało... 44 spotkania regularnego sezonu ? Mistrza 2013/2014 ma ten klub, który jako pierwszy zatrudni Dragomira Okukę lub Dana Petrescu, zecydowanie lepiej byłoby rozszerzyć ligę do 18 zespołów, co dało 4 dodatkowe kolejki... tj. jest np. w Bundeslidze...

Odnośnik do komentarza

mi tam sie podoba. chyba juz nie pamietacie, albo nie wiecie jak w lidze bylo 18 zespolo - poziom slabszych druzyn byl zenujacy infrastrukturalnie, pienieznie i sportowo. tak przynajmniej pozostaje wiecej pieniedzy dla poszczegolnych klubow z puli C+ i innych sponsorow. imo kazdy bedzie wolal obejrzec czesciej mecz np Legia - Lech niz Legia - Podbeskidzie.

przepraszam, kiedy to było? wtedy, gdy polska była na najniższym poziomie w historii? teraz mamy zupełnie inne czasy, nowe stadiony, lepsi piłkarze, ściągamy wyróżniających się piłkarzy z lig ościennych...

Odnośnik do komentarza

mi tam sie podoba. chyba juz nie pamietacie, albo nie wiecie jak w lidze bylo 18 zespolo - poziom slabszych druzyn byl zenujacy infrastrukturalnie, pienieznie i sportowo. tak przynajmniej pozostaje wiecej pieniedzy dla poszczegolnych klubow z puli C+ i innych sponsorow. imo kazdy bedzie wolal obejrzec czesciej mecz np Legia - Lech niz Legia - Podbeskidzie.

ściągamy wyróżniających się piłkarzy z lig ościennych...

w szczególności tych z Niemiec i Ukrainy

Odnośnik do komentarza

jestem za ligą z 18 zespołami i naturalnym dla Polski systemem wiosna-jesień

I to jest spoko propozycja. Popieram.

 

Innym tematem do przedyskutowania jest wprowadzenie maksimum x obcokrajowców w składzie.

Odnośnik do komentarza

jestem za ligą z 18 zespołami i naturalnym dla Polski systemem wiosna-jesień

 

nie wejdzie nagle do Ekstraklasa 8 drużyn z I ligi z pastwiskami, poza tym Lech też ma pastwisko już 2 lata

co jest bardziej naturalnego w tym systemie? wszyscy na około grają jesień-wiosna (i nie przeszkadza im to w odnoszeniu sukcesów), wiosna jesień to pojedyncze przypadki

 

no i wszystkie poważne rozgrywki są organizowane wg systemu jesień-wiosna, wyłamywanie się z tego jest krokiem w tył - i to dużym

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...