Skocz do zawartości

Słowiańska przygoda.


Jaotinho

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie i tak nikt tego nie czyta, ale dla mnie jest to nie dobra wiadomość. Dziś rano grałem w fm'a aż w pewnej chwili coś się zacięło, laptop dziwnie charczał nic nie dało się zrobić. Po chwili samodzielnie zresetował mi się komputer po włączeniu go z powrotem spostrzegłem, że (chyba) wszystko przez Skype, który zaczął wariować.. Przeinstalowałem go i wszystko było w porządku do czasu kiedy włączyłem fm, otóż save nie chce się wczytać i obawiam się, że już po nim i to w takim momencie kiedy na prawdę czuję chęć do grania. Nigdy nic mi się takiego nie przydarzyło, ale mogłem sie zabezpieczyć i zrobić 2-3 save'y.. Niestety nie zrobiłem tego.. Może niedługo ruszę z nowym opkiem a teraz proszę kogoś ze strony o zamknięcie tematu.. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wielkie dzięki Fenomen. Ostatnio zatęskniłem za tą karierą, zacząłem grzebać po steamie bo pamiętam, że gdzieś znalazłem informacje o tym, że gdy masz oryginalnego FM'a zapisy są przechowywane przez steama. Odnalazłem i przywróciłem sobie tego save'a. Mam nadzieje, że jeżeli ktoś to czytał to nadal będzie to robił, dzięki za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza

W 21 kolejce Ekstraklasy zagramy na wyjeździe z Wisłą Kraków, wciąż mam w głowie mecz we Wrocławiu skończony bajecznym wynikiem 6:0. W towarzyskim meczu przed rundą wiosenną również z nimi zagraliśmy, ponownie pokazaliśmy im gdzie jest ich miejsce (4:1) Jak będzie dziś?

 

 

Od razu po pierwszym gwizdku sędziego, Wisła ruszyła do ataku co przyniosło efekt już w 5 minucie meczu, do bramki trafił Maor Melikson. Ledwo zdołaliśmy się pozbierać a dostaliśmy drugiego gola którego zdobył Jaliens. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy tylko i wyłącznie jeden zespół a była nim niewątpliwie Wisła Kraków. W drugiej połowie wyszliśmy skoncentrowani chcieliśmy to wygrać.. Małecki rozwiał nasze marzenia w 50 minucie gry. W 70 minucie po dość kuriozalnej akcji jakimś cudem piłkę do bramki kieruje Patryk Jędrzejowski. Po zdobytym przez nas golu zaczęliśmy konstruować bardzo dobre akcje, ale było już zdecydowanie za późno.

 

 

 

 

12.3.2011 Ekstraklasa 21/30
Stadion im. Henryka Reymana, Kraków.
Wisła Kraków 3:1 Śląsk Wrocław
5' Melikson 1:0
16' Jaliens 2:0
50' Małecki 3:0
70' Jędrzejowski 3:1

MoM - Maor Melikson (Wisła) [9]

Statystyki:
Strzały - 18:6 (7:3)
Pos. Piłki - 50%:50%
Żółte kartki - 4:1

Notes: Tym razem okazali się dużo lepsi. A szkoda.
Widownia: 10880

 

Po porażce z Wisłą musimy wrócić do wygrywania. Okazja nadarzy się już dziś w meczu z Jagiellonią Białystok w 22 kolejce ekstraklasy.

 

W meczu w Białymstoku, w rundzie jesiennej rozbiliśmy "Jage" 3:0 czy powtórzymy wyczyn? A może podobnie jak Wisła nas zaskoczy?

 

Na mecz z Jagą wyszliśmy zmotywowani, musieliśmy bowiem wygrać by liderujący Widzew nam nie odskoczył. Błyskawicznie zaczęliśmy atakować bramkę Sandomierskiego, a Waldemar Sobota po genialnym rajdzie lewym skrzydłem trafia do bramki obok bezradnego Grześka Sandomierskiego. Nie chcieliśmy na tym poprzestać, ale świetnie spisywał się młody bramkarz Jagielloni, który co raz bardziej przykuwał moją uwagę. Do końca pierwszej połowy Jagiellonia nie miała prawie, że żadnej akcji ofensywnej. W drugiej połowie zaczęli mądrze atakować, po jednym z ataków fantastycznie z kontrą wyruszył Sobota zagrał piłkę na drugą stronę do Wróbla a ten mierzonym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył stan tego meczu. Końcówkę zagraliśmy bardzo mądrze w obronie nie kwapiliśmy się do ataków.

 

 

20.3.2011 Ekstraklasa 22/30
Stadion Piłkarski, Wrocław.
Śląsk Wrocław 2:0 Jagiellonia Białystok
3' Sobota 1:0
59' Wróbel 2:0

MoM - Tomasz Wróbel (Śląsk) [8]

Statystyki:
Strzały - 18:5 (9:1)
Pos. Piłki - 48%:52%
Żółte kartki - 1:2

Notes: Pewna wygrana z Jagą bardzo cieszy.
Widownia: 7844

Odnośnik do komentarza

W 23 kolejce piłkarskiej Ekstraklasy czekał nas wyjazd do Lubina na mecz z Zagłębiem. W rundzie jesiennej zremisowaliśmy z nimi we Wrocławiu 2:2 tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

 

 

Mecz na Dialog Arena w Lubinie, gospodarze zaczęli bardzo ofensywnie spychając nas do głębokiej defensywy jakimś cudem nie straciliśmy bramki w pierwszym kwadransie. Nie co się uspokoiliśmy i to my zaczęliśmy częściej atakować, ich obrona była szczelna a nasze ataki nie przemyślane. W drugiej połowie zaczęło się dziać o wiele więcej, na samym początku mieliśmy 2-3 okazje do prowadzenia, lecz Sotirović ostatnio gra poniżej oczekiwań. Do głosu doszli gospodarze jednak świetnie się broniliśmy. Pierwszy gol padł dopiero w 86 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki Wojtka Skaby skierował Kamil Wilczek. W 90 minucie Sergio Reina obejrzał czerwoną kartkę co było dla nas znakomitą wiadomością. Najprzytomniej atakowali Sobota i Wróbel po jednej z ich akcji padł wyrównujący gol! A autorem był Sobota

 

30.3.2011 Ekstraklasa 23/30
Stadion Dialog Arena, Lubin
Zagłębie Lubin 1:1 Śląsk Wrocław
86' Wilczek 1:0
90' Reina czerw/k. (Zagłębie)
90+2' Sobota 1:1

MoM - Waldemar Sobota (Śląsk) [8]

Statystyki:
Strzały - 12:14 (5:5)
Pos. Piłki - 51:49%
Żółte kartki - 2:2

Notes: Teraz to my uratowaliśmy remis w końcówce, można było ten mecz wygrać.
Widownia: 8556

Odnośnik do komentarza

Walka o mistrzostwo Polski wkraczała powoli w decydującą faze. Do końca rozgrywek pozostało siedem spotkań. Chodź naszym celem na początku seoznu była walka o miejsce w europejskich pucharach, to teraz możemy poważnie myśleć o mistrzostwie polski, jednak nie możemy głupio tracić punktów. W dzisiejszej 24 kolejce zmierzyliśmy się z Lechią Gdańsk.

 

Postanowiłem, że mecz z Lechią zagramy ultra ofensywnie, w takich sytuacjach trzeba ryzykować. Taktyka przyniosła korzyści już na samym początku spotkania kiedy goście z Gdańska musieli rozpaczliwie się bronić i o dziwo dobrze im to wychodziło. W 31 minucie po fenomenalnej akcji Wróbla piłke mierzonym strzałem pod poprzeczke umieścił Vuk Sotirović i mieliśmy 1:0. W drugiej połowie nie zamierzaliśmy poprzestać na atakach, a minute po rozpoczęciu drugiej odsłony Radzinevicius zwiódł 3 obrońców Lechii i wpakował piłke do bramki obok bezradnego Marcina Cabaja. Ledwo goście się podnieśli a dostali kolejny cios, po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił Sotirović i wszystko było już jasne. Do końca meczu już nie atakowaliśmy i wynik się już nie zmienił.

 

 

2.4.2011 Ekstraklasa 24/30
Stadion Piłkarski, Wrocław.
Śląsk Wrocław 3:0 Lechia Gdańsk
31' Sotirović 1:0
46' Radzinevicius 2:0
52' Sotirović 3:0

MoM - Vuk Sotirović (Śląsk) [9]

Statystyki:
Strzały - 14:7 (6:1)
Pos. Piłki - 49:51 %
Zółte kartki - 2:4

Notes: Pewne zwycięstwo moich podopiecznych!
Widownia: 7466

Odnośnik do komentarza

Po genialnym meczu z Lechią chcieliśmy podtrzymać dobrą passe w meczu z Ruchem Chorzów. W rundzie jesiennej zdołaliśmy ich pokonać 3:1.

 

Wyszliśmy podobną taktyką co na mecz z Lechią we Wrocławiu. Już w 6 minucie gry Radzinevicius otworzył wynik meczu fenomenalnym uderzeniem z 25 metrów. Nie zdążyliśmy się nawet nacieszyć dobrze strzelonym przez niego golem a on ponownie trafia! Po tych dwóch bramkach nie atakowaliśmy tak duża ilością graczy, graliśmy bardziej defensywnie. W 32 minucie po jednej z nielicznych kontr Ruch strzelił bramkę kontaktową a autorem był Olszar. W drugiej połowie "Niebiescy" rzucili się do ataku co zaowocowało wyrównaniem z ich strony, gola zdobył Stefański. Naszemu genialnemu Litwinowi Radzineviciusowi się to nie spodobało i szybko przywrócił nam prowadzenie, do końca meczu atakowali gospodarze jednak nie zdołali już nic zrobić, oddali zaledwie 3 strzały a 2 z nich wpadło do bramki!

 

 

9.4.2011 Ekstraklasa 25/30
Stadion przy ul. Cichej, Chorzów.
Ruch Chorzów 2:3 Śląsk Wrocław
6' Radzinevicius 0:1
9' Radzinevicius 0:2
32' Olszar 1:2
60' Stefański 2:2
68' Radzinevicius 2:3

MoM - Tomas Radzinevicius (Śląsk) [9]

Statystyki:
Strzały - 3:13 (2:9)
Pos. Piłki - 50:50%
Zółte kartki - 3:3

Notes: Bardzo ważna wygrana, Ruch zrobił na mnie wrażenie dostali 2 bramki bardzo szybko a się nie poddali chociaż grali o niebo słabiej od mojego zespołu to omało byśmy nie stracili z nimi punktów. 3 strzały, 2 celne i 2 bramki drużyny gospodarzy.
Widownia: 6366

Odnośnik do komentarza

W 26 kolejce przyjdzie się nam zmierzyć z Widzewem Łódź. Jest to bardzo, ale to bardzo ważne spotkanie, które po prostu musimy wygrać jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo. Legia lideruje, Widzew jest drugi a my plasujemy się na trzeciej pozycji.

 

Spotkanie z Widzewem rozpoczeliśmy od spokojnych ataków, po jednym z nich Sobota uderzył na bramkę Mielcarza, a ten sparował piłkę na rzut rożny. Tomasz Wróbel kapitalnie dorzuca piłke w prost na głowę Łukasiewicza a ten trafia do bramki! W 25 minucie po kapitalnym rajdzie Sebastiana Mili, Sotirović pakuję piłke do bramki Widzewa uderzeniem z prostego podbicia. Do końca pierwszej połowy cofneliśmy się do obrony fantastycznego wyniku. W drugiej części spotkania, gospodarze ruszyli do ataku na bramkę Wojtka Skaby kilka ich akcji były imponujące jednak wciąż prowadziliśmy. W 68 minucie wprowadziłem Dainela Gołębiewskiego za Tomasa Radzineviciusa, który dziś nie miał swojego dnia. Jak się później okazało to był dobry ruch. W 79 minucie Alempijevic ślę kapitalne prostopadłe podanie do "Gołębia" a ten w sytuacji sam na sam z Mielcarzem po prostu nie mógł się pomylić. Mecz się skończył a my rozpoczeliśmy fetę.

 

16.4.2011 Ekstraklasa 26/30
Stadion im. Ludwika Sobolewskiego, Łódź
Widzew Łódź 0:3 Śląsk Wrocław
12' Łukasiewicz 0:1
25' Sotirović 0:2
79' Gołębiewski 0:3

MoM - Antoni Łukasiewicz (Śląsk) [9]

Statystyki:
Strzały - 7:10 (2:6)
Pos. Piłki - 51:49%
Zółte kartki - 5:5

Notes: Fantastyczne zwycięstwo!! Śląsk wiceliderem! Jeśli w kolejnej kolejce pokonamy Legię bedziemy liderem Ekstraklasy!
Widownia: 8568

Odnośnik do komentarza

W 27 kolejce czekał nas najważniejszy mecz sezonu! Po wygranej z Widzewem przybliżyliśmy się do Legii Warszawa, i brakowało naprawdę nie wiele by i Warszawiacy zostali w tyle. Wystraczyło dziś z nimi wygrać..

 

11085 kibiców przybyło na spotkanie z Legią, był to nowy rekord w obecnym sezonie. Kibice chcieli jak najliczniej przybyć i kibicować swoim kochanym zawodnikow w walce o mistrzostwo.. Szybkie rozpoczęcie meczu Alempijevic zagrywa do Wróbla ten wrzuca w pole karne... SOTIROVIĆ! gooooooooooooooool! Fanstastyczny strzał głową! Kibice oszaleli, zawodnicy oszaleli, ja oszalałem! Legia szybko się otrząsneła i zaczeła poważnie zagrażać naszej bramce. Po jednym z tych groźnych ataków Tommy Bechman skierował piłke do bramki Skaby i był już remis. W 37 minucie meczu po rzucie wolnym kapitalnie piłke w okienku naszej bramki umiescza Portugalczyk, Manu. Byliśmy pogodzeni z przegrywaniem do przerwy 1:2. Nikt jednak się nie spodziewał akcji z 44 minuty i kapitalnego uderzenia z 30 metrów Ivicy Vrdoljaka i było już 1:3. Było źle, naprawdę źle. Przekazałem uwagi zmieniłem nieco taktykę. Byliśmy gotowi na drugą połowę.. Jednak to nie my strzeliliśmy szybką bramkę, a zrobili to przeciwnicy.. na 4:1 podwyższa Bechmann i nie było już nadzieji. W 61 minucie po jednej z nielicznych kontr Vuk zmniejsza rozmiary porażki. Na ostatnie 20 minut na boisko wszedł Takesure Chinyama i to on wysyła nas do grobu pakując nam jescze dwie bramki.

 

23.4.2011 Ekstraklasa 27/30
Stadion Piłkarski, Wrocław.
Śląsk Wrocław 2:6 Legia Warszawa
1' Sotirović 1:0 (!!)
25' Bechmann 1:1
37' Manu 1:2
44' Vrdoljak 1:3
50' Bechmann 1:4
61' Sotirović 2:4
77' Chinyama 2:5
87' Chinyama 2:6

MoM - Manu (Legia) [9]

Statystyki:
Strzały - 13:14 (6:10)
Pos. Piłki - 50:50%
Żółte kartki - 1:0

Notes: Zostaliśmy po prostu zgnieceni. Szanse na mistrzostwo wciąż są, ale tylko matematyczne.
Widownia: 11085 (rekord)

Odnośnik do komentarza

Po porażce z Legią szans na mistrza polski raczej już nie mamy. Straciliśmy także drugie miejsce i to właśnie one będzie naszym celem. W 28 kolejce zmierzymy się z końcówką ligowej tabeli Cracovią Kraków, która jednak ostatnio złapała dobrą formę. Łatwy mecz to na pewno nie będzie.

 

Krakowanie rozpoczęli mecz bardzo ofensywnie spychając nas do rozpaczliwej obrony, godnie się broniliśmy wyprowadzając rzadkie kontrataki. Chociaż mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji to nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W 41 minucie po kapitalnej akcji Napierała trafia do bramki i przegrywamy do przerwy. W drugiej połowie rzuciliśmy się do odrabiania straconego gola, lecz nic nam nie wychodziło. Mila, Sotirović, Wróbel, Sobota wszyscy byli bezradni. W dodatku po rzucie rożnym na 2:0 trafia Bartłomiej Dudzic i moi gracze jescze bardziej się podłamali nie doprowadzając do żadnego strzału aż do końca. Na domiar złego w 93 minucie Ntibazonkiza przypieczętował naszą kompromitację.

 

30.4.2011 Ekstraklasa 28/30
Stadion przy ul. Józefa Kałuży, Kraków.
Cracovia Kraków 3:0 Śląsk Wrocław
41' Napierała 1:0
73' Dudzic 2:0
90+3' Ntibazonkiza 3:0

MoM - Gambo Muhammad (Cracovia) [9]

Statystyki:
Strzały - 17:10 (7:3)
Pos. Piłki - 50:50%
Żółte kartki - 2:3

Notes: Kompromitacja, nie dawno odjechało nam mistrzostwo, powoli odjeżdża nam też wicemistrzostwo polski.
Widownia: 4019

Odnośnik do komentarza

Atmosfera w zespole nie co się skomplikowała, w szatni panowała cisza. Razem z Sebastianem Milą motywowaliśmy zespół bowiem w 29 kolejce graliśmy z Górnikiem Zabrze i musieliśmy wygrać to spotkanie. Walczymy bowiem wciąż o wicemistrzostwo.

 

Na to spotkanie wyszliśmy zmotywowani, skoncentrowani z wiarą w zwycięstwo a także w wice mistrzostwo Polski. Mimo, że w pierwszej połowie doprowadzaliśmy do świetnych okazij to brakowało nam skuteczności, podobnie i zawodnikom z Zabrza, którzy też mieli wiele do powiedzenia. Pierwsza "setka" w tym meczu miała miejsce w 35 minucie meczu, jednak na pustą bramkę nie trafił.. Sotirović. W przerwie uspokoiłem zespół, jest bowiem jescze 45 minut na strzelenie co najmniej jednej bramki. Najwidoczniej moi gracze nie chcieli z nią zwlekać. W 46 minucie w pierwszej akcji w drugiej połowie Sobota zgrywa do środka do Mili a ten posyła górną piłkę do Radzineviciusa a ten głową umieszcza piłkę tuż przy słupku 1:0! Nie rezygnowaliśmy z ataków co pozwoliło nam podwyższyć prowadzenie i ustawić mecz do końca, piłke do siatki skierował Vuk Sotirović. Przez reszte czasu broniliśmy się większością piłkarzy wyprowadzając sporadyczne kontry. Wygrywamy z Górnikiem i czeka nas niesamowity horror w ostatniej kolejce w walce o wice mistrzostwo Polski!!

 

8.5.2011 Ekstraklasa 29/30
Stadion Piłkarski, Wrocław.
Śląsk Wrocław 2:0 Górnik Zabrze
46' Radzinevicius 1:0
54' Sotirović 2:0

MoM - Tomas Radzinevicius (Śląsk) [8]

Statystyki:
Strzały - 11:10 (6:2)
Pos. Piłki - 46:54%
Żółte kartki - 2:2

Notes: TAK! Udało nam się wygrać, Legia zapewniła sobie mistrzostwo Polski a nas czeka horror w ostatniej kolejce!!
Widownia: 7866

Odnośnik do komentarza

W ostatniej kolejce Ekstraklasy tak jak już pisałem czeka nas prawdziwy horror bowiem by zostać wicemistrzem Polski musimy wygrać w ostatniej kolejce na wyjeźdźie z GKS'em Bełchatów. Liczyć na to, że Widzew przegra, a Lech conajmniej zremisuje.

 

Horror czas zacząć. Początek meczu zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy zdecydowanie częściej dochodzili do swoich dobrych okazji. Czasami zdolałiśmy wyprowadzić jakąś dobrą kontrę ale zmiany wyniku wciąż nie było.

 

15' - Lech 0:0 Ruch Chorzów - mimo, że wynik jest dobry dla nas to Lech ma miażdżącą przewagę.

15' - Cracovia 0:0 Widzew - Cracovia musi ten mecz wygrać, na razie gra dobrze.

 

Kilka kolejnych okazji dla gospodarzy ponownie zakończyło się fiaskiem, świetnie w tej sytuacji interweniował Amir Spahic. W końcu nadszedł nasz czas kapitalny rajd Wróbla i strzaaaał.. POPRZECZKA! Ratuje gospodarzy..

 

30' - Lech 0:0 Ruch - Ruch trzymajcie tak dalej!!

30' Cracovia 0:0 Widzew - Wciąż o dziwo przewage utrzymują gospodarze.

 

36 Minuta rzut wolny dla Śląska Wrocław. Mila dalekie zagranie w pole karne, wyskakuje Vuk Sotirović i GOOOOOOOOL! 1:0 dla gości!! Fantastyczne trafienie Serba! GKS w kontrataku, Gol fanstastycznie drybluje defensorów z Wrocławia, Janusz Gol do Marcusa da Silvy, DA SILVA I JEST 1:1 kapitalne uderzenie pod poprzeczke!

 

HT' Lech 0:0 Ruch - cały czas jest remis korzystny dla nas!

HT' Cracovia 1:0 Widzew - Strzelcem David Depetris w 34 minucie! Gdyby takimi wynikami skończyły by się te spotkania zakładając, że my zdołamy wygrać, sięgniemy po wicemistrzostwo!

 

Druga połowa rozpoczęta, atakuje Śląsk, Aleksandar Alempijevic na lewą stronę do Spahica ten długa piłka do środka, Sotirović ładnie gasi piłkę, uderzaaa i GOOOOOOOOOOOOOOL! Kapitalne uderzenie Sotirovicia tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, wyniki jak z bajki!

 

60' Lech 0:0 Ruch - Wciąż remis, Lech miażdży Chorzowian, ale na razie tylko z gry wynik wciąż ten sam.

60' Cracovia 2:1 Widzew - Cracovia prowadzi 2:1 (Depetris (34), Muhammad (56) - Madera (49)

 

Gospodarze spychają Wrocławiaków w ich pole karne, podopieczni Jaotinho bronią się teraz całą drużyną z przodu tylko Sotirović czy to wystarczy, uderza Da Silva! POPRZECZKA! Ratuje zespół Śląska Wrocław! Groźny kontratak Śląska, Mila na drugą stronę do Wróbla, Tomek wrzuca piłkę na dalszy słupek, tam niczym z piekła wyrasta Tomas Radzinevicius udeeerzaaaa, fantastyczna interwencja Oluwanyiego.

 

85' - Lech 0:0 Ruch - tak nie wiele do końca meczu!!

85' Cracovia 2:2 Widzew - niestety, w 79 minucie wyrównał Cadikovski. Wciąż wierzymy.

 

Koniec!! GKS Bełchatów 1:2 Śląsk Wrocław, szybko zbiegam do szatni sprawdzić wynik meczy Lecha i Widzewa.

- Livescore, szybko szybko..

- LECH 0:0 Ruch - tak!! Co z Widzewem? - TAAAAAAAAK! Cracovia 3:2 Widzew!! David Depetris w 89 minucie zapewnił nam wicemistrzostwo POLSKI!!

 

14.5.2011 Ekstraklasa 30/30
Stadion przy ul. Sportowej, Bełchatów
GKS Bełchatów 1:2 Śląsk Wrocław
36' Sotirović 0:1
38' Da Silva 1:1
46' Sotirović 1:2

MoM - Vuk Sotirović (Śląsk) [9]

Statystyki:
Strzały - 12:11 (6:5
Pos. Piłki - 49:51%
Żółte kartki - 1:1

Notes: TAAAAAK! Śląsk zdobywa wicemistrzostwo Polski!! Porażka Widzewa i remis Lecha daje nam drugie miejsce na koniec sezonu!
Widownia: 3496

 

Śląsk wicemistrzem Polski!!

 

 

------------------------

W moim opowiadaniu tylko kilkukrotnie ujrzałem jakiś komentarz. Mam nadzieje, że teraz ktoś zaserwuje mi jakieś porady, uwagi, sugestie.

Odnośnik do komentarza

Postaram się podsumować sezon, wiele informacji niestety przepadło. Rozgrywam drugi sezon i nie spisywałem wielu ważnych rzeczy.

------------------------------

 


| Poz   | Inf   | Zespół                |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | LM    | Legia Warszawa        |       | 30    | 19    | 5     | 6     | 59    | 33    | +26   | 62    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | LE    | Śląsk Wrocław         |       | 30    | 15    | 9     | 6     | 67    | 44    | +23   | 54    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    | LE    | Widzew Łódź           |       | 30    | 16    | 5     | 9     | 48    | 34    | +14   | 53    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Lech Poznań           |       | 30    | 14    | 10    | 6     | 40    | 26    | +14   | 52    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Polonia Warszawa      |       | 30    | 15    | 5     | 10    | 50    | 43    | +7    | 50    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Wisła Kraków          |       | 30    | 14    | 8     | 8     | 41    | 39    | +2    | 50    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | GKS Bełchatów         |       | 30    | 11    | 11    | 8     | 43    | 38    | +5    | 44    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Górnik Zabrze         |       | 30    | 10    | 10    | 10    | 41    | 44    | -3    | 40    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Ruch Chorzów          |       | 30    | 9     | 11    | 10    | 39    | 36    | +3    | 38    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Cracovia Kraków       |       | 30    | 10    | 7     | 13    | 40    | 44    | -4    | 37    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Lechia Gdańsk         |       | 30    | 10    | 7     | 13    | 36    | 43    | -7    | 37    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Zagłębie Lubin        |       | 30    | 7     | 14    | 9     | 44    | 44    | 0     | 35    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Polonia Bytom         |       | 30    | 6     | 10    | 14    | 37    | 48    | -11   | 28    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Arka Gdynia           |       | 30    | 8     | 3     | 19    | 26    | 46    | -20   | 27    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S     | Jagiellonia Białystok |       | 30    | 6     | 8     | 16    | 25    | 46    | -21   | 26    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S     | Korona Kielce         |       | 30    | 4     | 9     | 17    | 29    | 57    | -28   | 21    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Tak jak widać w tabeli, Legia Warszawa została mistrzem Polski z przewagą 8 punktów nad nami. W el. Ligi Europejskiej obok nas zagra także Widzew Łódź oraz Polonia Warszawa z racji wygrania przez nich Pucharu Polski.

 

Puchar Polski, Finał.

Górnik Łęczna 0:2 Polonia Warszawa (Jaroń [30'], Teodorczyk [61'])

 

Spadek: Jagiellonia Białystok ( :szkokens: ) oraz Korona Kielce.

Awans: Górnik Łęczna, Sandecja Nowy Sącz

 

1 Liga:


| Poz   | Inf   | Zespół                       |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | M     | Sandecja Nowy Sącz           |       | 34    | 17    | 10    | 7     | 44    | 27    | +17   | 61    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    | A     | Górnik Łęczna                |       | 34    | 17    | 8     | 9     | 51    | 41    | +10   | 59    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | ŁKS Łódź                     |       | 34    | 16    | 11    | 7     | 51    | 28    | +23   | 59    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Piast Gliwice                |       | 34    | 16    | 8     | 10    | 51    | 38    | +13   | 56    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Podbeskidzie Bielsko-Biała   |       | 34    | 15    | 8     | 11    | 50    | 36    | +14   | 53    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | LKS Nieciecza                |       | 34    | 14    | 9     | 11    | 47    | 38    | +9    | 51    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | KSZO Ostrowiec Świętokrzyski |       | 34    | 15    | 6     | 13    | 43    | 43    | 0     | 51    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | GKS Katowice                 |       | 34    | 13    | 11    | 10    | 47    | 37    | +10   | 50    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | GKP Gorzów Wielkopolski      |       | 34    | 13    | 6     | 15    | 42    | 49    | -7    | 45    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Górnik Polkowice             |       | 34    | 11    | 12    | 11    | 44    | 42    | +2    | 45    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Flota Świnoujście            |       | 34    | 11    | 11    | 12    | 45    | 51    | -6    | 44    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Odra Wodzisław               |       | 34    | 11    | 10    | 13    | 47    | 51    | -4    | 43    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Dolcan Ząbki                 |       | 34    | 10    | 9     | 15    | 36    | 51    | -15   | 39    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | MKS Kluczbork                |       | 34    | 11    | 6     | 17    | 37    | 43    | -6    | 39    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   | S     | Ruch Radzionków              |       | 34    | 11    | 6     | 17    | 33    | 48    | -15   | 39    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   | S     | Warta Poznań                 |       | 34    | 9     | 10    | 15    | 36    | 49    | -13   | 37    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   | S     | Kolejarz Stróże              |       | 34    | 9     | 9     | 16    | 30    | 43    | -13   | 36    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S     | Pogoń Szczecin               |       | 34    | 8     | 8     | 18    | 36    | 55    | -19   | 32    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Walka o tytuł króla strzelców w Ekstraklasie zakończyła się totalną miazgą.

1. Vuk Sotirović (Śląsk Wrocław) - 29 bramek

2. Artjoms Rudnevs (Lech Poznań) - 15 bramek

 

Liga Mistrzów

d. Manchester United 3:2 Inter Mediolan (2x Chicharito [23,25'], Anderson [97'] - Rio Ferdinand (sam.) [45+2'] Crisetig [90+6]

 

Liga Europejska

Manchester City 1:2 Chelsea Londyn (Vidal [kar. 5'] - 2x Drogba [39', 90+4']

 

W jedenastce roku znaleźli się Tomasz Wróbel oraz Vuk Sotirović

 

Menedżer Sezonu

1. Czesław Michniewicz (Widzew Łódź)

2. Dariusz Pasieka (Arka Gdynia)

3. Jose Jaotinho (Śląsk Wrocław)

 

Piłkarz Sezonu

1.Vuk Sotirović (Śląsk Wrocław)

2.Tomasz Wróbel (Śląsk Wrocław)

3. Manu (Legia Warszawa)

 

Tomek Wróbel został także wybrany najlepszym transferem roku.

Odnośnik do komentarza

Dziękować.. :D

------------------------------

 

 

Przed kolejnym sezonem, mój Śląsk musi się poważnie wzmocnić, cele są wiadome. Mistrzostwo Polski oraz awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej, mniej uwagi przykładam Pucharowi Polski, lecz i w tym trofeum miło było by coś osiągnąć.

 

Jako, że czekają nas spotkania w eliminacjach zaplanowałem najpierw 2 sparingi. Pierwszy z drużyną Smederewo, później z Dolcanem Ząbki, następnie czeka nas pierwszy mecz w 2 rundzie eliminacjii, później zagramy z MKS Kluczborkiem, i wreszczcie rewanżowy mecz drugiej rundy.

 

Najpierw rozpoczne od zawodników, którzy pożegnali się ze Śląskiem już na samym początku okienka, a są to: Remigiusz Jezierski, Tomasz Szewczuk, Rok Elsner, Przemysław Łudziński, Piotr Adamski oraz Daniel Addo wszyscy ci zawodnicy odeszli z powodu kończącego się im kontraktu, którego nie przedłużyłem. Z wolnego transferu odszedł także Dariusz Sztyłka zasilił on Ukraiński, Sewastopol. Zawodnicy, którzy odeszli z transferu pieniężnego to: Krzysztof Wolczek, który zasilił Polonie Warszawa za 90 tysięcy zł. Jarosław Fojut, którzy odszedł do beniaminka Ekstraklasy Górnika Łęczna za 450 tysięcy złotych, z klubem pożegnał się także Marian Kelemen, który za 600 tysięcy złotych wyjechał do Chorwackiej Rijeki. Wypożyczyłem także Krzysztofa Kaczmarka do Czarnych Żagań.

 

Jescze 29 czerwca zdołałem zakontraktować 25 letniego Czeskiego defensywnego pomocnika, Pavela Eliasa z drużyny Jablonec za 120 tyś. zł. Do klubu przybył także doświadczony 31 letni Ukrainiec, Stephan Vachousek za 200 tysięcy złotych z Teplic.

 

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zagramy ze Słoweńską Goricą, według bukmacherów jesteśmy nieznacznym faworytem w tym dwumeczu, najpierw jednak czekały nas dwa mecze towarzyskie.

Mecz Towarzyski
Śląsk Wrocław 5:1 Smederewo (Pawelec, Łukasiewicz, Radzinevicius, 2x Sotirović - Miovic)

Mecz Towarzyski
Dolcan Ząbki 2:3 Śląsk Wrocław (Papierz, Bazler - Góral, Diaz, Ulatowski)

 

Już wkrótce mieliśmy rozpocząć historyczną batalię o Lige Europejską.

Odnośnik do komentarza

Już dziś nasz wielki dzień, pierwszy mecz 2 rundy eliminacji w ramach Ligi Europejskiej, w której zmierzymy się ze Słoweńskim klubem ND HiT Gorica.

 

Coś niesamowitego działo się dziś we Wrocławiu, zakwalifikowanie się Śląska do kwalifikacji Ligi Europejskiej przyciągnęło niesamowite tłumy na stadion. Pragnę przypomnieć, że rekord z tamtego sezonu to nieco ponad 11 tysięcy kibiców, dziś zjawiło się ich prawie.. 42 tysiące!!

 

Wielki mecz się rozpoczął.. Gorica natychmiastowo ruszyła do ataku na bramkę strzeżoną przez Skabe, jednak większość akcji albo kończyło się niecelnym uderzeniem albo zostało blokowane przez obrońców. Szczególnie wyróżniał się Łukasiewicz, który razem z Mariuszem Pawelcem robili cuda w obronie. W 25 minucie gry doszliśmy do pierwszej groźniejszej akcji, środkiem pola pędził nasz nowy nabytek Vachousek, który zagrał do wchodzącego w pole karne, Sotirovicia a ten płaskim strzałem między nogami bramkarza daje nam prowadzenie! NIedługo potem po rzucie wolnym Vito Plut wyrównuje.. Do końca pierwszej połowy próbowaliśmy przywrócić nam prowadzenie, lecz ciężko było się przebić przez sczelną obronę Goricy. Na samym początku drugiej odsłony goście przycisnęli nas niemiłosiernie nie mogliśmy wyjść z własnej połowy a często także i z pola karnego. W końcu dostaliśmy szansę, po kontrze lewym skrzydłem popędził Waldek Sobota, który minął po drodze dwóch Słoweńskich graczy a następnie przerzucił piłkę na drugą strone boiska, a na niej Tomek Wróbel nie chciał poczuć się gorszy i też pokazał kibicom gości, jak się drybluje we Wrocławiu, następnie wbiegł w pole karne i mocnym strzałem przy dalszym słupku przywrócił nam prowadzenie. Po tej bramce całkowicie zmieniłem taktykę, postawiłem jak to powiedział Orest Leńczyk "Przegubowiec" czyli dwa autobusy połączone gumą.. :) Dało to wymarzony efekt i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa!

 

14.7.2011 Liga Europejska, 2rd Kwal. 1 mecz
Stadion Piłkarski, Wrocław
Śląsk Wrocław 2:1 HiT Gorica
25' Sotirović 1:0
31' Plut 1:1
51' Wróbel 2:1

MoM - Antoni Łukasiewicz (Śląsk) [8]

Statystyki:
Strzały - 9:19 (3:9)
Pos. Piłki - 49:51%
Żółte kartki - 1:0

Notes: JEST! Mimo, że Gorica była o niebo lepszym zespołem od nas udało nam się wygrać. Na wyjeździe trudno będzie uzyskać korzystny wynik jeśli dalej będziemy tak grać. Obrona robi wrażenie.
Widownia:---------> 41845 (!!!)  <---------

 

Z tych emocji zapomniałem napisać o innych polskich klubach w rozgrywkach europejskich.

Jedyny zespół w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej Widzew Łódź zgniótł w dwumeczu Albański zespół Kastrioti 8:0

 

W drugiej rundzie Widzew zagrał z drużyną Ujpest i w pierwszym meczu w Łodzi wygrał 3:1.

 

Legia Warszawa w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów rozbiła w dwumeczu 7:0 drużynę Linfield

Odnośnik do komentarza

Przed rewanżowym spotkaniem z Goricą, czekał nas jeszcze ostatni mecz sparingowy z zespołem MKS Kluczbork, na to spotkanie desygnuje graczy rezerwowych.

 

Zanim jednak to nastąpi do Wrocławia przybyli nowi zawodnicy i chce ich przedstawić. Pierwszym z nich jest Nikola Mijalovic to lewy obrońca zakupiony z Korony Kielce za śmieszną sumę 5 tysięcy złotych, Nikola bije na głowę umiejętnościami mojego gwiazdora lewej strony Amira Spahicia nie oznacza to, że ten drugi zejdzie na ławkę rezerwowych. Mijalovic będzie kosił na lewej stronie, a Spahic na prawej. Drugim dzisiejszym transferem jest kupno młodego, perspektywicznego środkowego obrońcę Michała Nalepy. 18 letni zawodnik został kupiony z Wisły Kraków za sumę 70 tysięcy złotych.

 

Mecz Towarzyski:
MKS Kluczbork 5:4 Śląsk Wrocław (3x Żyła, Nitkiewicz, Kazimierowicz - 2x Ćwielong, Jędrzejowski, Gołębiewski)

 

 

Już za 3 dni wielki mecz w Słowenii z tamtejszą Goricą. Wszyscy jesteśmy skoncentrowani z nadzieją na awans do 3 rundy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...