Skocz do zawartości

W sycylijskim słońcu


Rako1PL

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2011 ver. 11.3

 

Wybrane ligi: Anglia(nPower League 2 i wyżej),Francja(Ligue 2 i wyżej), Niemcy(2. Liga i wyżej), Włochy(Serie B i wyżej), Holandia(Eredivisie), Polska(1 Liga i wyżej), Hiszpania( Najwyższa), Portugalia( Najwyższa).

 

Baza Danych: Duża + zawodnicy najwyższych lig Ameryki Płd.

 

Ostatnio grałem Newcastle United przez 6 sezonów jednak rozgrywka zaczęła mnie nudzić, bo wiecznie grałem angielskie ligi. Do tego pierwsze 3-4 sezony tak nie za bardzo się przykładałem do wszystkiego, mimo że w ostatnim sezonie przyszły efekty: Puchar Ligi, 1/4 Ligi Europy i na ostatniej prostej Angielskiej Premiership 2 miejsce ze stratą 3 pkt do lidera to postanowiłem zacząć od nowa, bo do tego chciałem założyć tutaj temat. Wybierałem między Niemiecką ligą (Jednak nie przypadła mi charakterystyka żadnego zespołu) i Włochami. Wybór padł na Palermo, gdzie raczej charakterystyka zawodników wymusza lekko grę środkiem pola czego bardzo chcę spróbować, bo w Newcastle moja gra opierała się na skrzydłowych. Kariera nie będzie prowadzona w jakimś zawrotnym tempie, ale myślę, że będzie się miło czytało. Zapraszam.

 

Kadra:

 

Bramkarze:

 

Salvatore Sirigu(23,ITA) Nasz podstawowy bramkarz na ten sezon. Jest po prostu lepszy od Benussiego, a do tego młody. Odznacza się pracowitością i determinacją. W przyszłości powinien stać się kluczowym zawodnikiem zespołu.

 

Francesco Benussi(28,ITA) Solidny zmiennik. Będzie dostawał szanse gry w pucharach.

 

Obrońcy środkowi:

 

Cesare Bovo(27,ITA) Jeden z podstawowych obrońców. Bardzo solidny zawodnik ,silny ,bardzo dobrze kryje i odbiera piłki. Powinien radzić sobie w walce o górne piłki. Obawiam się jednak, że może nieraz popełnić głupi błąd(koncentracja-9).

 

Dorin Goian(29,ROU) Drugi podstawowy obrońca jednak jak na razie leczy kontuzje( przez około 2 tyg.-2 miesięcy). Kiedy wróci to on powinien wychodzić w pierwszej 11. Będzie czyścił górne piłki(194 cm, skoczny i dobrze grający głową).

 

Ezequiel Munoz(19,ARG) Dopóki Goian nie wyleczy kontuzji to on będzie grał w pierwszej 11. Młody i obiecujący zawodnik ,za kilka lat powinien być kluczowym zawodnikiem drużyny.

 

Jordan Spence(20,ENG)-wypożyczenie z możliwością wykupu. Potrzebowałem zmiennika w obronie, a do tego i tak zostanie sprowadzony po sezonie na stałe, bo po prostu teraz zabrakło funduszy. Nie ma co ukrywać miałem go w Newcastle i po 4 sezonach był czołowym obrońcą w europie. Największe kluby dawały za niego około 12 mln funtów.

 

Obrońcy prawi:

 

Mattia Cassani(26,ITA) Po prostu świeny zawodnik. Będzie grał jako wysunięty lewy obrońca włączając się często w akcje ofensywne.

 

Jako zmiennik może zagrać Jordan Spence.

 

Obrońcy lewi:

 

Federico Balzaretti(28,ITA) Kolejny świetny wysunięty boczny obrońca. Oczywiście podstawowa 11. Tak samo jak Cassani będzie włączał się do ofensywy.

 

Santiago Garcia(22,ARG) Dosyć dobry zmiennik. Mimo, że jest jeszcze w miarę młody raczej solidnego zawodnika pierwszej drużyny z niego nie będzie.

 

Jako drugi zmiennik może grać także Jordan Spence.

 

Defensywni pomocnicy:

 

Giulio Migliaccio(29,ITA) Nasz podstawowy gracz na tej pozycji. Będzie grał jako typowy defensywny pomocnik pomiędzy obroną a pomocą.

 

Antonio Nocerino(25,ITA) Będzie grał w linii pomocy jako wsparcie. Liczę na jego dobre podania i strzały z dystansu.

 

Jako zmiennicy mogą grać Antonio Liverani(34,ITA) i Armin Bacinovic(20,SVN).

 

Środkowi pomocnicy:

 

Josip Ilicic(22,SVN) Podstawowy środkowy pomocnik. Groźny w ofensywie jednak bardzo słaby jeżeli chodzi o defensywe. Nocerino będzie ubezpieczał puste miejsce pozostawione przez niego.

 

Fabio Liverani(34,ITA) Stary już zawodnik, a ja nie lubię na takich stawiać no chyba, że na prawdę są jeszcze w dobrej kondycji,a Liverani niestety jest okropnie wolny. Zmiennik na ten sezon.

 

Armin Bacinovic(20,SVN) Solidny pomocnik. Dobry zarówno w obronie jak i ataku. Jest przyszłością klubu. Zmiennik na ten sezon.

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Javier Pastore(21,ARG) Jeszcze młody a już posiada niesamowite umiejętności. Od niego będzie wiele zależało to on będzie ustawiony między pomocą a atakiem i jego zadaniem jest dogrywanie piłek do napastników.

 

Pajtimi Kasami(18,SUI) Bardzo młody duży talent. Będzie zmiennikiem Javiera Pastore.

 

Napastnicy:

 

Abel Hernandez(19,URU) Jeden z dwóch podstawowych napastników. Posiada wielkie umiejętności a jeszcze na pewno sporo się nauczy. Już biło się o niego kilka klubów jednak nie zgodziłem się go sprzedać.

 

Lacina Traore(19,CIV) Sprowadzony z myślą stworzenia duetu odgrywającego Traore i kończącego akcje Hernandeza. Ogromny Talent. Nie wiem czy od początku będzie grał w pierwszym zespole.

 

Mauricio Pinilla(26,CHI) To on będzie walczył na razie z Traore o miejsce drugiego napastnika jednak na starcie myślę, że dosyć szybko to miejsce przegra.

 

Michele Paolucci(24,ITA) Wypożyczony z Juventusu. Zabezpieczenie na wypadek plagi kontuzji wśród napastników.

 

Transfery z klubu:

 

Brak(do końca sezonu, ewentualnie do przerwy zimowej każdy ma szanse się wykazać i dopiero wtedy ustalę kto odejdzie z klubu)

 

Transfery do klubu:

 

Lacina Traore 2,9 mln funtów z CFR Cluj

 

Romario 240 tyś. funtów z Vitoria(przechodzi 2.1.2012, ponieważ ma dopiero 16 lat.

 

 

Budżet transferowy praktycznie wykorzystany. Zostawiłem tylko małą rezerwę, aby móc zwiększać budżet płac na wszelki wypadek. Zwolniłem kilku niepotrzebnych trenerów juniorów, a w ich miejsce kilku trenerów z najwyższej półki. Poprosiłem zarząd o rozbudowę bazy treningowej(po dyskusji zgodzili się). W ciągu kilku najbliższych dni rozejrzę się za nowymi scoutami, którzy będą niezbędni do zbudowania zespołu.

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy:

 

Palermo-Palermo II 2:0(Hernandez,Munoz)

Jena-Palermo 0:5(Cassani,Bovo,Munoz,Traore,Hernandez)

Fulham-Palermo 0:2(Pastore,Paloucci)

Palermo-Osasuna 2:0(Pastore,Paloucci)

Logrones-Palermo 0:3(Hernandez x2,Paloucci)

 

Jestem zadowolony z gry jak do tej pory jednak na prawdziwy sprawdzian trzeba poczekać na rozpoczęcie ligi. Duet Traore - Hernandez świetnie ze sobą współpracuje. Mam tylko zastrzeżenia do bocznych obrońców ,mimo że ich cofnąłem dalej zostaje spora luka między nimi na środkowymi obrońcami, ale jakoś sobie z tym poradze. Poza tym Lacina Traore zaliczył hat-tricka w młodzieżowej reprezentacji. Kilka dni po tym został powołany do seniorskiej reprezentacji WKS i w debiucie zaliczył jedno trafienie. Niestety młody wielki talent Kasami nabawił się poważnego urazu, który wykluczy go z gry na około 5-6 miesięcy.

 

Liga Europy:

 

W ostatniej rundzie eliminacyjnej przyjdzie nam się zmierzyć z M.Tel-Aviv. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2010:

 

Liga Europy(Czwarta runda kwalifikacyjna):

 

M.Tel-Awiw-Palermo 1:1(Ian Bourgault 85'-Javier Pastore 17')

Stadion Bloomfield, Tel Awif-Jafa

 

Palermo-M.Tel-Awiw 2:1(Abel Hernandez 31', Josip Ilicic 42'-Oren Abbas 46')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Serie A [1/38]:

 

Bologna-Palermo 0:1(Antonio Nocerino 67')

 

Miesiąc był udany, ale gra nie była zbyt porywająca. W obu meczach z M.Tel-Awiwem oddałem kilkakrotnie więcej strzałów jednak nie udało się tego szczególnie wykorzystać. W meczu z Bologną w drugiej połowie w pełni dominowaliśmy co przyniosło trafienie. Według mnie najlepszym zawodnikiem tego miesiąca w drużynie został zdecydowanie Josip Ilicic(Chłopak zaliczył 2 asysty, strzelił bramkę, a do tego nie było mu równych w środku pola). Jeszcze przed pierwszym meczem kwalifikacyjnym Ligi Europy kontuzji nabawili się podstawowi gracze : Mattia Cassani(Już dochodzi do siebie) i Ezequiel Munoz(W przeciągu 2 tygodni zacznie treningi).

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2010:

 

Liga Europy(Faza Grupowa):

 

Litex-Palermo 0:0

Stadion Łowecz, Łowecz

 

Palermo-Sporting 1:0(Munoz 22')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

| Poz   | Inf   | Zespół      |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Litex       | BUL   | 2     | 1     | 1     | 0     | 1     | 0     | +1    | 4     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Palermo     | ITA   | 2     | 1     | 1     | 0     | 1     | 0     | +1    | 4     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | FC Utrecht  | NED   | 2     | 1     | 0     | 1     | 1     | 1     | 0     | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Sporting CP | POR   | 2     | 0     | 0     | 2     | 0     | 2     | -2    | 0     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |             |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Serie A [2/38,3/38,4/38,5/38]:

 

Palermo-Cagliari 5:1(Traore 9',18',32',49', Pastore 67'-Astori 90'+2')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Juventus-Palermo 1:1(Juhasz 80'-Traore 43')

Stadion Olimpico, Turyn

 

Palermo-Fiorentina 3:1(Traore 15',22', Hernandez 90'+2'-Babacar 67')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Sampdoria-Palermo 2:1(Semioli 50', Palombo 90'+2'-Hernandez 60')

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | A.C. Milan |       | 5     | 5     | 0     | 0     | 10    | 2     | +8    | 15    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Parma      |       | 5     | 4     | 1     | 0     | 6     | 2     | +4    | 13    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Roma       |       | 5     | 4     | 0     | 1     | 16    | 4     | +12   | 12    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Palermo    |       | 5     | 3     | 1     | 1     | 11    | 5     | +6    | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Bari       |       | 5     | 3     | 1     | 1     | 9     | 4     | +5    | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Napoli     |       | 5     | 3     | 0     | 2     | 7     | 7     | 0     | 9     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Juventus   |       | 5     | 2     | 2     | 1     | 8     | 6     | +2    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Catania    |       | 5     | 2     | 2     | 1     | 6     | 4     | +2    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Inter      |       | 5     | 2     | 2     | 1     | 6     | 5     | +1    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

W miarę udany miesiąc, chociaż końcówka pozostawiała wiele do życzenia w grze zespołu i trzeba będzie wprowadzić zmiany w taktyce. Obyło się bez większych kontuzji. Najlepszym zawodnikiem w drużynie w tym miesiącu to zdecydowanie Traore, strzelając 7 bramek i zaliczając kilka asyst stał się podporą ofensywy zespołu. Troche zawiodłem się na Hernandezie, ale myślę, że jeszcze zacznie strzelać więcej. W kraju jak i na świecie obyło się bez spektakularnych transferów, najwięcej wzmocnień dokonał Manchester City.

Odnośnik do komentarza

Mecz 6 kolejki Serie A z Romą opiszę szczegółowo.

 

Serie A[6/38]

 

Palermo-Roma 1:0(Hernandez 34')

 

Od początku byłem stawiany bez szans w tym spotkaniu. Roma dysponuje wszechstronnym zespołem, a do tego są w wyśmienitej formie wygrywając 4 mecze i przegrywając tylko jeden z Milanem. Przeanalizowałem dokładniej niż zawsze ich ustawienie i zawodników, dokonałem zmian w taktyce ,zagraliśmy ustawieniem takim jak zawsze czyli 4-1-2-1-2 z bardziej wysuniętą linia obrony. Nakazałem też granie szybszym tempem, miałem nadzieje, że starczy to aby nie dać się zepchnąć do obrony. Totti i Vuckić mieli być ostro kryci od początku spotkania, dało to efekty w pierwszej połowie obaj byli praktycznie niewidoczni. Nasza drużyna dosyć niespodziewanie narzuciła swój styl gry i przez cała długość połowy to my prowadziliśmy grę, a Hernandez wpisał się na listę strzelców w 34 minucie po podaniu od Josipa Ilicia, który na dobre wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W drugiej połowie walka była jeszcze ostrzejsza co poskutkowało kilkoma żółtymi kartkami. Roma przejęła inicjatywę, ale moja obrona grała przytomnie, boczni obrońcy grali cofnięci bardziej niż zawsze. W 77 minucie Bovo fauluje przeciwnika w polu karnym i marzenia o zwycięstwie legły. Wtedy kapitalną interwencją popisał się Sirigu, grając w 10 przeszedłem w pełną defensywę, ale Roma nie zdołała już strzelić wyrównującej bramki. Tym sposobem zajmujemy drugie miejsce w lidze.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz, a więc 7 kolejka ligi zostanie też opisany bardziej szczegółowo.Takie dłuższe przerwy, bo dzisiaj jednocześnie gram i uczę się, a do tego chciałem wstawić film z bramką z tego meczu na youtube.

 

Serie A[7/38]:

 

Milan-Palermo 0:1(Cassani 67')

Stadion San Siro, Mediolan

 

Byłem kompletnym outsiderem w tym meczu, Milan wygrał dotychczas pewnie wszystkie mecze, a do tego przyszło grać na wyjeździe. Ustawiłem się jeszcze bardziej defensywnie niż w meczu z Romą. Bommel i Ibrahimovic mieli być kryci najbardziej jednak nawet to nie przyniosło większych efektów, bo Zlatan szalał w ataku. Z początku atakowaliśmy raz my raz oni ,pod koniec połowy Milan przycisnął jednak nic z tego nie wynikło. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę dostał Van Bommel, ale gospodarze dalej byli bardzo groźni, teraz Milan prowadził grę. Jedna akcja zadecydowała o wyniku w 67 minucie nasz zespół rozegrał wyśmienitą akcję, którą wykończył Cassani zbiegając ze skrzydła(LINK YOUTUBE GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ BRAMKĘ

). W końcówce to jeszcze my mięliśmy sytuacje jednak Hernandez nie trafił na pustą bramkę głową. Kolejna niespodzianka i tym samym zbliżyliśmy się do lidera rozgrywek.

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | A.C. Milan |       | 7     | 6     | 0     | 1     | 12    | 4     | +8    | 18    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Palermo    |       | 7     | 5     | 1     | 1     | 13    | 5     | +8    | 16    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Parma      |       | 7     | 4     | 2     | 1     | 6     | 3     | +3    | 14    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Catania    |       | 7     | 3     | 3     | 1     | 9     | 6     | +3    | 12    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Roma       |       | 7     | 4     | 0     | 3     | 16    | 6     | +10   | 12    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Juventus   |       | 6     | 3     | 2     | 1     | 13    | 6     | +7    | 11    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Bari       |       | 6     | 3     | 2     | 1     | 9     | 4     | +5    | 11    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Inter      |       | 7     | 2     | 4     | 1     | 6     | 5     | +1    | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Napoli     |       | 7     | 3     | 0     | 4     | 7     | 11    | -4    | 9     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Chievo     |       | 6     | 2     | 2     | 2     | 7     | 4     | +3    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Genoa      |       | 6     | 2     | 2     | 2     | 5     | 5     | 0     | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Sampdoria  |       | 7     | 2     | 2     | 3     | 9     | 12    | -3    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Brescia    |       | 7     | 2     | 2     | 3     | 6     | 13    | -7    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Lazio      |       | 6     | 2     | 1     | 3     | 6     | 7     | -1    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Udinese    |       | 6     | 2     | 1     | 3     | 2     | 4     | -2    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Bologna    |       | 6     | 3     | 0     | 3     | 11    | 5     | +6    | 6     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Fiorentina |       | 7     | 2     | 0     | 5     | 8     | 11    | -3    | 6     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Cagliari   |       | 6     | 0     | 5     | 1     | 4     | 8     | -4    | 5     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Cesena     |       | 7     | 0     | 2     | 5     | 2     | 21    | -19   | 2     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Lecce      |       | 7     | 0     | 1     | 6     | 6     | 17    | -11   | 1     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |            |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem troszkę inaczej opisywać, dalej będą to miesięczne raporty, ale teraz oddzielnie będę opisywał pod wynikami europejskie puchary i Serie A. Tak z ciekawości, czyta ktoś w ogóle ?

 

Październik 2010:

 

Liga Europy:

 

FC Utrecht-Palermo 2:2(Wolfswinkel 12',Mulenga 75'-Traore 63',Miccoli 77')

 

W tym miesiącu rozegraliśmy tylko jeden mecz w Lidze Europy. Nie bez kłopotów zdobyliśmy cenny punkt na wyjeździe. Do składu powrócił po długiej kontuzji Miccoli, który już w pierwszym występie z ławki ratuje nam tyłek. Bułgarski Litex zrobił spore zamieszanie w grupie przez co jest bardzo ciasno i taki pojedynczy punkt może decydować o awansie z 1 czy 2 miejsca. Na półmetku rozgrywek grupowych jesteśmy na dobrej pozycji, uważam, że powinniśmy wyjść z grupy na pierwszym miejscu, czekają nas domowe mecze z Litexem i Utrechtem, które trzeba wygrać.

 

| Poz   | Inf   | Zespół      |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Palermo     | ITA   | 3     | 1     | 2     | 0     | 3     | 2     | +1    | 5     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Litex       | BUL   | 3     | 1     | 1     | 1     | 1     | 2     | -1    | 4     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | FC Utrecht  | NED   | 3     | 1     | 1     | 1     | 3     | 3     | 0     | 4     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Sporting CP | POR   | 3     | 1     | 0     | 2     | 2     | 2     | 0     | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Serie A[6/38,7/38,8/38,9/38]:

 

Palermo-Roma 1:0(Hernandez 34')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

AC Milan-Palermo 0:1(Cassani 67')

Stadion San Siro, Mediolan

 

Palermo-Brescia 2:1(Traore 26',85'-Diamanti 80')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Palermo-Lecce 2:0(Miccoli 90'+3',90'+6')

Stadion Remzo Barbera, Palermo

 

Niezwykle udany dla nas miesiąc w Serie A, sporo spotkań jednak daliśmy rade wygrać wszystkie i zgromadzić komplet punktów co daje nam w tej chwili prowadzenie w Serie A. Mecze z AC Milanem i Roma opisywałem dokładnie, trochę szczęścia, trochę taktyki i urwaliśmy punkty faworytom. Mecz z Brescia był nieoczekiwanie w miarę wyrównany jednak rzutem na taśmę zdołaliśmy wygrać. Spotkanie z Lecce miało być tylko formalnością i od początku tak wyglądało, 70% posiadania piłki po pierwszej połowie. Jednak nie mogliśmy nic zrobić, bo Lecce po prostu ustawiło 9 zawodników w polu karnym, którzy blokowali każdą piłkę. Tak jak w Lidze Europy zbawicielem okazał się Miccoli, który dopiero co zaczął trenować po kontuzji. Dwa dobre wyjścia do piłki załatwiły sprawę. Ciężko wskazać najlepszego zawodnika miesiąca. Z jednej strony Miccoli dwa razy ratował punkty w ostatnich minutach, ale powiedziałbym, że przez cały miesiąc bardzo dobre spotkania rozgrywał lewy obrońca-Cassani. Często rozgrywał dobrze piłkę w ataku, a w obronie nie popełniał błędów. Te wszystkie październikowe spotkania bardzo go zmęczyły i trzeba będzie dać mu odpocząć przez 2 spotkania.

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Palermo    |       | 9     | 7     | 1     | 1     | 17    | 6     | +11   | 22    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | A.C. Milan |       | 9     | 7     | 1     | 1     | 13    | 4     | +9    | 22    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Inter      |       | 9     | 4     | 4     | 1     | 10    | 6     | +4    | 16    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Roma       |       | 8     | 5     | 0     | 3     | 20    | 6     | +14   | 15    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Bari       |       | 8     | 4     | 3     | 1     | 12    | 5     | +7    | 15    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Sampdoria  |       | 9     | 4     | 2     | 3     | 14    | 12    | +2    | 14    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Parma      |       | 8     | 4     | 2     | 2     | 6     | 4     | +2    | 14    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Napoli     |       | 9     | 4     | 1     | 4     | 9     | 12    | -3    | 13    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Juventus   |       | 8     | 3     | 3     | 2     | 14    | 9     | +5    | 12    | 
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Cagliari   |       | 8     | 0     | 6     | 2     | 5     | 12    | -7    | 6     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Cesena     |       | 8     | 0     | 2     | 6     | 2     | 23    | -21   | 2     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Lecce      |       | 9     | 0     | 1     | 8     | 6     | 23    | -17   | 1     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Finanse:

 

Dochody:

 

|Pozycja           | Bieżący miesiąc| Ostatni miesiąc| Bieżący sezon  | Poprzedni sezon| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Bilety                 | £0             | £530,907       | £2,034,169     | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Karnety                | £0             | £0             | £5,170,956     | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Przychody z transmisji | £0             | £3,883,730     | £16,008,540    | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Sprzedaż pamiątek      | £0             | £232,588       | £1,043,173     | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Sprzedani piłkarze     | £0             | £0             | £0             | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Nagrody                | £0             | £60,870        | £1,339,133     | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Inwestycje             | £0             | £0             | £0             | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Oprocentowanie         | £0             | £34,537        | £120,534       | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Sponsoring             | £0             | £80,558        | £2,140,568     | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Dochody z meczu        | £0             | £334,061       | £786,560       | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Subwencje              | £0             | £1,400         | £5,880         | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Zbiórka funduszy       | £0             | £0             | £0             | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Inne                   | £0             | £20,804        | £3,712,872     | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Suma                   | £0             | £5,179,455     | £32,362,385    | £0             | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Wydatki:

 

| Pozycja                       | Bieżący miesiąc| Ostatni miesiąc| Bieżący sezon  | Poprzedni sezon| 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Wynagrodzenia piłkarzy              | £0             | £1,854,950     | £8,839,109     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Wynagrodzenia współpracowników      | £0             | £429,435       | £1,787,156     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Wydatki pozasportowe                | £0             | £510,564       | £2,144,938     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Premie                              | £0             | £208,615       | £566,120       | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Premie za podpis                    | £0             | £0             | £68,386        | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Dywidendy                           | £0             | £0             | £0             | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Zakupieni piłkarze                  | £0             | £0             | £3,129,794     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Eksploatacja obiektu                | £0             | £103,825       | £450,999       | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Grzywny                             | £0             | £0             | £0             | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Spłata pożyczek i odsetków          | £0             | £473,742       | £1,894,968     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Podatki                             | £0             | £163,306       | £900,220       | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Inne                                | £0             | £94,959        | £2,376,692     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Wydatki meczowe                     | £0             | £257,359       | £621,748       | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Premie przy przedłużeniu kontraktów | £0             | £0             | £1,440,117     | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Suma                                | £0             | £4,096,755     | £24,220,247    | £0             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|                                     |                |                |                |                | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Piszcie co wam nie pasuje, co byście zmienili i co byście chcieli.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010:

 

Liga Europy:

 

(1.)Palermo-(3.)FC Utrecht 3:1(Hernandez 6',Traore 24',Nocerino 77'-Kogel 50')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Pewnie wygrany mecz ,mimo że wynik nie jest niesamowity kontrolowaliśmy spotkanie przez całe 90 minut. Ten mecz w praktyce daje nam awans do następnej rundy, bo teoretycznie jeszcze sobie tego nie zapewniliśmy. Teraz wystarczy wygrać łatwe spotkanie u siebie z Litexem i wychodzimy z pierwszego miejsca.

 

| Poz   | Inf   | Zespół      |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Palermo     | ITA   | 4     | 2     | 2     | 0     | 6     | 3     | +3    | 8     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Sporting CP | POR   | 4     | 2     | 0     | 2     | 6     | 2     | +4    | 6     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Litex       | BUL   | 4     | 1     | 1     | 2     | 1     | 6     | -5    | 4     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | FC Utrecht  | NED   | 4     | 1     | 1     | 2     | 4     | 6     | -2    | 4     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Serie A[10/38,11/38,12/38,13/38,14/38]:

 

(1.)Palermo-(10.)Napoli 1:0(Pastore 6')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(16.)Catania-(1.)Palermo 1:3(Ledesma kar.21'-Hernandez 17',Miggliacio 19',Balzaretti 90'+3')

Stadion Angelo Massimino, Catania

 

(19.)Cesena-(1.)Palermo 1:1(Rosina kar.5'-Calderoni sam. 33')

Stadion Dino Manuzzi, Cesena

 

(1.)Palermo-(8.)Udinese 1:0(Hernandez 45'+2')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(16.)Genoa-(1.)Palermo 1:1(Paloschi 14'-Hernandez 6')

Stadion Luigi Ferraris, Genua

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Palermo    |       | 14    | 10    | 3     | 1     | 24    | 9     | +15   | 33    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | A.C. Milan |       | 14    | 10    | 2     | 2     | 22    | 8     | +14   | 32    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Inter      |       | 14    | 8     | 5     | 1     | 20    | 8     | +12   | 29    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Napoli     |       | 14    | 8     | 1     | 5     | 20    | 15    | +5    | 25    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Roma       |       | 14    | 8     | 0     | 6     | 31    | 12    | +19   | 24    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Cagliari   |       | 14    | 1     | 7     | 6     | 10    | 22    | -12   | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Cesena     |       | 14    | 0     | 4     | 10    | 7     | 39    | -32   | 4     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Lecce      |       | 14    | 0     | 3     | 11    | 10    | 33    | -23   | 3     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Bardzo pracowity miesiąc, zawodnicy odczuli to w ostatnich meczach. Pierwsza połowa miesiąca wyglądała dobrze, wygrana z klasowym Napoli i pewne punkty w Catanii. W drugiej części listopada złapaliśmy małą zadyszkę, 2 remisy z przeciwnikami, którzy bronią się w tej chwili przed spadkiem. To właśnie kiedy Lacina Traore został zawieszony na 3 mecze było widać, że nasza siła ofensywna znacznie zmalała. W końcu zaczął strzelać Hernandez i już tylko 3 bramki dzielą go od Traore w ligowych rozgrywkach. Pastore zagrał znakomity miesiąc asystując przy wielu bramkach, niestety w ostatnim meczu doznał dosyć poważnej kontuzji, która wyklucza go z gry na 7 tygodni. Również Munez złapał kontuzje jednak to tylko 2-3 tygodnie przerwy w treningach. Po raz pierwszy podani zostali potencjalni kandydaci do nagrody zawodnika roku Serie A i zagranicznego zawodnika ligi. Głównymi pretendentami do zdobycia nagród są moi zawodnicy- Federico Balzaretti i Lacina Traore.

 

Finanse:

 

Po bardzo dobrych wynikach nie tylko sportowych, ale też finansowych tak jak przedstawiłem to wcześniej zarząd postanowił przeznaczyć mi dodatkowe 4 mln funtów na transfery. Po tej decyzji od razy zakupiłem wypożyczonego do nas Jordana Spence'a za kwotę jaką ustaliłem z działaczami West Hamu w kontrakcie- 2.3 mln funtów.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2010:

 

Liga Europy(faza grupowa):

 

(1.)Palermo-(3.)Litex 3:0(Traore 29',Miccoli 33',Nocerino 41')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(2.)Sporting-(1.)Palermo 0:0

Stadion Estadio Jose Alvalade, Lizbona

 

W ostatnich dwóch meczach fazy grupowej Ligi Europy zagraliśmy naprawdę dobrze. Z Litexem tak jak się spodziewaliśmy poszło gładko nawet wystawiając rezerwowy skład. Liczyłem na to, że już w przedostatnim spotkaniu zapewnimy sobie wyjście z grupy na pierwszym miejscu, ale niestety musieliśmy wywieźć przynajmniej remis w ciężkim wyjazdowym meczu ze Sportingiem. Obie strony miały sporo sytuacji także wynik 0:0 jest jak najbardziej sprawiedliwy. Tym samym awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie tak jak zakładaliśmy. Niestety polski Lech Poznań nie przeszedł do następnej fazy tracąc do drugiej Steaua'y 1 pkt ,a w grupie z nimi był także Manchester City i norweski Rosenborg. Jeżeli chodzi o niespodzianki to już w fazie grupowej z Ligą Europy pożegnały się takie kluby jak Atletico Madryt, Villarreal czy CSKA Moskwa, które zajęło dopiero ostatnie miejsce w grupie, a przecież te trzy kluby były jednymi z faworytów do końcowego sukcesu. Hiszpanom pozostał jedynie przeciętny Getafe w którym jednak faworyta chyba nie można upatrywać.

 

Rozlosowano pary pierwszej rundy eliminacyjnej. Przyjdzie nam się zmierzyć z nie byle jakim Bayernem Leverkusen. Niemcy jak na razie w miarę dobrze spisywali się w Lidze Europy, a w Bundeslidze zawiedli po całej linii zajmując odległe miejsce w drugiej części tabeli. Pierwszy mecz zagramy na wyjeździe na początku lutego. Z ciekawszych pojedynków można wybrać starcie PSV z Francuskim Lille, Lyonu z Porto oraz spotkanie, które powinno stać na poziomie Ligi Mistrzów - Valencia zmierzy się z Manchesterem City.

 

Serie A:

 

(1.)Palermo-(7.)Lazio 2:0(Traore 19',Miccoli kar. 78')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(1.)Palermo-(17.)Chievo 2:0(Miccoli 10',Bovo 68')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(3.)Inter-(1.)Palermo 1:1(Milito 29'-Bovo kar.47')

Stadion Giuseppe Meazza, Mediolan

 

Kolejny bardzo udany miesiąc w Serie A. Cenne punkty z Lazio i załatwienie formalności ze słabo spisującym się Chievo umocniły jeszcze nasze prowadzenie. Rywale w tych dwóch meczach nie mieli nic do powiedzenia, całkowicie kontrolowaliśmy to co dzieło się na boisku. Mimo tego, że prowadzę w tabeli byłem spisywany na straty w meczu wyjazdowym z Interem. Ponownie przeanalizowałem wnikliwiej taktykę, cofnąłem linie obrony i chciałem zagrać szybszą piłka, aby chociaż trochę zaskoczyć rywala. Nie graliśmy w podstawowym składzie, kontuzje leczył kluczowy zawodnik defensywy Balzaretti i główny rozgrywający zespołu Pastore jednak jego bardzo umiejętnie zastępował Fabrizio Miccoli. Cały mecz atakowaliśmy raz my ,raz oni, nikt nie osiągnął większej przewagi, dopiero pod koniec meczu zdecydowałem się zejść do pełnej defensywy ustawiając piątego obrońcę, aby nie stracić przez jeden błąd bardzo cennego punktu. Na prawie półmetku rozgrywek prowadzimy nieznacznie w tabeli grając niespodziewanie dobrze, chyba nikt nie spodziewał się tak dobrego wejścia już w pierwszym sezonie, nawet ja.

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Palermo    |       | 17    | 12    | 4     | 1     | 29    | 10    | +19   | 40    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | A.C. Milan |       | 17    | 12    | 2     | 3     | 27    | 11    | +16   | 38    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Inter      |       | 17    | 10    | 6     | 1     | 27    | 11    | +16   | 36    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Roma       |       | 17    | 11    | 0     | 6     | 40    | 13    | +27   | 33    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Udinese    |       | 17    | 9     | 3     | 5     | 21    | 13    | +8    | 30    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Napoli     |       | 17    | 9     | 2     | 6     | 26    | 22    | +4    | 29    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Lazio      |       | 17    | 9     | 1     | 7     | 20    | 16    | +4    | 28    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Cagliari   |       | 17    | 2     | 7     | 8     | 14    | 25    | -11   | 13    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Cesena     |       | 17    | 0     | 4     | 13    | 8     | 46    | -38   | 4     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Lecce      |       | 17    | 0     | 3     | 14    | 10    | 41    | -31   | 3     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Kontuzje:

 

Balzaretti- Nadwyrężył kostkę podczas meczu z Chievo. Do treningów wróci za około miesiąc.

 

Pastore- Kontynuuje leczenie pękniętej kości nadgarstka, która wyeliminowała go z gry na cały grudzień. W najgorszym wypadku 2 tygodnie i wraca do gry.

 

Liverani- Nabawił się przepukliny podczas treningu. Leczenie powinno zająć od 3 do 4 tygodni. Nie będzie to właściwie żadne osłabienie zespołu.

 

Scouting:

 

Zatrudniłem jeszcze kilku dodatkowych scoutów w poszukiwaniu defensywnego pomocnika na przyszły lub jeszcze następny sezon, ponieważ Migliaccio kończy w czerwcu swoje 30 urodziny. Myślę o sprowadzeniu młodego zawodnika wypożyczeniu go na sezon 2011/2012 i sprowadzenie go z powrotem na sezon 2012/2013 kiedy będzie gotów do gry w pierwszym składzie. Najbardziej interesuje się młodym zawodnikiem Fiorentiny, pochodzącym z Ghany Daniel Kofi Agyei;em. Chłopak ma zaledwie 18 lat, już dosyć dobrze rozwinięty fizycznie i technicznie, pracowity i zdeterminowany aby dotrzeć do wyznaczonego celu. Nie gra w podstawowym składzie w Fiorentinie i jest bardzo zainteresowany przejściem do naszej drużyny, nie będzie życzył sobie wysokiego wynagrodzenia jednak cena jaką będzie trzeba zapłacić za niego to około 8 mln funtów. Nie lubię wydawać na pojedynczych zawodników więcej niż 5-6 mln, ale ta pozycja odgrywa kluczową rolę w moim zespole.

 

Plotki transferowe:

 

Fabrizio Miccoli swoim świetnym powrotem po kontuzji przykuł uwagę działaczy Sampdorii i Manchesteru United. Ten napastnik ma już 31 lat i raczej jest bliżej schyłku kariery, a mogę otrzymać za niego solidną sumę kilku milionów. Po sezonie będę skłonny go sprzedać.

 

Sytuacja w ligach europejskich:

 

Anglia: Chelsea[+2]Tottenham(Manchester City 16 pozycja!)

Francja: OM[+2]Monaco

Hiszpania: Barcelona[+0]Real Madryt

Holandia: Twente[+4]Vttesse

Niemcy: Bayern[+7]Wolfsburg

Polska: Polonia Warszawa[+2]Legia

Portugalia: Benfica[+2]Porto

Włochy: Palermo[+2]AC Milan

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2011:

 

Transfery z klubu:

 

Fabrizio Miccoli(31 lat) do Manchesteru United za 5.5 mln funtów + klauzula, która opiewa na 800 tyś. funtów w przypadku strzelenia 10 bramek w lidze.

 

Transfery do klubu:(Sorry, ale dzisiaj nie pokaże wam screenów tych zawodników, bo po prostu muszę na szybko i tak napisać ten post, postaram się jutro wam ich zaprezentować)

 

Daniel Kofi Agyei(19 lat) z Fiorentiny za 7.25 mln funtów. Wielce utalentowany defensywny pomocnik pochodzący z Ghany wart nawet tak wysokiej ceny. Jutro wam go pokażę.

 

Danny Da Costa(17 lat) z Bayeru Leverkusen za 2.1 mln funtów. Utalentowany prawy obrońca, który w przyszłości ma zastąpić Cassiniego, jeżeli tylko odpowiednio się rozwinie, na razie będzie grał w drużynie Palermo U-20, a zaopiekuje się nim jeden ze starszych kolegów.

 

David Voughan(27 lat) z Blackpool(wolny transfer, dojdzie do nas 1.07.2011) Podpisałem z nim kontrakt z myślą o solidnym rezerwowym na wypadek kontuzji. Powinien w przyszłości dobrze wywiązywać się z takiej roli.

 

Puchar Włoch:

 

I Runda

Palermo-Lecce 3:0(Kurtic 9',Hernandez 16',79')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Ćwierćfinał:

 

Sampdoria-Palermo 0:2d(Traore 113',Bacinovic 115')

Stadion Luigi Ferraris, Genua

 

W meczach pucharowych graliśmy rezerwowym składem, dałem szansę młodym zawodnikom. Pewnie wygrany mecz z Lecce i wymęczony awans w dogrywce z Sampdorią ,mimo że prowadziliśmy grę przez cały czas. W półfinale przyjdzie nam się zmierzyć u siebie z Napoli, a więc mamy ogromne szanse zagrania w finale.

 

Serie A[18/38,19/38,20/38,21/38,22/38]:

 

(9.)Bari-(1.)Palermo 2:2(Ghezzal 42',90'+1'-Traore 51',60')

Stadion San Nicola, Bari

 

(2.)Palermo-(9.)Parma 0:0

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(1.)Palermo-(17.)Bologna 3:0(Ilicic 58',Nocerino 78',Traore 84')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(18.)Cagliari-(2.)Palermo 0:2(Balzaretti 20',Pastore 57')

Stadion Sant'Elia, Cagliari

 

(1.)Palermo-(7.)Juventus 0:1(Paolucci cz.kartka 65'-Bonucci cz.kartka 40',Grygera kar.76')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Ciężki miesiąc, sporo meczów w lidze, a do tego doszły puchary. Tyle dobrego, że Liga Europy zaczyna się dopiero w lutym. Początek stycznia był w dołku, dwa remisy w spotkaniach, które mogliśmy z łatwością wygrać. Jednak utrzymaliśmy się w samej czołówce, a w kolejnych meczach odzyskaliśmy formę. Dobre, ale też nie ma co ukrywać łatwe mecze z Bologna i Cagliari kończą się wygranymi w ładnym stylu. Niestety Traore i Nocerino zostali zawieszeni za przekroczenie limitu żółtych kartek na mecz z Juventusem, który ostatnio był w wyśmienitej formie. U bukmacherów stałem na straconej pozycji, ale nie myślałem o przegranej jeszcze przed wejściem na murawę. Mecz był emocjonujący, czerwone kartki po obu stronach, a do tego Juventus nie wykorzystał karnego w 44 minucie. My jak i oni stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe, ale to Bovo zafundował przyjezdnym kolejnego karnego w 76 minucie, tym razem Sirigu wyciągał piłkę z siatki. Dramatyczne ataki w końcówce nie dały żadnego efektu co skutkuje utratą pozycji lidera w tabeli.

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Inter      |       | 22    | 14    | 7     | 1     | 39    | 14    | +25   | 49    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Palermo    |       | 22    | 14    | 6     | 2     | 36    | 13    | +23   | 48    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | A.C. Milan |       | 22    | 14    | 4     | 4     | 36    | 18    | +18   | 46    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Roma       |       | 22    | 13    | 2     | 7     | 45    | 16    | +29   | 41    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Udinese    |       | 22    | 11    | 4     | 7     | 27    | 19    | +8    | 37    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Lazio      |       | 22    | 12    | 1     | 9     | 28    | 22    | +6    | 37    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Juventus   |       | 22    | 9     | 8     | 5     | 37    | 25    | +12   | 35    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Napoli     |       | 21    | 10    | 4     | 7     | 30    | 26    | +4    | 34    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Catania    |       | 22    | 9     | 6     | 7     | 30    | 26    | +4    | 33    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Bari       |       | 22    | 9     | 5     | 8     | 31    | 32    | -1    | 32    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Brescia    |       | 22    | 9     | 3     | 10    | 26    | 33    | -7    | 30    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Parma      |       | 22    | 8     | 5     | 9     | 15    | 24    | -9    | 29    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Genoa      |       | 21    | 7     | 6     | 8     | 32    | 28    | +4    | 27    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Sampdoria  |       | 22    | 7     | 6     | 9     | 29    | 38    | -9    | 27    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Chievo     |       | 22    | 6     | 6     | 10    | 22    | 26    | -4    | 24    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Fiorentina |       | 22    | 7     | 2     | 13    | 24    | 32    | -8    | 23    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Bologna    |       | 22    | 7     | 4     | 11    | 23    | 27    | -4    | 22    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Cagliari   |       | 22    | 3     | 8     | 11    | 17    | 31    | -14   | 17    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Lecce      |       | 22    | 1     | 4     | 17    | 15    | 51    | -36   | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Cesena     |       | 22    | 0     | 7     | 15    | 13    | 54    | -41   | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Zostały przyznane nagrody indywidualne w Serie A za rok 2010:

 

Najlepszy bramkarz-Sirigu(Palermo)

Najlepszy obrońca-Lucio(Inter)

Obcokrajowiec roku-Sneijder(Inter)

Młody piłkarz roku-Menez(Roma). Na 3 miejscu znalazł się nasz rozgrywający- Pastore.

 

Tuż przed zimowym okienkiem transferowym zostało nam przyznane kolejne prawie 10 mln funtów co dało nam łącznie nieco ponad 12 mln na transfery. Wydaliśmy Niecałe 10 mln na dwóch obiecujących zawodników, a resztę zostawiłem na końcówkę sezonu.

Odnośnik do komentarza

Luty 2011:

 

Liga Europy(I runda eliminacyjna):

 

Leverkusen-Palermo 1:1(Sam 6'-Bacinovic 90'+3')

Stadion BayArena, Leverkusen

 

Palermo-Leverkusen 2:0(Traore 2',Pastore kar.54')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Dwa najcięższe mecze jakie do tej pory przyszło mi grać zespołem Palermo. Na BayArena tylko cud i Sirigu na bramce sprawił, że zremisowaliśmy to spotkanie, Bayer przeważał całe spotkanie i nadział się ostatecznie w doliczonym czasie gry na moją kontrę. W Palermo role się już odwróciły jednak nie udało nam się kontrolować do końca tego spotkania jak wskazuje trochę wynik. Zaczęło się wspaniale od bramki Laciany Traore, później Bayer przystąpił do ataku i do końca pierwszej połowy zostaliśmy zepchnięci do obrony. W ataku szalał Kiesling,Ballack i Sam, udało się wytrzymać. W przerwie rozmowa motywacyjna, lekkie zmiany w taktyce i wyszliśmy jako inny zespół, atakowaliśmy na przemian. W 54 minucie w polu karnym faulowany Traore podczas walki o górną piłkę, Pastore pewnie wykorzystuje karnego, a kibice na stadionie Renzo Barbera byli niemal pewni awansu, Bayer potrzebował dwóch bramek. Do końca spotkania Bayer próbował odwrócić losy jednak ostatecznie nie straciliśmy bramki. I w tym meczu Sirigu spisał się genialnie i to głównie dzięki niemu zagramy w drugiej rundzie Ligi Europy.

 

W innych meczach Ligi Europy największym zaskoczeniem było odpadnięcie Dortmundu z ukraińskim Dnipro, aż 3:0, Porto rozprawiło się z bardzo mocnym Lyonem 2:0, a w najciekawszym pojedynku tej rundy Manchester City pokonał Valencie większą ilością bramek na wyjeździe(3:3).

 

Spartak Moskwa będzie kolejnym naszym rywalem, ale w tej fazie mogliśmy trafić dużo gorzej. Mam nadzieję, że ich styl gry przypasuje nam bardziej niż jak to miało miejsce z Bayerem Leverkusen.

 

Serie A:

 

(17.)Fiorentina-(2.)Palermo 0:2(Munoz 11',Pastore 90'+2')

Stadion Artemio Franchi, Florencja

 

(2.)Palermo-(11.)Sampdoria 0:2(Palombo 30',Macheda 85')

Stadion Remzo Barbera, Palermo

 

(4.)Roma-(2.)Palermo 0:1(Hernandez 25')

Stadion Olimpico, Rzym

 

(2.)Palermo-(3.)AC Milan 0:0

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

(12.)Brescia-(2.)Palermo 1:0(Jonathas 86')

Stadion Mario Rigamonti, Brescia

 

Słabiutki miesiąc jeżeli chodzi o ligę. Mimo wygranej z Romą i remisu z Milanem nie bez echa przeszedł mecz z Sampdorią i Brescią w których nie istnieliśmy. Graliśmy bardzo nierówno, fantastyczny mecz z Fiorentiną, później katastrofa podejmując u siebie Sampdorie. Kolejne mecze to samo, świetnie z Romą i Milanem by później przegrać jak by się mogło wydawać łatwy mecz z Brescią. Jedynym usprawiedliwieniem może być to, że Traore nie zagrał z Sampdorią, Romą i Milanem przez zawiszenie, to samo tyczyło się dwóch innym pomocników mojego zespołu i ciężkie mecze w Lidze Europy na których się skupiłem. W ogóle słaby w ataku, tylko 3 bramki w 5 meczach. Mimo słabego miesiąca w Serie A dalej walczymy pełną parą o mistrzostwo, tracąc tylko 2 punkty do Interu. Można powiedzieć, że pozycję premiującą awans do Ligi Europy mamy zapewnioną, bo zostało 11 spotkań a mamy 13 pkt przewagi nad 7 Lazio, musielibyśmy zagrać naprawdę fatalnie końcówkę sezonu. Co się jeszcze rzuciło w oczy to słaba kondycja zespołu, na pewno po części jest to wina dość wąskiego składu i brak klasowych zmienników np. w ataku, ale jest fatalnie i może się to odbić właśnie w kluczowej fazie sezonu. Przez to chyba trzeba podjąć decyzję o co walczymy, czy o mistrzostwo ligi czy o wygraną w Lidze Europy, decyzje podejmę po meczu ze Spartakiem Moskwa w drugiej rundzie eliminacyjnej. Luty obył się na szczęście bez większych kontuzji.

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Inter      |       | 27    | 16    | 9     | 2     | 48    | 20    | +28   | 57    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Palermo    |       | 27    | 16    | 7     | 4     | 39    | 16    | +23   | 55    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | A.C. Milan |       | 27    | 16    | 7     | 4     | 43    | 20    | +23   | 55    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Roma       |       | 27    | 15    | 4     | 8     | 52    | 19    | +33   | 49    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Juventus   |       | 27    | 13    | 8     | 6     | 47    | 27    | +20   | 47    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Udinese    |       | 27    | 13    | 6     | 8     | 32    | 23    | +9    | 45    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Lazio      |       | 27    | 13    | 3     | 11    | 33    | 28    | +5    | 42    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Napoli     |       | 26    | 11    | 8     | 7     | 36    | 31    | +5    | 41    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Sampdoria  |       | 27    | 11    | 7     | 9     | 38    | 41    | -3    | 40    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Catania    |       | 27    | 10    | 7     | 10    | 33    | 33    | 0     | 37    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Genoa      |       | 26    | 9     | 8     | 9     | 37    | 33    | +4    | 35    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Brescia    |       | 27    | 10    | 4     | 13    | 28    | 41    | -13   | 34    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Bari       |       | 27    | 9     | 7     | 11    | 39    | 45    | -6    | 34    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Parma      |       | 27    | 8     | 8     | 11    | 16    | 28    | -12   | 32    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Bologna    |       | 27    | 9     | 7     | 11    | 28    | 29    | -1    | 31    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Fiorentina |       | 27    | 9     | 3     | 15    | 35    | 38    | -3    | 30    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Chievo     |       | 27    | 7     | 9     | 11    | 29    | 33    | -4    | 30    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Cagliari   |       | 27    | 5     | 10    | 12    | 24    | 36    | -12   | 25    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Lecce      |       | 27    | 1     | 7     | 19    | 17    | 60    | -43   | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | Cesena     |       | 27    | 0     | 7     | 20    | 17    | 70    | -53   | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Miałem pokazać wam nabytki zimowego okna transferowego:

 

Danny Da Costa http://www.picshot.pl/public/view/full/25979

Daniel Kofi Agyei http://www.picshot.pl/public/view/full/25980

 

Finanse prezentują się bardzo dobrze, w kolejnych miesiącach zarabiamy kolejne miliony, jeżeli dojdą do tego jakieś sukcesy będziemy mogli liczyć na pokaźny budżet transferowy w letnim okienku.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2011:

 

Liga Europy(II runda eliminacyjna):

 

Palermo-Spartak Moskwa 3:0(Nocerino 25', Hernandez 38',43')

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

Spartak Moskwa-Palermo 1:2(Welliton 31'-Hernandez 33',Nocerino 51')

Stadion Łużniki, Moskwa

 

Do obu spotkań przystąpiliśmy w najmocniejszych składach i po pierwszym pojedynku wiedziałem na 99%, że jesteśmy w ćwierćfinale, było niemal niemożliwe aby Spartak strzelił 3 bramki najskuteczniejszej defensywie Serie A. W Moskwie po bramce Wellitona lekko się zaniepokoiłem jednak kiedy Hernandez zapakował piłe do siatki byliśmy już praktycznie w kolejnej rundzie.

 

Wyniki dwumeczów II rundy eliminacyjnej Ligi Europy

 

Rozlosowano pary kolejnej rundy

 

Niestety trafiliśmy na najmocniejszego rywala, ale nie poddamy się. Pierwszy mecz zagramy w Anglii, licząc na wywiezienie remisu.

 

Serie A:

 

[28/38](7.)Napoli-(2.)Palermo 1:4(Ruiz 38'-Nocerino 8',Pastore 73,Traore 89',Bovo 90'+3')

Stadion San Paolo, Neapol

 

[29/38](2.)Palermo-(11.)Catania 0:0

Stadion Renzo Barbera, Palermo

 

[30/38](19.)Lecce-(2.)Palermo 2:1(Efere 41',Jeda kar.70'-Traore 46')

Stadion Via del Mare, Lecce

 

Fatalny miesiąc w Serie A, którym chyba pożegnaliśmy się z mistrzostwem. Znowu zagraliśmy bardzo nierówno. Zaczęło się fantastycznie na wyjeździe w Neapolu pokonaliśmy faworytów meczu aż 3 bramkami. Po bardzo udanym meczu w LE przyszedł na nudny i słaby w naszym wykonaniu bezbramkowy remis z przeciętną Catanią. W kolejnym spotkaniu LE na wyjeździe także zagraliśmy bardzo dobrze, by za kilka dni przegrać z głównymi faworytami do spadku-Lecce. Jest jeszcze gorzej z kondycją, jednak teraz zawodnicy Serie A mięli 2 tygodnie przerwy co może poprawić sytuację. Przy okazji tej słabej dyspozycji w lidze mogę pewnie powiedzieć, że skupimy się teraz maksymalnie na dwumeczu z Manchesterem City w europejskich pucharach.

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Inter      |       | 30    | 18    | 10    | 2     | 55    | 21    | +34   | 64    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | A.C. Milan |       | 30    | 19    | 7     | 4     | 51    | 21    | +30   | 64    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Palermo    |       | 30    | 17    | 8     | 5     | 44    | 19    | +25   | 59    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Roma       |       | 30    | 16    | 5     | 9     | 57    | 23    | +34   | 53    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Udinese    |       | 30    | 14    | 7     | 9     | 39    | 28    | +11   | 49    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Juventus   |       | 30    | 13    | 10    | 7     | 49    | 32    | +17   | 49    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Sampdoria  |       | 30    | 13    | 7     | 10    | 46    | 47    | -1    | 46    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Lazio      |       | 30    | 14    | 4     | 12    | 35    | 30    | +5    | 46    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW SERIE A

 

Kontuzje:

 

Javier Pastore-niestety nasz główny rozgrywający i w ogóle chyba najlepszy zawodnik zespołu wypada na 3 miesiące co oznacza jego brak do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...