Skocz do zawartości

Smudy nastał już czas...


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Martin Kobylanski

Wiem, że Kobylanski ma słabe atrybuty, ale to co na papierze to nie wszystko. W reprezentacji spisuje się całkiem nieźle, jego mocną stroną jest drybling. Rzeczą do poprawienia są podania, bo gra bardzo samolubnie. Niepokoi mnie to, że faktycznie słabo się rozwija a wręcz stoi w miejscu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Eliminacje do Mistrzostw Europy rozpoczniemy od wyjazdowego meczu z Białorusią. Rywale w naszej grupie nie są zbyt najmocniejsi, Białoruś razem z Belgią będą najtrudniejszymi przeciwnikami. Naszym celem jest awans z pierwszego miejsca w grupie.

 

 

Eliminacje do ME :: 10.09.2014 :: Mińsk :: Widzów - 40 000
Białoruś - Polska 5:4 (3:2)
1:0 - Komilenko (1')
1:1 - Komilenko (14')
2:1 - Lewandowski (16')
3:1 - Kutuzov (37')
3:2 - Lewandowski (43')
3:3 - Lewandowski (48')
3:4 - Lebedyński (69')
4:4 - Komilenko (81')
5:4 - Putsila (88')
(90+2') - Boenisch [czerw.kartka]
Zawodnik meczu : Sergei Komilenko

Fabiański - Boenisch, Siebert, Hernani, Słodowy, Krychowiak, Kupisz, Wesołowski, Goncerz [45' Żyro (53' Szczepaniak)], Wojciechowski (45' Lebedyński), Lewandowski 

 

To był fatalny mecz w naszym wykonaniu. Nasza obrona zagrała wręcz żenująco. Błędy wykonywane przez naszych obrońców są wręcz nie do przyjęcia na szczeblu reprezentacyjnym. Jedynie Lewandowski uchronił nas od kompletnej kompromitacji. W meczu próbowali jeszcze coś zdziałać Krychowiak, Kupisz i Lebedyński. Reszta zagrała fatalnie. W bramce bardzo niepewnie stał Fabiański, któremu już nie po raz pierwszy przydarzały się minięcia z piłką w powietrzu. Nie ma co się rozpisywać o naszej postawie bo jednym słowem była żenująca. Nie najlepiej zaczynamy eliminacje, ale liczę na poprawę w następnych meczach. Brak Ludovica Obraniaka, który pauzował był bardzo zauważalny. Brakuje nam też dobrego środkowego pomocnika. Kibice są bardzo zaniepokojeni naszą postawą i wcale im się nie dziwie.

Odnośnik do komentarza

Następnymi naszymi przeciwnikami w Eliminacjach do Mistrzostw Europy będą Wyspy Owcze i Islandia. Zespoły te nie powinny nam zagrozić, nawet po nieudanym ostatnim meczu. Przewidziane będą zmiany w obronie, gdyż ta formacja zagrała najsłabiej w meczu z Białorusią.

 

KADRA NA MECZE ELIMINACJI DO ME 2016 Z WYSPAMI OWCZYMI I ISLANDIĄ:

 

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 29L

-Grzegorz Sandomierski [Dundee] 24L

-Przemysław Tytoń [Kayserispor] 27L

 

OBROŃCY

-Alan Stulin [Wolves] 24L

-Krzysztof Hus [Jagiellonia] 24L

-Hernani [Lorient] 30L

-Bartosz Bartkowiak [Hajduk] 20L

-Mariusz Gogol [Panionios] 23L

-Maciej Machi [GKS Katowice] 22L

-Michał Czekaj [Wisła Kraków] 22L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 29L

-Michał Żyro [Debrecen] 21L

-Maciej Rybus [Olympiakos] 25L

-Grzegorz Krychowiak [Montepieller] 24L

-Adam Matuszczyk [Osnabruck] 25L

-Marcin Budziński [NAC Breda] 24L

-Mateusz Szczepaniak [Wisła Kraków] 23L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Radosław Majewski [Wigan] 27L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 26L

-Maciej Makuszewski [Dnipro] 24L

-Tomasz Kupisz [Getafe] 24L

 

NAPASTNICY

-Paweł Wojciechowski [Kaiserlautern] 24L

-Robert Lewandowski [borussia Dortmund] 26L

-Mikołaj Lebedyński [Troyes] 23L

-Michał Jonczyk [Lech] 22L

 

Z powodu kontuzji powołania nie otrzymali: T.Hołota, M.Nalepa, M.Prus.

Powołania nie otrzymał Martin Kobylanski, który ostatnio regularnie był powoływany. Powodem jest brak klubu. Martin dostanie powołanie, gdy tylko znajdzie sobie nowy klub i rozegra w nim kilka meczy.

Odnośnik do komentarza

W nie najlepszych nastrojach po ostatnim meczu przystępujemy do kolejnych zmagań o punkty. Naszymi przeciwnikami będą zespołu z nie najwyższej półki, więc powinno pójść gładko. Naszym priorytetem jest poprawa gry w obronie.

 

Eliminacje do ME :: 11.10.2014 :: Bydgoszcz :: Widzów - 20 500
Polska - Wyspy Owcze 6:2 (2:2)
1:0 - Wojciechowski (14')
1:1 - Jarnskor (17')
2:1 - Wojciechowski (35')
2:2 - Edmundsson (44')
3:2 - Lewandowski (46')
4:2 - Wojciechowski (62')
5:2 - Borysiuk (74')
6:2 - Lewandowski (76')
Zawodnik meczu : Paweł Wojciechowski

Fabiański - Stulin, Bartkowiak, Hernani, Czekaj (45' Bartczak), Obraniak, Budziński (62' Borysiuk), Majewski (62' Lebedyński), Kupisz, Wojciechowski, Lewandowski 

 

Dobra dyspozycja naszych napastników, ale gra w obronie wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Niepewnie grał Hernani i Czekaj. W bramce znów nie najlepiej spisał się Fabiański. Niepokoić mogła nasza postawa w pierwszej połowie, gdyż 2 bramki stracone z tak słabym rywalem to nie najlepszy prognostyk. Dodatkowo do szatni schodziliśmy lekko zaniepokojeni, gdyż tylko remisowaliśmy z Wyspami Owczymi. Durga połowa wyglądała już o wiele lepiej i obyło się bez niespodzianki. Bardzo dobrze zagrali nasi napastnicy a także Obraniak, Borysiuk i Budziński. Zawiódł Radosław Majewski, który był zupełnie nie widoczny. W naszej grze ciągle jednak czegoś brakuje.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Na treningu przed kolejnym meczem kontuzji doznał Ludovic Obraniak i nie będzie mógł zagrać w meczu z Islandią.

 

 

Eliminacje do ME :: 15.09.2014 :: Rejkiavik :: Widzów - 9800
Islandia - Polska 0:1 (0:0)
1:0 - Borysiuk (72')
(50') - Sigurosson [czerw.kartka]
Zawodnik meczu : Bartosz Bartkowiak

Sandomierski - Stulin, Bartkowiak, Gogol, Bartczak, Krychowiak, Rybus, Budziński (45' Borysiuk), Kupisz (58' Goncerz), Wojciechowski, Lewandowski (58' Lebedyński) 

 

Odnieśliśmy dość szczęśliwe zwycięstwo. Kto wie co by było, gdyby sędzia nie pokazał czerwonej kartki Sigurossonowi. Zawodnikiem meczu jak dla mnie był Sandomierski, który swoimi interwencjami uchronił nas od porażki. Napastnicy tym razem byli bardzo nieskuteczni. Wielokrotnie nie wykorzystywali sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gra w obronie wyglądała już lepiej, nie popełnialiśmy takich głupich błędów jak w poprzednich spotkaniach. Słabo zagrali nasi skrzydłowi, którzy wyraźnie są bez formy. Na środku pomocy dobrze grał Borysiuk, który dał nam zwycięstwo bardzo ładnym strzałem z dystansu.

Nasza gra wciąż nie jest zadowalająca. Niektórzy zawodnicy są kompletnie bez formy. Następnym meczem jaki rozegra nasza reprezentacja będzie towarzyskie spotkanie z Kolumbią.

Odnośnik do komentarza

KADRA NA MECZ TOWARZYSKI Z KOLUMBIĄ:

 

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 29L

-Grzegorz Sandomierski [Dundee] 24L

-Przemysław Tytoń [Kayserispor] 27L

 

OBROŃCY

-Alan Stulin [Wolves] 24L

-Krzysztof Hus [Jagiellonia] 24L

-Bartosz Bartkowiak [Hajduk] 20L

-Mariusz Gogol [Panionios] 23L

-Maciej Machi [GKS Katowice] 22L

-Michał Nalepa [Hearts] 21L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

-Julien Tadrowski [Torinp] 21L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 29L

-Jacek Kiełb [Neuchatel Xamax] 26L

-Grzegorz Krychowiak [Montepieller] 24L

-Adam Matuszczyk [Osnabruck] 25L

-Marcin Budziński [NAC Breda] 24L

-Mateusz Szczepaniak [Wisła Kraków] 23L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Radosław Majewski [Wigan] 27L

-James Wesołowski [Polonia Warszawa] 27L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 26L

-Maciej Makuszewski [Dnipro] 24L

 

 

NAPASTNICY

-Paweł Wojciechowski [Kaiserlautern] 24L

-Robert Lewandowski [borussia Dortmund] 26L

-Lucas Jutkiewicz [Coventry] 27L

-Michał Jonczyk [Lech] 22L

 

Z powodu kontuzji powołania nie otrzymali: T.Hołota, M.Prus, M.Lebedyński, M.Żyro.

Odnośnik do komentarza

Tuż po ogłoszeniu 26 osobowej kadry menedżer Borussi Dortmund wycofał Roberta Lewandowskiego ze składu. W jego miejsce powołanie otrzymał Sebastian Leszczak, który po 2 dniach pobytu na zgrupowaniu doznał kontuzji. Z tego powodu w meczu będę dysponował tylko trzema napastnikami.

 

Kolumbia w ostatnim czasie poczyniła spore postępy i zajmuje dość wysokie miejsce w rankingu FIFA. Nie będzie to łatwy przeciwnik ale z pewnością jest do ogrania. Jednak przy ostatniej grze mogą być co do tego wątpliwości. Niestety okazały się one słuszne i mecz nie wyszedł nam najlepiej.

 

 

Mecz Towarzyski :: 19.11.2014 :: Chorzów :: Widzów - 40 826
Polska - Kolumbia 1:1 (0:1)
0:1 - Rodriguez (45+1')
1:1 - Bartkowiak (83')
Zawodnik meczu : James Rodriguez

Sandomierski - Hus, Bartkowiak, Gogol (45' Nalepa), Bartczak , Obraniak (86' Kiełb), Budziński (45' Szczepaniak), Borysiuk (45' Wesołowski), Makuszewski (45' Goncerz), Wojciechowski, Jutkiewicz (45' Jonczyk) 

 

Zła passa wciąż trwa. Może mecz nie był aż tak zły ale stać nas na wiele więcej. Przecież jesteśmy Mistrzami Świata! Mecz był bardzo wyrównany i wynik jak najbardziej trafny. Nasi piłkarze zagrali bardzo słabo. Nawet Obraniak, który jest naszym najlepszym zawodnikiem nie zachwycił. Dobrze zagrali jedynie boczni obrońcy a także Sandomierski i Bartkowiak. Frustrujące były straty w środkowej części boiska. Nie potrafiliśmy wyprowadzić składnej akcji, gdyż Budziński wraz z Borysiukiem tracili głupio piłki. Nasi prawi skrzydłowi byli cieniami siebie. W ogóle nie włączali się w akcje ofensywne, gdy dostali piłkę od razu wycofywali ją do obrońców. Bardzo słabo w obronie zagrał Gogol. Nie popełnił żadnego poważnego błędu ale nie potrafił odzyskać piłki Kolumbijczykom i bardzo często zostawał ogrywany w dość prosty sposób. Zdecydowanie najsłabiej zagrał Jutkiewicz. Miał dwie świetne sytuacje ale fatalnie spudłował. Przez pozostałą część pierwszej połowy był niewidoczny a gdy już dostał piłkę natychmiast ją tracił. Lepiej zagrał Jonczyk ale można mieć do niego pretensje o nie wykorzystaną sytuację w końcówce spotkania. Spotkanie to jeszcze bardziej pokazało, że nasi reprezentanci są kompletnie bez formy. Na szczęście było to ostatnie spotkanie w tym roku. Miejmy nadzieję, że po przerwie zimowej nasi piłkarze będą w o wiele lepszej dyspozycji.

 

 

Na początku nowego roku zaplanowaliśmy 2 mecze towarzyskie ze słabszymi rywalami. W lutym zagramy z Cyprem a w marcu z Bułgarią. Dalszy terminarz stanowią mecze Eliminacji do Mistrzostw Europy oraz 2 mecze towarzyskie z na razie nieznanymi rywalami.

 

Jeszcze przed meczem z Kolumbią otrzymałem propozycję pracy w As Romie. Odrzuciłem jednak ofertę, gdyż chcę się skupić wyłącznie na reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

W najnowszym rankingu FIFA zajmujemy 2 miejsce.

 

Rozdano indywidualne nagrody dla piłkarzy za rok 2014.

 

Złota Piłka

1. L.Messi (Barcelona)

2. C.Ronaldo (Real Madryt)

3. S.Aguero [Atletico Madryt]

 

Najlepszy napastnik roku - S.Aguero (Atletico Madryt)

Najlepszy pomocnik roku - L.Messi (Barcelona)

Najlepszy obrońca roku - L.Galeano (Atletico Madryt)

Najlepszy bramkarz roku - I.Casillas (Real Madryt)

 

Puchar Narodów Afryki - finał:

Mali - Nigeria 1:1 (4:3)k.

 

Najciekawsze transfery zimowego okienka transferowego na świecie:

 

D.Criscito - Genoa------>Barcelona - 41,5MLN€

X.Shaqiri - Sporting Lizbona------>M.City - 25MLN€

G.Castro - Bayer Leverkusen------>Juventus - 23MLN€

B.Sako - Saint-Etienne------>Napoli - 21,5MLN€

S.Ireland - Aston Villa------>Arsenal - 19,5MLN€

 

 

Najciekawsze transfery polaków:

 

M.Klich - Wisła Kraków------>Rosenborg - 2,3MLN€

M.Pawelec - OB------>Nice - 2,2MLN€

M.Prus - Hibernian------>Atalanta - 1,9MLN€

 

 

Rok 2014 był dla nas bardzo udany. Zostaliśmy Mistrzami Świata, co jest naszym największym osiągnięciem w historii. Końcówka sezonu nie należała jednak do udanych. Rok kończyliśmy po nie najlepszych występach z niezbyt silnymi przeciwnikami. Nowy rok zaczniemy od towarzyskiego meczu z Cyprem.

 

KADRA NA MECZ TOWARZYSKI Z CYPREM:

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 29L

-Grzegorz Sandomierski [Dundee] 24L

-Jakub Szumski [Lillestrom] 22L

 

OBROŃCY

-Krzysztof Hus [Jagiellonia] 24L

-Krzysztof Król [Cardiff] 27L

-Piotr Józefiak [Genk] 22L

-Maciej Machi [GKS Katowice] 22L

-Michał Nalepa [Hearts] 21L

-Wojciech Sterczewski [Polonia Warszawa] 23L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

-Julien Tadrowski [Torino] 21L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 29L

-Patryk Kubicki [Korona Kielce] 21L

-Adam Matuszczyk [Osnabruck] 25L

-Tomasz Hołota [Parma] 24L

-Mateusz Szczepaniak [Wisła Kraków] 23L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Mateusz Cetnarski [Kavala] 26L

-James Wesołowski [Polonia Warszawa] 27L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 26L

-Jacek Kiełb [Neuchatel Xamax] 26L

-Szymon Pawłowski [Wisła Kraków] 28L

 

NAPASTNICY

-Michał Jonczyk [Lech] 22L

-Piotr Parzyszek [Huesca] 21L

-Martin Kobylański [Lechia] 20L

-Michał Kucharczyk [Cardiff] 23L

Odnośnik do komentarza

Mecz z Cyprem miał być okazją do znalezienia kilku graczy, którzy mogą zasilić reprezentację np. w razie kontuzji któregoś z podstawowych zawodników. Nie spodziewałem się jakiegoś pogromu ale liczyłem na spokojną wygraną różnicą minimum 2 bramek. Plan został wykonany ale niewielu z tych zawodników jest na wystarczającym poziomie by grać w reprezentacji w meczach o stawkę.

 

Mecz Towarzyski :: 11.02.2015 :: Chorzów :: Widzów - 40 817
Polska - Cypr 3:1 (2:0)
1:0 - Parzyszek (4')
2:0 - Parzyszek (10')
3:0 - Nalepa (57')
3:1 - Makridis (58')
Zawodnik meczu : Piotr Parzyszek

Szumski - Hus, Sterczewski (45' Nalepa), Józefiak, Bartczak, Kubicki, Hołota (59' Matuszczyk), Cetnarski (45' Szczepaniak), Kiełb (59' Pawłowski), Parzyszek (68' Jonczyk), Kucharczyk (45' Kobylański) 

 

Mecz sam w sobie nie był taki zły, lecz spodziewałem się czegoś więcej po tych zawodnikach. Bardzo słabo zagrali nasi środkowi pomocnicy, zresztą do tego się już przyzwyczaiłem. Słabo zagrał też Jonczyk, który wyraźnie odstawał od pozostałych naszych napadziorów. W obronie słabo zagrał Nalepa, przez którego straciliśmy bramkę. Dobrze zagrał Parzyszek, Kubicki, Józefiak i Szumski. Parzyszek może nie miał jakiegoś specjalnego udziału w strzelonych bramkach, bo dobijał tylko piłkę z niecałego metra na pustą bramkę ale jego występ należy ocenić na plus. Kubicki bardzo się starał, zaliczył asystę i stworzył kilka dobrych sytuacji. Józefiak bardzo dobrze gra głową i to jest jego najmocniejszy punkt. Szumski mimo młodego wieku wykazał się pewnymi interwencjami i za kilka lat może być bramkarzem numer 1 w reprezentacji. Póki co jeszcze na to za wcześnie. Tylko nieliczni z tego składu wystąpią w następnym meczu. Żaden z zawodników niczym się nie wyróżnił i trudno będzie o zastępców dla podstawowego składu.

Odnośnik do komentarza

Przed nami kolejny mecz towarzyski. Naszym rywalem będzie Łotwa, która nie wygrała ani jednego meczu w ubiegłym roku. Mamy nadzieję, że podtrzymamy złą passę Łotyszów.

 

KADRA NA MECZ TOWARZYSKI Z ŁOTWĄ:

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 29L

-Grzegorz Sandomierski [Dundee] 24L

-Jakub Szumski [Lillestrom] 22L

 

OBROŃCY

-Sebastian Boenisch [Tolouse] 28L

-Piotr Józefiak [Genk] 22L

-Bartosz Bartkowiak [Hajduk] 20L

-Rafał Janicki [Marisaspor] 22L

-Mariusz Majka [Legia] 19L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

-Jakub Tosik [Levante] 27L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 29L

-Patryk Kubicki [Korona Kielce] 21L

-Tomasz Hołota [Parma] 24L

-Adrian Błąd [Legia] 23L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Marcin Budziński [NAC Breda] 24L

-Piotr Król [Rostock] 17L

-Dominik Letocha [shalke] 17L

-James Wesołowski [Polonia Warszawa] 27L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 26L

-Tomasz Kupisz [Getafe] 24L

 

NAPASTNICY

-Mikołaj Lebedyński [Troyes] 24L

-Piotr Parzyszek [Huesca] 21L

-Martin Kobylański [Lechia] 20L

-Michał Kucharczyk [Cardiff] 23L

 

Z powodu kontuzji powołania nie otrzymali: G.Sandomierski, A.Stulin.

Odnośnik do komentarza

Czy fajni to się jeszcze okaże. Atrybutami nie powalają na kolana ale jak na 17 lat to całkiem przyzwoicie. Polskich newgenów można policzyć na palcach jednej ręki. Na razie jeszcze nie straciłem nikogo na rzecz innej reprezentacji. Mam na oku 3 newgenów dość dobrych, ale nie chcą grać dla naszej reprezentacji. Czekają cierpliwie na powołanie do reprezentacji...Niemiec.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mecz z Łotwą jest już ostatnim testem przed meczami o punkty. Powołany skład jeszcze nie jest najmocniejszy. Szansę dostanie kilku młodych obiecujących zawodników.

 

Mecz Towarzyski :: 28.03.2015 :: Chorzów :: Widzów - 40 816
Polska - Łotwa 2:0 (1:0)
1:0 - Obraniak (7')
2:0 - Bartkowiak (68')
Zawodnik meczu : Sebastian Boenisch

Fabiański - Boenisch, Bartkowiak, Józefiak, Tosik, Obraniak (45' Kubicki), Budziński (45' Letocha), Wesołowski (65' Król), Kupisz (45' Goncerz), Parzyszek (45' Kobylański), Lebedyński (65' Kucharczyk) 

 

Myślę, że to był dobry mecz. Zwycięstwo mogło być trochę bardziej wyraźniejsze ale nasi piłkarze zagrali dość dobrze. Bardzo zadowolony jestem z postawy naszych bocznych obrońców. To oni rozpoczynali nasze akcje ofensywne przechwytując piłki już w okolicach środka boiska. Przed meczem byłem bardzo ciekaw jak sobie poradzą nasi młodziutcy pomocnicy - Letocha i Król. Poradzili sobie o wiele lepiej niż Cetnarski, Szczepaniak czy Matuszczyk w poprzednim meczu. Jestem tym mile zaskoczony. Zwłaszcza Letocha zasługuje na dużą pochwałę. Był bardzo aktywny, szukał kolegów prostopadłymi podaniami i nie tracił piłki w głupi sposób. Tego właśnie oczekuję od środkowego pomocnika. Czyżby to ta dwójka młodych piłkarzy była rozwiązaniem naszych problemów. Myślę, że jednak na to jest za wcześnie. Oni mają dopiero 17 lat i brakuje im trochę doświadczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że dostaną kolejną szansę i bardzo na nich liczę. Formy brakuję trochę naszym prawym skrzydłowym, który kiedyś narzucali tempo naszej drużynie. Na chwilę obecną są bardzo przeciętni i muszą popracować nad formą. O naszych napastnikach mogę powiedzieć tylko tyle, że są bardzo nieskuteczni. Mieli naprawdę sporo sytuacji, lecz większość był marnowana. Najlepiej z napastników zagrał Kobylański. Bardzo podoba mi się u niego drybling i jego szybkość, lecz ma wyraźne problemy ze zdobywaniem bramek.

Po ostatnich meczach widać lekką poprawę. Czeka nas kilka miesięcy przerwy i wznowimy nasze zmagania o punkty w Eliminacjach do ME.

Odnośnik do komentarza

Widać poprawę w grze :D

 

Czy fajni to się jeszcze okaże. Atrybutami nie powalają na kolana ale jak na 17 lat to całkiem przyzwoicie. Polskich newgenów można policzyć na palcach jednej ręki. Na razie jeszcze nie straciłem nikogo na rzecz innej reprezentacji. Mam na oku 3 newgenów dość dobrych, ale nie chcą grać dla naszej reprezentacji. Czekają cierpliwie na powołanie do reprezentacji...Niemiec.

 

 

To jeszcze wszystko przed tobą. :) Mnie wkurza osobiście wkurza fakt, iż mimo iż jestem 10 w rankingu, a Niemcy około 30. [w dodatku nie pojechali na 2 z rzędu turniej] to i tak dobrzy newgeni wolą grać dla Niemiec. ;/ 

A tak poza tym, straciłem już kilku polaków na rzecz Niemiec, Danii, Holandii, Cypru (!) i być może jeden zagra dla Anglii ;/

Odnośnik do komentarza

KADRA NA MECZE ELIMINACJI DO ME 2016 Z BELGIĄ I BIAŁORUSIĄ:

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 30L

-Grzegorz Sandomierski [Dundee] 25L

-Mateusz Prus [Atalanta] 24L

 

OBROŃCY

-Sebastian Boenisch [Tolouse] 28L

-Alan Stulin [Wolves] 24L

-Piotr Józefiak [Genk] 23L

-Bartosz Bartkowiak [Hajduk] 20L

-Rafał Janicki [Marisaspor] 22L

-Wojciech Sterczewski [Polonia Warszawa] 23L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

-Jakub Tosik [Levante] 28L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 30L

-Maciej Rybus [Olympiakos] 25L

-Tomasz Hołota [Parma] 24L

-Adrian Błąd [Legia] 24L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Marcin Budziński [NAC Breda] 24L

-Piotr Król [Rostock] 17L

-Dominik Letocha [shalke] 17L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 27L

-Tomasz Kupisz [Getafe] 25L

 

NAPASTNICY

-Mikołaj Lebedyński [Troyes] 24L

-Martin Kobylański [Lechia] 21L

-Robert Lewandowski [borussia Dortmund] 26L

-Paweł Wojciechowski [Kaiserlautern] 25L

 

Z powodu kontuzji powołania nie otrzymali : J.Wesołowski, J.Szumski.

Odnośnik do komentarza

Z Belgią mieliśmy już okazję grać. W czerwcu 2012 roku pokonaliśmy Belgów 3:2 po zaciętym meczu. Powtórka z historii była by satysfakcjonująca. A że historia lubi się powtarzać, byliśmy świadkami niemal kopii tamtejszego spotkania.

Eliminacje do ME :: 06.06.2015 :: Chorzów :: Widzów - 51 991
Polska - Belgia 3:2 (2:1)
1:0 - Lewandowski (32')
1:1 - Vossen (35')
2:1 - Lewandowski (41')
3:1 - Lebedyński (47')
3:2 - Vertonghen (59')
Zawodnik meczu : Robert Lewandowski

Fabiański - Boenisch, Bartkowiak, Józefiak, Bartczak, Obraniak, Krychowiak, Budziński (66' Borysiuk), Rybus, Lebedyński (85' Wojciechowski), Lewandowski (85' Janicki) 

 

Mecz był bardzo wyrównany, udało nam się jednak wyjść z tego zwycięsko. Zagraliśmy dobry mecz i nie mam większych zastrzeżeń do naszych piłkarzy. Obrona zagrała dość przyzwoicie, choć jeszcze nie jest to mur nie do przebicia. Na prawym skrzydle zagrał Rybus, który nominalnie jest lewym pomocnikiem. Myślę, że spisał się całkiem dobrze, często zmieniał się pozycjami z Obraniakiem. Dobry mecz rozegrali nasi środkowi pomocnicy. Budziński powoli wchodzi w rytm i gra coraz lepiej. Ja jednak oczekuję od niego lepszej gry w ofensywie a przede wszystkim w rozgrywaniu piłki. W ataku byliśmy skuteczni, Lewandowski zaliczył już 7 trafienie w Eliminacjach. Cieszyć może jego skuteczność, choć przeważnie jest tak, że Robert w jednym meczu potrafi strzelić 2 a nawet 3 bramki by w następnym meczu nie strzelić nic. Do naszego konta możemy dopisać kolejne 3 punkty i tym samym obejmujemy prowadzenie w grupie.

 

 

------------------------------

 

Kilka dni później rozgrywaliśmy następne spotkanie o punkty. Naszym rywalem była Białoruś. Będzie to spotkanie rewanżowe, gdyż pierwszy mecz przegraliśmy 4:5.

 

 

Eliminacje do ME :: 10.06.2015 :: Chorzów :: Widzów - 48 477
Polska - Białoruś 1:0 (1:0)
1:0 - Lebedyński (27')
Zawodnik meczu : Bartosz Bartkowiak

Fabiański - Boenisch, Bartkowiak, Józefiak, Bartczak, Krychowiak, Obraniak, Budziński (86' Letocha), Rybus (56' Kupisz), Lebedyński, Lewandowski (86' Kobylański) 

 

Znów wygrywamy po bardzo wyrównanym meczu. Jednak to my mieliśmy minimalną przewagę w tym meczu i powinniśmy wygrać to spotkanie nieco wyżej. W tym spotkaniu Rybus nie zagrał już tak dobrze na prawym skrzydle i musiał zostać zmieniony. Kłopoty w pierwszej połowie miał Bartczak, lecz po przerwie wyszedł bardzo zmobilizowany i grał już dużo lepiej. Ogólnie rzecz biorąc mecz ten nie był zły, lecz w naszej grze nie ma takiej iskry jakiej bym oczekiwał. Póki co musimy zadowolić się wymęczonymi zwycięstwami, lecz mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy już pewnie wygrywać mecze różnicą 2-3 bramek.

Przed nami miesiąc przerwy i rozegramy kolejny mecz towarzyski z Bułgarią. Potem zostaną już tylko 3 mecze w eliminacjach i jedziemy na EURO.

Odnośnik do komentarza

Zakończył się sezon w ligach Europejskich.

 

Poniżej przestawiam wyniki z najwyższych klas rozgrywkowych najważniejszych lig Europy sezonu 2014/2015.

 

Polska

1.) Jagiellonia 56P

2.) Legia 52P

3.) Widzew Łódź 52P

spadek: Piast, ŁKS

awans:: Śląsk, GKS Katowice

 

Król strzelców: J.Tshibamba [Lech) - 14

Piłkarz sezonu: M.Szczepaniak (Wisła Kraków)

Młody piłkarz sezonu: S.Saccone (Wisła Kraków)

 

Puchar Polski

Legia - Górnik Zabrze 2:0

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Hiszpania

1.) Barcelona 88P

2.) Real Madryt 79P

3.) Villareal 71P

spadek: Levante, Cartagena, Huesca

 

Król strzelców: F.Llorente {Athletic Bilbao) - 24L

Piłkarz sezonu: L.Messi (Barcelona)

 

Puchar Hiszpanii:

Barcelona - Real Madryt 3:3 (3:4)k.

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Włochy

1.) Ac Milan 75P

2.) Inter Mediolan 74P

3.) Fiorentina 74P

spadek: Cesena, Empoli, Novara

 

Król strzelców: A.Pato (Milan) - 26

Piłkarz sezonu: L.Suarez (Juventus)

 

Puchar Włoch:

Milan - Cagliari 3:1

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Anglia

1.) Arsenal Londyn 86P

2.) Chelsea Londyn 86P

3.) Manchester City 73P

spadek: Birmingham, Reading, Coventry

 

Król strzelców: C.Tevez (M.City) - 25

Piłkarz sezonu: C.Fabregas (Arsenal)

 

Puchar Anglii

Tottenham - Arsenal 2:1

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Niemcy

1.) Shalke 04 68P

2.) Bayer Leverkusen 63P

3.) Bayern Monachium 61P

spadek: Karlsruhe, Fc Koln

Król strzelców: S.KieBling (Bayer L.) - 19

Piłkarz sezonu: T.Kroos (Bayern M.)

 

Puchar Niemiec

Hoffenheim - Karlsruhe 2:1

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Francja

1.) Olimpic Lyon 84P

2.) As Monaco 82P

3.) Olympique Marsylia 79P

spadek: Metz, Dijon, Cheateauroux

 

Puchar Francji

O.Lyon - Tours Fc 1:1 (3:4)k.

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Finał Ligi Mistrzów

Shalke 04 - Ac Milan 1:2

 

Złoty but:

1.) C.Ronaldo

2.) Y.Sanogo

3.) A.Pato

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Finał Ligi Europejskiej

Arsenal - Dynamo Kijów 4:3

 

Najwięcej goli w LE: S.KieBling - 14

Odnośnik do komentarza

Chyba Schalke 04, a nie Shalke 04.

 

Przepraszam za błąd. Proszę o poprawienie go jeśli można.

 

 

Jagiellonia Białystok

Jaga zdobyła mistrza Polski też w sezonie 2012/2013.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbliża się kolejny sprawdzian dla naszych reprezentantów. Tym razem będzie to spotkanie towarzyskie z Bułgarią. Będzie to dobra okazja do małych poprawek w taktyce i możliwych rotacji w składzie.

 

KADRA NA MECZ TOWARZYSKI Z BUŁGARIĄ:

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 30L

-Mateusz Prus [Atalanta] 24L

-Przemysław Tytoń [Kayserispor] 28L

 

OBROŃCY

-Sebastian Boenisch [Tolouse] 28L

-Alan Stulin [Wolves] 24L

-Piotr Józefiak [Genk] 23L

-Bartosz Bartkowiak [Hajduk] 20L

-Rafał Janicki [Marisaspor] 22L

-Hernani [Lorient] 31L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

-Jakub Tosik [Levante] 28L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 30L

-Maciej Rybus [Olympiakos] 25L

-Tomasz Hołota [Parma] 24L

-Adrian Błąd [Legia] 24L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Marcin Budziński [NAC Breda] 24L

-Piotr Król [Rostock] 17L

-Dominik Letocha [shalke] 17L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 27L

-Tomasz Kupisz [Getafe] 25L

 

NAPASTNICY

-Mikołaj Lebedyński [Troyes] 24L

-Martin Kobylański [Lechia] 21L

-Robert Lewandowski [borussia Dortmund] 26L

-Paweł Wojciechowski [Kaiserlautern] 25L

 

Z powodu kontuzji powołania nie otrzymali : G.Sandomierski, J.Wesołowski.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski :: 12.08.2015 :: Chorzów :: Widzów - 40 837
Polska - Bułgaria 2:1 (2:0)
1:0 - Błąd (18')
2:0 - Lewandowski (40')
2:1 - Popov (72')
Zawodnik meczu : Adrian Błąd

Fabiański - Stulin, Bartkowiak, Hernani, Tosik, Błąd (62' Borysiuk), Król (84' Kupisz), Budziński (45' Letocha), Wojciechowski (45' Kobylański), Lewandowski (62' Obraniak), Kucharczyk 

 

Dość dobra gra w tym spotkaniu nie przełożyła się na wynik. Stworzyliśmy dużo sytuacji, lecz większość naszych strzałów był a niecelna. Zadowalać może gra naszych młodych środkowych pomocników. Król grał od początku meczu i radził sobie bardzo dobrze. Letocha zmienił w przerwie Budzińskiego i miał swoją okazję do strzelenia gola, lecz trafił w poprzeczkę. Na mecz wyszliśmy w innym ustawieniu niż zwykle. Zagraliśmy trójką środkowych pomocników i trójką napastników bez skrzydłowych. Wszystko było by dobrze, gdyby boczni obrońcy częściej włączali się w akcje ofensywne. Dość słabo zagrali napastnicy, którzy marnowali swoje okazje. Bardzo blisko strzelenia bramki był Kobylański, najpierw trafił w słupek, a potem okiwał bramkarza i chciał podać do stojącego na lepszej pozycji Kucharczyka, lecz ten źle przyjął piłkę. Do obrony powrócił ostatnio nieobecny Hernani. Nie był to powrót w najlepszym stylu, bo można mieć trochę pretensji do niego za niepewną grę w obronie.

 

 

 

Najciekawsze transfery letniego okienka transferowego na świecie:

 

J.Pastore - Palermo------>Inter - 43,5MLN€

G.van der Viel - Sampdoria------>M.City - 23MLN€

B.Damjanovic - Szachtar------>Bayern M. - 22,5MLN€

D.Renan - O.Lyon------>Bayern M. - 20MLN€

Nani - M.United------>Milan - 13,75MLN€

 

 

Najciekawsze transfery polaków:

 

B.Augustyn - Nancy------>Borussia Dortmund - 6,25MLN€

J.Tadrowski - Torino------>Saint-Etienne - 3,2MLN€

Ł.Bobrowski - Legia------>Aalesund - 2,3MLN€

K.Hus - Jagiellonia------>Rc Lens - 2MLN€

J.Błaszczykowski - Borussia Dortmund------>Palermo - 2MLN€

T.Socha - Polonia Warszawa------>St.de Reims - 1,5MLN€

Ł.Piszczek - Everton------>Almeria - 1,3MLN€

P.Czoska - Le Mans------>Livorno - 1MLN€

G.Sandomierski - Dundee------>Reading - 925tys€

J.Tosik - Levante------>Rayo - 725tys€

T.Jodłowiec - Sedan------>Angers - 700tys€

Odnośnik do komentarza

KADRA NA MECZE z ISLANDIĄ (eliminacje ME) i URUGWAJEM (towarzyski):

 

BRAMKARZE

-Łukasz Fabiański [sampdoria] 30L

-Mateusz Prus [Atalanta] 24L

-Grzegorz Sandomierski [Reading] 25L

 

OBROŃCY

-Sebastian Boenisch [Tolouse] 28L

-Alan Stulin [Wolves] 24L

-Piotr Józefiak [Genk] 23L

-Bartosz Bartkowiak [Hajduk] 20L

-Rafał Janicki [Marisaspor] 22L

-Hernani [Lorient] 31L

-Grzegorz Bartczak [Kopenhaga] 29L

-Jakub Tosik [Rayo] 28L

 

POMOCNICY

-Ludovic Obraniak [Lille] 30L

-Maciej Rybus [Olympiakos] 25L

-Tomasz Hołota [Parma] 24L

-Adrian Błąd [Legia] 24L

-Ariel Borysiuk [Napoli] 23L

-Marcin Budziński [NAC Breda] 24L

-James Wesołowski [Doncaster] 28L

-Piotr Król [Rostock] 17L

-Dominik Letocha [shalke] 17L

-Grzegorz Goncerz [Legia] 27L

-Tomasz Kupisz [Getafe] 25L

 

NAPASTNICY

-Martin Kobylański [Lechia] 21L

-Robert Lewandowski [borussia Dortmund] 26L

-Michał Jonczyk [Lech] 23L

-Michał Kucharczyk [Cardiff] 24L

 

Z powodu kontuzji powołania nie otrzymali : M.Lebedyński, P.Wojciechowski

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...