Skocz do zawartości

"Złocisto-krwiści" w drodze po sławę


apsikus

Rekomendowane odpowiedzi

FM2006, v. 6.0.3
Wybrane ligi: Polska (2 liga)
Baza danych: ogromna
Zasady: swobodne
Klub: Kolporter Korona Kielce (potocznie nazywany "Scyzory" lub "Złocisto-Krwiści")

 

Dlaczego Korona? Bo w sezonie 2005/2006 to beniaminek w polskiej I lidze. Chcę udowodnić, że nawet niedoświadczony menadżer w drużynie debiutującej w najwyższej klasie rozrywkowej może zdziałać cuda.

 

Krótka historia klubu:

Klub powstał w 1973 roku z połączenia Iskry Kielce i SHL-u Kielce. Dzięki fuzji utworzono drużynę o nazwie Korona Kielce.

Przez większość sezonów klub "skakał" między III a II ligą, by w roku 2004 awansować do II ligi, a w 2005 do I ligi.

Mecze rozgrywane są na stadionie przy ul. Szczepaniaka (6tys miejsc siedzących). Obecnie trwa budowa stadionu na 15500 miejsc przy ulicy Ściegiennego, gdzie klub przeniesie sie w 2006 roku. Będzie to najnowocześniejszy stadion w Polsce.

Sukcesy:

II liga - Zwycięzca (2005/06)

III liga - Zwycięzca (2004/05)

PP - Ćwierćfinał (19998/99, 2003/04, 2004/05)

 

 

Kadra

 

|     		Imię i Nazwisko            |  Pozycja   | Kraj  | Wzrost | Waga  | Wiek |   Wartość    |
|            Maciej Mielcarz     		|    BR      |  POL  | 197 cm | 95 kg |  24  |  120 tys PLN |
|     		Łukasz Załuska     		|    BR      |  POL  | 188 cm | 87 kg |  23  |   90 tys PLN |
|            Tomasz Wróblewski   		|    BR      |  POL  | 183 cm | 81 kg |  18  |   50 tys PLN |
|              Artur Sarnat              |    BR      |  POL  | 188 cm | 92 kg |  34  |   20 tys PLN |
|          Arkadiusz Kaliszan            |  O Ś, DP   |  POL  | 194 cm | 88 kg |  32  |  100 tys PLN |
|            Tomasz Owczarek     		|  O Ś, DP   |  POL  | 183 cm | 80 kg |  25  |   90 tys PLN |
|   		Michał Benkowski     		|   O Ś      |  POL  | 186 cm | 85 kg |  20  |   10 tys PLN |
|            Adrian Bergier              |  O Ś, DP   |  POL  | 178 cm | 68 kg |  19  |   30 tys PLN |
| Hernani Jose Antonio da Rosa (Hernani) |  LB, O Ś   |  BRA  | 191 cm | 88 kg |  21  |  900 tys PLN |
|     		Paweł Golański     		| LB, OŚ, DP |  POL  | 183 cm | 74 kg |  22  |  200 tys PLN |
|     		Sławomir Rutka     		|   O LŚ 	|  POL  | 181 cm | 83 kg |  30  |   80 tys PLN |
|     		Marcin Kośmicki            |   O Ś      |  POL  | 187 cm | 85 kg |  27  |   70 tys PLN |
|     		Marcin Drzymont            |  LB, O Ś   |  POL  | 188 cm | 82 kg |  23  |   70 tys PLN |
|            Marek Szyndrowski   		|   O PŚ 	|  POL  | 184 cm | 75 kg |  24  |  140 tys PLN |
|       		Paweł Sasin              |   O/P P    |  POL  | 175 cm | 64 kg |  22  |  120 tys PLN |
|            Przemysław Cichoń   		|  O/DBP L   |  POL  | 176 cm | 70 kg |  26  |  200 tys PLN |
|     		Marcin Nowacki     		|   OP Ś 	|  POL  | 168 cm | 64 kg |  24  |  350 tys PLN |
|            Aleksander Kwiek            |   P PŚ 	|  POL  | 176 cm | 70 kg |  22  |  140 tys PLN |
|   		Viktor Karaszenko            | O/DBP/P L  |  UKR  | 178 cm | 70 kg |  21  |   10 tys PLN |
|            Dariusz Kozubek     		|  DBP/OP L  |  POL  | 182 cm | 82 kg |  30  |  160 tys PLN |
|   		Arkadiusz Bilski     		|    OP Ś    |  POL  | 174 cm | 73 kg |  32  |  120 tys PLN |
|            Marcin Kaczmarek            |    OP L    |  POL  | 170 cm | 68 kg |  25  |  350 tys PLN |
|            Grzegorz Bonin              |    OP PŚ   |  POL  | 188 cm | 78 kg |  21  |  500 tys PLN |
|   		Jarosław Piątkowski          |    OP P    |  POL  | 185 cm | 77 kg |  22  |   90 tys PLN |
| 	Hermes Neves Soares (Hermes)   	|    OP Ś    |  BRA  | 169 cm | 66 kg |  30  |  220 tys PLN |
|            Robert Bednarek     		| O/DBP/OP L |  POL  | 180 cm | 80 kg |  26  |  120 tys PLN |
|   		Mariusz Zganiacz     		|    OP Ś    |  POL  | 175 cm | 69 kg |  21  |  1,4 mln PLN |
|              Adam Czerkas              |   OP/N Ś   |  POL  | 183 cm | 76 kg |  20  |   10 tys PLN |
|          Robert Kolendowicz            |    OP L    |  POL  | 174 cm | 72 kg |  24  |  180 tys PLN |
|          Dariusz Frankiewicz   		|    OP LŚ   |  POL  | 173 cm | 70 kg |  18  |   40 tys PLN |
|              Cezary Wilk       		|    P Ś 	|  POL  | 180 cm | 74 kg |  18  |   90 tys PLN |
|            Grzegorz Piechna            | 	N      |  POL  | 182 cm | 85 kg |  28  |  500 tys PLN |
|     		Tomasz Szewczuk            | 	N      |  POL  | 184 cm | 76 kg |  26  |  200 tys PLN |
|          Krzysztof Gajtkowski          | 	N      |  POL  | 175 cm | 72 kg |  24  |  200 tys PLN |
|     		Anatolij Doros     		| 	N      |  MDA  | 184 cm | 76 kg |  22  |  120 tys PLN |
|              Tomasz Wójcik     		| 	N      |  POL  | 181 cm | 83 kg |  19  |  120 tys PLN |
|   		Patryk Podolski              | 	N      |  POL  | 190 cm | 80 kg |  20  |   20 tys PLN |
|          Wojciech Jagodziński          | 	N      |  POL  | 177 cm | 69 kg |  19  |   10 tys PLN |
|              Piotr Kajda       		| 	N      |  POL  | 190 cm | 75 kg |  21  |   10 tys PLN |
|     		Damian Rozej       		| 	N      |  POL  | 167 cm | 66 kg |  17  |   30 tys PLN |

Ilościowo kadra zespołu nie przedstawia się najgorzej. Niestety ta ilość nie przekłada się na jakość. W prawdzie Zarząd nie stawia zbyt ambitnych celów na pierwszy sezon w I lidze - mamy walczyć o utrzymanie, ale ja mam chęci na więcej. Wiem, że tych piłkarzy stać na wiele i liczyłem, że pokażą to na boisku.

Niestety jak to zwykle bywa, część z nich otrzymując szansę gry będzie się prezentować potencjalnym nowym pracodawcom, reszta będzie grała by szlifować umiejętności i być siłą napędową zespołu.

Oczywiście wszyscy otrzymają szansę pokazania się w meczach sparingowych. Nie zamierzam nikogo skreślać nie wiedząc na co go stać.

Jedno nie ulegało wątpliwości, wizja ustawienia i roli poszczególnych graczy na boisku. Czasu mieliśmy niewiele (dwa tygodnie do rozpoczęcia rozgrywek ligowych), jednak zawodnicy z entuzjazmem podeszli do moich propozycji.

 

Sztab szkoleniowy:

 

|  Imię i Nazwisko  |   Stanowisko   | Kraj |
|   Wiesław Tkaczuk | 	Prezes 	| POL  |
|   Michał Gębura   |    Asystent    | POL  |
|   Piotr Wojdyga   | 	Trener 	| POL  |
| Andrzej Szołowski | 	Trener 	| POL  |
|  Rafał Stefański  | 	Trener 	| POL  |
| Piotr Burlikowski | 	Trener 	| POL  |
|  Marek Konieczny  | Fizjoterapeuta | POL  |
| 	Jan Chmura    | Fizjoterapeuta | POL  |
|    Łukasz Nowak   | 	Scout      | POL  |
| 	Marek Bąk 	| 	Scout      | POL  |

 

Niestety sztab nie prezentuje się najlepiej. Aktualnym pracownikom zaproponowałem rozwiązanie umów za porozumieniem stron, a moja asystentka zamieściła kilka ogłoszeń o pracę, licząc, że mimo niskiej reputacji uda się skusić do pracy u nas w klubie kilku specjalistów wysokiej klasy.

 

Baza szkoleniowa:

 

Od razu poprosiłem Zarząd o spotkanie, by prosić o rozbudowę bazy szkoleniowej. Jeśli mamy walczyć o najwyższe cele, musimy mieć warunki do trenowania i odnowy. Zarząd jednogłośnie przyjął moją propozycję.

 

Budżet transferowy:

4,490 mln PLN

 

Biorąc pod uwagę posiadane fundusze i kadrę, możliwości wzmocnień nie mieliśmy zbyt wiele. Liczyłem jednak, że nowo zatrudnieni skauci znajdą na rynku graczy wartych zainteresowania.

 

PS. Jako że gram już od jakiegoś czasu, pierwszy sezon zostanie przedstawiony w skrótowej formie, tylko z najważniejszymi informacjami. Jak już uda mi się być na bieżąco, postaram się zamieszczać więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza

Do pierwszego meczu kontrolnego zostało tylko 24h, więc działania musiały być szybkie i skuteczne.

Cały sztab szkoleniowy zgodził się na rozwiązanie umów. W prawdzie zostaliśmy bez pomocy, ale ten stan rzeczy nie miał trwać długo. W ciągu dwóch następnych dni w klubie pojawili się:

 

Scout:	
Antonio Lima Pereira (54 l., POR, z Porto za 3ootys), Jose Ferreirinha (46 l., POR, z Chelsea za 180tys), 
Craveiro (53 l., POR, z Porto za 240tys), Bob Pearson (51 l., ENG, wolny).
Trener:   
Eric Eichmann (40 l, USA), Giacomo Tafuro (41 l., ITA, wolny), 
Olexandr Moroz (46 l., UKR, wolny), Paul Quetin (41 l., FRA, wolny),
Angel Vilda (57 l., ESP, wolny), Ralf Santelli (37 l., GER, wolny), 
Mauricio Guido (48 l., ITA, wolny), Allan Leighton (53 l., ENG, wolny),
Steven Robeerts (40 l., NED, z Anderlecht za 800tys), Hans Jorritsma (57 l., NED, wolny),  
Alberto Bastos Lopes (52 l., POR, z Benfica za 600tys).
Asystent: Rui Baros (40 l., POR, z Porto za 400tys). 

Niestety wydałem 2,5mln z posiadanego budżetu transferowego. Ale dobrze wiedziałem, że te inwestycje się zwrócą, i to w bardzo krótkim czasie.

 

Rozegraliśmy zaplanowane mecze towarzyskie:

 

08.07.2005 r. FH Hajduk Lion - Korona Kielce 1-4 (Sasin (k), Zganiacz, Szewczuk, Piechna)
11.07.2005 r.  Polonia Bytom - Korona Kielce 0-0
16.07.2005 r. 	NK Metalac - Korona Kielce 1-6 (Hernani x2, Drzymont x2, Kolendowicz, Zganiacz)
21.07.2005 r.    NK Bjelovar - Korona Kilece 0-5 (Bonin, Drzymont x2, Gajtkowski x2)

Rywale nie byli wymagający, a wyniki mówią same za siebie :). Powoli wyjaśniała się sprawa ustawienia i dyspozycji poszczególnych graczy. Pozytywnym zaskoczeniem była postawa środkowych obrońców: Hernaniego i Drzymonta, na słowa uznania zasługiwali również Sasin i Zganiacz.

Niestety pierwszym rozczarowaniem okazał się Grzegorz Piechna. W pierwszym meczu zdobył gola, ale niestety w pozostałych nie błyszczał, i wyraźnie miał problemy z kondycją. Rozmowy nie przyniosły rezultatu, więc doświadczony "Kiełbasa" był pierwszym zawodnikiem na liście do odejścia.

Z zespołem pożegnali się:

 

| Imię i Nazwisko 	| Klub docelowy | Cena   |
-----------------------------------------------
| Łukasz Załuska      | Ruch Chorzów  |  90tys |
| Marcin Kośmicki 	| Ruch Chorzów  |  10tys |
| Sławomir Rutka      | ŁKS Łódź      | 100tys |
| Cezary Wilk 		| Drnovice      |  50tys |
| Dariusz Frankiewicz | Drnovice      |  80tys |
| Tomasz Wójcik   	| Odra Opole    |  30tys |
| Robert Bednarek 	| Wisła Płock   | 120tys |
| Tomasz Wróblewski   | Wisła 		|  50tys |
| Adrian Bergier      | Hlucin        |  30tys |
| Hermes              | Barreirense   | 260tys |
| Marek Szyndrowski   | Polonia   	| 140tys |

 

Tuż przed pierwszym meczem ligowym, który miał się odbyć dwa dni później, do zespołu dołączył: Luis Alberto Tobon (21 l., N, KOL), zakupiony za 50tys z Bajo Cauca.

 

Walkę o Mistrzostwo Polski czas zacząć!

 

[1/30]23.07.2005 r. Wisła Płock - Korona Kielce 1-2

 

0-1 4' M. Zganiacz

1-1 52' P. Vujovic

1-2 68' T. Szewczuk

 

MoM: M. Mielcarz (Korona)

 

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Po pięknej akcji środkiem, i asyscie Kozubka, Zganiacz podkręconym strzałem sprzed pola karnego otwiera wynik spotkania. Mecz się wyrównał, niestety więcej celnych strzałów w pierwszej połowie oddali gospodarze. Jednak nie udało im się pokonać świetnie spisującego się Mielcarza.

Po przerwie pierwsza groźna sytuacja Wisły zakończyła się golem wyrównującym. Piękną centrę Moskalewicza strzałem wykończył Vujovic. Gospodarze nie ustawali w atakach, ale Mielcarz bronił skutecznie, nawet w sytuacjach "sam na sam". W 68 minucie rajd prawą stroną przeprowadził Bonin, a jego centrę pięknie wykończył Szewczuk, strzelając z 10m do pustej bramki. Kolejne ataki gospodarzy, choć groźne nie zmieniły rezultatu.

Pierwsza wygrana w I lidze stała się faktem!.

 

 

Tygodniową przerwę w rozgrywkach ligowych wykorzystaliśmy na rozegranie kolejnych dwóch meczy towarzyskich:

 

25.07.2005 Frydek-Mistek - Korona Kielce 0-6 (Zganiacz, Bilski x2, Gajtkowski, Kwiek, Hernani)
28.07.2005 Minior Pernik - Korona Kielce 1-2 (Gajtkowski, Zganiacz)

 

Sztab szkoleniowy powiększył się o kolejnych pracowników:

 

Scout:          Marco Bouts (39 l., NED, wolny), Francesco Zanchini (50 l., ITA, wolny), Simon Rog (53 l., NED, wolny),
               Antonio Valentin Angelillo (68 l., ARG, wolny), Sergio Nunes (50 l., BRA, wolny), 
Fizjoterapeuta: Fabrizio Tencone (50 l., ITA, wolny), Claudio Bartolini (39l., ITA, wolny).  

 

Pojawili się również dwaj nowi gracze: Ronald Siklic (25 l., O/DBPL, CRO), zakupiony za 240tys z Górnik Łęczna oraz Antoni Łukasiewicz (22 l., LB, O Ś, DP, POL) z Polonia Warszawa za 500tys.

 

Mecz 2. kolejki również graliśmy na wyjeździe, tym razem w Poznaniu.

 

[2/30] 30.07.2005 Lech Poznań - Korona Kielce 0-4

 

0-1 12' M. Zganiacz

0-2 37' R. Kolendowicz (k)

0-3 38' K. Gajtkowski

0-4 94' A. Bilski

 

MoM: P. Sasin (Korona)

 

Gospodarze nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu, choć próbowali się odgryzać. Znów pierwszego gola zdobył Zganiacz, tylko tym razem z ok. 11 metrów, bo złym wybiciu Malarza, bramkarza gospodarzy. Niestety znów, po w miarę szybko strzelonej bramce, zwolniliśmy grę, co próbowali wykorzystać lechici, jednak brakowało im celności bądź szczęścia.

W 36 minucie za faul na Gajtkowskim w polu karnym żółtą kartkę zobaczył Wójcik, a "jedenastkę" wykorzystał Kolendowicz. Chwilę po rozpoczęciu, na środku piłkę przejął Kolendowicz, podał do Zganiacza, a ten piękną piłką na dobieg uruchomił Gajtkowskiego, który nie dał szans bramkarzowi z 20 metrów. Inicjatywę przejęli gospodarze, ale ich strzały albo były niecelne, albo świetnie bronione przez Mielcarza.

Wynik spotkania w 94 minucie ustalił Bilski, podkręconym strzałem po "wrzutce" Gajtkowskiego z linii końcowej.

 

Miesiąc zamknęliśmy sprzedażą Piotra Kajdy do Botew-21 za 10tys.

 

Byłem w pełni zadowolony. Piłkarze, mimo zmian w sztabie szkoleniowym, oraz nowej taktyki zaczynali rozumieć swoje role i zadania na boisku. Widać, że chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony przed nowym menadżerem.

Dałem im tydzień wolnego, a sam zasiadłem do analizy naszego kolejnego ligowego rywala.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...