Skocz do zawartości

Polacy robią karierę w Bundeslidze?


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie to opowiadanie, bo nie chcę tracić czasu na opisy meczów, ale dostałem pozwolenie Fenomena i będę w tym temacie zdawał raporty z mojej kariery w najnowszej odsłonie Football Manager. Wybrałem Borussię Dortmund, a dlaczego właśnie Borussia? Po pierwsze już teraz jest tam, aż trzech Polaków, a ja postaram się do Dortmundu ściągnąć jeszcze kilku rodaków, lubię grać w FM w Bundeslidze, ponieważ jest z kim rywalizować i nie ma w tej lidze jakiś strasznych ograniczeń. Dane gry:

 

FM 2011, patch 11.2.1

Dodatki:Europejskie Ligi Update + budżety od CMREV

Baza danych: Duża

Ligi: Anglia [6], Australia [1], Austria [1], Belgia [1], Chiny [1], Finlandia [1], Francja [2], Grecja [1], Hiszpania [2], Holandia [2], Niemcy [3], Polska [2], Portugalia [1], Rosja [1], RPA [1], Rumunia [1], Serbia [1], Słowacja [1], Słowenia [1], Szwajcaria [1], Turcja [1], USA [1], Włochy [2]

---

 

Kadra: 

 

Bramkarze:

1# Roman Weidenfeller

2# Mitchell Langerak

 

Obrońcy prawi:

1# Łukasz Piszczek

2# Patrick Owomoyela

 

Obrońcy lewi:

1# Marcel Schmelzer

2# Dede

 

Obrońcy środkowi:

1# Neven Subotić

2# Mats Hummels

3# Felipe Santana

4# Marc Hornschuh

5# Lasse Sobiech

 

Pomocnicy środkowi:

1# Nuri Sahin

2# Sebastian Kehl

3# Sven Bender

4# Florian Kringe

 

Skrzydłowi lewi:

1# Kevin Groskreutz

 

Skrzydłowi prawi:

1# Jakub Błaszczykowski

 

Rozgrywający:

1# Shinji Kagawa

2# Maro Goetze

3# Antonio da Silva

 

Napastnicy:

1# Lucas Barrios

2# Robert Lewandowski

3# Damien Le Tallec

 

Na sprzedaż: Tamas Hajnal, Mohamed Zidan, Markus Feulner

 

Głównymi celami transferowymi będą skrzydłowi, a możliwa jest też sprzedaż Felipe Santany i kupno w jego miejsce innego środkowego obrońcy. 

 

Plan przygotowań do sezonu:

17.7 - Real Madryt

24.7 - Boca Juniors

31.7 - Energie Cottbus

7.8 - Greuther Furth

 

Cele na sezon:

Walka o miejsce w czołowej szóstce i dobry występ w Lidze Europejskiej.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie okresu przygotowawczego:

 

Sparingi:

Real Madryt - Dom - 0:3

Boca - Dom - 1:0 [stulin]

Energie - Dom - [Kagawa]

Greuther - Dom - 2:3 [Le Tallec, Kagawa]

 

Transfery do klubu:

Jacek Kiełb - Lech Poznań - 825k 

Gael Kakuta - Chelsea Londyn - 325k (loan)

Alan Stulin - FC Kaiserslautern - 1.4 mln

Marcin Budziński - Arka Gdynia - 1.7 mln

Scott Sutter - Young Boys - 1.5 mln

 

Transfery z klubu:

Christopher Kullmann - VfB Lubeck - za darmo

Markus Feulner - Montpellier - 130k (loan)

Tamas Hajnal - Bordeaux - 5.25 mln

Daniel Ginczek - Sturm Graz - 12k (loan)

Mohamed Zidan - Liverpool - 3.8 mln

Jorn Neumeister - VfB Lubeck - za darmo

Yasin Oztekin - Rot-Weis Ahlen - za darmo

Dede - Villarreal - 1.8 mln

Patrick Owomoyela - Napoli - 3 mln

 

Z okresu przygotowawczego jestem zadowolony, ponieważ do wyników sparingów nie przywiązuje większej wagi, a najważniejsze jest ogranie i nauczenie się nowego systemu gry oraz zgranie nowych zawodników z resztą zespołu. Transfery też udane, bo z drużyną odeszli gracze, dla których nie było miejsca w moich planach, a w ich miejsce przyszli nowi, młodzi i utalentowani. Do Dortmundu sprowadziłem, aż trzech Polaków, ale w tym sezonie nie odegrają oni prawdopodobnie kluczowej roli, będą raczej zmiennikami. 

Odnośnik do komentarza

Magic, tak chytry.gif Miałem ich w Lechu i tam grali znakomicie, chciałem jeszcze Jonczyka kupić, ale ma kontuzje i mi anulowali transfer, pewnie przyjdzie dopiero zimą.

---

Sierpień 2010:

 

Bundesliga:

 

[1/34], 21.8.2010, Bayern Monachium - Borussia Dortmund, 3:4 [barrios 4]

[2/34]  28.8.2010, Borussia Dortmund - HSV Hamburg, 1:0 [Kagawa]

 

Liga Europejska:

4 runda eliminacji, 18.8.2010, Motherwell - Borussia Dortmund, 1:1 [Kiełb]

4 runda eliminacji, 25.8.2010,Borussia Dortmund - Motherwell, 1:0 [Lewandowski]

 

Puchar Niemiec:

Pierwsza runda, 13.8.2010, Babelsberg - Borussia Dortmund 0:4 [Lewandowski, Kiełb, Budziński, Kakuta]

 

Z początku sezonu mogę być zadowolony, ponieważ osiągnęliśmy w sierpniu tak naprawdę wszystkie cele jakie na ten okres czasu sobie wyznaczyłem. W spotkaniach pucharowych szansę dostali rezerwowi i najpierw pewnie wyeliminowaliśmy Babelsberg w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec, w następnej spotkamy się z TSG Hoffenheim, a w Lidze Europejskiej poradzili sobie ze szkockim Motherwell, bramki w tych pojedynkach strzelali głównie Polacy. W fazie grupowej LE zmierzymy się z Omonią Nikozja, AZ Alkmaar oraz FC Porto. Ci teoretycznie najlepsi grali w dwóch kolejkach Bundesligi. Spotkanie z Bayernem to popis strzeleckich umiejętności reprezentanta Paragwaju urodzonego w Argentynie, Lucasa Barriosa. Zawodnik, który do Dortmundu trafił w rok temu strzelił wielkiemu rywalowi z Monachium, aż cztery bramki i dzięki jego fantastycznej formie pokonaliśmy Bawarczyków. Tydzień później zmierzyliśmy się na własnym stadionie z HSV, a zwycięskiego gola zdobył Japończyk Kagawa, któremu dobrze podawał młody Mario Goetze.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie :-k. Zaskakuje mnie Goetze, który nie ma jakiś super atrybutów, a gra bardzo ładnie.

---

Wrzesień 2010:

 

Bundesliga:

[3/34], 11.9.2010, Borussia Dortmund - Borussia Monchengladbach, 1:1 [barrios]

[4/34], 18.9.2010, Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund, 1:1 [Lewandowski]

[5/34], 22.9.2010, Borussia Dortmund - SC Freiburg, 2:1 [barrios, Goetze]

[6/34], 25.9.2010, Hannover 96 - Borussia Dortmund, 1:2 [błaszczykowski, Barrios]

 

Liga Europejska:

[1/6], 15.9.2010, Borussia Dortmund - Omonia Nikozja, 3:0 [budziński, Hornschuh, Kakuta]

[2/6], 29.9.2010, AZ Alkmaar - Borussia Dortmund, 1:1 [Kagawa]

 

Wrzesień w naszym wykonaniu całkiem dobry, ciągle jeszcze nie przegraliśmy meczu, a w znakomitej formie jest Barrios oraz młody Goetze. Szkoda pechowego remisu z inną Borussią, tą z Monchengladbach, bo przez cały mecz byliśmy o wiele lepsi, ale po indywidualnej akcji Mierzejewskiego bramkę zdobył Bradley. Więcej szczęścia mieliśmy w pojedynkach z Bayerem i Freiburgiem, wtedy w doliczonym czasie trafiali odpowiednio Lewandowski i Goetze. Po sześciu kolejkach jesteśmy wiceliderem i mamy dwa punkty straty do rewelacyjnego Eintrachtu. Zawodzi Bayern, który ma zaledwie pięć punktów na koncie i wygrał tylko raz, z najsłabszym w całej lidze Hannoverem.

 

W Lidze Europejskiej radzimy sobie całkiem dobrze, pokonaliśmy pewnie na Signal Iduna Park Omonię Nikozja, a na trudnym terenie w Alkmaar zremisowaliśmy po bramce Kagawy w końcówce.

Odnośnik do komentarza

U mnie Barrios gra jako jedyny napastnik i rola "Lis pola karnego", przeczytałem ostatnio artykuł na Centrum FM i spróbuję go teraz ustawiać jako "Klasyczna 10".

---

Październik 2010:

 

Bundesliga:

[7/34], 2.10.2010, Borussia Dortmund - VfB Stuttgart, 1:0 [Groskreutz]

[8/34], 16.10,2010, FSV Mainz - Borussia Dortmund, 1:2 [Hummels, Lewandowski]

[9/34], 23.10.2010, Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim, 1:2 [simunić sam.]

[10/34], 30.10.2010, St. Pauli - Borussia Dortmund, 0:3 [sahin, Goetze, Kagawa]

 

Liga Europejska:

[3/6], 20.10.2010, Borussia Dortmund - FC Porto, 1:0 [barrios]

 

Puchar Niemiec:

2 runda, 26.10.2010, TSG Hoffenheim - Borussia Dortmund, 2:5 [budziński, Lewandowski]

 

Październik w naszym wykonaniu mocno średni, jesteśmy liderem Bundesligi po 10 kolejkach, ale zanotowaliśmy w tym miesiącu dwie porażki i to w dodatku z tym samym rywalem, bo Hoffenheim najpierw ograło nas w Dortmundzie w lidze, a potem okazało się lepsze w Pucharze Niemiec. Cieszy dobra końcówka i pewne zwycięstwo z St. Pauli na wyjeździe. Barrios tym razem strzelił tylko jedną bramkę, ale było to trafienie na trzy punkty z FC Porto, a Paragwajczyk ciągle jest najlepszym strzelcem w Bundeslidze, ma na koncie siedem trafień i wyprzedza o jednego gola Gekasa.

 

Listopad zapowiada się ciekawie, bo już w pierwszą sobotę tego miesiąca Derby Zagłębia Ruhry z Schalke na Signal Iduna Park.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010:

 

Bundesliga:

[11/34], 6.11.2010, Borussia Dortmund - Schalke 04, 2:0 [barrios, Lewandowski]

[12/34], 13.11.2010, FC Koeln - Borussia Dortmund, 4:1 [Kakuta]

[13/34], 20.11.2010, Borussia Dortmund - FC Nurnberg, 2:0 [barrios, Kakuta]

[14/34], 27.11.2010, Werder Brema - Borussia Dortmund, 3:4 [barrios, Subotić x2, Kagawa]

 

Liga Europejska:

[4/6], 3.11.2010, FC Porto - Borussia Dortmund, 2:0

 

W sumie to mogę być zadowolony, bo porażki z Porto na Dragao się spodziewałem, a nasza sytuacja w grupie ciągle jest dobra. W rozgrywkach krajowych spisaliśmy się dobrze, przede wszystkim wygraliśmy 2:0 w derbowym pojedynku z Schalke oraz w meczu z jednym z kandydatów do tytułu, Werderem. Punktów w Dortmundzie nie zdobył również walczący o utrzymanie zespół z Norymbergi, ale zaliczyliśmy jedną, bardzo bolesną wpadkę z Kolonią, która nas po prostu rozbiła. Moi podopieczni zdecydowanie zbyt długo świętowali zwycięstwo z Schalke. Po 14 kolejkach jesteśmy liderem Bundesligi, a Barrios prowadzi w wyścigu o tytuł króla strzelców.

Odnośnik do komentarza

Budziński gra na środku pomocy (cofnięty rozgrywający) lub jako rozgrywający (klasyczna 10)

---

Grudzień 2010:

 

Bundesliga:

[15/34], 4.12.2010, Borussia Dortmund - FC Kaiserslautern, 1:0 [subotić]

[16/34], 11.12.2010, Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, 1:2 [barrios, Kagawa]

[17/34], 18.12.2010, Borussia Dortmund - Wolfsburg, 0:1

 

Liga Europejska:

[5/6], 1.12.2010, Omonia Nikozja - Borussia Dortmund, 1:2 [Groskreutz, Budziński]

[6/6], 15.12.2010, Borussia Dortmund - AZ Alkmaar, 3:2 [Groskreutz x2, Romero sam.]

 

W sumie to mogę być zadowolony, bo wygraliśmy, aż cztery mecze na pięć rozegranych, ale szkoda pechowej porażki z wiceliderem. Na półmetku jesteśmy liderem Bundesligi i mamy cztery punkty przewagi nad Wolfsburgiem. Lucas Barrios ma już jedenaście strzelonych bramek, o dwie mniej ma drugi w klasyfikacji strzelców Stefan Kiesling.

 

W Lidze Europejskiej wygraliśmy dwa ostatnie mecze grupowe i zapewniliśmy sobie awans do kolejnej rundy, w której spotkamy się z Panathinaikosem Ateny, a pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w połowie lutego na naszym stadionie. Jeśli uda nam się ograć Greków to o ćwierćfinał powalczymy z Bayerem Leverkusen lub Juventusem Turyn.

 

Tabela Bundesligi po 17 kolejkach.

Statystyki indywidualne zawodników.

Odnośnik do komentarza

 

Transfery na świecie:
Ryan Shawcross - Stoke City -> Manchester City - 16.25 mln
Marouane Fellaini - Everton -> Manchester City - 15.25 mln
Eljero Elia - HSV Hamburg -> Sunderland AFC - 14.75 mln
Lee Choung-Yong - Bolton -> Aston Villa - 14.25 mln
Gregory van der Wiel - Ajax -> Manchester City - 13 mln

Transfery w Niemczech:
Dusan Djurić - FC Zurych -> HSV Hamburg - 4.9 mln
Mauro Cejas - Estudiantes Ecos -> Borussia Monchengladbach - 3.5 mln
Maicon - FC Porto -> FC Schalke 04 - 3.4 mln
Peter Utaka - Odense -> Bayer Leverkusen - 1.6 mln
Zelao - Saturn -> HSV Hamburg - 1.4 mln

Borussia:

Do klubu:
Michał Jonczyk - Górnik Zabrze - 1.3 mln

Z klubu:
Antonio da Silva - NAC Breda - za darmo
Damien Le Tallec - Austria Wiedeń (loan)

 

Styczeń 2011:

 

Bundesliga:

[18/34], 15.1.2011, Borussia Dortmund - Bayern Monachium, 1:2 [Kehl]

[19/34], 22.1.2011, HSV Hamburg - Borussia Dortmund, 4:1 [subotić]

[20/34], 29.1.2011, Borussia Dortmund - Borussia Monchengladbach, 1:0 [Kagawa]

 

Styczeń w naszym wykonaniu fatalny, bo tak trzeba nazwać zdobycie zaledwie trzech oczek w trzech ligowych pojedynkach. Upokarzające porażki z Bayernem i HSV oraz lekko poprawiająca nam humor wygrana z drugą Borussią zdecydowanie nie zadowala mnie i naszych fanów. Dobrze, że ciągle jesteśmy liderem Bundesligi i mamy spore szanse na tytuł. Jeśli mamy zdobyć mistrzostwo Lucas Barrios musi znowu trafiać do bramki rywali, ale niestety Paragwajczyk myślami jest chyba w Madrycie i z Monchengladbach w pierwszej jedenastce wybiegł Robert Lewandowski. Barrios musi grać tak dobrze jak w rundzie jesiennej, bez niego nasza ofensywa nie istnieje. Na rynku transferowym byliśmy bardzo aktywni, nasz skład wzmocnił Michał Jonczyk, a odszedł Antonio da Silva, wypożyczyliśmy do Austrii Wiedeń Damiena Le Talleca, ale prawdziwe hity przygotowaliśmy na lato. 

 

Za darmo przyjdą do nas wtedy: Vincent Enyeama, Veli Kavlak, Florian Fromlowitz, Urby Emanuelson, Lukas Sinkiewicz, Sebastian Boenisch, Mehmet Ekici, Julian Schieber i Moritz Leitner, a za Wilsona Palaciosa zapłacimy 4.2 mln funtów. Przeprowadzę wtedy prawdziwą rewolucję, a ze składem na pewno pożegnają się Florian Kringe, Sebastian Kehl czy Roman Weidenfeller, a więc doświadczeni Niemcy, ale klub zawsze buduję po swojemu i stawiam na graczy młodszych, zwykle po 2/3 latach efekty są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza

Nie mam kasy na niego :P.

---

Luty 2011:

 

Bundesliga:

[21/34], 5.2.2011, Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen, 3:1 [sahin, Barrios, Kagawa]

[22/34], 12.2.2011, SC Freiburg - Borussia Dortmund, 2:1 [Groskreutz]

[23/34], 19.2.2011, Borussia Dortmund - Hannover 96, 5:0 [Kakuta, Subotić, Miller sam., Błaszczykowski, Groskreutz]

[24/34], 26.2.2011, VfB Stuttgart - Borussia Dortmund, 1:1 [bender]

 

Liga Europejska:

[1/2], 16.2.2011, Borussia Dortmund - Panathinaikos Ateny, 1:2 [sahin]

[2/2], 23.2.2011, Panathinaikos Ateny - Borussia Dortmund, 1:0

 

Luty jest na pewno lepszy od stycznia, a po zwycięstwie z Bayerem myślałem, że nastąpił przełom i zaczniemy grać tak dobrze jak jesienią, wreszcie na listę strzelców wpisał się Barrios. Myślałem, iż wszystko wraca na dobrą drogę, ale kolejna kolejka pokazała, że racji nie miałem. Skompromitowaliśmy się z Freiburgiem, jeśli mamy zostać mistrzem kraju to nie można tracić punktów z takimi zespołami. Następnie pogrom Hannovero i kolejna wpadka, tym razem ze Stuttgartem, powinniśmy wygrać, ale karnego nie wykorzystał ... Barrios. Przez jego słabe występy od następnego meczu w pierwszym składzie wychodzić będzie Robert Lewandowski, a latem pewnie pożegnamy się z Paragwajczykiem. W lidze mamy punkt przewagi nad drugim Bayernem, będzie potwornie ciężko utrzymać pierwsze miejsce.

 

Niestety odpadliśmy z Ligi Europejskiej, gdzie dwukrotnie lepszy okazał się od nas Panathinaikos Ateny. Grecy wygrali oba mecze i to oni awansowali do kolejnej rundy. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...