Skocz do zawartości

Początki bywają trudne


Faja

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2010, 10.3

 

Dodatki: uaktualnienie CMREV z dnia 04.10

 

Baza danych: Duża

 

Wybrane ligi: Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Polska, Włochy (po dwie najwyższe)

 

Zasady gry: własne

 

Po raz pierwszy zdecydowałem się na opisywanie kariery na forum. Tak więc w niektórych kwestiach proszę o wyrozumiałość. Bardzo chętnie będę przyjmował od was użytkowników różne podpowiedzi, pozytywne komentarze jak i te negatywne. Życzcie mi powodzenia i żeby mój sejw cały czas działał poprawnie.

 

Sporządziłem listę nominalnych zespołów którymi mogę zagrać. Pod uwagę brałem Wisłę, Lecha, Widzewa i Jagiellonię. Po krótkim namyśle postanowiłem, że swoją przygodę zacznę moim ukochanym klubem Jagiellonią Białystok. Sądzę, że mogę nimi wiele osiągnąć, mają oni bardzo dobry skład i duże ambicie.

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu:

 

Bramkarze:

 

Grzegorz Sandomierski (19, Polska; BR)

Jakub Słowik (17, Polska; BR)

 

Podsumowanie: Grzesiek Sandomierski jest jednym z najlepszych bramkarzy naszej Ekstraklasy i jeśli uda mi się go zatrzymać w naszym klubie to będzie on bardzo ważnym punktem naszej drużyny. Jakub Słowik jest o niego dwa lata młodszy i o dwie klasy słabszy. Nie będzie on w stanie zastąpić Grześka jeżeli odejdzie on z klubu lub dostanie jakiegoś urazy. Przydało by się kupić konkretnego zmiennika dla Sandomierskiego zza małe pieniądze.

 

Obrońcy:

 

Tadas Kijanskas (23, Litwa; OP)

Alexis Norambuena (25, Chile; O PL)

Igor Lewczuk (24, Polska; O/WO P)

El Mehdi Sidqy (25, Maroko; OL)

Kamil Kalinowski (19, Polska; O/WO L)

Thiago Rangel (23, Brazylia; O PŚ)

Andrius Skerla (23, Litwa; O LŚ)

Mariusz Gogol (17, Polska; OŚ, DP, PŚ)

 

Na prawej stronie obrony mam trzech równych graczy i jeden z nich na sto procent odejdzie z naszego zespołu. Najprawdopodobniej będzie to Igor Lewczuk którym interesuje się już kilka klubów z I ligi. Najbliżej podstawowego składu jest Litwin Tadas Kijanskas.

 

Po przeciwnej stronie obrony jest już dużo gorzej. Mam dwóch prezentujących podobny poziom zawodników. Na chwilę obecną podstawowym graczek na tej pozycji jest 19 latek Kamil Kalinowski. Koniecznie będzie wzmocnienie tej formacji.

 

Na środku defensywy jest jeszcze gorzej. Mam tylko trzech zawodników w tym jeden jest jeszcze juniorem. Nawet jeśli przybędzie tu jeden gracz to i tak wydaję się być nie zagrożone miejsce w podstawowym składzie dla Andriusa Skerli i Thiago Rangela. Podobnie jak na bramkę i prawa obronę muszę kupić jednego zawodnika.

 

Pomocnicy:

 

Tomasz Kupisz (19, Polska; OP PŚ)

Maciej Makuszewski (19, Polska; P/OP P)

Jarosław Lato (32, Polska; O/OP L)

Franck Essomba (22, Kamerun; OP L, N)

Rafał Grzyb (26, Polska; DP, PŚ)

Mladen Kascelan (26, Czarnogóra; DP, PŚ)

Hermes (34, Brazylia; PŚ)

Marcin Burkhardt (25, Polska; P/OP LŚ)

 

Na prawej pomocy mam dwóch młodych utalentowanych graczy. Obaj grają na podobnym, wysokim poziomie. Na początku sezonu stawiać będę na Tomka Kupisza. W czasie jego trwania wszystko może się zdarzyć. Jedno jest pewnie, Maciek także będzie otrzymywał bardzo dużo szans.

 

Na drugiej stronie może nie jest tak dobrze jak na prawej jednak tam także mam dwóch porządnych graczy. Podstawowym graczem zapewne będzie Jarek Lato, który posiada troszkę lepsze umiejętności.

 

Środek pomocy prezentuję się bardzo dobrze. Mam trzech bardziej defensywnych graczy - Grzyb, Kascelan, Hermes i to oni będą walczyć o jedno miejsce w podstawowym składzie. Drugie miejsce jest już zarejestrowane dla Marcina Burkhardta, który będzie odpowiadać za rozegranie piłki.

 

Napastnicy:

 

Kamil Grosicki (20, Polska; OP P, N)

Tomasz Frankowski (34, Polska; N)

Przemysław Trytko (21, Polska; OP Ś, N)

Ndabenkulu Ncube (20, Zimbabwe; OP Ś, N)

 

Czterech, a właściwie trzech graczy będzie walczyło o dwa miejsca w podstawowym składzie. Będą to trzej Polacy - Grosicki, Frankowski i Trytko. Ndabenkulu Ncube praktycznie nie liczy się w tej walce.

Odnośnik do komentarza

Oczekiwania na nadchodzący sezon:

 

Ekstraklasa - środek tabeli

Liga Europejska - awans do fazy grupowej

Puchar Polski - półfinał

 

Na te wszystkie cele dostałem 30 tys euro na transfery. Na płace do wykorzystania mam jeszcze 11 tys euro. W kasie klubowej nie jest za bogato.

Posiadamy tylko 160 tys euro.

 

Podpisaliśmy kontrakt z Ghańskim zawodnikiem Alfredem Arthurem (22, Ghana; OL). Występuje on na lewej obronie. Jest on bardzo dobrym graczem i

ma praktycznie już pewne miejsce w podstawowym składzie.

 

Środkowy pomocnik Brazylijczyk Hermes za 35 tys euro przeszedł do portugalskiej Academicay.

 

Wisła Kraków za 50 tys euro odkupiła od nas prawego obrońce Marokańczyka El Mehdiego.

 

Do naszego zespołu za jedynie 3 tys euro dołączył Nigeryjski obrońca Emmanuel Olowo (26, Nigeria; OŚ). Prezentuje on bardzo dobre umiejętności i ma bardzo duże szanse na podstawowy skład.

 

Chilijczyk Alexis Norambuena za 80 tys euro odszedł do Nunbergu.

 

W 3 rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej zagramy z którymiś z dwójki Sarajewo/Rosenborg. Prawie pewne już jest, że będą to Norwedzy którzy w pierwszym spotkaniu wygrali aż 5:0.

 

Sparingi:

 

Jagiellonia Białystok - Jagiellonia Białystok II 5:2 (Frankowski x3, Trytko, Grosicki)

Jagiellonia Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0 (Burkhardt, Kupisz, Lato)

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 2:1 (Murawski)

OFK Belgrad - Jagiellonia Białystok 2:1

Jagiellonia Białystok - Sparta Praga 0:0

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:2 (Frankowski, Pawłowski)

Odnośnik do komentarza

 

Do naszego zespołu za jedynie 3 tys euro dołączył Nigeryjski obrońca Emmanuel Olowo (26, Nigeria; OŚ). Prezentuje on bardzo dobre umiejętności i ma bardzo duże szanse na podstawowy skład.

 

Miałem go w swojej Koronie. Ściągnąłem go w 3cim sezonie dlatego kosztował mnie 80tys oiro. Na polską ligę b. dobry- praktycznie w każdym meczu ocena powyżej 7.5. Cena szybko rośnie- po 2óch sezonach poszedł na wschód za 1,3mln euro. Będziesz miał z niego duuuużo pożytku. :)

Odnośnik do komentarza

Czas na debiut w roli trenera Jagiellonii Białystok. Rozegramy spotkanie z Lechem Poznań o Superpuchar Polski. W tym spotkaniu nie mogę skorzystać z kontuzjowanego Burkhardta.

 

Początki spotkania należały do Kolejorza. Już w 5. minucie Rodionov po podaniu Wojtkowiaka wykorzystał sytuację sam na sam i zdobył pierwszego gola w barwach Lecha. Kilka minut później Grosicki miał świetną sytuację jednak przestrzelił z 5 metrów. W 27. minucie Kupisz dośrodkował w pole karne, piłkę niesfornie przeciął Peszko i wpakował piłkę do własnej bramki. Doprowadziliśmy do wyrównania mimo wielkiej przewagi Lecha, który cały czas atakował na naszą bramkę jednak robili to bardzo nie skutecznie. Po tym golu gra się bardziej wyrównała i do końca pierwszej części spotkania nie padła już bramka. Druga część spotkania była bardzo nudna aż do minuty 89. minuty kiedy rezerwowy w tym spotkaniu Makuszewski strzelił pięknego gola z rzutu wolnego z 35 metrów. Wynik 2:1 udało się nam utrzymać do końca spotkania. Wygrywamy z mistrze Polski i zdobywamy pierwszy puchar pod moją wodzą. Zaliczamy udany początek.

 

25.07.2009, Superpuchar Polski
Stadion przy ul. Słonecznej, Białystok [5500] 
[EKS] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań [EKS] 2:1 (1:1)

0:1 - Vitaly Rodinov       5' 
1:1 - Tomasz Frankowski    27' 
2:1 - Maciej Makuszewski   89' 
cz.k - Seweryn Gancarczyk  90+1'

MoM - Maciej Makuszewski [Jagiellonia] - 8.0 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Ci Micon :)

 

------

 

Pięć dni później po zwycięstwie w Superpucharze Polski czeka mnie spotkanie w Lidze Europejskiej. Zagramy na wyjeździe z Rosenborgiem i będzie to 3 runda kwalifikacyjna. Nieco pozmieniałem w składzie i na środku pomocy zagra Kupisz, a na prawej Makuszewski. Nie mogę jeszcze skorzystać z kontuzjowanego Burkhardta.

 

Pierwszy kwadrans był bardzo nudny, gra toczyła się w środku pola. W 23. minucie Rosenborg przeprowadził pierwszą groźną akcję i odrazu zdobył bramkę. Fatalne wibicie piłki przez Olowo do piłki dochodzi Annan, mija Thiago i pewnym strzałem zza pola karnego pokonuje Sandomierskiego. Tuż przed przerwą Rosenborg zdobył drugą bramkę w meczu i nasze szanse na odniesienie zwycięstwa w tym spotkaniu wydawały się bardzo małe. Druga połowa była tak nudna jak pierwszy kwadrans spotkania. Mało się działo pod bramką, a dużo się działo w środku pola. Gra się bardzo zaostrzyła i do tego w 90. minucie straciliśmy trzeciego gola. Odrobienie straty trzech bramek w rewanżu zdaje się być nie możliwe.

 

30.07.2009, Liga Europejska [Q3, pierwszy mecz] 
Stadion Lerkendla, Trondheim [16855]
[NOR] Rosenborg Trondheim - Jagiellonia Białystok [POL] 3:0

1:0 - Anthony Annan    22'
2:0 - Fredrik Winsnes  45+1
3:0 - Jo Sondre Aas    90'

MoM - Rude Prica [Rosenborg] - 8.9

Odnośnik do komentarza

Do rewanżu z Rosenboergiem nie podchodziliśmy w dobrych humorach. Nasze zwycięstwo w dwumeczu zdawało się być nie możliwe tym bardziej, że nie mogę skorzystać z naszego filara obrony Rangela. Do gry za to powrócił Burkhardt .

 

Szybko, bo już w 6. minucie Norwedzy wyszli na prowadzenie. Bramkę po przepięknym rajdzie zdobył Prica. Cztery minuty później przegrywaliśmy już 0:2. Chwilę później mogliśmy zdobyć kontaktowego gola jednak Grosicki w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Przed przerwą Rosenborg zdobył kolejnego, trzeciego już gola w tym meczu. Do przerwy przegrywaliśmy aż 0:3 i nasze szanse na awans sięgały jednego procenta. W drugiej części spotkania Rosenborg zdobył jeszcze jednego gola. Ulegamy w dwumeczu aż 0:7. Wstyd! Tak nie może być, musimy wiele poprawić w stylu naszej gry.

 

06.07.2009, Liga Europejska [Q3, rewanż] 
Stadion przy ul. Słonecznej, Białystok [5500]  
[POL] Jagiellonia Białystok - Rosenborg Trondheim [NOR] 0:4 (0:3)

0:1 - Rade Prica        7'
0:2 - Morten Moldskred  11' 
0:3 - Morten Moldskred  43' 
0:4 - Fredrik Winsnes   77' 

MoM - Roar Strand [Rosenborg] - 9.2

Odnośnik do komentarza

Odbyło się losowanie 2 rundy Pucharu Polski. Zagramy z Startek Otwock. Spotkanie odbędzie się 23 września.

 

Inauguracyjne spotkanie Ekstraklasy zagramy z mistrzem Polski Lechem Poznań, którego pokonaliśmy już w tym sezonie raz. W meczu o Superpuchar Polski. Wtedy wygraliśmy 2:1 i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

 

Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry i do opłaciło się w 16. minucie spotkania. Grosicki wykorzystał piękne długie podanie Skerli i strzałem pod poprzeczkę dał nam prowadzenie. Później, do końca pierwszej części spotkania częściej atakowali piłkarze z Poznania jednak nie przyniosło to im bramki. Tuż po przerwie Wichniarek mógł doprowadzić do wyrównania. Piłka po jego strzale z 20 metrów trafiła w poprzeczkę. W 74. minucie Trytko wykorzystał świetne dośrodkowanie Kalinowskiego i strzałem głową podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy. Wygrywamy z mistrzem Polski po raz drugi w tym sezonie. Nasza gra wyglądała dużo lepiej niż w spotkaniach z Rosenborgiem.

 

16.08.2009, Ekstraklasa [kolejka 1/30]
Stadion przy ul. Słonecznej, Białystok [5500]  
[-] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań [-] 2:0 (1:0)

1:0 - Kamil Grosicki     16' 
2:0 - Przemysław Trytko  74'

MoM - Kamil Kalinowski [Jagiellonia] - 7.9

 

Tomasz Frankowski - naciągnięte ścięgno pachwiny, pauza 5/6 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Tydzień po zwycięstwie z Lechem czeka mnie spotkanie z Legią Warszawa. Nie moge skorzystać w tym spotkaniu z kontuzjowanych - Frankowski, Thiago.

 

Od początku spotkania atakowaliśmy, stwarzając groźne sytuacje. Prowadzenie objęliśmy w 13. minucie. Grzyb do Grosickiego, mija on jednego rywala i lekkim strzałem po ziemi pokonuje bramkarza gospodarzy. W 20. minucie Iwański wyrównał wynik spotkania. Trzy minuty później Legia objęła prowadzenie. Bramkę po fatalnym błędzie Skerli zdobył Chinyama. Trzeciego gola Legia zdobyła w 31. minucie. Swojego drugiego gola w spotkaniu zdobył Chinyama, tym razem po przepięknym uderzeniu zza pola karnego. Dwie minuty przed przerwą Rybus zdobył kolejnego gola dla Legii. W doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania Grosicki po przepięknym rajdzie zdobył dla naszego zespołu drugiego gola. Do przerwy przegrywaliśmy 2:4. Druga połowa nie była już tak emocjująca jak pierwsza. Nie padła już ani jedna bramka.

 

22.08.2009, Ekstraklasa [kolejka 2/30] 
Stadion Wojska Polskiego, Warszawa [16477] 
[4] Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok [3] 4:2 (4:2) 

0:1 - Kamil Grosicki     13'
1:1 - Maciej Iwański     20' 
2:1 - Tekesure Chinyama  23'
3:1 - Tekesure Chinyama  31'
4:1 - Maciej Rybus       43'
4:2 - Kamil Grosicki     45+2' 

MoM - Tekesure Chinyama [Legia] - 9.1

Odnośnik do komentarza

Następnym razem będzie: legła, legła warszawa :P

 

-----

 

Kolejny nasz rywal Cracovia po dwóch meczach ma tyle samo punktów co my i plasuje się o jedno miejsce niżej niż my. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu nie mogę skorzystać z dwóch graczy, czyli z Frankowskiego i Thiago.

 

Pierwsza akcja w 25. sekundzie spotkania przyniosła nam bramkę. Gola po prostopadłym podaniu Trytki zdobył Grosicki. Dziesięć minut później Grosicki zdobył kolejnego gola. Tym razem po strzale z główki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Burkhardta. W 36. minucie zdobyliśmy kolejnego gola. Bramkę po uderzeniu zza pola karnego zdobył Essomba. Przed przerwą Cracovia zdobyła kontaktowego gola. Do przerwy prowadziliśmy 3:1 i nasze zwycięstwo wydawało się być już pewne. Druga część spotkania była już o wiele nudniejsza. Gra się zaostrzyła, co dowodem jest czerwona kartka dla Klicha w 69. minucie. Grającej w dziesiątkę Cracovii w doliczonym czasie gry udało się zdobyć bramkę jednak nie miała ona zbyt dużego znaczenia. Odnosimy zwycięstwo nad Cracovią 3:2.

 

29.08.2009, Ekstraklasa [kolejka 3/30] 
Stadion przy ul. Słonecznej, Białystok [5180]  
[7] Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków [8] 3:2 (3:1)

1:0 - Kamil Grosicki     1'
2:0 - Kamil Grosicki     10' 
3:0 - Franck Essomba     36' 
3:1 - Bartosz Ślusarski  45+2'
cz.k - Mateusz Klich     69'  
3:2 - Bartosz Ślusarski  90+1'

MoM - Bartosz Ślusarski [Cracovia] - 8.8

 

Mladen Kascelan - złamane żebra, pauza 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Nagrody za poprzedni miesiąc:

 

Piłkarz misiąca - 1. Kamil Grosicki

 

Tadas Kijanskas - uraz barku, pauza 2 tygodnie.

 

Po meczach międzynarodowych wracamy na ligowe boiska. Nasz przeciwnik Śląsk Wrocław zajmuje po trzech kolejkach 12 miejsce z trzema punktami na koncie. Nie mogę skorzystać z kontuzjowanych - Kascelana i Kijanskasa. Do gry powrócił Frankowski.

 

Już w 1. minucie straciliśmy bramkę. Długie prostopadłe podanie Mili do Soboty, mija on Sandomierskiego i pakuję pikę do pustej bramki. Po tej bramce szybko rzuciliśmy się do ataków jednak nie udało nam się zdobyć wyrównującej bramki i do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Tuż po wznowieniu przez sędziego gry Grosicki miał świetną sytuację do zdobycia bramki jednak w sytuacji sam na sam pomylił się minimalnie. Chwilę później swoją setkę miał Trytko jednak on także jej nie wykorzystał. W 82. minucie zdobyliśmy bramkę jednak sędzia jej nie uznał twierdząc, że strzelec bramki Makuszewski był na spalonym. Była to zła decyzja sędziego. Przegrywamy z Śląskiem 0:1.

 

12.09.2009, Ekstraklasa [kolejka 4/30] 
Stadion przy ul. Oporowskiej, Wrocław [7331] 
[12] Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok [6] 1:0 (1:0)

1:0 - Waldemar Sobota 1' 

MoM - Tomasz Kupisz [Jagiellonia] - 8.1

Odnośnik do komentarza

Kolejny nasz rywal Arka Gdynia po 4 meczach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 0 punktami na koncie. Inny wynik niż zwycięstwo można więc uznać za porażkę.

 

Od początku spotkania atakowaliśmy i dało nam oczekiwane skutki. W 11. minucie Frankowski wykorzystał świetne prostopadłe podanie Grosickiego i bez problemu pokonał Bledzewskiego. Pięć minut później prowadziliśmy już 2:0. Bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Lato. Później trochę się cofnęliśmy się do obrony, aby nie stracić jakiejś głupiej bramki, tak było do końca pierwszej połowy. W 56. minucie Lewczuk strzałem z rzutu karnego podwyższył wynik spotkania na 3:0. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki jednak ich nie wykorzystywaliśmy. Wygrywamy z ostatnią Arką 3:0.

 

16.09.2009, Ekstraklasa [kolejka 5/30] 
Narodowy Stadion Rugby, Gdynia [2425] 
[16] Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok [9] 0:3 (0:2)

0:1 - Tomasz Frankowski    12'
0:2- Jarosław Lato         17'
0:3 - Igor Lewczuk (kar.)  56' 

MoM - Jarosław Lato [Jagiellonia] - 8.2

 

Tomasz Kupisz - złamane żebra, pauza 4 tygodnie.

Marcin Burkhardt - rozcięta ręka, pauza 6 dni.

Odnośnik do komentarza

Tabela po 5 kolejkach:

 

| Poz   | Inf   | Zespół           |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Legia            |       | 5     | 5     | 0     | 0     | 13    | 2     | +11   | 15    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Wisła            |       | 4     | 4     | 0     | 0     | 10    | 2     | +8    | 12    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Bełchatów        |       | 4     | 3     | 1     | 0     | 6     | 1     | +5    | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Śląsk            |       | 5     | 3     | 0     | 2     | 5     | 5     | 0     | 9     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Jagiellonia      |       | 5     | 3     | 0     | 2     | 10    | 7     | +3    | 9     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Zagłębie Lubin   |       | 4     | 2     | 1     | 1     | 3     | 1     | +2    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Lechia Gdańsk    |       | 4     | 2     | 1     | 1     | 4     | 4     | 0     | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Ruch Chorzów     |       | 5     | 2     | 1     | 2     | 6     | 7     | -1    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Polonia Warszawa |       | 5     | 2     | 1     | 2     | 6     | 8     | -2    | 7     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Widzew           |       | 5     | 2     | 0     | 3     | 9     | 5     | +4    | 6     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Lech             |       | 3     | 2     | 0     | 1     | 3     | 2     | +1    | 6     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Górnik Zabrze    |       | 5     | 1     | 1     | 3     | 5     | 8     | -3    | 4     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Cracovia         |       | 5     | 1     | 1     | 3     | 4     | 8     | -4    | 4     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Polonia Bytom    |       | 5     | 1     | 1     | 3     | 6     | 13    | -7    | 4     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Korona Kielce    |       | 5     | 0     | 0     | 5     | 4     | 12    | -8    | 0     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Arka             |       | 5     | 0     | 0     | 5     | 2     | 11    | -9    | 0     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|       |       |                  |       |       |       |       |       |       |       |       |       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Najlepsi strzelcy:


  •  
  • Kamil Grosicki - 5
  • Tekesure Chinyama - 5
  • Paweł Brożek - 5

Najlepsi asystenci:


  •  
  • Marcin Burkhardt - 3
  • Grzegorz Bonin - 3
  • Miroslav Radovic - 3

Odnośnik do komentarza

Trzy dni po meczu z Arką czeka nas spotkanie z Ruchem. Zespół z Chorzowa po 5 kolejkach plasuje się na 8 miejscu.

 

Od początku spotkania bardzo dużo działo się w środku pola. Ruch od 14. minuty grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Olszar. Wykorzystaliśmy to bardzo szybko i w 17. minucie Trytko po dośrodkowaniu Makuszewskiego strzałem głową pokonał Pilarza. W 28. minucie Grosicki przestrzelił karnego nie trafiając nawet w światło bramki. Tylko na jedną bramkę było nas stać w pierwszej połowie. Dziesięć minut po wznowieniu gry Ruch doprowadził do wyrównania. Bramkę po strzale z rzutu wolnego zdobył Jakubowski. W 71. minucie Grosicki po pięknym rajdzie dał na prowadzenie i zwycięstwo w całym meczu. Wygrywamy z Ruchem 2:1. Nasza gra wygląda już bardzo dobrze.

 

19.09.2009, Ekstraklasa [kolejka 6/30] 
Stadion przy ul. Słonecznej, Białystok [5110]  
[5] Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów [8] 2:1 (1:0)

1:0 - Przemysław Trytko  17'
1:1 - Ariel Jakubowski   55' 
2:1 - Kamil Grosicki     71' 

MoM - Maciej Makuszewski [Jagiellonia] - 8.8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...