Skocz do zawartości

Od amatora do profesjonalisty..


Miki088

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2010 - uaktualnienia.

Wybrane ligi: Polska, Hiszpańska, Białoruska, Angielska.

 

Zaczynamy!

 

__________________________________________________________________

 

W moim rodzinnym domu, pewnego poranka jedząc codziennie śniadanie usłyszałem w radiu o pewnych komplikacjach z zarządem mojego kochanego klubu z Poznania. Doszło do kompromisu, w mojej głowie narodził się mętlik ale po chwili totalny szok! Obecny trener Jacek Zieliński został zwolniony z funkcji szkoleniowca, a najbardziej prawdopodobnym celem jest Jose Maria Bakero. Po usłyszeniu nazwiska następcy chwyciłem się za głowę, lekko krzywiąc swoją minę. Czeka 1 liga, w myślach narodziła mi się taka myśl. Cała rodzina mnie namawiała, abym jechał na spotkanie z prezesem, zaproponować siebie jako trenera. Wyśmiałem ich, nie mam przecież żadnego doświadczenia - asystent trenera klubu Remes Promień Opalenica. Po nieprzespanej nocy, długo się zastanawiałem, ale postanowiłem.. jadę do Poznania! Wjeżdżając na ulicę Bułgarską, przechodziły mnie nieziemskie ciarki ze strachu oraz ze szczęścia, wyobrażając sobie pierwszy trening z drużyną Mistrza Polski! Zaparkowałem swojego Hyundaia na parkingu, przed biurem zarządu. Było mi wstyd, tutaj takie ładne, drogie auta - a mój? Stary Hyundai Gatz. Pomyślałem, idźmy na całość! Wchodząc do budynku, podszedłem do sekretarki, umówiłem się na spotkanie. Godzina 16:00, spoglądając na zegarek była 13:07. Byłem lekko załamany, ale wolę czekać - taka praca! Nadeszła ta chwila, prezes powiedział 'Zapraszam!'. Stało się, wszedłem do ciasnego pomieszczenia, gdzie na dość dużym fotelu siedziała pewna osoba, po dokładnym przyjrzeniu się, można było zauważyć, że jest to prezes Andrzej Kadziński. Oto nasza rozmowa:

 

- Witam, w czym mogę pomóc?

- E, e - witam, nazywam się Mikołaj Kortus, chci..*zająknąłem się*. Chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na szkoleniowca Lecha Poznań, nie wymagam wysokiej pensji - chcę poczuć to 'coś' i poprowadzić mój najukochańszy klub.

- Pha-ha! Pan?! Mamy tutaj utalentowanego Jose Maria Bakero, a zatrudnić Pana?! Haha!

- Em, zatrudnienie tego 'El Maria' byłoby błędem, Panie prezesie. Poprowadziłby cały zespół na dno, co się równa ze spadkiem i śmiechem całego kraju!

- Hm, niby tak - ale to BAKERO! Strzelił Nam bramkę w rzutach karnych, pamięta Pan? Rok 1988, liga mistrzów.

- Tak, tak - pamiętam, w piłkę umie grać, być szkoleniowcem.. NIGDY!

- Proszę o wskazanie mi Pańskiego stażu, pracował Pan gdzieś? Nie słyszałem nic, pomoże mi Pan?

- Moje doświadczenie nie jest zbyt duże.. Staż w Herth'cie Berlin i Wiśle Kraków. Aktualnie jestem asystentem klubu Remes Promień Opalenica, Bartosza Remplewicza. Remes, dawny sponsor klubu, nieprawdaż?

- Tak, coś niby kojarzę. Haha! Ma Pan jakąś licencję, cokolwiek?

- Uefa Pro, odbyłem odpowiednie szkolenia - wydali mi! *śmiech*

- Dobrze, odezwiemy się. Ma Pan 20 procent szans, wie Pan - BAKERO!

- Hehe, dobrze - czekam na wiadomość, z niecierpliwością...

 

Po tych słowach wyszedłem z biura, udając się do auta. Siedząc w aucie, zastanawiałem się jak mi poszło, czy dobre wrażenie wywarłem. Ale.. pomyślałem; przecież to 'El Mario', nie mam żadnych szans.. Po tych słowach ruszyłem autem do Opalenicy, rodzinnego miasta - domu.. Budząc się kolejnego dnia, włączając telewizję z niecierpliwością czekałem na jakikolwiek znak. Nic, byłem tak zdenerwowany, ciarki przechodziły po całym ciele - ale może jednak?! Słysząc dzwonek telefonu, szybko do niego podbiegłem, gdy podniosłem słuchawkę, niedługo bym dostał zawału, był to głos prezesa..

 

- Pan.. Korfus?

- Ta.., to znaczy nie - Kortus.

- Tak, tak - przejdźmy do rzeczy. Pan Bakero zerwał z Nami negocjację i.. właśnie występujemy do Pana z propozycją podpisania kontraktu na 3 lata, pensja 5 tysiący złotych na tydzień.

- Cooo?! *krzyknąłem z radości* Tak, zgadzam się! *było słychać głośną radość, inne tego typu krzyki*

- Heh, dobrze. Proszę się zjawić jutrzejszego dnia na konferencji prasowej, biuro prasowe przy stadionie.

- Tak, będę na pewno!

- Dziękuję, oczekuję dobrej współpracy.

- Nawzajem, do widzenia!

 

Byłem w totalnym szoku jak i radości, po rozmowie z rodziną - położyłem się spać, po prostu odpocząć po pełnym niespodzianek dniu.. Będąc na konferencji prasowej..

 

Prezes: Witam wszystkich na dzisiejszej konferencji, witamy nowego trenera - Mikołaja Kortusa!

Mikołaj Kortus: Witam, witam - mam nadzieję na dobrą współpracę.

Prezes: Dobrze, zaczynajmy od pytań.. Może zaczniemy od Pana z RMF FM.

RMF: Witam, proszę powiedzieć, jak Pan zareagował na wiadomość o przyjęciu do pracy przez prezesa?

Mikołaj Kortus: Byłem zszokowany, jak i pełen werwy i radości. Cieszyłem się wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

Prezes: Radio Eska, proszę.

Eska: Zna Pan osobiście któregoś z piłkarzy?

Mikołaj Kortus: Nie, osobiście nikogo - podziwiałem ich podczas meczy, jestem wielkim fanem tego zespołu.

Prezes: Proszę.. WTK Poznań.

WTK: Zamierza Pan przenieść się do Poznania? Mieszka Pan w Opalenicy, 34 km stąd.

Mikołaj Kortus: Jeszcze się zastanawiam, pewnie zostanę z rodziną - 34 km, nie daleko. *śmiech* Wszystko podejmę w najbliższym czasie.

Prezes: Proszę.. Onet.pl.

Onet: Zamierza Pan przeprowadzić inwentaryzację, czy da Pan wszystkim szansę na pokazanie się podczas najbliższego obozu, oraz gdzie to będzie?

Mikołaj Kortus: Dam każdemu szansę, sprawdzę wszystkim umiejętności, jakie posiadają. Co do sztabu szkoleniowego, raczej zostanie tak jak jest, przecież to są profesjonaliści, ja tylko amator. *śmiech* Obóz szkoleniowy, będzie w Turcji, dokładniej Antalya.

Prezes: Dobrze, kończymy konferencję.

Słuchając wiadomości, podczas pobytu w domu - wszystkie media podawały informacje o moim zatrudnieniu, między innymi pojawiały się takie motta: 'Szok, amator w Lechu!', 'Kortus zamiast Bakero?! Zobaczymy co z tego będzie'.

 

Czeka mnie tylko najbliższy trening, który został zaplanowany za trzy dni, na boisku treningowym 'Kolejorza'..

 

 

Budząc się dnia pierwszego treningu z moim zespołem, pomyślałem - co sądzą o mnie piłkarze, nie zawiodę ich? Mam nadzieję, że nie. Udałem się swoim Hyundaiem do Poznania, wchodząc na boisko, byłem sam - nikogo nie było. Przygotowałem piłki, nagle zauważyłem, że podążają w moją stronę piłkarze Lecha Poznań. Stanęli w szeregu, zapoznałem się z Nimi - oni ze mną. Był to naprawdę świetny trening, mogę także wywnioskować wszystkich piłkarzy, którzy będą w składzie:

 

Bramkarze:

Krzysztof Kotorowski

Jasmin Buric

Grzegorz Kasprzik

Obrońcy:

Grzegorz Wojtkowiak

Luis Henriquez

Marcin Kamiński

Bartosz Bosacki

Manuel Arboleda

Seweryn Gancarczyk

Ivan Djurdjević

Pomocnicy:

Dimitrije Injac

Sergey Krivets

Tomasz Bandrowski

Sławomir Peszko

Jacek Kiełb

Jakub Wilk

Semir Stilic

Napastnik:

Artjoms Rudnevs

Artur Wichniarek

Joel Tshibamba

Krzysztof Chrapek

 

 

Po odbytym treningu, czekał Nas lot do Antalyi na obóz. Przed wylotem, pożegnałem się z rodziną oraz pojechałem na lotnisko klubowym autobusem wraz z całym zespołem. Lot był dość krótki, trwał 4 godziny. Po zameldowaniu, czekał czas na wypoczynek - spędziłem go bardzo dobrze. Rozpakowałem się oraz położyłem się na wygodnym łóżku, popijając co chwilę wodę mineralną 'Energię Lecha'. Trening zaplanowaliśmy na godzinę 20:00, na miejscowym boisku treningowym. Zaczęliśmy od rozgrzewki, następnie krótka gierka. Zobaczyłem w niej dużo plusów, jak i trochę minusów naszego całego składu. Następnego dnia czekał Nas sparing z Petrzałką. Wypadł on tak:

 

Petrzałka 0:0 Lech Poznań.

 

Całkowita ocena meczu:

 

Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać dobrych sytuacji wykonanych przez zespół. Na skrzydle, bardzo dobrze prezentował się Sławek Peszko, skonstruował on jedną, bardzo dobrą sytuację z której piłka odbiła się od słupka.

 

Ocena: 7/10

 

 

 

Po odbytym sparingu, wybraliśmy się do hotelu, odpocząć. O 19:00 była pierwsza kolacja tutaj. Zabraliśmy ze sobą własnego kucharza, aby nie było żadnej wpadki. Następny sparing zagraliśmy z Łks'em Łódź, który przebywał także w Antalyi:

 

ŁKS Łódź 0:0 Lech Poznań

 

Ocena meczu:

 

Byłem zaskoczony, niechęcią mojego zespołu do dobrej, pełnej gry. Przeważaliśmy, ale niestety nie byliśmy skuteczni. Mecz zakończył się nie tak, jak się spodziewałem. ŁKS to był rywal z niższej półki, naprawdę do pokonania.

 

Ocena; 4/10

 

 

 

Czekał Nas ostatni sparing na obozie, był już on udany. Zagraliśmy z 1 ligowcem, Odrą Wodzisław - był on naprawdę emocjonujący, wynik naprawdę mnie zadowalał, odzwierciedleniem tego była wspaniała gra mojego zespołu, rady naprawdę pomogły.

 

Odra Wodzisław 0:3 Lech Poznań

 

Ocena meczu:

 

Bramki dla Naszego zespołu zdobyli; Sergey Krivets, Artur Wichniarek, Seweryn Gancarczyk. Cały mecz był widowiskowy, każdy zespół stwarzał okazję do zdobycia bramki.

Odra od całego początku stwarzała zagrożenie pod bramką Jasmina Burica, tak Jasmina. Dałem mu szansę, szansę pokazania się oraz sprawdzenia jego umiejętności. Tak jak podczas każdego meczu, zagraliśmy taktyką 4-5-1.

 

Ocena; 9.5/10

 

 

Obóz się zakończył, przed całym zespołem czekało prawdziwe zadanie. Pokonać Dudelange, drużynę z Liechtensteinu. Po losowaniu, byłem naprawdę szczęśliwy, mogliśmy trafić na większe sławy niż przeciętniak z małego, europejskiego kraju. Nastała rozmowa ze sztabem szkoleniowym, na której wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy oraz ustaliliśmy grupę osób, na mecze Ligi Mistrzów. Wybraliśmy ten sam skład, co był na obozie. Więc, liga mistrzów..

 

Lech Poznań 12:0 Dudelange

 

Ocena meczu:

 

Podczas meczu, byłem zszokowany grą drużyny z Liechtensteinu, oni się po prostu bronili. Dałem polecenie mojemu zespołowi, OFENSYWA! Tak, było to dobre posunięcie. Artur Wichniarek, Jacek Kiełb, Sergey Krivets - strzelcy tego jednostronnego spotkania. Wynik w pierwszej połowie wyglądał tak; 4:0. Całkowite strzelanie rozpoczęło się już od samego początku drugiej połowy. Przepiękną bramkę strzelił Sergey Krivets z odległości 35 metrów, tuż pod poprzeczką. Cała pomeczowa statystyka bramkowa:

 

Artur Wichniarek - 4 bramki.

Sergey Krivets - 7 bramek.

Jacek Kiełb - 1 bramka.

 

Ocena; 10/10

 

Tak, to było to! Dostałem oficjalne zawiadomienie od całego zarządu jak i 'Wiary kibiców Lecha Poznań', że są zafascynowany stylem, jakim prowadzę klub. Byłem szczęśliwy i to bardzo. Wygraliśmy 12:0 u siebie, to było coś. Czekał Nas rewanż, przebiegł on bez większych problemów.

 

Dudelange 0:3 Lech Poznań

 

Ocena meczu:

 

Wystawiłem skład, naprawdę rezerwowy, aby podstawowi zawodnicy mogli odpocząć. Zespół zaprezentował się bardzo dobrze, co jest odzwierciedleniem wyniku. Bramki dla mojego zespołu zdobywali:

 

Krzysztof Chrapek - dwie bramki.

Joel Tshimbamba - jedna bramka.

 

 

Z całym zarządem postanowiliśmy rozszerzyć działalność szkółki młodzieżowej, a więc zleciliśmy budowę kolejnego obiektu, jak i połączenie Szkółki Szamotulskiej z Naszą, tak postawienie szansy zawodnikom młodym, którzy mogą zagrać w przyszłości w Poznańskim Lechu. Mecz z Jagiellonią o Superpuchar Polski przebiegł bardzo fatalnie, ale z tego względu, że wystawiłem skład młody, aby nabrali doświadczenia na przyszłość.

 

Jagiellonia Białystok 2:0 Lech Poznań

 

Ocena meczu:

 

Obydwie bramki dla Jagielloni zdobył Kamil Grosicki, którym jesteśmy w pełni zainteresowani, zagrał świetny mecz na Naszą niekorzyść. Mój zespół zagrał w dobrym stylu, po prostu nabrali cennego doświadczenia.

 

Ocena; 8/10

 

 

Po dość udanym początku sezonu, czeka Nas mecz w lidze mistrzów z Kalmar FF. Tak, był to rywal do pokonania, ale niegodny zlekceważenia. Mecz odbędzie się za dwa tygodnie, więc czeka Nas trochę odpoczynku, teraz trochę informacji na temat Kalmar FF:

 

Kalmar FF – szwedzki klub piłkarski z miasta Kalmar. Został założony 1 października 1910 roku. W sezonach 1980/1981, 1986/1987 oraz 2007 klub wywalczył Puchar Szwecji. Jego największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa kraju w 2008 roku. Zespół rozgrywa swoje mecze na stadionie Fredriksskans IP, jego lokalni rywale to Kalmar AIK oraz Östers IF.

 

Skład całego zespołu:

 

Nr Pozycja Piłkarz

1 BR Petter Wastå (wicekapitan)

2 OB Markus Thorbjörnsson

3 OB Joachim Lantz

4 OB Marcus Lindberg

5 OB Tobias Carlsson

6 OB Mikael Eklund

7 PO Jimmie Augustsson

8 PO Henrik Rydström (kapitan)

9 OB Stefan Larsson

10 PO Daryl Smylie

11 NA Abiola Dauda

12 PO Daniel Sobralense

Nr Pozycja Piłkarz

13 NA David Elm

14 NA Leandro Rodrigues (wypożyczony z Iraty)

16 OB Petter Lennartsson

17 NA Daniel Mendes

18 PO Rasmus Elm

20 PO Erik Israelsson

21 PO Lasse Johansson

25 PO Tobias Eriksson

26 OB Emin Nouri

32 BR Zlatan Azinovic

35 PO Lourival Assis

Odnośnik do komentarza

Nadszedł ten czas, konferencja przedmeczowa z drużyną Kalmar FF. Opowiedzieliśmy sobie wszyscy razem jak te spotkanie jest dla wszystkich ważne, będziemy się starać o zwycięstwo. Murawa zielona, było czuć jej świetny zapach - naprawdę, czuć było zapach zielonej, przepięknej trawy. Stało się, pierwszy gwizdek meczowy..

 

Lech Poznań 1:0 Kalmar FF

 

Składy obydwu zespołów

 

Ocena meczu:

 

Zagraliśmy bardzo dobry mecz, od początku ruszyliśmy do ataków. W 12 minucie potężną bombę oddał Sławek Peszko, niestety futbolówka trafiła w poprzeczkę. Cały mecz przeważaliśmy, jednak zawodnicy Kalmar FF mieli jedną taktykę - kontrataki. Wychodziło im to naprawdę świetnie, ale dzięki świetności Krzyśka Kotorowskiego dotrwaliśmy do końca meczu bez straconej bramki. Jest doliczona minuta, pierwszej połowy meczu. Sędzia trzyma gwizdek już w ustach, gdy nagle z 35 metrów huknął, niczym byk w biegu na bramkę przeciwnika i tuż pod poprzeczką piłka wleciała do bramki, wstałem z krzesełka i biegałem jak opętany, krzyczałem JEST, JEST! 1:0, brawo Peszkin!

 

Statystyki pomeczowe

 

 

---

 

Tak! Wygraliśmy pierwszy mecz, niestety mamy słabą zaliczkę przed meczem na wyjeździe, jeszcze kontuzja Bosackiego - jaka szkoda, co by tu teraz zrobić?! Tak! Wystawię młodego Kamińskiego, kogo innego? Nikt nie może grać na tej pozycji, niestety nikt! Czeka Nas trochę odpoczynku, może wyślemy scoutów na bałkany? Hm, co by tu zrobić - trzeba znaleźć obrońcę, tak! Ale.. mamy za mało czasu, jednak wysłałem jednego scouta na bałkany, drugiego do Gdańska. Do meczu został jeden dzień, konferencja - wszystko trzeba było powiedzieć o emocjach, tak też się stało. Media już 'huczały' o trudnym pojedynku, tak był bardzo trudny..

 

 

Kallmar FF 1:2 Lech Poznań

 

Ustawienie składów

 

Ocena meczu:

 

Od początku odpieraliśmy ataki napastników przeciwnika, byli oni naprawdę groźni. Niestety, stało się - rzut karny, winowajca Dimitrije Injac. Byłem wściekły na sędziego, przecież to nie był FAUL! Modliłem się, aby Krzysiek obronił - gol. 1:0 dla Kallmar, byłem załamany. Dałem polecenie Ofensywa, tak ofensywa! Nie mogliśmy się bronić, tylko ruszyć od razu do ataku, opłaciło się. Od początku meczu zagrał A. Rudnevs, Artur musiał odpocząć - przecież czeka Nas liga.. GOOOL! Dwie minuty po rzucie karnym, przepiękna akcja Naszego napastnika. Biegł sam od połowy boiska, odegrał do Krivca, ten od razu mu oddał - Rudnevs huknął z 20 metrów, w samo okienko. Cudowna bramka, cieszyłem się wraz z Ryszardem Kuźmą, to było coś - 1:1! Nagle, zespół przeciwnika cofnął się do obrony, mu atakowaliśmy coraz bardziej. Tak, opłaciło się! Ponownie akcja Kriviets-Rudnevs, tym razem ten pierwszy strzelił z 12 metrów, Rudnevs dobił futbolówkę i wpadła do bramki - 1:2! Mieliśmy jeszcze wiele sytuacji do zdobycia bramki, jednak tak zakończyło się to spotkanie..

 

Statystyki pomeczowe

 

---

 

Tak jest! Nasz plan został wykonany, jesteśmy w Barażach Ligi Mistrzów, czeka Nas losowanie. Będąc w Nyonie, czekaliśmy na Naszą kolej - jest! Losujący wyciąga kuleczkę z napisem 'Lech Poznan', dolosowuje do Nas zespół i.. 'Panathinaikos'. Chwyciłem się za głowę, serce biło mi naprawdę głośno, przegramy - pomyślałem. Trzeba walczyć do końca! Pierwszy mecz gramy u siebie, trzeba zagrać na maksimum możliwości. Jeszcze czeka Nas mecz w pierwszej rundzie Pucharu Polski, Naszym rywalem zostali Błękitni Stargard Szczeciński, tak to jest rodowity klub Naszego bramkarza - Krzyśka Kotorowskiego. Skład wystawiłem naprawdę rezerwowy, zamiast mnie na to spotkanie pojechał Ryszard Kuźma - asystent. Wiem tylko tyle, że wynik zakończył się Naszym zwycięstwem.

 

Lech Poznań 3:0 Błękitni Stargard Szczeciński

 

Strzelcy bramek:

 

Artur Wichniarek

Joel Tchibamba

Tomasz Bandrowski

 

---

 

Tak, udało się. Jesteśmy w następnej rundzie, przygotowania do meczu z Panathinaikosem szły pełną parą, ale.. jeszcze inauguracja sezonu, Korona Kielce! Musimy to wygrać i pokazać na co Nas stać, stało się..

 

Lech Poznań 1:0 Korona

Kielce

 

Składy zespołów

 

Ocena meczu:

 

Zaczęliśmy bardzo słabo, Korona od samego początku atakowała. Nie wierzyłem własnym oczom - GOL! Na Nasze szczęście padł ze spalonego, napastnicy z Kielc ostro protestowali - nieskutecznie. Wreszcie, rzut wolny z 25 metrów - potężna bomba Semira Stilica i GOL! 1:0, takim wynikiem zakończyło się to spotkanie..

 

Statystyki pomeczowe

 

---

 

Stało się, wygraliśmy na rozpoczęcie sezonu - był to bardzo dobry znak przed meczem z Panathinaikosem. Czekała Nas dwutygodniowa przerwa, więc pomyślałem - Wyjedźmy na basem, z pewnością będzie odprężające przed takim mecze. Wybraliśmy Koziegłowy, niedaleko Poznania, można powiedzieć, że jest to nawet jego dzielnica. Wypoczęliśmy tam naprawdę świetnie, cisza i spokój, gdyż wynajęliśmy cały basen. Kilka osób zjeżdżało na 'rurach', czyt; zjeżdżalniach. Nadszedł dzień sądu - mecz w lidze mistrzów..

 

Lech Poznań 0:0 Panathinaikos Ateny

 

Składy

 

Ocena meczu:

 

Od początku, naprawdę wzięliśmy się do ataku. Groźna akcja Sławka Peszki i Krivca niedługo doprowadziły by mnie do euforii. Niestety, piłka po ich akcji odbiła się od poprzeczki, jak i następnie od słupka. Każda drużyna starała się być jak najwięcej przy piłce, aby skontrolować cały mecz. Do przerwy, wynik 0:0. Po przerwie, każda drużyna miała swoje akcje, ale nie potrafiła ich wykorzystać, mecz był niezwykle wyrównany i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

 

Statystyki pomeczowe

 

Transfery:

Odnośnik do komentarza

..Dwa dni przed Ligą Mistrzów..

 

Natchnienie, przed meczem rewanżowym z Panathinaikosem, wszyscy skoncentrowani na maksimum. Dwa dni przed Ligą Mistrzów, już sobie myślałem - może jednak?! Jako pierwsza drużyna w historii awansujemy dalej?! Oby, Chryste Panie! Przed meczem, dzień przed meczem zarząd zorganizował spotkanie z całym zespołem, przebieg tej rozmowy:

 

Prezes - Witam wszystkich na spotkaniu.

Wszyscy - Witamy Pana prezesa.

Prezes - Chciałem Was jeszcze bardziej zachęcić do jutrzejszej walki na stadionie, mamy szansę dostać się do Ligi Mistrzów, wszyscy wiedzą co to znaczy?!

Mikołaj Kortus - Panowie, nie chcę widzieć zniechęcenia na boisku, zobaczę, że ktoś nie będzie grał na maksimum, dostaje wypowiedzenie z klubu!

Bartosz Bosacki - Tak, damy radę z każdymi przeciwnościami, wygramy to spotkanie!

Prezes - Dobrze, kończymy to spotkanie - pamiętajcie co Wam przekazaliśmy!

 

---

 

Panathinaikos vs Lech Poznań

 

Przebieg spotkania:

Mecz zaczął się z udziałem wielkich emocji, rzut karny! Do piłki podchodzi Cisse i.. NIE TRAFIA! JASMIN BURIC CHWYTA PIŁKĘ W RĘCE! Do przerwy został wynik niezadowalający żadnej drużyny - 0:0. Na początku drugiej części spotkania z kontrataku rusza Nasz zespół - Kriviets, Peszko, Kriviets, Stilic, Rudnevs i... POPRZECZKA! Przeklinałem w tej chwili, wszyscy widzieli tą piłkę w bramce! W 84 minucie wszyscy się cieszyli, SŁAWEK Peszko pakuje piłkę do bramki, 1:0! Jednak.. sędzia podnosi chorągiewkę - spalony. Wybiegłem na boisko, chciałem już arbitra uderzyć, ale odepchnął mnie Bartek Bosacki i dobrze.. Czerwona kartka dla zawodnika z Panathinaikosu, 85 minuta za faul na Stiliciu. 87 minuta, DRUGA czerwona kartka dla zawodnika z koniczynek. Wydałem polecenie - ofensywa, gramy! TAK! Opłaciło się, druga połowa dogrywki - 115 minuta, potężna bomba z pola karnego Sławka Peszki, GOOOOOOOL!! Cieszyliśmy się wszyscy, jeszcze w 120 minucie trzecia czerwona kartka, tym razem dla Cisse, nie wytrzymał z nerwów. LIGA MISTRZÓW DLA LECHA POZNAŃ!!

 

---

 

Tak jest! Czeka Nas losowanie w Nyonie, już się boję jakie drużyny wylosujemy. Przypominam, iż zespół jest na czwartym miejscu w losowaniu, jest ten dzień..

 

Losujący - FC Barcelona, Szachtar, Dinamo..., Rangers!

 

Uff, już myślałem, że będziemy tam my.. Kolejna grupa, grupa H..

 

Losujący - AC Milan, Olimpique Marsylia, Spartak Moskwa.. LECH POZNAŃ.

 

Chwyciłem się za głowę, podałem rękę prezesowi - spotkanie z Milanem, co za prestiż - szansa! Byłem bardzo szczęśliwy, tak samo jak wszyscy tam obecni z klubu. Teraz czeka Nas trening przed meczem ze Śląskiem, następnie Górnik Zabrze i.. AC Milan.

 

---

 

Śląsk Wrocław 1:2 Lech Poznań

 

Strzelcy bramek:

Sergey Krivets

Artjoms Rudnevs

 

---

 

Lech Poznań 2:0 Górnik Zabrze

 

Strzelcy bramek:

Sergey Krivets

Sławomir Peszko

 

---

Tak, dzień przed meczem w Milanie - hotel, wszyscy są w swoich pokojach, odprężeni.

Wziąłem w rękę książkę pod tytułem 'Wszystko i nic', starałem się ją czytać, ale niestety zasnąłem i spałem tak do rana. Obudziłem się i szybko do łazienki, wykąpałem się - oczyściłem, wypocząłem... Mecz na San Siro, coś cudownego - wrzawa kibiców, doping zagorzałych kibiców..

 

AC Milan 3:1 Lech Poznań

 

Strzelcy bramek:

Artjoms Rudnevs

 

Ocena:

Brama dla Nas wpadła po strzale Joel'a, ale dobitce Artjoms'a. Bramkarz Abiatti zdołał odbić tak silny strzał, ale Rudnevs nie dał szans. Było 2:1, ale po rzucie wolnym cudowną przewrotką popisał się Zlatan i.. 3:1 - wynik końcowy, nie był zły. Liczyło się cenne doświadczenie.

 

---

 

Czekały Nas 'Derby Polski' z Legią Warszawa w telewizji, niestety na wyjeździe. Przygotowania szły pełną parą, a wynik, zobaczymy jak to się potoczy - jestem pozytywnie nastawiony, ciekawe jak moi podopieczni..

 

---

 

Legia Warszawa 0:0 Lech Poznań

 

Strzelcy bramek:

 

Ocena:

Mecz zaczął się dość nudnie, długa wymiana podań. W 11 minucie lekko zagrozili bramce J. Buric'a, ale minimalnie nad poprzeczką, poleciała piłka po strzale Rybusa. 17 minuta, z prawej strony ruszy Peszko, wrzuca w pole karne, futbolówkę przejmuje J. Kiełb, odwraca się z piłką, strzela i... GOOOOL! 1:0 od 17 minuty, jeest! W 32 minucie, z kontrą ruszają zawodnicy Legii, piłkę przejmuje Kamil Majkowski, strzela i.. Buric łapie piłkę w ręce! Świetna interwencja.. W 44 minucie, Rybus wychodzi sam na sam z bramkarzem, Buric końcami palców wybija futbolówkę na rzut rożny, minimalnie! Koniec pierwszej połowy, 1:0 dla Lecha. 60 minuta, Kucharczyk wybiega przed obrońców, strzela.. BURIĆ!! Cudowna interwencja, ponowna! 80 minuta, strzał Vrdoljaka, Buric wybija na rzut rożny.. Dośrodkowuje Rybus, strzela Vrdoljak, odbija Buric, dobitka Iwańskiego na pustą bramkę - Goool, JEST! Nie uznał sędzia, brawo! 91 minuta, Vrdoljak, Iwański, Rybus, strzela.. POPRZECZKA i broni Buric, co za szczęście Lechitów! Sędzia doliczył 3 minuty, jest 94 minuta! Wściekałem się już.. RZUT KARNY DLA LEGII! Po faulu Arboledy na Iwańskim, byłem zdenerwowany. Zabić psa, zabić sędziego! Dobra, podchodzi do piłki Kucharczyk, rozbieg - uderza piłkę.... BURIĆ BRONI!! BURIC BOHATEREM DZISIEJSZEGO MECZU, LECH POZNAŃ POKONUJE LEGIĘ 1:0! PASSA ŚWIETNA, 5 MECZY WYGRANYCH NA 5!

 

---

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za brak screen'ów, ale długo się wczytują. Będą tylko w podsumowaniach, jeśli coś się poprawi. Będę wrzucał.

__________________________________________________________________________

 

Zmierzając swoim autem, w stronę Opalenicy – zauważyłem pewną osobę, wymachującą palcem, zwanym ‘kciukiem’. Zatrzymałem się, gdy ona wyciągnęła broń – wymagała pieniędzy. Było już ciemno, niestety dałem się okraść, po chwili szybko odjechałem. W myślach, powstał mi taki wierszyk:

 

Będąc lisem na autostradzie,

Zatrzymując się przy każdej stacji,

Nie wiesz, ile możesz stracić,

Chwil życia, na które tak mocno pracowałeś..

 

Po tych myślach, odjechałem cały wystraszony, dojeżdżając do domu – nikomu o tym nie wspominając, gdyż czekał Nas mecz w Pucharze Polski. Do tego meczu skład był mocno przygotowany, oczywiście młodzież. Od objęcia klubu, minęły dwa miesiące, statystyki naprawdę dobre.

 

 

 

 

Świt Nowy Dwór Mazowiecki vs Lech Poznań

Puchar Polski, 2 runda

23.09.2009r.

 

Cały mecz przebiegał po naszej myśli, plan był tylko jeden – nie zmęczyć zawodników. Już w 15 minucie, Krivets mógł być pierwszym zdobywcą bramki w tym meczu. Niestety po jego strzale, piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w bocznej siatce. Zepchnęliśmy Świt do defensywy i opłaciło się, gdyż w 39 minucie Rudnevs wpakował piłkę do bramki po składnej akcji całego zespołu. Wydawało się, że ten nudny mecz skończy się takim wynikiem, lecz jednak nie. Po gwizdku sędziego, rozpoczynającym drugą połowę ruszyliśmy do ataków.

Najpierw strzał Stilica następnie Peszki, oba zakończyły się bramką, w następnej rundzie zagramy z Jagiellonią, czeka nas ciekawa rywalizacja.

 

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 Lech Poznań

Strzelcy bramek:

'39 A. Rudnevs 0:1

'56 S. Stilic 0:2

'68 S. Peszko 0:3

MoM: A. Rudnevs

 

 

Lech Poznań vs Wisła Kraków

Ekstraklasa

26.09.2009r.

 

Wszystkie systemy bukmacherskie, stawiały szansę dla nas. Byliśmy całkowitymi faworytami tego arcyważnego meczu dla naszej drużyny. Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo, w 3 minucie z czerwoną kartką odszedł do szatni Arboleda za faul na Brożku 20 metrów od pola karnego. Był to ogromny cios, gdyż zmieniałem taktykę dwa razy. Szansę wykorzystała Wisła, dokładniej sam poszkodowany. Buric piłkę z bramki musiał wyciągać w 39 minucie, po błędach całej defensywy. Mieliśmy dużo szans na zdobycie bramki, w tym akcja Krivc'a, który przebiegł całe boisko i oddał strzał z 10 metrów, wprost na ręce Pawełka. Tym właśnie meczem, kończy się świetna passa, 5 zwycięstw w Ekstraklasie.

 

Lech Poznań 0:1 Wisła Kraków

Strzelcy bramek:

'39 P. Brożek 0:1

MoM: P. Brożek

 

 

Spartak Moskwa vs Lech Poznań

Liga Mistrzów, Faza Grupowa

30.09.2009r.

 

Cały mecz był obstawiony dla Spartaku, byli oni całkowitym faworytem. Od początku spotkania zaczęli atakować, naprawdę mocno. W 12 minucie po strzale Alex'a piłka odbiła się od rąk Buric'a i wyleciała na rzut rożny. Zepchnęli nas do defensywy, Weillton i Ananidze ciągle ośmieszali naszych obrońców, jednak brakowało ostatniego słowa. Nasz bramkarz wytrzymywał ten nabór, ale w końcu pękł. Ananidze po samotnym rajdzie wkroczył w pole karne i pokonał Buric'a. Już od pięciu meczy, gdy wystawiłem Wichniarka na listę transferową, przewiewa niechęcią do gry. Do przerwy otrzymał on ocenę 5.4, musiałem zmienić Go Rudnevs'em. Po zmianie stron, dokładnie w 54 minucie blisko pokonania naszego bramkarza był Obasi, po dośrodkowaniu Alex'a pomylił się minimalnie. W 60 minucie dość kontrowersyjnie sędzia podyktował rzut rożny dla Spartaku, po dośrodkowaniu Karpov'a wpakował piłkę do naszej bramki Kazakov. W 61 minucie Krivets wypuścił Rudnevs'a cudownym bezpośrednim podaniem, niestety bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. W 66 minucie sędzie podyktował dla nas rzut wolny z 25 metrów po faulu Weilltona na Krivcu. Do piłki podszedł Peszko i pewnie wpakował piłkę do bramki. Mecz był emocjonujący do samego końca, wynik został taki sam.

 

Spartak Moskwa 2:1 Lech Poznań

Strzelcy bramek:

'31 J. Ananidze 1:0

'60 S. Kazakov 2:0

'66 S. Peszko 2:1

MoM: S. Peszko

 

 

Podsumowanie miesiąca Wrzesień:

 

Transfery do klubu

- Janusz Gol

Transfery z klubu

-

 

Polskie transfery ligowe

Światowe transfery

Aktualna tabela ligowa

Statystyki zawodników

Statystyki klubowe

 

Menedżerska nagroda miesiąca:

1. Robert Maaskant - Wisła Kraków

2. Maciej Bartoszek - GKS Bełchatów

3. Mikołaj Kortus - Lech Poznań

 

 

Lech Poznań vs Polonia Bytom

Ekstraklasa

03.10.2009r.

 

Nasz zespół zaczął bardzo spokojnie, musieliśmy skontrolować cały stan meczu. Już w 6 minucie znakomitą szansę na zdobycie bramki miał Peszko strzałem z rzutu wolnego, trafił w poprzeczkę następnie w ręce Balaz'a. Dobiegła 10 minuta, gdy świetne podanie od Krivc'a otrzymał Wilk i na szczęście to wykorzystał mierzonym strzałem ze skraju pola karnego. Cały mecz szybko się rozwijał, w 20 minucie piekielnie mocny strzał Krivc'a obronił podręcznikowo Balaz. Od 30 minuty boisko należało do nas, gdy w 31 minucie sędzia podyktował jedenastkę po faulu Hricki na Arboledzie. Do jedenastki podszedł Krivets i pewnie wymierzył sprawiedliwość. Po zmianie stron, przepiękną bramkę zdobył Krivets z 30 metrów po podaniu Peszki. Honorową bramkę dla Bytomian zdobył Podstawek w 55 minucie. Mecz się powoli rozkręcał na dobre. Po kilkunastu minutach wpadła bramka dla Polonii Bytom z 20 metrów, strzelcem bramki był Ujek. Końcówka spotkania należała do nas, w 88 minucie formalności dopełnił Stilic.

 

Lech Poznań 4:2 Polonia Bytom

Strzelcy bramek:

'11 J. Wilk 1:0

'38 S. Krivets, kar. 2:0

'48 S. Krivets 3:0

'56 G. Podstawek 3:1

'74 M. Ujek 3:2

'88 S. Stilic 4:2

MoM: Sergey Krivets

Edytowane przez Ernie Souchak
Usunięte tagi pozycjonujące
Odnośnik do komentarza

Proszę o usunięcie tagów centrowania w każdym odcinku, wstawiam do także na inne forum, a wieczorem jestem zawsze zmęczony.

___________________________________

 

Po meczach ligowych, przyszedł czas na mecze sparingowe reprezentacji. Na te mecze z klubu zostało powołanych 9 zawodników, z której dwie osoby debiutowały. Pierwsze 'koty za płoty' wyrzucili Joel Tshibamba i Jan Zapotoka - odpowiednio w reprezentacji Holandii i Słowacji. Reprezentacja holendra dość wysoko pokonała Belgię, a Joel zagrał 32 minuty. Tymczasem Jan Zapotoka zaliczył bramkę w swoim debiucie przeciwko Austrii. Z klubu zostały wysłane oficjalne gratulacje za udany występ. Dobrą wzmianką jest to, że Artjoms Rudnevs w reprezentacji Łotwy 'ustrzelił' hat trick'a, przeciwko Białorusi, także zostały wysłane gratulacje. Cały zespół szybko się rozkręca, wkrótce mecz w Lidze Mistrzów z Olympique Marsylia, w którym na pewno będzie walczyć do końca, aby nabyć potrzebnego doświadczenia.

 

***

 

 

 

Arka Gdynia vs Lech Poznań

Ekstraklasa

17.10.2009r.

 

Spotkanie zaczęło się jak inne, każda drużyn próbowała skontrolować całe boisko. Pierwszą szansę miała Arka, piłkę otrzymał Gorawski, następnie Mawaye trafił futbolówkę wprost w Buric'a. Sędzia był naprawdę surowy, gdyż za symulowanie faulu w naszym polu karnym, czerwoną kartkę pokazał Giovanni'emu. Po zmianie stron, żadna drużyna nie potrafiła od samego początku zaatakować, coś się ruszyło w 57 minucie, Wojtkowiak oddał strzał z 20 metrów, ale bramkarz pewnie wybił na rzut rożny. Zostało ostatnie 20 minut, gdy potężny strzał ze skraju pola karnego oddał Peszko, Bledzewski schwycił piłkę w ręce. Worek z bramki do końca meczu się nie rozwiązał.

 

Arka Gdynia 0:0 Lech Poznań

Strzelcy bramek:

-

MoM: Andrzej Bledzewski

 

 

Lech Poznań vs Olympique Marsylia

Liga Mistrzów, faza grupowa

21.10.2009r.

 

Od samego początku, mój zespół zaczął atakować, przez co zyskał rażącą przewagę. W pewnym momencie, Olympique nie tworzył akcji ale grał z kontrataku. W 18 minucie, Remy oddał niegroźny strzał w bramkę Kotorowskiego, który sparował, a obrońcy rozegrali kolejną akcję. Jeszcze przed zmianą stron, z rzutu wolnego dość groźny strzał oddał Stilic po którym piłka przeszła blisko słupka. W 43 minucie ponownie uderzenie oddał Semir Stilic, ale tym razem wprost w ręce Mandandy. Po zmianie stron, sytuacja była taka sama. Każda z drużyn atakowała, chciała skontrolować boisko. W 80 minucie kontuzje złapał Kiełb, który zastępował Peszkę. W 82 doskonałą sytuację do zdobycia miał Tshibamba, ale bramkarz wybronił jego precyzyjny strzał ze skraju pola karnego. Cała druga połowa należała do mojej drużyny, w 86 minucie czerwoną kartkę obejrzał Azpilicueta. Ten mecz był nudny jak 'flagi z olejem'.

 

Lech Poznań 0:0 Olympique Marsylia

Strzelcy bramek:

-

MoM: Hubert Wołąkiewicz

 

 

Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

24.10.2009r.

 

Mecz rozpoczął się jak każdy inny, niestety była mała różnica. Obydwie drużyny nie chciały strzelić bramki, tak rzec można było zauważyć. W 37 minucie Kikut wyszedł sam na sam z bramkarzem Jagiellonii Sandomierskim, niestety skiksował i trafił w boczną siatkę. Po zmianie stron, sytuacja się wyrównała - gra odbywała się w centralnej części boiska. W 70 minucie po dośrodkowaniu Grosickiego, Kannemayer był bliski pokonania naszego bramkarza, piłka minimalnie poszybowała ponad bramką. Od 74 minuty swoje okazje miał Wichniarek, niestety nieskuteczne. Następnie w 77 minucie strzelił naprawdę mocno, po czym bramkarz Jagiellonii sparował piłkę na rzut rożny z którego nic nie wynikło. Kolejny remis, nie wróżył nic dobrego.

 

Lech Poznań 0:0 Jagiellonia Białystok

Strzelcy bramek:

-

MoM: Manuel Arboleda

 

***

 

Wycinek z gazety 'Przegląd Sportowy':

 

Co się dzieje z formą aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej? Kolejny remis w Ekstraklasie nie wróży nic dobrego przed zbliżającymi się meczami. Dobre mecze w Lidze Mistrzów mogą się źle wywiązać na tle meczy ligowych. W prawie połowie sezonu, Lech zajmuje drugie miejsce ze stratą do lidera Wisły Kraków aż 9 punktów. Problemem jest także plaga kontuzji, która wyklucza podstawowych zawodników. Ostatnio do poważnej kontuzji dopuścił się Sławomir Peszko i Jacek Kiełb, jedyni zawodnicy oprócz Kikuta, którzy mogą zagrać na prawej pomocy. Może ten problem może zaradzić nasz ekspert, dawny trener Lecha Poznań, Czesław Michniewicz? Sprawdźmy to, nasz redaktor przeprowadził z nim wywiad.

 

Redaktor: Witam Pana, chciałem się zapytać, co sądzi o formie Lecha Poznań nasz ekspert, czyli Pan?

Czesław Michniewicz: Mogę zasugerować jedną rzecz, wąska kadra. Problemem mojego byłego pracodawcy, jest naprawdę wąska kadra jak i plaga kontuzji, która 'czyści', że tak powiem skład 'Kolejorza'. Peszko, Kriviets, Kiełb, Injac, Henriquez, są to zawodnicy, którzy zmagają się z kontuzją, a występują na co dzień w kadrze Lecha.

R: Może Pan wskazać zespół, który ma najlepszych zawodników w lidze pod względem techniki jak i profesjonalności?

C.M: Najlepszych zawodników i mogę powiedzieć bez zastanowienia ma Lech. Legia jak i Wisła, mają skład niedoświadczony, ale składający się z mocno obstawionych pozycji.

R: Jakie pozycje powinien wzmocnić Mistrz Polski, aby zwalczyć aktualny stan braku zwycięstw?

C.M: Powinien zakupić dwóch napastników, bo forma jaką prezentuje Wichniarek jest żenująca, oraz pozbyć się tego zawodnika, iż jest źródłem kłopotów. Następnie jednego zmiennika dla Peszki i Kiełba.

Słabo obsadzoną pozycją jest także lewa pomoc oraz życzę znalezienia wartego pierwszego składu Lecha gracza.

R: Co Pan na koniec może życzyć 'Kolejorzowi'?

C.M: Pewnie jak wszyscy fani, obrony tytułu Mistrza Polski jak i sukcesów w Lidze Mistrzów.

R: Dobrze, dziękuję za wywiad.

 

 

Czesław Michniewicz, nasz codzienny ekspert twierdzi, że Lech ma wąską kadrę, naprawdę jesteśmy głęboko przekonani, iż jest to głęboka prawda. W zimowym okienku transferowym powinien pozbyć się kłopotów, jak i zakupić nowych zawodników do zespołu.

 

***

 

Widzew Łódź vs Lech Poznań

Ekstraklasa

28.10.2009r.

 

W 9 minucie, doskonałą sytuację do zdobycia miał Ostrowski, ale piłka jego strzale minimalnie minęła słupek. Już w 33 minucie, Robak miał szansę wykorzystania podania Grzelaka ale futbolówka po precyzyjnym strzale ze skraju pola karnego trafiła wprost w ręce Buric'a. Po dośrodkowaniu Lisowskiego z rzutu rożnego, na bramkę oddał strzał głową Robak jednak uderzył on w poprzeczkę i następnie po za pole gry. Od samego początku, Widzew stworzył sobie mnóstwo sytuacji, a moja drużyna prawie wcale. W 41 minucie niegroźny strzał oddał Wilk, obok bramki. Po przerwie, zdecydowałem się na trzy zmiany, które mogą wprowadzić nową, świeżą krew do gry oraz ożywią cały mecz. Niedługo, mógł zaliczyć tak zwane 'wejście smoka', Rudnevs, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 68 minucie strzał główką oddał Robak, na nasze szczęście obronił Buric. W 85 minucie, po przedarciu się przez Rudnevsa w pole karne zostaje podcięty i sędzie dyktuje rzut karny. Do piłki podszedł Krivets i pewnie wykorzystuje 'jedenastkę'. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, wspaniały strzał oddał Sernas, ale na nasze szczęście broni Buric. Takim wynikiem zakończył się mecz i przerwana passa Lecha Poznań.

 

Widzew Łódź 0:1 Lech Poznań

Strzelcy bramek:

'85, S. Krivets 0:1

MoM: J. Buric

 

 

Ruch Chorzów vs Lech Poznań

Ekstraklasa

31.10.2009r.

 

Mecz rozpoczął się od znacznej ofensywy mojego zespołu, z czego wynika strzał Stilic'a w 16 minucie, po którym został podyktowany rzut rożny, a z niego nic nie wynikło. Po dośrodkowaniu Wichniarka w 19 minucie, doskonałą szansę zmarnował Kikut, po jego strzale piłka minimalnie poszybowała ponad poprzeczką. W 25 minucie, worek z bramkami otworzył Arboleda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykonanego przez Wilka. Minutę przed przerwą Buric popisał się prawdziwą 'Robinsonadą'. Najpierw po sytuacji sam na sam z Klofikiem sparował strzał oraz po dobitce Wachowicza wybił piłkę do zawodników z naszej drużyny.

Po zmianie stron, Ruch zmierzał do wyrównania i tak się stało, w 60 minucie Piech po mierzonym strzale pokonał naszego bramkarza. W 67 minucie z rzutu wolnego do bramki Lecha trafił Sadlok. Końcówka należała do Ruchu, jeszcze w 78 minucie główką bramkę zdobył Grzyb. Mecz zakończył się porażką mojego zespołu..

 

Ruch Chorzów 3:1 Lech Poznań

Strzelcy bramek:

'25, M. Arboleda 0:1

'60, A. Piech 1:1

'67, M. Sadlok 2:1

'78, W. Grzyb 3:1

MoM: M. Sadlok

 

 

Podsumowanie miesiąca październik:

 

Tabela:

1. Wisła Kraków 25

2. Legia Warszawa 25

3. GKS Bełchatów 23

4. Lech Poznań 23

Menedżerska nagroda miesiąca:

1. Maciej Skorża - Legia Warszawa

2. Waldemar Fornalik - Ruch Chorzów

3. Maciej Bartoszek - GKS Bełchatów

Klasyfikacja strzelców:

1. Paweł Brożek - 9

2. Bedi Buval - 9

3. Marcin Robak - 8

Przybyli do klubu:

-

Odeszli z klubu:

-

 

***

Odnośnik do komentarza

Starasz się by opek był poprawny językowo ale w efekcie wychodzą Ci dziwaczne potworki i zdania po prostu nielogiczne.

Przykład z ostatniego postu:

"Mecz rozpoczął się od znacznej ofensywy mojego zespołu, z czego wynika strzał Stilic'a w 16 minucie, po którym został podyktowany rzut rożny, a z niego nic nie wynikło."

Dowodem na ofensywę drużyny ma być wywalczenie rzutu rożnego w 16 minucie?

 

"Dobre mecze w Lidze Mistrzów mogą się źle wywiązać na tle meczy ligowych" - co to w ogóle znaczy?

"Ostatnio do poważnej kontuzji dopuścił się Sławomir Peszko i Jacek Kiełb" - sugerujesz, że oni specjalnie ulegli konkuzji żeby oslabić swój zespół?

 

"Jakie pozycje powinien wzmocnić Mistrz Polski, aby zwalczyć aktualny stan braku zwycięstw?" - "zwalczyć aktualny stan braku zwycięstw"??? Tak to nawet komunistyczna nowomowa nie kaleczyła języka.

"Czesław Michniewicz, nasz codzienny ekspert twierdzi, że Lech ma wąską kadrę, naprawdę jesteśmy głęboko przekonani, iż jest to głęboka prawda" - nie dość że redaktor traktuje swoich czytelników jak idiotów powtarzając to co przed chwilą mogli przeczytać "z ust" Michniewicza to w dodatku posługuje się nie całkiem polskim językiem.

 

Nie wiem czy tak elementarne braki w prawidłowym posługiwaniU się językiem polskim jesteś w stanie wyeliminować. Dam Ci radę: nie udziwniaj, pisz tak jak mówisz, tak jak mówią ludzie, których słuchasz. No i przede wszystkim dużo czytaj. Najlepiej książki.

Edytowane przez tio
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...