Skocz do zawartości

Duma Północnego Londynu !


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziarson na pewno, a Fenomen nie wiem, czy mnie polubieją.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jestem fanem angielskiej piłki, angielskiej Premiership. Lubię kilka zespołów, nie da się ukryć, że mam swoich faworytów. Jedną z nich jest drużyna Peterborough, ale nie o nich toczyć będzie się sprawa. Londyn, olbrzymia stolica Wielkiej Brytanii. Chelsea, Fulham, Tottenham Hotspur,West Ham United.Charlton Athletic, Crystal Palace, Leyton Orient, Millwall, Brentford F.C. czy Queens Park Rangers. I ARSENAL. Arsenal, rywalizujący wciąż i wciąż z Tottenhamem, o miano najlepszej drużyny północnego Londynu. Drużyna, którą Arsene Wenger wyprowadził na szczyty, wpada w moje łapki. Nie ukrywam, że w derbach P.Londynu zawsze byłem za The Gunners, zawsze podobała mi się strategia transferowa Arsenalu, ogólnie- uwielbiam ten zespół. Przejąłem niezwykle trudną schedę po Wengerze. Notowania mediów- 4 miejsce. Ambicje prezesa- 3 miejsce. Ambicje zawodników- Mistrz. Ambicje Szuminy- Mistrz. Wynik mamy jeden, gramy po mistrza ! Transfery? Postanowiłem kontynuować taktykę rynkową Arsene- za dość małe pieniądze, kupować potencjalne,przyszłe gwiazdy. Nie kupiłem żadnego gracza powyżej 23 roku życia ! Spytacie zapewne, kogóż takiego sprowadziłeś? Jedni powiedzą, że zmarnowałem kasę, drudzy, że gracze nie godni Arsenalu. Ale ja im zaufam, może coś z nich wyrośnie. Kto przyszedł?

Abdallah Yaisien- Paris Saint Germain, 4 miliony Euro- 16 letnia perła z Francji, zawodnik, który przy dobrym potraktowaniu- szykuje nam się na następnego Samira Nasriego

Tobias Figueiredo- Sporting Lizbona, 900 tysięcy Euro- Stoper z Portugalii, w wieku Yaisiena. Zapowiada się na świetnego gracza, mnie przyda się przyszłościowy stoper.

Piotr Parzyszek- De Graafschaap-1 milion Euro- Wiem ,wszyscy uważają go za mega talent- ale popełniłem błąd. Piotrek ma błyszczeć w U-18, a potem się go sprzeda

Milan Badelj- Dinamo Zagreb, 4,5 miliona Euro- To aż dziwne, że tak genialnego młodego gracza, udało nam się wyciągnąć za 4,5 miliona ! Fenomenalny środkowy pomocnik, w wieku 21 lat jest w stanie być liderem pomocy, a wciąż się rozwija ! Milan, to tani, a naprawdę fenomenalny gracz. Rosicky może się obawiać.

Jelle Vossen- Genk, 1,6 miliona Euro- Bardzo się starałem o 21 letniego snajpera, rodem z Belgii- talentami płynąca. Niezła technika, wysoka skuteczność kończenia akcji, szybkość. To wszystko, czyni z Jelle świetnego napastnika. Poza tym,to Belg. A naprawdę wielu Belgów to talenty... Jelle to kolejny :)

Denys Garmash- Dynamo Kijów, 4 miliony Euro- Niczym Badelj, ciężko zrozumieć, dlaczego Kijów oddał go za tak małe pieniądze. Leczył kontuzję, ale zdążył zaliczyć już 2 mecze w barwach Kanonierów. 20 letnia Ukraińska nadzieja. Oby spełniona

Grzegorz Sandomierski- Jagiellonia Białystok, 900 tysięcy Euro - Pewno się spytacie, na cholerę ci on w Arsenalu? Otóż Grzesiu, jest aktualnym bramkarzem numer 2 w Arsenalu !! Uważam go za świetnego bramkarza, który przy odpowiednim wprowadzeniu ,ma szanse zostać etatowym goalkeeperem The Gunners. Przez transfer Grzesia, z Arsenalem pożegnał się Manuel Almunia

 

Tyle, na temat transferów do Arsenalu. Jako,że mało było chętnych aby moich zawodników kupić, doszło do następujących wypożyczeń:

Thomas Cruise- Charlton

Henri Lansbury- Reading

James Shea- Bournemouth

Manuel Almunia- FC Barcelona

Denilson- Werder Brema

Wojciech Szczęsny- Mallorca

 

Jak widzicie, 3 wydawałoby się ważnych zawodników- Almunia,Denilson i Szczęsny ogrywają się w innych ligach. Podam wam spis, wszystkich aktualnych spotkań Arsenalu:

 

Sparingi:

Quertaro 1:1 Arsenal (Chamakh)

Millwall 0:1 Arsenal (Yaisien)

Barnet 0:3 Arsenal (Vossen ,Rosicky x2)

Kilmanrock 1:2 Arsenal (Arshavin, Ben Gordon sam.)

Boreham Wood 0:5 Arsenal (Chamakh x4, Rosicky)

Brescia 1:4 Arsenal (Fabregas, Van Persie x2, Chamakh)

 

Premier Leauge:

1/38- Bolton 0:1 Arsenal (Van Persie)

2/38- Arsenal 4:0 Sunderland (Chamakh, Koscielny,Wilshere, Bramble sam.)

3/38- Wigan 1:0 Arsenal

4/38- Arsenal 1:1 Chelsea (Fabregas)

5/38- West Brom 0:4 Arsenal (Arshavin x3, Van Persie)

 

 

Liga Mistrzów:

1/6- Olympique Marsylia 0:0 Arsenal

 

Puchar Ligi:

3 Runda- Arsenal 2:0 Tottenham (Arshavin,Chamakh)

 

 

Sparingi omijam, przechodzę do ligi. Zaczęliśmy ligę ze sporym wypierdem, najpierw pokonaliśmy Bolton na wyjeździe, po dość szczęśliwym golu Robina Van Persiego, następnie rozbiliśmy u siebie słabiutki Sunderland w rozmiarze 4:0. 3 kolejka, to kompletny blamaż, wyjazdowy mecz do Wigan, w którym drużyna chyba za bardzo sobie odpuściła, bo Wigan dominowało, czego skutkiem był gol w 63 minucie, na który ani Van Persie ani Chamakh ani Vossen nie byli w stanie odpowiedzieć, i frajersko tracimy punkty. 4 kolejka, to ważny mecz z Chelsea. Prowadzimy do 83 minuty, po gole naszego kapitana. Beznadziejny błąd Fabiańskiego, który zamiast łapać piłkę- odbijał ją nogami. Ta w efekcie wpadła pod nogi Drogby, który pozbawia nas 2 punktów. 5 kolejka, to wyjazd do beznadziejne słabego West Bromich Albion, i popis gry Arshavina. Kogo mogę pochwalić za te 5 spotkań w lidze? Laurent Koscielny i cała obrona Arsenalu- dysponujemy aktualnie drugą najlepszą defensywą w lidze. Panowie grają fenomenalnie, zmiennicy również. Andriej Arshavin, obecny wszędzie, strzela, podaje, robi wszystko. Marouane Chamakh- fenomenalna forma w sparingach, przekłada się też na ligę, świetna współpraca z Robinem Van Persiem. W Lidze Mistrzów, jesteśmy w grupie z Olympique Marsylią, FC Kopenhagą i Sampdorią Genua. Jednym słowem, grupa do wygrania. Nie koniecznie. W 1 meczu, pojechaliśmy do Marsylii. Tam, mimo naszej przewagi, pokazaliśmy totalnie frajerską gre ofensywną, i gol nie padł. Szkoda, straciliśmy ważne punkty. Puchar Ligi, to była dla mnie wisienka na torcie. Jesteśmy rozstawieni w 3 Rundzie, i odrazu trafiamy na znienawidzony Tottenham. Nerwy lekkie są, wkońcu to Derby Północnego Londynu !!. Na Emirates, pozbawiliśmy Spurs wszystkich złudzeń. Bolesny prztyczek w nos Redknappa, powinniśmy wygrać wyżej,ale panowie wyraźnie bawili się z chłopczykami z Tottenhamu. 1 Derby są nasze!!

Odnośnik do komentarza

zdziarson---> Jak to nie :P?

 

3 Runda- Arsenal 2:0 Tottenham (Arshavin,Chamakh)

 

 

Marcin---> wiem,wiem. Tylko,że zastosowaliśmy odmienne taktyki działania z drużyną ;)

 

PS. Chelsea odpadła w 3 rundzie Pucharu Ligi, ulegając 0:1 DONCASTER. Iście żałosne z ich strony

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Premier Leauge:

6/38- Arsenal 1:0 Everton (Van Persie)- not. Grzegorz Sandomierski,zakończył mecz z notą 7.9 i tytułem Zawodnika Meczu.

7/38- Arsenal 2:1 Manchester City (Chamakh,Van Persie)

8/38- Stoke 1:4 Arsenal (Arshavin, Van Persie x2, Nasri)

9/38- Birmingham 1:1 Arsenal (Song)

 

Liga Mistrzów:

2/6- Arsenal 3:0 FC Kopenhaga (Van Persie x2, Chamakh)

3/6- Sampdoria 2:4 Arsenal ( Van Persie x2, Chamakh, Koscielny) not. 3 asysty Andrieja Arshavina.

 

 

Rozegraliśmy 6 spotkań. Niekiedy prostych, niekiedy ciężkich. Zaczęliśmy meczem z Evertonem, gdzie chłopcy wogle nie mogli odnaleźć swojego miejsca na boisku, a gola strzelił tylko niezawodny van Persie. Olbrzymią role w tym zwycięstwie miał Grzegorz Sandomierski,który bronił jak natchniony i zdobył tytuł Zawodnika Meczu. Kolejny nie najłatwiejszy mecz, to starcie z Citizens. Po golu w 17 minucie Adebayora, Manchester zaczął dominować na boisku. Nadeszła przerwa, gdzie ostro opieprzyłem paru chłopków i... podziałało! Najpierw 62 minuta, serdecznie objechany przez moją osobę Marouane Chamakh, a 4 minuty nasz najlepszy snajper- Robin Van Persie dają nam 3 punkty w tym ważnym meczu. Następne starcie, to masakrowanie słabiutkiego Stoke. To był mecz pięknych bramek, ponieważ 3 z 4 goli ,zostały zdobyte strzałami z min. 25 metrów. Genialnym uderzeniem popisał się Arshavin, wbijając piłę do bramki, z odległości około 33 metrów- pięknym plasowanym strzałem. O meczu z Birmingham, wolałbym zapomnieć... Zagraliśmy fatalnie, dodatkowo w 19 minucie tracąc Robina Van Persiego. Jelle Vossen, Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner- żaden z 3 napastników, nie wiedział jak trafić do bramki. Pokazał im to Alexandre Song, grający za kontuzjowanego Thomasa Vermaelena. Szkoda tylko,że nie zdążył się wrócić, a Nikola Żigić lukę w obronie zamienił na bramkę. Czas na Ligę Mistrzów!. Tutaj akurat, mamy 100% skuteczność. Najpierw prosty mecz z Kopenhagą i popisy strzeleckie niesamowitego Holendra, potem trudny i nie miły mecz z Sampdorią. Sampdoria, która miała być rywalem prostszym od Kopenhagi, trzymała się dzielnie do 56 minuty. Najpierw gola huknął Chamakh,odpowiedział Pazzini. Gola strzelił Van Persie, odpowiedział Cassano. Potem na szczęście, świetna pojedyncza akcja fantastycznego w tym sezonie Robina. W 94 minucie, po rzucie rożnym, francuz Laurent Koscielny dobija naszych włoskich rywali.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Do zakończenia. Powód dość prozaiczny, mało czasu na prowadzenie kariery "na bieżąco" jaką miała być gra Arsenalem. Nie wykluczone, że napiszę coś dłuższego... Nie wiem.

 

Przepraszam, czas to czas- nic nie poradzę. :ściana: :ściana:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...