Skocz do zawartości

Podróż do sławy


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

10 lipiec 2011, Copa America [2/3]

 

Czas na mecz z USA. To była okazja nie tylko do zyskania kolejnych punktów w grupie, ale także do podpatrzenia mojego podopiecznego Landona Donovana (Chelsea). Po ostatnim remisie z Chile starałem się dodatkowo motywować piłkarzy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Zaczęliśmy mocno. W 6 minucie z rzutu wolnego Rojas trafił w słupek. Potem z rzutu rożnego główką Howarda próbował pokonać Bravo. Nie udało się. A jak wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dosłownie kolejna akcja, 5 minut później Bradley i Dempsey rozegrali dwójkową akcję. Pomocnik Gladbach strzałem po ziemi pokonał Ochoę. Do przerwy nie zdołaliśmy zmienić wynik, choć zarówno my jak i rywale mieli okazje. Najlepsza była, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Osorio z woleja uderzył w poprzeczkę, a dobitka Hernandeza minimalnie minęła bramkę.

 

Skuteczność poprawiła się w drugiej połowie. W 59 minucie Ochoa zagrał daleką piłkę do Veli, ten minął obrońców i nie dał szans Howardowi. 22 minuty później świetna akcja drużynowa. Bravo zagrywa piłkę w pole karne, a napastnik Arsenalu Londyn znowu pokonuje bramkarza! 2:1! Wydawało się, że mamy sytuację pod kontrolą. Pod koniec zabrakło koncentracji. Donovan kiwnął Marquezem, zagrał świetną, prostopadłą piłkę do rezerwowego Kljestana, a on pokonał Ochoę. Szkoda. Wygrywając dzisiaj mielibyśmy spokojniejsze życie za trzy dni w meczu z Brazylią. Tak, musimy liczyć na remis w drugim spotkaniu.

 

USA - Meksyk 2:2

Michael Bradley 19'

Carlos Vela 59' 82'

Sacha Kljestan 88'

 

Ochoa-Osorio, Guardaro, Moreno, Marquez (Salcido 90'), - G.dos Santos (Pineda 90'), J.dos Santos (Pacheco 90'), Rojas, Bravo, Vela, Hernandez

Odnośnik do komentarza

13 lipca 2011, Copa America [3/3]

Alberto J.Armando, Buenos Aires, 19857

Meksyk - Brazylia 1:2

4'Alexandre Pato

65'Felipe

81'Andres Guardado

 

BR:Guillermo Ochoa

LO:Fausto Pinto

ŚO:Rafael Marquez [+] (Carlos Salcido 4')

ŚO:Aaron Galindo

PO:Ricardo Osorio

LP:Andres Guardado

ŚP:Giovanni dos Santos (Edgar Ivan Pacheco 45')

ŚP:Gonzalo Pineda (Eifrain Juarez 71')

PP:Ivan Rojas

N:Carlos Vela

N:Javier Hernandez

Przegraliśmy, ale remis Chile z USA daje nam awans. Na pierwszym miejscu w grupie z kompletem punktów Brazylia. Kolejne trzy mają...po 2 pkt. Mimo to bilans bramkowy mamy lepszy. W kolejnej rundzie gramy z Peru.

Odnośnik do komentarza

18 lipca 2011, Copa America ćwierćfinał

Libertadores de America, Avellaneda, 27823

Peru - Meksyk 3:2

Jose Paolo Guerrero 3'

Juan Diego Gonzalez-Vigli 34'

Carlos Vela 36' 54'

Juan Manuel Vargas 41'

 

BR:Guillermo Ochoa

LO:Fausto Pinto

ŚO:Rafael Marquez (Aaron Galindo 45')

ŚO:Carlos Salcido

PO:Ricardo Osorio

LP:Andres Guardado

ŚP:Jonathan dos Santos (Eifrein Juarez 87')

ŚP:Edgar Ivan Pacheco

PP:Ivan Rojas

N:Carlos Vela

N:Javier Hernandez (Omar Bravo 61')

 

Szkoda...wielka szkoda. Po tym meczu pożegnałem się z funkcją selekcjonera Meksyku. Celem był półfinał, a ja dotarłem "tylko" do ćwierćfinału...po turnieju złożyłem podania u zwycięzcy Copa America-Brazylii i w Argentynie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie :P

 

Transfery do klubu:

Neymar (Hercules Alicante)=9 mln

Romelu Lukaku (Anderlecht Bruksela)=20 mln

 

Transfery z klubu:

Daniel Sturridge=2,5 mln do Wolfsburg

Jack Cork=1,5 mln do Wolves

Nemanja Madić=2,5 mln do FC Koeln

Cheik M'Bengue=7,5 mln do AC Milan

Ross Turnbull=wypożyczenie do Sunderland

Ruben De la Red=wypożyczenie do Birmingham

Phillip Prosenik=240 tys. do Valencii

Nicolas Anelka=1,6 mln do Lazio

Ryan Bertrand=wypożyczenie do Wolves

Tore Gokhan=wypożyczenie do Swansea

Paolo De Ceglie=4,3 mln do Levenkusen

 

Sparingi:

25 lipca 2011 Fenerbahce (D) 3:1 (Drogba, Donovan, Neymar)

30 lipca 2011 Villareal (D) 2:1 (Alex, Henry)

3 sierpień 2011 Sporting Lizbona (D) 1:0 (Luis Suarez)

 

Kadra na sezon + skład

 

Przygotowania do sezonu ocenię na 7 w skali 1/10. Trochę brakuje jeszcze zgrania, ale mam nadzieję, że z czasem zespół zgra się z taktyką. Kilka dni po meczu z Sportingiem odbyło się losowanie eliminacji 4 rundy do LE. My zagramy z Hearts. Z Polskich klubów w LE najszybciej zobaczyłbym Legię, bo gra z Celticiem. Wisła zmierzy się z Interem, a Polonia Warszawa z Manchesterem City. Lech w Lidze Mistrzów spotka się z Maccabi Hajfa.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

Yuri Zhirkov=8,5 mln do Barcelony

 

13 sierpień 2011, Barclays Premier League [1/38]

Goodison Park, Liverpool, 38796

 

Mój debiut w Premier League jako trener Chelsea przypadł na mecz z Evertonem. Nie lekceważyliśmy rywali, zwłaszcza, że graliśmy na cudzym terenie. Do meczu przystąpiliśmy bez kontuzjowanych Ramiresa i Adila Ramiego.

 

Pierwsza dobra okazja była dla Evertonu. Yakubu podał do Pienaara, a ten strzelił mocno, ale ponad bramkę. 10 minut później Henry uruchomił podaniem Donovana, ten chwilę pocelował w piłkę i trafił w poprzeczkę. Co się odwlecze to nie uciecze. W 42 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Wesley'a Sneijdera, a gola strzela z główki kapitan-John Terry. 1:0! Była do bramka do szatni. Po przerwie w obrębie kilku minut na boisku zobaczyliśmy Neymara, Dzeko i Essiena. I to ten pierwszy, który niedawno zadebiutował w dorosłej reprezentacji Brazylii podwyższył wynik na 2:0. Thierry Henry minął obrońcę, rajdem wpadł w pole karne, dośrodkował i Howard minął się z piłką, a Neymarowi nie zostało nic jak wpakować piłkę do pustej bramki. Everton do końca meczu nie był już w stanie odpowiedzieć. Mimo, że gra była dosyć wyrównana, to my dzisiaj mieliśmy lepszą skuteczność. Wygrywamy!

 

Everton - Chelsea 0:2

John Terry 42'

Neymar 67'

 

Cech-van der Wiel, Cole, Alex, Terry, Lampard (Essien 87'), Sneijder, Donovan, Suarez (Neymar 45'), Henry, Drogba (Dzeko 61')

Odnośnik do komentarza

18 sierpień 2011, Liga Europejska 4 rnd, 1 mecz

Tynecastle Stadium, Edynburg, 16701

 

Od dwumeczu z szkockim Hearts rozpoczynamy drogę do podboju Ligi Europejskiej. Byliśmy zdecydowanymi faworytami spotkania, ale nie lekceważyliśmy rywali, bo graliśmy na ich terenie. W drużynie gospodarzy od pierwszych minut zagrał kupiony rok temu z Lecha za 725 tys. Sławek Peszko.

 

Do przerwy było ciężko. Mieliśmy okazję, ale nie mogliśmy ich wykorzystać. Słabo było z skutecznością i do 45 minuty był zaskakujący wynik 0:0. Jednak w szatni piłkarze dostali ostrą reprymendę i wzięli się do roboty. W 50 minucie Wesley Sneijder cudownie podał w pole karne do Edina Dzeko, a nasz rezerwowy odwrócił się z piłką i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. 1:0! Kolejny gol to małe deja vu z meczu z Evertonem. Piłkę w narożniku boiska ustawił Holender, dośrodkował w pole karne, a strzałem głową nie dał szans bramkarzowi John Terry! Wyjeżdżamy z Szkocji z cennym zwycięstwem. W kolejnym meczu na Stamford Bridge będę mógł zrobić parę rotacji w składzie.

 

Hearts - Chelsea 0:2

Dzeko 50'

Terry 78'

 

Skład: Cech - A.Cole, Terry, Alex, van der Wiel - Lampard (Mikel 45'), Sneijder, Donovan, Suarez, Henry (Dzeko 45'), Drogba (Lukaku 70')

Odnośnik do komentarza

21 sierpień 2011, Barclays Premier League [2/38]

Stamford Bridge, Londyn, 41761

 

Po dwóch meczach wyjazdowych zagramy wreszcie oficjalne spotkanie u siebie. Podejmujemy Burnley, z którym jeszcze dwa sezony temu, prowadząc Nottingham rywalizowałem o awans do Premier League.

 

Do przerwy było nudno na boisku. Mało się działo. Dopiero, gdy piłkarze wyszli na drugą połowę mecz obudził kibiców. Zaczęło się od 58 minuty. Nogi piłkarzom gości zaczęły się uginać, bo do piłki podchodził Wesley Sneijder przy narożniku boiska, co oznaczało groźne dośrodkowanie w pole karne. Tak też było. Najwyżej wyskoczył do piłki Alex, który pokazał koledze Terry'emu, że też umie grać głową. Długo się nie cieszyliśmy z prowadzenia, bo 4 minuty później Petr Cech nie miał szans przy dobitce Patersona, uderzenia Albertiego. Zaczęło się robić na boisku nerwowo. Wtedy ja gości jak grom z jasnego nieba spadł rzut karny. Bikey bezsensownie podciął w polu karnym Donovana, a arbiter pokazał na "wapno". Do piłki podszedł Lampard i pewnym strzałem zdobywa pierwszego gola w sezonie! Bramkarz rywali był wściekły, bo dosłownie centymetrów zabrakło, aby obronił tą piłkę. Jednak wciąż nie mogłem usiąść spokojnie. W doliczonym czasie postawiliśmy "kropkę nad i". W szybkim kontrataku Terry przejął piłkę, zagrał do Neymara, a Brazylijczyk świetnym podaniem uwolnił Drogbę, który nie dał szans bramkarzowi. Trzy punkty zostają na Stamford Bridge. 3:1!

 

Chelsea (10) - Burnley (9) 3:1

Alex 58'

Martin Paterson 62'

Frank Lampard 86' (kar.)

Didier Drogba 90+2'

 

Skład: Cech - A.Cole, Terry, Alex, van der Wiel - Lampard, Sneijder (Essien 80'), Donovan - Suarez (Henry 67'), Dzeko (Neymar 45'), Drogba

Odnośnik do komentarza

25 sierpień 2011, Liga Europejska 4 rnd. rewanż

 

Czas na rewanżowe spotkanie z szkockim Hearts. Do meczu podchodziliśmy spokojnie, w końcu z stadionu gości wywieźliśmy wynik 2:0. Dlatego zrobiłem kilka roszad w składzie i dałem szanse: Borucowi, Bosingwie, Ivanoviciowi, Essienowi, Ramiresowi, Kakucie, Neymarowi i Lukace.

 

Na boisku całkowicie dominowaliśmy. Mimo to było dosyć nudno, bo piłkarze nie mieli zbyt motywacji do strzelania kilku goli. Jednak wejście w przerwie Sneijdera i Dzeko ożywiło grę. W 60 minucie Essien kiwnął Brysona i podaje do Wesley'a. On świetnie zagrywa do Dzeko, a Bośniak bez problemu pokonuje bramkarza! Postawiliśmy "kropkę nad i". Mieliśmy jeszcze mnóstwo okazji do podwyższenia wyniku, ale nie wykorzystaliśmy ich. Prawie nic do roboty nie miał Boruc. Goście oddali tylko trzy strzały i żadnego celnego. Rywali w fazie grupowej poznamy 1 września.

 

Chelsea - Hearts 1:0

Edin Dzeko 60'

 

Skład: Boruc - A.Cole, Ivanovic, Terry, Bosingwa, Essien, Ramires (Sneijder 45'), Kakuta (Mikel 60'), Neymar, Henry (Dzeko 45'), Lukaku

Odnośnik do komentarza

28 sierpnia, Barclays Premier League [3/38]

Stamford Bridge, Londyn, 41761

 

Kolejny mecz rozgrywamy u siebie. Tym razem przyjeżdża Aston Villa z Tomkiem Kuszczakiem w pierwszym składzie. Spodziewałem się trudnego meczu, tak jak eksperci...wyszło inaczej.

 

Festiwal strzelecki rozpoczęliśmy już w 8 minucie. Agbonlahor próbował podawać do Daviesa, ale piłkę przejął Drogba. Napastnik WKS-u kiwnął obrońcę, chwilę podryblował i mocnym strzałem nie dał szans Kuszczakowi. Około 20 minut później rzut rożny. Sneijder dośrodkowuje do Terry'ego, a ten strzela. Kuszczak najpierw broni, ale za chwilę nogę dostawił Suarez i Urugwajczyk trafia po raz pierwszy w sezonie. W 34 minucie było już 3:0. Dzeko zagrał na lewą stronę do Donovana. Piłki nie przejął Dunne, a Amerykanin znalazł się sam na sam z bramkarzem. Kuszczak był bezsilny przy uderzeniu Landona. Czarę rozpaczy gości przelała bramka w 63 minucie. Lampard zagrywa do Drogby, on strąca piłkę głową co całkowicie zmyla Kuszczaka. Piłkę przejmuje Dzeko, który mija Polaka i strzela bramkę. Wygrywamy łatwo i przyjemnie 4:0!. Radość psuje fakt, że na dwa tygodnie tracimy van der Wiela przez kontuzję.

 

Chelsea [7] - Aston Villa [9]

Didier Drogba 8'

Luis Suarez 26'

Landon Donovan 34'

Edin Dzeko 63'

 

Skład: Cech - A.Cole, Terry, Alex, van der Wiel [+] (Bosingwa 45'), Donovan, Drogba, Dzeko, Suarez (Neymar 72')

 

Poznaliśmy rywali w Lidze Europy. W Grupie B gramy z Palermo, AZ Alkmaar i Osasuną.

Odnośnik do komentarza

Transfery lipiec 2011

Transfery sierpień 2011

 

Za sierpień zostałem wyróżniony nagrodą Managera Miesiąca.

 

11 września 2011, Barclays Premier League [4/38]

Stamford Bridge, Londyn, 41761

 

Po przerwie na mecze reprezentacji wracamy do gry ligowej. Przed ważną potyczką w LE z Palermo najpierw mierzymy się w derbach z West Ham United.

 

Fenomenalny mecz rozegrał Edin Dzeko. Bośniak trafiał do siatki...pięć razy! Jedynie co zawalił to rzut karny, który obronił świetnie Green, ale piłkę dobił Luis Suarez. Dzeko przez następny poniedziałek był bohaterem angielskiej prasy. Z sześcioma trafieniami wyszedł na prowadzenie w tabeli Króla Strzelców. Niestety na trzy tygodnie straciliśmy innego napastnika, strzelca wspomnianej bramki - Suareza.

 

Chelsea [2] - West Ham United [3]

Edin Dzeko 3' 18' 45' 53' 55'

Luis Suarez 39'

 

Skład: Cech - A.Cole, Alex, Terry, van der Wiel - Sneijder (Essien 87'), Donovan (Ramires 57'), Drogba, Dzeko, Suarez (Neymar 77')

Odnośnik do komentarza

15 września 2011, Liga Europejska [1/6]

Stamford Bridge, Londyn, 39035

 

Zainteresowanie meczem z Palermo nie było takie jak spotkaniami ligowymi, co trochę mnie zaskoczyło. Mieliśmy duży apetyt na trzy punkty, zwłaszcza po ostatnim wysokim zwycięstwem nad West Ham United. Szczególnie we włoskiej drużynie obserwowałem Javiera Pastore, którego zimą chcę wykupić.

 

Mecz był dosyć wyrównany, ale Palermo oddawało więcej celnych strzałów. Przez około 30 minut w pierwszej połowie bramkę szturmował Pastore. Później doszliśmy trochę do słowa. Jednak w drugiej połowie Włosi nie zwalniali tempa. W 60 minucie uderza Argentyńczyk (Pastore), ale trafia w poprzeczkę. Piłkę przejmuje Roberto Guana i pokonuje Petra Cecha! Niespodziewanie pierwszy mecz w LE przegrywamy w słabym stylu? Czyżby lekka zadyszka?

 

Chelsea - Palermo 0:1

Roberto Guana 60'

 

Skład:Cech - A.Cole, Terry, Alex, van der Wiel - Lampard, Sneijder, Donovan (Henry 45'), Drogba, Dzeko (Lukaku 52'), Neymar (Ramires 61')

Odnośnik do komentarza

18 września 2011, Barclays Premier League [5/38]

St.James' Park, Newcastle, 52387

 

Po raz pierwszy będziemy grać roli lidera ligi. Niestety nie sprawdziliśmy się. Pierwszy gola strzelił Drogba, ale później wyrównał Ebanks-Blake. Przy golu na remis było trochę kontrowersji, bo wydawało się, że był spalony. Nóż w plecy pod koniec wsadził nam Snodgrass. Znowu zagraliśmy zaskakująco słabo. Obyśmy odbili się w meczu Carling Cup z Birmingham.

 

Newcastle [8] - Chelsea [1] 2:1

Didier Drogba 18'

Sylvan Ebanks-Blake 58'

Robert Snodgrass 85'

 

Skład: Cech - A.Cole, Alex, Terry, van der Wiel - Lampard (Ramires 77'), Sneijder, Donovan, Drogba [+] (Neymar 63'), Henry (Lukaku 51')

Odnośnik do komentarza

To dobrze, im więcej tym lepiej :)

 

Wrzesień 2011:

Barclays Premier League:

11.09.2011 [4/38] vs West Ham United (D) 6:0 (Edin Dzeko 5x, Luis Suarez]

18.09.2011 [5/38] vs Newcastle (W) 1:2 (Didier Drogba)

25.09.2011 [6/38] vs Bolton (D) 4:2 (Didier Drogba 4x)

 

Liga Europy Gr.B:

15.09.2011 [1/6] vs Palermo (D) 0:1

29.09.2011 [2/6] vs AZ Alkmaar (W) 3:3 {Edin Dzeko 2x, John Terry)

 

Carling Cup:

21.09.2011 3 rnd. vs Birmingham (W) 3:0 (Romelu Lukaku 2x, Thierry Henry)

 

Po udanym sierpniu przyszedł gorszy wrzesień. Po zwycięstwie wysokim z West Ham wydawało się, że wszystko jest jak najbardziej ok, ale później złapaliśmy małą zadyszkę. Przegraliśmy z Newcastle i ledwo wygraliśmy z Boltonem. W Carling Cup ograliśmy spokojnie rezerwowym składem Birmingham. Najgorzej jednak nam się wiedzie w Lidze Europejskiej, gdzie u siebie przegraliśmy po słabej grze z Palermo i tylko zremisowaliśmy w Holandii z AZ Alkmaar. Remis odrobinę może usprawiedliwiać brak Didiera Drogby, bo leczy kontuzję, ale mimo to powinniśmy wygrać! Najgorsze, że październik rozpoczynamy od ważnej batalii z Manchesterem United, a napastnik WKS-u nie będzie zdolny do gry...na szczęście wraca Luis Suarez.

 

Zapomniałem dodać, iż we wrześniu zaklepałem trzech piłkarzy. Jeden wielki gwiazdor, aczkolwiek czekający już na emeryturę David Beckham przyjdzie do zespołu już w styczniu. Chciałem uniemożliwić mu zakończenie kariery w rodzinnej Anglii. Dwaj inni, młodziutcy Brazylijczycy zawitają u nas dopiero w 2014 roku, ale myślę, że warto będzie ich zakupić. Są to Carlos i Alexandro Favaro.

Odnośnik do komentarza

A jednak koniec opka. Mam mało czasu na grę. Na razie muszę się skupić, bo przed te mną ostatni miesiąc, a potem egzaminy gimnazjalne na początku kwietnia, bardzo ważne dla mnie. Możliwe, że gdzieś w kwietniu wrócę z nowym opkiem. Dzięki czytelnikom, że dali mi szansę i mam nadzieję, że teraz trochę inaczej będą na mnie patrzeć niż na początku, gdy zakładałem opka ;) Zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...